Gość: mario IP: *.mov.pl 04.06.02, 12:42 To pytanie pojawia sie w mej glowie zawsze, gdy jade pociagiem. Dlaczego miejsca w przedzialach sa tak dziwnie ponumerowane? Jaki jest klucz? Czemu miejsca nie sa ponumerowane (nomen omen) po kolei? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: milotram Re: PKP-numeracja miejsc IP: *.toya.net.pl / 10.0.214.* 04.06.02, 13:35 no wlasnie widzialem coś takiego 62,68,64,66 idącod konca przedzialu pod scianą a chyba powinno być 62,64,66,68 z drugiej strony 61.67.65.63 a chyba powinno być 61,63,65,67 no nie wiem moze ktoś odoowie dlaczego tak jest Odpowiedz Link Zgłoś
zoppoter Re: PKP- nie tylko 05.06.02, 11:40 To nie tylko na PKP. To wynika z jakiejś umowy międzynarodowej. Podstawą liczenia są przedziały sześciommiejscowe (czyli standardowa 1 klasa, albo "lepsza" druga np. w Inercity). Pierwsza cyfra to numer przedziału. druga cyfra to numer miejsca według klucza: przy oknie 1 i 2, w środku 3 i 4, przy drzwiach 5 i 6. Przyjęto jako standard, że przy oknie jest 1 i 2 a przy drzwiach jest 5 i 6. I stąd w ośmiomiejscowych przedziałach drugiej klasy miejsca 7 i 8 są w środku na krzyż. Może to faktycznie niezbyt mądre, ale takie są ustalenia i nic na to nie poradzimy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mario Re: PKP- nie tylko IP: *.mov.pl 05.06.02, 18:17 wielkie dzieki za rozjasnienie w glowie. teraz wydaje sie to calkiem logiczne :) Odpowiedz Link Zgłoś