iwonaw2 07.08.03, 13:38 Witam, moje dziecko ma dostawać w ostrych stanach Cropoz G. Czy ktoś się z tym spotkał i co o tym sądzicie, czy jest bezpieczne? Dzieki za wszelkie wiadomości Pozdrawiam Iwona, mama 14 miesięcznej Ani Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
polaszea Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 07.08.03, 16:52 Mój 14 miesięczny obecnie synek bierze Cropoz G od 6 miesiąca życia. Na początku brał raz dziennie teraz bierze 3 razy dziennie (z powodu podejrzenia nietolerancji glutenu). Preparat działa osłonowo na przewód pokarmowy. Nie zaobserwowałam rzadnych skutków ubocznych tego preparatu. Ania mama Zuzi i Marcina Odpowiedz Link Zgłoś
gdula Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 08.08.03, 12:26 Moje dziecko brało go przez jakieś 3 miesiące, raz dziennie pół torebki. Z tego co wiem, lek nie wchłania się w jelitach (tzn. wchłania się jakieś 1%), czyli pod tym względem jest bezpieczny. Nie zaobserwowałam u dziecka żadnych skutków ubocznych. Jakieś 3 tyg. temu go odstawiliśmy, bo zapomniałam go zabrać, gdy wyjeżdżaliśmy. A że nie zaobserwowałam pogorszenia, to i teraz już go nie podaję (mam nadzieję, że dziecko po prostu wyrasta z tej alergii). Aha, nie spodziewaj się natychmiastowych rezultatów, mój alergolog uprzedzał, że efekty widać dopiero po przynajmniej 2 tygodniach. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 08.08.03, 13:15 to pocieszające co piszecie. nasz lekarz kazał jednak podawać tylko w razie ostrych wysypek, ale może zacznę profilaktycznie, np. co drugi dzień. czy w takim razie można dziecku podawać np. morele i ten lek juz załatwia sprawę? Pozdrawiam Iwona Odpowiedz Link Zgłoś
eu-iza Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 15.08.03, 20:00 Mój syn dostaje kropoz 4 x dziennie po pół torebki przed posiłkiem. zmiana jest ogromna, tzn. z zielonych sluzowatych kup - normalne. Ma go brać długo, aż do ustąpienia alergii pokarmowej.... Iza Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 18.08.03, 08:16 Właśnie jutro mam kolejną wizytę u alergologa i mam zamiar zapytać, czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie. moje dziecko je tylko mleko i raz w tygodniu podaję mu coś nowego. no a potem muszę trochę czekać na efekty. brak mi siły, jak widzę ją płaczącą i wyciągającą rączki po nasze jedzenie, którego nie mogę jej dać. Dzięki za odpowiedzi. Iwona, mama Ani Odpowiedz Link Zgłoś
iwonaw2 Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 21.08.03, 15:46 Witam, Byłyśmy u pani doktor. powiedziała, że owszem mozna dawać Cropoz regularnie, ale czemu tak od razu iść na łatwiznę. ja sama się zastanawiam. teraz mam choć tą alternatywę. a co jeśli organizm sie przyzwyczai i potem będzie mieć wysypkę mimo Cropozu? zżerają mnie nerwy ,ale jakoś nie chudnę , natomiast moja córka tak . Pozdrawiam wszystkich ,,alergicznych" rodziców - i nie tylko Iwona z chudą Ania Odpowiedz Link Zgłoś
eu-iza Re: ALERGIA POKARMOWA A CROPOZ G 21.08.03, 21:08 Myśmy kropoz dostali na alergię pokarmową, taki w saszetkach do rozpuszczenia i picia przed posiłkiem, specjalnie dopytałam lekarki ze szpitalai powiedziała, że ten preparat działa tylko na alergie pokarmową. Z mojej wiedzy wynika (a jestem biochemikiem), ze tak właśnie jest. Lek jest osłonowy i przeciwzapalny. Mamy go podawać zeby chronić kosmki jelitowe. Mały bierze go ponad tydzien i była rewelacyjna poprawa, ale dzis zrobił bardzo nieładną kupę i nie wiemy czemu, bo jest na ostrej diecie... Pozdrawiam Iza Odpowiedz Link Zgłoś