dagmariss Re: Gardient! 30.03.07, 19:49 Witam! Napiszcie jaki jest prawidłowy gradient? Odpowiedz Link Zgłoś
izaskun Re: Gardient! 30.03.07, 22:29 zdaję się że 16 mmHg ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko tętnic płucnych. Nie piszesz o jakie naczynia chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
madzia8310 Re: Gardient! 31.03.07, 19:30 Hmmm..mój synek ma zwężone obie tętnice płucne i kiedy zapytałam pani doktor jaki powienien być gradient, to powiedziała że najlepiej jest bez gradientu... Podobno gradient to różnica ciśnień, więc wychodzi na to że lepiej kiedy tych różnic nie ma, ale nie jestem pewna na 100% Pozdrawiam Magda mama Filipka TGA,PS Odpowiedz Link Zgłoś