Gość: ja IP: *.zax.pl 17.01.07, 23:44 drogi im przeszkadzają, a kto bedzie przyjezdzal w przyszlości do tak zakorkowanego rejonu Zakopanego...boja sie postępu głupole Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: inny Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.ghnet.pl 17.01.07, 23:57 > drogi im przeszkadzają, a kto bedzie przyjezdzal w przyszlości do tak > zakorkowanego rejonu Zakopanego...boja sie postępu głupole a inne głupole nie wpadną na to, że lepiej wyremontować kolej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bart Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 155.140.122.* 18.01.07, 08:59 no, dobrze ze nie ma zimy troche jełopy dostaną po tyłku ale turyści i tak przyjadą, co za rożnica, czy będą stać w korku czy nie trochę pokory młoty Odpowiedz Link Zgłoś
tcl Niech budują - szybciej będzie na Słowację. 18.01.07, 10:20 Bo tylko matoły i młotki jeżdżą w polskie tatry - drogo i chamstwo. --- licytuj! zarabiaj! Odpowiedz Link Zgłoś
brite Dwupasmówka przez Chochołów??? 18.01.07, 15:39 Z przewodnika: "Chochołów jest pięknym przykładem zabudowy wsi podhalańskiej z XVIII-XIXw." "żywy skansen budownictwa regionalnego, zabytek klasy zerowej" I przez to chceta dwupasmówkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wolny Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 80.54.5.* 18.01.07, 14:34 > a inne głupole nie wpadną na to, że lepiej wyremontować kolej... nie każdy jest ofermą jeżdzącą pociągami, niektórzy nie lubią tłoku i smrodu, więc mają własne auta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no nie wiem Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 02:06 mi to się nie podoba, ale z drugiej strony - czy te szpetne wiochy - typu nowy targ - coś na tym stracą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANDY Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 18.01.07, 02:15 Ok. Nie chca tej dwupasmowki, trudno. To trzeba zrobic wygodna droge na Slowacje a wtedy gorale beda sami lopatami te autostrady robic, zeby ktokolwiek w Zakopanem sie zatrzymywal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eee Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.motorola.com 18.01.07, 15:15 Fakt - nie chcą drogi, to należałoby ich ominąć szerokim łukiem. Trasa na Słowację potrzebna, czy im się podoba czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.toya.net.pl 18.01.07, 08:34 Odróżniasz człowieku Nowy Targ od otuliny Tatrzańskiego Parku Narodowego czy dla ciebie to wszystko jedno? Weź sobie mapę najpierw a potem się wypowiadaj Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 14:01 W Niemczech, w okolicach Freiburga (Schwarzwald) sa autostrady w gorach i zostala pieknie polaczona natura z wygoda dla turystow! Moze trzeba gorali tam zawiezc niech popatrza? Swiat sie nie konczy na chamskim Zakopanem. Mozemy gdzie indziej jezdzic,zakapiory. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kottblum Hanna Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:55 Jak by Ci to wytłumaczyć? Hmmm... Zacznijmy od początku: Nowy Targ jest z drugiej strony Zakopanego niż opisywana tu część "Zakopianki". A co do kolei, to zawsze mnie dziwiło, że z Warszawy do Krakowa jedzie się 3 godziny i tyle samo czasu jedzeie się przez trzykrotnie krótszy odcinek z Krakowa do Zakopanego. Podejrzewam, że jest to światowy fenomen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ola Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 195.205.31.* 18.01.07, 09:38 Jak nie widziałeś, to nie pisz głupot - akurat wymienione wioski Witów, Kościelisko i Chochołów to nie są jakieś tam szpetne wiochy, jak piszesz, tylko pięknie zachowane stare wsie z drewnianą, malowniczą, góralską ZABYTKOWĄ architekturą. Nie mają one nic wspólnego z Nowym Targiem. I te piękne domy, jak zwykle w typowej wsi "ulicówce" są wzdłuż drogi, więc niestety do wyburzenia, gdyby coś tam budowano. Polecam obejrzenie np. zabytkowego kościoła w Witowie - wszystkie kościoły w Zakopanem razem wzięte nie są tak piękne. Najgorzej jak głos w temacie zabierają dyletanci, którzy nie wiedzą, a się mądrzą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:53 Z progamu w tvp Kraków wynikało, że ma to być obwodnica Witowa poprowadzona po dzianiszackim brzegu Czarnego Dunajca. Jak starała się tłumaczyć projektantka i wójt Kościeliska (nb. wybrany przez tych mieszkańców, no chyba że to byli ci co zostali w wybory w domu) ma ona odciążyć Witów od rosnącego ruchu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłośnik tatr Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.devs.futuro.pl 18.01.07, 08:28 górale protestują przeciwko budowie drogi, ale jak tak będzie dalej (korki i utrudniony dojazd do Zakopanego), to niedługo skończy się kasa dla górali, bo turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone górskie kurorty do których łatwiej dojechać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.acn.waw.pl 18.01.07, 09:05 Gość portalu: miłośnik tatr napisał(a): >niedługo skończy się kasa dla górali, bo > turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone > górskie kurorty do których łatwiej dojechać. Blondie, to wybudowanie dwupasmówki ma zmniejszyć zatłoczenie w Zakopanem? Dobrze się czujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miłośnik tatr Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.devs.futuro.pl 18.01.07, 10:09 czytelnik, mowiąc o "tłoku" miałem na myśli przede wszystkim dojazd do zakopanego. Tłok który powstaje na trasie (szczególnie od Myślenic, bo tam się kończy czteropasmówka). Napisałem to wyraźnie!! Wiadomo, że korków w mieście się nie uniknie, ale jak pomyślę, że mam jechać 3 godziny z krakowa do zakopanego to krew mnie zalewa i coraz częściej decyduję się na wyjazd np w beskidy lub karkonosze. I zapewniam Cię, że bardzo dobrze się czuję :)) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
parmalat Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 10:47 Czteropasmowka (a raczej dwupasmowka, cztery pasy to dwie jezdnie po dwa pasy w obu kierunkach) za niedlugo bedzie sie konczyc w Chabowce - po zakonczeniu poszerzania odcinka od Myslenic. Wtedy bedzie mozna dojechac do Zakopanego znacznie szybciej, niz obecnie - korzystajac z "siodemki" na Chyzne i jadac przez Spytkowice i Jablonke. Znacznie nadlozysz drogi ale dojedziesz duzo szybciej. Od lat tak robie jak na zakopiance sa korki - dojezdzam do Krakowa w dwie godziny:) pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.icpnet.pl 18.01.07, 13:40 Jakie inne polskie tatrzańskie kurorty można wybrać? Miłośnik Tatr a wybiera Beskidy? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek552 Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 19.01.07, 07:25 Gość portalu: czytelnik napisał(a): > Gość portalu: miłośnik tatr napisał(a): > > >niedługo skończy się kasa dla górali, bo > > turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone > > górskie kurorty do których łatwiej dojechać. > > Blondie, to wybudowanie dwupasmówki ma zmniejszyć zatłoczenie w Zakopanem? > Dobrze się czujesz? Nie bardzo,jak mam byc szczery, czy aby tylko Zakopane bywa zatloczone???? A co inne miasta???????? czy nie lepiej by bylo przestac produkowac i sprzedawac samochody, jaka kozysc ekologiczna ile minej ofiar smiertelnych, czy nie mam racji????????????????????? Odpowiedz Link Zgłoś
blendyks Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebna po 18.01.07, 08:30 polskiej stronie Tatr. I są nawet plany by obydwie były połączone. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abba Re: Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 11:10 Święta prawda. Po co drogi z potokiem samochodów. Wystarczy wyremontować kolej tak aby jechała z Krakowa do Zakopanego w 1h, a nie w 3h. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 12:15 Pod N.Targiem jest lotnsko może je otworzyć dla ruchu pasażerskiego, będzie jeszcze szybciej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Durny góralu Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.07, 08:31 Proponuje zabić Tatry polskie dechami i oddać durnym tzw góralom, a ludzie którzy chcą chodzić po górach będą zostawiać kasę u Słowaków, Czechów którzy mogą budować drogi, wyciągi, ośrodki sportu, aqaparki!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:32 ja na Zakopanem już dawno postawiłem krzyżyk : pazerność, chciwość jego mieszkańców przyprawia mnie o palpitację serca. Wolę dołożyć parę groszy (choć naprawdę niewiele) i pojechać do Austrii (nie na narty, tylko tak, żeby sobie pochodzić), gdzie mam o wiele rozleglejsze, wyższe góry, widoki piękniejsze i bezpieczniejszy dojazd. A jak dla kogoś Austria za daleko - jest jeszcze Słowacja - też ma Tatry tylko znacznie więcej. A te nasze chłopki nie opamiętają się dopóki będą do nich przyjeżdżać różni nowobogaccy oraz matki z dziećmi na wczasy na Krupówki. A będą jeszcze długo, ponieważ uważają że jest to modne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.mofnet.gov.pl 18.01.07, 09:08 Mają rację, że protestują. To są małe ciche miejscowości i turyści którzy tam przyjeżdżają tej ciszy i spokoju właśnie oczekują, zachodnie Tatry z Doliną Chochołowską są najcichsze i stosunkowo najmniej okupowane i okoliczni mieszkańcy powinni walczyć o pozostawienie tego stanu. A co do poprzedników, świetnie, nie przyjeżdżajcie, będzie spokojniej. Droga dwupasmowa spokojnie może kończyć się w Nowym Targu, to tutaj ruch z Krakowa dzieli się na wschód - kierunek Białka, Pieniny, Niedzica itp; na zachód - kierunek Chochołów. A reszta do Zakopanego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:43 Górale chcą dudtków, ale nie chcą drogi, którą te dudki by przyjechały razem z turystami. Prawdziwa schizofrenia, to tylko w Polsce jest możliwe !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adm Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.ai.com.pl 18.01.07, 08:44 Drogi nie chcą ale na "dutki" to czekają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: góral Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.07, 15:02 Kochane "Cepry" Dzianisz najmniej korzysta z gości,ale to im zabierze się grunty pod tę drogę ,więc protestują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sliwka Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:47 Popieram TPN , ekologów i mieszkańców.Gdzie tam taki układ dróg - a pieszo by nie mozna . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gorol Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.240.198.114.Dial1.Phoenix1.Level3.net 18.01.07, 08:52 PIESZO!!!????? W szpilkach i polbutach niewygodnie!!! Przeciez te nizinne platfusy chcialyby dojechac samochodami pod Morskie Oko a i na Giewont by sie winda przydala. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Babia G. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:54 Ale kolejkę na Babią chcą budowć gorolskie platfusy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MOSCISLAV Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 195.205.147.* 18.01.07, 08:48 mam gdzieś postep który przyjedzie dwupasmówkami, zaśmieci piekne okolice, a i jeszcze nozem dżgnie, to co juz teraz sie dzieje w zakopanym i innych górskich miejscowościach już jest przerażające!!!! moze pod twój dom zrobić dwupasmówke GŁUPOLU POSTĘPOWY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Schizofrenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:50 W TVP Kraków była nawet debata z udziałem min. mieszkańców Dzianisza, Witowa i Zakopanego, władz gminy Kościelisko, był ktoś z Parku, projektantka drogi. Właściwie trudno to nazwać debatą. Był to raczej sejmik szlachecki gdzie każdy krzyczał swoje. Mieszkańcy nie rozumieli i nie starali się zrozumieć co to będzie za droga. Wydawało im się że jezdnia będzie miała 30 m szerokości. Pojęcie dwupasmowa tłumaczą sobie jako taką która będzie miała po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Nie przyjmowali do wiadomości że droga 30 m to jezdnia o 7 m szerokości, po 1 3,5 m pasie ruch w jedną stronę + pobocza/chodniki+rowy odwadniajace. Stwierdzili że nawet po ich trupie ta droga nie powstanie. Na koniec jedna z mieszkanek w zacietrzewieniu zaczeła wołać, żeby zakopianki dalej jak za Nowy Targ nie budować tylko zrobić sieć dróg rozprowadzających po całym Podhalu ale nie przyszło jej do głowy że droga przeciwko której tak protestuje jest właśnie taką alternatywą. Tak jak ktoś wcześniej napisał, trzeba mieć nadzieję że dojazd na Słowację się polepszy. Słowacy już modernizują drogę od przejścia w Chyżnem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Kolej!!! IP: *.tktelekom.pl 18.01.07, 08:59 Do Zakopanego przede wszystkim należy zbudować szybka linię kolejową, że by z Krakowa pociąg jechał 30-40 min. a z Warszawy 3 h. Na miejscu już jest doskonała komunikacja busowa/autobusowa, można ją jeszcze rozwijać. I to powinna być podstawa transportu do Zakopanego i po nim. Czy wyobrażacie sobie jak wielkie będą korki na terenie miasta, jak dotrze do niego dwupasmówka? Będziecie chcieli jechac na wczasy z dużego zakorkowanego miasta np. Warszawy czy Katowic do następnego zakorkowanego miasta? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Kolej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:09 Gość portalu: Marcin napisał(a): > Do Zakopanego przede wszystkim należy zbudować szybka linię kolejową, że by z > Krakowa pociąg jechał 30-40 min. a z Warszawy 3 h. Oj należy, należy. Kiedyś nawet do Podczerwonego jeździły pociągi. A 3 h to jedzie ekspres z Wawy do Krakowa. > Czy wyobrażacie sobie jak wielkie > będą korki na terenie miasta, jak dotrze do niego dwupasmówka? Słysząc o korkach na już istniejących drogach, a wszystkie są dwupasmowe, już nie chcemy tam jeździć:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kres Re: Kolej!!! IP: *.pse.pl 18.01.07, 09:14 Trochę realizmu w czasie przejazdu z Krakowa do Zakopanego. 30 min to oznacza średnią powyżej 200 km/h a popatrz na teren. Historycznie obecna linia to są po części łączniki równoleżnikowych linii kolejowych, a wszystkie zbudowane w czasach austriackich.Akurat drogi tu łatwiej przeprowadzić (co nie znaczy, że jestem ich zwolennikiem), tylko nowa trasa kolejowa kosztowałaby ogromne pieniądze, obecna trasa biegnie z miarę możliwości dolinami i stąd m.in. ma ponad 160 km podczas gdy szosa tylko 100 km. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: l1 Re: Kolej!!! IP: *.bph.pl 18.01.07, 09:19 Sam sobie jedź koleją. Oczywiście nie pomyślałeś, że są na świecie jeszcze rodziny z dziećmi a nie tylko studenci z plecakiem. A drogi w takich rejonach prowadzi sie wiaduktami a nie niszczy zachowanych wiosek - prynajmniej tak widziałem to we Włoszehc i Austrii. Odpowiedz Link Zgłoś
xaliemorph Re: Kolej!!! 18.01.07, 14:13 Nie spieram się co do sensowności kolei bo jest dyskusyjna. Ale co szkodzi rodzinie od podróży koleją? Obraza się zniżyć do tego poziomu? Zupełnie inna sprawa że usługi naszego kochanego PKP są często poniżej krytyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Kolej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 14:27 Nie sądzę żeby chodziło o kwestie zniżania się czy też wywyższania. Ludzie po prostu liczą. Jadąc z Krakowa na przykład, za najtańszy pociąg rodzina 2+2 zapłaci ok. 60 zł w jedną stronę, a za benzynę ok. 40 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej I maja racje! IP: *.airnet.opole.pl 18.01.07, 09:07 Tatry i tak sa juz zadeptane. Niech skoncza remont zakopianki i niech wyremontuja linie kolejowa. To wystarczy. Nie potrzeba kolejnej drogi pod Giewont. Zreszta Zakopane jest dla wiesniakow, a Tatry dla prawdziwych turystow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czarny potok projektantka i radni nie mówią prawdy IP: 141.53.201.* 18.01.07, 11:45 czy ktoś z was czytał tekst tego studium? no właśnie.więc nie podnoście głosu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: projektantka i radni nie mówią prawdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 11:56 Jak czytałeś to się wypowiedz ale bardziej konkretnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K Re: projektantka i radni nie mówią prawdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 16:49 Oczywiście, że projektanci nie mówią prawdy, my zawsze kłamiemy!! A tak na poważnie, to ta pani zrobiła ze 100% pewnością kilka wariantów przejścia trasy, tylko trzeba wybrać ten odpowiedni, najlepszy. Oczywiście tak jak zwykle się robi - pokazała tylko jeden, który sama uznała za najlepszy, można poprosić o udostępnienie pozostałych projektów i może razem uda się wybrać lepszy dla środowiska. Ale ostrzegam - inne warianty NA PEWNO będą znacznie droższe w wykonaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
dokto Re: projektantka i radni nie mówią prawdy 18.01.07, 19:01 Droga K, czy wiesz dlaczego nie wybrano wariantu modernizacji już istniejących dróg N.Targ-Cz.Dunajec-Witów. Dzisiaj tvp kraków pokazała wojta Kościeliska jak obiecuje mieszkańcom odstąpienie od projektu. Jak sądzisz co z pozostałą trasą, poza tą gminą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ahu Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:55 oj durni to Wy jestescie a górale dostrzegli szybciej od Was ze oplaca sie miec czyste srodowisko; do największego górskiego kurortu w Europie Zermatt np nie ma wogle wstepu samochodow, 4 km wczesniej wielki parking i dowoz koleją lub pojazdami z napędem elektrycznym, no ale przecie takim jak Wy tu wpisujący sie byloby niewygodnie i wolicie sie kisić w smrodzie spalin Odpowiedz Link Zgłoś
cirano Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 09:02 Tak trzymać Górale. Dwupasmówka do Nowego Targu, tam obowiązkowo na parkingi. Resztę drogi mogą cepry na nóżkach, koleją, albo dorożkami czy furkami zrobić.Będzie czysto i ...dutkowo Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek1963 Sniegu coraz mniej 18.01.07, 09:05 wszyscy ci wariaci z nartami niech sobie poszukaja innego miejsca,zeby byc narciazem nie trzeba podwozic dupy pod sam wyciag.A szosa spie.. krajobraz i atmosfere Zakopanego.Ja tez jezdze na nartach ale ani razu nie jezdzilem w Zakopanem.Moze raz 5 lat temu.Slusznie ktos zauwazyl ze w wielkich Alpach buduje sie osrodki z dojazdem komunikacja publiczna i w naszych malutkich Tatrach to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.Poza tym to sniegu coraz mniej wiec i na nartach coraz krocej bedzie mozna jezdzic a to wynika ze zmian klimatycznych i w pewnym sensie z tych komfortowych dojazdow.Pozdrawiam ekologow i TPN. Odpowiedz Link Zgłoś
lechaleksanderkaczynski Typowe zachowanie góroli. 18.01.07, 09:01 Tylko im dutków i wódy, nierobom.. :/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.zlotniki.pl 18.01.07, 09:03 Co za bzdury, Zakopane nie jest żadną zimową stolicą Polski. To zwykła obrzydliwa wiocha, która niby jest miastem a nie nie mają państwowej komunikacji miejskiej. Zresztą stolicą gór w Polsce to może być Wałbrzych - to największe miasto w górach. Napewno rejon Wałbrzycha jest znacznie bardziej atrakcyjny turystycznie niż te pieprzone Tatry razem ze śmierdzącymi góralami... Odpowiedz Link Zgłoś
parmalat Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 10:56 Gość portalu: Autor gawarit: > Co za bzdury, Zakopane nie jest żadną zimową stolicą Polski. To zwykła > obrzydliwa wiocha, która niby jest miastem a nie nie mają państwowej komunikacj > i > miejskiej. > Zresztą stolicą gór w Polsce to może być Wałbrzych - to największe miasto w > górach. Napewno rejon Wałbrzycha jest znacznie bardziej atrakcyjny turystycznie > niż te pieprzone Tatry razem ze śmierdzącymi góralami... Niewatpliwa atrakcja okolic Walbrzycha moglyby byc biedaszyby. Proponuje nowa odmiane turystyki ekstremalnej polaczona z recznym wydobyciem urobku:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: autor Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.zlotniki.pl 18.01.07, 12:34 > Niewatpliwa atrakcja okolic Walbrzycha moglyby byc biedaszyby. Proponuje nowa > odmiane turystyki ekstremalnej polaczona z recznym wydobyciem urobku:)))) Chyba nigdy nie byleś w górach w okolicach Wałbrzycha. To w tej chwili bardzo zielone miasto a tereny są atrakcyjniejsze niż te całe przereklamowane Podhale Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 13:22 Pozdrowienia dla Wałbrzyszanek/-an, Jak wygląda teraz dojazd od Wrocławia, podobno coś tam remontowano,poszerzano. Jak radzisz jechać do Wałbrzycha od A4 - przez Strzegom czy Świdnicę. Odpowiedz Link Zgłoś
johnydeep Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 23.03.07, 20:13 ZAKOPANE JESt,ZAWSZE BYłO I BęDZIE ZIMOWą STOLICą POLSKI. KOMUNIKACJI BYć NIE MUSI, WSZYSCY POTRAFIMY JEźDZIć SAMOCHODEM W PRZECIWIEńSTWIE DO CIEBIE WIEśNIAKU!! a śMIERDZISZ TO CHYBA TY. MYJ SIę CZęSCIEJ. I TO TY JESTES Z WIOCHY. WSADź SOBIE TEN KOMENTARZ DO KIESZENI I IDź DO WYCHODKA!!! pozdrawiamy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opolanin Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:03 problemem jest "stara zakopianka" itam powinny iść pieniądze,.natomiast budowanie dwu[pasmowki w takim miejscu,tak pieknym o tak niewielkim nasileniu ruchu jest nierozsadne,przykre niepotrzebne i jest marnowaniem pieniedzy.i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolo nie ma autostrady? dobra, jade w alpy IP: *.dsl.club-internet.fr 18.01.07, 09:05 i juz Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek1963 sniegu coraz mniej 18.01.07, 09:07 -------------------------------------------------------------------------------- wszyscy ci wariaci z nartami niech sobie poszukaja innego miejsca,zeby byc narciazem nie trzeba podwozic dupy pod sam wyciag.A szosa spie.. krajobraz i atmosfere Zakopanego.Ja tez jezdze na nartach ale ani razu nie jezdzilem w Zakopanem.Moze raz 5 lat temu.Slusznie ktos zauwazyl ze w wielkich Alpach buduje sie osrodki z dojazdem komunikacja publiczna i w naszych malutkich Tatrach to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.Poza tym to sniegu coraz mniej wiec i na nartach coraz krocej bedzie mozna jezdzic a to wynika ze zmian klimatycznych i w pewnym sensie z tych komfortowych dojazdow.Pozdrawiam ekologow i TPN. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kres Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.pse.pl 18.01.07, 09:09 Widziałem ten program, o którym była mowa w jednym z postów wcześniej. Rzeczywiście istny sejmik. Ale z drugiej strony artykuł w Gazecie jest napisany bez kompletnej znajomości faktów.Na jego podstawie trudni się zorientować, którędy ta droga ma prowadzić.Do Dzianisza z Nowego Targu przez Chochołów??? Hm, ciekawym czy autorzy choć raz byli na Podhalu albo przynajmniej spojrzeli na mapę.Droga z Rabki do Zakopanego nie jest drogą krajową a wojewódzką, to może drobiazg ale ... Wydaje mi się, że najpierw należy porządnie przedstawić problem a potem o nim dyskutować. A dojazd do Zakopanego, jeżeli ma nie tracić swej rangi trzeba usprawnić, w samym Zakopanem zbudować jakieś parkingi ogólnodostępne ale za normalną cenę, odnowić kolej tak aby więcej osób nią dojeżdżało. W samym mieście trochę zrobiono np. w rodzaju uporządkowania prywatnej komunikacji busowej (są rozkłady i busy w miarę jeżdżą zgodnie z nimi) ale cos trzeba zrobić przede wszystkim z niską emisją, jak najszybciej likwidować opalanie węglem, chyba każdy widział "zawiesinę" nad Podhalem w bezwietrzne dni. Drogi, chodniki, to nie mogą być tylko Krupówki! Inaczej region przegra a głównie samo Zakopane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:45 Gość portalu: kres napisał(a): > > Ale z drugiej strony artykuł w Gazecie jest napisany > > bez kompletnej znajomości faktów.Na jego podstawie trudni się zorientować, > którędy ta droga ma prowadzić.Do Dzianisza z Nowego Targu przez Chochołów??? Z progamu w tvp Kraków wynikało, że ma to być obwodnica Witowa poprowadzona po dzianiszackim brzegu Czarnego Dunajca. Jak starała się tłumaczyć projektantka i wójt Kościeliska (nb. wybrany przez tych mieszkańców, no chyba że to byli ci co zostali w wybory w domu) ma ona odciążyć Witów od rosnącego ruchu. Na tę argumentację największy krzykacz wołał do projektantki "a co Panią obchodzą moje dzieci" (chodziło o ich bezpieczeństwo na ulicy) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ceper Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.glinik.pl 18.01.07, 09:12 Chytre górole dutki by chcieli, a samochodów nie, to co te dutki mają piechotą chodzić do nich? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista a zostawic ich tak jak sobie zyczą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:16 D.. im nakopią i za swoje zbudują Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pakamera Re: a zostawic ich tak jak sobie zyczą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 13:20 Odnoszę wrażenie że jedną gupą chytrych ludzi na pieniądze są górale.... Bywałem w róznych miejscach w Polsce i jakoś nikt nie chciał mi dać czegokolwiek za darmo. Np. na morzem. Ceny w sezonie są atronomiczne ale nikt nie mówi że ludzie tam są chytrzy na dutki... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turysta Na mazurach tez liczą sobie nieźle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 15:01 Ja odkryłem dla siebie Lubelskie Roztocze, baza noclegowa jeszcze skromna ale spotykam wielu ludzi z całej Polski, albo jadę w Karkonosze. Żadne morze, żadne góry w sezonie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.kki.krakow.pl 18.01.07, 09:27 Emocje wśród Górali budzi też budowa kanalizacji . Z dziada pradziada srali za stodołą , to i sie przyzwyczaili i trudno im się dziwić. Cudownie zlokalizaowane trasy autostrad w np. krajach alpejskich , pozwalaja podziwiać krajobrazy , które były by dostępne tylko dla alpinistów. Tak zwani "ekolodzy" / skąd w nazwie tej grupy "logos" ?? / za łapówkę zrezygnują z protestów , które "mają we krwi" , jak ci Górale. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tom Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.crowley.pl 18.01.07, 10:35 W alpach nikomu nie przeszkadzaja autostrady,cudownie poprowadzone wiaduktami i tunelami wsrod gor.Oczywiscie zadna taka trasa nie prowadzi przez wies.To absurd.Z autostrady zjezdza sie do wioski a tranzyt idzie bokiem,gora ,w zaleznosci od terenu.w wioskach jest cisza i spokoj,i samochody tylko tych ,ktorzy przyjechali do tej konkretbej miejscowosci.W Austrii wiekszosc wiosek np.Kaprum ma obwodnice,czesto poprowadzona tunelem.W centrach miejscowosci jest cisza i spokoj i limit predkosci 30 km/h i naprawde nikomu to nie przeszkadza.Ja juz nigdy nie pojade w polskie gory ,choc ladne, po moich alpejskich doswiadczeniach.Ceny porownywalne(dojazd z wroclawia),a milo ,kulturalnie :), wyzsze gory.Aha ,jeszcze jedno,3 lata temu na krupowkach oberwalem po mordzie od jakiegos troglodyty i nie zamierzam tego powtarzac.No i te noze,tak nigdy wiecej zabawy wsrod takich polakow.Ci co jezdza w alpy to jednak inny gatunek! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grze Zakopane trzeba będzie omijać szerokim łukiem IP: *.stat.gov.pl 18.01.07, 09:28 nie dośc, że marny dojazd, to jeszcze drogo i nie będzie gdzie jeździć na nartach - Gubałówka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Posta Re: Zakopane to nie pępek świata IP: *.outsourcing.atman.pl 18.01.07, 09:47 Mamy kawałek gór jeszcze nie zadeptanych przez turystów jak na Zachodzie czy na Słowacji. I bardzo dobrze. Czy polskie jełopy muszą we wszystkim kopiować pomysły z zagranicy, która akurat dlatego pcha się do Polski bo tu jeszcze można na własne oczy zobaczyć żubry, rysie, orły, itp? Najlepiej zabetonować wszystko - Tatry, dolinę Rospudy, a pewnie i Puszczę Kampinoską no i Białowieżę. Wtedy będą tu ludzie jechać wygodnie - tylko co mają oglądać? To samo co gdzie indziej???? Warunków narciarskich w Polsce nigdy nie będzie jak w Alpach i pogódźmy się z tym co już mamy. Zachłanność durnych polaczków (specjalnie przez małe "p") nie zna granic. Buractwo do kwadratu, a akurat Górale wiedzą dlaczego ludzie do nich jadą i nie chcą tego stracić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obserwator Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.zax.pl 18.01.07, 09:35 Po co drażnić ekologów, górali i dyrekcję TPN ? Skierujmy dwupasmówkę na Słowację :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziodzio 2012 IP: 213.199.198.* 18.01.07, 09:36 cyt: "Co na to drogowcy? - Budowę tej trasy możemy najwcześniej rozpocząć w 2014 r. Myślę, że do tego czasu uda nam się wyjaśnić wszystkie sporne kwestie dotyczące przebiegu drogi i przy okazji zbadać, czy jest potrzebna - mówi Renata Rybicka, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziodzio Re: 2012 IP: 213.199.198.* 18.01.07, 09:36 No tak, zapomniałem dopisać, że przeca w 2012 bedzie koniec świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pidżi Re: 2012 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:46 Koniec świata to nie ale koniec kolejnej 5-latki finansowej w UE. Odpowiedz Link Zgłoś
alexb Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. 18.01.07, 09:37 Czy autor artykułu chociaż raz spróbował przeczytać to, co napisał? A korekty to GW nie ma? Z tekstu wynika, ze dwupasmówka ma prowadzić z okolic Nowego Targu przez CHOCHOŁÓW do Dzianisza, a stamtąd przez Witów i Kościelisko do Zakopanego i DALEJ do CHOCHOŁOWA? Sprobujcie tą dwupasmówkę narysować na mapie, tak żeby sie sama ze sobą nie krzyżowała... Axel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Plum bum Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:50 Zgadza się...do przejścia w Chochołowie, a raczej w Suchej Horze. Chochołów jest długą miejscowością. Wydaje się, że dwupasmówka dołączy do istniejącego połączenia Kościelisko-Chochołów. Lewa nitka na Zakopane, prawa do przejścia w Chołołowie, które leży na południowy zachód od Chochołowa. Czytaj uważnie. Odpowiedz Link Zgłoś