Gość: CIOCIA PACJENTKI IP: *.blast.pl / *.blast.pl 21.05.04, 21:38 TAK TO PRAWDA TYLE PŁACI SIĘ W KLINICE ZA CESARSKIE CIECIE TEN PROCEDER TRWA KILKA LAT.BIORĄ NIE TYLKO LEKARKI ALE I LEKARZW Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mouset Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz 21.05.04, 22:52 Rzetelność dziennikarska wymaga podania ze klinika na Kopernika ma określony rejon i jest to właściwie tylko dzielnica Podgórze, a rodzić chcieliby tam wszyscy, z takim znieczuleniem, ze śmakim, z anestezjologiem lub bez a szczególnie wygodnie z anestezjologiem i cięciem cesarskim. Cięcie jest operacją i sa do niego wskazania określone, ale większość nastawionych na ten zabieg zrobi wszystko aby go wykonano. Oczywiście że absolutną winą lekarza jest naginanie rzeczywistości i robienie tego cięcia, od tego są prywatne kliniki, których baronowie z Kopernika nie posiadają bo mają darmowe zaplecze. W żadnych procedurach nie ma kontraktów na porody z dodatkami, poród wg NFZ to poród, położna, dziecko zobaczy neonatolog, matkę - ginekolog, i do widzenia, tatuś poczeka, a cięcie wtedy jak będą jasne przesłanki medyczne. Powoływanie się na opinie z forum jest śmieszne, płacili na Kopernika bo tam chcieli rodzić, czemu nie poszli do rejonu? Tam byłoby z ubezpieczenia. A nie jest także tajemnicą że przyszli rodzice chcą porodów na Kopernika z uwagi na świetny oddział neonatologii. I tu druga strona medalu: w pryawtanych lecznicach pomimo wygód i zbytków dla rodziców, cudów na kiju jak cos dzieje się z dzieckiem trzeba czekać na karetkę N plus transport do Prokocimia lub na Kopernika, a bywało tak że tych 45-60 minut dziecko nie przeżyło. Więc jeżeli ktoś chce ponadstandardowej opieki nie w swoim szpitalu a potem rozpowiada jaki to skandal ze płacił, to jest zwykłym hipokrytą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartek Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.crowley.pl 21.05.04, 23:34 To że ktoś chce zapłacić nie jest usprawiedliwieniem łapówkarstwa. A jeżeli lekarz gorzej traktuje pacjenta który nie da łapówki, jest zwykłym zbrodniarzem a czasami mordercą. Odpowiedz Link Zgłoś
mouset Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz 22.05.04, 00:55 No tak, tyle tylko że tu takiego problemu nie ma. Od początku ciąży sami chcieli chodzić do tej lekarki, więc coś tu nie gra Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dziamdzia Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.05.04, 17:51 Poprawcie mnie o ile się mylę, ale rejonizacja dotyczy obecnie tylko SOR-ów, natomiast szpital, w którym chce się rodzić można wybierac dowolnie, chyba nawet w całej POLSCE, a koszty pokrywa NFZ. Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie omija na 100 kilometrów Klinikę na Kopernika słynącą z podłych warunków i delikatnie mówiąc niemiłych lekarzy. Może niektórym mieszkankom Krakowa wydaje się, że dalej jest rejonizacja (która nie obowiązuje chyba od 1999) i dlatego musza tam przepłacać? Hmmm... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lekarka Mouset- wstydu nie masz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.04, 19:24 Rozumiem, że bronisz swoich kolesiów ale są pewne granice przyzwoitości! Dwie dziewczyny leżały obok siebie na oddziale. Nie chciały "takiego i śmakiego znieczulenia". Miały zagrożone ciąże. Jedna miała "swojego" lekarza, jej się udało. Druga była "z rejonu" ale za to bez kasy. Nikt się nią nie interesował aż do czasu kiedy poronienie było już w toku. Poza tym kobiety są zastraszane- dokładnie tak jak ty to robisz- że rodząc gdzie indziej ryzykują życie swoich dzieci. Więc ginekolodzy jadą po prostu na dobrej opinii neonatologii co umożliwia im koszenie takiej kasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M. Mouset - ty bufonie! IP: *.crowley.pl 24.05.04, 10:49 1. Rejonizacji już od dawna nie ma, więc tym razem dziennikarze nie wykazali się brakiem rzetelności tylko ty popisałeś się swoją ignorancją. 2. W prywatnych klinikach rzeczywiście - jeśli są poważne komplikacje to rzeczywiście, jedzie się do Prokocimia czy Kopernika. No ale ile było przypadków KARYGODNYCH ZANIEDBAŃ ze strony lekarzy czy położnych w Koperniku? Ile dzieci przez to umarło, ile wymagało rehabilitacji? No ale kto by podskoczył Kopernikowi... M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nowojorczyk Re: Zarobki... IP: *.proxy.aol.com 22.05.04, 05:47 Jakos nikt nigdy sie nie skarzy, ze adwokaci biora lapowki. W porzadku jest,ze dyrektorzy firm zarabiaja polowe pensji ich odpowiednikow w Europie zachodniej. Natomiast lekarze maja zarabiac 1/20 tego co zarabiaja podobnie kwalifikowani koledzy. Za 10-15 lat bedzie wielki kryzys polskiej medycyny, bowiem na ma wybitnych nastepcow. Cala zdolna mlodziez w ciagu ostatnich 10-12 lat poszla na studia ekonomiczne lub prawnicze. Efekty tego bedzie widac za kilkanascie lat. Niestety na adwokata, ksiedza i lekarza trzeba placic. Czy to robi panstwo (w postaci wysokich zarobkow dla specjalistow)czy to robia pacjenci - nie ma znaczenia. Jakos nigdy nie slyszalem aby w USA jakikolwiek lekarz zazadal lapowki. Czy nikt nie pomyslal dlaczego? Bo lekarze zadaja odpowiedniego do kwalifikacji, wynagrodzenia. Nie masz pieniedzy to idz tam gdzie lecza za darmo... zareczam Panstwu ze Szpital w Harlemie ma lepsze wyposazenie i niegorszych lekarzy niz Centralny Szpital MSW -obecnie tzw. lecznica rzadowa. A zarabiaja 15 razy wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M. Do Nowojorczyka IP: *.crowley.pl 24.05.04, 11:03 A ty znowu swoje! 1. Adwokaci ograniczają dostęp do zawodu poprzez nielegalne zamykanie dostępu do aplikacji, więc mają wysokie i niczym nie uzasadnione zarobki. 2. Trochę przesadziłeś z tą "całą zdolną młodzieżą na studiach ekonomicznych czy prawniczych" - o prawnikach już pisałem, po studiach mogą przy odrobinie szczęścia znaleźć pracę w biurze. Po studiach ekonomicznych większość ląduje na zasiłku. Natomiast jest wielu bardzo dobrych absolwentów medycyny, którzy oprócz niskich zarobków mają problem ze znalezieniem pracy w sensownym miejscu. 3. Twoja fascynacja Stanami mnie zadziwia bo: - adwokat jest tam zawodem o prestiżu porównywalnym z zawodem alfonsa czy prostytutki. Chyba po prostu jesteś prawnikiem - gratulacje. - z systemu opieki zdrowotnej nikt nie jest zadowolony bo kosztuje bardzo dużo a lekarze znaczną część swoich zarobków przeznaczają na ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Skutek - zarabiają głównie firmy ubezpieczeniowe i adwokaci. Zwykłym, często zamożnym ludziom w przypadku przewlekłej choroby (np. nowotwór) kończą się polisy ubezpieczeniowe i tracą cały, zgromadzony przez życie majątek na leczenie. Jak to się skończy, lądują w domach pomocy... Ten system jest po prostu ZŁY i nawet dawni zwolennicy prywatyzacji opieki medycznej tak twierdzą. M. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: madzia Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.net.autocom.pl 23.05.04, 20:44 a jaki jest cennik za zabiegi operacyjne u nieciezarnych Odpowiedz Link Zgłoś