Dodaj do ulubionych

Szybki tramwaj nabiera tempa

IP: 217.147.104.* 08.04.09, 08:56
8,5 miliona euro za to zeby tramwaj skrocil (teoretycznie) przejazd
z okolo 40 minut do niewiele ponad 30 minut na trasie przez cale
miasto? To oznacza skrocenie czasu podrozy o maximum 10 minut.
Biorac pod uwage fakt, ze wiekszosc pasazerow przejezdza polowe
trasy (wiekszosc pracuje zapewne w centrum lub tam sie
przesiada), "poprawa" wyniesie jakies 5 minut. Moj Boze! Toz to kupa
czasu warta wyrzucenia tych 8,5 miliona euro na podreperowanie
budzetu Siemensa.
Obserwuj wątek
    • Gość: Real Ha Ha Ha Ha Koń by się Uśmiał !!!!!!!!!!!!! IP: *.devs.futuro.pl 08.04.09, 09:04
      HA HA HA HA KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ :)))

      SIMENS ŁAPÓWKARZ + ZIKiT NIERÓB I NAJBARDZIEJ SKORUPOWANY W KRAKOWYE
      = mniej nisz zero
    • Gość: mmm dodaj do tego fakt, że ten system spowolni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.09, 09:16
      cały pozostały ruch na ulicach miasta - zwiększą się korki
      samochodowe, ponieważ częściej będzie się paliło czerwone światło na
      skrzyżowaniach z trasą tramwaju !
      i nie chodzi mi tutaj o centrum (sam się tam raczej nie pcham autem)
      ale przede wszystkim o peryferia !
      i tak np skrzyżowanie Wielicka/Nowosądecka !!! nie wyobrażam sobie
      sytuacji, że gdy tylko podjeżdża tramwaj na Kurdwanów z Kurdwanowa
      to siedmiopasmowa w tym miejscu Wielicka dostaje momentalnie "STOP" !
      przecież to jakieś chore jest !
      • Gość: Bartek Re: dodaj do tego fakt, że ten system spowolni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.09, 14:57
        Policz ile osób jedzie w tramwaju, ile w samochodach i jeszcze raz
        pomyśl.
        • Gość: w Re: dodaj do tego fakt, że ten system spowolni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.09, 15:04
          W korku staną też autobusy, pacanku :/
        • Gość: singh Re: dodaj do tego fakt, że ten system spowolni IP: 78.133.245.* 08.04.09, 15:35
          Codziennie tramwajami kilkadziesiąt tysięcy. Natomiast do przewiezienia jest
          kilkaset
    • Gość: ofiara linii 22 Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.09, 09:31
      "Gdy wagon zbliży się do skrzyżowania specjalne detektory sprawią, że od razu
      otrzyma zielone światło..." - a motorniczy specjalną wajhą uruchomi zapadnię pod
      skrzyżowaniem, by w try miga usunąć z niego wszystkie stojące na nim
      (najczęściej w wielkim galimatiasie)pojazdy. Pytanie do Radia Erewań: Czy w
      Krakowie możliwy jest Szybki tramwaj? Tak, pod warunkiem, że szybek nie wybiją
      kibole.
    • Gość: __________________ Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.zax.pl 08.04.09, 09:36
      "Jeżeli nie zdąży, miasto będzie zmuszone nałożyć na wykonawcę wysokie kary
      finansow"

      szkoda ze autor nie dodal "niestety miasto bedzie zmuszone..."

      hahahaha takie to smutne, takie sa prawa biznesu
    • Gość: heh najgorzej jest chyba na grzegórzeckim i na dietla IP: 77.223.217.* 08.04.09, 12:42
      stoi się jak się stało... na czym ta jego szybkość ma polegać to ja nie wiem ;]
    • Gość: KRK Najgorsze są najnowsze skrzyżowania IP: *.zax.pl 08.04.09, 12:49
      Rondo Grzegórzeckie i Starowiślna z Dietla to masakra. po 3-4 minuty stania i
      oczekiwania nie wiadomo na co. A system i tak niewiele zmieni. Bo w końcu co z
      resztą skrzyżowań z milionami sygnalizatorów co 2 metry powstałych w ostatnich
      10 latach?
    • Gość: raj Zła trasa IP: 217.147.104.* 08.04.09, 14:30
      Trasa "szybkiego" tramwaju prowadzaca przez zatloczone ulice centrum to od
      poczatku nieporozumienie.
      Szybki tramwaj powinien w okolicach skrzyzowania Wielickiej z Powstancow
      przedostac sie jakos na most Kotlarski (byc moze mozna byloby czesciowo
      wykorzystac stare tory kolejowe znajdujace sie na terenie bylych zakladow
      przemyslowych w okolicy Zablocia, obecnie chyba nieuzywane), na ktorym to moscie
      powinno byc od poczatku wybudowane torowisko; nastepnie powinien jechac na
      wprost do ronda Grzegorzeckiego no i dalej tak jak w tej chwili. Wtedy to
      naprawde bylby szybki, a tak to nie ma szansy...
      • Gość: McDrive Re: Zła trasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.09, 15:17
        Jakbyś był choć trochę zorientowany to byś wiedział,ze szybki tramwaj od
        początku miał jechać przez most Kotlarki i po to właściwie zbudowano ten most!!!
        KST jeździ Starowislna tylko tymczasowo. Tylko Inwestycja KST jest prowadzona
        etapami bo miasta nie stać żeby wszystko wybudować w jeden rok.
        • Gość: raj Re: Zła trasa IP: *.multi-play.net.pl 09.04.09, 00:32
          > Jakbyś był choć trochę zorientowany to byś wiedział,ze szybki tramwaj od
          > początku miał jechać przez most Kotlarki i po to właściwie zbudowano ten most!!

          Miał jechać, ale potem z tego zrezygnowano.
          A budowa mostu, po którym docelowo miałby jeździć tramwaj, bez zintegrowanego od
          razu torowiska to szczyt mądrości... Wiesz, ile będzie kosztowało potem
          przebudowywanie tego mostu żeby dołożyć tam torowisko, jeżeli jednak by się na
          to zdecydowali? Ze trzy razy więcej niż gdyby zrobić torowisko w moście od razu.
          • bartosz.klimek Re: Zła trasa 09.04.09, 08:46
            Mnie się zdaje, że most Kotlarski od początku jest przygotowany na położenie
            torów - są tam podłużne szczeliny wyżłobione w nawierzchni betonowej.
            • Gość: McDrive Re: Zła trasa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 18:21
              Dokładnie most jest gotowy aby jeździł tam tramwaj , wystarczy położyć tory i
              pociągnąć sieć trakcyjna. Tak samo ulice z i do mostu są już przebudowane pod
              tramwaj Problem jest tylko z ulicą Kuklińskiego która będzie biec do ulicy
              Lipskiej.
    • Gość: balusz Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.kolornet.pl 08.04.09, 14:35
      Głupkowaty pomysł, niewielka oszczędność kosztem wielkich inwestycji. Barany z
      drogówki nasiali świateł w tym mieście jakby od ich ilości zależała ich premia.
      Ale może i tak jest... Kto to wie...
    • Gość: lump Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.chello.pl 08.04.09, 15:39
      ciekawe ile z tych śmierdzących tramwai miasto wyciąga podatków ?? brawo niech
      zniknie zupełnie ruch samochodowy zdechniecie urzędasy z głodu
    • Gość: Krakowianka Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.ghnet.pl 08.04.09, 15:59
      Rondo Grzegórzeckie to KATASTROFA! Każdy tramwaj stoi najpierw długo przed rondem -potem na rondzie a za rondem ma przystanek...Totalna porażka!Prócz tego zlikwidowany przystanek przy Rest."Nowa"-kolejny GENIALNY POMYSŁ(zwłaszcza dla starych ludzi),ale WŁADZA się nie starzeje bo wozi swoje dupy samochodami!
      • Gość: NH Re: Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.chello.pl 08.04.09, 16:47
        Na Kocmyrzowskim przebudowanym za czasów Majchrowskiego i Tajstera jest tak samo. Tramwaj stoi tam 3 razy.
    • Gość: Krakus Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.chello.pl 08.04.09, 16:48
      A kiedy zainstalują te zabezpieczenia pozwalające jechać w tunelu szybciej niż 30 km/h? Jaki był sens wydawać setki milionów euro na tunel w którym tramwaj jedzie o połowe wolniej niż normalnie, tylko dlatego że miasto chce zaoszczędzić kilka milionów na zabezpieczenia.
      • bartosz.klimek Re: Szybki tramwaj nabiera tempa 09.04.09, 08:51
        Czy jest sens wydawać kilka milionów na zabezpieczenia, żeby zwiększyć prędkość
        do 60 km/h? Przy długości 1,8 km to skróci przejazd o może o 1 min.
    • the_rapist Szybki tramwaj wolne mózgi 08.04.09, 17:07
      W Krakowie nie mieszkam od paru lat, więc nie jestem na bieżąco, jednak znam to miasto dość dobrze, szczególnie jego główne ciągi komunikacyjne, mieszkało się w różnych dzielnicach. Wiem, że choćby się władze krakowskie posrały to żaden tramwaj, szybki czy nie, w sensownym czasie nie dotrze z punktu A do punktu B jesli pewne zjawiska nie zostana wyeliminowane. Oto subiektywna lista:
      - tramwaj podjeżdża do skrzyżowania, sygnalizacja jest "wzbudzana", oznacza to, że tramwaj musi odstać cały cykl zmiany świateł, żeby system uwzględnił jego obecność i dał mu pionową kreskę
      - jeśli powyższym skrzyzowaniem jest rondo, a tramwaj nie jedzie na wprost sytuacja z czekaniem pojawia sie jeszcze raz, albo dwa
      - możliwość poruszania się samochodów po torowiskach to pewność, ze prędzej czy później tramwaj się zatrzyma bo jakis kierowca pojedzie torowiskiem, choc znaki drogowe mu zabraniają
      - odmiana powyższego zjawiska jest permanentne blokowanie torowisk na skrzyżowaniach, szczególnie na rondach. co z tego, że motorniczy ma "zielone", jesli jakis samochód stoi w poprzek torów i akutat ma czerwone i do tego jest korek.

      zbudujcie metro, chociaz 2 linie, a tramwaje zostawcie turystom.
    • Gość: kasia te bajki juz od kilkunastu lat można usłyszeć IP: *.devs.futuro.pl 08.04.09, 18:03
      nic nowego. Popiszą, dziennikarzyny się podniecą. Potem zapomną i temat
      odgrzebią za rok i tak w kółko.
    • Gość: come on Re: Wszystko ekstra IP: *.chello.pl 08.04.09, 23:10
      tyle, że od czasu uruchomienia 'szybkiego tramwaju' korki na Wielickiej (przed
      skrzyżowaniem z Powstańców) mogą doprowadzić do łez.
      Tak zatłoczona linia tramwajowa przecinająca jeszcze bardziej zatłoczony ciąg
      komunikacyjny to musiało się skończyć w ten sposób.

      W tym miejscu bezwzględnie potrzebny jest wiadukt dla pasów w kierunku centrum,
      linia tramwajowa mogła by być lekko zagłębiona w terenie, więc być może nawet
      niezbyt wysoki, ale rozwiązanie dwu poziomowe jest tutaj po prostu niezbędne.

      No i druga sprawa, kiedy wreszcie powstanie druga nitka wiaduktu nad
      skrzyżowaniem Wielicka/Powstańców Śląskich??
    • telegram29 A co, jeśli przed 50 będzie stał tramwaj np. 13? 09.04.09, 11:30
      Albo 3? Albo 24? Ponieważ one nie są "szybkie" (he-he), nie dostaną
      zielonego światła - i wszyscy będą grzecznie stali w kolejce. Także
      50 i 51. Puszczenie SZYBKIEGO tramwaju Wielicką i Starowiślną to z
      założenia poroniony pomysł. Dopóki nie pojedzie on przez Płaszów i
      most Kotlarski, o jego "szybkości" można pomarzyć co najwyżej. No
      ale sukces propagandowy jest, a tunel to prawie jak metro w Londynie.
      • Gość: McDrive Re: A co, jeśli przed 50 będzie stał tramwaj np. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 18:25
        Bzdury Gadasz!!! Wszystkie tramwaje posiadające system IBIS czyli również te
        jeżdżące na 3, 6 , 13 ,24 itd dostają zielone tak samo jak 50 i 51. Tramwaj z
        IBISem mozna poznać po pomaranczowej kropce na przedniej szybie.
        • Gość: BBB Re: A co, jeśli przed 50 będzie stał tramwaj np. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.04.09, 18:55
          A czym się charakteryzuje system IBIS ?
          • Gość: zaangazowany Re: A co, jeśli przed 50 będzie stał tramwaj np. IP: 20.142.116.* 09.04.09, 19:07
            Ibis charakteryzuje sie tym ze jak sie doda do niego na koncu Z to
            wyjdzie z niego najbardziej powalony czlowiek-chaltura "do
            kotleta" ;-))

            a tak powazniej to wszystkie narzekania dlaczego kst jedzie przez
            starowislna sa jak ktos slusznie zauwazyl kij warte bo kto ma
            wiedziec ten wie ze plan jest ze KST idzie przez plaszow i kropka- a
            ze nie da sie wszystkiego zrobic od razu to lepiej nie uruchamiac
            nic czy uruchomic troche ?:) pomyslcie troszke marudziarze :)

            pozdrawiam swiatecznie

    • Gość: max Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.09, 18:24
      szybki hi hi hi
      w Krakowie jak się murem torów nie oddzieli to nie będzie
      linia ciągła na starowiślnej a tam auta pod prąd
      linia ciągła musi być dokładnie pośrodku auta według niektórych kierowców a
      straż miejska jeździ obok i nic
      policja i nic
      żadnej reakcji
      a ulica nowosądecka to kabaret ludzie chodzą jak chcą na czerwone i pomiędzy
      przejściami rozpędzić tramwaju nie można......
      a teraz to skrzyżowanie po Teatrem Bagatela unowocześniają wiec tramwaj Lini np.
      3 jedzie 15 minut (1) przystanek :>:>:>:>:>:>
      • Gość: romixus.MPKus Re: Szybki tramwaj nabiera tempa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.09, 18:32
        dokładnie a pod bagatelą linia cigal na wys.przystanku od dunajewskiego, a
        wcześniej martwe pole namalowane a taxiarze i tak po torowisku blokujac
        mozliwosc podjechania na przystanek, dokonania na nim wymiany w ciagu jednego
        cyklu swietlnego, powodując zatrzymanie tramwaju na kolejnym swietle, no i
        oczywiscie automatycznie opóżniajac go.;\
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka