bursztynek22 30.05.10, 10:28 Możecie krytykować kilka wieczorów zapełnionych i Voila! Winietki zbliżenie i jeszcze raz Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mala_mujer Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:51 wow, może jestem za stara na takie słownictwo, ale: szacun, wielki szacun pierwsze DIY, które ma rzeczywistą, dużą przewagę nad gotowymi rzeczami; fajnie , że dajesz gościom coś od siebie goście będą mogli je sobie potem zabrać? bo jak tak, to jest to tez jeden z pierwszych prezentów dla gości, który mi się podoba Odpowiedz Link Zgłoś
emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:58 Och, jak ja chciałam mieć winietki w takim stylu! Ręcznie haftowane, najlepeij osobiście Szkoda, że na ten pomysł tak późno wpadłam, a raczej ktoś mi powiedział. Mnie się baaardzo podoba Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:00 Emily, mogę cię nauczyć lubię się bawić w takie rzeczy, miałam przy wyszywaniu naprawdę dużo frajdy. Odpowiedz Link Zgłoś
emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:50 Umiem haftować (haft krzyżykowy) tylko zajmuje mi to baaaaaaaaardzo dużo czasu. Gdyby chciała porobić takie winietki, to chyba do emerytury by mi to zajęło Twoje są śliczne A planujesz je jakoś oprawić czy coś? Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:58 Chcę je wykrochmalić na sztywno, zaprasować i oprzeć o szklanki przy nakryciach gości, albo położyć nad talerzem. Muszę to jeszcze przemyśleć.... Odpowiedz Link Zgłoś
emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:02 Ja bym je przykleiła na "normalną" winietkę. Albo w takiej zwykłej wycięła okienko z przodu i podkleiła od spodu, wtedy nie będzie widać brzegów. Coś jak passe partout. Odpowiedz Link Zgłoś
mala_mujer Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:17 a masz już pojęcie, jakie będziesz miała nakrycia? może da się je takie nakrochmalone położyć na talerzach? na jakiejś większej serwetce "użytkowej" albo zrobić karteczki jak tradycyjne winietki i przypiąć jakimś stylizowanym klipsem? fajnie by było jednak zachować charakter serwetki, bo to duża część ich uroku Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:22 Chciałam zachować charakter serwetki. Jak będę następny raz w sali to się zorientuję jak wygląda zastawa (mam jakieś wyobrażenie ze strony www hotelu, ale myślę, ze albo oprę o szklanki albo położę na talerzach. Chyba, że wcześniej w talerzach znajdzie się makaron do rosołu Odpowiedz Link Zgłoś
emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:25 Może jak podkleisz od spodu drugą warstwą materiału to całość będzie bardziej sztywna i da się ją ustawić. Poza tym nie będzie widać wykończenia od lewej strony Odpowiedz Link Zgłoś
emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:55 Wiesz co, pomyślałam jeszcze raz i zrobiłabym tak - dałabym dwie warstwy materiału. Jeśli by było za mało sztywne jeszcze, to do środka dałabym coś usztywniającego. Może być papier, ale wtedy będzie problem z upraniem itd. Może jakiś filc albo inny sztywny materiał? Nie sklejałabym całości tylko zszyła takim ściegiem, który wygląda jak fastryga albo ręczne wykończenie np. garniturów. Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:59 Tak, to ma być również prezent dla gości Bardzo dziękuję za miłe słowa Odpowiedz Link Zgłoś
mariolkawalczywkisielu Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:57 świetne są, powtórzę za m_m: szacun i bardzo sympatyczne, bez zadęcia. a jak będą 'wyeksponowane'? - Odpowiedz Link Zgłoś
asiu-la83 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:55 Świetna robota a jak je postwisz na stołach? Odpowiedz Link Zgłoś
martina.15 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:40 najpierw musialam poczytac watek o tym jak chcesz je poustawiac zeby miec pojecie- sa super! goscie beda oczarowani Odpowiedz Link Zgłoś
khumbamelala Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:48 Łał! są niesamowite, piękne. Podziwiam, że miałaś tyle cierpliwości. Muszę przyznać, że mi to nawet do głowy by nie przyszło... ;P Odpowiedz Link Zgłoś
kotka.zielonooka Re: moje winietki DIY 30.05.10, 13:03 Jestem pod wrażeniem Co prawda kompletnie nie moja bajka stylistyczna ale podziwiam i starannosc wykonania jak i cierpliwośc ps. mysle ze gościom będą się bardzo podobać i docenia nakład pracy Odpowiedz Link Zgłoś
czupi81 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 13:02 bardzo fajne! podziwiam, za wytrwalosc Odpowiedz Link Zgłoś
lvivianka Re: moje winietki DIY 30.05.10, 15:37 Jej, super, podziwiam Cie za naklad pracy! Naprawde goscie to z pewnoscia docenia! Swietne te winietki, takie w rustykalnym stylu. Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 16:53 Baaaardzo wam dziękuję za wszystkie miłe słowa. Powoli klaruje mi się wizualizacja sali-białe obrusy, przez środek pasy organzy liliowej, na podwyższeniu z surowych brzozowych pieńków(max 5 cm wysokości) wrzosy w glinianych doniczkach... Co wy na to? Odpowiedz Link Zgłoś
szampanna Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:27 Bardzo, bardzo fajnie - i winietki, i cała wizja. Tylko zamiast organzy dałabym pas bawełnianego płótna lub choćby fizelinę - organza nie pasuje mi gatunkowo do takiego swojskiego wystroju Odpowiedz Link Zgłoś
martina.15 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:31 mi tez ta organza z glupia frant do reszty wizualizacji, lepszy bieznik np. lniany. i bedzie super Odpowiedz Link Zgłoś
afortunada Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:33 pomysł fajny, tylko gorzej jak z tych wrzosów albo spod kory pieńków jakieś robaki wylezą Odpowiedz Link Zgłoś
bursztynek22 Re: moje winietki DIY 31.05.10, 09:36 To się robaczki nadzieje na szpilki i upiecze nad podgrzewaczami A tak na serio to faktycznie fizelina albo jakis buieznik lniany bedą lepsze. Zawsze wiedziałam, ze to forum jest bardzo kreatywne Odpowiedz Link Zgłoś
merda Re: moje winietki DIY 31.05.10, 12:58 Wow, Bursztynek zaszalalas ostro kobieto Moje gratulacje, orginalne, piekne oraz wielofunkcyjne (winetki i prezent dla gosci)Czego chciec wiecej Odpowiedz Link Zgłoś