Gość: PK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.06, 19:06 Co sądzicie o takim projekcie, czy będzie trafiony, czy może również okaże się zbyt drogi? wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3328597.html Pozdrawiam Paweł Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: paweł Re: Nowy Concorde IP: *.toya.net.pl 07.05.06, 19:57 chyba za wcześnie by o tym mówić - nad SST teoretycznie już kilkukrotnie zaczynano jakieś prace i jak widać nadal nie ma następcy concorde'a/tu-144, a przy okazji - chyba obowiązuje zakaz przekraczania prędkości dźwięku nad lądem więc zakres użycia takiego samolotu jest trochę ograniczone. Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Nowy Concorde 07.05.06, 20:07 Sukces tej maszynki bedzie zalezal od tego, ile bedzie ona palila. Jesli bedzie to np. tylko dwa razy - a nie np. 10 - wiecej niz B747, to wroze wielka przyszlosc temu projektowi. Analogicznie, innym wymiarem sukcesu bedzie poziom emisji huku. Concordy nie mogly fruwac z pelna predkoscia nad ladem wlasnie z powodu emisji strasznego huku. Podsumowujac, jest to jakas szansa na rewolucje w lotnictwie. Ludzkosc potrzebuje bardzo szybkich polaczen trankontynentalnych, byle ekonomicznych i nie zatruwajacych srodowiska (w tym: halas). Szkoda, ze dopiero w 2020 r. maxxman Odpowiedz Link Zgłoś