Dodaj do ulubionych

Nie wiem od czego zacząć??

07.12.06, 22:48
Nawet nie wiem co Wam opisać zebyscie mi mogły pomóc
Oliwia(5 lat)w zeszłym roku tępiłyśmy glistę ludzka...z oporami ale jakoś to
poszło
Na dzień dzisiejszy córka bardzo często choruje(angina zapalenie gardła lub
krtani)a od 2tyg straciła apetyt(dzis prawie nie zjadła nic)zbladła a pod
oczkami ma sińce jakby kolejnej nocy nie spała...od jakiegos czasu użala sie
ze ja pupa swędzi..a ze przechodziłyśmy ospe to nasza pediatra "zwaliła" winę
na to ze pozostał jej odruch drapania sie -dziwne sad
W zeszłym tygodniu miała jednodniową biegunkę w tym tygodniu tez sie to
powtórzyło i doszedł ból brzuszka(tez raz na tydzien-może być to spowodowane
nerwami-bo nie lubi przedszkola)
Nie mogę na mojej lekarce zbytnio polegać i dlatego pytam Was..od czego mam
zaczac...za jakie badania sie zabrać...i w czym mam przycisnąć ową pania aby
dała nam jakiekolwiek skierowania.Chciałabym mieć jakąś świadomość o co ja
prosić
Jeśli chodzi o laboratorium tez mamy problem-zanosiłam próbki kału przez
okres 3 miesięcy (w odstępach tyg 2tyg) na obecnośc robaczków i za
każdym razem wychodziły jaja glisty ludzkiej...byłam już załamana -córka
łykała coraz to nowe leki potem wracaliśmy do tych pierwszych az wkońcu
zaniosłam badania do Sanepidu i wynik negatywny-brak robaczków....i komu tu
wierzyć
Jestem z Dębicy-wiec jeśli jakaś mama jest w stanie udzielić mi jakichkolwiek
porad to z góry dziękuję
Anka
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: Nie wiem od czego zacząć?? - krok 1 07.12.06, 23:42
      Po pierwsze zapoznaj się ze schematem leczenia i zastanów się czy wtedy coś z
      tych zasad wprowadziałaś w życie. Jeśli nie, ni mij żalu do siebie. Prawie
      żaden lekarz o tym nie mówi:

      Generalnie pasożyty, ale zwłaszcza robaki i lamblie trzeba leczyć wg. trzech
      zasad. Tylko wtedy leczenie jest skuteczne i nie dochodzi do zarażeń wtórnych.
      Np. zarażenie wtórne lamblią, to zarażenie tym samym szczepem tego
      pierwotniaka, który jest już oporny na wcześniej podany lek. Trzeba wtedy
      stosować silniejszy a wybór jest prawie żaden.

      1 zasada. Podawanie leku zawsze zaczynamy wszyscy tego samego dnia.

      2 zasada. Leki dostają wszystkie osoby mieszkające np. w jednym mieszkaniu, czy
      domu. W przypadku dziecka leczy się też osoby ściśle mające kontakt z
      dzieckiem: nianie, dziadków. Oczywiście dzieci dostają inne leki niż dorosli.

      3 zasada. Zawsze w końcówce podawania leków trzeba robić generalne porządki w
      otoczeniu zarażonego. Zwłaszcza pościel, ręczniki, bielizna. U dzieci mycie i
      przelewanie zabawek wrzątkiem. Solidne mycie pawlaczy na pościel i łóżek.
      Odkurzanie. Trzepanie dywanów i materacy.
      Lamblia jest chlorooporna więc większość preparatów typu domestos jest
      nieskuteczna. Spirytus też jest uważany za mało skuteczny najlepsze jest
      spłukiwanie wszystkiego.
      Owsiki lubią kurz i wilgoć więc w ich przypadku odkurzanie i trzepanie!
      Wymiatanie ciemnych kątów.
      Wszystkie jaja robaków i cysty lamblii są odporne na mróz. Więc mrożenie nic
      nie daje..

      Spełnienie tych trzech zasad daje szanse na pozbycie się problemu. To tak jak
      leczenie wszy- nie da rady smarować tylko grzywki i leczyć jednego chorego.
      Oczywiście to tylko obrazowy przykład bez dalekich analogii.

    • sigvaris Re: Nie wiem od czego zacząć?? - krok 2 07.12.06, 23:45
      Po drugie, sądzę że problem poza jajami glisty może leżeć w owsicy, której mimo
      leków, ale bez zasad z kroku 1 nie udało Ci się pokonać. Zerknij tu więc :
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=578&w=52070933

      Teraz przemyśl, czy byłoby to dla Was rozwiązaniem.
    • ania19771 Dziekuję bardzo!!!! 10.12.06, 17:17
      Odpisze bardzo króciutko -serdecznie dziekujesmile
      Oliwia zawsze zażywała leki sama nic z tego co Pani opisała nigdy nie było
      wprowadzone i tu widze błedy które mogły spowodować nawrót
      Od wczoraj córka ma wyskie goraczki do 40stop i w szpilu rece rozłozyli bo
      gardło czyste okrzela pluca tez mocz-super odesłali nas do domu a dziecko przy
      goraczce poklada sie sad
      Acha dostała Zentel bez badań po tym jak mąz powiedział ze pobolewa brzuch ze
      nie je ze dziwnie czasami pokaszluje i ma suche plamki na buzi(2)...no tak
      robaki(ale jakie...rece umyli)
      Jeszcze raz dziękuje...balsam stosowalismy jakies dwa lata temu oboje z męzem-
      szczeze polecam nie tylo na robale
      Anka
    • gandalf26 Re: Nie wiem od czego zacząć?? 10.12.06, 22:36
      Jesli po wielokrotnym leczeniu wychodzi w badaniu obecnosc jaj glisty ludzkiej
      to ja watpilabym w laboratorium.
      Moze zostane potepiona ale powiem tak - glista ludzka jest najlatwiejszym do
      rozpoznania przez rodzica pasozytem. Nie ma opcji aby zostala calkowicie
      strawiona przez organizm dziecka bo ma on bardzo gruba kutikule. Leki dzialaja
      na niego paralizujaco a nie trawiajco.
      Ponadto samica ma do 50cm a samiec do 30cm. To naprawde sporo a aby byly jaja
      musza wystepowac razem w organizmie.
      Nie znam sie na badaniach koproskopowych ale jest cos takiego jak artefakty np.
      czesci roslinne.
      Niewykwalifikowany laborant bedzi to mylil.

      Swedzenia wskazuja na owsiki, bardzo popularne w tym wieku.Ale jesli
      leczyliscie sie na gliste to automatycznie powinny tymi samymi lekami byc
      wyleczone owsiki.
      Bol brzucha zas wskazywalby na grzyby.

      Mysle ze potrzebujecie dokladnych badan koproskopowych uwzgledniajacych tez
      grzyby i lamblie jak i dobrego pediatry.
      I bardziej polecalabym Sanepid.
    • ania19771 pierwsze wyniki badań 15.12.06, 13:31
      brak pasożytów i test immunoenzymatyczny-ujemny
      w przyszłym tygodniu otrzymam wyniki badan z Sanepidu
      Zobaczymy
      Pozdrawiam
      • ania19771 Ratunku!!! 16.12.06, 09:44
        nie mam juz sił!!!
        Znowu gorączka-gardło czyste....tylko mnie zastanawia biały nalot na języku(na
        dzień dzisiejszy to jest nim pokryty cały język)
        sad
        • idachoj Re: Ratunku!!! 16.12.06, 10:35
          candida pewnie jest niestety,swiadczy o tym biały nalot na językusad
          • idachoj tu poczytaj 16.12.06, 10:36

            • ania19771 Re: tu poczytaj 16.12.06, 12:43
              dzięki -biore sie za wertowanie
            • m_sala Re: tu poczytaj 16.12.06, 13:01
              Spytam sie tutaj.Co na ten temat myslicie??Moja corka jest non stop chora,ma
              tygodniowe przerwy,z głupiej wirusówki nie moze wyjsc,bo ciagle sie pogarsza a
              w efekcie antybiotyk.Mamy skierowanie na testy na alergie z krwi.No i zobaczymy
              co wyjdzie.
              No i moja corka ma ciagle podkrazone oczy.Myslalam,ze taka jej uroda.Problemow
              ze skora nie ma,nie drapie sie nigdzie.Z apetytem tez nie ma problemow.Jak bylo
              z apetytem u Waszych dziecie??No i jak myslicie warto zrobic badania na
              obecnosc pasozytow??Moze przesadzam,ale widze,ze to powszechny problem.A juz
              mam dosc chorowania wiec chwytam sie wszystkiegosmileAha moja corcia ma
              roczek.dzieki z gory za odpowiedziwink
              • czarna.perla Re: do m_sala 16.12.06, 13:21
                już kiedyś pisałam chyba do Ciebie ale jeszcze raz powtórzę.

                zanim pozwolisz kłuĆ dziecko i upuścić mu sporo krwi zrób badania kału na
                padsożyty lamblie i grzyby, jeśli za pierwszym razem nic nie wyjdzie to powtórz
                je kilkakrotnie. te badania nie bolą i nie szkodzą a jeśli Twoje dziecko
                zostanie zdiagnozowane jako alergik to z alergiami będziecie się borykać już
                zawsze, choć ich przyczyna będzie leżeć np. w tym, że dziecko ma candide czy
                robaki.

                ZACZNIJ OD BADAŃ KAŁU!!!

                p.s. moje dziecko też się nie drapie i nie ma problemów skórnych a ma candide i
                kto wie czy cos jeszcze.... mały jest blady jak ściana bo ma anemie, pewnie
                przez tego grzyba, czesto spuchniete oczy i niestrawione jedzenie w kupie...
    • arim28 Re: Nie wiem od czego zacząć?? 16.12.06, 13:42
      To nie strawione jedzenie w kupce. Ja wielokrotnie meczylam lekarzy dlaczego
      tak jest. Odpowiedz byla jedna: uklad pokarmowy jest jeszcze niedojrzaly i to
      normalne. Sadzicie, ze to tez objaw zagrzybienia?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka