minia282 25.04.07, 22:19 Jak ćwiczyłyście z waszymi pociechami przy asymetrii ciala?? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kamelia17 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 25.04.07, 22:58 my ćwiczymy metodą Vojty, jest bardzo dobra i szybko widać efekty, choć dziecię krzyczy podczas ćwiczeń. Ale lepiej tera trochę niż później przez całe życie. Dodam tylko, że asymetria bardzo często wiąże się z wzmożonym i obniżonym napięciem mięśniowym,tak jest u nas. Proponuję Ci sprawdzić u dobrego neurologa Odpowiedz Link Zgłoś
mamma-ewa1 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 06:52 My ćwiczymy metodą NDT Bobath. Skuteczne, pierwsze efekty były widzoczne dość szybko, na kolejne sukcesy musimy jednak poczekać. W przeciwieństwie do Vojty, ta metoda nie wkurza maluchów. Odpowiedz Link Zgłoś
iza2711 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 08:31 My też od wczoraj cwiczymy i metoda Bobath. Odpowiedz Link Zgłoś
hania.ha Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 20:39 My też ćwiczymy metodą Bobath. Mały ma wzmożone napięcie mięśniowe. W domu mamy często podkurczać nóżki jak przy "rowerku" i otwierać zaciśnięte piąstki, przesuwać swoją dłonią po rączce synka od łokcia do dłoni po wewnętrznej stronie. Ale pewnie dla każdego przypadku są inne ćwiczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
gorzata86 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 25.09.14, 15:11 Ćwiczenia powinny być bezpośrednio dobierane do dziecka i jego schorzenia. Jeśli trafi się na dobrego specjalistę widać rezultaty. Ja mam zaufanie gabinetu BEST CARE w Poznaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
kita_76 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 27.04.07, 23:07 My tez przeszlismy na Bobatha, wczesniej byla Vojta ale z niej zreyzgnowalismy poniewaz nasze dzieciatko oprocz asymetrii i napiecia jest przede wszystkim nadwrazliwe i nadpobudliwe i okazalo sie ze Vojta jednak nie nadaje sie dla takich dzieci, szkoda, ze pani doktor, ktora ja zalecila o tym nie pomyslala, nie meczylibysmy malej (i siebie tymi cwiczeniam, teraz cwiczy z rehabilitantka Bobathem i przynajmniej w trakcie cwiczen jest spokojna, trudno najwyzej bedzie musiala dluzej cwiczyc i rozne rzeczy zacznie robic pozniej, ale wwszystko przyjdzie w swoim czasie, poniewaz sama przerabialam Vojte wyczulam mamy zeby zwrocily uawge czy na pewno nadaje sie dla ich dzieci, pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
madziak-24 Re:kita_76 28.04.07, 23:39 Mam pytanie jakie są objawy nadpobudliwości i nadwrażliwości u dzieci? Odpowiedz Link Zgłoś
kita_76 Re:kita_76 29.04.07, 11:45 Najlepiej okresli to oczywsicie neurolog, chociaz u nas wlasciwie kazdy lekarz czy pielegniarka ktora miala z mala do czynienia podkreslali ze jest bardzo zywa, ma zbyt zywe odruchy (nozki strasznie lataja, kopia), no i caly czas (a ma juz 4 miesiace) bardzo widoczny odruch moro przy najmniejszym nawet halasie,w ogole bardzo zywo reaguje na wszelkie odglosy, poruszenia, w dzien spi niespokojnie, ale w nocy za to bardzo ladnieJest po prostu bardzo wrazliwa i trzeba sie z nia delikatnie obchodzic pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
12345a65 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 30.04.07, 20:35 My oprócz asymetrii mieliśmy parę innych neuroogicznych problemów okołoruchowych. Od końca czwartego miesiąca jesteśmy pod opieką neurologa i fiozjoterapety. Od początku ćwiczyłam z małym VOjtę, przy czym kolejne ćwiczenia wprowadzane były co tydzień. Efekty rewelacyjne i asymetria zniknęła pod koniec piątego meisiaca. MOże mój synuś to ewenement, ale przy tych ćwiczeniach gaworzył od początku, a teraz chichocze tak, że aż mnie rozprasza. W stosunku do zaleceń, nie dostosowałam się do kilku rzeczy: nie robię z ćwiczeń ceregieli, nie rozbieram dziecka i nie ćwiczę na podłodze, tylko na materacu łóżkowym. Aha, nauczyłam się gwizdać, bo mały pięknie się na tym koncentrował. Poza tym nie nosiliśmy małego, zgodnie z przykazaniami, w nosidełku, w pozycji horyzontalnej, mało leżał na plecach, tylko na brzuszku i maksymalnie na boczku, zwłaszcza tym obkurczonym (przy wzmożonym napięciu mięśniowym), nigdy też nie leżal w leżaczku. Dasz radę. Odpowiedz Link Zgłoś
kita_76 Re: Ćwiczenia na asymetrię!?? 01.05.07, 09:56 No wlasnie to zalezy jak dziecko znosi cwiczenia, u nas Vojta sie nie sprawdzala, a wedlug innych lekarzy i rehabilitantow przy tak wrazliwym dziecku tylko pogorszyla sprawe,dlatego uwazam ze nie jest dla wszystkich maluszkow, trzeba sprobowac i zobaczyc jak reaguje dziecko,u nas mala darla sie wnieboglosy i nic oprocz piersi nie bylo jej w stanie uspokoic po cwiczeniach, zadne noszenie, przytulanie, a i tak jadla bardzo niespokojnie, dlatego dla jej dobra przerwalismy cwiceznia i przeszlismy na bobatha. Nie mozemy tez stosowac innych zalecen, czyli zadnych lezaczkow itd, bo ma mega refluks i nie moze lezec na plaskim, wiec duzo lezy w lezaczku wlasnie,no i nie lubi lezec na brzuszku, zreszta obecnie do tego wszystkiego nosi frejke,wiec zalecenia zaleceniami ale wszystko zalezy od dzieckaI tak z tego wyrosnie, pzdr Odpowiedz Link Zgłoś