aga55jaga 08.03.08, 21:52 Ma może któraś z Was? Zastanawiam sie czy to faktycznie działa? Może to zwykła lipa? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
novinka1 Re: oczyszczacz parowy 10.03.08, 11:39 Ja kupilam dawno temu SILACa i...beznadzieja. O kant d... potluc. Fugi i tak doczyszczalam cifem i innymi specyfikami. Z ubikacja tak samo. Moim zdaniem nie warto. Odpowiedz Link Zgłoś
kontaminacja Re: oczyszczacz parowy 10.03.08, 19:39 Mam takie samo zdanie, choc moje dwie kuzynki bardzo sobie chwala. Ja niestety nie znalazlam dla niego zastosowania u siebie w domu. Odpowiedz Link Zgłoś
kumakk zalezy jaki 10.03.08, 20:57 Ja mam Karchera wielkosci odkurzacza i uwazam go za jeden z genialniejszych wynalazkow - obok podpasek i telefonu komorkowego ;> Czysci do bialosci - podloga jest wylizana, mozna z niej jesc. Fugi jak nowe - nie znam innego sposobu doczyszczenia ich do takiego stanu. Podobnie kuchenka, meble, okna, kibelek, umywalka czy sciany... Bez dodatkow chemicznych (dla mnie istotne, bo mam dziecko alergika i zwierzeta, ktore tez nie znosza chemii). Duze to i niewygodne, ale pani, ktora mi to sprzedawala doradzila mi wlasnie to wielkie, bo podobno te mneijsze sa ...eeee... do kitu Dodatkowa korzysc - to dezynfekuje powierzchnie czyszczone (w koncu to prawie 200 stopni) Odpowiedz Link Zgłoś
cortinka do kumakk 15.05.08, 21:52 A jaki masz model tego Karchera? Może SC 1402? Własnie chcę go kupic, ale nie wiem czy to dobry wybór. Odpowiedz Link Zgłoś
kumakk Re: do kumakk 16.05.08, 21:46 tak, dokladnie ten mam i zycia bez niego sobie nie wyobrazam Dokupilam do niego drugi komplet szczoteczek i jednych uzywam do kuchni, drugich do lazienki. W zeszlym tygoniu jeszcze dokupilam zelazko, bo sie okazuje, ze do tego generatora podlacza sie zelazko i efekt jest jak w pralni chemicznej - rewelacja. Prasuje nawet w malutkiej odleglosci od tkaniny (nie wyblyszczy sie), odswieza - dla mnie bomba. Moj ostatni wynalazek to czyszczenie krawatow jedwabnych. Malzonek to kolekcjoner. ALe tez i nalogowy wytworca plam Czyszczenie jednego krawata to wydatek 12-14zl. Na moich oczach pani w pralni przytknela do plamy taka dysze parowa jaka ja czyszcze drobne rzeczy, popsikala, przeparowala na wylot i potem potraktowala zelazkiem parowym. No i teraz robie tak samo, potrenowalam na starych krawatach Po tygodniu zwrocila mi sie inwestycja w zelazko ))) Jeszcze sie zastanawiam nad takim bagnetem dlugim do prasowania rekawow, zaslon itd, ale na razie finansowo nie wyrobie. Aha, zelazko na poczatku wkurza, bo latwo sie oparzyc i ma kiepska regulacje pary - ciagle sie myle i zamiast punktowo ustawiam strumien ciagly. Ale po tygodniu uzytkowania juz sie bardziej wprawilam. Odpowiedz Link Zgłoś
cortinka Re: do kumakk 18.05.08, 18:09 Dzięki, jestem już prawie zdecydowana. Napisz mi jeszcze proszę, w jakiej cenie go kupiłaś i czy sprawdza się w myciu okien. Chociaż, na oknach mi najmniej zależy, bo kupuję go z myślą o myciu kamiennej podłogi, ale dobrze byłoby, gdyby był uniwersalny Zastanawiam się jeszcze, czy tak wysoka temperatura nie zaszkodzi ogrzewaniu podłogowemu? Odpowiedz Link Zgłoś
kumakk Re: do kumakk 19.05.08, 08:51 dokladnie nie pamietam ale cos kolo 1400 zl. Do okien jest ok, chociaz czasem trzeba gdzies wysuszyc szmatka, zeby nie zostal zaciek (glownie na samym dole okna). Podlogi myje bez problemu, a tez mam ogrzewaine podlogowe. Oczywiscie toto sie nie nadaje do podlog drewnianych. Generalnie trzeba uwazac na wszystko, z czego moze odlezc farba, ale ja myje nawet sciany czy meble - tyle, ze z wiekszej odleglosci. Po prostu psikne z dala strumieniem i od razu wycieram. Moim zdaniem najlepiej sprawdza sie taka technika - do duzego sprzatania przygotowujesz stosik suchych szmat, stare reczniki itd, czyscisz kawalek strumieniem pary (samymi dyszami/szczotkami - nie zakladasz ochraniacza - i przecierasz sucha szmata, zeby zebrac wilgoc i brud. Jak np. mam porzadnie brudne fugi w przedpokoju (stado ludzi i zwierzat) to po prostu czasem wymaga to uzycia dyszy 2-3 razy tam i z powrotem, potem zmieniam kilka razy reczniki i jest sterylne Na mniej zapuszczonych powierzchcniach wystarczy jedno psikniecie i nawet moze ten ochraniacz ma sens. Ale sama wyprobujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
iva_marti Re: do kumakk 19.05.08, 10:21 Czy nadaje sie do mycia paneli podłogowych (nawet codziennie)?? Czy można myć toaletę?? Jak sprawdza się w czyszczeniu szkła matowego? Też zastanawiam się nad zakupem. Czy ta moc jest wystarczająca, czy lepiej kupić jeden z nowości o większej mocy w cenie około 1650zł Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kumakk Re: do kumakk 19.05.08, 11:22 Nie wiem czy sie nadaje do paneli. Raczej bym nie ryzykowala, bo pod wplywem duzej ilosci pary i temperatury moglyby sie porozklejac. Moc jest zupelnie wystarczajaca, to i tak jest potezna machina, moim zdaniem nie ma sensu kupowac wiekszego, lepiej dokupic akcesoria. Nie wiem jak jest ze szklem matowym, nie mam na czym sprawdzic. Ja myje tym przede wszystkim: podlogi (normalne plytki szkliwione, gres i klinkier), lazienke (wanna, umywalka, wc, armatura, wszystkie chromowane rurki, raczki, uchwyt na papier toaletowy, sciany), kuchnie gazowa (genialnie usuwa tluszcz), zlewozmywak w lazience i kafelki (meble tez czasem, ale to bardzo ryzykowne trzeba nabrac wprawy i najpierw koniecznie zrobic gdzies probke na boku!!! i psikac z odleglosci kilku cm). Czyszcze tym krzeselko do karmienia, sciany (uwaga, jak sie przlozy za blisko to moze zlezc farba, konieczna proba!), drzwi, okna. Ostatnio czyscilam wnetrze suszarki i pralki. Swietnie czysci trudno dostepne miejsca np. kaloryfery - trzeba zalozyc taka najciensza dysze. Generalnie uwaga na palce bo tam jest temperatura chyba powyzej 150 stopni Zostawia powierzchnie blyszczace i wydezynfekowane. Tak jak pisalam, ja pozostalosci wody, tluszczu itd scieram sucha szmatka. Przez pierwsze 2-3 razy nie moglam sie z tym ustrojstwem oswoic, teraz zyc bez niego nie moge. Aha, wymaga wody destylowanej! Odpowiedz Link Zgłoś