lonlienes 08.01.05, 15:29 po kazdym jedzeniu dziecko ma czkawke. i po karmieniu piersia i po butli. czy to normalne? i jak sie pozbyc czkawki u niemowlaka ( ma 5 dni.) pozdrawiam i dziekuje Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bea-ta Re: CZKAWKA 08.01.05, 16:01 Trzeba dać mu troszkę picia lub dać jeszcze possać cyca.Po każym jedzonku musi mu się pożądnie odbić. Czkawka to nic innego jak powietrze w żołąku. Może tak być gdy: - maluch zbyt łapczywie je, - źle uchwyci brodawkę w czasie ssania piersi, - jak podajesz butle po przechyleniu cały smoczek musi być wypełniony płynem W każdym tym przypadku dzidzia nałyka się powietrza. Poza tym noworodki maja raczej skłonność do czkawki. Później będzie lepiej sama zobaczysz. Odpowiedz Link Zgłoś