Gość: psifiut To konsekwencja zabawy w zarzadzanie lotniskiem IP: *.ghnet.pl 06.12.08, 23:39 Degradacja portu lotniczego Kraków-Balice zaczęła się w I kwartale 2005 r. kiedy to za sprawą J.Majchrowskiego odwołano ówczesny zarząd lotniska składający się z doświadczonych fachowców. Majchrowski chwalił się niedawno publicznie w GW, że to on właśnie spowodował odwołanie tego zarządu. Dynamika przyrostu ruchu pasażerskiego na lotnisku w I kw. 2005 r. w stosunku do analogicznego w 2004 r. wynosiła 238% !! A nie było jeszcze wtedy unijnych milionów euro na budowę infrastruktury lotnisk w Polsce, ani fali emigracji generującej ruch lotniczy. Od tamtego czasu port lotniczy funkcjonował na zasadzie wygasającego rozpędu, który właśnie się aktualnie wyczerpał. Ciekawe czy Majchrowski (może wspólnie ze specjalistką od tanich linii lotniczych G. Leją) weźmie również teraz na siebie odpowiedzialność za to co dzieje się z lotniskiem Kraków-Balice. Potem przez zarząd portu przewinął się zestaw różnej maści ignorantów. Był więc prezesem portu Bronisław Klimaszewski z Warszawy (nałogowy alkoholik i hochsztapler), który „zarządzał” portem lotniczym pospołu z niejakim Januszem Pierzchałą, osobnikiem o wyraźnych objawach psychopatycznych. A kwintesencją „zarządzania” wówczas Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków Balice jest określenie „machlojki”, które pojawiło się w tzw. „aferze mailowej” o czym GW z dnia 14.11.2005 donosiła: .......”Afera mailowa na lotnisku Wojna o Balice Prezydent Krakowa chce odwołania członka zarządu MPL Balice desygnowanego przez małopolskiego marszałka. Prawdziwą burzę wywołał email nieszczęśliwie wysłany w ubiegłym tygodniu przez członka zarządu Balic. Paweł Jastrzębski, pisząc do radnego wojewódzkiego o kłopotach z uruchomieniem kolejki do Balic, skonkludował: "Wszystko wzięło w łeb przez machlojki Oklejaka [pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. prawnych - red.] i Majchrowskiego, przy znaczącym udziale mojego kolegi z zarządu [chodzi o Janusza Pierzchałę reprezentującego w MPL prezydenta Krakowa - red.]". Przez pomyłkę list wysłał jednak do całej grupy osób w tym do... urzędników magistratu.”..... Potem z początkiem 2006 r. na lotnisku nastała era braci mniejszych i tzw. prezesem portu lotniczego w ramach programu edukacyjnego „ Moja pierwsza praca” został dwudziestokilkuletni młodzieniec o nazwisku Kamil Kamiński. Jedynym poważnym doświadczeniem zawodowym tego młodzieńca było byciem ulubieńcem niejakiego Zero zwanego żartobliwie ministrem sprawiedliwości. Miał za to opinię "najzdolniejszego człowieka z młodego pokolenia, funkcjonującego w życiu publicznym", wystawioną przez samego Zbigniewa Ziobrę. Gdyby nie nastąpiło oderwanie PI-su od władzy, to prawdopodobnie Kamiński wspólnie z Edgarem Gosiewskim ksywka „Peron” zbudowaliby konkurencyjne dla Balic lotnisko w Obicach pod Kielcami, bo tym zajmował się głównie Kamiński.. Pisała o tym GW w dn.28.02.2007 ....”Balicom brakuje terminalu z prawdziwego zdarzenia, ale chcą budować od podstaw port w podkieleckich Obicach. Pomożecie?! Pomożemy? Ustaliliśmy, że w sprawie zainwestowania w Kielcach doszło już do kilku spotkań z udziałem m.in. ministra Gosiewskiego, prezesa Balic Kamila Kamińskiego oraz prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego.....” Zajmował się jeszcze Kamilek Kamiński „sponsorowaniem” za ( duże !) pieniądze spółki MPL Kraków-Balice wszystkich, którzy mogli mu pomóc jak najdłużej bawić się w „prezesa” portu lotniczego. Jedyne co dynamicznie rozwijało się za „prezesury” Kamilka Kamińskiego na lotnisku, to ilość zatrudnionych. Ale wtajemniczeni twierdzą, że już od posady sprzątaczki obowiązywała przynależność do PIS-u. Aktualnie rzeczywistość zweryfikowała bajdurzenie tych wszystkich specjalistów (nawet z branży piekarniczej), od branży lotniczej i krakowskiego lotniska, te konferencje prasowe na których pokazywano papierowe plany rozwoju lotniska Kraków-Balice. W. Pelowski w GW. w dn.01.09.2007 pisał .. ”Krakowskie lotnisko będzie dwa razy większe Wojsko przekaże cywilom ponad 30 hektarów ziemi pod nowy terminal w Balicach - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Szykuje się bardzo dobry czas dla krakowskiego lotniska. Teren ten będzie jeszcze dwukrotnie powiększony. Będzie mógł powstać duży, nowy terminal, a płyta postojowa może być powiększona dwukrotnie - usłyszeliśmy od polityków PiS. Dlaczego właśnie od nich? Bo decyzja o przekazaniu wojskowej działki cywilom (Kraków czekał na nią od lat) to sprawa polityczna, a dziś prezesem portu jest związany z partią braci Kaczyńskich Kamil Kamiński, który potrafi wykorzystać polityczną koniunkturę....” Jak K. Kamiński wykorzystał” polityczną koniunkturę „ można się naocznie przekonać bo nie ma ani dużego, nowego terminala, ani nowej płyty postojowej, ani ILS-a II kat. ani połączeń do Moskwy co już lada dzień miały być, ani tanich przewoźników co mieli z Balic latać za Atlantyk itd.itp. Aktualnie w tej kuriozalnej sytuacji, kiedy lotnisko obsługujące Kraków ( miasto uznane ostatnio za drugie pod względem atrakcyjności na świecie) notuje spadek ruchu pasażerskiego na poziomie 28% te peany W. Pelowskiego zaledwie sprzed roku brzmią raczej jak niewybredny żart. W tej sytuacji 28 % spadku ruchu lotniczego to naturalna konsekwencja zabawy !! w zarządzanie Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków Balice i niestety dopiero początek schyłku krakowskiego lotniska. Ktoś napisał na tym forum, że ludziom wszystko jedno, czy będą latać z Pyrzowic, czy z Krakowa. Ludziom może wszystko jedno, ale lokalnym udziałowcom Spółki MPL Kraków-Balice czyli władzom regionu i miasta nie powinno być wszystko jedno, bo jeden z podręcznikowych, sprawdzonych empirycznie wskaźników w branży lotniczej pokazuje, że każdy pasażer obsłużony przez lotnisko zostawia w regionie w którym jest to lotnisko min. równowartość 300 $.!! Nam mieszkańcom Małopolski i Krakowa też nie jest wszystko jedno, bo władza może wpaść na pomysł, żeby te malejące wpływy uzupełnić podatkami z naszych kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misiemgo pisfiut - Twoja wypowiedz 10x tresciwa niz artykul IP: *.ists.pl 07.12.08, 09:50 Napisales 10 x konkretniejszy artykul niz pismak z GW ! gratuluje, milo sie czytalo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 02:07 Muszę cię zmartwić. I tak im wpadnie do głowy i tak im wpadnie do głowy, żeby nas oskubać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakusekk przeciez juz nic nie lata z Balic ..... IP: *.ists.pl 07.12.08, 09:38 a czym mam latac jak Kamiski doprowadzil lotnisko do ruiny, nie ma juz tanich linii w Krakowie. W 2006 lecialem z Balic 26 razy. W tym roku 3. A ponad 20 lecialem z Katowic w 2008. Takich ludzie jak ja sa tysiace. Zostal LOT i Lufthansa z biletami 10-krotnie drozszymi niz low costy. Balicom dziekujemy. Zaorac prosze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: materacci wreszcie sie udławiły sku...syny IP: *.krakow.pl 07.12.08, 11:17 jak sie ustaliło horrendalne kwoty za obsluge samolotow i odprawe to teraz płaczcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotrek pasazer Fatalny listopad lotniska w Balicach IP: 78.152.242.* 07.12.08, 12:19 bezcłowka no schcengen: ciasno, zadnej resteuracji, zadnych sklepow tylko z alkoholem i papierosami i bufet u gory DRAMAT KOMPLETNIE ZERO i my zamiast wydawac pieniadze na bezclowce ale rowniez obcokrajowcy to staramy sie na bezlowke wchodzic jak najpozniej poniewaz ciasno, nudno zadnych sklepow kompletnie nic i to ma byc miedzynarodowe lotnisko? smieszne niech sie podadza do dymisji panowie moze ktos lepiej zorganizuje lotnisko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zek Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:13 ma taka nadzieje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lotnik Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:17 Może ktoś wie dlaczego nie ma już dobrego specjslisty od inwestycji / wice prezesa / w firmie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zek Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 14:27 Nie sądze aby zamiana Wice Prezesa poprawiła sytuacje na lotnisku , może nie ten powienien odejść z Firmy /są psełdo handlowcy , finansiści, specjaliści od współpracy z liniamii - może tu jest problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: palikot czy ktoś jeszcze wierzy Pamule ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:30 Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " . No i sprawdza się tak ,że Pyrzowice wyprzedziły Balice . Cud , prawdziwy cud , jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus zaufany człowiek Donka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:32 Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " . No i sprawdza się tak że Pyrzowice wyprzedziły Balice . Cud , prawdziwy cud jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lataj z katowic Pamuła cudotwórca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.08, 15:34 Ten prezes idiota , dawny kumpel Donka z KLD dostał szansę od kolesiów " żeby się sprawdzić w biznesie " . No i sprawdza się tak , że Pyrzowice wyprzedziły Balice . Cud , prawdziwy cud jak obiecywał pryncypał Prezesa Pamuły Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JOHN Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: 82.160.10.* 07.12.08, 18:30 wszystko wg.wróżb gazety się spełnia ale Pyrzowice autora górą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tw Lotnisko w Balicach: fatalne wyniki w listopadzie IP: *.autocom.pl 08.12.08, 11:21 powodów jaj na lotnisku jest oczywiście wiele ale zapytajmy czy niektórzy dawni członkowie zarządów nie brali kasy od np. firm wykoujących rózne prace dla lotniska? a może w oóle byli tam zatrudnieni? jesli tak to na jakich to warunkach? jak to jest z umarzaniem wielu śledztw w sprawach dot. zarzadzaniem spółką? kiedy wreszciektos odpowie ze ten cały bajzel? Odpowiedz Link Zgłoś