Gość: Gazeta IP: *.krak.gazeta.pl 09.01.02, 10:14 Jaką książkę ostatnio przeczytałeś(aś)? Ile książek czytasz w miesiącu? w roku? Masz coś do powiedzenia o jakiejś książce? gazeta.pl/krakow Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: orka Re: Książki IP: *.wola-justowska.sdi.tpnet.pl 09.01.02, 20:37 Czytam bardzo duzo ksiązek. Niekiedy nawet do 12 w miesiącu. Wydaje strasznie dużo pieniędzy na ksiązki, kupuję na aukcjach w internecie, antykwariatach i giełdach np w niedzielę na Grzegórzkach. Ostatnio fascynuje mnie dwóch autorów. po pierwsze Arthur Hailey ("Port lotniczy" "Auto-Gang" "Bankierzy" "Ostateczna diagnoza" "Detektyw"). Autor rzeczywiście zna się na swoim rzemiośle. Powieści są robudowane, wielowątkowe, losy bohaterów idealnie czasowo się zasklepiają. Zainteresowałam się nim podczas czytania poradnika Alberta Zuckermana o sposobach konstruowania wielowątkowych powieści i rzemiośle pisarza. Zuckermann wymienił powieści haleya jako doskonałe kompozycyjnie, wspaniałe ze względu na rytmiczność akcji itp. Drugim autorem, któego uwielbiam ostatnio jest David Lodge ("British museum w posadach drży", "Zamiana", "Mały światek","Fajna robota", itp) Pełne humoru, pisane z angielskim przekąsem i w znakomity sposób szarfujące ironią. Podejrzewam, że w Krakowie powinny cieszyć się dużym powodzeniem ze względu na bliskosc tematyczną. Akcja wielu powiesci Lodga dzieje się w srodowisku akademickim, jakże bliskim nam Krakowianom. Odpowiedz Link Zgłoś
kriss.forum Re: Książki 09.01.02, 22:51 Ostatnia księżka jaką przeczytałem t bodajże "Ferdynand Wspaniały", strasznie kozackie arcydzieło. To się dopiero czytało! Kto jeszcze nie przeczytał, niech leci do biblioteki! Polecam :), serio. Pozdrawiam, Kriss. Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj7 Re: Książki 10.01.02, 19:28 kriss.forum napisał(a): > Ostatnia księżka jaką przeczytałem t bodajże "Ferdynand Wspaniały", strasznie > kozackie arcydzieło. To się dopiero czytało! Kto jeszcze nie przeczytał, niech > leci do biblioteki! Polecam :), serio. > > Pozdrawiam, > Kriss. taaak, lektura do trzeciej klasy, a jaka porywajaca :P jedyna ksiazka serwowana w tym wieku dzieciom w szkole, a warta powrotu do niej to 'Dzieci z Bullerbyn'. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ??? Re: Książki IP: *.olsza.krakow.pl 16.01.02, 17:19 Coś dziwnego. Czy nikt nic nie czyta? Czy nie piszą bo czytają? ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaskier Re: Książki IP: 213.77.2.* 17.01.02, 09:15 Ja ostatnio przeczytałem parę (tzn. trzy :-)) książek Davida i Leigh Eddings. Opowiadają o losach czarodzieja Belgaratha. Napisane później od cyklów: Belgariada i Malloreon, są retrospekcją opowiadaną przez wiekoego maga. Polecam tym, którzy lubią dobrze napisane fantasy. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj7 Re: Książki 18.01.02, 17:21 Gość portalu: Yaskier napisał(a): > Ja ostatnio przeczytałem parę (tzn. trzy :-)) książek Davida i Leigh Eddings. > Opowiadają o losach czarodzieja Belgaratha. Napisane później od cyklów: > Belgariada i Malloreon, są retrospekcją opowiadaną przez wiekoego maga. > Polecam tym, którzy lubią dobrze napisane fantasy. ;-) dobrze napisane to fantasy to przede wszytskim wladca pierscieni :))) a wracajac do tematu to wlasnie go koncze :))) Odpowiedz Link Zgłoś
postmodern Re: Książki 19.01.02, 21:31 Gość portalu: Gazeta napisał(a): > Jaką książkę ostatnio przeczytałeś(aś)? Ile książek czytasz w miesiącu? w roku? > Masz coś do powiedzenia o > jakiejś książce? > gazeta.pl/krakow Polecam serdecznie "MADAME" Antoniego Libery... Prawdziwa rewelacje.. Może nie najnowsze, ale warto! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuen Re: Książki IP: *.ha3.agh.edu.pl 29.01.02, 03:35 Co do "Madame", zgadzam się. Spędziłem nad nią noc i przedpołudnienie, aż skończyłem. Jeśli macie pilną robotę to nie zabierajcie się do tej książki! A teraz na stare lata, zostałem pensjonarką. Właśnie skończyłem powtórkę z Pani Musierowicz (zajęła mi tylko siedem nocy, bo niestety nie mam kompletu) i wziąłem się za "Wicehrabiego de Bragelonne". Pozdrawiam wuen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mir Re: Książki IP: *.dhs.vic.gov.au 29.01.02, 05:27 Polecam "Ostaniego Ciecia" Glowackiego. Ksiazeczka cieniutka, moze sie wydac pretensjonalna, ale nalezy czytac z przymrozeniem oka. Z powazniejszych, ale porywajacych, rzeczy polecam opowiadania zebrane Herlinga- Grudzinskiego. Piekny jezyk...... mir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X-ray Re: Książki IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 29.01.02, 08:36 "Randka w ciemno" Kosinskiego - oto, co ostatnio przeczytalem. Odpowiedz Link Zgłoś
mazer Re: Książki 29.01.02, 09:05 Mnie najbardziej wciągają ksiązki Sapkowskiego, w przeciwieństwie do prób ekranizacji, ale też Oramus i jego "Senni zwyciężcy" czy "Hieny cmentarne", również dawny Lem z "Solaris". Z zagranicznych to nieśmiertelny Tolkien i Zelazny z cyklem "Amberu". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Redd Re: Książki IP: 213.25.103.* 31.01.02, 12:54 To jak o ksiazkach mowa to blagam o pomoc i wskazanie miejsca pobytu Abe Kobo i jego "Kobiety z Wydm". Dam tyle zlota ile uniesie znalazca. Dziekuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorkasz Re: Książki IP: 217.98.233.* 29.01.02, 10:22 ja wlasnie czytam Anne Karenine, ale nie jest to lektura porywajaca za to polecam twoerczosc Jonathana Carrolla np. "dzecko na niebie" - lektura lekko zakrecona, ale pelna metafizyki, pokazujaca ze swiat to cos wiecej niz 3d :-) Odpowiedz Link Zgłoś
nica Re: Książki 29.01.02, 10:47 Gość portalu: dorkasz napisał(a): > ja wlasnie czytam Anne Karenine, ale nie jest to lektura porywajaca za to > polecam twoerczosc Jonathana Carrolla np. "dzecko na niebie" - lektura lekko > zakrecona, ale pelna metafizyki, pokazujaca ze swiat to cos wiecej niz 3d :-) Carroll jest rewelacyjny, szczegolnie jesli przeczyta sie przynajmniej dwie jego ksiazki pod rzad, nie mozna przestac czytac dalej. "Wchodzi" sie w jego fanstastyczny swiat. Lubie tez Philipa Roth'a. Z ostatnio przeczytanych - " Pod mocnym aniolem" Pilcha. Utrzymana w klimacie ironii, co osobiscie uznaje za pozytyw. Zawiodla mnie tylko troche koncowka. Zbyt piekne, aby bylo prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: axel Re: Książki IP: 10.5.16.* 29.01.02, 15:15 "Mercedes Benz" i "Weiser Dawidek" Pawla Huelle. "Mercedes" bardzo mi sie podobal. W tej chwili: "Shadow of the Hegemon" Orsona Scotta Carda - niezly. Odpowiedz Link Zgłoś
skks Re: smutno mi 29.01.02, 15:21 Wam to dobrze a ja nie znam literek, kto mnie nauczy? też bym coś poczytał. :-))) skks Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbigniew Europa Norman Davies? IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 29.01.02, 20:55 Czy ktoś czytał tę książkę? Czekam na opinie zamierzam kupić i przeczytać, ale nie wiem czy warto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuen Re: Europa Norman Davies? IP: *.ha3.agh.edu.pl 30.01.02, 01:40 Gość portalu: Zbigniew napisał(a): > Czy ktoś czytał tę książkę? Czekam na opinie zamierzam kupić i przeczytać, ale > nie wiem czy warto. Na pewno warto warto kupić, mieć i czytać. Ale nie wiem czy da się ją tak poprostu przeczytać od deski do deski. Przy wszystkich swoich zaletach: barwnym języku, polocie, itp... jest to jednak rzetelne opracowanie historyczne i nadaje się raczej do studiowania, smakowania, tu kapsułka, tam rozdział.... Ma, ta ksiązka, jeszcze jedną zaletę: bardzo nobliwie wygląda na półce, zwłaszcza w zestawie z Bożym Igrzyskiem. wuen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: debe Re: Europa Norman Davies? IP: *.ny325.east.verizon.net 30.01.02, 06:28 Gość portalu: Zbigniew napisał(a): > Czy ktoś czytał tę książkę? Czekam na opinie zamierzam kupić i przeczytać, ale > nie wiem czy warto. Wlasnie czytam. Bardzo, bardzo polecam. Bozena Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agaw Re: Europa Norman Davies? IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 30.01.02, 09:02 Gość portalu: Zbigniew napisał(a): > Czy ktoś czytał tę książkę? Czekam na opinie zamierzam kupić i przeczytać, ale > nie wiem czy warto. WARTO, ale nie do przeczytania jednym ciagiem. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbigniew Re: Europa Norman Davies? IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 30.01.02, 22:36 Dzięki wszystkim za opinie już sobie kupiłem i zaczynam czytać fragmenty. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mtq Re: Książki IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 30.01.02, 22:27 Polecam "Trzecią Granicę" Adama Bahdaja i w ogóle wszystkie jego książki. Są świetne i łyka się je w 2-3 dni! Odpowiedz Link Zgłoś