Dodaj do ulubionych

studenci dziennikarstwa i komunikacji spol. UMCS

IP: *.pl / 80.51.226.* 06.01.05, 17:12
jesli ktos z was zalicza sie do tej grupy osob prosze o kontakt, jestem
tegoroczna maturzystka i planuje zdawac wlasnie na ten kierunek
Obserwuj wątek
    • verbaveritatis Naiwnośc niemal dziewicza 06.01.05, 17:41
      Zadne studia (dziennikarskie także)nie pomogą nikomu,kto nie ma zdolnosci w tym
      kierunku.Znam dziennikarzy po dwóch fakultetach,ktorzy do dzis nie umieją
      pisac,a także jednego bez matury,który osiągnął wiele. A spójrzcie na zyciorys
      Jerzego Urbana. Wylatywal i ze szkól ,i z uczelni.Mozna go nie lubic,ale talent
      to ma! Jutro,jak zauwazylem, czat z nim na WP. Tym ciekawszy,że Urban wrócil
      własnie z Azji. Przytoczony tu,na Forum, tekst Urbana o prezydencie znam z
      wydawania papierowego. Nie jest najlepszy w jego felietonistyce."Mgg",zdawać
      możesz,studia skonczyc tez,ale pamiętaj,ze dziennoikarstwo to cholernie trudny
      zawód. Coś wiem na ten temat. PS Jak znajde zyciorys J.U. to dam link.
    • Gość: dziennikarz Re: studenci dziennikarstwa i komunikacji spol. U IP: *.dw.lublin.pl 07.01.05, 12:03
      lepiej studiuj prawo czy politologie. jak chcesz byc dziennikarzem to ta wiedza
      przyda ci sie najbardziej. na studiach dziennikarskich czegos tam sie nauczysz,
      ale po co marnowac 5 lat skoro te sama wiedze zdobedziesz w czasie trzech
      miesiecy praktyk w redakcji (pod warunkiem ze ktos sie toba zajmie). i wierz
      mi , że "studia;dziennikarstwo" w CV wcale sie w redakcjach nie podoba...
      • Gość: redaktorka Re: studenci dziennikarstwa i komunikacji spol. U IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.05, 21:43
        Skończyłam dziennikarstwo i kom. społeczną na UMCSie, pracuję w dużym,
        politycznym ogólnopolskim tygodniku, mieszkam w Warszawie. Generalnie, studia
        dziennikarskie są miłe, można się czegoś nauczyć, wielu fajnych wykładowców,
        ale... Prawda jest taka, że uczelnie w całej Polsce wypluwają w sumie kilkuset
        absolwentów dziennikarstwa rocznie, a ciekawych gazet jest niewiele. Żeby
        znaleźć dobrą pracę w tym zawodzie trzeba bardzo ciężko pracować,mieć szczęście,
        albo znajomości. Nie sądzę, żeby 3 miesięczne praktyki w redakcji (jak to ktoś
        napisał) potrafiły nauczyć wszystkie o warsztacie itd. Ale, gdybym miała sama
        teraz wybierać - wybrałabym pewnie kierunek, który daje większą elastyczność
        przy przyszłym szukaniu pracy. A pisać i tak by mi nikt nie zabronił.
        Najczęściej dziennikarzami wcale nie są ludzie po dziennikarstwie. Po prostu
        trzeba mieć to coś w sobie. I dużo determinacji.
        Powodzenia :) To naprawdę świetny zawód. Nie wyobrażam sobie innego życia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka