Dodaj do ulubionych

Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów...

IP: *.zax.pl 17.01.07, 23:44
drogi im przeszkadzają, a kto bedzie przyjezdzal w przyszlości do tak
zakorkowanego rejonu Zakopanego...boja sie postępu głupole
Obserwuj wątek
    • Gość: inny Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.ghnet.pl 17.01.07, 23:57
      > drogi im przeszkadzają, a kto bedzie przyjezdzal w przyszlości do tak
      > zakorkowanego rejonu Zakopanego...boja sie postępu głupole

      a inne głupole nie wpadną na to, że lepiej wyremontować kolej...
      • Gość: bart Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 155.140.122.* 18.01.07, 08:59
        no, dobrze ze nie ma zimy
        troche jełopy dostaną po tyłku
        ale turyści i tak przyjadą, co za rożnica, czy będą stać w korku czy nie
        trochę pokory młoty
        • tcl Niech budują - szybciej będzie na Słowację. 18.01.07, 10:20
          Bo tylko matoły i młotki jeżdżą w polskie tatry - drogo i chamstwo.

          ---
          licytuj!

          zarabiaj!
        • brite Dwupasmówka przez Chochołów??? 18.01.07, 15:39
          Z przewodnika:
          "Chochołów jest pięknym przykładem zabudowy wsi podhalańskiej z XVIII-XIXw."
          "żywy skansen budownictwa regionalnego, zabytek klasy zerowej"

          I przez to chceta dwupasmówkę?
      • Gość: wolny Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 80.54.5.* 18.01.07, 14:34
        > a inne głupole nie wpadną na to, że lepiej wyremontować kolej...
        nie każdy jest ofermą jeżdzącą pociągami, niektórzy nie lubią tłoku i smrodu,
        więc mają własne auta.
    • Gość: no nie wiem Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 02:06
      mi to się nie podoba, ale z drugiej strony - czy te szpetne wiochy - typu nowy
      targ - coś na tym stracą?
      • Gość: ANDY Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.dsl.emhril.sbcglobal.net 18.01.07, 02:15
        Ok. Nie chca tej dwupasmowki, trudno. To trzeba zrobic wygodna droge na
        Slowacje a wtedy gorale beda sami lopatami te autostrady robic, zeby ktokolwiek
        w Zakopanem sie zatrzymywal.
        • Gość: eee Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.motorola.com 18.01.07, 15:15
          Fakt - nie chcą drogi, to należałoby ich ominąć szerokim łukiem. Trasa na
          Słowację potrzebna, czy im się podoba czy nie.
      • Gość: Gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.toya.net.pl 18.01.07, 08:34
        Odróżniasz człowieku Nowy Targ od otuliny Tatrzańskiego Parku Narodowego czy
        dla ciebie to wszystko jedno? Weź sobie mapę najpierw a potem się wypowiadaj
        • blue911 Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 14:01
          W Niemczech, w okolicach Freiburga (Schwarzwald) sa autostrady w gorach i
          zostala pieknie polaczona natura z wygoda dla turystow! Moze trzeba gorali tam
          zawiezc niech popatrza? Swiat sie nie konczy na chamskim Zakopanem.
          Mozemy gdzie indziej jezdzic,zakapiory.
      • Gość: Kottblum Hanna Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:55
        Jak by Ci to wytłumaczyć?
        Hmmm... Zacznijmy od początku: Nowy Targ jest z drugiej strony Zakopanego niż
        opisywana tu część "Zakopianki".

        A co do kolei, to zawsze mnie dziwiło, że z Warszawy do Krakowa jedzie się 3
        godziny i tyle samo czasu jedzeie się przez trzykrotnie krótszy odcinek z
        Krakowa do Zakopanego. Podejrzewam, że jest to światowy fenomen.
      • Gość: ola Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 195.205.31.* 18.01.07, 09:38
        Jak nie widziałeś, to nie pisz głupot - akurat wymienione wioski Witów,
        Kościelisko i Chochołów to nie są jakieś tam szpetne wiochy, jak piszesz, tylko
        pięknie zachowane stare wsie z drewnianą, malowniczą, góralską ZABYTKOWĄ
        architekturą. Nie mają one nic wspólnego z Nowym Targiem. I te piękne domy, jak
        zwykle w typowej wsi "ulicówce" są wzdłuż drogi, więc niestety do wyburzenia,
        gdyby coś tam budowano. Polecam obejrzenie np. zabytkowego kościoła w Witowie -
        wszystkie kościoły w Zakopanem razem wzięte nie są tak piękne. Najgorzej jak
        głos w temacie zabierają dyletanci, którzy nie wiedzą, a się mądrzą...
        • Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:53
          Z progamu w tvp Kraków wynikało, że ma to być obwodnica Witowa poprowadzona po
          dzianiszackim brzegu Czarnego Dunajca. Jak starała się tłumaczyć projektantka i
          wójt Kościeliska (nb. wybrany przez tych mieszkańców, no chyba że to byli ci co
          zostali w wybory w domu) ma ona odciążyć Witów od rosnącego ruchu.
    • Gość: miłośnik tatr Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.devs.futuro.pl 18.01.07, 08:28
      górale protestują przeciwko budowie drogi, ale jak tak będzie dalej (korki i
      utrudniony dojazd do Zakopanego), to niedługo skończy się kasa dla górali, bo
      turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone
      górskie kurorty do których łatwiej dojechać.
      • Gość: czytelnik Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.acn.waw.pl 18.01.07, 09:05
        Gość portalu: miłośnik tatr napisał(a):

        >niedługo skończy się kasa dla górali, bo
        > turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone
        > górskie kurorty do których łatwiej dojechać.

        Blondie, to wybudowanie dwupasmówki ma zmniejszyć zatłoczenie w Zakopanem?
        Dobrze się czujesz?
        • Gość: miłośnik tatr Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.devs.futuro.pl 18.01.07, 10:09
          czytelnik, mowiąc o "tłoku" miałem na myśli przede wszystkim dojazd do
          zakopanego. Tłok który powstaje na trasie (szczególnie od Myślenic, bo tam się
          kończy czteropasmówka). Napisałem to wyraźnie!! Wiadomo, że korków w mieście
          się nie uniknie, ale jak pomyślę, że mam jechać 3 godziny z krakowa do
          zakopanego to krew mnie zalewa i coraz częściej decyduję się na wyjazd np w
          beskidy lub karkonosze. I zapewniam Cię, że bardzo dobrze się czuję :))
          Pozdrawiam
          • parmalat Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 10:47
            Czteropasmowka (a raczej dwupasmowka, cztery pasy to dwie jezdnie po dwa pasy w
            obu kierunkach) za niedlugo bedzie sie konczyc w Chabowce - po zakonczeniu
            poszerzania odcinka od Myslenic. Wtedy bedzie mozna dojechac do Zakopanego
            znacznie szybciej, niz obecnie - korzystajac z "siodemki" na Chyzne i jadac
            przez Spytkowice i Jablonke. Znacznie nadlozysz drogi ale dojedziesz duzo
            szybciej. Od lat tak robie jak na zakopiance sa korki - dojezdzam do Krakowa w
            dwie godziny:)

            pozdrawiam
          • Gość: marek Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.icpnet.pl 18.01.07, 13:40
            Jakie inne polskie tatrzańskie kurorty można wybrać? Miłośnik Tatr a wybiera
            Beskidy?
        • jacek552 Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 19.01.07, 07:25
          Gość portalu: czytelnik napisał(a):

          > Gość portalu: miłośnik tatr napisał(a):
          >
          > >niedługo skończy się kasa dla górali, bo
          > > turyści przestaną tam masowo wyjeżdzać, a wybiorą inne, mniej zatłoczone
          > > górskie kurorty do których łatwiej dojechać.
          >
          > Blondie, to wybudowanie dwupasmówki ma zmniejszyć zatłoczenie w Zakopanem?
          > Dobrze się czujesz?

          Nie bardzo,jak mam byc szczery, czy aby tylko Zakopane bywa zatloczone????
          A co inne miasta????????

          czy nie lepiej by bylo przestac produkowac i sprzedawac samochody, jaka kozysc
          ekologiczna ile minej ofiar smiertelnych, czy nie mam
          racji?????????????????????
    • blendyks Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebna po 18.01.07, 08:30
      polskiej stronie Tatr. I są nawet plany by obydwie były połączone.
      • Gość: abba Re: Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 11:10
        Święta prawda.
        Po co drogi z potokiem samochodów. Wystarczy wyremontować kolej tak aby jechała
        z Krakowa do Zakopanego w 1h, a nie w 3h.
        • Gość: pidżi Re: Kolej jak po stronie słowackiej jest potrzebn IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 12:15
          Pod N.Targiem jest lotnsko może je otworzyć dla ruchu pasażerskiego, będzie
          jeszcze szybciej.
    • Gość: Durny góralu Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.adsl.inetia.pl 18.01.07, 08:31
      Proponuje zabić Tatry polskie dechami i oddać durnym tzw góralom, a ludzie
      którzy chcą chodzić po górach będą zostawiać kasę u Słowaków, Czechów którzy
      mogą budować drogi, wyciągi, ośrodki sportu, aqaparki!!!!
    • Gość: Piotr Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:32
      ja na Zakopanem już dawno postawiłem krzyżyk : pazerność, chciwość jego
      mieszkańców przyprawia mnie o palpitację serca. Wolę dołożyć parę groszy (choć
      naprawdę niewiele) i pojechać do Austrii (nie na narty, tylko tak, żeby sobie
      pochodzić), gdzie mam o wiele rozleglejsze, wyższe góry, widoki piękniejsze i
      bezpieczniejszy dojazd. A jak dla kogoś Austria za daleko - jest jeszcze
      Słowacja - też ma Tatry tylko znacznie więcej. A te nasze chłopki nie
      opamiętają się dopóki będą do nich przyjeżdżać różni nowobogaccy oraz matki z
      dziećmi na wczasy na Krupówki. A będą jeszcze długo, ponieważ uważają że jest
      to modne.
      • Gość: gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.mofnet.gov.pl 18.01.07, 09:08
        Mają rację, że protestują. To są małe ciche miejscowości i turyści którzy tam
        przyjeżdżają tej ciszy i spokoju właśnie oczekują, zachodnie Tatry z Doliną
        Chochołowską są najcichsze i stosunkowo najmniej okupowane i okoliczni
        mieszkańcy powinni walczyć o pozostawienie tego stanu. A co do poprzedników,
        świetnie, nie przyjeżdżajcie, będzie spokojniej. Droga dwupasmowa spokojnie
        może kończyć się w Nowym Targu, to tutaj ruch z Krakowa dzieli się na wschód -
        kierunek Białka, Pieniny, Niedzica itp; na zachód - kierunek Chochołów. A
        reszta do Zakopanego.
    • Gość: gość Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:43
      Górale chcą dudtków, ale nie chcą drogi, którą te dudki by przyjechały razem z
      turystami. Prawdziwa schizofrenia, to tylko w Polsce jest możliwe !!!
    • Gość: adm Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.ai.com.pl 18.01.07, 08:44
      Drogi nie chcą ale na "dutki" to czekają.
      • Gość: góral Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.07, 15:02
        Kochane "Cepry" Dzianisz najmniej korzysta z gości,ale to im zabierze się
        grunty pod tę drogę ,więc protestują.
    • Gość: sliwka Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:47
      Popieram TPN , ekologów i mieszkańców.Gdzie tam taki układ dróg - a pieszo by
      nie mozna .
      • Gość: Gorol Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.240.198.114.Dial1.Phoenix1.Level3.net 18.01.07, 08:52
        PIESZO!!!????? W szpilkach i polbutach niewygodnie!!! Przeciez te nizinne
        platfusy chcialyby dojechac samochodami pod Morskie Oko a i na Giewont by sie
        winda przydala.
        • Gość: pidżi Babia G. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:54
          Ale kolejkę na Babią chcą budowć gorolskie platfusy:)
    • Gość: MOSCISLAV Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: 195.205.147.* 18.01.07, 08:48
      mam gdzieś postep który przyjedzie dwupasmówkami, zaśmieci piekne okolice, a i
      jeszcze nozem dżgnie, to co juz teraz sie dzieje w zakopanym i innych górskich
      miejscowościach już jest przerażające!!!!
      moze pod twój dom zrobić dwupasmówke GŁUPOLU POSTĘPOWY
    • Gość: pidżi Schizofrenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:50
      W TVP Kraków była nawet debata z udziałem min. mieszkańców Dzianisza, Witowa i
      Zakopanego, władz gminy Kościelisko, był ktoś z Parku, projektantka drogi.
      Właściwie trudno to nazwać debatą. Był to raczej sejmik szlachecki gdzie każdy
      krzyczał swoje.
      Mieszkańcy nie rozumieli i nie starali się zrozumieć co to będzie za droga.
      Wydawało im się że jezdnia będzie miała 30 m szerokości. Pojęcie dwupasmowa
      tłumaczą sobie jako taką która będzie miała po 2 pasy ruchu w każdym kierunku.
      Nie przyjmowali do wiadomości że droga 30 m to jezdnia o 7 m szerokości, po 1
      3,5 m pasie ruch w jedną stronę + pobocza/chodniki+rowy odwadniajace.
      Stwierdzili że nawet po ich trupie ta droga nie powstanie.
      Na koniec jedna z mieszkanek w zacietrzewieniu zaczeła wołać, żeby zakopianki
      dalej jak za Nowy Targ nie budować tylko zrobić sieć dróg rozprowadzających po
      całym Podhalu ale nie przyszło jej do głowy że droga przeciwko której tak
      protestuje jest właśnie taką alternatywą.

      Tak jak ktoś wcześniej napisał, trzeba mieć nadzieję że dojazd na Słowację się
      polepszy. Słowacy już modernizują drogę od przejścia w Chyżnem.
      • Gość: Marcin Kolej!!! IP: *.tktelekom.pl 18.01.07, 08:59
        Do Zakopanego przede wszystkim należy zbudować szybka linię kolejową, że by z
        Krakowa pociąg jechał 30-40 min. a z Warszawy 3 h. Na miejscu już jest doskonała
        komunikacja busowa/autobusowa, można ją jeszcze rozwijać. I to powinna być
        podstawa transportu do Zakopanego i po nim. Czy wyobrażacie sobie jak wielkie
        będą korki na terenie miasta, jak dotrze do niego dwupasmówka? Będziecie chcieli
        jechac na wczasy z dużego zakorkowanego miasta np. Warszawy czy Katowic do
        następnego zakorkowanego miasta?
        • Gość: pidżi Re: Kolej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:09
          Gość portalu: Marcin napisał(a):

          > Do Zakopanego przede wszystkim należy zbudować szybka linię kolejową, że by z
          > Krakowa pociąg jechał 30-40 min. a z Warszawy 3 h.
          Oj należy, należy. Kiedyś nawet do Podczerwonego jeździły pociągi. A 3 h to
          jedzie ekspres z Wawy do Krakowa.
          > Czy wyobrażacie sobie jak wielkie
          > będą korki na terenie miasta, jak dotrze do niego dwupasmówka?
          Słysząc o korkach na już istniejących drogach, a wszystkie są dwupasmowe, już
          nie chcemy tam jeździć:)
        • Gość: kres Re: Kolej!!! IP: *.pse.pl 18.01.07, 09:14
          Trochę realizmu w czasie przejazdu z Krakowa do Zakopanego. 30 min to oznacza
          średnią powyżej 200 km/h a popatrz na teren. Historycznie obecna linia to są po
          części łączniki równoleżnikowych linii kolejowych, a wszystkie zbudowane w
          czasach austriackich.Akurat drogi tu łatwiej przeprowadzić (co nie znaczy, że
          jestem ich zwolennikiem), tylko nowa trasa kolejowa kosztowałaby ogromne
          pieniądze, obecna trasa biegnie z miarę możliwości dolinami i stąd m.in. ma
          ponad 160 km podczas gdy szosa tylko 100 km.
        • Gość: l1 Re: Kolej!!! IP: *.bph.pl 18.01.07, 09:19
          Sam sobie jedź koleją. Oczywiście nie pomyślałeś, że są na świecie jeszcze
          rodziny z dziećmi a nie tylko studenci z plecakiem. A drogi w takich rejonach
          prowadzi sie wiaduktami a nie niszczy zachowanych wiosek - prynajmniej tak
          widziałem to we Włoszehc i Austrii.
          • xaliemorph Re: Kolej!!! 18.01.07, 14:13
            Nie spieram się co do sensowności kolei bo jest dyskusyjna. Ale co szkodzi
            rodzinie od podróży koleją? Obraza się zniżyć do tego poziomu? Zupełnie inna
            sprawa że usługi naszego kochanego PKP są często poniżej krytyki.
            • Gość: pidżi Re: Kolej!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 14:27
              Nie sądzę żeby chodziło o kwestie zniżania się czy też wywyższania. Ludzie po
              prostu liczą. Jadąc z Krakowa na przykład, za najtańszy pociąg rodzina 2+2
              zapłaci ok. 60 zł w jedną stronę, a za benzynę ok. 40 zł.
      • Gość: Andrzej I maja racje! IP: *.airnet.opole.pl 18.01.07, 09:07
        Tatry i tak sa juz zadeptane. Niech skoncza remont zakopianki i niech
        wyremontuja linie kolejowa. To wystarczy. Nie potrzeba kolejnej drogi pod
        Giewont. Zreszta Zakopane jest dla wiesniakow, a Tatry dla prawdziwych turystow.
      • Gość: czarny potok projektantka i radni nie mówią prawdy IP: 141.53.201.* 18.01.07, 11:45
        czy ktoś z was czytał tekst tego studium?
        no właśnie.więc nie podnoście głosu!
        • Gość: pidżi Re: projektantka i radni nie mówią prawdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 11:56
          Jak czytałeś to się wypowiedz ale bardziej konkretnie.
        • Gość: K Re: projektantka i radni nie mówią prawdy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 16:49
          Oczywiście, że projektanci nie mówią prawdy, my zawsze kłamiemy!!

          A tak na poważnie, to ta pani zrobiła ze 100% pewnością kilka wariantów
          przejścia trasy, tylko trzeba wybrać ten odpowiedni, najlepszy. Oczywiście tak
          jak zwykle się robi - pokazała tylko jeden, który sama uznała za najlepszy,
          można poprosić o udostępnienie pozostałych projektów i może razem uda się wybrać
          lepszy dla środowiska. Ale ostrzegam - inne warianty NA PEWNO będą znacznie
          droższe w wykonaniu.
          • dokto Re: projektantka i radni nie mówią prawdy 18.01.07, 19:01
            Droga K, czy wiesz dlaczego nie wybrano wariantu modernizacji już istniejących
            dróg N.Targ-Cz.Dunajec-Witów.
            Dzisiaj tvp kraków pokazała wojta Kościeliska jak obiecuje mieszkańcom
            odstąpienie od projektu. Jak sądzisz co z pozostałą trasą, poza tą gminą?
    • Gość: ahu Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 08:55
      oj durni to Wy jestescie a górale dostrzegli szybciej od Was ze oplaca sie miec
      czyste srodowisko; do największego górskiego kurortu w Europie Zermatt np nie
      ma wogle wstepu samochodow, 4 km wczesniej wielki parking i dowoz koleją lub
      pojazdami z napędem elektrycznym, no ale przecie takim jak Wy tu wpisujący sie
      byloby niewygodnie i wolicie sie kisić w smrodzie spalin
      • cirano Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 09:02
        Tak trzymać Górale. Dwupasmówka do Nowego Targu, tam obowiązkowo na parkingi.
        Resztę drogi mogą cepry na nóżkach, koleją, albo dorożkami czy furkami
        zrobić.Będzie czysto i ...dutkowo
      • wojtek1963 Sniegu coraz mniej 18.01.07, 09:05
        wszyscy ci wariaci z nartami niech sobie poszukaja innego miejsca,zeby byc
        narciazem nie trzeba podwozic dupy pod sam wyciag.A szosa spie.. krajobraz i
        atmosfere Zakopanego.Ja tez jezdze na nartach ale ani razu nie jezdzilem w
        Zakopanem.Moze raz 5 lat temu.Slusznie ktos zauwazyl ze w wielkich Alpach
        buduje sie osrodki z dojazdem komunikacja publiczna i w naszych malutkich
        Tatrach to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.Poza tym to sniegu coraz mniej
        wiec i na nartach coraz krocej bedzie mozna jezdzic a to wynika ze zmian
        klimatycznych i w pewnym sensie z tych komfortowych dojazdow.Pozdrawiam
        ekologow i TPN.
    • lechaleksanderkaczynski Typowe zachowanie góroli. 18.01.07, 09:01
      Tylko im dutków i wódy, nierobom.. :/
    • Gość: Autor Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.zlotniki.pl 18.01.07, 09:03
      Co za bzdury, Zakopane nie jest żadną zimową stolicą Polski. To zwykła
      obrzydliwa wiocha, która niby jest miastem a nie nie mają państwowej komunikacji
      miejskiej.
      Zresztą stolicą gór w Polsce to może być Wałbrzych - to największe miasto w
      górach. Napewno rejon Wałbrzycha jest znacznie bardziej atrakcyjny turystycznie
      niż te pieprzone Tatry razem ze śmierdzącymi góralami...
      • parmalat Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 18.01.07, 10:56
        Gość portalu: Autor gawarit:

        > Co za bzdury, Zakopane nie jest żadną zimową stolicą Polski. To zwykła
        > obrzydliwa wiocha, która niby jest miastem a nie nie mają państwowej komunikacj
        > i
        > miejskiej.
        > Zresztą stolicą gór w Polsce to może być Wałbrzych - to największe miasto w
        > górach. Napewno rejon Wałbrzycha jest znacznie bardziej atrakcyjny turystycznie
        > niż te pieprzone Tatry razem ze śmierdzącymi góralami...

        Niewatpliwa atrakcja okolic Walbrzycha moglyby byc biedaszyby. Proponuje nowa
        odmiane turystyki ekstremalnej polaczona z recznym wydobyciem urobku:))))
        • Gość: autor Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.zlotniki.pl 18.01.07, 12:34
          > Niewatpliwa atrakcja okolic Walbrzycha moglyby byc biedaszyby. Proponuje nowa
          > odmiane turystyki ekstremalnej polaczona z recznym wydobyciem urobku:))))

          Chyba nigdy nie byleś w górach w okolicach Wałbrzycha. To w tej chwili bardzo
          zielone miasto a tereny są atrakcyjniejsze niż te całe przereklamowane Podhale
          • Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 13:22
            Pozdrowienia dla Wałbrzyszanek/-an,
            Jak wygląda teraz dojazd od Wrocławia, podobno coś tam remontowano,poszerzano.
            Jak radzisz jechać do Wałbrzycha od A4 - przez Strzegom czy Świdnicę.
      • johnydeep Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm 23.03.07, 20:13
        ZAKOPANE JESt,ZAWSZE BYłO I BęDZIE ZIMOWą STOLICą POLSKI. KOMUNIKACJI BYć NIE
        MUSI, WSZYSCY POTRAFIMY JEźDZIć SAMOCHODEM W PRZECIWIEńSTWIE DO CIEBIE
        WIEśNIAKU!! a śMIERDZISZ TO CHYBA TY. MYJ SIę CZęSCIEJ. I TO TY JESTES Z WIOCHY.
        WSADź SOBIE TEN KOMENTARZ DO KIESZENI I IDź DO WYCHODKA!!!
        pozdrawiamy.
    • Gość: opolanin Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:03
      problemem jest "stara zakopianka" itam powinny iść pieniądze,.natomiast
      budowanie dwu[pasmowki w takim miejscu,tak pieknym o tak niewielkim nasileniu
      ruchu jest nierozsadne,przykre niepotrzebne i jest marnowaniem pieniedzy.i tyle
    • Gość: kolo nie ma autostrady? dobra, jade w alpy IP: *.dsl.club-internet.fr 18.01.07, 09:05
      i juz
      • wojtek1963 sniegu coraz mniej 18.01.07, 09:07
        --------------------------------------------------------------------------------
        wszyscy ci wariaci z nartami niech sobie poszukaja innego miejsca,zeby byc
        narciazem nie trzeba podwozic dupy pod sam wyciag.A szosa spie.. krajobraz i
        atmosfere Zakopanego.Ja tez jezdze na nartach ale ani razu nie jezdzilem w
        Zakopanem.Moze raz 5 lat temu.Slusznie ktos zauwazyl ze w wielkich Alpach
        buduje sie osrodki z dojazdem komunikacja publiczna i w naszych malutkich
        Tatrach to jest jedyne rozsadne rozwiazanie.Poza tym to sniegu coraz mniej
        wiec i na nartach coraz krocej bedzie mozna jezdzic a to wynika ze zmian
        klimatycznych i w pewnym sensie z tych komfortowych dojazdow.Pozdrawiam
        ekologow i TPN.
    • Gość: kres Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.pse.pl 18.01.07, 09:09
      Widziałem ten program, o którym była mowa w jednym z postów wcześniej.
      Rzeczywiście istny sejmik. Ale z drugiej strony artykuł w Gazecie jest napisany
      bez kompletnej znajomości faktów.Na jego podstawie trudni się zorientować,
      którędy ta droga ma prowadzić.Do Dzianisza z Nowego Targu przez Chochołów???
      Hm, ciekawym czy autorzy choć raz byli na Podhalu albo przynajmniej spojrzeli
      na mapę.Droga z Rabki do Zakopanego nie jest drogą krajową a wojewódzką, to
      może drobiazg ale ... Wydaje mi się, że najpierw należy porządnie przedstawić
      problem a potem o nim dyskutować.
      A dojazd do Zakopanego, jeżeli ma nie tracić swej rangi trzeba usprawnić, w
      samym Zakopanem zbudować jakieś parkingi ogólnodostępne ale za normalną cenę,
      odnowić kolej tak aby więcej osób nią dojeżdżało.
      W samym mieście trochę zrobiono np. w rodzaju uporządkowania prywatnej
      komunikacji busowej (są rozkłady i busy w miarę jeżdżą zgodnie z nimi) ale cos
      trzeba zrobić przede wszystkim z niską emisją, jak najszybciej likwidować
      opalanie węglem, chyba każdy widział "zawiesinę" nad Podhalem w bezwietrzne dni.
      Drogi, chodniki, to nie mogą być tylko Krupówki! Inaczej region przegra a
      głównie samo Zakopane.
      • Gość: pidżi Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:45
        Gość portalu: kres napisał(a):

        >
        > Ale z drugiej strony artykuł w Gazecie jest napisany
        >
        > bez kompletnej znajomości faktów.Na jego podstawie trudni się zorientować,
        > którędy ta droga ma prowadzić.Do Dzianisza z Nowego Targu przez Chochołów???

        Z progamu w tvp Kraków wynikało, że ma to być obwodnica Witowa poprowadzona po
        dzianiszackim brzegu Czarnego Dunajca. Jak starała się tłumaczyć projektantka i
        wójt Kościeliska (nb. wybrany przez tych mieszkańców, no chyba że to byli ci co
        zostali w wybory w domu) ma ona odciążyć Witów od rosnącego ruchu. Na tę
        argumentację największy krzykacz wołał do projektantki "a co Panią obchodzą
        moje dzieci" (chodziło o ich bezpieczeństwo na ulicy)
    • Gość: ceper Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.glinik.pl 18.01.07, 09:12
      Chytre górole dutki by chcieli, a samochodów nie, to co te dutki mają piechotą
      chodzić do nich?
    • Gość: realista a zostawic ich tak jak sobie zyczą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:16
      D.. im nakopią i za swoje zbudują
      • Gość: pakamera Re: a zostawic ich tak jak sobie zyczą IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 13:20
        Odnoszę wrażenie że jedną gupą chytrych ludzi na pieniądze są górale....
        Bywałem w róznych miejscach w Polsce i jakoś nikt nie chciał mi dać
        czegokolwiek za darmo. Np. na morzem. Ceny w sezonie są atronomiczne ale nikt
        nie mówi że ludzie tam są chytrzy na dutki...
        • Gość: turysta Na mazurach tez liczą sobie nieźle IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 15:01
          Ja odkryłem dla siebie Lubelskie Roztocze, baza noclegowa jeszcze skromna ale
          spotykam wielu ludzi z całej Polski, albo jadę w Karkonosze. Żadne morze, żadne
          góry w sezonie.
    • Gość: krakus Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.kki.krakow.pl 18.01.07, 09:27
      Emocje wśród Górali budzi też budowa kanalizacji . Z dziada pradziada
      srali za stodołą , to i sie przyzwyczaili i trudno im się dziwić.
      Cudownie zlokalizaowane trasy autostrad w np. krajach alpejskich ,
      pozwalaja podziwiać krajobrazy , które były by dostępne tylko dla
      alpinistów.
      Tak zwani "ekolodzy" / skąd w nazwie tej grupy "logos" ?? / za łapówkę
      zrezygnują z protestów , które "mają we krwi" , jak ci Górale.
      • Gość: tom Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.crowley.pl 18.01.07, 10:35
        W alpach nikomu nie przeszkadzaja autostrady,cudownie poprowadzone wiaduktami i
        tunelami wsrod gor.Oczywiscie zadna taka trasa nie prowadzi przez wies.To
        absurd.Z autostrady zjezdza sie do wioski a tranzyt idzie bokiem,gora ,w
        zaleznosci od terenu.w wioskach jest cisza i spokoj,i samochody tylko tych
        ,ktorzy przyjechali do tej konkretbej miejscowosci.W Austrii wiekszosc wiosek
        np.Kaprum ma obwodnice,czesto poprowadzona tunelem.W centrach miejscowosci jest
        cisza i spokoj i limit predkosci 30 km/h i naprawde nikomu to nie przeszkadza.Ja
        juz nigdy nie pojade w polskie gory ,choc ladne, po moich alpejskich
        doswiadczeniach.Ceny porownywalne(dojazd z wroclawia),a milo ,kulturalnie :),
        wyzsze gory.Aha ,jeszcze jedno,3 lata temu na krupowkach oberwalem po mordzie od
        jakiegos troglodyty i nie zamierzam tego powtarzac.No i te noze,tak nigdy wiecej
        zabawy wsrod takich polakow.Ci co jezdza w alpy to jednak inny gatunek!
    • Gość: grze Zakopane trzeba będzie omijać szerokim łukiem IP: *.stat.gov.pl 18.01.07, 09:28
      nie dośc, że marny dojazd, to jeszcze drogo i nie będzie gdzie jeździć na
      nartach - Gubałówka?
      • Gość: Posta Re: Zakopane to nie pępek świata IP: *.outsourcing.atman.pl 18.01.07, 09:47
        Mamy kawałek gór jeszcze nie zadeptanych przez turystów jak na Zachodzie czy na
        Słowacji. I bardzo dobrze. Czy polskie jełopy muszą we wszystkim kopiować
        pomysły z zagranicy, która akurat dlatego pcha się do Polski bo tu jeszcze można
        na własne oczy zobaczyć żubry, rysie, orły, itp? Najlepiej zabetonować wszystko
        - Tatry, dolinę Rospudy, a pewnie i Puszczę Kampinoską no i Białowieżę. Wtedy
        będą tu ludzie jechać wygodnie - tylko co mają oglądać? To samo co gdzie
        indziej???? Warunków narciarskich w Polsce nigdy nie będzie jak w Alpach i
        pogódźmy się z tym co już mamy. Zachłanność durnych polaczków (specjalnie przez
        małe "p") nie zna granic. Buractwo do kwadratu, a akurat Górale wiedzą dlaczego
        ludzie do nich jadą i nie chcą tego stracić.
    • Gość: Obserwator Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. IP: *.zax.pl 18.01.07, 09:35
      Po co drażnić ekologów, górali i dyrekcję TPN ?
      Skierujmy dwupasmówkę na Słowację :)
    • Gość: Dziodzio 2012 IP: 213.199.198.* 18.01.07, 09:36
      cyt: "Co na to drogowcy? - Budowę tej trasy możemy najwcześniej rozpocząć w
      2014 r. Myślę, że do tego czasu uda nam się wyjaśnić wszystkie sporne kwestie
      dotyczące przebiegu drogi i przy okazji zbadać, czy jest potrzebna - mówi
      Renata Rybicka, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie."
      • Gość: Dziodzio Re: 2012 IP: 213.199.198.* 18.01.07, 09:36
        No tak, zapomniałem dopisać, że przeca w 2012 bedzie koniec świata.
        • Gość: pidżi Re: 2012 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:46
          Koniec świata to nie ale koniec kolejnej 5-latki finansowej w UE.
    • alexb Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasmów.. 18.01.07, 09:37
      Czy autor artykułu chociaż raz spróbował przeczytać to, co napisał?
      A korekty to GW nie ma?
      Z tekstu wynika, ze dwupasmówka ma prowadzić z okolic Nowego Targu przez
      CHOCHOŁÓW do Dzianisza, a stamtąd przez Witów i Kościelisko do Zakopanego i
      DALEJ do CHOCHOŁOWA?
      Sprobujcie tą dwupasmówkę narysować na mapie, tak żeby sie sama ze sobą nie
      krzyżowała...

      Axel
      • Gość: Plum bum Re: Na Podhalu protesty przeciwko budowie dwupasm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.01.07, 09:50
        Zgadza się...do przejścia w Chochołowie, a raczej w Suchej Horze. Chochołów jest
        długą miejscowością. Wydaje się, że dwupasmówka dołączy do istniejącego
        połączenia Kościelisko-Chochołów. Lewa nitka na Zakopane, prawa do przejścia w
        Chołołowie, które leży na południowy zachód od Chochołowa. Czytaj uważnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka