Dodaj do ulubionych

Strajk. Czy listonosze przyniosą emerytury?

02.06.08, 20:20
pierdu pierdu pani Mroczkowska. Akurat jakiś pracownik z
Krakowskiego ruszy tyłek i wyniesie listy. Akurat będzie potrafił. I
akurat na emerytach wam zależy. Na emerytach to zależy listonoszom
bo dostają końcówki, a wy decydenci pocztowi macie wszystkich
klientów w du.pie. Poza tym to Ci nie strajkujący wyniosą albo część
się opóźni i tyle. Wiem że każdy rzecznik bywa cynicznym kłamcą ale
Pani w tym się czuje jak ryba w wodzie.
Obserwuj wątek
    • Gość: Gerdans A czy wiecie ile zarabia Tusk i jego wataha ????? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.08, 10:13
      A czy wiecie ile zarabia Tusk i jego wataha (czyli jego
      ministrowie) ?????
      Oni zarabiają krocie (mimo, że rządzą bardzo kiepsko !!!)i tylko
      żrą, żrą, żrą, żrą, żrą z pełnego koryta na nasze pieniądze.
      Odsunąć Tuska i jego watahę od koryta. Nie dajmy się Tuskowi i jego
      watasze.
    • szpilowyhajama Prawo Poczta Lublin 03.06.08, 10:23
      Pieronie cos podobnego, Poczta Lublin 20-515 Fedruje jak pieron
      szanowny listonorz JAREK juz ło 10.10 przismycoł list łod kochanego
      PKO,jak widac to ino Warszawa tak bamonci naszych gryfnych łazików
      z "torboma 40 kilowymi".
      • Gość: ryża małpa Re: Prawo Poczta Lublin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.08, 11:06
        szpilowyhajama napisał:

        > Pieronie cos podobnego, Poczta Lublin 20-515 Fedruje jak pieron
        > szanowny listonorz JAREK juz ło 10.10 przismycoł list łod kochanego
        > PKO,jak widac to ino Warszawa tak bamonci naszych gryfnych łazików
        > z "torboma 40 kilowymi".

        A nasz ulubiony doręczyciel , POczta LUblin 20-010 , od dwóch dni się nie
        pojawia. A wpadał codziennie, choćby dzień dobry powiedzieć albo jak listu nie
        miał to kawał opowiedział.
        O ja nieutulona w żalu....
    • Gość: Lisek Czy zajmują się ministrowie Tuska ? Głupotami !! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.08, 10:33
      Schetyna pojedzie na mecz Polska-Austria


      Wicepremier Grzegorz Schetyna pojedzie na mecz Polska-Austria -
      poinformował szef gabinetu premiera Sławomir Nowak

      Pytany w Kontrwywiadzie RMF FM o nieobecność premiera Donalda Tuska
      podczas tego meczu na piłkarskich Mistrzostwach Europy, Nowak
      odpowiedział, że jest to "kwestia zaplanowania pewnego kalendarza".

      Nowak mówił, że po otrzymaniu zaproszenia od kanclerza Republiki
      Austrii premier wysłał list z podziękowaniem i z informacją, że nie
      będzie w stanie przyjechać i, że będzie reprezentowany przez
      wicepremiera Schetynę.

      Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozpoczną się 7 czerwca w Bazylei.
      Przeciwnikami Polski będą Niemcy (8.6), Austria (12.6) i Chorwacja
      (16.6).

    • Gość: Meets Korupcja wśrod ministrów Tuska - normalka w PO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.06.08, 10:35
      Premier przyjął dymisję Grzegorka

      Szef gabinetu premiera Sławomir Nowak poinformował, że Donald Tusk
      przyjął dymisję wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka. - Jego
      dymisja nie opóźni prac nad reformą służby zdrowia - powiedziała
      minister Ewa Kopacz


      autor zdjęcia: Jerzy Dudek
      źródło: Fotorzepa
      Krzysztof Grzegorek
      +zobacz więcejWiceminister brał łapówki?
      Według telewizji TVN, Grzegorek może wkrótce usłyszeć korupcyjne
      zarzuty. Z ustaleń telewizji wynika, że Grzegorek miał wziąć 20 tys.
      zł łapówki w zamian za "ustawienie" przetargu w szpitalu w Skarżysku-
      Kamiennej. Grzegorek podał się do dymisji wczoraj.

      Nowak, pytany w Kontrwywiadzie RMF FM, czy premier przyjął dymisję
      Grzegorka, odparł: "z tego co wiem, tak". - W takich sytuacjach pan
      premier nigdy nie ma wątpliwości - zaznaczył Nowak.

      W jego ocenie, Grzegorek zachował się "bardzo przyzwoicie" podając
      się do dymisji "natychmiast i nie ponaglany przez nikogo". Nowak
      dodał, że ma "wewnętrzne przekonanie", iż Grzegorek jest niewinny.
      Polityk PO liczy na szybkie wyjaśnienie sprawy przez wymiar
      sprawiedliwości.

      Wczoraj Grzegorek oświadczył, że został niesłusznie pomówiony o
      korupcję, ale postanowił ustąpić w poczuciu odpowiedzialności za
      prace resortu, losy trudnych reform i standardy życia politycznego.


      Ministerstwo pracuje dalej

      - Poniedziałkowa dymisja wiceministra zdrowia Krzysztofa Grzegorka
      nie opóźni ani nie wstrzyma prac nad reformą ochrony zdrowia -
      powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz.

      Dodała, że jest zdeterminowana, by prace te kontynuować, a w
      najbliższy czwartek ministerstwo przedstawi zawartość koszyka
      świadczeń gwarantowanych i niegwarantowanych. Ewa Kopacz powiedziała
      też, że do czasu powołania nowego wiceministra, sama przejmie
      wszystkie dotychczasowe obowiązki Krzysztofa Grzegorka.

      Kopacz zapewniła, że kiedy go powoływała nie docierały do niej żadne
      informacje o możliwych problemach z prawem Grzegorka. - Znałam go
      jako świetnego lekarza, dobrego ordynatora, świetnego menadżera i
      bardzo uczciwego człowieka - mówiła.

    • Gość: admin Strajk. Czy listonosze przyniosą emerytury? IP: *.poczta.lublin.pl 03.06.08, 12:38
      Coś mnie trafia jak nagłaśnia się płacę na poziomie 1400 zł. brutto.
      Owszem taka jest obecnie najnizsza płaca zasadnicza i dotyczy ona
      nowo przyjetych pracowników.Jakoś pan Nowicki z Solidarności
      zapomina ile dodatków wypłaca się w Poczcie. Nie będę wypowiadać się
      na temat listonoszy, ale pracownicy Straży Pocztowej otrzymują
      dodatkowo dodatek konwojowy, dodatek nocny, dodatek za pracę w
      nadgodzinach, 15 % premii miesiącznej, szkodliwe za pracę przy
      komputerze lub w pomieszczeniach zagłębionych, dodatek za wysługę
      lat - max 20% poborów zasadniczych. To wszystko daje średnie
      wynagrodzenie na poziomie 2600 zł. brutto. Pracownicy sobie nie
      żałują, niektórzy chorują po kilka miesięcy w roku, zaangażowanie
      prawie żadne.Ponadto od 3 lat wszelkie podwyzki kierowane sa do
      eksploatacji, bo administracja i tak juz juz za dużo zarabia.
      Niedługo prosty pracownik bez wykształcenia bedzie w Poczcie
      zarabiał tyle samo co kierownik działu w administracji. Ciekawe kto
      wtedy będzie chciał ponosić odpowiedzialnośc za kierowanie tym
      bałaganem.
      • drdr2 Re: Strajk. Czy listonosze przyniosą emerytury? 04.06.08, 21:06
        panie admin, 20% wysługi lat to jest po 20 latach pracy. I ciekawe
        dlaczego nie ma pełnej obsady w konwojach? Bo nie ma nowych
        chętnych, o niebo więcej zarobi się na bramce na dyskotece. Od
        konwojenta wymaga się lincencji i różnych innych umiejętności za
        małe pieniądze, MAŁE. A kierowników jest za dużo i zarządzanie
        koszmarne, jak wyglądała restrukturyzacja sprzed 2 lat, proszę
        poczytać ówczesną gazetę pocztową, jaki był entuzjazm kierowników i
        dyrektorów wobec tego eksperymentu. To są fachowcy? Tylko doją
        pocztę i nic z siebie nie dają, wszyscy powyżej naczelnika.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka