Dodaj do ulubionych

Plan dla Bulwarów: bez ochrony dla hotelu Forum

25.05.13, 09:38
Jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Wisła to serce Krakowa.
Obserwuj wątek
    • Gość: Janusz bez ochrony dla hotelu Sofitel, czyli easy money IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 12:16
      Jedyny budynek w Krakowie, który nie jest mierny, nie jest nijaki.
      Żeby wycyckać tyle żelbetu w powietrze- to te 30 %więcej i kilka metrów "niżej"- będzie musiało być wartością względną- by bezwzględnie zre vital izo wać panoramę na Wawel wpisaną na listę Unesco. Ironią losu jest, że budynek jest wartościowy tylko dla nielicznych raczej- ludzi światłych, mających choć blade pojęcie o architekturze- i wpisywaniu jej w otoczenie z marginesem większym niz pół chodnika. Zaś ludzie, którzy nie mają lepszego pomysłu (na jak to nazywają: reVITALizację) na ten budynek i jego teren i wiele innych zresztą w tym miasteczku- metropolii, niż zrobienie z niego największego billboardu w Europie Wschodniej, albo wyburzenie i wciśnięcie tam manhattanu -apartamą- galeryjo są ośrodkiem decyzyjnym. Zycze wawle-imos - błyskawicznych i zaspokajających zysków, planistom d/s rozwoju miasta także- gdyż wygląda na to że jest dla nich osobiście jedyny impuls do udzielania się i nic im więcej oprócz tego, do szczęścia nie potrzeba.
    • Gość: góral Plan dla Bulwarów: bez ochrony dla hotelu Forum IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 12:43

      "Ten obiekt (Hotel Forum) znalazł się dopiero na liście dóbr kultury współczesnej przygotowywanego właśnie nowego studium zagospodarowania miasta. Plan zrobiony jest jednak na podstawie tego jeszcze obowiązującego dokumentu, a w nim nie ma podstaw, aby chronić Forum" - Wielkie brawa dla twórców planu nie uwzględniającego aktualnych danych, należą się im sowite premie za plan, który wchodząc w życie będzie już nieaktualny.
      Hotel Forum jest "be" - "cacy", natomiast jest zabudowa Nowego Kurdwanowa, Ruczaju czy Żabińca (same wybitne arcydziełka architektury) + Hilton vis a vis Forum.
      No ale cóż, skoro o wyglądzie Krakowa decydują urzędnicy pochodzący z podkrakowskich wiosek czy jak Pani Koterba prowincjonalnych miasteczek.

      Cały tekst: krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,13977551,Plan_dla_Bulwarow__bez_ochrony_dla_hotelu_Forum.html#LokKrakTxt#ixzz2UIb2b2xS
    • Gość: wnerwion Budynek hotelu Forum powinien pozostać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 15:55
      Co Wy kombinujecie? Zburzyć Forum ?? Nie ma na to zgody krakowian - i nigdy nie będzie.
      • Gość: krakus Re: Budynek hotelu Forum powinien pozostać IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 16:49
        Wszystkich tych obrońców zabytków typu Forum, Cracovia czy Biprostal należy wysyłać na wieś gdzie skąd pochodzą.
        • Gość: radiofonii fan www.radiofonia.fm IP: *.149.244.78.atman.pl 26.05.13, 09:26
          już wkrótce zaniknie w eterze jedno z fajniejszych mediów w KRK - akademickie radio RADIOFONIA - niech nie zmyli słowo "akademicki"
          ale dalej będą nadawać - już na własne konto - tylko w internecie - a studio ma mieścić się właśnie w hotelu Forum : )

          jedno osiedle przy Ludwinowskiej już mamy - wystarczy ten slams rodem z Ruczaju - w głowie się nie mieści - ale wz-tki ktoś chyba wymyślił do realizacji szybkiego zarobku dla deweloperów kosztem zniszczenia wielu polskich miast -w tym Krakowa
        • Gość: Drżanusz Re: Budynek hotelu Forum powinien pozostać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.13, 17:39
          stawianie w 1 rzędzie "zabytków", które Pan wymienił, jak budynki: biprostalu, cracovii, czy jubilatu, czy niedokończonego szkieletu, do których owszem można mieć sentymenta, obok budynku hotelu forum jest jednak wg mnie dla Pana kompromitujące- tym bardziej jeżeli mówimy osiągnięciach architektury w Krakowie, a nie o czasie, w którym one powstawały. tak samo jak wysyłanie ludzi do... nie wnosi do rozmowy nic cennego.
    • stasieczek5 Plan dla Bulwarów: bez ochrony dla hotelu Forum 26.05.13, 19:44
      Jak dobrze zrozumiałem - sprawa Dorum załatwiona "po polsku":
      Najpierw wielkie "halo": nie pozwolimy na samowole, zburzenie obiektu, postawienia supermarkety z apartamentowcami a po kilku latach: nie rozpościeramy parasola ochronnego nad byłym hotelem !!!
      Zupełnie jak z "lotniskowcem" pod Wawelem. Najpierw barkę chceino zbombardować a potem ZIKiT "w ramach dobrej współpracy" godzi sie na wszystko.
      Jaja, Panie, jaja...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka