Dodaj do ulubionych

Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz

IP: *.blast.pl / *.blast.pl 21.05.04, 21:38
TAK TO PRAWDA TYLE PŁACI SIĘ W KLINICE ZA CESARSKIE CIECIE TEN PROCEDER TRWA
KILKA LAT.BIORĄ NIE TYLKO LEKARKI ALE I LEKARZW
Obserwuj wątek
    • mouset Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz 21.05.04, 22:52
      Rzetelność dziennikarska wymaga podania ze klinika na Kopernika ma określony
      rejon i jest to właściwie tylko dzielnica Podgórze, a rodzić chcieliby tam
      wszyscy, z takim znieczuleniem, ze śmakim, z anestezjologiem lub bez a
      szczególnie wygodnie z anestezjologiem i cięciem cesarskim. Cięcie jest
      operacją i sa do niego wskazania określone, ale większość nastawionych na ten
      zabieg zrobi wszystko aby go wykonano. Oczywiście że absolutną winą lekarza
      jest naginanie rzeczywistości i robienie tego cięcia, od tego są prywatne
      kliniki, których baronowie z Kopernika nie posiadają bo mają darmowe zaplecze.
      W żadnych procedurach nie ma kontraktów na porody z dodatkami, poród wg NFZ to
      poród, położna, dziecko zobaczy neonatolog, matkę - ginekolog, i do widzenia,
      tatuś poczeka, a cięcie wtedy jak będą jasne przesłanki medyczne. Powoływanie
      się na opinie z forum jest śmieszne, płacili na Kopernika bo tam chcieli
      rodzić, czemu nie poszli do rejonu? Tam byłoby z ubezpieczenia. A nie jest
      także tajemnicą że przyszli rodzice chcą porodów na Kopernika z uwagi na
      świetny oddział neonatologii. I tu druga strona medalu: w pryawtanych
      lecznicach pomimo wygód i zbytków dla rodziców, cudów na kiju jak cos dzieje
      się z dzieckiem trzeba czekać na karetkę N plus transport do Prokocimia lub na
      Kopernika, a bywało tak że tych 45-60 minut dziecko nie przeżyło. Więc jeżeli
      ktoś chce ponadstandardowej opieki nie w swoim szpitalu a potem rozpowiada jaki
      to skandal ze płacił, to jest zwykłym hipokrytą
      • Gość: Bartek Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.crowley.pl 21.05.04, 23:34
        To że ktoś chce zapłacić nie jest usprawiedliwieniem łapówkarstwa. A jeżeli
        lekarz gorzej traktuje pacjenta który nie da łapówki, jest zwykłym zbrodniarzem
        a czasami mordercą.
        • mouset Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz 22.05.04, 00:55
          No tak, tyle tylko że tu takiego problemu nie ma.
          Od początku ciąży sami chcieli chodzić do tej lekarki, więc coś tu nie gra
      • Gość: dziamdzia Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 23.05.04, 17:51
        Poprawcie mnie o ile się mylę, ale rejonizacja dotyczy obecnie tylko SOR-ów,
        natomiast szpital, w którym chce się rodzić można wybierac dowolnie, chyba
        nawet w całej POLSCE, a koszty pokrywa NFZ. Każdy kto ma choć trochę oleju w
        głowie omija na 100 kilometrów Klinikę na Kopernika słynącą z podłych warunków
        i delikatnie mówiąc niemiłych lekarzy. Może niektórym mieszkankom Krakowa
        wydaje się, że dalej jest rejonizacja (która nie obowiązuje chyba od 1999) i
        dlatego musza tam przepłacać? Hmmm...
      • Gość: Lekarka Mouset- wstydu nie masz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.04, 19:24
        Rozumiem, że bronisz swoich kolesiów ale są pewne granice przyzwoitości! Dwie
        dziewczyny leżały obok siebie na oddziale. Nie chciały "takiego i śmakiego
        znieczulenia". Miały zagrożone ciąże. Jedna miała "swojego" lekarza, jej się
        udało. Druga była "z rejonu" ale za to bez kasy. Nikt się nią nie interesował
        aż do czasu kiedy poronienie było już w toku.
        Poza tym kobiety są zastraszane- dokładnie tak jak ty to robisz- że rodząc
        gdzie indziej ryzykują życie swoich dzieci. Więc ginekolodzy jadą po prostu na
        dobrej opinii neonatologii co umożliwia im koszenie takiej kasy.
      • Gość: M. Mouset - ty bufonie! IP: *.crowley.pl 24.05.04, 10:49
        1. Rejonizacji już od dawna nie ma, więc tym razem dziennikarze nie wykazali
        się brakiem rzetelności tylko ty popisałeś się swoją ignorancją.
        2. W prywatnych klinikach rzeczywiście - jeśli są poważne komplikacje to
        rzeczywiście, jedzie się do Prokocimia czy Kopernika. No ale ile było
        przypadków KARYGODNYCH ZANIEDBAŃ ze strony lekarzy czy położnych w Koperniku?
        Ile dzieci przez to umarło, ile wymagało rehabilitacji? No ale kto by
        podskoczył Kopernikowi...
        M.
    • Gość: Nowojorczyk Re: Zarobki... IP: *.proxy.aol.com 22.05.04, 05:47
      Jakos nikt nigdy sie nie skarzy, ze adwokaci biora lapowki. W porzadku jest,ze
      dyrektorzy firm zarabiaja polowe pensji ich odpowiednikow w Europie zachodniej.
      Natomiast lekarze maja zarabiac 1/20 tego co zarabiaja podobnie kwalifikowani
      koledzy. Za 10-15 lat bedzie wielki kryzys polskiej medycyny, bowiem na ma
      wybitnych nastepcow. Cala zdolna mlodziez w ciagu ostatnich 10-12 lat poszla na
      studia ekonomiczne lub prawnicze. Efekty tego bedzie widac za kilkanascie lat.
      Niestety na adwokata, ksiedza i lekarza trzeba placic. Czy to robi panstwo (w
      postaci wysokich zarobkow dla specjalistow)czy to robia pacjenci - nie ma
      znaczenia. Jakos nigdy nie slyszalem aby w USA jakikolwiek lekarz zazadal
      lapowki. Czy nikt nie pomyslal dlaczego? Bo lekarze zadaja odpowiedniego do
      kwalifikacji, wynagrodzenia. Nie masz pieniedzy to idz tam gdzie lecza za
      darmo... zareczam Panstwu ze Szpital w Harlemie ma lepsze wyposazenie i
      niegorszych lekarzy niz Centralny Szpital MSW -obecnie tzw. lecznica rzadowa. A
      zarabiaja 15 razy wiecej.
      • Gość: M. Do Nowojorczyka IP: *.crowley.pl 24.05.04, 11:03
        A ty znowu swoje!
        1. Adwokaci ograniczają dostęp do zawodu poprzez nielegalne zamykanie dostępu
        do aplikacji, więc mają wysokie i niczym nie uzasadnione zarobki.
        2. Trochę przesadziłeś z tą "całą zdolną młodzieżą na studiach ekonomicznych
        czy prawniczych" - o prawnikach już pisałem, po studiach mogą przy odrobinie
        szczęścia znaleźć pracę w biurze. Po studiach ekonomicznych większość ląduje na
        zasiłku. Natomiast jest wielu bardzo dobrych absolwentów medycyny, którzy
        oprócz niskich zarobków mają problem ze znalezieniem pracy w sensownym miejscu.
        3. Twoja fascynacja Stanami mnie zadziwia bo:
        - adwokat jest tam zawodem o prestiżu porównywalnym z zawodem alfonsa czy
        prostytutki. Chyba po prostu jesteś prawnikiem - gratulacje.
        - z systemu opieki zdrowotnej nikt nie jest zadowolony bo kosztuje bardzo dużo
        a lekarze znaczną część swoich zarobków przeznaczają na ubezpieczenia od
        odpowiedzialności cywilnej. Skutek - zarabiają głównie firmy ubezpieczeniowe i
        adwokaci. Zwykłym, często zamożnym ludziom w przypadku przewlekłej choroby (np.
        nowotwór) kończą się polisy ubezpieczeniowe i tracą cały, zgromadzony przez
        życie majątek na leczenie. Jak to się skończy, lądują w domach pomocy... Ten
        system jest po prostu ZŁY i nawet dawni zwolennicy prywatyzacji opieki
        medycznej tak twierdzą.
        M.
    • Gość: madzia Re: Zadziwia zbieżność - komentuje Iwona Hajnosz IP: *.net.autocom.pl 23.05.04, 20:44
      a jaki jest cennik za zabiegi operacyjne u nieciezarnych

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka