Dodaj do ulubionych

Pisma do Prezydenta

IP: *.toya.net.pl 06.05.04, 17:34
Przeczytajcie:

www.uml.lodz.pl/indeksik.php3?menu2=2&zapytanie=2,01&poz=1&id=2477
Jedynym ratunkiem jest w tej chwili uderzenie do Prezydenta. Może
przygotujemy jakąś stronkę z formularzem zawierającym prośbę o zawetowanie
ustawy. Tam można by umieścić tekst Marcina.

Kolejnym krokiem byłoby skierowanie sprawy do Trybunału Konstytucyjnego, ale
trzeba sprawdzić jakie organy mogą to zrobić.
Obserwuj wątek
      • Gość: Albert Przykładowa treść pisma. IP: *.toya.net.pl 06.05.04, 18:05
        Oto treść mojego wpisu:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o zawetowanie ustawy - nowelizacji prawa
        lotniczego. Dyskryminuje ona moje miasto Łódź i jej obywateli. Po wielu latach
        starań łódzkie lotnisko Lublinek wreszcie ma zostać rozbudowane i tym samym
        Łódź ma szansę przestać być największym miastem w Europie nie posiadającym
        standardowego lotniska. Plany rozbudowy wywołały niepokój wśród innych portów
        lotniczych, bowiem wiążą się z odebraniem im około 300 tys. pasażerów rocznie
        (tyle mieszkańców woj. łódzkiego korzysta z komunikacji lotniczej głównie z
        warszawskiego Okęcia). Zaniepokojone kręgi doprowadziły do wprowadzenia do
        Ustawy dyskryminującego zapisu o ostrzejszych przepisach antyhałasowych dla
        lotniska Łódź Lublinek. Lotnisko mieści się w obszarze administracyjnym miasta,
        ale nie jest położone w bardziej uciążliwym miejscu niż np. poznańska Ławica,
        bydgoskie Szwederowo czy warszawskie Okęcie. Z tego powodu wprowadzenie
        szczególnych ograniczeń tylko dla łódzkiego lotniska jest jawnie dykryminujące
        i ograniczające jego rozwój. Zapis w ustawie dzieli obywateli Polski na takich,
        którzy będą posiadali lepszy, i takich, którzy będą posiadali gorszy dostęp do
        komunikacji lotniczej. Uważam, że jest to niezgodne z Konstytucją i narusza
        moje prawa obywatelskie. Brak dobrej komunikacji lotniczej hamuje rozwój
        miasta, napływ nowych inwestorów i wpływa na poziom bezrobocia w regionie, co
        uderza w podstawowe interesy mieszkańców. Zapis jest także z sprzeczny z zasadą
        równości podmiotów gospodarczych. Starania Łodzi o rozbudowę lotniska trwały od
        10 lat i wreszcie zakończyły się sukcesem (tegoroczna rozbudowa za pieniądze
        gminy, nie z budżetu państwa), a ustawodawca jednym zdaniem przekreśla
        wieloletnie starania łodzian. A wokół sprawy łódzkiego lotniska utworzył się
        ruch obywatelski, który poprzez wspólne działania społeczne doprowadził do
        tego, że lotnisko to ma szansę stać się "lokomotywą" rozwoju miasta. Liczę na
        zawetowanie Ustawy przez Pana Prezydenta.
        • Gość: ander Re: Przykładowa treść pisma. IP: *.toya.net.pl 06.05.04, 18:41
          Ode mnie na pewno coś pójdzie. Służę miejscem na stronie na link do
          ewentualnego formularza lub strony. Należy jednak uniknąć sytuacji zalewania
          mailami tej samej treści jednego adresu, w ten sposób tylko zniechęcimy
          odbiorcę. Trzymam kciuki za powodzenie kolejnej, jakże ważnej akcji
          lotniskowców.

Pozdrawiam,
          ander
    • Gość: axx Re: Pisma do Prezydenta IP: 207.191.236.* 06.05.04, 19:06
      Widze ze kompletnie nie znasz pracy Sejmu i Senatu. Wszystkie ustawy nie biora sie z powietrza na drugi dzien. Przygotowanie ustawy
      odbywa sie w Komisji Sejmowej wyznaczonej do tej ustawy. Zatem warto byloby poznac nazwiska poslow ktorzy to przygotowali,kiedy rozpoczeli
      prace, kto byl zleceniodawca, kto wspieral wysilki nieformalnie,jakich argumentow uzywali. Kto byl za a kto przeciw. To pozwoli Ci miec
      poglad na sprawe. Twoje listy nic tutaj nie wniosa bo nikt nie bedzie na nie reagowal lacznie z Prezydentem (ktory jak malo kto zna sie na handlu gruntami).
      Ustawa tez nie zostanie zmieniona natychmiast tylko musi ja poprzedzac taka sama procedura. Jest jeden niekorzystny czynnik a mianowicie wybory
      i poslom w tej chwili lata i powiewa co uchwalaja i podpisuja. Po wyborach wielu z nich juz nie bedzie tego czynic . Prezydent rowniez
      jest na wylocie. Zatem grupa zainteresowana likwidacja lotniska odniosla kolejny sukces. Powtarzam jeszcze raz. Jest to najlepszy teren w Polsce
      do budowy parku rozrywki. Moge dodac ze znawca tego przedmiotu jest pan Kulczyk.
    • Gość: łażej Tak na marginesie IP: *.retsat1.com.pl 07.05.04, 09:39
      Czy jest możliwa zmiana nazwy lotniska?? Chociażby na "Łódź-Lublinek 2". Jeśli
      lotnisko w ustawie wymienione jest tylko z nazwy (nie ma podanych żadnych
      parametrów uzasadniających ograniczenie ruchu samolotów) czy po zmianie nazwy
      ustawa przestała by Lublinka tyczyć??
    • krzykowal Poszło takie... 07.05.04, 09:40
      Szanowny Panie Prezydencie!

Zwracam się do Pana w sprawie nowelizacji prawa lotniczego i niefortunnego
      zapisu dotyczącego natężenia hałasu na lotnisku Łódź-Lublinek (art: 71 c.2).
      Zapis ten jawnie dyskryminuje część obywateli Polskich co jest - w moim
      odczuciu - sprzeczne z Konstytucją. W takiej ustawie, ustawodwaca nie powinien
      wskazywać wprost na konkretne lotnisko bez uzasadnienia, gdyż godzi to w
      równość obywateli.
      Liczę na to, że Pan - jako strażnik polskiej Konstytucji - nie podpisze takiego
      zapisu.
      Będąc przekonanym o niezgodności owego zapisu z zasadą równości obywateli, będę
      pilnował aby zapis ten - w przypadku podpisania ustawy przez Pana - został
      poddany osądowi Trybunału Konstytucyjnego oraz ostatecznie odpowiednich
      instytucji Unii Europejskiej.

Z poważaniem,
      Krzysztof Kowalski

ps. przypomnę adres www.prezydent.pl/poc/index.php3
      • krzykowal No i jeszcze do Premiera... 07.05.04, 09:49
        Szanowny Panie Premierze,

Zwracam się do Pana w sprawie nowelizacji prawa lotniczego i niefortunnego
        zapisu dotyczącego natężenia hałasu na lotnisku Łódź-Lublinek (art: 71 c.2).
        Dla mnie - Łodzianina i Polaka - niezrozumiałe jest jak zapis taki mógł znaleźć
        się w ustawie. Jest on niezgodny z równością obywateli a zatem również z
        Konstytucją. Odpowiedni protest został już złożony na ręce Pana Prezydenta RP z
        prośbą o zawetowanie ustawy.
        Liczę na to, że Pan - jako premier z Łodzi - podziela moje zdanie i doskonale
        rozumie problem. W związku z tym, proszę o pomoc w usunięciu tego zapisu z
        ustawy.

Z poważaniem,

---
        Nie wiem czy to coś da ale trzeba próbować wszelkimi siłami.
        www.kprm.gov.pl/email.php
    • Gość: Tomasz Re: Pisma do Prezydenta IP: *.wsd.lodz.pl 07.05.04, 11:12
      Zarówno ja jak i moja rodzina i znajomi powysyłaliśmy e - maile do prezydenta i
      do Premiera. Chciałbym,a by to coś dało ale podejrzewam, że ze wszystkiego będą
      nici...Może nadzieja jest tylko w Trybunale???
      Ale póki co wysyłajmy i zachęcajmy innych do tego.
      Pozdrawiam
      T.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka