Dodaj do ulubionych

Nowy Concorde

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.06, 19:06
Co sądzicie o takim projekcie, czy będzie trafiony, czy może również okaże się zbyt drogi?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3328597.html
Pozdrawiam
Paweł
Obserwuj wątek
    • Gość: paweł Re: Nowy Concorde IP: *.toya.net.pl 07.05.06, 19:57
      chyba za wcześnie by o tym mówić - nad SST teoretycznie już kilkukrotnie
      zaczynano jakieś prace i jak widać nadal nie ma następcy concorde'a/tu-144, a
      przy okazji - chyba obowiązuje zakaz przekraczania prędkości dźwięku nad lądem
      więc zakres użycia takiego samolotu jest trochę ograniczone.
      • maxxman Re: Nowy Concorde 07.05.06, 20:07
        Sukces tej maszynki bedzie zalezal od tego, ile bedzie ona palila. Jesli bedzie
        to np. tylko dwa razy - a nie np. 10 - wiecej niz B747, to wroze wielka
        przyszlosc temu projektowi.

        Analogicznie, innym wymiarem sukcesu bedzie poziom emisji huku. Concordy nie
        mogly fruwac z pelna predkoscia nad ladem wlasnie z powodu emisji strasznego
        huku.

        Podsumowujac, jest to jakas szansa na rewolucje w lotnictwie. Ludzkosc
        potrzebuje bardzo szybkich polaczen trankontynentalnych, byle ekonomicznych i
        nie zatruwajacych srodowiska (w tym: halas). Szkoda, ze dopiero w 2020 r.

        maxxman

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka