Dodaj do ulubionych

Referendum 10 lub 17 stycznia

IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 21:08
OK, chcę referendum, wiem jak zagłosuję, no pan prezydent musi odejść, ale
niekoniecznie chcę pana młodego z SLD... mało dobrze mu z oczu patrzy...
Obserwuj wątek
    • Gość: Elena Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 21:11
      A ja na żadne referendum nie pójdę. Nie pozwólmy,żeby frekwencja w
      tym pseudoreferendum przekroczyła 29%. Przecież tym komuchom chodzi
      tylko o bezpłatną kampanię wyborczą. Bezpłatna dla nich, bo za
      wszystko zapłacimy my. I przyjrzyjcie sie uważnie Jońskiemu -
      organizatorowi tego referendum. Normalnemu człowiekowi niedobrze
      robi się po bliższym zapoznaniu się z tym osobnikiem.
      • Gość: znajomy trzeba pójść i zagłosować za Kropą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 21:23
        Na referendum trzeba pójść i zagłosować za Kropą, tylko po to, aby
        kojot Joński nie dorwał sie do koryta. Niestety tylko taki język w
        przypadku tego osobnika pasuje - sorry - to niebezpieczny i
        bezwzględny gość.
      • irjanas Re: Referendum 10 lub 17 stycznia 22.10.09, 00:37
        A mnie mdli na widok obecnego prezydenta Łodzi.
        To jest referendum za odwołaniem Kropiwnickiego a nie wyraz poparcia
        dla SLD.
        Po ewentualnym odwołaniu miastem będzie zarządzać mianowany
        komisarz, az do czasu nowych wyborów miejskich.
        • Gość: łodzianka Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 09:17
          przede wszystkim chodzi o zademonstrowanie postawy obywatelskiej. Dość rządów
          bolszewickich pod transparentem bogoojczyźnianych haseł. Za rozwalenie Teatru
          Nowego należy mu się utrata stołka. Dwukrotnie pogrążył teatr. Haniebnie
          postąpił nie licząc się kompletnie z opiniami ludzi kultury. Bolszewizm w
          najgorszym wydaniu. Niech pełni całodobowe warty w czapce i szarfie pod
          pomnikiem Piłsudskiego skoro uważa się za prawdziwego patriotę. Tam go widzę i
          jego "wierny" dwór.
          • Gość: homofil Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.smrw.lodz.pl 22.10.09, 12:21
            sorry, ale za te bzdury co wypisujesz to nawet nie da się Ciebie skomentować w
            kulturalny sposób. Jacy bolszewicy?? jacy bogobojczycy?? jakie w ogóle co??
            GDYBY nie Kropa to byśmy do tej pory mieli gó..., bo rządy PO mają w dupie
            łódź!! Każdy rząd zresztą miał nas w dupie!! A kto załatwił inwestorów zza
            granicy?? Ciekawe jakby miał to zrobić siedząc w Łodzi?? Należysz to tłumu!! A
            tłum zawsze się myli i to jest podstawowa zasada!! BO tłum to półgłówki, które
            lecą za populistycznymi hasłami. Racje zawsze ma mniejszość bo ludzi
            inteligentnych jest zawsze mniej!! A Ty dalej pokrzykuj razem z Wałęsą, Tuskiem,
            SLD i Lepperem. Ja wolę słuchać inteligentnych. nie mylić z inteligencją polską
            czy wykształciuchami.
            • Gość: Ula Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.4web.pl 22.10.09, 13:04
              To proszę o konkretne dane jakich to inwestorów wyjeździł Kropiwnicki i co oni
              zrobili, bo z Dellem itp. rozmowy prowadzili już poprzednicy. Prezydent
              Wrocławia siedzi w swoim mieście i do Wrocka ściągają naprawdę porządni
              inwestorzy (tacy, którzy dobrze płacą pracownikom i inwestują w nowe
              technologie, osrodki badawcze, a nie spowadzają mieszkańców do rangi taniej siły
              roboczej, a miasta do poziomu zagruzowanego parkingu).
              Proszę o listę.
        • Gość: seba do irjanas IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.10.09, 23:06
          irjanas masz rację, że w referendum nie wybieramy kolejnego
          Prezydenta ale zapomniałeś o drobnym fakcie: z naszego, i tak
          skromnego budżetu wypłynie niepotrzebnie kilka milionów złotych, nie
          tylko na referendum ale również:
          - na wybory uzupełniające na prezydenta, który będzie rządził do
          normalnych wyborów, czyli do listopada 2010 (dokładnie 6 m-cy)
          - na normalne wybory w listopadzie.
          Kłamczuchy z SLD zapomnieli o tak DROBNYM fakcie, ze Premier może
          powołać komisarza jedynie na 3 (trzy!) miesiące, czyli np luty,
          marzec, kwiecień. W kwietniu muszą odbyć się wybory uzupełniające!!!!
          Skoro KROPA i tak nie będzie startował to czy naprawdę nasze miasto
          nie ma innego przeznaczenia tych pieniędzy??
          Brakuje na wszystko, a wy chcecie sfinansować kampanie wyborczą SLD
          i to 3 razy - bez sensu.
          • Gość: Smyku Kropa IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 23:14
            Tu już nie chodzi, czy referendum będzie kosztować 300.000 czy milion, skoro SLD
            mówi, że 300.000, to choć powinniśmy podchodzić do tego z dystansem to jakoś im
            wierzę, do tej pory tylko miasto podważyło tą kwotę, a wiadomo że to opozycji w
            tej sprawie. Chodzi o sam fakt odwołania Kropy, on sobie odejdzie za rok,
            właśnie - odejdzie. Zrobił tu burdel, olał miasto, naopalał się za nasze
            pieniądze tu i tam i co? Ma tak sobie odejść? Nie! Ma dostać od Łodzian
            policzek, a że to będzie kosztować 300.000? Na łodzianina to wyjdzie groszowa
            sprawa, podziel 300.000 na 750.000. Nie jeden zapłaciłby krocie, żeby go odwołać
            lub wyrazić co o nim czuje, My możemy to zrobić za jedyne 50 groszy od głowy,
            dla mnie promocja i duma, żeby dać mu policzek przed odejściem. Gromkie won dla
            tego Pana.
            • Gość: Smyku Re: Kropa IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 23:15
              A poza tym zgłosi się dużo osób, co w komisjach nawet zasiądą społecznie, więc
              ta kwota może naprawdę spaść do śmiesznej sumy, a przez najbliższy rok Kropa na
              pewno wyda kolejne setki tysięcy na podróże z radnymi z PIS-u, których też
              rozliczy się w najbliższym czasie.
      • grastep00 Re: Referendum /odp.dla Elena/ 22.10.09, 08:54
        Podziwiam naiwność osoby ELENA.referendum jest ponad podziałami partyjnymi,dla
        dobra łodzian.Jedynie SLD uczyniło to posunięcie,aby odwołać NAJGORSZEGO
        PREZYDENTA /ranking/ w Polsce.Proszę powołać u siebie do czynu rozum ,a nie
        nienawiść.
        GRAŻKA
        • Gość: wiejskiintelygent Re: Referendum /odp.dla Elena/ IP: *.smrw.lodz.pl 22.10.09, 12:25
          jakbyś nie wiedział to /ranking/ nie oceniał prezydenta tylko jego poparcie
          wśród Łodzian. Jest to dyskretna różnica nie?? Bo jeśli byś poczytał
          specjalistów to byś wiedział że Łódź jest jednym z lepiej rozwijających się
          miast w Polsce i w przyszłości dzięki temu "wstrętnemu" prezydentowi może się
          stać jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Europie!! Ale tek jest
          jak się jest dyletantem opierającym swoją wiedzę na wiadomosciach w TVN i GW.
          • Gość: Łodzianka Re: Referendum /odp.dla Elena/ IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 14:10
            Jeśli w ogóle Łódź ma jeszcze szanse to dzięki Belce (podprowadził autostradę do
            Strykowa, fakt dokonany, jakby nie on Krakówek i inne miasta do dziś szarpałyby
            planami w swoją stronę i w ogóle nie byłoby autostrad) i Grabarczykowi. I dzięki
            zwykłym Łodzianom, którzy jeszcze mimo kłód rzucanych pod nogi przez UMŁ z panią
            od ŁSI w roli głównej jeszcze usiłują prowadzić swoje interesy normalnie. Jeśli
            Łódź się jeszcze nie wyludniła całkowicie to pomimo działalności Kropiwnickiego,
            a nie dzięki. Sztandarowym hasłem Kropy swego czasu była blokada powstania
            Manufaktury. To jest obraz jego "mądrości".
        • Gość: tytus Re: Referendum /odp.dla Elena/ IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.10.09, 23:22
          Pani Grażyno Stępowska, a co takiego to Pani SLD zrobiło dla Łodzi?
          Co zrobił dla Łodzi Pan Prezydent PANAS ze swoim dworem, PAN
          JAGIEŁŁO ze swoją dziwną pracą magisterską, której nie pamietał ani
          tematu, ani promotora, co zrobił Pan KLIMCZAK, udający, że jest
          magistrem, choć nie był, co zrobił dla Łodzi Pan Wojewoda Makowski,
          czy Marszałek TEODORCZYK??? Co zrobili Panowie: Joński, Gasiński,
          Pęczak, Panek, Skwarka, Pani Adamska(obecnie Makowska) - poza
          odebraniem dzieciom ojca, oczywiście. Co ONI WSZYSCY ZROBILI ????
          Może ktoś coś pamięta?
          I za to NIC chcecie finansować ich kampanię wyborczą? Czy 7 lat to
          tak długo, że już się nic nie pamięta?
          KROPA nie jest ideałem i z roku na rok JEST coraz gorszy ale do
          diabła, skoro wytrzymaliśmy 7 LAT, to jeszcze te 10 miesięcy
          wytrzymamy, a kasa, która pójdzie na referendum, przedterminowe
          wybory uzupełniające w kwietniu i normalne wybory jesienią - chyba
          się lepiej przyda na inne cele - choćby remont Piotrkowskiej, czy
          tych slamsów nazywanych starym budownictwem mieszkaniowym!!!
      • Gość: Ula Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.4web.pl 22.10.09, 08:56
        To idź i głosuj przeciwko - referendum nie jest nieuczciwe. Poza tym, rządzi
        teraz PO i to ona ustali zarząd komisaryczny, a nie SLD! Referendum niezależnie
        od tego, kto zbierał głosy to najbardziej demokratyczna procedura - wreszcie
        mieszkańcy mają szansę być wysłuchani!
      • Gość: Łodzianka Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 10:03
        A ja poszłabym nawet jakby organizował to PiS. Daję sobie rękę uciąć, że jesteś
        nowy w Łodzi. Brak pragmatyzmu i kierowanie się ideologią nawet jeśli przynosi
        ona zgubę to cechy rozpoznawcze nie-lodzermenscha. Kropiwnicki zrujnował Łódź,
        mnie to wystarczy., Trzeba było dbać o miasto, żadne LSD nie miałoby na czym
        robić kampanii i próbą odwołania tylko by sobie zaszkodzili :-)..
    • Gość: Edyt_34 Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.09, 21:18
      Lubie ludzi konkretnych. Na poczku myślałem że blefują z tą zbiórką
      podpisów. Sam się podpisałem dopiero po 3 tygodniach jak
      zobaczyłem ,że akcja ma szanse. Dobrze, że nie czekają i składają od
      razu. A co do ludzi młodych, powiem krótko w końcu młodzi ludzie w
      polityce. A Panu Jońskiemu dziękuje za dobrze zorganizaowaną akcję.
      Bo krytykantów Kropiwnickiego jest dużo ale tylko on potrafił
      powiedzieć podróżnikowi STOP!
      • Gość: ypsylon A co ma Joński do zaproponowania!? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 21:26
        Polityka, przekłamania, polityka, przekłamania.......
    • Gość: kar_terlecki Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.retsat1.com.pl 21.10.09, 21:27
      Widac ,że pisze sflustrowany urzędnik,który atakuje Pana Jońskiego
      za to że udalo mu się zebrać podpisy. Wstyd jakimi metodami się
      posługują ludzie od Kropiwnickiego i Tomaszewskiego. Ja jestem
      dumny ,że moglem się podpisać w sprawie odwołania Pana Prezydenta
      Kropiwnickiego i obiecuje Panu JOńskiemu ,że cała moja rodzina
      pójdzie na referendum choćby było - 30 na dworze.
    • Gość: łodzianin Pan prezydent musi odejść, a kto po nim? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 21:28
      Nie wierzę, że ta przyśpieszona zmiana wyjdzie nam na dobre.
      Komuchom tak, Łodzianom - nie.
    • Gość: Jaro Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.09, 21:36
      Czyżby urzędnicy od Kropiwnickiego zaczeli się bać Jońskiego? Oj
      widzę ,że na forum kilku chyba tylko wchodzi aby go atakować i to w
      taki wredny sposób. Ja nie znam Pana Jońskiego, ale podoba mi się że
      miał odwagę, podkreślam miał odwagę spróbować zebrać podpisy. Udało
      mu się. Ale myślę że zwyciężyła Łódź, bo jest szanse, że uwolnimy
      się od nieudolnego Prezydenta Kropiwnickiego.
      Czy ktoś wie kiedy wraca Pan Kropiwnicki z Izraela?
      jestem ciekaw jaką będzie miał minkę razem z tymi swoimi kolegami na
      widok 85 tyś podpisów?
      • Gość: coddie Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 22:14
        Wali mnie Joński czy jak on się tam nazywa. Na komuchów w życiu nie zagłosuję,
        ale Bogu dziękuję, że się taka inicjatywa pojawiła. Kropaszenkę przegnać -
        bezcenne. W rankingu szkodliwości dla PL zajmuje drugie miejsce, zaraz po Prezesie.
    • Gość: gość Odwołać Kropiwnickiego natychmiast IP: *.lodz.mm.pl 21.10.09, 22:04
      Kto jeżeli nie SLD ma organizować referendum. Przecież PO+PiS=AWS
    • Gość: misio Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.10.09, 22:08
      Niezależnie od SLD 85 tys łodzian aktywnie wyraziło swoja opinię o
      działalności obecnego Prezydenta Miasta. Dokładając do tego choćby 20% tych co
      to im sie nie chciało podpisywać, ale sa podobnego zdania - to nie jest laurka
      dla obecnych władz.

      Natomiast zupełnie (bardzo) odległą jest kwestia wyboru nowego Prezydenta i
      nie ma co łączyć tego potencjalną z wygraną SLD.
      Na razie będzie referendum o odwołaniu lub nie.
      Będę głosować za odwołaniem.
      • Gość: sfinks mylisz się misio IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.10.09, 23:44
        referendum nie jest oderwane od wyborów nowego prezydenta i wcale
        nie takie odległe. TUSK powołać może KOMISARZA dla Łodzi jedynie na
        3 miesiące, a potem .... wybrać musimy w wyborach Prezia na czas do
        normalnych wyborów, czyli 5-6 miesięcy i dopiero na jesień będą
        normalne wybory.
        Może KROPA nie jest najbardziej wymarzonym prezydentem ale czy dla
        PRZYJEMNOŚCI jakiegoś jońskiego, czy makowskiego mamy wywalić w
        błoto 3 razy tą samą kasę.
        Jakoś nie wierzę w to, co ktoś wcześniej napisał o tych chętnych, co
        to społecznie zasiądą w komisjach wyborczych. W ostatniej kampanii
        nie było chętnych nawet za kasę. A jeśli za kaskę - to policzcie
        sobie: w Łodzi mamy chyba ok. 400 komisji, każda partia albo
        koalicja, czy porozumienie, które wystawi swojego kandydata na
        prezia ma prawo wystawić do KAŻDEJ komisji wyborczej swojego
        przedstawiciela. W ostatnich wyborach mówiło się chyba o 8-10
        partiach uczestniczących w wyborach, czyli: minimum 350 komisji
        pomnożone przez min 8 partii pomnożone przez min 150 zł i jeszcze
        razy 3 (referendum, wybory uzupełniające i normalne) - to już prawie
        1.300.000zł (milion trzysta tysięcy zł), a do tego jak sądzę:
        przygotowanie lokali wyborczych, papierów do głosowania, ochrona,
        przejazdy z głosami i protokołami, kampania medialna itp, itd - i
        jak to się ma do tych 300.000zł, które obiecują lewicowe
        kłamczuchy ???????????
        Taka to prawda jak to, że ONI potrafią cokolwiek zrobić. Zresztą
        gdyby potrafili to nie przerżnęliby z takim wynikiem wyborów 2002
        zaraz po SWOJEJ WSPANIAŁEJ KADENCJI W KTÓREJ MIELI W RADZIE
        MIEJSKIEJ CHYBA 44 RADNYCH, MIELI SWOJEGO MARSZAŁKA I WOJEWODĘ !!! A
        ilu ich wybrali Łodzianie po tych wspaniałych rządach ?? 7, czy 8 ?
        To najlepiej świadczy o tym jak pracowali i co potrafią, nie
        sądzicie?
    • Gość: Pozdrawiam Nareszcie ten obibok odejdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 22:08
      mam nadzieję, że brud i smród zniknie z miasta. Kropie to nie przeszkadzało.
      Widocznie w domu ma tak samo. Są ludzie którym niestety to przeszkadza. Precz
      z Kropiewnickim. Niech jedzie sobie do tego Izraela na stałe. Niech tam pyta
      ludzi gdzie mają czapkę. Niech tam ma wszystkich w dupie, bo w Łodzi już
      wszyscy go mają w dupie. Przykro, że łodzianin, nie potrafi dbać o swoje miasto.
      • Gość: by jakie żelek ma osiągnięcia? IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.09, 22:31
      • Gość: Łodzianka Jaki łodzianin???? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 10:08
        On się urodził w Częstochowie.
    • Gość: Oskar Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 22:43
      Świetan akcja!!!Gratulację dla pana Jońskiego!Wreszcie ktoś odważył
      się pokazać,że pan Kropiwnicki jednak nie powinien się czuć tak
      bezpiecznie na swoim stołeczku.I 85 tyś łodzina to potwierdziło.Z
      ogromną przyjemnością odwołam pana prezydenta w referendum :)
    • Gość: Magdalena Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 21.10.09, 23:01
      No tak...widać,że pierwszych kilka komentarzy jest dziełem ludzi
      obsadzonych przez Kropiwnickiego.Krytykują pana Jońskiego nie
      zaminiwszy z nim zapewne jednego zdania.Człowiek podjął konkretne
      działanie,bo podobnie jak większość łodzian ma już dość tego co
      dzieje się w naszym mieście.Jestem całym sercem za doprowadzeniem
      tej akcji do końca-powodzeniem w referendum i mam nadzieję,że
      wreszcie nasze miasto uwolni się od bezwzględnego,pozbawionego uczuć
      pasożyta jakim jest tzw. prezyden Kropiwnicki.
      • Gość: Mimi Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 23:31
        Joński odważył się rozpocząć szalenie kontrowersyjną akcję.
        85.000 mieszkańców Łodzi odważyło się powiedzieć NIE.
        To już nie jest żart polityczny. To już nie jest rozróba zorganizowana przez
        SLD. To jest świadomy i odważny protest mieszkańców przeciwko urzędnikowi,
        któremu Urząd Miasta pomylił się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.
      • Gość: tata No tak - magdaleno IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 22.10.09, 23:55
        a jaki STOŁEK pan Joński obiecał TOBIE? Warto dla niego tak się
        szmacić?? Jakaż to większość Łodzian poparła referendum? Czyżby 85
        tys z ponad 750 tysięcy mieszkańców to była większość? No chyba wg
        wyliczeń Jońskiewiczów, bo dla normalnych ludzi to trochę powyżej
        10 % ( dziesięciu procent!).
        I nie ubliżaj waćpanna urzędnikom, bo na stołku od jońskiego TEŻ
        BĘDZIESZ URZĘDNIKIEM - tylko gorszego gatunku, bo nie umiejącym
        liczyć. A w przeciwieństwie do poprzedniej ekipy, która nawet
        sprzątanie tych zabagnionych starych kamienic np na Bałutach ZLECAŁA
        FIRMIE SWOJEGO PRZEWODNICZĄCEGO SLD DZIELNICY BAŁUTY - ŁAwickiemu_
        ZA PRZYZWOLENIEM TAKICH KUMPLI JAK PANAS, JAGIEŁŁO, CZY SKWARKA - to
        ekipa KROPY - to ANIOŁY!!!
    • Gość: gość Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.09, 23:51
      Pani Majerowska-Dudek 30 dni!!!! 30 dni liczenia głosów, chyba
      żart!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak długo , ale to przecież Łódź i
      urzędy:(.....
    • podpisanym antysemityzm ..? 22.10.09, 00:21
    • Gość: Mia Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.09, 00:24
      Ja proponuję termin Święta Trzech Króli :D
    • kcramsib Referendum 10 lub 17 stycznia 22.10.09, 00:35
      A ja mam tylko jeden apel: niech ludzie nie zniechęcają się do referendum
      tylko dlatego, że zawdzięczać je będziemy SLD (na które, mimo lewicowych
      sympatii, również nigdy nie głosowałem i głosować nie zamierzam)... na jak
      najszybszym odejściu Kropiwnickiego zależeć powinno wszystkim zależącym na
      dobru miasta Łodzianom, niezależnie od ich preferencji politycznych. Taka jest
      prawda: prezydent Kropiwnicki się po prostu nie sprawdził, miasto pod jego
      panowaniem zmieniło się na gorsze i ważne, mam nadzieję, referendum, będzie po
      prostu symbolem "wdzięczności" mieszkańców...
      • Gość: Kropaszenka Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 02:49
        Powiem jedno - za czasów Kropy l. ludności Łodzi spadła o kilkadziesiąt tys. -
        jasne miasto starzeje się, jest dużo osób w podeszłym wieku, ale jaka była
        alternatywna dla wielu młodych, którzy wyjechali? Dell? Gdzie zapieprza się 50%
        ciężej niż w Limerick a pensje niskie, kropa wesoły bo inwestycja jest a
        Dellowcy tysz, bo tania siła robocza. Kropiwnicki co przez te kilka lat kadencji
        zrobiłeś, żeby l. ludności Łodzi tak drastycznie nie spadała? Kto spłaci kredyty
        zaciągnięte przez miasto, gdy w 2030 r. będzie łodzian może 600.000 w takim
        tempie?...Spójrzcie - w 1988 było nas 850.000 i wszyscy się w Łodzi mieścili,
        teraz jest 100.000 mniej i nagle brakuje mieszkań, chociażby socjalnych,a
        przecież wiele osób mieszkało w gminnych, wiele powyjeżdżało, jest masa pustych
        mieszkań...kompletnie nie zachęca się ludzi do osiedlania w Łodzi, na
        rewitalizację kamienic wydaje się niewiele więcej niż na podróże kropy przez
        całą kadencję, kredyt 300 mln powinien iść właśnie na rewitalizację kamienic w
        centrum! Żałosna władza, oby wreszcie zostali wybrani ludzie, którzy kochają to
        miasto i prócz kaski co miesiąc, wkładają w pracę serce.
        • Gość: Ula Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.4web.pl 22.10.09, 09:07
          We Wrocławiu miasto wykupuje lub otrzymuje w zamian za grunt jakiś procent
          mieszkań TBS-ów. Pan Tomaszewski nie wpadł na tak prosty pomysł - woli wyburzać
          całe kwartały (łącznie z zabytkami) i stawiać TBS-y na zasadach zupełnie
          komercyjnych, z nikłymi korzyściami dla miasta. Nie powstają nowe mieszkania, bo
          żaden bank nie da kredytu taniej sile roboczej czyli nam, łodzianom. Kamienice
          się sypią, bo nikt o nie nie dba (nie może liczyć na żadne wsparcie ze strony
          miasta, które przez dziesięciolecia zaniedbywało budynki)- inne miasta uchwalają
          zachęty finansowe, organizują spotkania z kredytodawcami. A Kropa lata i
          przywozi zza granicy rozwalających miasto spekulantów. Niech się rozliczy, jakie
          konkretne inwestycje były następstwem jego "misji gospodarczych"!
          • Gość: seba Ot durność ULI IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.10.09, 00:08
            Ula jesteś z SLD, czy sama z siebie jesteś taka durna? Jeśli nie
            odróżniasz komercyjnego WTBS-u od miejskiego TBS-u to nie wypowiadaj
            się w sprawach NASZEGO MIASTA. Dla tych, którym przysługuje
            mieszkanie komunalne w TBS-ie żadne kredyty potrzebne nie są, a kto
            ma kasę i chce mieszkać w blokach WTBS-u - TO NIECH PŁACI! Tam
            biednych nie ma! Nie rób ludziom wody z mózgu, wystarczy, że TOBIE
            zrobili!
            Zacznij już się modlić o rozum, bo potem będzie za dużo chętnych.
            Już raz nie-PiS-owcy, którzy głosowali na KACZKĘ na prezydenta, bo
            tak ładnie opowiadał czego to nie zrobi - kajali się przed Polakami.
            Po referendum będzie czas na takich samych nie-SLD-owców którzy
            zagłosują za wnioskiem SLD, bo im zrobiono wodę z mózgu, a potem
            przyjdą sie Kajać przed resztą społeczeństwa.
            GRATULUJĘ ODWAGI - BO BYĆ DE..BILEM BEZ WŁASNEGO ZDANIA,
            POWTARZAJĄCYM JAK MANTRĘ KŁAMSTWA INNYCH - TO TEŻ ODWAGA, TYLE ŻE
            NIECO INNEGO GATUNKU.
            A przez te dziesięciolecia to też ekipa KROPKA zaniedbywała te
            kamienice, czy może KOMUCHY - jak sądzisz "mądra-inaczej" ULU?
      • Gość: wal się w łeb! Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 17:40
        na gorsze?! przestań człowieku pie...ć za przeproszeniem. Jakoś nie pamiętam,
        żeby wcześniej było lepiej. A taki symbol, który sporo kosztuje i nie przynosi
        nic w zamian mieszkańcom to sobie w dupę wsadź!
        W polityce nie ma miejsca na mszczenie się. Liczy się zimna kalkulacja.
        Podziękowanie Kropie wcześniej nie daje nam żadnych korzyści, żadnych!
        • Gość: I tyle Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 18:34
          Amnezja Ci dolega. Było lepiej. Przykłady? Np. Plac Dąbrowskiego nie był
          kiczowaty, tylko był spójny architektonicznie. Stał browar Anstatta i parę
          innych zabytków. Kamienice REMONTOWANO, a nie burzono w tempie hurtowym. Gdzie
          się Kropa przeciwstawił? Przy zaszczanym Dworcu Fabrycznym, akurat tam gdzie
          jest to uzasadnione koniecznością rozwoju miasta (połączenie z szybką koleją), a
          nie prywatnym interesem jakiegoś starozakonnego. Jak dla mnie to facet celowo
          działa przeciw miastu.
    • Gość: mikrobi Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 07:46
      jestem na "tak", za odwolaniem Pana "K", ale przyjdzie swołocz z LSD, wiec
      obydwie opcje nie sa dobre dla tego miasta.
      • patsywojt Re: Referendum 10 lub 17 stycznia 22.10.09, 13:19
        SLD przyjdzie tylko jeśli nastąpi nagły przewrót rządowy i komisarza nie będzie
        nominować PO lub jeśli za rok uzbierają odpowiednia liczbę głosów, co wątpliwe.
        Jakoś pomieszałeś/aś zupełnie różne kwestie - odwołanie prezydenta z wyborem
        nowego.
    • Gość: jarek Od lat w UM i Urzedzie Wojewódzkim oraz spółkach IP: *.anonymouse.org 22.10.09, 07:50
      podległych rezydują te same "mordy". Raz tu raz tam - z zawodu dyrektorzy,
      kierownicy, urzędasy. MPK, MPO, ZDiT, ŁSI, Wodociągi, ŁSE, Lotnisko,
      Szpitale.... wszędzie przewijają te same osobniki od lat. Co robi w Łodzi np
      PSL z zawianym panem Stasiem O. Inne partie robią to samo. Trzeba wreszcie
      pozbyć się tych pierdzistołków którzy w swojej uległości i dbanie o miejsce
      przy korycie będą się płaszczyć i podlizywać każdej władzy. Czas generacyjnej
      wymiany ludzi, większość tych starych chce żyć dostatnio bo dawno temu coś tam
      coś tam kiedyś zrobili. Nie liczy się interes miasta tylko trwanie na
      stanowisku. Na wyborach prezydenta miasta pamiętajmy o tych którzy nic nie
      robiąc szkodzili miastu - niezależnie od opcji politycznej. Tzw. łodzianie w
      Warszawie na stanowiskach ministerialnych szybko zapominają o Łodzi - budzą
      się przed wyborami jak zależy im na głosach wyborczych. Co dla Łodzi zrobili:
      pani Katarasińska, Grabarczyk, Drzewiecki, Miller i inni?
      Nic zajmują się tylko walkami politycznymi w Warszawce.
      Naszym przekleństwem jest brak opcji wyborczej głosowania na konkretne osoby a
      nie na partie które wpychają swoich na pierwsze miejsca list wyborczych -
      przez to wybory stają się farsą.
      • Gość: EL Re: Od lat w UM i Urzedzie Wojewódzkim oraz spółk IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 10:21
        Miller jest żyrardowianinem (100 km od Łodzi a 40 od warszafki), Katarasińska
        jest komorniczanką, zaś Grabarczyk robi akurat bardzo dużo - wbrew lobby
        krakowsko-gdańsko-białostłłocko-warsiafskiemu w drogownictwie i kolejnictwie,
        które hamuje budowę polskiej infrastruktury drogowej i kolejowej TYLKO dlatego,
        żeby Łódź za bardzo nie urosła. Na marginesie - nie popieram (już) PO, zwłaszcza
        łódzkiego, ale Grabarczyk jest wyjątkiem. Tylko Belka w zakresie transportu
        zrobił więcej - szybciutko doprowadził A2 pod Stryków, aby nie pojawiły się
        wyższe racje, że A2 ma biec przez Kutno, Kiernozię oraz Sromów, a nie przez Łódź.
    • grastep00 Referendum -i Kropa znowu w Izraelu 22.10.09, 08:43

      Wielka prośba do organizatorów akcji odwołania "wędrowniczka".
      Propagujcie "na okrągło"w środkach masowego przekazu,na ulicach uczestnictwo
      łodzian przy urnach. SKANDAL PREZYDENT ZNOWU W IZRAELU
      PO CO TAM jeździ bez przerwy? Kto wreszcie położy temu kres!
      Kto rozliczy Tego pana z wydanych naszych pieniędzy?Chyba są w Łodzi
      instytucje powołane do rozliczania nieprawidłowości postępowań osób
      zajmujących eksponowane stanowiska.
      • Gość: koni grastep00-czyli Pani Grażynko Stepowska IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.10.09, 00:16
        wszak Pani jest na emeryturze i ma Pani dużo czasu i może Pani
        promować referendum i swoich przyjaciół z SLD sama. Po co pośrednicy?
        Choć te "00" w pani nazwie świadczy o wszystkim, tak o referendum
        jak i o pani. GRATULUJĘ.
    • Gość: bbb Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.mnc.pl 22.10.09, 08:54
      Jak dla mnie jest to marnowanie pieniędzy gdyż i tak już niedługo są wybory
      które zweryfikują czy przyjdzie ktoś inny czy nie. A tak to znów kilkaset
      tysięcy trzeba wydać na karteczki i ludzi...GŁUPOTA!!!
      • Gość: Ula Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.4web.pl 22.10.09, 09:11
        A może zaproponować ludziom siedzenie w komisjach za darmo? Jestem chętna!
        Takiego pseudo prezydenta należy UKARAĆ, by jego następcy LICZYLI SIĘ Z GŁOSEM
        MIESZKAŃCÓW i to nie tylko przy okazji wyborów!
    • Gość: Łodzianka Ludzie przestańcie marudzić, idźcie na referendum! IP: 195.47.201.* 22.10.09, 09:00
      Mozna lubic albo nie SLD, ale jedynie Oni odważyli sie na temn
      krok!!!Nie macie moralnego prawa obrażac ludzi przede wszytskim
      młodych ludzi, którzy bardzo ciężko pracowali przez te 2 miesiące,
      aby można było doprowadzić do referendum.Każdemu nie podoba się
      Kropa, bo wiemy, że nic dla Łodzi nie robi, ale kiedy pojawiła sie
      grupa młodych ludzi, którzy coś chcą zrobić dla tego miasta od razu
      krytykujecie, obrażacie, wyzywacie od komuchów!!Ludzie zstanówicie
      się.Przestańcie pieprzyć bez sensu tylko idźcie na referendum i
      odwołajcie Kropę!I ja mieszkanka Łodzi bardzo chcę podziękowac sa
      świetnie przygotowana akcję Panu Jońskiemu!
      • Gość: Ula Re: Ludzie przestańcie marudzić, idźcie na refere IP: *.4web.pl 22.10.09, 09:14
        Przyłączam się do gratulacji - przekupione posadkami PO stchórzyło! Czas myśleć
        na kogo głosować w wyborach - czy są w Łodzi ludzie, którym zależy na tym
        mieście??? Kto powinien kandydować, komu jesteśmy skłonni zaufać, skoro nie
        ufamy politykom? Czas na społeczników - nie jesteśmy skazani na głosowanie wg
        partii!!!
    • Gość: Łodziak 17 stycznia nowe osfobodzenie IP: *.centertel.pl 22.10.09, 11:11
      już jedno było - dzięki lewicy...
      • Gość: raskolnikov Re: 17 stycznia nowe osfobodzenie IP: 66.230.230.* 22.10.09, 11:28
        Mam w głębokim poważaniu te Wasze wybory i odwoływanie "kropka". Ci cudowni
        społecznicy z SLD, którzy tak oddają się sprawie, też chcą trochę pochapać. To
        miasto nigdy nie będzie miało dobrych władz, za dużo motłochu tu mieszka!
        • Gość: czepiacz No cóż IP: 194.176.201.* 22.10.09, 14:05
          Najpierw:

          > Mam w głębokim poważaniu te Wasze wybory i odwoływanie "kropka".

          A potem:

          > To
          > miasto nigdy nie będzie miało dobrych władz, za dużo motłochu tu mieszka!

          Gratuluję konsekwencji i samokrytyki!
    • Gość: www Kto za to zapłaci ??????????????? IP: 212.191.132.* 22.10.09, 11:48
      A kto za to zapłaci? przecież ustawowe wybory są na jesień 2010 roku. Pytam po
      co ta szopka ? Ewentualny nowy Prezydent na trzy miesiące ???
      Prokurator dla opozycji za niegospodarność publicznymi pieniędzmi i brak
      wyobraźni !
    • Gość: mc Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.smrw.lodz.pl 22.10.09, 12:13
      okej jesteś idiotą, który wierzy we wszystko co mu POwie. okej! ale po co
      wydawać kasę na referendum?? po SLD robi kampanię za nasze pieniądze?? KAŻDY kto
      podpisał tę petycję jest IDIOTĄ!! KAŻDY!! i okrada własne miasto.
      • Gość: kik Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.09, 12:56
        To smutne, ale jak widac prawdziwe. Żyjemy w miescie ludzi szarych,
        zabieganych, którym można wcisnąc wszystko. I tak gazety, SLD
        wmówiło mieszkańcom, że mają złego prezydenta - nie ważne jest ile
        się w Łodzi pozytywnego wydarzyło, nie ważne sa inwestycje, których
        nie ma w innych miastach. Ważne są korki i zatory na drogach, brudne
        ulice i inne wymyślone zarzuty.
        Nie jestem z UMŁ, ale widzę głupotę, zajadłość i krótkowzroczność i
        złe intencje tych co do referendum nawołują.
        • patsywojt Re: Referendum 10 lub 17 stycznia 22.10.09, 13:22
          Jakich inwestycji nie ma w innych miastach? Wymień jedno o podobnym choć
          rozmiarze, które ma mniej inwestorów.. Warszawa, Wrocław, Gdańsk?
        • Gość: :-/ Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.10.09, 14:29
          A co jest ważne wg Ciebie? Przez zatory na ulicach ludzie bankrutują a Ty
          twierdzisz, że to nie jest ważne?????? Kto Ci przyjedzie na zakupy do smrodu?
          Poza tym to nie jedyne zarzuty. Bajzel tylko brudasom nie przeszkadza.
          • Gość: Smyku Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 15:23
            Także uważam, że trzeba namówić prof. Belkę na kandydowanie, wybór jego byłby
            zasadniczo jednostronny. Poza tym myślę, że w nowych wyborach do Rady Miejskiej
            trzeba zmienić nieco gabinecik, nie tylko chodzi o ludzi młodych - bo większość
            jednak brakuje zasadniczej wiedzy, ale w Radzie winno zasiadać duże gremium osób
            o wykształceniu odpowiednim, brakuje tam prof., ekonomistów, inżynierów,
            architektów, a kogo mamy w zamian? Wychowanków partyjnych, byłych rzeczników,
            osoby anonimowe, głównie przytwierdzone do partii. Sam będę namawiał mojego
            profesora - geografa ekonomicznego, do kandydowania. Łodzią muszą rządzić ludzie
            doświadczeni, którzy przeżyli sporo, widzą kontrast, ale ciągle się dokształcają.
            • Gość: aksel Re: Referendum 10 lub 17 stycznia IP: 91.194.144.* 22.10.09, 17:27
              Profesorów to ty zostaw na uczelni tam jest ich miejsce. Nie zauważyłem żeby
              dyrektorami prężnie rozwiających się firm byli prof. myślę że prędko by padły.
              Wyjątek stanowi minister finansów tam może być prof. bo i tak nic nie zmieni.
          • Gość: sfinks zatory na ulicach ? IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.10.09, 00:35
            A Ty widziałeś zatory na ulicach we Wrocławiu?? Przez ponad dwa
            lata! Ale tam MIESZKAJĄ LUDZIE MĄDRZY, KTÓRZY WIEDZĄ ŻE NIE DA SIĘ
            ZROBIĆ DLA MIASTA KANALIZACJI W XXI WIEKU I DOPROWADZIĆ WODY BEZ
            ROZKOPANIA ULIC, NIE DA SIĘ ZAMIENIĆ STARYCH RUR NA NOWE NIE KOPIĄC
            W ZIEMI I NIE ODKOPUJĄC TYCH STARYCH. Tylko jełop może marzyć o tym,
            ze przyjdzie w mocy duszek z SLD, machnie zaczarowaną lewicową
            pałeczką i robota sama się wykona - W JEDNĄ ZACZAROWANĄ NOC. Jak
            chcemy żyć po ludzku i europejsku to trzeba jakieś koszty ponieść.
            Ciekawe czy Ci co mieszkają na Rudzie Pabianickiej i dotychczas
            nosili wodę wiadrami ze studni na podwórzach a s..rali do kibli
            podwórzowych i w piękne słoneczne dni letnie wąchali te swoje
            g...ówna - też protestują???
            A co zrobiła EKIPA SLD w swojej kadencji? Nie umieli nawet złożyć
            wniosku do EBI o promocyjny kredyt na drogi - bo tak spie...przyli,
            że im odrzucili.
            Jaka jest ekipa KROPY, taka jest ale blisko 600 milionów euro na
            drogi i naprawę kanalizacji dla miasta zdobyła. A że aby je wydać
            trzeba trochę pokopać - to dla normalnych ludzi naturalne. Tylko
            betony partyjne nie są w stanie tego zrozumieć albo rozumieją ale z
            zazdrości łgają i otumaniają takich głupoli co to tylko gazecie i
            politykom wierzą. Brak rozumu nie zwalnia z myślenia, szanowni
            Państwo.
    • Gość: f16 Referendum 10 lub 17 stycznia IP: *.toya.net.pl 22.10.09, 12:48
      no powiem Wam ze beda jaja bo ci z sld pojda, ale ci z po tez:) + ja
      85 tys.......... ktos tego kropy chyba jednak nie lubi:)
    • rocco_invades_poland nikt przeciez nie kaze.. 22.10.09, 13:59
      ... glosowac na jednego badz drugiego. wazne zeby usunac dziada.
      konczac swa wypowiedz, ja raczej oceniam ludzi po tym co zrobili, niz to jakie
      maja oczy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka