Dodaj do ulubionych

Kuria bezradna, proboszcz robi swoje

30.08.10, 08:02
Ksiądz Kowalski chyba zapomniał o czymś ważnym: po co on jest duchownym i po
co wybudowano kościół. Olewającą postawę księdza zalecam wiernym przy
składaniu datków. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie...
Obserwuj wątek
    • Gość: konus1 Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 08:08
      Po prostu - przestańcie dawac na tacę.
      • Gość: precz z zabobonami A pie...c jakiś głupi kościół i ch...a proboszcza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.10, 13:54
        Msze są w TV i radiu tudzież online jak już ktoś wierzy w Dobre albo Złe Mzimu.
        • Gość: Geronimo Szlaban na tackę! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.10, 13:56
    • Gość: janosik Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: 109.243.169.* 30.08.10, 08:21
      Pan proboszcz Kowalski zapomniał że kościół to parafianie-
      wirni,zapomniał kto przez wieki budował katedrę i za czyje
      pieniądze.On tylko administruje w naszym imieniu tym obiektem.A może
      On nie toleruje niepełnosprawnych.
      • Gość: Adorn Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.10, 08:44
        A porzadki na cmentarzach ! To obrazek sprawności proboszcza !
        Gdyby nie kwesty i odbudowy czy remonty starych grobówm przez fundację
        to dopiero byłby porzadek !
        Gest Piłata widac modny w kościele !
        • Gość: petrus Manipulacja tytulem i artykulem w GW IP: *.fbx.proxad.net 30.08.10, 15:29
          Przeciz Proboszcz nieczego nie odmowil, tylko urzedasom przypomnialo
          sie w ostatniej chwioli i nie udalo sie z nim skontaktowac
          telefonicznie (sa wakacje!), a pisma oficjalnego jakosc nie chcialo
          sie nikomu wyslac.
          Wiec po czyjej stronie jest wina?
          • Gość: marek Re: Manipulacja tytulem i artykulem w GW IP: *.toya.net.pl 01.09.10, 17:46
            > Przeciz Proboszcz nieczego nie odmowil, tylko urzedasom
            przypomnialo
            > sie w ostatniej chwioli i nie udalo sie z nim skontaktowac
            > telefonicznie (sa wakacje!), a pisma oficjalnego jakosc nie
            chcialo
            > sie nikomu wyslac.
            > Wiec po czyjej stronie jest wina?

            Typowy głos komucha, który potrzebuje oficjalnego pisma, zeby limit
            na mięso czy słodycze zwiększyć. Bez oficjalnego pisma nie podchodź.

            Co do poruszonego tematu zauważę jedynie, że to nie za proboszczem
            powinno sie latać - tylko to proboszcz powinien te twoje ulubione
            oficjalne pisma wysyłać, zzeby ułatwić życie niepełnosprawnym.. bo
            to on jest administratorem tego obiektu.

            Tymczasem od kilkunastu lat mu sie nie chciało... no chyba, ze jego
            wakacje trwaja od kiulkunastu lat....(!)

            p.s. Znajomy chciał pochować bliską mu osobę, gdy poszedł do Katedry
            załatwiać formalności usłyszał... "no tak jak sie najpierw idzie do
            Biura Pogrzebowego nie do księdza to ma się kłopoty ze znalezieniem
            terminu..ale może uda mi sie Was WCISNĄĆ miedzy 13 a 15 w
            poniedziałek..." No cóż tu jeszcze dodawać. Boga trzeba mieć w sercu
            i do kościoła chodzić dla Niego. O wzór wśród księży coraz
            trudniej...
    • Gość: mandat Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.ip.netia.com.pl 30.08.10, 08:55
      Ukarać na początek mandatem za brak przystosowania obiektu dla potrzeb
      niepełnosprawnych. A kuria niech mu postawi warunek - albo dostosuje obiekt,
      albo won ze stanowiska. Proste.
      • Gość: troll Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 09:43
        1. dlaczego ma to być robione za pieniądze publiczne ?? Kowalski ma kupę kasy i
        ma w tylnej części wszystkich, on umie tylko łapy wyciągać
        2. widać jak Kowalski dba o cmentarz. Mikrokosmos i makrokosmos można kręcić,
        nie mówiąc o tym jak łatwo wyjść ubrudzonym po kolana w błocie albo jak łatwo
        złamać nogę. Łapy czarnuchy umiecie wyciągać po nie swoje.
        • Gość: kajaa Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.acn.waw.pl 30.08.10, 09:49
          no ba, 7 mln za mało na podjazd dla niepełnosprawnych :))))
          a proboszcz liczy na cud ewangeliczny i miłosierdzie bliźnich :))))
    • woda12345.1 Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 09:52
      A ile ten idiota dostaje dotacji od miasta ,państwa? zabrać wszystko
      ani grosza dla klechy a zaraz się zjawi!!!!
      • Gość: f Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 10:09
        Na placu kolo dzwonnicy stanal jakis fundament betonowy !! CZY JEST
        ZGODA OD KONSERWATORA?????????/
    • Gość: Bogdan Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: 89.174.230.* 30.08.10, 10:10
      Ateiści i Gazeta troszczą się o frekwencje na mszach. Ubrał się
      diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni.
      • Gość: lajko nie tylko msze IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 10:27
        moze martwią się nie tylko o wierzacych, ale tych ktorzy chcieliby zwiedzic
        katedre jako zabytek, a sa niepelnosprawni.
        jesli kosciol nie potrafi dbac o zabytki, to powinny one stac sie wlasnoscia
        panstwa.
      • Gość: janna Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 19:07
        Gość portalu: Bogdan napisał(a):

        > Ateiści i Gazeta troszczą się o frekwencje na mszach. Ubrał się
        > diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni.

        Troszczą się o równy dostęp do wszelkich dóbr dla osób
        niepełnosprawnych, matołku.
        A diabłem to od ciebie zajezdża-ta twoja "miłość bliżniego".
        • lumpior Rydzyk olewa wszystkich i zawsze i OK? 30.08.10, 19:22
          Szanuje jedynie moherow i PiSowcow Kaczora,bo to jest kasa.Wszelkie
          urzedy wrecz sie go boja,wszedzie moher daje mu wsparcie.Kler nalezy
          pozbawic praw konkordatowych,przywilejow,ulg,dotacji.Kler wgonic do
          kosciolow i zakonow,wyprowadzic z jednostek panstwa/szkoly,wojsko../
          Skonczyc z mariazem kler-wladz,kler-partie,kler-samorzad.Kto to
          zrobi?
    • Gość: 71 Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 10:18
      Jestem ciekawa czy UE albo państwo dokłada się do tego remontu. Jeśli tak, to wymogiem obligatoryjnym dla uzyskania dofinansowania powinno być przystosowanie dla niepełnosprawnych.
    • Gość: MoD Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 10:24
      "Jak to? Przecież zwrócił się do księdza pełnomocnik wojewody do spraw osób
      niepełnosprawnych...

      - To nie była publiczna rozmowa"

      to przepraszam rozmawialiscie wreszcie o podjezdzie dla niepelnosprawnych (co
      jest chyab w kregu zainteresowan i pracy pełnomocnika wojewody do spraw osób
      niepełnosprawnych), czy prywatnie o pogodzie....tlumaczenie przedszkolaka,
      probujace zmienic temat.
      • Gość: lajko krzyż nie, katedra nie IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 10:31
        krzyz nie jest sprawa episkopatu,
        katedra (kosciol biskupa!) nie jest sprawa kurii...

        sprawą koscioła są za to aborcja, eutanazja, zwiazki partnerskie,
        oraz dotacje na uczelnie, przywileje podatkowe, zwrot majatków, wybory
        prezydenckie, unia europejska.
        • piegusek1510 Re: krzyż nie, katedra nie 30.08.10, 13:00
          DOKŁADNIE!!!
          pchaja się tam gdzie nie są potrzebni a tam gdzie są umywaja ręce!
        • alboalboalbo Re: krzyż nie, katedra nie 30.08.10, 14:12
          Ślicnie napisałes/łaś
    • rabingoldblatt Najpierw krzyz 30.08.10, 11:23
      teraz swiatynia nie jest sprawa Kosciola. Powiedzcie ze jest jakas
      dzialka do przejecia to sie zaraz wszyscy panowie w sukienkach
      pojawia.
      • Gość: lajko lep IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 12:13
        niezla mysl... niech urzednicy wypuszcza wiadomosc, ze znalazly sie dokumenty
        swiadczace o tym, ze parafia katedralna ma prawo do kilku hektarow w centrum.
        ksiadz proboszcz sam sie z nimi skontaktuje.
    • ochujek Ręce opadają 30.08.10, 11:34
      Kapłani, ich bożkiem jest pieniądz i tylko pieniężne argumenty
      rozumieją. Nie płacić dziadom, rozliczyć dotychczasowe pieniądze, a
      będą skamlać o "ofiarę". Na razie nasza władza skamle u nich, by
      łaskawie wspomnieli przed wyborami na kogo ciemny lud ma oddać głos.
      Panie Jarubas, powiedz pan coś tym swoim kumplom w sukienkach,
      których dożywiasz naszą forsą!
      • Gość: i nie tylko Re: Ręce opadają IP: 77.223.220.* 30.08.10, 11:54
        To ciekawe dlaczego wszyscy sukienkowi tudzież wystrojeni w długie
        szaty jakoś nie cieszą się zbytnią sympatią i zaufaniem. Jeśli mają
        kieszonki zgodnie z normą to może należałoby je zlikwidować ?
      • Gość: rajbrocki Re: Ręce opadają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.10, 17:04
        Pan Jarubas nic nie powie, bo nie ma nic do powiedzenia, a poza wszystkim,
        strach go paraliżuje na sama myśl, ze może stracić korytko już niebawem. Pan
        Ryczan też nic nie może, bo już nikt poważnie go nie traktuje, nawet jego poddani.
        Pan proboszcz będzie więc dalej robił, co tylko będzie chciał, bo nikt mu nie
        podskoczy, a niepełnosprawni to zwykle biedacy, nie warto więc zawracać sobie
        nimi głowy.I tak nikt ich tu w Kielcach poważnie nie traktuje.
    • Gość: gość portalu czarni doprowadzą wreszcie do tego IP: 41.190.16.* 30.08.10, 12:15
      że ludzie wygnają ich z tego kraju
      • piegusek1510 Re: czarni doprowadzą wreszcie do tego 30.08.10, 12:58
        za wielu jest fanatyków, 'pseudo-katolików'. Chociaz przydałaby się
        wreszcie lekcja dla tego całego "duchowieństwa"
    • Gość: GARD Proboszcz superchrześcijanin IP: 79.139.9.* 30.08.10, 12:42
      Szokujące!! Całkiem anty chrześcijańska postawa proboszcza. A także i biskupa,
      bo to jego przełożony.
      Swoją drogą to ciekawe: nigdy nie widziałem księdza na wózku inwalidzkim.
      Dziwne, czyżby księża nie chorowali? Nie ulegali wypadkom? A w kościele nigdy
      nie widziałem żadnego. Pewnie kościół ich się pozbywa zrzucając ich w przepaść.
      Ha ha ha ha ha. Ogień piekielny ich czeka.
      • Gość: GARD Modlitwa za proboszcza - superchrześcijanina IP: 79.139.9.* 30.08.10, 12:48
        Módlmy się za zdrowie proboszcza naszej katedry. Aby Dobry Bóg dał mu wiele lat
        życia w zdrowiu. Bo jak nie będzie mógł chodzić to się biedaczek do własnej
        świątyni nie dostanie.
        No chyba, że z tym zrzucaniem do przepaści to prawda.
        Ciebie prosimy....
      • Gość: ppp Re: Proboszcz superchrześcijanin IP: 212.160.172.* 30.08.10, 14:40
        Czasami warto pójść na jakąś procesję, przynajmniej w tym roku jeden
        ksiądz jechał na wóżku pchany przez innego, ale oczywiście nie
        miałby szans na dotarcie do katedry i w tej sprawie ks. Kowalski ma
        duży minus (kolejny) - jeśli idę do kościoła to od pewnego czasu
        omijam katedrę (mam do niej 200m)
    • piegusek1510 miłość do bliźniego 30.08.10, 12:57
      taka jest właśnie postawa księży katolickich. Nie bo Nie!
      Bo taki niepełnosprawny pewnie i tak nic nie da na tacę, bo sam
      potrzebuje pieniędzy - dlatego po co mają zajmować miejsca 'lepszym'
      wyznawcom?
    • piegusek1510 i tak właśnie wygląda miłość do bliźniego 30.08.10, 13:02
      postawa godna pochwały i prawdziwego katolika
    • garbata_barbie Nawet małe dzieci widzą, co to kościół 30.08.10, 13:20
      Moja 5-letnia córka nie podpuszczana, ani nie agitowana przez nikogo
      antyklerykalnie (wręcz przeciwnie - dużo przebywa z babcią, która
      biega do kościoła, jak na sraczkę) stwierdziła ostatnio, że nie chce
      chodzić do miejsca, w którym trzeba siedzieć tyle czasu cicho i
      wyśpiewywać głupawe piosenki.
      • Gość: złośliwiec Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół IP: *.chello.pl 30.08.10, 18:42
        I co w związku z tym? Dorośli ludzie, na studiach, nie są w stanie na wykładzie
        wysiedzieć godziny bez gadania, drapania się po du*ie, odpływania myślami w
        nieznane, itp., a spodziewasz się tego po 5-letnim dziecku, które rozpiera energia?

        Twoja teza jest z du*py wzięta i niczego nie udowadnia... no, może Twoją niechęć
        do kościoła i wierzących.
        • Gość: janna Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 19:20
          Gość portalu: złośliwiec napisał(a):
          > Twoja teza jest z du*py wzięta i niczego nie udowadnia... no, może
          Twoją niechę
          > ć
          > do kościoła i wierzących.

          Nie ekscytuj się tak strasznie, nie ma o co. W tej wypowiedzi nie
          było nic obrażającego wiernych. W tym kraju obowiązuje wolność nie
          tylko słowa, ale i wyznania. Ludzie trochę mniej nienawiści!!!!
      • annajustyna Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół 30.08.10, 19:50
        W tym wieku kazdy tak ma - dlatego nie ma do 7. roku zycia obowiazku
        uczestnictwa w nabozenstwach.
    • Gość: pm Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 13:32
      Ale na ten temat będziemy dopiero rozmawiać, jeśli oficjalnie poprosi nas o to ktoś z województwa.

      Jak to? Przecież zwrócił się do księdza pełnomocnik wojewody do spraw osób niepełnosprawnych...

      - To nie była publiczna rozmowa.'



      to wszystko wyjaśnia. nie ma jednej prawdy. jest prawda publiczna i prawda prywatna. co jest czym decyduje ksiądz. dawno biblii nie czytał widać. ale kłamczuch. po prostu wstyd. to jak ksiądz uważa, była prośba czy jej nie było?
      • Gość: mycha Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 13:43
        W feudalnej strukturze, jaką jest Kościół, nie jest możliwe, by ksiądz Kowalski
        podejmował jakieś decyzje i nie konsultował ich ze swoim przełożonym. Tak więc
        wydaje mi się, że to ksiądz biskup ma w nosie niepełnosprawnych.
    • ryszardj2 Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 14:13
      tego klechy co sprzedawal "swoje" wino juz nie ma !!!!! ale jest klecha Rdzyk
      - zero moralnosci, przekret, pazerny katabas !!!
      krzyz to nie sprawa kurii !!!! klecha, ktory zwoim zacowaniem mowi
      niepelnosprawnym "spieprzaj dziadu" akceptowany przez kielecka djecezje!!!!
      to jest nasz dzisiejszy polski kosciol !!!!!!!!!
      a ja go takiego nie chce !!!!!!!!!! politycznego, nieludzkiego,
      nie-chrzescijanskiego, pazernego !!!!!
    • pa3dlo_z_warszawy nie wiem kto to finansuje, ale jak są tam umoczone 30.08.10, 14:34
      pieniądze publiczne, to zapytajmy, kto wyraził zgodę na takie wydatkowanie
      kasy, o ile wiem przetargi dotyczą tylko inwestycji finansowanych ze środków
      publicznych
    • Gość: ARKA Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.stk.vectranet.pl 30.08.10, 14:47
      I jeszcze,skąd wziął 7 milionów zł.na remont i "Furmanka"? Napewno z opluwanej
      UE,i kasa na remont zabytków /czytaj:koscioły/.Niepełnosprawnych Kościół zawsze
      wykluczał,nie lubią chorych.Trzeba by sie wziąć za te domy opieki koscielne,jak
      tam traktują chorych i starych /dzieci też/.A gruntów p[rzybyuwa z Fundacji
      "Mimo wszystko" Anny Dymnej i "A kogo?/Ewy Błaszczyk.Fortuna spływa od
      darczyńców na kolejne watykańskie nieruchomości bez żadnej kontroli i niewiedzy
      tychże.Skandal za skandalem.
    • 33qq Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 15:11
      Cóż za ważna informacja!

      :D
    • stereoclub Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 15:56
      Watykanska sekta katolicka juz zawsze byla znana z dyskryminacji
      niepelnosprawnych, kobiet, slabszych, antysemityzmu. [Widzial ktos
      ksiedza na wozku?] Kogo to dziwi, ze zboczency, i zwyrodnialcy tak sie
      zachowuja? Oni maja teraz konkordat wiec swoje datki mozecie w buty se
      wsadzic.
      • Gość: BORUTA Z ŁECZYCY Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.132.rev.vline.pl 30.08.10, 16:20
        oj beda mu tam inwalidzi przeszkadzac ... niech siedza w domu ???
        CZARNYM JUZ SIE W PUSTYCH GŁOWACH PIEPRZY!!!DARMOZJADY!!!
        • Gość: asd Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.56.220-216.q9.net 30.08.10, 16:54
          ten ksiezulek to kawal skoorvysyna.Zdychaj czarny psie
    • polakonly Kościół Katolicki to potężny holding, który 30.08.10, 17:09
      i bez wiernych się "wyżywi". Fasada wyznaniowo-"dobroczynna" jest mu potrzebna
      do oskubywania budżetów Państw na których terenie działa. Masy fanatyków
      interesują Kościół jako narzędzie politycznej presji na rządy. Ale KK nie musi
      zajmować się mniejszościami! To strata czasu! Niech sobie niepełnosprawni wierni
      poszukają poczciwego księdza w mniej ważnej parafii i z nim wspólnie wybudują
      podjazdy, to póżniej się napisze w "Gościu niedzielnym". W kluczowych parafiach
      rządzą księża-biznesmeni.Brać gdzie się da i ile się da by starczyło na kolejne
      1000-lat to priorytet Kościoła rzymsko-kat.
      Z przykrością to stwierdzam jako katolik (wyższe wykszt., poch.inteligenckie)
      obserwujący polski kościół w epoce po upadku komunizmu.
    • sselrats Nie ma slabych na proboszcza 30.08.10, 18:28
      chyba powinno byc
    • bondnaemeryturze Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 18:38
      Widocznie jest to uwłaczające dla godności księdza schylić się nisko przed
      niepełnosprawnym - nawet jeśli tylko po to by mógł on coś wrzucić na tacę... ;)
    • sselrats Bo niepelnosprawni daja mniej na tace 30.08.10, 18:42
      ot co.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka