Dodaj do ulubionych

ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G

07.08.03, 13:38
Witam,

moje dziecko ma dostawać w ostrych stanach Cropoz G. Czy ktoś się z tym
spotkał i co o tym sądzicie, czy jest bezpieczne?
Dzieki za wszelkie wiadomości

Pozdrawiam
Iwona, mama 14 miesięcznej Ani
Obserwuj wątek
    • polaszea Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 07.08.03, 16:52
      Mój 14 miesięczny obecnie synek bierze Cropoz G od 6 miesiąca życia. Na
      początku brał raz dziennie teraz bierze 3 razy dziennie (z powodu podejrzenia
      nietolerancji glutenu). Preparat działa osłonowo na przewód pokarmowy. Nie
      zaobserwowałam rzadnych skutków ubocznych tego preparatu.
      Ania mama Zuzi i Marcina
    • gdula Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 08.08.03, 12:26
      Moje dziecko brało go przez jakieś 3 miesiące, raz dziennie pół torebki. Z tego
      co wiem, lek nie wchłania się w jelitach (tzn. wchłania się jakieś 1%), czyli
      pod tym względem jest bezpieczny. Nie zaobserwowałam u dziecka żadnych skutków
      ubocznych. Jakieś 3 tyg. temu go odstawiliśmy, bo zapomniałam go zabrać, gdy
      wyjeżdżaliśmy. A że nie zaobserwowałam pogorszenia, to i teraz już go nie
      podaję (mam nadzieję, że dziecko po prostu wyrasta z tej alergii). Aha, nie
      spodziewaj się natychmiastowych rezultatów, mój alergolog uprzedzał, że efekty
      widać dopiero po przynajmniej 2 tygodniach.
      Pozdrawiam
      • iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 08.08.03, 13:15
        to pocieszające co piszecie. nasz lekarz kazał jednak podawać tylko w razie
        ostrych wysypek, ale może zacznę profilaktycznie, np. co drugi dzień. czy w
        takim razie można dziecku podawać np. morele i ten lek juz załatwia sprawę?

        Pozdrawiam
        Iwona
        • eu-iza Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 15.08.03, 20:00
          Mój syn dostaje kropoz 4 x dziennie po pół torebki przed posiłkiem. zmiana jest
          ogromna, tzn. z zielonych sluzowatych kup - normalne. Ma go brać długo, aż do
          ustąpienia alergii pokarmowej....
          Iza
          • iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 18.08.03, 08:16
            Właśnie jutro mam kolejną wizytę u alergologa i mam zamiar zapytać, czy to nie
            byłoby najlepsze rozwiązanie. moje dziecko je tylko mleko i raz w tygodniu
            podaję mu coś nowego. no a potem muszę trochę czekać na efekty. brak mi siły,
            jak widzę ją płaczącą i wyciągającą rączki po nasze jedzenie, którego nie mogę
            jej dać. Dzięki za odpowiedzi.
            Iwona, mama Ani
    • iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 21.08.03, 15:46
      Witam,
      Byłyśmy u pani doktor. powiedziała, że owszem mozna dawać Cropoz regularnie,
      ale czemu tak od razu iść na łatwiznę. ja sama się zastanawiam. teraz mam choć
      tą alternatywę. a co jeśli organizm sie przyzwyczai i potem będzie mieć wysypkę
      mimo Cropozu? zżerają mnie nerwy ,ale jakoś nie chudnę smile, natomiast moja
      córka tak sad.

      Pozdrawiam wszystkich ,,alergicznych" rodziców - i nie tylko
      Iwona z chudą Ania
      • eu-iza Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 21.08.03, 21:08
        Myśmy kropoz dostali na alergię pokarmową, taki w saszetkach do rozpuszczenia i
        picia przed posiłkiem, specjalnie dopytałam lekarki ze szpitalai powiedziała,
        że ten preparat działa tylko na alergie pokarmową. Z mojej wiedzy wynika (a
        jestem biochemikiem), ze tak właśnie jest. Lek jest osłonowy i przeciwzapalny.
        Mamy go podawać zeby chronić kosmki jelitowe.
        Mały bierze go ponad tydzien i była rewelacyjna poprawa, ale dzis zrobił bardzo
        nieładną kupę i nie wiemy czemu, bo jest na ostrej diecie...
        Pozdrawiam
        Iza
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka