Dodaj do ulubionych

stałe łącze do internetu w domu

IP: *.poligrafia / 80.51.251.* 29.01.04, 13:07
myślimy o podłączeniu internetu w domu. proszę o opinie z jaką firmą
najkorzystniej.
Obserwuj wątek
    • lovesong Re: stałe łącze do internetu w domu 29.01.04, 19:48
      mialem te samą prośbe tutaj jakieś 2 miesiące temu :)
      Od ponad miesiaca korzystam z usług sieci kablowej Vectra, jestem w miare
      zadowolony, internet chodzi ok. Zamówiłem sobie 128kb/s. Generalnie jest
      dobrze, mniej więcej raz w tygodniu jest dluższy problem z łaczeniem się ze
      stronami (trwa to jakieś 3-4 godziny, najcześciej w soboty lub niedziele). Poza
      tym polecam, nie jest drogo !!
    • Gość: bill Re: stałe łącze do internetu w domu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.04, 00:41
      No cóż mam od pół roku neostradę (nie dzielę z nikim) i działa rewelacyjnie.
      Na tepsie można psy wieszać ale ta usługa im się udała i w porównaniu do
      różnych małych prowiderów jest jak mercedes przy maluchu. W ciągu pół roku
      wystąpiła jedna ogólnopolska awaria i przez parę godzin nie miałem netu. A tak
      działa bezawaryjnie. Nie jest tak drogo 149 miesięcznie przy umowie rocznej.
      Podzielic też z sąsiadem albo dwoma można. Jest to co prawda niezgodne z umową
      lecz nie słyszałem aby tepsa kogoś złapała. Tak naprawdę mają u siebie niezły
      bałagan więc takimi sprawami jak wyłapywanie tych co dzielą łącze nie
      zawracają sobie gitary. Jeśli chcecie dzielić w legalny sposób to polecam
      bliźniacze łącze iDSL skierowane do firm i przez to kosztujące drożej bo 250
      zł ale mozna je dzielić legalnie na kilka osób. Tylko te dwie oferty tepsy
      wchodzą w grę jeśli chcecie mieć dobrze działający, szybki i nadający się do
      swobodnego ściągania internet. Wszystkie inne oferty małych prowiderów i sieci
      osiedlowe to porażka. Co z tego, że taniej? Dla mnie 50 zł miesięcznie za
      bylejakie, awaryjne łącze gdzie strony otwierają się kilka minut to jest
      dopiero drogo!!!
      • Gość: pawel Re: stałe łącze do internetu w domu IP: 80.48.119.* 01.02.04, 09:51
        Nie wiem o jakich mówisz sieciach ale w Hyperionie strony otwierają mi sie w
        sekundzie i cały czas ściągają mi sie filmy, mp3 z kazzy. Po za tym dużo osób
        udostępnia na sieci sporo filmów, gier, muzyke. U Ciebie tego nie ma. A to
        wszystko za 50-70 zł. miesięcznie więc to ty przepłacasz za abonament. A
        obsługa w TP to jest porażka. Sądze że jakby na dłużej coś ci się stało z
        łączem to miałbyś problemy z serwisem TP.
        • Gość: behemot dwie dobre strony TPSA IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 01.02.04, 10:55
          Sam mam neostradę oraz isdn (pakiet internetowy). Widzę też jak działa internet
          u znajomych.

Neostrada. Zdecydowanie najlepsza. Mnie akurat nie bardzo interesuje ściąganie
          filmów (wolę DVD) ale mam znajomych (hm... młodzieńców nastoletnich), którzy
          korzystają na neostradzie z wszystkich programów do ściągania: eMule, Direct
          Connect (huby), usenet. Transfer jest stabilny i bardzo szybki - 520. U mnie
          stoi na neo serwer www, są bramki na komórki firmowe, łączność z produkcją, z
          bankiem, odbiorcami, itp.
          Awarie? Jedna dwugodzinna przerwa przez ostatnie pół roku.

ISDN. 60 zł za 30 godzin miesięcznie. Połączenie jest zestawiane w ciągu 3
          sek., taryfikacja TPSA jest sekundowa, a komputer da się ustawić tak, że
          połączenie jest aktywne tylko wtedy, kiedy przechodzą dane. Jesli więc, chcę
          odebrać pocztę, to łączę się z siecią na 7 sekund (i tylko za to płacę).
          Skutek - nawet jesli pół dnia spędzam w internecie to nie jestem w stanie
          uzbierac tyle sekund, żeby w całości wyczerpać te 30 godzin limitu
          miesięcznego. W sumie mam więc coś na kształt 'stałego łącza'.
          Oczywiście jesli ktos chce sciagac filmy czy programy z sieci, to takie łącze
          sie nie nadaje. Ja nie ściągam. Mnie to jest potrzebne do zbierania informacji
          na www, odbierania poczty, itp. czyli do wielu krótkich połączneń, a nie do
          stabilnego ściągania.
          Przez trzy albo cztery lata były jakieś awarie (3-4) związane z małym
          transferem ale nigdy nie czekałem na naprawę dłużej niż 24 godziny.

Radio. Jest za wczesnie. Zal mi trochę tych providerów i nie będę komentował
          ich działalności. Niemniej jednak, w niektórych częściach miasta działa to
          znośnie.
          Nie każdy wie, ale samemu można robić uprawnienia radiowe po krótkim kursie i
          założyć własną instalację. W domu instalacja się może szybko nie zamortyzuje
          ale w małej firmie warto o tym pomysleć.

Hyperion. Nie obejmuje całego miasta. Wąskie pasmo - cały miesiąc można
          sciągać rzeczy, które na neostradzie ściągnełoby się w dwa dni.
    • zeluq Neo po 99zl/msc - informacja nieoficjalna 02.02.04, 01:01
      Parametry : 128/64, limit odbieranych danych 5 GB/m-c.Po przekroczeniu limitu
      lacze przycinane jest do 32/64 (odbieranie 32 kbps).
      Cena : 99 zl brutto / m-c przy umowie na czas okr. 12 m-cy, aktywacja 200
      zl brutto, pakiet sprzetowy 199 zl brutto (zakup nieobowiazkowy).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka