Dodaj do ulubionych

Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie

    • Gość: psifiut To konsekwencja zabawy w zarzadzanie lotniskiem IP: *.ghnet.pl 06.12.08, 23:39
      Degradacja portu lotniczego Kraków-Balice zaczęła się w I kwartale 2005 r.
      kiedy to za sprawą J.Majchrowskiego odwołano ówczesny zarząd lotniska
      składający się z doświadczonych fachowców. Majchrowski chwalił się niedawno
      publicznie w GW, że to on właśnie spowodował odwołanie tego zarządu. Dynamika
      przyrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku w I kw. 2005 r. w stosunku do
      analogicznego w 2004 r. wynosiła 238% !! A nie było jeszcze wtedy unijnych
      milionów euro na budowę infrastruktury lotnisk w Polsce, ani fali emigracji
      generującej ruch lotniczy. Od tamtego czasu port lotniczy funkcjonował na
      zasadzie wygasającego rozpędu, który właśnie się aktualnie wyczerpał. Ciekawe
      czy Majchrowski (może wspólnie ze specjalistką od tanich linii lotniczych G.
      Leją) weźmie również teraz na siebie odpowiedzialność za to co dzieje się z
      lotniskiem Kraków-Balice.
      Potem przez zarząd portu przewinął się zestaw różnej maści ignorantów. Był więc
      prezesem portu Bronisław Klimaszewski z Warszawy (nałogowy alkoholik i
      hochsztapler), który „zarządzał” portem lotniczym pospołu z niejakim Januszem
      Pierzchałą, osobnikiem o wyraźnych objawach psychopatycznych. A kwintesencją
      „zarządzania” wówczas Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków
      Balice jest określenie „machlojki”, które pojawiło się w tzw. „aferze mailowej”
      o czym GW z dnia 14.11.2005 donosiła:
      .......”Afera mailowa na lotnisku
      Wojna o Balice

      Prezydent Krakowa chce odwołania członka zarządu MPL Balice desygnowanego przez
      małopolskiego marszałka.
      Prawdziwą burzę wywołał email nieszczęśliwie wysłany w ubiegłym tygodniu przez
      członka zarządu Balic. Paweł Jastrzębski, pisząc do radnego wojewódzkiego o
      kłopotach z uruchomieniem kolejki do Balic, skonkludował: "Wszystko wzięło w łeb
      przez machlojki Oklejaka [pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. prawnych - red.] i
      Majchrowskiego, przy znaczącym udziale mojego kolegi z zarządu [chodzi o Janusza
      Pierzchałę reprezentującego w MPL prezydenta Krakowa - red.]". Przez pomyłkę
      list wysłał jednak do całej grupy osób w tym do... urzędników magistratu.”.....
      Potem z początkiem 2006 r. na lotnisku nastała era braci mniejszych i tzw.
      prezesem portu lotniczego w ramach programu edukacyjnego „ Moja pierwsza praca”
      został dwudziestokilkuletni młodzieniec o nazwisku Kamil Kamiński. Jedynym
      poważnym doświadczeniem zawodowym tego młodzieńca było byciem ulubieńcem
      niejakiego Zero zwanego żartobliwie ministrem sprawiedliwości. Miał za to opinię
      "najzdolniejszego człowieka z młodego pokolenia, funkcjonującego w życiu
      publicznym", wystawioną przez samego Zbigniewa Ziobrę. Gdyby nie nastąpiło
      oderwanie PI-su od władzy, to prawdopodobnie Kamiński wspólnie z Edgarem
      Gosiewskim ksywka „Peron” zbudowaliby konkurencyjne dla Balic lotnisko w Obicach
      pod Kielcami, bo tym zajmował się głównie Kamiński.. Pisała o tym GW w dn.28.02.2007
      ....”Balicom brakuje terminalu z prawdziwego zdarzenia, ale chcą budować od
      podstaw port w podkieleckich Obicach.
      Pomożecie?! Pomożemy?

      Ustaliliśmy, że w sprawie zainwestowania w Kielcach doszło już do kilku spotkań
      z udziałem m.in. ministra Gosiewskiego, prezesa Balic Kamila Kamińskiego oraz
      prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.....”
      Zajmował się jeszcze Kamilek Kamiński „sponsorowaniem” za ( duże !) pieniądze
      spółki MPL Kraków-Balice wszystkich, którzy mogli mu pomóc jak najdłużej bawić
      się w „prezesa” portu lotniczego. Jedyne co dynamicznie rozwijało się za
      „prezesury” Kamilka Kamińskiego na lotnisku, to ilość zatrudnionych. Ale
      wtajemniczeni twierdzą, że już od posady sprzątaczki obowiązywała przynależność
      do PIS-u.
      Aktualnie rzeczywistość zweryfikowała bajdurzenie tych wszystkich specjalistów
      (nawet z branży piekarniczej), od branży lotniczej i krakowskiego lotniska, te
      konferencje prasowe na których pokazywano papierowe plany rozwoju lotniska
      Kraków-Balice.
      W. Pelowski w GW. w dn.01.09.2007 pisał ..
      ”Krakowskie lotnisko będzie dwa razy większe
      Wojsko przekaże cywilom ponad 30 hektarów ziemi pod nowy terminal w Balicach -
      dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Szykuje się bardzo dobry czas dla krakowskiego
      lotniska. Teren ten będzie jeszcze dwukrotnie powiększony. Będzie mógł powstać
      duży, nowy terminal, a płyta postojowa może być powiększona dwukrotnie -
      usłyszeliśmy od polityków PiS. Dlaczego właśnie od nich? Bo decyzja o
      przekazaniu wojskowej działki cywilom (Kraków czekał na nią od lat) to sprawa
      polityczna, a dziś prezesem portu jest związany z partią braci Kaczyńskich Kamil
      Kamiński, który potrafi wykorzystać polityczną koniunkturę....”
      Jak K. Kamiński wykorzystał” polityczną koniunkturę „ można się naocznie
      przekonać bo nie ma ani dużego, nowego terminala, ani nowej płyty postojowej,
      ani ILS-a II kat. ani połączeń do Moskwy co już lada dzień miały być, ani
      tanich przewoźników co mieli z Balic latać za Atlantyk itd.itp.
      Aktualnie w tej kuriozalnej sytuacji, kiedy lotnisko obsługujące Kraków ( miasto
      uznane ostatnio za drugie pod względem atrakcyjności na świecie) notuje spadek
      ruchu pasażerskiego na poziomie 28% te peany W. Pelowskiego zaledwie sprzed roku
      brzmią raczej jak niewybredny żart.
      W tej sytuacji 28 % spadku ruchu lotniczego to naturalna konsekwencja zabawy !!
      w zarządzanie Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków Balice i
      niestety dopiero początek schyłku krakowskiego lotniska. Ktoś napisał na tym
      forum, że ludziom wszystko jedno, czy będą latać z Pyrzowic, czy z Krakowa.
      Ludziom może wszystko jedno, ale lokalnym udziałowcom Spółki MPL Kraków-Balice
      czyli władzom regionu i miasta nie powinno być wszystko jedno, bo jeden z
      podręcznikowych, sprawdzonych empirycznie wskaźników w branży lotniczej
      pokazuje, że każdy pasażer obsłużony przez lotnisko zostawia w regionie w którym
      jest to lotnisko min. równowartość 300 $.!! Nam mieszkańcom Małopolski i Krakowa
      też nie jest wszystko jedno, bo władza może wpaść na pomysł, żeby te malejące
      wpływy uzupełnić podatkami z naszych kieszeni.

      • Gość: misiemgo pisfiut - Twoja wypowiedz 10x tresciwa niz artykul IP: *.ists.pl 07.12.08, 09:50
        Napisales 10 x konkretniejszy artykul niz pismak z GW ! gratuluje,
        milo sie czytalo.
    • Gość: Ja Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 02:07
      Muszę cię zmartwić. I tak im wpadnie do głowy i tak im wpadnie do
      głowy, żeby nas oskubać.
    • Gość: krakusekk przeciez juz nic nie lata z Balic ..... IP: *.ists.pl 07.12.08, 09:38


      a czym mam latac jak Kamiski doprowadzil lotnisko do ruiny, nie ma
      juz tanich linii w Krakowie. W 2006 lecialem z Balic 26 razy. W tym
      roku 3. A ponad 20 lecialem z Katowic w 2008. Takich ludzie jak ja
      sa tysiace. Zostal LOT i Lufthansa z biletami 10-krotnie drozszymi
      niz low costy. Balicom dziekujemy. Zaorac prosze.
    • Gość: materacci wreszcie sie udławiły sku...syny IP: *.krakow.pl 07.12.08, 11:17
      jak sie ustaliło horrendalne kwoty za obsluge samolotow i odprawe to
      teraz płaczcie
    • Gość: Piotrek pasazer Fatalny listopad lotniska w Balicach IP: 78.152.242.* 07.12.08, 12:19
      bezcłowka no schcengen: ciasno, zadnej resteuracji, zadnych sklepow tylko z
      alkoholem i papierosami i bufet u gory DRAMAT KOMPLETNIE ZERO i my zamiast
      wydawac pieniadze na bezclowce ale rowniez obcokrajowcy to staramy sie na
      bezlowke wchodzic jak najpozniej poniewaz ciasno, nudno zadnych sklepow
      kompletnie nic i to ma byc miedzynarodowe lotnisko? smieszne niech sie podadza
      do dymisji panowie moze ktos lepiej zorganizuje lotnisko
    • Gość: zek Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:13
      ma taka nadzieje
    • Gość: lotnik Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:17
      Może ktoś wie dlaczego nie ma już dobrego specjslisty od
      inwestycji / wice prezesa / w firmie...
    • Gość: zek Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:27
      Nie sądze aby zamiana Wice Prezesa poprawiła sytuacje na
      lotnisku , może nie ten powienien odejść z Firmy /są psełdo
      handlowcy , finansiści, specjaliści od współpracy z liniamii - może
      tu jest problem.
    • Gość: palikot czy ktoś jeszcze wierzy Pamule ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:30
      Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od
      kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " .
      No i sprawdza się tak ,że Pyrzowice wyprzedziły Balice .
      Cud , prawdziwy cud , jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły
    • Gość: krakus zaufany człowiek Donka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:32
      Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od
      kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " .
      No i sprawdza się tak że Pyrzowice wyprzedziły Balice .
      Cud , prawdziwy cud jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły
    • Gość: lataj z katowic Pamuła cudotwórca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:34
      Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od
      kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " .
      No i sprawdza się tak , że Pyrzowice wyprzedziły Balice .
      Cud , prawdziwy cud jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły
    • Gość: JOHN Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: 82.160.10.* 07.12.08, 18:30
      wszystko wg.wróżb gazety się spełnia ale Pyrzowice autora górą
    • Gość: tw Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.autocom.pl 08.12.08, 11:21
      powodów jaj na lotnisku jest oczywiście wiele ale zapytajmy czy
      niektórzy dawni członkowie zarządów nie brali kasy od np. firm
      wykoujących rózne prace dla lotniska? a może w oóle byli tam
      zatrudnieni? jesli tak to na jakich to warunkach? jak to jest z
      umarzaniem wielu śledztw w sprawach dot. zarzadzaniem spółką? kiedy
      wreszciektos odpowie ze ten cały bajzel?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka