Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia na asymetrię!??

25.04.07, 22:19
Jak ćwiczyłyście z waszymi pociechami przy asymetrii ciala??
Obserwuj wątek
    • kamelia17 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 25.04.07, 22:58
      my ćwiczymy metodą Vojty, jest bardzo dobra i szybko widać efekty, choć dziecię
      krzyczy podczas ćwiczeń. Ale lepiej tera trochę niż później przez całe życie.
      Dodam tylko, że asymetria bardzo często wiąże się z wzmożonym i obniżonym
      napięciem mięśniowym,tak jest u nas. Proponuję Ci sprawdzić u dobrego neurologa
      • mamma-ewa1 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 06:52
        My ćwiczymy metodą NDT Bobath. Skuteczne, pierwsze efekty były widzoczne dość
        szybko, na kolejne sukcesy musimy jednak poczekać. W przeciwieństwie do Vojty,
        ta metoda nie wkurza maluchów.
        • iza2711 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 08:31
          My też od wczoraj cwiczymy i metoda Bobath.
          • hania.ha Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 20:39
            My też ćwiczymy metodą Bobath. Mały ma wzmożone napięcie mięśniowe. W domu mamy często podkurczać nóżki jak przy "rowerku" i otwierać zaciśnięte piąstki, przesuwać swoją dłonią po rączce synka od łokcia do dłoni po wewnętrznej stronie. Ale pewnie dla każdego przypadku są inne ćwiczenia.
      • gorzata86 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 25.09.14, 15:11
        Ćwiczenia powinny być bezpośrednio dobierane do dziecka i jego schorzenia. Jeśli trafi się na dobrego specjalistę widać rezultaty. Ja mam zaufanie gabinetu BEST CARE w Poznaniu.
    • kita_76 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 23:07
      My tez przeszlismy na Bobatha, wczesniej byla Vojta ale z niej zreyzgnowalismy
      poniewaz nasze dzieciatko oprocz asymetrii i napiecia jest przede wszystkim
      nadwrazliwe i nadpobudliwe i okazalo sie ze Vojta jednak nie nadaje sie dla
      takich dzieci, szkoda, ze pani doktor, ktora ja zalecila o tym nie pomyslala,
      nie meczylibysmy malej (i siebiewink tymi cwiczeniam, teraz cwiczy z
      rehabilitantka Bobathem i przynajmniej w trakcie cwiczen jest spokojna, trudno
      najwyzej bedzie musiala dluzej cwiczyc i rozne rzeczy zacznie robic pozniej,
      ale wwszystko przyjdzie w swoim czasie, poniewaz sama przerabialam Vojte
      wyczulam mamy zeby zwrocily uawge czy na pewno nadaje sie dla ich dzieci,
      pzdr
      • madziak-24 Re:kita_76 28.04.07, 23:39
        Mam pytanie jakie są objawy nadpobudliwości i nadwrażliwości u dzieci?
        • kita_76 Re:kita_76 29.04.07, 11:45
          Najlepiej okresli to oczywsicie neurolog, chociaz u nas wlasciwie kazdy lekarz
          czy pielegniarka ktora miala z mala do czynienia podkreslali ze jest bardzo
          zywa, ma zbyt zywe odruchy (nozki strasznie lataja, kopia), no i caly czas (a
          ma juz 4 miesiace) bardzo widoczny odruch moro przy najmniejszym nawet
          halasie,w ogole bardzo zywo reaguje na wszelkie odglosy, poruszenia, w dzien
          spi niespokojnie, ale w nocy za to bardzo ladniewinkJest po prostu bardzo
          wrazliwa i trzeba sie z nia delikatnie obchodzicsmile
          pzdr
    • 12345a65 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 30.04.07, 20:35
      My oprócz asymetrii mieliśmy parę innych neuroogicznych problemów
      okołoruchowych. Od końca czwartego miesiąca jesteśmy pod opieką neurologa i
      fiozjoterapety. Od początku ćwiczyłam z małym VOjtę, przy czym kolejne
      ćwiczenia wprowadzane były co tydzień. Efekty rewelacyjne i asymetria zniknęła
      pod koniec piątego meisiaca. MOże mój synuś to ewenement, ale przy tych
      ćwiczeniach gaworzył od początku, a teraz chichocze tak, że aż mnie rozprasza.
      W stosunku do zaleceń, nie dostosowałam się do kilku rzeczy: nie robię z
      ćwiczeń ceregieli, nie rozbieram dziecka i nie ćwiczę na podłodze, tylko na
      materacu łóżkowym. Aha, nauczyłam się gwizdać, bo mały pięknie się na tym
      koncentrował. Poza tym nie nosiliśmy małego, zgodnie z przykazaniami, w
      nosidełku, w pozycji horyzontalnej, mało leżał na plecach, tylko na brzuszku i
      maksymalnie na boczku, zwłaszcza tym obkurczonym (przy wzmożonym napięciu
      mięśniowym), nigdy też nie leżal w leżaczku. Dasz radę.
      • kita_76 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 01.05.07, 09:56
        No wlasnie to zalezy jak dziecko znosi cwiczenia, u nas Vojta sie nie
        sprawdzala, a wedlug innych lekarzy i rehabilitantow przy tak wrazliwym dziecku
        tylko pogorszyla sprawe,dlatego uwazam ze nie jest dla wszystkich maluszkow,
        trzeba sprobowac i zobaczyc jak reaguje dziecko,u nas mala darla sie
        wnieboglosy i nic oprocz piersi nie bylo jej w stanie uspokoic po cwiczeniach,
        zadne noszenie, przytulanie, a i tak jadla bardzo niespokojnie, dlatego dla jej
        dobra przerwalismy cwiceznia i przeszlismy na bobatha. Nie mozemy tez stosowac
        innych zalecen, czyli zadnych lezaczkow itd, bo ma mega refluks i nie moze
        lezec na plaskim, wiec duzo lezy w lezaczku wlasnie,no i nie lubi lezec na
        brzuszku, zreszta obecnie do tego wszystkiego nosi frejke,wiec zalecenia
        zaleceniami ale wszystko zalezy od dzieckawinkI tak z tego wyrosnie,
        pzdr
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka