Dodaj do ulubionych

Pokrętne są drogi Pana

11.07.18, 23:22
Wiceburmistrz Wadowic pokroiła tort z wizerunkiem Jana Pawła II. Mieszkanka: "To obraza uczuć religijnych"
Olo
11 lipca 2018 | 15:44
1 ZDJĘCIE
Ewa Całus, wiceburmistrz Wadowic kroi tort z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II (Urząd miasta w Wadowicach)
Mieszkanka Wadowic zawiadomiła policję o obrazie uczuć religijnych podczas uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Kobieta uznała, że użycie noża do krojenia tortu z wizerunkiem świętego jest niedopuszczalne.
Impreza z okazji 98. rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II odbyła się 18 maja w Wadowicach. Z tej okazji urząd miasta zorganizował uroczystości. Z całej Polski do rodzinnej miejscowości Wojtyły zjechały się szkoły, których patronem jest papież Polak. Mieszkańcy wybierali najlepszą kremówkę, odbyła się uroczysta msza, koncerty dały gwiazdy estrady i orkiestry strażackie. Urzędnicy częstowali też "papieskim" tortem, na którym znalazł się wizerunek Jana Pawła II.
Tort z 200 jaj
Przy okazji uroczystości wybuchła awantura, lokalni dziennikarze napisali potem, że "ludzie rzucili się na tort z 200 jajek". W ich relacjach można przeczytać, że chętnych było tak wielu i tak bardzo napierali, że interweniować musieli ochroniarze.
Tort ważył 120 kilogramów, a jego dekoracja powstała z masy truskawkowej, przełożonej białym biszkoptem.

Jednak to nie walory smakowe i rozmiary tortu oburzyły jedną z mieszkanek Wadowic. Kobieta uznała, że użycie noża do krojenia tortu z wizerunkiem świętego obraża jej uczucia religijne.

Smaku całej sytuacji dodaje to, że za nóż chwyciła Ewa Całus, wiceburmistrz Wadowic. Krojąc tort, uspokajała szturmujących wadowiczan mówiąc, że "wystarczy dla wszystkich".
Obraza uczuć religijnych
Mieszkanka zawiadomiła policję. Dariusz Stelmaszuk, aspirant sztabowy z komendy powiatowej policji w Wadowicach: - Prowadziliśmy czynności sprawdzające. Materiały w tej sprawie zostały już wysłane prokuraturze w Wadowicach z postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia - informuje.
Jak sprawę komentuje sama wiceburmistrz Wadowic? - Od trzech lat organizujemy w rocznicę urodzin Jana Pawła II szereg atrakcji dla mieszkańców Wadowic i częstujemy ich urodzinowym tortem. Ta nowa tradycja cieszy się ogromną popularnością, tuż po zakończeniu imprezy dostajemy od mieszkańców zapytania, co będzie w przyszłym roku, jaki smak będzie miał kolejny tort. Zamierzamy w przyszłości kontynuować taką formę świętowania. Jeśli zaś chodzi o samą obrazę uczuć religijnych, aby stwierdzić że zostały wypełnione znamiona czynu karalnego, trzeba by uznać, że tort z wizerunkiem papieża jest przedmiotem czci religijnej, nie zaś zwykłym deserem - komentuje Ewa Całus.
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Pokrętne są drogi Pana 12.07.18, 00:12
   Powinni zamiast noża użyć krzyża? I w trakcie krojenia odmawiać różaniec?
  • wampir-wampir Re: Pokrętne są drogi Pana 12.07.18, 00:16
   Jeżeli ojczyznę dojną można zawierzać obrazkowi na desce, to niby dlaczego nie można modlić się do deseru truskawkowego? Kolega się czepia ;-)))
  • s.monte.z.uma Re: Pokrętne są drogi Pana 12.07.18, 02:15
   ...całus i dla ciebie... :-)...

   ...nos papieża...
   s.monte.z.uma 11.07.18, 21:18
   ...czyli profanacja tortu... ale jaja!... czyli tort z 200 jaj...

   Wiceburmistrz Wadowic pokroiła tort z wizerunkiem Jana Pawła II. Mieszkanka: "To obraza uczuć religijnych"


   krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23660705,wadowice-wiceburmistrz-kroila-tort-z-wizerunkiem-papieza-zawiadomiono.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka