Gość: autor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.09, 21:42 B. fajny pomysł. Kraków daje kasę na różne instytucje pod Tarnowem. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rbj Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 31.08.09, 21:47 Jak by tak mec. Ziobro założył fundację z tym... od wanny - to sprzeciwów PiS-u by nie było... Jeden z braci K powiedział NIE i cała gwardia musi się podporządkować. Dość Pisokomuny w Krakowie. DOŚĆ! Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy1973 Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 31.08.09, 22:04 dziękować bogu ze kasa nie wpadła w czarne łapska w Łagiewnikach!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek No cóż, jak ktoś woli dawać Pani Dereckiej... IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.09, 08:12 na chwałę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x To przez SLD p. Penderecka odeszla z Krakowa IP: *.89.101.10.static.crowley.pl 31.08.09, 22:10 To przez SLD p. Penderecka odeszla z Krakowa i przeniosla Festiwal Beetowena do Warszaway. zamiast tego "magiczny Krakow" ma festiwal pierogow na Malym rynku i zupy na kazimierzu:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: etnolog nie tylko IP: *.hist.uj.edu.pl 02.09.09, 17:22 ma tez "Misteria Paschalia" i "Sacrum Profanum", "swiatowy" czlowieczku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rzawy Organ prasowy Przewodniej siły narodu... IP: *.centertel.pl 31.08.09, 22:27 Tak sie czasami zastanwiam czy ci dziennikarze z "GW" sami wymyślaja takie harcorowe antypisowskie tematy, czy dostają zlecenia od naczelnego na porannej POsiadówce??? Chyba wszyscy POkończyli dziennikarstwo na KSW i dlatego nigdy nie słyszeli o czyms takim jak "rzetelność i obiektywizm dziennikarski"... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 No cóż, jesteś typowym wypierdkiem z pisuaru, 01.09.09, 00:17 który wtedy kiedy twoi towarzysze się kompromitują jak baran atakuje przeciwnika bez sensu i bez składu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Komar hehe Chcę być taki jak Ty IP: 93.159.26.* 01.09.09, 22:57 Jak to zrobić, nie głosując na PO? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JACUS Re: Organ prasowy Przewodniej siły narodu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 08:14 TO POLITBIURO GW DECYDUJE NA KOGO ZROBIĆ NAGONKĘ.MICHNIK USTAWIA KIERUNEK, A ONI WYKONUJĄ POLECENIA. TERAZ PIS JEST BE, JUTRO BEDZIE PSL ALBO INNA PARTIA. JAKOŚ DZIWNIE NIE RUSZAJA POSTKOMUNY I ZLODZIEJI Z SLD I PO.??? NO ALE TU CHYBA CHODZI O KASE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.09, 22:30 Czy macie świadomość,że Krakowianie oprócz paru "podnóżków"nie powąchają nawet tych Lusławic?To interes tylko dla państwa P,a oni Kraków mają gdzieś,liczy się kasa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc "Muzyka" Pendereckiego brzmi jak kakofonia IP: *.multi-play.net.pl 31.08.09, 22:51 przy muzyce klasycznej dawnych mistrzów. Popieram radnych PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: havi Re: "Muzyka" Pendereckiego brzmi jak kakofonia IP: *.centertel.pl 31.08.09, 23:27 ale bzdury piszecie, kasę ma dać sejmik województwa, a nie rada miasta krakowa, czytajcie ze zrozumieniem, a pozatym wojwodztwo nie konczy i nie zaczyna sie na krakowie. Tarnów i lusławice to tez malopolska, ktora aby byc silnym wojewodztwem powinna sie rownomiernie rozwijac. a pisowi jak zwykle przeszkadzają przedsiewziecia nie zwiazane z kosciolem Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Jak widac nie tylko pisuarom ale i tobie słoń 01.09.09, 00:20 nadepnął na ucho albo też na lekcjach wychowania muzycznego wagarowałeś więc składam ci wyrazy współczucia:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aneks dajcie bo się Penderecka OBRAZI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.09, 23:48 ech, rozumiem uznanie,sława, fochy itd. ale co to za inicjatywa w której pomysłodawca wykłada najmniej? Trochę rozsądku. Małopolska ma też zwykłych mieszkańców np. z Nowego Sącza czy Tarnowa , czy Zakopanmego. Miejscowości do których jedzie się jak za króla ćwieczka po kilka godzin. Zbudujmy podstawy a potem wszystko jedno - możemy palić w piecu banknotami NBP lub wysłać towarowym do dworu Państwa Pendereckich. Piękna inicjatywa, a ile można o niej gadać i pisać Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Czy uważasz że Lusławice to taka prowincja i że 01.09.09, 00:25 tamtejsi ludzie nie docenią geniuszu Pendereckiego? Kiedyś Mickiewicz marzył żeby jego księgi trafiły pod strzechy. Dlaczego więc pod nie może pod strzechy trafić muzyka największego naszego kompozytora XX wieku? Czy tylko dlatego że PiSmatoły jej nie rozumieją? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Małopolanin Re: Czy uważasz że Lusławice to taka prowincja i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:33 Nie przesadzajcie z tymi dojazdami [b]do takich jak Lusławice - jestem z sąsiedniej wioski i wolę dojeżdża do Krakowa (skąd wyprowadziliśmy się kilka lat) niż jeździć póki co po Krakowie. Teren jest OK z dużym potencjałem do rozwoju i planowana inwestycja może jemu pomóc. Jeśli ktoś jest zły,zazdrosny itp. to do roboty - kupić grunt i działamy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.09, 00:11 Popieram radnych PiS. Szkoda kasy... Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Dla pisuarów zrozumiała jest Arka Noego. 01.09.09, 00:13 Penderecki to jednak dużo wyższa półka niż ta, na której wychowali się Kaczyńscy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Świniopas odp*** się od Kaczyńskich, świnio!!! IP: *.ghnet.pl 01.09.09, 00:24 zajmij się chamami w swoim otoczeniu!!! Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Nie funkcjonuję w twoim otoczeniu, więc per 01.09.09, 00:27 świnio zwracaj się do swojej pisuarowej trzody świniopasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GooRU133 Re: Nie funkcjonuję w twoim otoczeniu, więc per IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 09:18 szkoda, że Ciebie nikt nie nauczył elementarnej kultury Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wislak Re: odp*** się od Kaczyńskich, świnio!!! IP: *.hist.uj.edu.pl 02.09.09, 17:25 ooo, witamy fana Cracovii! Odpowiedz Link Zgłoś
bikila.abebe Re: Dla pisuarów zrozumiała jest Arka Noego. 02.09.09, 17:00 guru133 napisał: > Penderecki to jednak dużo wyższa półka niż ta, na której wychowali się Kaczyńscy. A konkretnie co to za półka? Gdybyśmy zrobili sondę, kto w Polsce tego kompozytora słucha, to by się okazało, że to są ci, co mówią, że słuchają i ci co słuchają jak inni o nim mówią. Nie wspominam o tych, którzy o nim nie mówią i go nie słuchają. I tutaj mogło by się okazać, że do tej trzeciej grupy należą tacy inteligenci, jak Premieros, V-ce Premieros Schetynos i cała reszta tej inteligencji, która o ile wiadomo, do pisu nie należy i bliżej jej chyba do pieśni stadionowych, niż do Stabat Mater. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Xav Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 08:33 A kto będzie to finansował jak już zostanie zbudowane? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zzzzz Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: 91.196.28.* 01.09.09, 09:31 ... i cóż się dziwić? Penderecki i Kantor to jedna rodzinka przecież :) Odpowiedz Link Zgłoś
jeriomina Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 10:46 Trzeba popierać przedsięwzięcia kulturalne. Ale akurat Penderecki już dość się hołdów nabrał. Można by pomyśleć o innym kulturalnym patronie dla przedsięwzięć tego typu. Faktycznie niestosowne jest takie przyjmowanie hołdów za życia. Penderecki był i może świetnym kompozytorem ale wtedy, gdy to, co tworzył, było awangardowe - lata 60, 70-te. Jego twórczość od 25 lat to przepisywanie wciąż tego samego utworu, tyle że na różne składy. Nie popieram żadnych przedsięwzięć tego Pana oraz jego Małżonki, bo znam to środowisko od podszewki i wiem, że prawdziwie zdolnym ludziom ono nigdy nie pomagało a jedynie takim, którzy czołem bili i po d... lizali. Tak samo działa szanowna pani P. A jak jej raz ktoś kiedyś prawdę powiedział, to się obraziła i "ukarała" Kraków brakiem festiwalu. Mała strata, krótki żal. A można by w tym mieście zamiast festiwalu bijącego czołem jednemu człowiekowi zrobić po prostu muzyczne festiwale - muzyki współczesnej, odpowiednik Warszawskiej Jesieni, mamy w Krakowie znakomitą katedrę kompozycji na Akademii Muzycznej, czy też inne tego typu. Ale nie, bo w tym mieście można zdziałać coś w sztuce jak się przedtem posmaruje albo wie, z kim piwo pić. Nie popieram żadnego ugrupowania politycznego i w ogóle daleko mi do jakiejkolwiek polityki. Ale akurat z tym się zgodzę, że za życia to niestosowne żeby ktoś bez przerwy taką chwałę odbierał. I w dodatku, jak ktoś słusznie zauważył, sam Kraków nie będzie miał z tego nic. A i województwo całe wątpię. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WG Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.ghnet.pl 01.09.09, 11:10 stawianie pomników za życia kojarzy sie głównie z JP2... Odpowiedz Link Zgłoś
stasieczek5 Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 12:12 Pani Malinowska z PiSu mówi, że pomniki stawiane ludziom za ich życia żle sie kojarzą !!! A ile pomników JPII zbudowano za życia papieża ? Czy pani sie nie zagalopowała (nie pomyślała, zapomniała ) w swej wypowiedzi ? Czyżby JP II źle się jej kojarzył ? Ciekawe.... Odpowiedz Link Zgłoś
jeriomina Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 12:56 Co innego papież, co innego zwykły człowiek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bghizz Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.chello.pl 01.09.09, 13:46 Zrozumienie sztuki i upodobania kulturalne bliźniaków już dawno temu osiągnęły swoje apogeum na poziomie Makuszyńskiego, Sienkiewicza i śpiewanek kościółowych. To widać, słychać i czuć. Ich wyznawcy reprezentują mniej więcej to samo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam Nowa Huta Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.veracomp.pl 01.09.09, 14:08 zapraszam do hospicjum,tam potrzebne są pieniądze na prowadzenie działalności ,radni lekka ręka wydaja na różne chore pomysła a tu gdzie ludzie naprawdę potrzebuja pomocy w tych tragicznych dla siebie chwilach są zdani na darczynców z ulicy...radni bez zastanowienia rozdaja publiczne pieniądze ciekawy jestem czy tak chętnie dawali by z własnej kieszeni ..wszędzie dostaja darmowe bilety na imprezy kulturalne,teatr ,kino ,mecze nigdy nie płaca za wstep a o pomocy dla ludzi w ostatnich miesiącach życia zapominaja ...ale oni też będa starzy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:44 Tereny na których ma (i bardzo dobrze) powstać centrum są piękne i nie tak drogie jak w Krakowie. Jest teraz realna szansa to wykorzystać.Po co kiedyś narzekać na cały świat... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piter Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:47 Świetnie,że pomysł przeszedł. Tereny przyległe są piękne,nie zagospodarowane. Zamiast kiedyś narzekać na cały świat lepiej to wykorzystać. Polecam... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malop Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:49 POPIERAM! Wybiorę się tam wkrótce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gocha Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:51 Dobra ale po co? Lepiej kupic m2 w Krakowie Odpowiedz Link Zgłoś
bikila.abebe Penderecki zbyt kosztowny dla każdego 02.09.09, 16:11 Mało mnie interesuje fakt, że to radni PiS byli przeciw, skoro jako mieszkaniec Krakowa nic na temat tego projektu nie wiem. 65 mln złociszów to dużo pieniędzy, a tu poza kwotą, nazwiskiem Penderecki i miejscowością Lusławice nie wiadomo nic. Chciałbym, niezależnie od sympatii politycznych, które w tej sprawie mam w głębokim poważaniu, zwrócić uwagę na takie fakty: 1. Na prywatnej działce państwa Pendereckich (chyba tak to odebrałem), powstanie droga inwestycja i nieruchomość, która będzie finansowane NIE z pieniędzy właściciela tej działki. 2. Jak przedstawiają się wszelkie szczegóły związane z prawami własności do tego obiektu i tej instytucji? - nie wiem 3. Pan Penderecki to już starszy pan i to jest fakt bezsporny. W takim wieku to może się wszystko zdarzyć, a poza tym może przyjść choroba i inne podobne problemy. A gdyby nawet nie, to na długą działalność nie ma co liczyć. Co ma się stać z tym obiektem w sytuacji, gdy pan Pederecki zejdzie z tego świata? - nie wiem 4. Czy ten obiekt i ta instytucja są położone obok jakiegoś międzynarodowego lotniska, a może przebiega tam jakaś autostrada, albo droga szybkiego ruchu? - chyba nie (albo jest, a ja nie wiem) 5. A może jest jakaś dobra droga łącząca Kraków (lotnisko) z tym miejscem? 6. Do tego obiektu będą corocznie dopłacane ogromne sumy liczone w milionach złotych. Kto będzie beneficjentem tych pieniędzy? Czy to może urząd marszałkowski buduje emerytalną przyszłość państwa Pendereckich? - nie wiem 7. Jak ten obiekt będzie zarządzany po śmieci pana Pendereckiego? Jaki będzie formalny status pana Pendereckiego i jego żony w tworzonej instytucji? - nie wiem idt. itp. - nie wiem Odpowiedź na te pytania mogłaby wiele wyjaśnić i uspokoić nastroje, niezależnie od politycznego źródła. A dlaczego pytamy? Ponieważ do naszej władzuchny nijakiego zaufania nie mamy. I tyle Odpowiedz Link Zgłoś