Dodaj do ulubionych

Fotograf sprzed setek lat...

IP: *.kraksystem.pl / 192.168.5.* 22.05.03, 13:33
Georges de La Tour, taki na długo zapomnieny autor obrazów, które tkwią w
pamięci długo...każdy z pewnością choć przez chwilę widział gdzieś
wyłaniające się czerni, głębokiego mroku, postaci oświetlone ciepłym
światłem płonącej swiecy...
Lubię te obrazki. Są jakby fotpgrafią, ajkby zapisem ulotnego momentu kiedy
światło coś narysowało.
Jutro , chyba od jutra mozna spotkac jeden z jego obrazków na
wawelu...zobaczcie, bo warto...
trudny
Obserwuj wątek
    • latwy2002 to jest cos... 22.05.03, 13:37
      Georges de La Tour - czlowiek, ktory zatrzymal czas
    • latwy2002 a sam przeminal...n/txt 22.05.03, 13:38
      • Gość: trudny Ale, ze dobry "aparat", to... IP: *.kraksystem.pl / 192.168.5.* 22.05.03, 13:40
        trudno polemizować...;-)))
        trudny
        • latwy2002 Re: Ale, ze dobry 'aparat', to... 22.05.03, 13:49
          Lema bym w to nie mieszal,
          ale jesli mowa o marzeniach...zeby tak teraz tu ten czas "po swojemu"
          zatrzymal, utrzymac by sie z tego mozna nietrudno
          • Gość: trudny Można, acz czy to nietrudno IP: *.kraksystem.pl / 192.168.5.* 22.05.03, 14:39
            tu zamieszać by trzeba jednak niechcianego, ale że mieszanie przy takim
            zatrzymywaniu konieczne, to i ów zamieszany nie stanowiłby nadmiaru cienia...
            trudny
            ( pół w świetle, a pół mroczny)
            • Gość: kasia Re: W Muzeum Fricka, tego co IP: 208.251.182.* 22.05.03, 18:39
              majatek zrobil na pociagach w XiX i potem sensownie zatrudnil specjalistow by
              pomogli mu w instynktach zbieracza, jest de La Tour zwany "Education of the
              Virgin",. Wstyd przyznac bylam ostatnio 4 lata temu - ale pamietam jak
              przeswietla swiatlo swiecy koniuszki placow dziewczynki, czyli Panny Marii,
              oslaniajace plomien swiecy - widac nawet polksiezyce brudu za paznokciami
              kontrastujace opakowo z delikatnoscia swiatlo-przenikalnego ciala. Cieplo cieni
              i kolorytu szaty brazowo-czerwonej.

              A co na Wawelu?


              K.
              • Gość: trudny Re: W Muzeum Fricka, tego co IP: *.kraksystem.pl / 192.168.5.* 22.05.03, 22:04
                Lichwiarz...kasiu...jak to na Wawelu...a potem ma być prezydent JWB...
                Ukłony i pozdrowienia...
                Lubię La Toura...bardzo
                trudny
                • Gość: kasia Re: W Muzeum Fricka, tego co IP: *.nyc.rr.com 23.05.03, 05:01
                  Witaj Trudny...

                  Piekne i w de La Tourze kobiety.

                  A czy myslisz ze w Balthusie jest cos z La Toura? Wewnetrzne zycie postaci
                  takie widoczne i zamkniete... moze gesty rak, bryla? Ale chronologicznie nie
                  wiem czy to by sie powiazalo z odkryciem/atrybucjami de La Toura, czy droga
                  byla inna, czy mi sie wydaje...

                  Przypomnialam sobie jadac z pracy kontrowersje wokol Wrozki (Fortune Teller) w
                  muzeum Metropolitan, kiedy to mlody angielski historyk sztuki, uczen Sir
                  Anthony Blunta (duzo pozniej zdemaskowanego jako "kreta" bratniego Zwiazku,tak
                  to swiat wielkiej sztuki czesto ociera sie o swiat ciemny), podwazyl najwieksze
                  autorytety postulujac ze to falsyfikat, na podstawie miedzy innymi technologii
                  krawiectwa, braku wiezi psychologicznej, to chyba jakies pietnascie lat temu.

                  U Fricka, wisi tez Lisowczyk Rembranta, piekny na tym dziwnej polskiej rasy
                  koniu co to juz wyginela. Kiedys slyszalam jak dwie Amerykanki zachwycaly sie
                  mlodziencem ; "ach ta slowianska uroda"...

                  Czy Lichwiarz to z kolekcjii Wawelu?

                  Pozdrawiam i prosze aby rada pomyslala zeby i tu zagnac troszeczke slonca...

                  kasia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka