Dodaj do ulubionych

Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z...

28.11.12, 11:46
To tak, jak z przyszłą żoną - przed ślubem jest śliczna, uśmiechnięta,zadbana i tylko moja. Zajrzeć dalej, czyli po ślubie jest już inaczej - brzydka, w lokówkach, wredna, brudas i obsługująca sąsiada oraz listonosza.
Obserwuj wątek
    • fajny_zajety Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 11:49
      Kamienica przy ul. Sądowej 6 została zbudowana na początku XX w - zabytki to: zamki ,piramidy ale nie budynki postawione kilkadziesiąd lat temu! W Polsce już prawie wszystko jest zabytkiem. Dajcie luzu zmieńcie prawo ,że zabytek to budynek co ma conajmniej 400 lat.
      • Gość: VS Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.12, 12:17
        Początek XX wieku to lata 1900+ , więc nie kilkadziesiąt lat ale co najmniej sto.

        Także polecam się się trochę dokształcić.

        "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"
      • Gość: Mona Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.12, 16:48
        Chyba nie wiesz o czym piszesz! Oczywiście, że zabytkiem mogą (i powinny!) być kamienice zarówno z początku XX wieku, jak i z okresu dwudziestolecia. Zabytkami POWINNY być również cenne i interesujące POWOJENNE budynki. Nasz kraj jest zbyt zdewastowany historycznie i architektonicznie, by pozwolić sobie na dalszą utratę zabytków i starej zabudowy.
      • Gość: maxx Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą IP: 173.233.207.* 28.11.12, 18:22
        A w takim kraju jak USA wystarczy 50 lat, aby obiekt mogl byc uznany za zabytkowy!
      • Gość: bez sensu Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.adsl.inetia.pl 30.11.12, 13:07
        jakis po ... ba ... ny pomysł.

        Architekci całkiem zgłupieli? za pieniądze sprzedadzą się w całości?

        Niedługo będa stali na rogu pod latarnia i szukali klientów na takie projekty
    • pandzik Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 11:49
      a GDZIE LEŻY PROBLEM?
    • Gość: gość Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.12, 11:52
      Chyba masz jakieś skrzywienie!... i nie obrażaj ludzi - nie każda żona jest brzydka, wredna, (?)brudas(?) i nie każda obsługuje sąsiada. O swojej matce też tak mówisz??
    • paseo Ludzie z Redakcji,na litosc,bo trudno wytrzymac 28.11.12, 11:56
      o co wam w koncu chodzi ???Popieracie czy znowu krytykujecie ??Bo z tytulu wynika,ze znowu jakis wredny cwaniak cos wykombinowal,ale z tresci juz zupelnie cos innego;ze bedzie nowoczesny,ekstra budynek,w dodatku z zachowana elewacja.
      Zdecydujcie sie moz ena jakas linie a nie tylko na zalosne ganianie za iloscia wpisow na forum.
      Co sie pojawi jakis tekst ,to juz za chwile go nie ma,bo nie wzbudzil zainteresowania.
      czy przypomniec wam piosenke o tej przepioreczce,co to latala,latala az sie ....
      • Gość: olet Re: Ludzie z Redakcji,na litosc,bo trudno wytrzym IP: *.axa-polska.pl 28.11.12, 12:39
        jest wszystko fajnei tylko , może lepiej by elewacja zostałą a nie przypadkiem w trakcie budowy sie rozleci..

        rozumiem, że gdyby budynek był ruiną - ale tez można wykorzystać śćiany front budynku i on może się stać częscią obiekty a nie metr za nim będzie drugi budynek


        to ma być z tego co zrozumiałem front a za nim metr przerwy to się nie trzyma kupy...
      • hydrograf Nie wymagaj od dziennikarzy... 28.11.12, 13:18
        ...inteligencji czy znajomości tematu. To po prostu niemożliwe.
        Taka technologia jest stosowana od dziesięcioleci - jak widać dla "znawców tematu" to nowość...
    • megaszef Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 11:57
      nie widze problemu w Gdańsku w centrum starówki jest juz taki hotel ostatnio przechadzajac sie po głównym deptaku w Sopocie rowniez widzialem jak robią taka technika, uwazam to za dobre rozwiazanie sadzac po tym ze elewacja jest odnowiona mimo ze orginalna a w srodku juz nie strasza korytarze po ktorych przechadzaly sie szczury wielkosci kotowo tylko jest po prostu pieknie, pamietac nalezy ze w czesci starych budynkow stropy byly wykladane sloma i glina niewiem czy i w tych przypadkach ale nowe konstrukcje architektonicznie z zewnatrz nie psuja starego charakteru miasta a w srodku zapieraja dech w piersiach. ot takie niepozorne budynki z eleganckim wykonczeniem.
      • Gość: zuk Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.as13285.net 28.11.12, 12:08
        Slyszales moze kiedys o czyms takim jak przecinki?
        • Gość: mer-llink I o co ten gwałt? Tak robią na świecie..... IP: *.home.aster.pl 28.11.12, 12:24
          Awanturka nie na miejscu.
          30% zabytków na Champs Elysees jest tak własnie zrobiona: zachowany/zrekonstruowany fronton, a od niego w głab działki doczepiony nowoczesny budynek. I jakoś to Francuzom nie wadzi....

          A cała pierzeja Placu Teatralnego w Warszawie? N.p. Budynek Citibanku... Zrekonstruowano (jako tako, z odmianami) fronton dawnego RAtusza, a od tyłu doklejono potęzny odwłok w stylu moderne. Sąsiedni bank też jest tak odrobiony, itd. itd......

          I co? I, chwalić Pana, działa.

          • von.g Re: I o co ten gwałt? Tak robią na świecie..... 28.11.12, 12:33
            No tak , z tą różnicą ,że Warszawa była totalnie zrujnowana. Odbudowano fasadę a resztę zbudowano od nowa. Tu jest trochę inaczej. Budynek stoi i zdaje się nie grozi zawaleniem.

            Nie mówię ,że sam pomysł jest zły. Ale jednak coś w nim nienaturalnego jest.
          • maxikasek Re: I o co ten gwałt? Tak robią na świecie..... 28.11.12, 12:48
            > Awanturka nie na miejscu.
            > 30% zabytków na Champs Elysees jest tak własnie zrobiona: zachowany/zrekonstruo
            > wany fronton, a od niego w głab działki doczepiony nowoczesny budynek. I jakoś
            > to Francuzom nie wadzi....
            Tylko czy tam nowe budynki są dobudowane do starego frontonu czy stają metr za nim? W Szczecinie podobnie się "remontuje" stare kamienice- ich stan już nie pozwala na remont, więc zostawia się ścianę forntową, resztę burzy- po czym dobudowuje się nowy budynek do tej ściany. Ale dobudowuje a nie stawia za nią.
            Bo jak to będzie wyglądać- martwe okna. Jeśli pokoje będą od strony frontonu- to co będzie widział gość? Ścianę do tyłu i drugie okno metr przed jego?
          • Gość: Binio Bardziej mi się to podoba niż ogromne reklamy IP: *.famur.com.pl 28.11.12, 12:52
            Polska powinna w końcu uregulować kwestie estetyki miast. Zabytki powinny być chronione i przede wszystkim remontowane, ale jeżeli już nie ma innego wyjścia niż wyburzenie, to takie coś jak w tym przypadku powinno być normą. Nowe budynki w ciągu zabytkowych kamienic nie powinny się wyróżniać. I gdyby to ode mnie zależało, zakazałbym wielkopowierzchniowych reklam zasłaniających remontowane budynki. A w przypadku takich całych starych zabytkowych miast jak Kraków poszedłbym dalej i nakazałbym na czas remontu zasłaniać rusztowania widokiem ze wzorem i w kolorze przybliżonym do sąsiednich kamienic. I a propos Krakowa, takim "masakrycznym" przykładem psucia "klimatu" jest galeria handlowa przed dworcem głównym. Czy naprawdę nie można było postawić inwestorowi wymogu, żeby elewacja od strony placu przypominała domy towarowe z co najmniej początku XX wieku?
      • dinki_red Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak 28.11.12, 12:16
        Ja tez nie widze problemu. W Wiedniu tez tak sie robi jesli nie da sie zachowac calego budunku zostawia sie fasade dla spojnosci zabudowy a z tylu buduje sie nowy budynek. i tyle
      • malwaaa Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak 28.11.12, 12:56
        W Gdańsku nie ma Starówki, jest Stare Miasto. A hotel - Radisson Blu - znajduje się na Głównym Mieście.
    • Gość: magda Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.12, 12:12
      Bez sensu ta Twoja wypowiedź! Z artykułu wynika raczej, że rzeczywisty hotel będzie równie atrakcyjny jak fasada. Z dobrą żoną też tak bywa...
    • minkat Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 12:19
      Bez sensu.

      Dlaczego nie dobuduja hotelu do starej elewacji?

      Tak to sie zwykle robi.
    • parklife Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 12:23
      jeszcze raz brawa do polskiego kapitalisty-cwaniaczka, któremu państwo, jak dziecku, pozwala na spełniania wszystkich zachcianek. i cóż za troska pana konserwatora, ostatecznie pewnie miasto zapłaci za jego brawurową akcję ochrony zabytków. cały ten kraj to już atrapa..
    • aulopora Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 12:24
      Prawdziwy Drammat! Taki piekny, finezyjny buddynek i zniszcza mu srodek! Moze akcja na FB? Moze piszmy petycje do konserwatora? Uratowalismy Emilie, uratujmy wszystkie budynki wybudowane przed 1990 rokiem!!!
      • Gość: gość Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: *.swietochlowice.vectranet.pl 28.11.12, 13:49
        ktoś tu jest smieszny i coś mi się zdaje , że to ty! trzeba było wziąść kasę i kupić sobie tę kamienicę. ale chwała lubelskiemu konserwatorowi - w innych miastach po prostu zgadzają się na wyburzenie całości . a metoda na elewację , lub wszystkich 4 ścian zabytkowych jest szeroko stosowana w świecie. niech wiedeński hotel le meridien będzie przykładem - miasto nie zgodziło się nawet na wielomilionowe odszkodowanie za wyburzenie, ba zagroziło , że nawet jakby doszło do katastrofy i budynek padłby to trzeba będzie go odbudować z zachowanie zarówno wyglądu jak i materiałów . arabscy szejkowie wybudowali ultranowoczesny hotel wewnątrz zabytkowych 4 ścian. podobny , jeszcze bardziej ekstremalny przykład to akademi w tymże wiedniu - XVI wieczna frontowa elewacja kościoła z historycznymi żelaznymi kratami i ultranowoczesny budynek dalej. przykładów jest więcej , ale te dwa przykłady to porządna robota górnośląskich konserwatorów - warto chwalić!
        • aulopora Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak 28.11.12, 14:28
          Chyba nie zrozumiales... Nie krytykuje budowniczych (nie sadze, zeby budynek byl szczegolnie cenny, ale lepiej chronic, niz nie chronic), tylko sam artykul, w ktorym nie wiadomo, o co chodzi.
    • nienoto Bardzo nie dobry precedens 28.11.12, 12:26
      Może to nie jest zabytek, ale kamienica całkiem ciekawa i dobrze wygląda. Warta zachowania bo dziś się już tak nie buduje. Naprawdę jest wiele bardziej nadających się budynków do wyburzenia niż ten i wiele miejsc do zagospodarowania...

      Jak przeszedł taki pomysł w Lublinie to mogą znaleźć się chętni żeby zrobić coś podobnego w Krakowie czy we Wrocławiu...
      • Gość: kamyk4 Re: Bardzo DOBRY precedens IP: 80.50.233.* 28.11.12, 12:40
        Bardzo dobry pomysł zwłaszcza, że fasada kamienicy nie jest jakąś cudną secesją, z pięknymi ornementami i dekoracjami. Jest zwykłą fasadą i brawo za to, że zostanie zachowany układ zabudowy ulicy. Jeżeli uda im się jeszcze przenieść fresk to w Lublinie może powstać śliczna perełka którą będą wszyscy oglądać z zachwytem.
        Zobaczcie sobie Hotel Esplanade w Berlinie i całą masę przykładów na świecie.
    • Gość: bosman interesuje mnie jedno: IP: *.centertel.pl 28.11.12, 12:44
      na jakiej zasadzie i dokąd "wyprowadzono" mieszkańców.
      • Gość: dix Re: interesuje mnie jedno: IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.12, 13:41
        "na jakiej zasadzie i dokąd "wyprowadzono" mieszkańców. "

        A co Ciebie to obchodzi?
        • Gość: bosman a choćby to... IP: *.centertel.pl 28.11.12, 14:03
          że jest powszechne sku...syństwo. Nowobogacki cham kupuje kamienicę i wypierd(.......)a na bruk ludzi, którzy przeżyli tam pokolenia. On ważny bo ma kasę. Coś ci się siurku nie podoba?
    • ksobier Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 12:44
      Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Za zabytkowym frontonem schowany bedzie nowy hotel... to chyba dobrze.
      Ja wiem, ze arhitekci chcieliby, zeby za zrujnowanym frontonem stal zrujnowany budynek z zagrzybialymi scianami, ale takie budynki niewielka korzysc przynosza miastu. Nowe budownictow potrzebuje innej infrastruktury - telefon, internet, wiecej swiatla, windy, klimatyzacja - i stare budynki nie spelniaja wymogow. Nikomu nie jest potrzebny piec kaflowy i trzepak na podworku.
      Z drugiej strony jak remotnowac to dokladnie. Polecam film Time Team o Inghtham Mote w UK gdzie budynek zostal rozebrany i odbudowany przy uzyciu tych samych metod i materialow co oryginalny - mozna to znalezc na stronach 4 on demand.
      • Gość: maxx Re: Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak IP: 173.233.207.* 28.11.12, 18:28
        "Ja wiem, ze arhitekci chcieliby, zeby za zrujnowanym frontonem stal zrujnowany budynek z zagrzybialymi scianami, ale takie budynki niewielka korzysc przynosza miastu. Nowe budownictow potrzebuje innej infrastruktury..."

        ... a niejaki "ksober" nauki ortografii polskiej!

        P.S. Skad bierze sie tyle ignorancji w Polsce i braku poszanowania dla wlasnej przeszlosci.
        Czy "nowoczesnosc" to aluminiowy wiezowiec w kazdej przyslowiowej "Koziej Wolce"?
        Na szczescie, brakuje pieniedzy na czesc tych okropnych pomyslow...
    • ginztonickiem Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 12:57
      No ale o co chodzi? Mnie się wydaje, że pomysł bardzo dobry. W Berlinie od lat stosuje się taką technikę, że ze starych kamienic zostawia się tylko ściany zewnętrzne a w środku stawia nowoczesny i ekologiczny budynek od podstaw.
    • khysiek Lepsze to niż to co sie we Wrocławiu dzieje 28.11.12, 12:59
      Budynki Times II - to jest dopiero tragedia w zabytkowej dzielnicy
    • japolak Hotel atrapą 28.11.12, 12:59
      W środku schabowe z gumy, puree plastykowe, atrapy sedesów, w pokojach łóżka - na zjęciach. I dmuchane lale...
    • krystian2012 Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 13:07
      W Lubline przynajmniej chcą zachować fasadę, zobaczcie co postawiono na pięknym ryneczku w Sieradzu (jakieś akwarium). Zdjęcia są w necie. Pozdrawiam.
    • autorka.ksiazek Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 13:08
      To jest dobry pomysł i w pełni popieram takie działania!
    • tow_beton Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 13:33
      zniknie rudera z lumpenlokatorami. Zamiast cieszyć się, że inwestor zrobi coś nowego , czystego, dobrego, da pracę i jeszcze zachowa charakter miejsca, to frustraci-nieudacznicy , którzy nigdy w swoim życiu nic nie zbudują, wyją.
      • Gość: bosman a skąd ty... IP: *.centertel.pl 28.11.12, 14:10
        mule pasiasty wiesz, że tam mieszkał lumpenproleteriat? Tyś taki "porzundny" boś zaczynał kraść od łóżka polowego i białych skarpetek a do tej pory masz w piętach szpary, w szparach gnój i pastujesz gumofilce po łojcach z Ruchodupek bezczelny nowobogacki gnoju?
    • qubaq Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 13:40
      Hallo Szanowni Panstwo ... jesli ktos widzial Stary Browar w Poznaniu, tam sytuacja jest podobna i nikt nie marudzi !!!
    • fadodger Trzymam kciuki za inwestycję :) 28.11.12, 13:41
      Głupi tytuł artykułu i część komentarzy świadczy o nieuzasadnionym biciu piany.
      Takie zabiegi stosuje się wszędzie na świecie, gdzie wnętrze budynku nie prezentuje większych wartości artystycznych. Przykład - jedna z kamienic na rynku w Krakowie.
      A elewacja nie będzie atrapą, bo będzie ORYGINALNA, więc tytuł artykułu niczym z Faktu lub SuperExpresu. Ach ci "dziennikarze.."
      • Gość: maxx Re: Trzymam kciuki za inwestycję ? IP: 173.233.207.* 28.11.12, 18:32
        "Takie zabiegi stosuje się wszędzie na świecie, gdzie wnętrze budynku nie prezentuje większych wartości artystycznych. Przykład - jedna z kamienic na rynku w Krakowie."

        I oto kolejny ignorant na forum GW!

        P.S. Rynek w Krakowie to nie tylko i jedynie "wartosci artystyczne"!!!
        • fadodger Re: Trzymam kciuki za inwestycję ? 02.12.12, 11:36
          Rozwiń swoją myśl proszę, bo ludzie prymitywni odpowiadają tylko półsłówkami.
    • hektor51 Hotel schowany za elewacją-atrapą. Ma być jak z... 28.11.12, 20:26
      Jaka ta konserwator Landecka jest skostniała. Rusz się kobieto po Polsce, Wrocław, Gdańsk, Poznań etc., może zrozumiesz na czym polega ochrona zabytków.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka