30.03.07, 19:49
Obserwuj wątek
    • dagmariss Re: Gardient! 30.03.07, 19:49
      Witam!
      Napiszcie jaki jest prawidłowy gradient?
    • izaskun Re: Gardient! 30.03.07, 22:29
      zdaję się że 16 mmHg ale nie wiem czy to nie dotyczy tylko tętnic płucnych. Nie
      piszesz o jakie naczynia chodzi.
      • madzia8310 Re: Gardient! 31.03.07, 19:30
        Hmmm..mój synek ma zwężone obie tętnice płucne i kiedy zapytałam pani doktor
        jaki powienien być gradient, to powiedziała że najlepiej jest bez gradientu...
        Podobno gradient to różnica ciśnień, więc wychodzi na to że lepiej kiedy tych
        różnic nie ma, ale nie jestem pewna na 100%
        Pozdrawiam
        Magda mama Filipka TGA,PS

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka