Dodaj do ulubionych

Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.09, 21:42
B. fajny pomysł. Kraków daje kasę na różne instytucje pod Tarnowem.
Obserwuj wątek
    • rbj Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 31.08.09, 21:47
      Jak by tak mec. Ziobro założył fundację z tym... od wanny - to sprzeciwów
      PiS-u by nie było...
      Jeden z braci K powiedział NIE i cała gwardia musi się podporządkować.
      Dość Pisokomuny w Krakowie. DOŚĆ!
    • jerzy1973 Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 31.08.09, 22:04
      dziękować bogu ze kasa nie wpadła w czarne łapska w Łagiewnikach!!!
      • Gość: Marek No cóż, jak ktoś woli dawać Pani Dereckiej... IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.09, 08:12
        na chwałę
    • Gość: x To przez SLD p. Penderecka odeszla z Krakowa IP: *.89.101.10.static.crowley.pl 31.08.09, 22:10
      To przez SLD p. Penderecka odeszla z Krakowa i przeniosla Festiwal
      Beetowena do Warszaway.

      zamiast tego "magiczny Krakow" ma festiwal pierogow na Malym rynku i
      zupy na kazimierzu:)
      • guru133 Przez PiS a nie przez SLD. 01.09.09, 00:14
        .
      • Gość: etnolog nie tylko IP: *.hist.uj.edu.pl 02.09.09, 17:22
        ma tez "Misteria Paschalia" i "Sacrum Profanum", "swiatowy"
        czlowieczku
    • Gość: rzawy Organ prasowy Przewodniej siły narodu... IP: *.centertel.pl 31.08.09, 22:27
      Tak sie czasami zastanwiam czy ci dziennikarze z "GW" sami wymyślaja
      takie harcorowe antypisowskie tematy, czy dostają zlecenia od
      naczelnego na porannej POsiadówce??? Chyba wszyscy POkończyli
      dziennikarstwo na KSW i dlatego nigdy nie słyszeli o czyms takim
      jak "rzetelność i obiektywizm dziennikarski"...
      • guru133 No cóż, jesteś typowym wypierdkiem z pisuaru, 01.09.09, 00:17
        który wtedy kiedy twoi towarzysze się kompromitują jak baran atakuje przeciwnika
        bez sensu i bez składu.
        • Gość: Komar hehe Chcę być taki jak Ty IP: 93.159.26.* 01.09.09, 22:57
          Jak to zrobić, nie głosując na PO?
      • Gość: JACUS Re: Organ prasowy Przewodniej siły narodu... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 08:14
        TO POLITBIURO GW DECYDUJE NA KOGO ZROBIĆ NAGONKĘ.MICHNIK USTAWIA KIERUNEK, A ONI
        WYKONUJĄ POLECENIA. TERAZ PIS JEST BE, JUTRO BEDZIE PSL ALBO INNA PARTIA. JAKOŚ
        DZIWNIE NIE RUSZAJA POSTKOMUNY I ZLODZIEJI Z SLD I PO.??? NO ALE TU CHYBA CHODZI
        O KASE.
    • Gość: realista Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.09, 22:30
      Czy macie świadomość,że Krakowianie oprócz paru "podnóżków"nie powąchają nawet
      tych Lusławic?To interes tylko dla państwa P,a oni Kraków mają gdzieś,liczy
      się kasa.
    • Gość: abc "Muzyka" Pendereckiego brzmi jak kakofonia IP: *.multi-play.net.pl 31.08.09, 22:51
      przy muzyce klasycznej dawnych mistrzów. Popieram radnych PiS.
      • Gość: havi Re: "Muzyka" Pendereckiego brzmi jak kakofonia IP: *.centertel.pl 31.08.09, 23:27
        ale bzdury piszecie, kasę ma dać sejmik województwa, a nie rada miasta krakowa, czytajcie ze zrozumieniem, a pozatym wojwodztwo nie konczy i nie zaczyna sie na krakowie. Tarnów i lusławice to tez malopolska, ktora aby byc silnym wojewodztwem powinna sie rownomiernie rozwijac.
        a pisowi jak zwykle przeszkadzają przedsiewziecia nie zwiazane z kosciolem
      • guru133 Jak widac nie tylko pisuarom ale i tobie słoń 01.09.09, 00:20
        nadepnął na ucho albo też na lekcjach wychowania muzycznego wagarowałeś więc
        składam ci wyrazy współczucia:(
    • Gość: aneks dajcie bo się Penderecka OBRAZI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.09, 23:48
      ech, rozumiem uznanie,sława, fochy itd. ale co to za inicjatywa w której
      pomysłodawca wykłada najmniej? Trochę rozsądku. Małopolska ma też zwykłych
      mieszkańców np. z Nowego Sącza czy Tarnowa , czy Zakopanmego. Miejscowości do
      których jedzie się jak za króla ćwieczka po kilka godzin. Zbudujmy podstawy a
      potem wszystko jedno - możemy palić w piecu banknotami NBP lub wysłać
      towarowym do dworu Państwa Pendereckich. Piękna inicjatywa, a ile można o niej
      gadać i pisać
      • guru133 Czy uważasz że Lusławice to taka prowincja i że 01.09.09, 00:25
        tamtejsi ludzie nie docenią geniuszu Pendereckiego? Kiedyś Mickiewicz marzył
        żeby jego księgi trafiły pod strzechy. Dlaczego więc pod nie może pod strzechy
        trafić muzyka największego naszego kompozytora XX wieku? Czy tylko dlatego że
        PiSmatoły jej nie rozumieją?
        • Gość: Małopolanin Re: Czy uważasz że Lusławice to taka prowincja i IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:33
          Nie przesadzajcie z tymi dojazdami [b]do takich jak Lusławice - jestem z
          sąsiedniej wioski i wolę dojeżdża do Krakowa (skąd wyprowadziliśmy się kilka
          lat) niż jeździć póki co po Krakowie. Teren jest OK z dużym potencjałem do
          rozwoju i planowana inwestycja może jemu pomóc. Jeśli ktoś jest zły,zazdrosny
          itp. to do roboty - kupić grunt i działamy!!!
    • Gość: gosc Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.adsl.inetia.pl 01.09.09, 00:11
      Popieram radnych PiS. Szkoda kasy...
    • guru133 Dla pisuarów zrozumiała jest Arka Noego. 01.09.09, 00:13
      Penderecki to jednak dużo wyższa półka niż ta, na której wychowali się Kaczyńscy.
      • Gość: Świniopas odp*** się od Kaczyńskich, świnio!!! IP: *.ghnet.pl 01.09.09, 00:24
        zajmij się chamami w swoim otoczeniu!!!
        • guru133 Nie funkcjonuję w twoim otoczeniu, więc per 01.09.09, 00:27
          świnio zwracaj się do swojej pisuarowej trzody świniopasie.
          • Gość: GooRU133 Re: Nie funkcjonuję w twoim otoczeniu, więc per IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 09:18
            szkoda, że Ciebie nikt nie nauczył elementarnej kultury
        • Gość: Wislak Re: odp*** się od Kaczyńskich, świnio!!! IP: *.hist.uj.edu.pl 02.09.09, 17:25
          ooo, witamy fana Cracovii!
      • bikila.abebe Re: Dla pisuarów zrozumiała jest Arka Noego. 02.09.09, 17:00
        guru133 napisał:

        > Penderecki to jednak dużo wyższa półka niż ta, na której wychowali
        się Kaczyńscy.

        A konkretnie co to za półka?
        Gdybyśmy zrobili sondę, kto w Polsce tego kompozytora słucha, to by
        się okazało, że to są ci, co mówią, że słuchają i ci co słuchają jak
        inni o nim mówią.
        Nie wspominam o tych, którzy o nim nie mówią i go nie słuchają.
        I tutaj mogło by się okazać, że do tej trzeciej grupy należą tacy
        inteligenci, jak Premieros, V-ce Premieros Schetynos i cała reszta
        tej inteligencji, która o ile wiadomo, do pisu nie należy i bliżej
        jej chyba do pieśni stadionowych, niż do Stabat Mater.
    • Gość: Xav Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.09, 08:33
      A kto będzie to finansował jak już zostanie zbudowane?
    • Gość: zzzzz Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: 91.196.28.* 01.09.09, 09:31
      ... i cóż się dziwić? Penderecki i Kantor to jedna rodzinka przecież :)
    • jeriomina Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 10:46
      Trzeba popierać przedsięwzięcia kulturalne. Ale akurat Penderecki już dość się
      hołdów nabrał. Można by pomyśleć o innym kulturalnym patronie dla
      przedsięwzięć tego typu.
      Faktycznie niestosowne jest takie przyjmowanie hołdów za życia. Penderecki był
      i może świetnym kompozytorem ale wtedy, gdy to, co tworzył, było awangardowe -
      lata 60, 70-te. Jego twórczość od 25 lat to przepisywanie wciąż tego samego
      utworu, tyle że na różne składy.
      Nie popieram żadnych przedsięwzięć tego Pana oraz jego Małżonki, bo znam to
      środowisko od podszewki i wiem, że prawdziwie zdolnym ludziom ono nigdy nie
      pomagało a jedynie takim, którzy czołem bili i po d... lizali. Tak samo działa
      szanowna pani P. A jak jej raz ktoś kiedyś prawdę powiedział, to się obraziła
      i "ukarała" Kraków brakiem festiwalu. Mała strata, krótki żal. A można by w
      tym mieście zamiast festiwalu bijącego czołem jednemu człowiekowi zrobić po
      prostu muzyczne festiwale - muzyki współczesnej, odpowiednik Warszawskiej
      Jesieni, mamy w Krakowie znakomitą katedrę kompozycji na Akademii Muzycznej,
      czy też inne tego typu. Ale nie, bo w tym mieście można zdziałać coś w sztuce
      jak się przedtem posmaruje albo wie, z kim piwo pić.

      Nie popieram żadnego ugrupowania politycznego i w ogóle daleko mi do
      jakiejkolwiek polityki. Ale akurat z tym się zgodzę, że za życia to
      niestosowne żeby ktoś bez przerwy taką chwałę odbierał. I w dodatku, jak ktoś
      słusznie zauważył, sam Kraków nie będzie miał z tego nic. A i województwo całe
      wątpię.
    • Gość: WG Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.ghnet.pl 01.09.09, 11:10
      stawianie pomników za życia kojarzy sie głównie z JP2...
    • stasieczek5 Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 12:12
      Pani Malinowska z PiSu mówi, że pomniki stawiane ludziom za ich
      życia żle sie kojarzą !!!
      A ile pomników JPII zbudowano za życia papieża ? Czy pani sie nie
      zagalopowała (nie pomyślała, zapomniała ) w swej wypowiedzi ?
      Czyżby JP II źle się jej kojarzył ?
      Ciekawe....
      • jeriomina Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u 01.09.09, 12:56
        Co innego papież, co innego zwykły człowiek.
    • Gość: bghizz Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.chello.pl 01.09.09, 13:46
      Zrozumienie sztuki i upodobania kulturalne bliźniaków już dawno temu
      osiągnęły swoje apogeum na poziomie Makuszyńskiego, Sienkiewicza i
      śpiewanek kościółowych. To widać, słychać i czuć. Ich wyznawcy
      reprezentują mniej więcej to samo.
    • Gość: adam Nowa Huta Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.veracomp.pl 01.09.09, 14:08
      zapraszam do hospicjum,tam potrzebne są pieniądze na prowadzenie
      działalności ,radni lekka ręka wydaja na różne chore pomysła a tu
      gdzie ludzie naprawdę potrzebuja pomocy w tych tragicznych dla
      siebie chwilach są zdani na darczynców z ulicy...radni bez
      zastanowienia rozdaja publiczne pieniądze ciekawy jestem czy tak
      chętnie dawali by z własnej kieszeni ..wszędzie dostaja darmowe
      bilety na imprezy kulturalne,teatr ,kino ,mecze nigdy nie płaca za
      wstep a o pomocy dla ludzi w ostatnich miesiącach życia
      zapominaja ...ale oni też będa starzy!
    • Gość: Pit Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:44
      Tereny na których ma (i bardzo dobrze) powstać centrum są piękne i nie tak
      drogie jak w Krakowie. Jest teraz realna szansa to wykorzystać.Po co kiedyś
      narzekać na cały świat...
    • Gość: Piter Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:47
      Świetnie,że pomysł przeszedł. Tereny przyległe są piękne,nie zagospodarowane.
      Zamiast kiedyś narzekać na cały świat lepiej to wykorzystać. Polecam...
      • Gość: malop Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:49
        POPIERAM! Wybiorę się tam wkrótce.
        • Gość: gocha Re: Penderecki zbyt kosztowny dla PiS-u IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.09, 10:51
          Dobra ale po co? Lepiej kupic m2 w Krakowie
    • bikila.abebe Penderecki zbyt kosztowny dla każdego 02.09.09, 16:11
      Mało mnie interesuje fakt, że to radni PiS byli przeciw, skoro jako
      mieszkaniec Krakowa nic na temat tego projektu nie wiem.
      65 mln złociszów to dużo pieniędzy, a tu poza kwotą, nazwiskiem
      Penderecki i miejscowością Lusławice nie wiadomo nic.
      Chciałbym, niezależnie od sympatii politycznych, które w tej sprawie
      mam w głębokim poważaniu, zwrócić uwagę na takie fakty:
      1. Na prywatnej działce państwa Pendereckich (chyba tak to
      odebrałem), powstanie droga inwestycja i nieruchomość, która będzie
      finansowane NIE z pieniędzy właściciela tej działki.
      2. Jak przedstawiają się wszelkie szczegóły związane z prawami
      własności do tego obiektu i tej instytucji? - nie wiem
      3. Pan Penderecki to już starszy pan i to jest fakt bezsporny. W
      takim wieku to może się wszystko zdarzyć, a poza tym może przyjść
      choroba i inne podobne problemy. A gdyby nawet nie, to na długą
      działalność nie ma co liczyć. Co ma się stać z tym obiektem w
      sytuacji, gdy pan Pederecki zejdzie z tego świata? - nie wiem
      4. Czy ten obiekt i ta instytucja są położone obok jakiegoś
      międzynarodowego lotniska, a może przebiega tam jakaś autostrada,
      albo droga szybkiego ruchu? - chyba nie (albo jest, a ja nie wiem)
      5. A może jest jakaś dobra droga łącząca Kraków (lotnisko) z tym
      miejscem?
      6. Do tego obiektu będą corocznie dopłacane ogromne sumy liczone w
      milionach złotych. Kto będzie beneficjentem tych pieniędzy?
      Czy to może urząd marszałkowski buduje emerytalną przyszłość państwa
      Pendereckich? - nie wiem
      7. Jak ten obiekt będzie zarządzany po śmieci pana Pendereckiego?
      Jaki będzie formalny status pana Pendereckiego i jego żony w
      tworzonej instytucji? - nie wiem
      idt. itp. - nie wiem
      Odpowiedź na te pytania mogłaby wiele wyjaśnić i uspokoić nastroje,
      niezależnie od politycznego źródła.
      A dlaczego pytamy? Ponieważ do naszej władzuchny nijakiego zaufania
      nie mamy.
      I tyle
    • Gość: the bil Penderecki = koszmarna muzyka IP: *.ver.abpl.pl 02.09.09, 18:59

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka