mmiastowy 30.08.10, 08:02 Ksiądz Kowalski chyba zapomniał o czymś ważnym: po co on jest duchownym i po co wybudowano kościół. Olewającą postawę księdza zalecam wiernym przy składaniu datków. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: konus1 Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 08:08 Po prostu - przestańcie dawac na tacę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: precz z zabobonami A pie...c jakiś głupi kościół i ch...a proboszcza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.10, 13:54 Msze są w TV i radiu tudzież online jak już ktoś wierzy w Dobre albo Złe Mzimu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janosik Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: 109.243.169.* 30.08.10, 08:21 Pan proboszcz Kowalski zapomniał że kościół to parafianie- wirni,zapomniał kto przez wieki budował katedrę i za czyje pieniądze.On tylko administruje w naszym imieniu tym obiektem.A może On nie toleruje niepełnosprawnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adorn Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.10, 08:44 A porzadki na cmentarzach ! To obrazek sprawności proboszcza ! Gdyby nie kwesty i odbudowy czy remonty starych grobówm przez fundację to dopiero byłby porzadek ! Gest Piłata widac modny w kościele ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: petrus Manipulacja tytulem i artykulem w GW IP: *.fbx.proxad.net 30.08.10, 15:29 Przeciz Proboszcz nieczego nie odmowil, tylko urzedasom przypomnialo sie w ostatniej chwioli i nie udalo sie z nim skontaktowac telefonicznie (sa wakacje!), a pisma oficjalnego jakosc nie chcialo sie nikomu wyslac. Wiec po czyjej stronie jest wina? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Manipulacja tytulem i artykulem w GW IP: *.toya.net.pl 01.09.10, 17:46 > Przeciz Proboszcz nieczego nie odmowil, tylko urzedasom przypomnialo > sie w ostatniej chwioli i nie udalo sie z nim skontaktowac > telefonicznie (sa wakacje!), a pisma oficjalnego jakosc nie chcialo > sie nikomu wyslac. > Wiec po czyjej stronie jest wina? Typowy głos komucha, który potrzebuje oficjalnego pisma, zeby limit na mięso czy słodycze zwiększyć. Bez oficjalnego pisma nie podchodź. Co do poruszonego tematu zauważę jedynie, że to nie za proboszczem powinno sie latać - tylko to proboszcz powinien te twoje ulubione oficjalne pisma wysyłać, zzeby ułatwić życie niepełnosprawnym.. bo to on jest administratorem tego obiektu. Tymczasem od kilkunastu lat mu sie nie chciało... no chyba, ze jego wakacje trwaja od kiulkunastu lat....(!) p.s. Znajomy chciał pochować bliską mu osobę, gdy poszedł do Katedry załatwiać formalności usłyszał... "no tak jak sie najpierw idzie do Biura Pogrzebowego nie do księdza to ma się kłopoty ze znalezieniem terminu..ale może uda mi sie Was WCISNĄĆ miedzy 13 a 15 w poniedziałek..." No cóż tu jeszcze dodawać. Boga trzeba mieć w sercu i do kościoła chodzić dla Niego. O wzór wśród księży coraz trudniej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mandat Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.ip.netia.com.pl 30.08.10, 08:55 Ukarać na początek mandatem za brak przystosowania obiektu dla potrzeb niepełnosprawnych. A kuria niech mu postawi warunek - albo dostosuje obiekt, albo won ze stanowiska. Proste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: troll Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 09:43 1. dlaczego ma to być robione za pieniądze publiczne ?? Kowalski ma kupę kasy i ma w tylnej części wszystkich, on umie tylko łapy wyciągać 2. widać jak Kowalski dba o cmentarz. Mikrokosmos i makrokosmos można kręcić, nie mówiąc o tym jak łatwo wyjść ubrudzonym po kolana w błocie albo jak łatwo złamać nogę. Łapy czarnuchy umiecie wyciągać po nie swoje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kajaa Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.acn.waw.pl 30.08.10, 09:49 no ba, 7 mln za mało na podjazd dla niepełnosprawnych :)))) a proboszcz liczy na cud ewangeliczny i miłosierdzie bliźnich :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
woda12345.1 Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 09:52 A ile ten idiota dostaje dotacji od miasta ,państwa? zabrać wszystko ani grosza dla klechy a zaraz się zjawi!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: f Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 10:09 Na placu kolo dzwonnicy stanal jakis fundament betonowy !! CZY JEST ZGODA OD KONSERWATORA?????????/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bogdan Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: 89.174.230.* 30.08.10, 10:10 Ateiści i Gazeta troszczą się o frekwencje na mszach. Ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lajko nie tylko msze IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 10:27 moze martwią się nie tylko o wierzacych, ale tych ktorzy chcieliby zwiedzic katedre jako zabytek, a sa niepelnosprawni. jesli kosciol nie potrafi dbac o zabytki, to powinny one stac sie wlasnoscia panstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janna Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 19:07 Gość portalu: Bogdan napisał(a): > Ateiści i Gazeta troszczą się o frekwencje na mszach. Ubrał się > diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni. Troszczą się o równy dostęp do wszelkich dóbr dla osób niepełnosprawnych, matołku. A diabłem to od ciebie zajezdża-ta twoja "miłość bliżniego". Odpowiedz Link Zgłoś
lumpior Rydzyk olewa wszystkich i zawsze i OK? 30.08.10, 19:22 Szanuje jedynie moherow i PiSowcow Kaczora,bo to jest kasa.Wszelkie urzedy wrecz sie go boja,wszedzie moher daje mu wsparcie.Kler nalezy pozbawic praw konkordatowych,przywilejow,ulg,dotacji.Kler wgonic do kosciolow i zakonow,wyprowadzic z jednostek panstwa/szkoly,wojsko../ Skonczyc z mariazem kler-wladz,kler-partie,kler-samorzad.Kto to zrobi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 71 Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 10:18 Jestem ciekawa czy UE albo państwo dokłada się do tego remontu. Jeśli tak, to wymogiem obligatoryjnym dla uzyskania dofinansowania powinno być przystosowanie dla niepełnosprawnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MoD Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 10:24 "Jak to? Przecież zwrócił się do księdza pełnomocnik wojewody do spraw osób niepełnosprawnych... - To nie była publiczna rozmowa" to przepraszam rozmawialiscie wreszcie o podjezdzie dla niepelnosprawnych (co jest chyab w kregu zainteresowan i pracy pełnomocnika wojewody do spraw osób niepełnosprawnych), czy prywatnie o pogodzie....tlumaczenie przedszkolaka, probujace zmienic temat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lajko krzyż nie, katedra nie IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 10:31 krzyz nie jest sprawa episkopatu, katedra (kosciol biskupa!) nie jest sprawa kurii... sprawą koscioła są za to aborcja, eutanazja, zwiazki partnerskie, oraz dotacje na uczelnie, przywileje podatkowe, zwrot majatków, wybory prezydenckie, unia europejska. Odpowiedz Link Zgłoś
piegusek1510 Re: krzyż nie, katedra nie 30.08.10, 13:00 DOKŁADNIE!!! pchaja się tam gdzie nie są potrzebni a tam gdzie są umywaja ręce! Odpowiedz Link Zgłoś
rabingoldblatt Najpierw krzyz 30.08.10, 11:23 teraz swiatynia nie jest sprawa Kosciola. Powiedzcie ze jest jakas dzialka do przejecia to sie zaraz wszyscy panowie w sukienkach pojawia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lajko lep IP: *.ghnet.pl 30.08.10, 12:13 niezla mysl... niech urzednicy wypuszcza wiadomosc, ze znalazly sie dokumenty swiadczace o tym, ze parafia katedralna ma prawo do kilku hektarow w centrum. ksiadz proboszcz sam sie z nimi skontaktuje. Odpowiedz Link Zgłoś
ochujek Ręce opadają 30.08.10, 11:34 Kapłani, ich bożkiem jest pieniądz i tylko pieniężne argumenty rozumieją. Nie płacić dziadom, rozliczyć dotychczasowe pieniądze, a będą skamlać o "ofiarę". Na razie nasza władza skamle u nich, by łaskawie wspomnieli przed wyborami na kogo ciemny lud ma oddać głos. Panie Jarubas, powiedz pan coś tym swoim kumplom w sukienkach, których dożywiasz naszą forsą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: i nie tylko Re: Ręce opadają IP: 77.223.220.* 30.08.10, 11:54 To ciekawe dlaczego wszyscy sukienkowi tudzież wystrojeni w długie szaty jakoś nie cieszą się zbytnią sympatią i zaufaniem. Jeśli mają kieszonki zgodnie z normą to może należałoby je zlikwidować ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rajbrocki Re: Ręce opadają IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.10, 17:04 Pan Jarubas nic nie powie, bo nie ma nic do powiedzenia, a poza wszystkim, strach go paraliżuje na sama myśl, ze może stracić korytko już niebawem. Pan Ryczan też nic nie może, bo już nikt poważnie go nie traktuje, nawet jego poddani. Pan proboszcz będzie więc dalej robił, co tylko będzie chciał, bo nikt mu nie podskoczy, a niepełnosprawni to zwykle biedacy, nie warto więc zawracać sobie nimi głowy.I tak nikt ich tu w Kielcach poważnie nie traktuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość portalu czarni doprowadzą wreszcie do tego IP: 41.190.16.* 30.08.10, 12:15 że ludzie wygnają ich z tego kraju Odpowiedz Link Zgłoś
piegusek1510 Re: czarni doprowadzą wreszcie do tego 30.08.10, 12:58 za wielu jest fanatyków, 'pseudo-katolików'. Chociaz przydałaby się wreszcie lekcja dla tego całego "duchowieństwa" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GARD Proboszcz superchrześcijanin IP: 79.139.9.* 30.08.10, 12:42 Szokujące!! Całkiem anty chrześcijańska postawa proboszcza. A także i biskupa, bo to jego przełożony. Swoją drogą to ciekawe: nigdy nie widziałem księdza na wózku inwalidzkim. Dziwne, czyżby księża nie chorowali? Nie ulegali wypadkom? A w kościele nigdy nie widziałem żadnego. Pewnie kościół ich się pozbywa zrzucając ich w przepaść. Ha ha ha ha ha. Ogień piekielny ich czeka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GARD Modlitwa za proboszcza - superchrześcijanina IP: 79.139.9.* 30.08.10, 12:48 Módlmy się za zdrowie proboszcza naszej katedry. Aby Dobry Bóg dał mu wiele lat życia w zdrowiu. Bo jak nie będzie mógł chodzić to się biedaczek do własnej świątyni nie dostanie. No chyba, że z tym zrzucaniem do przepaści to prawda. Ciebie prosimy.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ppp Re: Proboszcz superchrześcijanin IP: 212.160.172.* 30.08.10, 14:40 Czasami warto pójść na jakąś procesję, przynajmniej w tym roku jeden ksiądz jechał na wóżku pchany przez innego, ale oczywiście nie miałby szans na dotarcie do katedry i w tej sprawie ks. Kowalski ma duży minus (kolejny) - jeśli idę do kościoła to od pewnego czasu omijam katedrę (mam do niej 200m) Odpowiedz Link Zgłoś
piegusek1510 miłość do bliźniego 30.08.10, 12:57 taka jest właśnie postawa księży katolickich. Nie bo Nie! Bo taki niepełnosprawny pewnie i tak nic nie da na tacę, bo sam potrzebuje pieniędzy - dlatego po co mają zajmować miejsca 'lepszym' wyznawcom? Odpowiedz Link Zgłoś
piegusek1510 i tak właśnie wygląda miłość do bliźniego 30.08.10, 13:02 postawa godna pochwały i prawdziwego katolika Odpowiedz Link Zgłoś
garbata_barbie Nawet małe dzieci widzą, co to kościół 30.08.10, 13:20 Moja 5-letnia córka nie podpuszczana, ani nie agitowana przez nikogo antyklerykalnie (wręcz przeciwnie - dużo przebywa z babcią, która biega do kościoła, jak na sraczkę) stwierdziła ostatnio, że nie chce chodzić do miejsca, w którym trzeba siedzieć tyle czasu cicho i wyśpiewywać głupawe piosenki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: złośliwiec Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół IP: *.chello.pl 30.08.10, 18:42 I co w związku z tym? Dorośli ludzie, na studiach, nie są w stanie na wykładzie wysiedzieć godziny bez gadania, drapania się po du*ie, odpływania myślami w nieznane, itp., a spodziewasz się tego po 5-letnim dziecku, które rozpiera energia? Twoja teza jest z du*py wzięta i niczego nie udowadnia... no, może Twoją niechęć do kościoła i wierzących. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janna Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 19:20 Gość portalu: złośliwiec napisał(a): > Twoja teza jest z du*py wzięta i niczego nie udowadnia... no, może Twoją niechę > ć > do kościoła i wierzących. Nie ekscytuj się tak strasznie, nie ma o co. W tej wypowiedzi nie było nic obrażającego wiernych. W tym kraju obowiązuje wolność nie tylko słowa, ale i wyznania. Ludzie trochę mniej nienawiści!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
annajustyna Re: Nawet małe dzieci widzą, co to kościół 30.08.10, 19:50 W tym wieku kazdy tak ma - dlatego nie ma do 7. roku zycia obowiazku uczestnictwa w nabozenstwach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pm Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.10, 13:32 Ale na ten temat będziemy dopiero rozmawiać, jeśli oficjalnie poprosi nas o to ktoś z województwa. Jak to? Przecież zwrócił się do księdza pełnomocnik wojewody do spraw osób niepełnosprawnych... - To nie była publiczna rozmowa.' to wszystko wyjaśnia. nie ma jednej prawdy. jest prawda publiczna i prawda prywatna. co jest czym decyduje ksiądz. dawno biblii nie czytał widać. ale kłamczuch. po prostu wstyd. to jak ksiądz uważa, była prośba czy jej nie było? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mycha Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.chello.pl 30.08.10, 13:43 W feudalnej strukturze, jaką jest Kościół, nie jest możliwe, by ksiądz Kowalski podejmował jakieś decyzje i nie konsultował ich ze swoim przełożonym. Tak więc wydaje mi się, że to ksiądz biskup ma w nosie niepełnosprawnych. Odpowiedz Link Zgłoś
ryszardj2 Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 14:13 tego klechy co sprzedawal "swoje" wino juz nie ma !!!!! ale jest klecha Rdzyk - zero moralnosci, przekret, pazerny katabas !!! krzyz to nie sprawa kurii !!!! klecha, ktory zwoim zacowaniem mowi niepelnosprawnym "spieprzaj dziadu" akceptowany przez kielecka djecezje!!!! to jest nasz dzisiejszy polski kosciol !!!!!!!!! a ja go takiego nie chce !!!!!!!!!! politycznego, nieludzkiego, nie-chrzescijanskiego, pazernego !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pa3dlo_z_warszawy nie wiem kto to finansuje, ale jak są tam umoczone 30.08.10, 14:34 pieniądze publiczne, to zapytajmy, kto wyraził zgodę na takie wydatkowanie kasy, o ile wiem przetargi dotyczą tylko inwestycji finansowanych ze środków publicznych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ARKA Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.stk.vectranet.pl 30.08.10, 14:47 I jeszcze,skąd wziął 7 milionów zł.na remont i "Furmanka"? Napewno z opluwanej UE,i kasa na remont zabytków /czytaj:koscioły/.Niepełnosprawnych Kościół zawsze wykluczał,nie lubią chorych.Trzeba by sie wziąć za te domy opieki koscielne,jak tam traktują chorych i starych /dzieci też/.A gruntów p[rzybyuwa z Fundacji "Mimo wszystko" Anny Dymnej i "A kogo?/Ewy Błaszczyk.Fortuna spływa od darczyńców na kolejne watykańskie nieruchomości bez żadnej kontroli i niewiedzy tychże.Skandal za skandalem. Odpowiedz Link Zgłoś
33qq Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 15:11 Cóż za ważna informacja! :D Odpowiedz Link Zgłoś
stereoclub Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 15:56 Watykanska sekta katolicka juz zawsze byla znana z dyskryminacji niepelnosprawnych, kobiet, slabszych, antysemityzmu. [Widzial ktos ksiedza na wozku?] Kogo to dziwi, ze zboczency, i zwyrodnialcy tak sie zachowuja? Oni maja teraz konkordat wiec swoje datki mozecie w buty se wsadzic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BORUTA Z ŁECZYCY Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.132.rev.vline.pl 30.08.10, 16:20 oj beda mu tam inwalidzi przeszkadzac ... niech siedza w domu ??? CZARNYM JUZ SIE W PUSTYCH GŁOWACH PIEPRZY!!!DARMOZJADY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asd Re: Kuria bezradna, proboszcz robi swoje IP: *.56.220-216.q9.net 30.08.10, 16:54 ten ksiezulek to kawal skoorvysyna.Zdychaj czarny psie Odpowiedz Link Zgłoś
polakonly Kościół Katolicki to potężny holding, który 30.08.10, 17:09 i bez wiernych się "wyżywi". Fasada wyznaniowo-"dobroczynna" jest mu potrzebna do oskubywania budżetów Państw na których terenie działa. Masy fanatyków interesują Kościół jako narzędzie politycznej presji na rządy. Ale KK nie musi zajmować się mniejszościami! To strata czasu! Niech sobie niepełnosprawni wierni poszukają poczciwego księdza w mniej ważnej parafii i z nim wspólnie wybudują podjazdy, to póżniej się napisze w "Gościu niedzielnym". W kluczowych parafiach rządzą księża-biznesmeni.Brać gdzie się da i ile się da by starczyło na kolejne 1000-lat to priorytet Kościoła rzymsko-kat. Z przykrością to stwierdzam jako katolik (wyższe wykszt., poch.inteligenckie) obserwujący polski kościół w epoce po upadku komunizmu. Odpowiedz Link Zgłoś
bondnaemeryturze Kuria bezradna, proboszcz robi swoje 30.08.10, 18:38 Widocznie jest to uwłaczające dla godności księdza schylić się nisko przed niepełnosprawnym - nawet jeśli tylko po to by mógł on coś wrzucić na tacę... ;) Odpowiedz Link Zgłoś