Dodaj do ulubionych

Pabianicka

IP: *.lodz.msk.pl / 10.120.17.* 17.09.02, 19:24
Czytaliście?

www1.gazeta.pl/lodz/1,35136,1021351.html
Jeśli to prawda, to czas najwyższy. Korki były imponujące, a jezdnia pod
mostem nadawała się raczej dla samochodów terenowych. Żeby tak jeszcze
strzyżowanie Pabianicka-Włókniarzy...

pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Ł.S. Re: Pabianicka IP: *.toya.net.pl 17.09.02, 19:52
      Gość portalu: barnaba napisał(a):

      > Jeśli to prawda, to czas najwyższy. Korki były imponujące, a jezdnia pod
      > mostem nadawała się raczej dla samochodów terenowych.

      A ile przekładni urwały tu tramwaje...

      Przypomnę, że ta inwestycja była zaplanowana na rok 2001, ale wtedy nie
      wystarczyło pieniędzy.

      Pozdrawiam,
      Ł.S.
    • hubar Re: Pabianicka 17.09.02, 23:11
      Za często tamtędy nie jeżdżę, ale się cieszę z każdej inwestycji drogowej w
      naszym mieście. Tamto gardło było fatalne, to dobrze że wreszcie i na to
      znalazły się pieniądze. Choć uważam że w pierwszej kolejności powinno się
      inwestować w dojazdy do przyszłych autostrad, i w już instniejące główne drogi
      Polski przechodzące przez Łódź.
      • zamek Re: Pabianicka 17.09.02, 23:23
        hubar napisał:

        > Choć uważam że w pierwszej kolejności powinno się
        > inwestować w dojazdy do przyszłych autostrad, i w już
        instniejące główne drogi
        > Polski przechodzące przez Łódź.
        Prezesie HuBarze, trochę kulą w płot to poszło. Wiadukt
        na Pabianickiej leży w osi drogi krajowej nr 14, drugiej
        co do ważności spośród przecinających Łódź. Pabianicka
        wraz z Rudzką mają w przyszłości stanowić najważniejsze
        arterie dojazdowe do A1.
        Bardzo się cieszę, że się wreszcie wezmą za ten wiadukt -
        nawet mimo tego, że po krańcówce Kolej Obwodowa wszelki
        ślad zaniknie...
        Pozdrawiam.
        • Gość: Ł.S. Re: Pabianicka IP: *.toya.net.pl 18.09.02, 02:13
          > nawet mimo tego, że po krańcówce Kolej Obwodowa wszelki
          > ślad zaniknie...

          A jaki ślad Twoim zdaniem po tej pętli pozostał oprócz rozet w okolicznym
          budynku? A rozet przy remoncie wiaduktu przecież wyjmować nie będą.

          Pozdrawiam,
          Ł.S.
          • zamek Re: Pabianicka 18.09.02, 03:25
            Gość portalu: Ł.S. napisał(a):

            > A jaki ślad Twoim zdaniem po tej pętli pozostał oprócz
            rozet w okolicznym
            > budynku? A rozet przy remoncie wiaduktu przecież
            wyjmować nie będą.
            Ech, Łukaszu, takiż z Ciebie pasjonat tramwajowy, a
            romantyzmu za grosz... Toż miejsce się liczy..., to
            otoczenie zakrzaczone, wokół którego pamięć przywołuje
            wstążkę torów, a na nich radośnie obszczerzoną tablicą z
            liczbą 11 osiemsettrójkę nr 915, która to mnie, sztubaka
            podówczas pierwszoklaśnego, do szkoły muzycznej wiozła...
            > Pozdrawiam,
            > Ł.S.
            Wzajemnie... Oj, łezka mnie się kręci... :')
            • Gość: Ł.S. Re: Pabianicka IP: *.toya.net.pl 18.09.02, 11:49
              zamek napisał:

              > Ech, Łukaszu, takiż z Ciebie pasjonat tramwajowy, a
              > romantyzmu za grosz...

              Uwierz Sławku, że w romantycznych klimatach też bywam. :)

              > Toż miejsce się liczy..., to
              > otoczenie zakrzaczone, wokół którego pamięć przywołuje
              > wstążkę torów, a na nich radośnie obszczerzoną tablicą z
              > liczbą 11 osiemsettrójkę nr 915, która to mnie, sztubaka
              > podówczas pierwszoklaśnego, do szkoły muzycznej wiozła...

              To chyba wyjaśnia sprawę. Ja tej pętli z racji wieku na oczy nie widziałem.

              Pozdrawiam,
              Ł.S.
        • hubar Re: Pabianicka 18.09.02, 19:27
          Zameczku, a porównywałeś stan jezdni na poudniu i północy Łodzi, oraz wschód z
          zachodem?
          Wiadomo gdzie będą biegły autostrady. Natomiast (do niedawna) najwieksze
          inwestycje były w rejonach zupełnie odległych od kierunku Warszawa, natomiast
          kierowały się w miejsca zamieszkania niektórych fiszów Łódzkiej "elity".
          • Gość: łażej Re: Pabianicka IP: *.retsat1.com.pl 18.09.02, 19:48
            hubar napisał:

            > Wiadomo gdzie będą biegły autostrady. Natomiast (do niedawna) najwieksze
            > inwestycje były w rejonach zupełnie odległych od kierunku Warszawa, natomiast
            > kierowały się w miejsca zamieszkania niektórych fiszów Łódzkiej "elity".


            Czy Strykowska, Kopcińskiego, Brzezińska to kierunki odległe od Wawy??
            Oczywiście napisałeś "do niedawna". Fakt, że te inwestycje powstały niedawno.
            Ale przecież wcześniej nie było ŻADNYCH dużych inwestycji (no, może poza węzłem
            drogowo-kolejowym) w okolicach Kaliskiego.

            pozdrowy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka