Dodaj do ulubionych

co polecacie na menu weselne

20.11.04, 21:56
Napewno w różnych rejonach naszego kraju są inne tradycje kulinarne. Co
proponujecie, są takie potrawy którymi goście są zachwyceni...
Obserwuj wątek
    • smarty_lodz Re: co polecacie na menu weselne 20.11.04, 22:48
      - barszczyk czerwony z pasztecikami - obowiązkowo ciepłymi - chyba wszyscy
      lubią. smile
      - deser lodowy z owocami - u mnie na weselu miał powodzenie
      - ryba w galarecie (to akurat jadłam na weselu koleżanki - ale miała wzięcie smile
      - sałatki wszelkie - dla kobiet głównie, no i jarzynowa zdecydowanie dla
      wszystkich
      big_grin

pozdrawiam
      smart
    • Gość: Patrycja Re: co polecacie na menu weselne IP: *.sgib.com 22.11.04, 15:34
      Tylko nie flaki i de volaille'asmile)

Proponuje:
      przystawka: losos marynowany z sosem chrzanowym
      Zupa: krem z pieczarek
      Danie: piers z kurczaka,ziemniaki + jakas surowka

Drugie cieple danie: wolowina ze sliwkami podana z ryzem

Trzecie cieple: barszczyk z kkrokietem.

Do tego: salatki, terriny (takie cos z ryb, pycha), losos z cytyna, wedlina.

No i slodkosci.

Wiecej cieplego nie potrzeba, bo i tak nikt tyle nie przeje.
      • dafni Re: co polecacie na menu weselne 23.11.04, 10:52
        Też jestem przeciwniczką flakówsmile
        Menu w dużej mierze zależy od pory roku. Jeśli będziecie brać ślub latem jednym
        z posiłków ciepłych może być grill. Warto też wybierać wtedy "lżejsze" potrawy.
    • Gość: anni Re: co polecacie na menu weselne IP: 217.11.141.* 23.11.04, 12:02
      ja jestem za bardziej restauracyjnym menu i podaniem: jesli juz kotlet to z
      jakimis warzywami, ziemniakami ale pieczonymi albo w formie zapiekanych
      kuleczek a nie po prostu ziemniakami jak w domu ... z lychy ! poza tym
      zazwyczaj jest duzo jedzenia na weselu wiec ziemniaki sa niepotrzebnym
      zapychaczem
      zupy: to rosol i barszcz ... nie ... albo tylko zima ! i w zyciu zaden bigos
      czy flaki chyba ze wesele robisz w remizie
      latem/jesienia grzybowa w chlebku np, jakis ciekawy krem, moze cos nietypowo
      polskiego (bo polskie zupy nudne sa)
      salatka jarzynowa to dla mnie rowniez remizowy zestaw
      wole po prostu salaty z sosami i swieze warzywa + jakies bardziej eleganckie
      salatki niz jarzynowa tylko bez litrow majonezu
      z deserow to nie ciasta na stojakach tylko podawane desery, lody, ciasta i inne
      kompozycje, super sa sorbety bo i gasza pragnienie i chlodza i nie sa ciezkie
      jak lody
      co do zimnej plyty to wszelkie wedliny, terriny i ryby: sledzie, losos i inne
      wedzone, ryby w galarecie czy inne nozki to tez remizowe
      no i rozne kiszonki ogoreczki, papryczki, grzybki, tylko nie uwalone na
      spodeczkach tylko ladnie ulozone kolorystycznie na talerzu/miseczce
      tylko nie cierpie jak to stoi na stole cala noc i podczas deseru tez ...
      no i napoje szczytem bezguscia sa dla mnie butelki 2 litrowe coli i innych
      napojow gazowanych na stolach, najlepiej napoje wygladaja w dzbankach
      rowniez uwazam ze alkohol powinien byc podawany przez obsluge ale to moze sie
      sprawdzic przy nieduzej ilosci osob
      • Gość: pipi Re: co polecacie na menu weselne IP: *.pzl / *.pzl-wola.pl 23.11.04, 14:09
        a ja właśnie bedę miała wesele w remizie i będzie sałatka jarzynowa bo wszycy
        ją lubią, będą ziemniaczki, moze nie z łychy ale prawdopodobnie takie
        ziemniaczane kuleczki z ziołami zapiekane, będzie ryba w galarecie bo oboje z
        przyszłym męzem jesteśmy zapalonymi wedkarzami- jak cała jego rodzina i nie
        wyobrazam sobie zeby nie było smacznej rybki, pozatym będzie stół z beczułka
        bimru, swojskim smalcem, swojskim chlebem, swojskimi kiełbaskami i wędlinami, i
        wiem ze wszyscy będą sie tym zachwycać bo kazdy przy zapraszaniu wspominał o
        tym, bigos tez będzie, moja mama robi najlepszy na swiecie bigos i będzie jej
        bardzo miło kiedy będzie mogła upichcić coś swojej córce na wesele, cos co
        bardzo ale to bardzo lubi.
        Będą napoje gazowane, bo wiele osób je lubi, może nie 2 litrowe, ale te
        najmniejsze 0,33 l. Nie będa stawiała na stole dań tylko po to zeby pokazać na
        co to mnie nie stac, czego to ja nie mogę mieć itd, postaię to co wiem ze
        wszyscy zjedzą ze smakiem.
        Dodam ze Jego rodzina pochodzi z Warszawy, moja w wiekszej części też tu
        mieszka.
        Kazdy ma prawo wyboru, nie kazdy jednak naśmiewa sie z inych.
        Pozdrawiam.
        • minerwamcg Re: co polecacie na menu weselne 24.11.04, 15:26
          No i brawo. Tak trzymaj, dziewczyno. Nie przejmuj się czyimiś
          drobnomieszczańskimi guścikami i pseudowykwintną modą, zrób wesele, jakie
          będzie się podobało i Wam i Waszym gościom. Beczułka swojskiego bimberku,
          domowe wędliny, chleb ze smalcem i bigos maminej roboty - to, powiem Ci
          szczerze, całkiem elegancki zestaw. Teraz jest moda na naturalność, swojskość i
          rustykalny styl. Po co silić się na wyszukane potrawy, których nie lubicie, i
          które na Waszym stole będą wyglądały jak nie z tej bajki? Zresztą, dla mnie np.
          lisiecka kiełbasa zrobiona przez dobrego masarza jest zupełnie comme il faut,
          podobnie jak zupa rybna, zwłaszcza z rybek własnego łowu. Tylko niech się to
          wszystko trzyma w granicach jednego stylu, bo jak do boczku z chrzanem podasz
          owoce morza, będzie obciach jak stąd do Warszawy smile
    • Gość: kasia Re: co polecacie na menu weselne IP: 195.94.206.* 23.11.04, 12:55
      to może ja przedstawie jaki mi zaproponowano nie dokładnie na wesele bo takiego
      nie robimy ale na obiad weselny, jeszcze nie próbowałam czy dobre to jedzonko,
      bo to dopiero propozycje i mamy dopiero się wybrac po szczegóły i pobróbowac
      ale tak na oko poproszę o opinnię co o tym sądzicie:

Na stole :
      Roladki z bakłażana z orzechami
      Deski mięs pieczonych i wędzonych serów z chrzanem
      Wędzone ryby bogate w sosy : węgorz, łosoś, pstrąg, halibut
      Dołma – liście winogron faszerowane cielęciną
      Solenia i marynaty domowe
      Kosze świeżej zieleniny

Zupa :
      Barszcz ukraiński na wędzonej gęsinie
      Żur polski na prawdziwkach

Dania Główne:
      Łosoś z pieca, na łożu z czerwonego kawioru i szpinaku
      z ryżem i sosem cytrynowym
      lub
      Polędwiczka wieprzowa pieczona w całości z
      grzybami w śmietanie i ziemniakami

Deser: ( do uzgodnienia )
      Tort weselny

• madeleine7 Re: co polecacie na menu weselne 23.11.04, 14:39
        Ja rozumiem, że na weselu trzeba podac to, co goście lubią ale moze warto
        własnie pokazać, że mozna jeść inaczej?
        jedzenie ziemniaków to niestety zwyczaj wywodzący się z biedy - jak nie było co
        jeść to zapychało się żołądki. każdy normalny technolog żywienia doradzi
        wyrzucenie z życia ziemniaka. a już razem z mięsem - to pożywka dla opasłych
        brzuchów. mijają czasy flaków, golonek i salcesonów, nie tylko dlatego, ze to
        plebejskie ale i potwornie niezdrowe.
          • Gość: Patrycja Re: co polecacie na menu weselne IP: *.sgib.com 23.11.04, 15:39
            Pipi, nie obrazaj sie, po prostu wydaje mi sie i chyba nie tylko mnie, ze
            wesele jest okazja do zjedzenia czegos innego, niz jemy na co dzien. Bigos Twej
            Mamy jest na pewno super, ale bez urazy, bigos kazdy moze sobie zrobic sam i
            czy Twoja Mama nie ma nic lepszego do roboty w dniu Twego slubu jak robienie
            bigosu??? Daj jej odetchnac i zajac sie soba. Zaskocz czyms gosci, tym
            bardziej, ze w kazdej cenie mozna znalezc fajne menu.
            Bylam raz na weselu w restauracyjce Lagos, ktorej daleko od luksusu, a ktora
            prowadza Murzyni i byla murzynska kuchnia. SLuchajcie, to bylo SUPEEROWE!!! A
            cena za goscia nie powalala z nog. A te ich dania byly lekkie i rewelacyjne.
            Cos innego.
      • Gość: anni Re: co polecacie na menu weselne IP: 217.11.141.* 23.11.04, 15:23
        cos mi to menu mowi, czy to Puszkin w W-wie?
        jak dla mnie brzmi ciekawie, no oprocz
        > Barszcz ukraiński na wędzonej gęsinie- moze to i smakuje ale nie zacheca
        opisem
        > Żur polski na prawdziwkach - chyba ze zimą smile
        reszta bardzo ciekawa
        napisz ile ci policzyli to bedzie jasne czy warto wziac to menu
          • Gość: anni Re: co polecacie na menu weselne IP: 217.11.141.* 23.11.04, 15:46
            tak samo i mnie wycenili choc menu roznilo sie nieco
            czy bedziesz miala tylko kolacje? ile godzin przewidujesz? moje polwesele bylo
            18- 24, jesli masz tylko kolacje bez tancow czyli pare godzin to wynegocjuj
            nizsza cene
            nie bierz kaczki ! nam dali twarda i zimnawa, za to losos byl OK
            acha i 120 zl to jest cena netto - upewnij sie, ale nam doliczyli VAT mimo ze
            nie bralismy zadnych faktur albo nas oszukali nie wiem dokladnie bo placil maz
            poza tym wszystko polecam
            ustal cene za napoje i alkohol - mozna negocjowac
            polecam miejsce ! sale sa piekne obsluga dobra, na wszystkich robi wrazenie
            przystawek nie ma wiele ale sa bardzo smaczne
            • Gość: kasia Re: co polecacie na menu weselne IP: 195.94.206.* 23.11.04, 15:55
              bardzo dziekuję za odpowiedź i rady
              a możesz powiedzieć jakie miałaś menu tak mniejwięcej albo co szczególnie
              polecasz?
              my tylko taki obiad, bo ślub o 15, to myslę że ze 3 godziny, bez tańców,
              jeszcze szczegółow nie omawiałam bo to w sierpniu, kazali przyjść na początku
              roku, a jak jest właśnie z napojami to jest poza menu? my chcemy tylko wino do
              obiadu, czy mozna wnieść swoje czy tylko ich, a jeżeli to ile płaciliście
              jeżeli można wiedzieć?
              • Gość: anni Re: co polecacie na menu weselne IP: 217.11.141.* 23.11.04, 16:37
                przystawki mniej wiecej takie same
                zupa grzybowa w chlebie - bardzo dobra i wszystkim sie podobala - nie byl to
                krem z grzybow!
                drugie losos i kaczka do wyboru (o kaczce juz wiesz ) mysle ze poledwica bedzie
                OK i losos tez.
                lody i tort weselny (smietanowy z owocami - bardzo byl dobry)
                przyjecie na 20 osob
                rzeczywiscie to jeszcze za wczesnie na ustalanie obiadu u nich, podejrzewam zeu
                ciebie tez nie bedzie wiele osob a oni nie biora zaliczki i nie spisuja umowy
                ale sie wywiazuja spoko !
                jednak w sierpniu polecalabym ci inna restauracje np z patio lub z ogrodem
                np San Antonio w Ogrodzie Saskim
                niby Puszkin ma patio - takie ze szklanym dachem ale nie jest ono otwarte i
                jest tam duszno
                jesli chodzi o wino to licza sobie korkowe co wychodzi tak jakby kupic u nich ,
                my chyba mielismy 60 zl za butelke wina ale nie dam glowy moze i zeszli do 50.
                negocjuj cene 120 zl na 3 godziny obiadu to za duzo, zreszta samego jedzenia
                tez duzo jak na 3 godziny bo i tort planujecie? to moze bez deseru ? bo nikt
                wam tego tortu nie zmiesci hehehe
                powodzenia !
          • Gość: Berni Re: co polecacie na menu weselne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.04, 15:28
            "łosoś z pieca na łożu z czerwonego kawioru"- typowe drobnomieszczańskie sny o potędze... Jedna z tańszych ryb na najtańszej rybiej ikrze, ale panienkom wydaje sie, że najwyższy luksus... Ja chyba wolałbym dobry bigos, który w ostatecznym rozrachunku jest daniem drozszym ( co dla was chyba ma najwyższe znaczenie, małe mieszczki...)
            • Gość: kasia Re: co polecacie na menu weselne IP: 195.94.206.* 26.11.04, 15:54
              luksus?? nie wiem dla kogo może dla ciebie jest to luksusem, nie jadam kawioru
              na codzień ale nie uważam tego za luksus, są to potrawy poprostu, których nie
              jada się na codzień, bigos za to owszem.
              chce żeby ten dzień był wyjątkowy, jak każda panna młoda i bardzo życze sobie
              tego żeby wśród moich gości, którzy będa chcieli być z nami w ten dzień nie
              było takich ludzi jak ty "Berni"
              a tobie życzę mniej złośliwości dla innych....
    • Gość: kasia Re: co polecacie na menu weselne IP: 195.94.206.* 24.11.04, 09:19
      dziekuję za odpowiedź i rady
      ślub mamy na starówce to dlatego wolelibysmy na starówce restaurację żeby gości
      nie wozić, jeszcze myslałam o cafe zamek w zamku królewskim i tam ponoć jest
      taras który można wykorzystać,ale nie wiem jeszcze jakie sa tam ceny bo nic mi
      nie chciano powiedzieć teraz tylko dopiero po nowym roku.
      za powodzenie nie będę dziekować żey nie urzec...
    • Gość: uleńka Re: co polecacie na menu weselne IP: *.pk.edu.pl 24.11.04, 19:47
      Do pipi.A my właśnie mielismy weselicho w remizie i było super.Były dania
      mieszane,ale były tez flaczki, kapusta pieczona ,barszczyk,żur,rybka smazona w
      cieście, sałatki 5 rodzajów( z feta, wazywna , z peczarkami i
      kalafiorem...),swojska wędlina, zmrozona wódeczka,masa super ciast,wspaniałe
      przystawki.......Stać nas było na wesele w jednym z lepszych lokali w Warszawie
      ( rodzice maja własne całkiem spore firmy i finanse były niewielkim problemem,
      my również pracujemy jestesmy po studiach i nieźle zarabiamy), ale wspólnie
      marzylismy o wiejskim weselu.Mielismy wynajęty namiot do tańczenia(za 5000),
      super orkiestrę....Kucharka ,kelnerki ,masarz...wszyscy byli wynajęci.Wesele
      trwało 2 dni, natomiast goscie byli z
      Torunia,Lublina,Krakowa,Rzeszowa,Warszawy.....i to nie byle kto
      lekarze ,prawnicy, własciciele firm...Wszyscy byli zachwyceni właśnie tymi
      flaczkami ,kapustą i barszczem.Wiec nic sie nie przejmuj.Niektórzy nie wiedza
      co dobre.Pozdrawiam pipi i zycze udanej zabawy i wszystkiego najjjj.
      • Gość: pipi Re: co polecacie na menu weselne IP: *.pzl / *.pzl-wola.pl 25.11.04, 10:54
        witam Uleńko!!!
        wkońcu jakaś bratnia dusza!!!
        Można postawic na stół łososia i szparagi, ale moze ktoś nie chce.... Tak jak
        my...
        O tym ze wesele będzie w remizie wiedziałam od zawsze, będzie swojska szynka,
        bimberek smile (ma wziecie),drewniana podłoga itd... zadnych lustrzanych ścian,
        terakoty na podłodze...
        Mam tylko jeden problem - jak ubrać w srodku tą salę, nasz stół będzie miał
        drapowany obrus,będą świeczniki, kwiaty na stołach, tylko co za nami na scianie
        ratunku nie mam pomysłu- nie chcę gołąbków.... ściana za nami będzie baaardzo
        duża lekko kremowa, co zrobic??????
      • Gość: Dagny Re: co polecacie na menu weselne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.04, 15:42
        Najfajniesze wesele na jakim byłam odbyło sie w stodole. Zarcie było przepyszne, gotowane przez ciocie panny młodej, przygrywał zespół ludowy, tance były na podwórku, nie było alkoholu a ślub odbył sie w cerkwi unickiej. Nie pobierał sie naczelnik remizy w Pcimiu Dolnym tylko wykładowca uniwersytecki. W środowiskach akademickich liczy sie cos innego niż nawracanie gosci na sałatkę w owoców moża i łososia na łożu z czerwonego kawioru, bo takie jedzenie nie jest niczym nowym ani oryginalnym. Liczy się możliwosć bycia razem w tym niezwykle ważnym dla naszych przyjaciół dniu. I zabawa niezależnie od otoczenia. Pipi, mam wrazenie, że wolałabym być na Twoim weselu niż innych piszacych tu pań...
            • Gość: Patrycja Re: co polecacie na menu weselne IP: *.sgib.com 29.11.04, 10:33
              Ja rozumiem, ze kazdy broni swego, ale co, jesli nie slub jest okazja do
              przyjecia gosci w inny sposob niz zwykle??

Ja mialam huczne wesele w eleganckiej sali z dosyc wytwornymi potrawami, ale
              bez przesady. I kazdy byl zachwycony, ze mial okazje zabawic sie inaczej niz
              zwykle.

Ja bron Boze nie krytykuje Pipi i innych dziewczat, ktore urzadzaja wesela w
              remizie, cokolwiek nimi kieruje, ale nie gloryfikujmy teraz stylu rustykalnego
              ponad wszystko, bo mam wrazenie, ze przez niektore osoby z lekka przemawia
              zazdrosc.

A najwazniejsze drogie Panie, to aby goscie sie dobrze bawili (NAJWAZNIEJSZA
              JEST MUZYKA) i pamietali dobra zabawe, a nie salatke jarzynowa!!!
                • Gość: kasia Re: co polecacie na menu weselne IP: 195.94.206.* 29.11.04, 11:35
                  zgodę się z pipi, co do tego, że myslałam że to forum jest po to aby sobie
                  pomagać, wymieniać sie pomysłami, i dlatego przedstawiłam też swoje menu jakie
                  planuję z pytaniem co o tym sądzicie i niestety zostałam zaatakowana przez
                  niektóre dziewczyny, wyzwana od mieszczek i tak dalej i niestety nawet nawet
                  ale przez Ciebie pipi, (pomimo że piszesz że mamy sobie tutaj pomagać) w jednym
                  z postów że chce się pokazać...
                  ale na szczęście są też i życzliwe tutaj osoby, z którymi mozna porozmawiać...
                  • Gość: smart Re: co polecacie na menu weselne IP: *.retsat1.com.pl 29.11.04, 11:44
                    każde forum z zasady służy wymianie poglądów i doświadczeń, prawda? smile
                    jeśli ktoś ma ostrzejszy charakter i takież poglądy, to nie znaczy że nie ma
                    prawa brać udziału w dyskusji ( mówię głównie o Anni, pipi, patrycji)

Ja powiem szczerze, że mimo tego iż miałam wesele w jednej z najdroższych
                    restauracji w moim mieście, sama decydowałam o menu i co do sałatki jarzynowej
                    właśnie ja się uparłam. I nie rozumiem, czemu ma być to danie remizowe. Były i
                    inne sałatki - nazw nie powtórzę, bo nie jem takich na codzień, może chodzi o
                    to, żeby na stołach było coś dla każdego. smile

Mój ukochany mąż, człowiek wykształcony i inteligentny nie zje czegoś, czego
                    nie jest w stanie zidentyfikować - i sporo jest takich osób.
                    Warto to też wziąść pod uwagę.

No a poza tym zgadzam się, że najważniejsza jest dobra zabawa (a do tego jednak
                    dobre jedzonko na weselu jest bardzo potrzebne)

pozdrawiam
                    smart
    • Gość: lida Re: co polecacie na menu weselne IP: 62.233.185.* / 62.233.185.* 29.11.04, 22:20
      moje weselicho będzie też w remizie,choć jestem z katowic mój facet z
      częstochowy znaleźliśmy remize.zresztą byliśmy na paru(5)weselach w remizie i
      jest bez porównania z restauracja.wspomnienia z ostatniego:
      był zespół-z facetem grającym na akordeonie.zespół dostosował się do gustów i
      wieku ludzi jeśli było więcej młodzierzy grali nowości ,jeśli przeważali na
      parkiecie starsi grali piosenki z ich czasów,zabawy też były,a akordeonista
      przygrywał na sali z jedzonkiem(bo były 2 sale jedna do tańca druga do
      siedzenia,jedzenia,toastów)pan grał weselnicy śpiewali np:niech żyje bal,z góry
      jadą mazury,hej sokoły,wznosili toasty.
      menu
      oczywiście dania ciepłe to chyba wszystkie
      był rosół+2 danie ziemniaki mięsko na 3 rodzaje i sałatki chyba 4,potem były
      kluski śląskie z mięsem ale takim pociętym w paseczki +sos,frytki z jakąś rybką
      i sałatka,szaszłyki+sos,risotto,barczcz z kiełbasa,barszcz z
      krokietami,potrawka z kurczaka,strogonow,flaki,bigos,
      zimna płyta
      galareta,ryby w galarecie,warzywa w galarecie,sery,wędliny,pieczenie pokrojone
      w plastry,śledzie chyba ze 3 rodzaje,grzybki,ogórki,papryka,sałatki 7 rodzajów-
      jarzynowa z majonezem też była,słodycze,ciast było 15kg-były pyszne zamawiane w
      cukierni,owoce...
      napoje
      o kawie i herbacie nie wspomnesmilegazowane były w butelkach a soki przelane do
      dzbanków,0,33"frykasy",mineralne
      szmpan,piwo wino i wódka,każdy znalazł coś dla siebie,a wniedziele poprawiny
      oczywiście.
      wesele było na 190osób-trwało od piątku-trzaskania lub korony do czwartku.smile
      moje też takie będzie na 120osób,menu podobne,wystrój nie był gorszy niż w
      restauracji stoły się uginały,kelnerzy podawali dania.ale sie rozmarzyłamsmile)))))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka