Dodaj do ulubionych

moje winietki DIY

30.05.10, 10:28
Możecie krytykować smile kilka wieczorów zapełnionych i Voila!

Winietki
zbliżenie
i jeszcze
raz
Obserwuj wątek
    • mala_mujer Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:51
      wow, może jestem za stara na takie słownictwo, ale: szacun, wielki szacun smile
      pierwsze DIY, które ma rzeczywistą, dużą przewagę nad gotowymi rzeczami; fajnie , że dajesz gościom coś od siebie
      goście będą mogli je sobie potem zabrać?
      bo jak tak, to jest to tez jeden z pierwszych prezentów dla gości, który mi się podoba
      • emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:58
        Och, jak ja chciałam mieć winietki w takim stylu! Ręcznie haftowane,
        najlepeij osobiście wink Szkoda, że na ten pomysł tak późno wpadłam,
        a raczej ktoś mi powiedział. Mnie się baaardzo podoba smilesmilesmile
        • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:00
          Emily, mogę cię nauczyć smile lubię się bawić w takie rzeczy, miałam przy
          wyszywaniu naprawdę dużo frajdy.
          • emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:50
            Umiem haftować (haft krzyżykowy) tylko zajmuje mi to baaaaaaaaardzo
            dużo czasu. Gdyby chciała porobić takie winietki, to chyba do
            emerytury by mi to zajęło wink
            Twoje są śliczne smile A planujesz je jakoś oprawić czy coś?
            • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:58
              Chcę je wykrochmalić na sztywno, zaprasować i oprzeć o szklanki przy nakryciach
              gości, albo położyć nad talerzem. Muszę to jeszcze przemyśleć....
              • emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:02
                Ja bym je przykleiła na "normalną" winietkę. Albo w takiej zwykłej
                wycięła okienko z przodu i podkleiła od spodu, wtedy nie będzie
                widać brzegów. Coś jak passe partout.
                • mala_mujer Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:17
                  a masz już pojęcie, jakie będziesz miała nakrycia? może da się je takie
                  nakrochmalone położyć na talerzach? na jakiejś większej serwetce "użytkowej"
                  albo zrobić karteczki jak tradycyjne winietki i przypiąć jakimś stylizowanym
                  klipsem?
                  fajnie by było jednak zachować charakter serwetki, bo to duża część ich uroku
                  • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:22
                    Chciałam zachować charakter serwetki. Jak będę następny raz w sali to się
                    zorientuję jak wygląda zastawa (mam jakieś wyobrażenie ze strony www hotelu, ale
                    myślę, ze albo oprę o szklanki albo położę na talerzach. Chyba, że wcześniej w
                    talerzach znajdzie się makaron do rosołu big_grinbig_grinbig_grin
                    • emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:25
                      Może jak podkleisz od spodu drugą warstwą materiału to całość będzie
                      bardziej sztywna i da się ją ustawić. Poza tym nie będzie widać
                      wykończenia od lewej strony wink
                      • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:26
                        To jest myśl! Dzięki, Emily!
                        • emily_valentine Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:55
                          Wiesz co, pomyślałam jeszcze raz i zrobiłabym tak - dałabym dwie
                          warstwy materiału. Jeśli by było za mało sztywne jeszcze, to do
                          środka dałabym coś usztywniającego. Może być papier, ale wtedy
                          będzie problem z upraniem itd. Może jakiś filc albo inny sztywny
                          materiał? Nie sklejałabym całości tylko zszyła takim ściegiem, który
                          wygląda jak fastryga albo ręczne wykończenie np. garniturów.
      • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:59
        Tak, to ma być również prezent dla gości smile Bardzo dziękuję za miłe słowa smile
    • mariolkawalczywkisielu Re: moje winietki DIY 30.05.10, 10:57
      świetne są, powtórzę za m_m: szacun smile
      i bardzo sympatyczne, bez zadęcia.
      a jak będą 'wyeksponowane'?

      -
    • asiu-la83 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 11:55
      Świetna robotasmile a jak je postwisz na stołach?
    • martina.15 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:40
      najpierw musialam poczytac watek o tym jak chcesz je poustawiac zeby miec
      pojecie- sa super! goscie beda oczarowani smile
    • khumbamelala Re: moje winietki DIY 30.05.10, 12:48
      Łał! są niesamowite, piękne. Podziwiam, że miałaś tyle cierpliwości. Muszę
      przyznać, że mi to nawet do głowy by nie przyszło... ;P
      • kotka.zielonooka Re: moje winietki DIY 30.05.10, 13:03
        Jestem pod wrażeniem smile
        Co prawda kompletnie nie moja bajka stylistyczna ale podziwiam i starannosc
        wykonania jak i cierpliwośc smile
        ps. mysle ze gościom będą się bardzo podobać i docenia nakład pracy smile
    • czupi81 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 13:02
      bardzo fajne! podziwiam, za wytrwalosc
      • lvivianka Re: moje winietki DIY 30.05.10, 15:37
        Jej, super, podziwiam Cie za naklad pracy! Naprawde goscie to z pewnoscia
        docenia! Swietne te winietki, takie w rustykalnym stylu. smile
        • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 16:53
          Baaaardzo wam dziękuję za wszystkie miłe słowa. Powoli klaruje mi się
          wizualizacja sali-białe obrusy, przez środek pasy organzy liliowej, na
          podwyższeniu z surowych brzozowych pieńków(max 5 cm wysokości) wrzosy w
          glinianych doniczkach... Co wy na to?
          • szampanna Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:27
            Bardzo, bardzo fajnie - i winietki, i cała wizja. Tylko zamiast
            organzy dałabym pas bawełnianego płótna lub choćby fizelinę -
            organza nie pasuje mi gatunkowo do takiego swojskiego wystroju wink
          • martina.15 Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:31
            mi tez ta organza z glupia frant do reszty wizualizacji, lepszy bieznik np.
            lniany. i bedzie super smile
          • afortunada Re: moje winietki DIY 30.05.10, 17:33
            pomysł fajny, tylko gorzej jak z tych wrzosów albo spod kory pieńków jakieś
            robaki wylezą tongue_out
            • bursztynek22 Re: moje winietki DIY 31.05.10, 09:36
              To się robaczki nadzieje na szpilki i upiecze nad
              podgrzewaczami big_grinbig_grinbig_grin A tak na serio to faktycznie fizelina albo
              jakis buieznik lniany bedą lepsze. Zawsze wiedziałam, ze to forum
              jest bardzo kreatywne smile
    • merda Re: moje winietki DIY 31.05.10, 12:58
      Wow, Bursztynek zaszalalas ostro kobieto wink
      Moje gratulacje, orginalne, piekne oraz wielofunkcyjne (winetki i
      prezent dla gosci)Czego chciec wiecej smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka