Dodaj do ulubionych

Zagrożone obwodnice

IP: 81.144.141.* 21.07.06, 04:15
"karzą rozpoczynać wszystko od nowa"
A potem dziwimy sie ze wyniki matur sa jakie sa...

Co do autostrad, to czemu sie wszyscy dziwia? Przeciez "czerwona Lodz" to
powinna byc pustynia - bez lotniska, bez autostrad, bez przemyslu, a
najlepiej zaorac zeby tu nic paskudnego znowu nie wyroslo...
Obserwuj wątek
    • Gość: klakier Re: Zagrożone obwodnice IP: 82.177.46.* 21.07.06, 07:31
      A czy ktoś ze zwolenników S8 w wersji łódzkiej zauważył, że miałaby się ona
      kończyć na A1 w okoliczach Rzgowa. I co dalej? Jak przebijać się w kierunku
      Warszawy? Albo w kierunku Strykowa i dalej zapchaną do granic możliwości
      dwójką, albo w kierunku Piotrkowa i dalej ósemką. Tylko, że na dzień dzisiejszy
      nie ma zjazdu z A1 w kierunku Warszawy - trzeba jechać ok. kilometra do węzła
      bełchatowskiego i tam zawracać...
    • Gość: anakor Re: Zagrożone obwodnice IP: *.toya.net.pl 21.07.06, 09:25
      Trasa przez Wieluń i Bełchatów jest mniej kosztowna. Na diabła nam cały ten
      tranzytowy ruch. Niech jadą jak najdalej i tam smrodzą. Obwodnice Pabianic są
      nam potrzebne teraz, przy aktualnym natężeniu ruchu. Jak pojadą inną trasą, ruch
      będzie mniejszy. To samo z S-14. Potrzebna ona jest, jak dziura w moście. A-1
      podobno mieć będziemy, ruch pójdzie tamtędy. My musimy mieć dojazdy, to masz
      największy problem. Na razie mamy najgorszy wariant z możliwych. Do A-2 pchać
      się będziemy drogami, już teraz zapchanymi do granic możliwości. Do A-1 będzie
      to samo. Trzeba pilnie zmienić trasę przebiegu A-1 przez miasto. Niech leci tzw.
      łącznikiem kolejowym, chojny - widzew. Tam już stoją wiadukty, tory rzadko
      używane i na uboczu. Dojazd do tych wiaduktów mamy elegancki, a i przy okazji,
      przybędzie ich trochę w mieście. Do Strykowa trasę można prowadzić przez tereny
      żwirowni na Stokach i ominie się w ten sposób problem Nowosolnej.
      • Gość: Maro Re: Zagrożone obwodnice IP: *.lnet.pl 21.07.06, 09:45
        Weź się dziecko połóż spać, bo pleciesz tak że nóz się w kieszeni otwiera! A S-
        14 jest potrzebna bo będzie to obwodnica Łodzi i będzie łączyć od strony
        zachodniej Łodzi autostrady A-1 i A-2 baranie! A przez teren żwirowni na
        stokach to sam siebie poprowadź!
          • el-042 Re: Zagrożone obwodnice 21.07.06, 15:19
            Moja wypowiedź dotyczyła propozycji prowadzenia A1 śladem torów kolejowych
            Chojny-Widzew i wprowadzania autostrady do miasta, do tego przez żwirownię.
            Obwodnica ma prowadzić tranzyt wokół miasta, a nie go wprowadzać do środka. W
            mieście do ruchu służą ulice, a nie autostrady. Ani słowa nie było o S14.
            Proponuję uważnie czytać posty.

--
            Odpłyń Łodzią z EL-042

• Gość: barnaba Re: Zagrożone obwodnice IP: *.lodz.msk.pl 21.07.06, 18:01
        > Trasa przez Wieluń i Bełchatów jest mniej kosztowna. Na diabła nam cały ten
        > tranzytowy ruch. Niech jadą jak najdalej i tam smrodzą.

jasne, niech budują, byle nie przez moje kartoflisko i nie pod moim chlewikiem

> Trzeba pilnie zmienić trasę przebiegu A-1 przez miasto. Niech leci tzw.
        > łącznikiem kolejowym, chojny - widzew. Tam już stoją wiadukty, tory rzadko
        > używane i na uboczu. Dojazd do tych wiaduktów mamy elegancki, a i przy okazji,
        > przybędzie ich trochę w mieście.

Najlepiej puścić tam ruch samochodowy pozostawiając kolej, co korzystnie wpłynie
        na dynamikę ruchu.

> Do Strykowa trasę można prowadzić przez tereny
        > żwirowni na Stokach i ominie się w ten sposób problem Nowosolnej.

O kurcze, najlepiej jeszcze tunelem...
    • Gość: RAB A czego można oczekiwać ? IP: *.lze.lodz.pl 21.07.06, 09:42
      Poprośmy byłych premierów z Łodzi np Tomaszewskiego, Millera , Belkę .
      Oni na pewno nam "pomogą".
      Jak różne typy z Łodzi wchodziły na najwyższe stanowiska to pamiętam, że nigdy
      nic dobrego nie oznaczało to dla miasta i mieszkańców. Tym bardziej teraz nic
      dobrego z tego nie będzie.Tym bardziej, że Matusewicza wykopano za
      jego "działalnośc" w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.
    • Gość: guderian Re: Zagrożone obwodnice IP: *.ie.lodz.pl 21.07.06, 10:43
      Właśnie miałem skomentować ten "karzą". Widocznie błędy i nieuctwo są trendy...
      Nawet nie czuję jak mi się rynuje. He, he.
      Redaktor do szkoły
      Muszę przyznać, że w Rz-pie też się trafiają błędy, również merytoryczne. Cóż,
      po zmianie zasad egzaminów maturalnych, tych błędów może być coraz więcej.
    • Gość: piotrków Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 10:45
      plany o przebiegu tej drogi przez bełchatów i piotrków były znane od początku
      jak zaczęto rozmawiać o budowie dróg w polsce po roku 1989, dopiero w 2001 gdy
      wasz ziomal Leszek doszedł do władzy zmieniono decyzje o zmianie przebiegu
      drogi, łódzy aktywiści postanowili dołożyć wam tysiące ciężarówek dziennie choć
      jak pamiętacie łódzkie powietrze już w latach 80-tych było nie najleprzej
      jakości "ucieczka dziekanowskiego do ległej", ilość ołowiu w głowach niektórych
      obecnych tu komentatorów powoduje brak logicznego myślenia i powoduje
      niepotrzebną agresje, wszystkie miasta wypychają ciężarówki na drogi daleko od
      nich tylko wy chcecie je koło waszych domów, a może lepiej wybudować miejskie
      obwodnice które rozwiążą problemy z komunikacją, zaraz napiszecie skąd wziąść
      na to pieniądze? jak chcecie wiedzieć to przyślijcie kropiwnickiego lub
      tomaszewskiego do piotrkowa to matuszewski pokaże im jakie wnioski i jak je
      wypłnić zeby dostać pieniądze z uni w piotrkowie budowane są dwie miejskie
      obwodnice wschodnio-pólnocna, i zachodnio-południowa to nie są plany tylko
      zbudowane drogi po których można się już przejechać zapraszam, jak zostanie
      zbudowana s-8 i s-14 wedłóg łódzkich założeń to ZIELONY ROMANÓW zmieni nazwe na
      CZARY ROMANÓW pogońcie waszych urzędników do roboty mniej muzeów żydowskich i
      wyjazdów do NY w celu złożenia raportów o dokonaniach w celu pojednania a
      więcej dróg którymi dojedziecie do pracy ps. nie jestem antysemitą ale są
      ważniejsze cele niż pokazówki
        • Gość: piotrków Re: Czary Romanów hehee podoba mi sie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 11:33
          po co używasz wulgaryzmów czy dzięki temu czyjesz się bardziej męska
          jadwigo!!!!!!!!!!!!!!! w moim komentarzu nakreślam ci inne sposoby które mogą
          wam usprawnić komunikacje w łodzi, a ty nie starasz sie wysłać komentarza
          typu "rzeczywisci cholera czemu nasi urzędnicy nic nie robią żeby zdobyć
          pieniądze na nowe drogi" tylko atakiem w pis-owski stylu chcesz rozmowe
          sprowadzić do pożiomu gówna które już leży to go nie ruszamy bo będzie
          śmierdzieć, odnośnie marka jurka kretyni go wybrali choć pewnie ani razu nie
          był w piotrkowie i nie będzie bo pewnie zmienia polskę, poza tym napewno pis-
          owiec nie pomoże bo prezydentem piotrkowa jest były sld-owiec i w dodatku
          skazaniec z nieprawomocnym wyrokiem, ale to matusewicz w ciągu czterech lat
          wyremontował w piotrkowie tyle kilometrów dróg ile jego poprzednicy razem
          wzięci. w łodzi, piotrkowie, bełchatowie, czy sieradzu nie potrzeba nam
          prezydentów polityków tylko menadzerów którzy wykorzystają pieniądze z budżetu
          lub uni na polepszenie twojego i mojego poziomu życi
              • Gość: barnaba Re: Czary Romanów hehee podoba mi sie IP: *.lodz.msk.pl 21.07.06, 21:59
                Widziałem:
                - dziury w jezdniach prawie takie jak we Wrocławiu (a Wrocław ma jeszcze gorsze
                drogi niż Łódź)
                - starówka jak się sypała tak sypie się dalej
                - dworzec PKP i PKS to jeszcze gorszy syf i malaria niż w Łodzi.
                - droga na Sulejów to korek, jakiego nie powstydziłaby się Warszawa.
                Owszem- zrobiono sporo, wyprowadzono większość ruchu z centrum (choć duża w tym
                zasługa tow. Gierka), a i na starówce coś drgnęło.

Patriotyzm lokalny fajna rzecz, ale lokalny szowinizm to głupota.

BTW: Matusewicz wyszedł już z "pudła"?
      • lodzkie.autostrady Re: Brawo Bełchatów- Piotrków 21.07.06, 14:52
        S8 ma łączyć w planach trzy duże miasta: Wrocław-Łódź-Warszawa
        Dodatkowo ma stanowić południową obwodnicę Łodzi i łącznice obwodnic kilku
        miast. Skoro prezydent Piotrkowa juz podkreśla, że miasto w którym rządzi ma już
        dobre połączenie ze Śląskiej i z Warszawą, to czemu teraz utrudnia budowę
        połączenia drogowego trzem polskim metropoliom?
          • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 26.07.06, 15:10
            > Tutaj w tej zmianie chodzi o połaczenie "sciany wschdniej z Wrocławiem po przez
            > S12 i nowe połozenie S8.Łodz czy tak bedzie miła autostrady A1 i A2 .To powinno
            > wystarczyc.

Puławom może wystarczy. Łodzi nie.

A Twoje miasto na takim przebiegu drogi nic nie traci. Planowany jest łącznik
            między S8 a trasami ekspresowymi Piotrków-Kielce i Piotrków-Radom.
                • Gość: dig Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 15:45
                  panchybanie wiem ,że to akurat sa miasta..gratuluje znajomosci geografii i
                  chamstwa.jedyny argument Łodzi zawsze jesttaki,ze to duże miasto..to musi byc
                  deprymujace mieszkac w drugim co do wielkosci miescie,ktore slynie z
                  brudu,bezrobocia i przestepczosci,ja sie przy autostradzei przy belchowie nie
                  upieram.pare kim w ta czt tamat do Wrocka czy Warsz to maly problem,smieszy
                  mnie to lodzkie chmastwo i prowincjolanlizm
                  • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 15:58
                    Popraw literówki, to porozmawiamy.
                    Takie językowe niechlujstwo jest przykładem lekceważenia rozmówcy i własnego
                    nieuctwa.

Jedna czy dwie "litrówki" nie przeszkadzają, ale tego, co napisałeś czytać się
                    nie da.

BTW: "deprymujace mieszkac w drugim co do wielkosci miescie,ktore slynie z
                    brudu,bezrobocia i przestepczosci,ja sie przy autostradzei przy belchowie nie
                    upieram.pare kim w ta czt tamat do Wrocka czy Warsz to maly problem,smieszy
                    mnie to lodzkie chmastwo i prowincjolanlizm" - użycie takiego argumentu
                    (ciekawe, ze większość osób z Piotrkowa go używa- prawdopodobnie z braku innych)
                    czyni jakąkolwiek dyskusję bezcelową. Chcesz wyleczyć kompleksy? Stań przed
                    lustrem i powiedz sobie "jestem super". Może pomoże.
                    • Gość: dig Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 16:16
                      ja nie jestem z Piotrkowa!za literowki przepraszam.A co do argumentów
                      typowych,to czy to nie Łódzianie zawsze twierdzą,że wszystkie mista koło nich
                      to "wieś".jedynym argumentem jest to ,że Łodz ,ak na razie,jest jeszcze 2co do
                      wielkosci miastem..na razie bo ludnosci jakos tam ubywa..może po to ta
                      autostrada,zeby szybciej zwiaćdo Warsz ..komuna to misato rozpiescila..a tak
                      to oprócz figurowaniana 2miejscu w statystykach,nie ma w tej "metropoli"ani
                      najlepszych uczelni(filmowka-wyjątek)i zadbanych zabytkow,ani prężnego
                      przemysłu..nie jest to miasto,które odegrało jakąś role w historii
                      Polski..miasto jest zaniedbane,niebezpieczne..wyglada jak przedmiescia.nawet
                      njbardziej zapomniane uliczki Krak wyglądaja lepiej..przynajmniej nikt sie po
                      nich wieczorami nie boi chodzic..posprztąjcie to,badz co badz,architektonicznie
                      ciekwe miasto..to może bedzie w skali kraju misatem wagi "sredniej".no czekam
                      na następne,intelektulanie porywające argumenty lodzkich patriotow
                      • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 17:50
                        > ja nie jestem z Piotrkowa!za literowki przepraszam.

Przyjęte.

> A co do argumentów
                        > typowych,to czy to nie Łódzianie zawsze twierdzą,że wszystkie mista koło nich
                        > to "wieś".jedynym argumentem jest to ,że Łodz ,ak na razie,jest jeszcze 2co do
                        > wielkosci miastem..na razie bo ludnosci jakos tam ubywa..może po to ta
                        > autostrada,zeby szybciej zwiaćdo Warsz .

Dokąd? Co to jest Warsz?
                        S8 (a nie żadna autostrada- w planach jest droga ekspresowa) jest po to, by
                        łatwiej było dojechać DO Łodzi. Dla miasta ważniejsze jest połączenie z Dreznem,
                        Berlinem lub Pragą niż z Warszawą. Przemysł potrzebuje dróg dla TIRów.

> .komuna to misato rozpiescila..

Gdybyś znał historię Łodzi, wiedziałbyś, że lata komuny to lata ignorowania
                        miasta przez decydentów, zabierania jej wszystkiego, co wartościowe. Już w
                        1945r. łódzki przemysł włókienniczy fundował odbudowe kraju. Potem miasto
                        ominęła większość inwestycji socjalizmu- zbudowano kilka osiedli mieszkaniowych
                        i wodociąg z Sulejowa.
                        Rozpieszczenie Łodzi przez komunę jest bzdurą wręcz piramidalną.

> a tak
                        > to oprócz figurowaniana 2miejscu w statystykach,nie ma w tej "metropoli"ani
                        > najlepszych uczelni(filmowka-wyjątek)

"Najlepsze uczelnie" to w Polsce są dwie: SGH i UJ. Rozumując w ten sposób, to z
                        Polski można zostawić W-wę i Kraków, a resztę zaorać.

> i zadbanych zabytkow

Nie widziałeś ani Piotrkowskiej ani kompleksu Poznańskiego, ani klasztoru w
                        Łagiewnikach.

> ,ani prężnego
                        > przemysłu..

ŁSSE jest zapewne wymysłem, na Józefowie nie ma fabryki żyletek, a na Dąbrowie
                        sprzętu AGD.
                        Przemysł łódzki wychodzi z kryzysu i zaczyna mieć się dobrze (kryzys zresztą
                        zniszczył przemysł w całej Polsce- potrafisz wymienić więcej niż 10 dobze
                        prosperujących fabryk?)

> nie jest to miasto,które odegrało jakąś role w historii
                        > Polski..

Poza tym, że narodziła się tu PPS, w 1905r. wybuchło antyrosyjskie powstanie, w
                        1945r. było siedzibą władz?
                        Faktycznie- niewiele jak na 150 lat historii :)))

> miasto jest zaniedbane,niebezpieczne..wyglada jak przedmiescia.nawet
                        > njbardziej zapomniane uliczki Krak wyglądaja lepiej..przynajmniej nikt sie po
                        > nich wieczorami nie boi chodzic..posprztąjcie to,badz co
                        > badz,architektonicznie

Wybacz, ale uroda lub jej brak nie ma nic wspólnego z budową S8. (a jeśli nawet-
                        to miasta, przez które miałby przebiagać "wariant połudnowy" równiez urodą nie
                        grzeszą- piotrkowska starówka wygląda gorzej niż łódzka ul. Wschodnia, o
                        Bełchatowie litościwie zamilczę).
                        • Gość: dig Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 18:19
                          mam rodzine w Lodzi.duzo tam widzialam.przemyslu w lodzi juz nie ma,miasto
                          stracilo dawna swiewtnosc takie sa faky,nie bardzo tez cos robi po to zeby ja
                          odzyskac.a historii łodzi nie da sieporównac z tym jak sytuuja siew historii i
                          kulturze polskiej i swaitowej Krakow czy Wrszawa.a lodzka architekture trzeba
                          promowac,jak najbardziej.tyle ze miasto nie robi nic w tym kierunku.a
                          mieszkancy zachowuja sieprymitywnie,wybacz ale to Ty chyba pisalesdo kogos per
                          wiesniaku idz kurki pasac czy cos takiego..nikt do Lodzi nie jezdzi..Belch
                          chyba nie widziales,najczystsze miasto w tym wojewodztwie..a nie potrzebna mu
                          jest autostrada.problem w tym ze Lodz musi sie o nia wykłocac,co robi w dosc
                          orydynarny sposob..problem i po stronie tych ktorzy decydowali o przebiegu
                          trasy,jak i miast ktore nie potrafi sie wypromowac..lodz ma piekne budynki..ale
                          one sie wala!i misato,poza Piotrkowaska i Manufaktura wyglada jak skansen.i nie
                          pisze juz o autostradzie,tylko generalnie o Lodzi.i wole zeby autostrada
                          przebiegala prze łodz.,wątpie zeby komus w Belch Piotr zalezalo na niej..moze
                          łodz trzebatroche dowartosciowac.skoro tylko to "s"wystarczy..ale musisz
                          przyjąc do wiadomosci to,ze Twoimmiastem niewiele osob sie w Polsce interesje,i
                          ono jest brudne .a zamiast chamsko innych wyzywac jak slyszysz takie
                          komentarze,to lepiej cos dla swojego miast rob.naprawde lepsze wrazenie zrobi
                          opowiedzenie komus Piotrkowskeij niz wyzywanie od wiesniaka..co z ust
                          lodzianinia,wybacz,brzmi komicznie..za zlosliwosci z mojej strony tez zreszta
                          przepraszam.chyba nam obojgu chodzi o to zeby i Lodz i inen misat w kraju sie
                          rozwijaly
                      • Gość: magnes Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.06, 18:04
                        Czlowieku Ty nic nie wiesz o Łodzi!!! Jak mozesz porownywac Łodz z Krakowem,
                        badz tez historyczna role Łodzi w porownaniu z innymi miastami!!! Nic nie
                        wiesz ani o historii tego miasta, ani o jego architekturze i zabytkach.
                        Przynajmniej tak wynika z Twojej wypowiedzi. Pomijajac chamskie posty Twoj mial
                        namniej intelektu ze wszystkich. Popisales sie. Ktos Ci powinien wytlumaczyc,
                        kiedy powstala Łodz i dlaczego dzis wyglada tak a nie inaczej. Aż szkoda słow.
                • Gość: kuku Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 15:55
                  ja mieszkalam w Bełch a teraz mieszkamw Krakowie.czesto spotkałam ludzi ktorzy
                  myslae Belch jest naŚląsku..nie bardzo chce ich z tego błedu wyprowadzac bo
                  wole zeby to chyba najbardziej zadbane miasto w łodzkiem(ale przeciez male male
                  male,odezwie sie "wielka"wymierajaca Lodz)nie bylo kojarzone z pavulonem czy
                  pannami w bialych kozaczkach i lysymi w dresach...budujcie autostrade,..ciekawe
                  za co..lepszy bedziecie miec dostep do Wrsz czy Wrocl..zobaczycie jak
                  kulturalne miasto wyglada..pozniej znajomym opowiecie o tym jak wyglada czysta
                  ulica
                  • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 16:08
                    Bełchatów żyje z podatków płaconych przez elektrownię (tak jak Kleszczów z
                    podatków płaconych przez kopalnię). Koniec węgla brunatnego oznacza koniec
                    Bełchatowa.

> male,odezwie sie "wielka"wymierajaca Lodz)nie bylo kojarzone z pavulonem czy
                    > pannami w bialych kozaczkach i lysymi w dresach...

Ciekawe, bo najwięcej dresiarstwa mieszka akurat w Głownie. W czołówce są też
                    blokowiska warszawki.
                    Można przejść całą Piotrkowską i dresa nie spotkać.
                    Wniosek: Łódź z dresiarstwem kojarzy sie chyba tylko tobie.

Swoją drogą- ciekawe czemu sięgnąłeś po argument "a u was murzynów biją". Brakło
                    innych?

> budujcie autostrade,..ciekawe
                    > za co..

Gdybyś zapoznał się z faktami, wiedziałbyś że budżet Łodzi jest wiekszy niż
                    Bełchatowa.
                    Wiedziałbyś równiez, że drogi ekspresowe buduje bużet państwa.

> lepszy bedziecie miec dostep do Wrsz czy Wrocl..zobaczycie jak
                    > kulturalne miasto wyglada..pozniej znajomym opowiecie o tym jak wyglada czysta
                    > ulica

Warszawy, to ty chyba dawno nie widzialeś. czysta, ładna i kulturalna to była
                    przed wojną.
                    Wrocław to dobry marketing. Po bliższym przyjrzeniu widzisz pełno psich kup,
                    pijanych mieszkańców i dziury w jezdniach większe niż na Al Włókniarzy przed
                    remontem.

Cóż, zaścianek to nie miejsce zamieszkania, ale myślowe horyzonty.
                    • Gość: kuku Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 16:22
                      a to ze "Murzynow(z dużej sie to pisze)bija"to jest mały argument???no skoro
                      tak uwazasz...Warsz odwiedzam czesto..nawet to co komuna tam zrobilo nie zabilo
                      ducha tego miasta i swietnie sie rozwija...bardzo mnie interesuje ten
                      wszechobecny,antywarszawski kompleks prowincji..Wroclaw ma promocje,fakt,i ma
                      co promowac.i co w tym zlego.Wy nie umiecie Łodzi promowac..zaczynijcie bo jak
                      na razie to reszcie kraju kojarzy sie z pavulonem.
                      to bardzo milo za da sie przejść Piotrkowska nie widząc dresa:)))jednak sukcesy
                      sa..Zwrocie sie w stron Wrocl,Warsz czy Krak albo Gdansa..te miasta
                      wykorzystuja swoje atuty..a nie tylko sie dra jak to im zle i atakuja inne mista
                      • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 18:00
                        > a to ze "Murzynow(z dużej sie to pisze)bija"to jest mały argument???

Widzisz, trzeba znać kontekst tego wyrażenia.
                        W skrócie: Rosjanin z Amerykaninem dyskutowali nad wyższością socjalizmu nad
                        kapitalizmem. Gdy Rosjaninowi zabrakło argumentów wykrzyknął "a u was to
                        Murzynów biją!".
                        A swoją drogą uczepiłeś sie awarii klawisza shift, jak rzep psiego ogona

> Warsz odwiedzam czesto..nawet to co komuna tam zrobilo nie zabilo
                        > ducha tego miasta i swietnie sie rozwija...

Rozwija się podobnie jak miasta III świata- bez ładu i składu, tworząc zamknięte
                        osiedla, betonowe place i korki samochodowe.
                        duch W-wy pozostał chyba jedynie na Pradze i na Starówce. Ducha Warszawiaków już
                        nie ma- panoszy się chamstwo rodem z białostockich wiosek.

> bardzo mnie interesuje ten
                        > wszechobecny,antywarszawski kompleks prowincji..

Kompleks?
                        Wręcz przeciwnie. I w Krakowie, i we Wrocławiu, i w Łodzi, i w Pcimiu wszyscy
                        uważają że ich miasto jest od Warszawy lepsze i ładniejsze. gdzie tu kompleks?

> Wy nie umiecie Łodzi promowac..zaczynijcie bo jak
                        > na razie to reszcie kraju kojarzy sie z pavulonem.

Wiesz, Londyn nieźle się promuje jako miasto Kuby Rozpruwacza. :)

Zresztą wiele miast kojarzy się negatywnie:
                        Kraków- skąpstwo i zarozumialstwo, do tego kibole walczący na tasaki i siekiery
                        Śląsk - górnicy- więcej nie trzeba dodawać
                        Wrocław- zniszczony po powodzi
                        Kielce - żydów mordują
                        Warszawa- chamstwo, cały naród buduje swoja stolicę, warszawiacy zginęli w powstaniu
                        Starczy czy mam wymieniać dalej
                    • Gość: kuku Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 17:27
                      zreszta,drogi Barnabo,rewiduję swe poglady.może coś na zgodę,co może się
                      łodzkim lokalnym patriotom spodoba:
                      łodz to najpiekniejsze miasto w Polsce!!tu siedzibę swą obrarli polscy
                      krolwie,gdyżZygmuntIII wyraznie wskazywal Łódz na lokalizację nowej
                      stolicy..ale rewizjonistyczna,burzuazyjan szlachta z okolic Krakowka i
                      Warszawki pokrzyzowałą jego plany..to miasto też ukochali poeci..kaligrafowie
                      donosza,ze Mickiewicz tak naprawdę pisal nie o Liwie,lecz o Łodzi...to miasto
                      wielokrotnie nadstawiało swą pierś aby dzielnie bronic
                      Rzeczpospolita..Marszalek Piłsudski mowil ze to Łodz(a nie Lwow,jak błędnie
                      podaja sanacyjni historycy)to miasto najbardziej polskie z polskich..nie bylo
                      tez orlat lwowskich,były orleta łodzkie...wszyscy Poalcy chcą mieszkac w
                      Lodzi,jest to najaogatsze miasto w kraju i najszybciej rozwijające sie.ono te
                      przyniosło nam wolnos i kapitalzm.to tam powstala solidarnosc.historycy
                      pobieżnie analizując fakty,błednie skojarzyli lodz ze stocznia,a więc z
                      gdanskiem..nic dziwnego...jako serce 1i 2Rzeczypospolitej,symbol kultury i
                      tradycji polskiej komunisci starali sie wymazac to miasto ze swiadomosci
                      Polakow.wcale nie Lwow czy Wilno..tu tez rozegralo się powsatnie w 1944..nawet
                      hitler tak zauroczony Łodzia nie chcial niszczyc miasta w odwecie..ale ze cos
                      musial bo my mu ss nie popuscilo to kazal zburzyc Warszawe...
                      ot tak sie caly swiat na to cuedne miejsce uwzial i je dyskryminuje,..tearaz s8
                      czy czegos takiego nie chca tam budowac..to tylko dlatego zze caly swiat by sei
                      chcial do lodzi wprowadzic
                    • Gość: dig Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 17:40
                      faktem jest ze ani Bełchatów ani Piotrków autostrady nie potrzebuja,i tak jest
                      dobry dojazd z tych miast do Warszawy,do krakowa cz na Sląsk..troche
                      smieszne ,ze duże misato tak podupadlo ,że musi rywalizowac z niewielkimi
                      misatami o autostrade..."rywalizowac"to za dzuo powiedziane..fakt..nikt za
                      bardzo nie zabieg o te autostrade w Belch czy Piotr..nie jest potrzeban i
                      tyle.moze pis wykonuje swe zobowiazania dotyzcace zmniewjszenia
                      przestępczosci..zacznie od obnizenia liczby kradzionych samochodow..nie daj Bóg
                      ktos z trasy by zjechal do Lodzi.....ale myślalam ,że pis lubi łodz(bo wiemy ze
                      nie lubi,w koncu jest teoria spiskowa:))tam mieli swoj kongres..wszelkie
                      dziadostwo ciagnie do Lodzi
                      • Gość: barnaba Zegnam IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 18:04
                        > faktem jest ze ani Bełchatów ani Piotrków autostrady nie potrzebuja,i tak jest
                        > dobry dojazd z tych miast do Warszawy,do krakowa cz na Sląsk..troche
                        > smieszne ,ze duże misato tak podupadlo ,że musi rywalizowac z niewielkimi
                        > misatami o autostrade..."rywalizowac"to za dzuo powiedziane..fakt..nikt za
                        > bardzo nie zabieg o te autostrade w Belch czy Piotr..

Łódź nie rywalizuje z nikim o autostradę.
                        Łódź domaga się, żeby decyzja była podjęta na podstawie argumentów, a nie fobii
                        i łapówek
                        Tylko tyle i aż tyle.

> zacznie od obnizenia liczby kradzionych samochodow..nie daj Bóg
                        > ktos z trasy by zjechal do Lodzi.....ale myślalam ,że pis lubi łodz(bo wiemy
                        > ze nie lubi,w koncu jest teoria spiskowa:))tam mieli swoj kongres..wszelkie
                        > dziadostwo ciagnie do Lodzi

Chamski i buraczany argument, godny zebrania rady sołeckiej..W ten sposób
                        dyskutować nie będziemy.
                        Zegnam.
                    • Gość: P. Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 28.07.06, 06:50
                      Gość portalu: barnaba napisał(a):

> Bełchatów żyje z podatków płaconych przez elektrownię (tak jak Kleszczów z
                      > podatków płaconych przez kopalnię). Koniec węgla brunatnego oznacza koniec
                      > Bełchatowa.

Węgla starczy jeszcze do ok. 2035 roku. Koniec eksploatacji węgla nie oznacza
                      zresztą końca Bełchatowa bo prawdopodobnie powstanie tu pierwsza elektrownia
                      atomowa w Polsce. Gdyby jednak ten plan nie został zrealizowany to miasto ma
                      alternatywną drogę rozwoju jako miejscowość wypoczynkowa - na terenach po
                      odkrywce powstanie ogromny sztuczny zbiornik wodny.
                      • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 28.07.06, 16:11
                        > Węgla starczy jeszcze do ok. 2035 roku. Koniec eksploatacji węgla nie oznacza
                        > zresztą końca Bełchatowa bo prawdopodobnie powstanie tu pierwsza elektrownia
                        > atomowa w Polsce.

Już widzę protesty społeczne. Elektrowni atomowej nikt nie chce mieć koło
                        siebie. grupa fanatyków może budowę zablokować na wieki...

> Gdyby jednak ten plan nie został zrealizowany to miasto ma
                        > alternatywną drogę rozwoju jako miejscowość wypoczynkowa - na terenach po
                        > odkrywce powstanie ogromny sztuczny zbiornik wodny.

Tak, ale to będzie tylko zaplecze rekraacyjne dla Łodzi, może też W-wy i Śląska.
                        Latem i tak będzie mniej atrakcyjny niż morze i Mazury, a zimą- szkoda gadać.

Rozwoju sporego miasta nie uzależniałbym od zalewu.
                        • Gość: P. Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 30.07.06, 11:13
                          > Już widzę protesty społeczne. Elektrowni atomowej nikt nie chce mieć koło
                          > siebie. grupa fanatyków może budowę zablokować na wieki...

Eko-fanatycy ostatnio zdanie zmieniają:
                          serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3514810.html
                          A jeśli w takiej elektrowni można by było dobrze zarobić to okoliczni mieszkańcy
                          szybko by się z jej istnieniem pogodzili. Zresztą elektrownia węglowa też
                          powoduje ogromne zanieczyszczenia nie pozostające bez wpływu na zdrowie
                          mieszkańców a spróbuj zachęcić kogoś w Bełchatowie do jej zamknięcia ;)
      • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 21.07.06, 18:06
        > plany o przebiegu tej drogi przez bełchatów i piotrków były znane od początku
        > jak zaczęto rozmawiać o budowie dróg w polsce po roku 1989, dopiero w 2001 gdy
        > wasz ziomal Leszek doszedł do władzy zmieniono decyzje o zmianie przebiegu
        > drogi,

I to była mądra decyzja. Nikt nie buduje autostrad prowadzących na wieś.Poza
        lobby piotrkowsko-bełchatowskim.

> łódzy aktywiści postanowili dołożyć wam tysiące ciężarówek dziennie choć
        > jak pamiętacie łódzkie powietrze już w latach 80-tych było nie najleprzej
        > jakości "ucieczka dziekanowskiego do ległej"

Ośle, te ciężarówki mają omijać Łódź od południa i wschodu. Dziś mamy stada
        ciężarówek na ul Pabianickiej- i jeśli tacy durnie jak Ty przeforsują swoją
        idiotyczną koncepcję, będziemy je mieli nadal.

Zanim coś, kretynie, napiszesz, zapoznaj się z faktami.
        • Gość: kuku Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.06, 12:11
          to irytujace ze gazet aregionalan wspiera tylko 1miasto calego
          wojewodztwa.niech lodz przedstawi jakies swoje atuty a nie tylko krzyzczy jak
          to jest dyskryminowana przez inwestorow czy turystow.a atutow ma duzo,tylko
          jakos nie potrafi wykorzystac tak jak krakow czy wroclaw.dlaczego lodz ma byc
          poloczana autostrada??bo jest 2najwiekszym miastem w polsce,pewnie uslysze..a
          no i bo chce..drugie najwieksze tylko z liczby mieszkancow,i tak spadajacej..a
          tak to cala ta lodz wyglada jak przedmiescia nowej huty
          • szch_xxx Re: Brawo Bełchatów- Piotrków 26.07.06, 12:30
            Gość portalu: kuku napisał(a):

> to irytujace ze gazet aregionalan wspiera tylko 1miasto calego
            > wojewodztwa.

Nie kupuję GW ,ale trochę denerwowałyby mnie gdybym kupując ją w Wieluniu,
            Bełchatowie czy Piotrkowe czytał jak to bardzo popiera Łódź i tylko Łódź.
            Łódzki dodatek nie tylko w Łodzi jest sprzedawany.
              • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 15:27
                > Widze Barnaba ze bazujesz na elemntach obrazania wszystkich i wszystkiego co
                > jest przeciwko Tobie. Umiesz napisac cos nie obrazajac innych?

Nie przeciwko mnie, a przeciwko zdrowemu rozsądkowi. Z głupotą trzeba walczyć
                wszystkimi sposobami.

Opinie o mnie osób broniących debilnych pomysłów i rozwiązań mam głęboko gdzieś.
                Dla takich osób mam jedynie pogardę.
                • swiadek24 Re: Brawo Bełchatów- Piotrków 27.07.06, 16:29
                  Czyli mam rozumiec ze wyznajesz ideologie czysto faszystowskie. Kto nie jest z
                  nami jest przeciwko nam i nalezy ich wszystkich zniszczyc wszelkimi dostepnymi
                  srodkami. Juz to kiedys mowilem jednej osobie, ale powtorze: wstydze sie, ze
                  moje rodzinne miasto ma wsrod swoich obywateli takich jak Ty!
                  • Gość: barnaba Re: Brawo Bełchatów- Piotrków IP: *.lodz.msk.pl 27.07.06, 18:13
                    > Czyli mam rozumiec ze wyznajesz ideologie czysto faszystowskie.

No tak, czekałem, aż ktoś oskarży mnie o faszyzm lub homoseksualizm.

Pomogę Ci: Stalin też nie lubił głupoty, więc możesz oskarżyć mnie jeszcze o
                    komunizm. Ponieważ faszyzm wsławił się zagładą żydów, dołóż jeszcze oskarzęnie o
                    antysemityzm.

> Juz to kiedys mowilem jednej osobie, ale powtorze: wstydze sie, ze
                    > moje rodzinne miasto ma wsrod swoich obywateli takich jak Ty!

Twój wstyd mam gdzieś. Ja z kolei wstydzę się, że w Łodzi rodzą się durnie. I że
                    Łodzianie nie chcą i nie potrafią zadbać o swoje miasto.
    • k_r_m Re: Zagrożone obwodnice 21.07.06, 12:24
      "Wsparcie Marka Jurka jest dla nas kluczowe, to przecież druga osoba w państwie.
      Jestem przekonany, że teraz nam pomoże - mówi Matusewicz."

Pnie matusewicz trzymaj pan ścieki swojego miasta zdala od Zalewu Sulejowskiego
      - łodzianie nie chcą pić pańskich smrodów
      czyżby planowanie odprowadzania ścieków do zalewu też odbywało się za wparciem
      drugiej osoby w państwie?
    • Gość: barnaba Re: Zagrożone obwodnice IP: *.lodz.msk.pl 21.07.06, 17:56
      Do władzy w Polsce dorwały się zakompleksione gnojki. Bydlaki, które są gotowe
      poprowadzić jedną z ważniejszych dróg w kraju przez wsie i opłotki, byle
      upieprzyć nielubiane miasto. Nic w tym dziwnego. poprarcie dla PiS jest w Łodzi
      śladowe (a teraz będzi zapewne na granicy błędu statystycznego). Trzeba zatem
      podlizać się pszenno-buraczanemu elektoratowi mieszkającemu na południe od Pabianic.

Władze Polski od dawna promują Piotrków i Bełchatów kosztem Lodzi, Pabianic,
      Sieradza i Zduńskiej Woli. Najpierw trzeba było stoczyć walkę by S8 i linia
      kolejowa łączyła najwieksze miasta Rzeczypospolitej, a nie nieco większe wsie,
      dziś okazuje się, że podjęte decyzje może zmienić jeden urzędniczyna (ciekawe
      czy za darmo, czy po "szkoleniu" organizowanym przez lobby bełchatowskie-
      popularnie zwane "mafią"). Rząd Polski daje zatem dowód, że poczynionych z nim
      ustaleń nie można traktować poważnie, i że uchwalony budżet państwa może
      podważyc jeden dureń bądź łapówkarz.

Przy takim traktowaniu miasta przez władze centralne czas pomyśleć o secesji
      Łodzi i terenów dawnego województwa miejskiego łódzkiego z kraju, który robi
      wszystko, by rozwój miasta i jego okolic zahamować. Śląsk już słusznie dopomina
      się o autonomię. Jeśli postępowanie władz Polski nie zmieni się, Łódź może i
      POWINNA być następna. Niech reszta Polski kisi się we własnym
      narodowo-socjalistycznym religijnym piekiełku. Niech toczy wojny z Rosją i UE,
      budując kolejne świątynie "opaczności" bożej.
      • Gość: nielubielodzi łódzkie kompleksy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.06, 19:14
        Gość portalu: barnaba napisał(a):

> Trzeba zatem
        > podlizać się pszenno-buraczanemu elektoratowi mieszkającemu na południe od
        Pabi
        > anic.

Typowo łódzkie kompleksy, ale może też bym się tak zachowywał gdybym mieszkał w
        brzydkim, robotnicznym mieście, słynnym w całej Polsce ze slumsów, menelstwa,
        robactwa i brudu. W mieście, w którym lądujący samolot (jeden dziennie) jest
        atrakcją dla mieszkańców i cała okolica schodzi się żeby popatrzeć. Z resztą
        cała Polska się z was śmieje, poczytajcie sobie opinie o waszej prowincjonalnej
        melinie na jakimkolwiek forum.
          • Gość: kuku Re: kompleksik wieśniaka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.06, 12:18
            ale prymitywzim..nawet nie umiecie rozmawiac..kazdy "swiatly"lodzianin,lokalny
            patriota jak uslyszy jakies oskarzenai pod agresem jego miasta to zaraz zamiast
            wytlumaczyc ze sie z tym nie zgadza,puszcza wiazanke wyzwisk.najlepiej od
            wiesniakow...pewnie dlatego ze lodz powszechnie jest nazywana wsia typu
            miiejskiego
            • Gość: barnaba Przeczytaj, dziecko, bo to ważne. IP: *.lodz.msk.pl 26.07.06, 15:22
              Poczytaj sobie pełen wymiocin post, którego debilowatego twórcę niniejszymi
              słowami upomniałem. Jeśli nie potrafisz, poproś starszego brata o przeczytanie i
              wytłumaczenie.

Poza tym słyszałeś o czymś takim jak interpunkcja i stosowanie wielkich liter?
              To, że namnożyło się ostatnio w internecie szczeniaków kaleczących ojczystą mowę
              i ortografię, wcale ciebie nie usparawiedliwia. Nieuctwo i buractwo nieuctwem i
              buractwem pozostają.
              • skodabodzio Jezeli S8 bedzie przez Piotrkow to mam nadzieje 05.09.06, 16:05
                ze miasta ktore spowoduja podzial wojewodzwa lodzkiego, dalsza degradacje jej
                zachdniej czesci, tzn Sieradza Zdunskiej Woli, Łasku itp. ktore spowoduja ze
                stolica wojewodztwa bedzie zle skomunikowana z pozostalymi miastami regionu
                dostana za to przykladna kare od wladz wojewodzkich. Nie o wszystkim bedzie
                decydowal jurek, marszalek z piotrkowa mam nadzieje ze jesli wojewodztwo
                przegra a wygra piotrkow z belchatowem to sie odpowiednio odwdzieczy tym
                miastom chociazby w podziale funduszy z UE
      • Gość: mimi Re: Zagrożone obwodnice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.06, 16:02
        autonimi chcecie??prosze idzcie dalej!niepodleglosci!gdyby nie lodz to nie
        byloby 4/5 probemow w naszym kraju..tylko ciagle sie slyszy o tym kto tamkogoś
        zabil..brus,zmródi ubóstwo..prymitywne ,rozpieszcone miasto przez
        komune..wyrzneli hitlerowcy przemyslowcow,komusnisci pozabierali
        majatki,zostali tylko robole ciemi wierni wladzy tal samo prymitywnej jak i
        oni..pewnie celowo nie odnawiacie zabytow co??wolicie te cudenka bloki
        na "manhtanie"...lodz to wstretne prowincjonalne miasto..takim je mieszkancy
        obenci uczynili..nic dziwnego ze Amerykanie teraz horror tam kreca..jak bedę
        jechac z Wrock do Wrsz to nie chce tego "miasta"oglądac..slabo sie robi
    • Gość: Paweł z P-kowa Re: Zagrożone obwodnice IP: *.internet.piotrkow.pl 21.07.06, 18:04
      Nie rozumiem za grosz Łodzian. Od 1999 roku, po reformie administracyjnej Łódź
      stałe się w naszym województwie numer one. Przykłady proszę: oddział regionalny
      Telewizji Polskiej S.A. w Łodzi nadaje telewizję "TVP3 Łódź". "Łódź", bo nie
      "łódzkie", gdyż informacji nie z aglomeracji łódzkiej jest tyle co kot napłakał.
      Moja ulubiona "Gazeta" oczywiście dodatek regionalny ma "Łódź", a nie "łódzkie".
      A nawet dodatek kulturalny "Co jest grane" jest dodawany wyłacznie w aglomeracji
      łódzkiej, bo przecież wszystko poza "piękną, schludną" Łodzią jest pfe i po
      prostu wiocha. Kina tam nie znajdziesz. I teraz "wielka" Łódź po paru latach
      ciszy, bo wszystkie dofinansowania województwa, które płyna przez sejmik i itp.
      instytucje zawłaszcza dla siebie od kultury po ochronę środowiska, ma ochotę na
      drogę S-8, którą Piotrków Trybunalski, Bełchatów i także inne powiaty mają
      obiecaną musi nalezec do Łodzi. A co to wielkich Łodzian obchodzi, przeciez to
      juz nie jest Łódź. Wstydźcie się, stajecie tym dla Piotrkowa czym jest Bydgosz
      dla Torunia czy Gorzów dla Zielonej Góry.
      A co do p. marszałka Marka Jurka ja go nie lubię, ale jeśli pochodzi z Gorzowa,
      a startował w wyborach w Piotrkowie i wygrał to musi cos dla mojego miasta zrobić.
      NIE ODDAMY TRASY S-8!!!!!!!!!
      • hubar Re: Zagrożone obwodnice 21.07.06, 19:24
        Facet, mniej emocji, a choć troszkę wiecej jakichkolwiek argumentów.

TVP3 Łódź? Nie bądź facet śmieszny! Zobacz inne oddziały regionalne.

Co jest grane? Tak to też z pewnościa wina... czyja? Wszyscy przeciwko
        Piotrkowowi? Nie ma regionalnych gazet w Piotrkowie? Nie ma serwisów
        internetowych? To może w tym kierunku zwrócić swoją energię?

S8? Qrde facet, zacznij może myśleć? Piotrków ma swoje skrzyżowanie "gierkówki"
        i A1. Teraz wbrew zapisom ustawy budżetowej Piotrków ZABIERA Łódzi S8! Więc to
        kto komu to chce zabrać, a kto tej trasy nie odda, jest dokładnie odwrotnie do
        tego co Ty paplesz. Tak paplesz! Plany S8 - trasą łaczącej aglomeracje
        Wrocławia, Łodzi i Warszawy (jako stolic województw), ma być częścią
        międzynarodowej trasy Praga-Warszawa.
      • Gość: barnaba Re: Zagrożone obwodnice IP: *.lodz.msk.pl 21.07.06, 22:10
        > A nawet dodatek kulturalny "Co jest grane" jest dodawany wyłacznie w aglomeracj
        > i łódzkiej, bo przecież wszystko poza "piękną, schludną" Łodzią jest pfe i po
        > prostu wiocha. Kina tam nie znajdziesz.

A ile kin pozostalo poza Łodzią? Pojedyncze sztuki. Lat temu kilkanaście kino
        miala nawet maleńka Widawa. To nie Łodzianie je zlikwidowali.

> I teraz "wielka" Łódź po paru latach
        > ciszy, bo wszystkie dofinansowania województwa, które płyna przez sejmik i
        > itp. instytucje zawłaszcza dla siebie od kultury po ochronę środowiska,

Zlikwidowali Wam województwo. Przykre.
        Ale swoje żale wylewajcie w Warszawie. To tam zadecydowano, że Piotrków z miasta
        wojewódzkiego stał się powiatowym. Tam też wasz postulat umieszczenia w
        Piotrkowie Trybynału Stanu wyśmiano.

> ma ochotę na
        > drogę S-8, którą Piotrków Trybunalski, Bełchatów i także inne powiaty mają
        > obiecaną musi nalezec do Łodzi.

Obiecał ją jakiś dureń, który zademonstował umiłowanie interesów stolicy
        (właśnie tak, wszyscy mają gdzieś głos Piotrkowa, to Warszawie zależy na jak
        najkrótszej S8- a przy okazji na dołożeniu konkurencyjnej Łodzi). Dureń ten nie
        ma bladego pojęcia o natężeniu ruchu drogowego na odcinkach Wrocław-Łódź i
        Wrocław-Piotrków.

> A co to wielkich Łodzian obchodzi, przeciez to
        > juz nie jest Łódź. Wstydźcie się, stajecie tym dla Piotrkowa czym jest Bydgosz
        > dla Torunia czy Gorzów dla Zielonej Góry.

Cóż, byliście województwem, mogliście gnoić Bełchatów i Radomsko, a teraz macie
        taki sam status. Boli, prawda?

> A co do p. marszałka Marka Jurka ja go nie lubię, ale jeśli pochodzi z
        > Gorzowa, a startował w wyborach w Piotrkowie i wygrał to musi cos dla mojego
        > miasta zrobić. NIE ODDAMY TRASY S-8!!!!!!!!!

A co zrobicie? Pójdziecie z widłami na Warszawę?
        Łódź będzie sabotować wariant południowy. Prędzej powstanie autostrada Warszawa
        Toruń niż taka S8.
    • Gość: wenge Re: Zagrożone obwodnice IP: *.dolsat.pl / 85.219.248.* 21.07.06, 18:47
      Wreszcie jakaś dobra wiadomość. Skończyły sie rządy millerowskie i w końcu
      zaczęto dbać o całe województwo łódzkie a nie tylko tą zapatrzoną w siebie
      egoistyczną Łódź. Zapamiętajcie sobie wielce oburzeni łodzcy politycy, że nie
      tylko Wy istniejecie na tym świecie i nie tylko istnieje na tym świecie Łódź,
      innym też się coś należy i wkońcy znalazł się ktoś mądry, kto to dostrzegł.
      • hubar Re: Zagrożone obwodnice 21.07.06, 19:38
        Czy Was już wszystkich pogięło?
        Kto ma jedyny istniejący w Polsce odcinek A1, kto ma Gierkówkę i wynikające z
        tego korzyści? Do cholery, chcecie nam zabrać obwodnicę kilku większych miast,
        dla zwiększenie swoich korzyści!!
        Miejscie jeszcze pretensje, że Łódź jest bliżej centrum Polski i że tylko do
        Strykowa ściagnęto na południe skrzyżowanie A1 i A2.
        To jest komunikacyjny środek Polski i to własnie tutaj mają się krzyżować
        wszystkie najważniejsze drogi Polski!
        Czy chcecie mi powiedzieć, że tranzyt z Pragi i Wroławia, ma jechać do Warszawy
        tą waszą śmieszną girówką, a nie wybudowaną A2 od Strykowa do Konotopy?
      • el-042 Re: Zagrożone obwodnice 22.07.06, 00:15
        Jak to Łódź nie dba o województwo? Np. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ma
        tereny w całym województwie i ostatnio w Piotrkowie w ŁSSE powstaje jakiś duży
        zakład, podobnie w Radomsku, Bełchatowie i innych częściach województwa. Poza
        tym spytaj, dlaczego Częstochowa i Włocławek rozmyślają o włączeniu ich do
        naszego województwa? Widocznie na przykładzie Piotrkowa i Radomska miasta te
        zauważyły szansę na rozwój w integracji z Łodzią, bo ich obecne województwa je
        ignorują. Poza tym 10 razy mniejszy Piotrków drogowo i kolejowo ma lepsze
        połączenia niż Łódź, więc należy wzmocnić w tym aspekcie stolicę regionu, a nie
        miasta, które w chierarchii komunikacyjnej już teraz stoją wyżej. Na tym polega
        rozwój zrównoważony - inwestujemy tam, gdzie jest niedoinwestowane, a nie
        dokładamy jeszcze więcej dobrze rozwiniętym, zapominając o mniej.

--
        Odpłyń Łodzią z EL-042
        • roosevelt5 Re: Zagrożone obwodnice 22.07.06, 00:37
          Co do budowy S8 i dalszych planów z tym związane, to wszystko było zatwierdzane
          podczas obrad Sejmiku Wojewódzkiego. Przecież byli tam przedstawiciele
          Piotrkowa i Bełchatowa. Chyba, że w tym czasie byli na wagarach. W związku z
          tymi planami poniesiono już pewne i to nie małe koszty. Wyrzucać już
          zatwierdzone wcześniej plany to marnotractwo. Podobno państwo miało być tansze.
          A po za tym, mam takie wrażenie, że posłowie PiS-u z naszego regionu są tylko
          maszynkami do liczenia głosów. Zwracam uwagą, że najgłośniej o wszelakich
          planach słychać tam, gdzie wpływ na potencjalny elektorat mają posłowie: Jurek,
          Gosiewski, Zawisza, Ziobro, Dorn, Wasserman i wszyscy z najbliższego otoczenia
          Kaczyńskich.
        • Gość: wenge Re: Zagrożone obwodnice IP: *.dolsat.pl / 85.219.248.* 24.07.06, 20:47
          Częstochowa to chce utworzyć własne województwo i ściągnąć z łódzkiego kilka
          powiatów.
          W Bełchatowie jak na razie tylko mówi się o powstaniu.
          Szkoda, ze nie znasz kwot jakie przepadły z funduszy europejskich (za
          perfekcyjnie wykonane projekty), które kolesiostwo z Łodzi "ukradło" innym
          miastom z regionu i przeznaczyło je swoim pachołkom, których projekty
          pozostawiają wiele do życzenia
          • Gość: barnaba Re: Zagrożone obwodnice IP: *.lodz.msk.pl 25.07.06, 14:26
            > Szkoda, ze nie znasz kwot jakie przepadły z funduszy europejskich (za
            > perfekcyjnie wykonane projekty), które kolesiostwo z Łodzi "ukradło" innym
            > miastom z regionu i przeznaczyło je swoim pachołkom, których projekty
            > pozostawiają wiele do życzenia

Pieniądze z UE dzięki lobby buraczanemu poszły na budowę dróg między zabitymi
            dechami wsiami i zespoły pieśni i tańca w gminnych domach kultury.

Zanim coś napiszesz, szczeniaku, zapozanj się lepiej z faktami.
    • Gość: rezon Re: Zagrożone obwodnice IP: 148.122.35.* 22.07.06, 01:56
      Czy ktoś z Centralnej Dyrekcji Dróg jechał kiedyś z Sieradza przez Łask do Łodzi? Chyba nie , może czas najwyższy się przejechać i stuknąć w glupi łep ,
      to jakiś paradoks , wytyczona trasa , ogromna praca włożona w przgotowania i ktoś nagle chce zmian a wprzypadku ratowania Doliny Raspudy nie moga przesunąć trasy o kilka kilometrów ponieważ gminy nie mogą zmienić planów zagospodarowania terenu , znowu ktoś próbuje kręcić lody na boku .
      • vishna Re: Zagrożone obwodnice 22.07.06, 08:56
        DO REDAKCJI:

Do wtorku mało czasu, ale wiele można zrobić - przyjedzie prezydent i może nawet
        premier później więc należy przedstawić żądania regionu! A jak nie to spieprzaj
        dziadu, wraz z Kropiwnickim i ekipą podczas wyborów samorządowych!

Nie mówmy o S8 lecz o A8, bo to śmiech by tak kluczowa dla Polski trasa była
        drogą ekspresową, prawdopodobnie z większością jednopasmowych odcinków.

...i przede wszystkim planowana trasa przez Łódź jest krótsza od planowanej
        trasy przez Piotrków.

S8 dla Piotrkowa, A8 dla Lodzi :D
        • Gość: x-man Co za kraj :D IP: *.toya.net.pl 22.07.06, 10:54
          Niech bedzie obwodnica Pabianic,Zdunskiej,Sieradza....Bo ja ciesto jezdze na
          trasie Lodz-Zdunska to jest poprostu qu.. tragedia!!!Belchatow ma kase niech
          sobie buduja obwodnice,Piotrkow ma a Lodz nie ma...Wlokniarzy po remoncie
          bedzie po roku znowu do zrobienia znajac naszych fachowcow od kladzenia asfaltu
          nie betonu!
      • Gość: jan Re: debile z PiSuaru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.06, 16:22
        a mi tu pachnie taką sytuacją:

ktoś (wysoko) kupił sobie działki i lobbuje za tym by to właśnie po nich szła
        trasa szybkiego ruchu
        ...albo zwyczajnie GW bija piane...

projekty juz były ustalane, oficjalne mapki są już w sieci
        rozumiem piotrkowian i bełchatowian... i z jednej strony gdyby s8 szła przez te
        dwa miasta a s17 łączyła tą drogę z a2 (i łodzią) nie byłoby wiekszego problemu
        (tiry jeździłyby poprostu tamtą drogą) ale chodzi tu o coś innego: by połączyć
        800tys metropolie z innymi dużymi w plosce i trudno bedzie wam mnie przekonać że
        w sumie 140tys mieszkańców tych dwuch miast jest ważniejsza od 800tys
        mieszkańców łodzi i bliskich jej okolic!
          • delahalle Re: debile z PiSuaru 23.07.06, 10:44
            Trochę się pomyliłeś:

pl.wikipedia.org/wiki/Aglomeracja#Aglomeracje_w_Polsce

Ludność województwa łódzkiego w 1998 wynosiła 1.099.700 mieszkańców.
            A tendencja jest spadkowa.

Oczywiście nie uważam by miało to znaczenie (1,1 czy 1,3 miliona). Tak się
            tylko czepiam.
            • Gość: Weber Re: debile z PiSuaru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.06, 09:35
              Jestem Zduńskowolaninem i uważam, że przeprowadzenie tej trasy przez Pabianice
              Łask, Zdunie i Sieradz jest oczywiste. W tych 4 miastach na przestrzeni 50 km
              mieszka ponad 200 000 ludzi. Ruch jest b. duży. Czas dojazdu ze Zduni do Łodzi
              (38 km do granic miasta Łodzi) to ponad godzina. Wariant północny ma tyle
              plusów, że kompletnie przesłaniają on plusy piotrkowsko-bełchatowskie. Chyba że
              kogoś żadne krzyki nie przekonają, że "białe jest białe a czarne jest
              czarne" :)
              • delahalle Re: debile z PiSuaru 24.07.06, 09:48
                > Jestem Zduńskowolaninem i uważam, że przeprowadzenie tej trasy przez
                Pabianice
                > Łask, Zdunie i Sieradz jest oczywiste. W tych 4 miastach na przestrzeni 50 km
                > mieszka ponad 200 000 ludzi

Znowu kłopoty z liczeniem.

Sieradz - 44.326
                Zduńska Wola - 44.890
                Łask - 18.948
                Pabianice - 71.313

W tych czterech miastach mieszka 179.477 ludzi - matematyka na maturze musi być
                obowiązkowa.
            • Gość: Weber No nie mogłem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.06, 10:46
              No nie mogłem się powstrzymać ;) Dane Pana Statystyka są nieaktualne i
              wprowadzają czytelnika posta w błąd. Dotyczą one liczby ludności miejskiego
              woj. łódzkiego sprzed ostatniego podziału administracyjnego. Obecnie woj.
              łódzkie liczy około 2.6 mln mieszkańców.
              • delahalle Re: No nie mogłem 24.07.06, 11:26
                Gość portalu: Weber napisał(a):

> No nie mogłem się powstrzymać ;) Dane Pana Statystyka są nieaktualne i
                > wprowadzają czytelnika posta w błąd. Dotyczą one liczby ludności miejskiego
                > woj. łódzkiego sprzed ostatniego podziału administracyjnego. Obecnie woj.
                > łódzkie liczy około 2.6 mln mieszkańców.

Gdyby Pan Weber się przyjrzał zauwałyłby, że pisałem o liczbie ludności
                AGLOMERACJI ŁÓDZKIEJ. A województwo łódzkie w 1998 r. obejmowało całą
                aglomerację łódzką i było z nią tożsame.
          • Gość: rty Re: debile z PiSuaru IP: *.dolsat.pl / 85.219.248.* 24.07.06, 20:59
            Myślę, ze kolesie z Łodzi pokupowali sobie działki i teraz liczą na niezłą kasę
            za ich sprzedaż, bo inaczej nie da się wytłumaczyć tak nagłego wzrostu tempa
            tej inwestycji. Przypomnę, że droga przez Wieluń, Bełchatów, Piotrków ma być
            budowana na bazie już istniejącej, a tereny pod obwodnice miast są już w dużej
            części od dawna wykupione.
            • Gość: barnaba Re: debile z PiSuaru IP: *.lodz.msk.pl 25.07.06, 15:29
              > Przypomnę, że droga przez Wieluń, Bełchatów, Piotrków ma być
              > budowana na bazie już istniejącej, a tereny pod obwodnice miast są już w dużej
              > części od dawna wykupione.

Chcesz budować S8 przez wsie i opłotki?
              To już przerabiano. Odcinki gierkówki zbudowane w ten sposób słyną z liczby
              zabitych pieszych i potrąconych rowerzystów. To najgorszy, bo najgłupszy, sposób
              poprowadzenia drogi szybkiego ruchu.