Dodaj do ulubionych

Program prezydenta Łodzi

IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 07.05.03, 17:53
Cieszy mnie wymienienie poprawy połączeń, w tym lotniczych. Tylko
chciałbym wiedzieć jak.

MK
Obserwuj wątek
    • jasam Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 17:55
      Jeden z akapitów:

      "Niedocenianym walorem Łodzi jest jej dziedzictwo kulturowe.
      Jego materialną krystalizację stanowią budynki mieszkalne i
      pałace przemysłowców z XIX i początków XX wieku. Ulica
      Piotrkowska jest unikalnym kompleksem architektonicznym w skali
      świata. I światu trzeba to pokazać. Do tegoż dziedzictwa należą
      kompleksy przemysłowe i świątynie oraz nekropolie. Nie może
      zabraknąć determinacji w poszukiwaniu łódzkich, krajowych i
      zagranicznych środków niezbędnych dla przywrócenia im dawnego
      blasku. Łódź może stać się atrakcyjnym etapem wszelkich wizyt w
      Polsce – zwłaszcza dla Żydów, Niemców i Rosjan. W naszych
      programach promocyjnych, edukacyjnych i turystycznych będziemy o
      to zabiegać. Turystyka powinna stać się nowym, znaczącym źródłem
      dochodów miasta."

      Czego Wam i jasam sobie życzę
      pozdr.
      • geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 20:53
        tak, to mozna było usłyszeć np. na spotkaniu w WSHE.
        Tylko jak Prezydent zamierza to wykorzystać? Bo tego nie
        powiedział (a, przepraszam, chce odnowić Dworzec
        Łódź-Marysin, jakże stymulujący turystykę)
        i tu jest pies pogrzebany...
    • Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 18:08
      "zatrzymanie inwazji hipermarketów w centrum miasta"

      Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec
      do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA.
      Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do:

      1. Manufaktury (Baluty)
      2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta)
      3. Ikea (Gorna)
      4. Carrefour (Baluty)

      Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... Panie Kropiwnicki,
      jak to jest z panem?

      KT
      • jasam Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 18:55
        Gość portalu: KT napisał(a):

        > 1. Manufaktury (Baluty)
        > Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum...

        ????????????????????????????????????????????????????????
        • Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 20:03
          jasam napisał:

          > Gość portalu: KT napisał(a):
          >
          > > 1. Manufaktury (Baluty)
          > > Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum...
          >
          > ????????????????????????????????????????????????????????

          tak tak
          napisz jeszcze wiecej znakow zapytania. A wystarczylo kupic plan Lodzi za
          5.50...
          • geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 20:54
            w takim razie co jest dla Ciebie centreum Łodzi?
            Tylko Pietrkowska-podwórka i Mickiewicza/Piłsudskiego
            między Kościuszki, a Sienkiewicza??

            czy gdzie jeszcze?
            • Gość: KT Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 22:03
              geograf napisał:

              > w takim razie co jest dla Ciebie centreum Łodzi?
              > Tylko Pietrkowska-podwórka i Mickiewicza/Piłsudskiego
              > między Kościuszki, a Sienkiewicza??
              >
              > czy gdzie jeszcze?
              >

              centrum Lodzi to dzielnica zwana Srodmiesciem, wszystko poza to juz nie
              centrum...

              ps
              czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko
              inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dyskusja
              na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka...
              • geograf Re: Program prezydenta Łodzi 07.05.03, 22:11
                granica dzielnicy Śródmieście przebiega prawie dokłądnie
                przed murami Manufaktury...:/
              • jasam Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 22:29
                Gość portalu: KT napisał(a):

                > czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko
                > inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dyskusja
                > na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka...

                Co to ma wspólnego z lokalizacją Manufaktury ?
                Masz jakies przewrażliwienia nie potrafiąc przytoczyć argumentów dotyczących
                meritum pytania

                Niezależnie czy będziemy to uznawać za dzielnicę Śródmieście czy Bałuty z
                pewnością Manufaktura nie leży na obrzeżach jak próbujesz zasugerować.
                Centrum miasta nie musi byc równoznaczne z nazwą dzielnicy Śródmieście.
                Zgodnie z tym co sugerujesz dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa, ale
                bynajmniej nie z powodu lubienia lub nie inwestycji handlowych w centrum miasta.

                i cieszę się że kupiłeś plan Łodzi - studiuj go dalej wytrwale.
                A na wszystkich planach (tych historycznych też), kompleks fabryczny I.
                Poznańskiego zawsze był blisko rzeczywistego centrum miasta, niezależnie od
                administracyjnych granic wyznaczanych dzielnic. Nic na to nie poradzimy.
                pozdr.
                • Gość: KT Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? IP: *.toya.net.pl 07.05.03, 23:08
                  jasam napisał:

                  > Gość portalu: KT napisał(a):
                  >
                  > > czytam czasem to forum i wiem ze wiekszosc tzw forumowiczow jest przeciwko
                  >
                  > > inwestycjom handlowym (w tym - manufakturze). W zwiazku z tym dalsza dysku
                  > sja
                  > > na ten temat jest bezcelowa. Podobnych topicow bylo wiecej niz kilka...
                  >
                  > Co to ma wspólnego z lokalizacją Manufaktury ?
                  > Masz jakies przewrażliwienia nie potrafiąc przytoczyć argumentów dotyczących
                  > meritum pytania

                  Oczywiscie, ze mam. Jestem uczulony na ludzka glupote i tepote.


                  >
                  > Niezależnie czy będziemy to uznawać za dzielnicę Śródmieście czy Bałuty z
                  > pewnością Manufaktura nie leży na obrzeżach jak próbujesz zasugerować.


                  Mam propozycje, najpierw przeczytaj dokladnie post ktory komentujesz, pozniej
                  pisz, nie odwrotnie... Twierdzac, ze Baluty to obrzeza chwalisz sie kompletna
                  niewiedza i nieznajomoscia tematu.


                  > Centrum miasta nie musi byc równoznaczne z nazwą dzielnicy Śródmieście.
                  > Zgodnie z tym co sugerujesz dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa, ale
                  > bynajmniej nie z powodu lubienia lub nie inwestycji handlowych w centrum
                  miasta

                  Oczywiscie z powodu, ze nie zamierzam (i nie zamierzalem) wchodzic z toba w
                  jakakolwiek polemike bo wiem kim jestes i jaki jestes. Wole sobie zaoszczedzic
                  nerwow. Niestety nie mozna na tym forum ustawic sobie ignora wiec jestem
                  zmuszony czytac twoje bezczelne i zarozumiale wypociny...


                  >
                  > i cieszę się że kupiłeś plan Łodzi - studiuj go dalej wytrwale.

                  tak tak, studiuje wytrwale plan Lodzi. A tak na serio to tobie bym radzil, moze
                  mialbys choc blade pojecie o czym piszesz!

                  > A na wszystkich planach (tych historycznych też), kompleks fabryczny I.
                  > Poznańskiego zawsze był blisko rzeczywistego centrum miasta, niezależnie od
                  > administracyjnych granic wyznaczanych dzielnic.

                  I znow brak zrozumienia tematu. Czy ktos mowi historycznych planach czy moze o
                  deklaracjach Kropiwnickiego dotyczacych oprotestowania budowy centrow
                  handlowych - w centrum Lodzi - DZIS?

                  ps
                  juz tylko czekam na bezczelny i zarozumialy komentarz a przede wszystkim na
                  solidarnosc forumowego kolka wzajemnej adoracji hehe
                  ZALOSNE
                  • yarro Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 23:15
                    A ja powiem tak... kolego uspokój się, bo poowłniłęs błąd i nie umiesz się do
                    niego przyznać. Postudiuj plan i zobacz gdzie leży Fabryka Poznańskiego.
                    ALbo najlepieś się tam przejedź.

                    Pozdrawiam!
                    • yarro Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 07.05.03, 23:16
                      Tfu, po pisemnych :)
                  • hubar OT 07.05.03, 23:18
                    Po pierwsze cieszę się, że czytasz Forum.
                    Po drugie uświadamiam Cię, że nie jest tak jak sądzisz, że większość
                    Forumowiczów jest przeciwna inwestycjom handlowym
                    Po trzecie, nie oczekuj aroganckich odpowiedzi, jakoś to nie w stylu Twoich
                    kontrrozmówców. Ale jednocześnie zamiast merytoryczenie rozmawiać nie blokuj
                    się, że wszyscu tu idioci i są tępi. Troszę szacunku dla innych.
                  • zamek Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? 08.05.03, 00:45
                    Słuchaj, chłopczyku.
                    Czy byłeś kiedyś w Łodzi?
                    Czy przeszedłeś się z placu Wolności (tak, tak, to jest
                    centrum) do Muzeum Historii Miasta? Czy policzyłeś, ile
                    czasu Ci to zajęło?
                    Czy masz w domciu linijkę? A jeżeli ją masz, to czy
                    umiesz przeliczyć odległość w centymetrach od rzeczonego
                    placu do rzeczonego muzeum na metry (może lata świetlne,
                    bo ja wiem? - aha, przy okazji pewnie się dowiedziałeś,
                    że rok świetlny to jednostka długości, a nie czasu)?
                    Czy zamierzasz dalej głosić podobne pieprzone bzdety jak
                    dotąd? Bo jeśli tak, to spadaj na drzewo i nie zawracaj
                    głowy.
                    PS. Hubar nie miał całkiem racji. Na chamstwo i
                    ignorancję nie potrafię inaczej reagować. Przeprosiny dla
                    wyczulonych.
                    • Gość: flip Re: Czy Manufaktura leży poza centrum Łodzi ? IP: *.p.lodz.pl 08.05.03, 00:56
                      W centrum - nie w centrum... To niezupelnie tak. Nam sie wydaje, ze lepiej
                      zrobilby nowy zespol duzych sklepow przy samej Piotrkowskiej, niz polozony ni-
                      tak, ni-siak. A to poprzez wzajemna wspolprace obu elementow: starego i
                      nowego. Poznanski, niestety, to nie bylaby wspolpraca, ale konkurencja i nic
                      ponad nia. W tym miescie - jak nam sie wydaje - jest juz dosc tych super-
                      hiper, i nie powinno byc juz ani jednego wiecej.

                      Ani jednego - chyba ze jakies zamierzenie byloby po prostu rozszerzeniem
                      oferty samego centrum miasta - czyli niestety w Lodzi Piotrkowskiej. Wtedy
                      jednak obowiazuja inne zasady planowania, na przyklad inaczej pojeta
                      dostepnosc.
          • Gość: Mlody Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.03, 20:55
            Czasem trzeba przyznac sie do pomylki.
            pozdr. Mlody
    • teo_ Re: Program prezydenta Łodzi 08.05.03, 09:53
      Ale was zakręciło wszystkich-powstał typowy głuchy telefon, taka zabawa z lat
      przeczkolnych gdzie jeden przekręca wypowiedź i tak dalej nabiera to u nas
      odrazu typowej sieczki.

      Kt napisał :
      Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec
      do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA.
      Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do:

      1. Manufaktury (Baluty)
      2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta)
      3. Ikea (Gorna)
      4. Carrefour (Baluty)

      Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... Panie Kropiwnicki,
      jak to jest z panem?

      KT

      Kolega KT w ostatnim zdaniu zadał pytanie retoryczne ze znakiem zapytania co
      wynika z tego, że Manufaktura leży w centrum a ponieważ Kropiwnicki w swoim
      czytanym wczoraj programie określił, że jest przeciwko hipermarketom w centrum
      więc pytanie gościa KT jak to ma się do zgody którą Prezydent wydał wcześniej
      na budowę Manufaktury właśnie w Centrum.
      Ale Jasam źle odczytał i dalej jak lawina poleciała,że niby KT nie wie gdzie
      leży centrum a potem potoczyły się oszczerstwa w jak typowej waśni dwóch stron
      które się nie zrozumiały.Potem gość KT sam zwątpił że wmawiają mu coś tam
      zamiast przeczytać raz jeszcze to co sam napisał i zwrócić uwagę innym by
      czytali wyraźnie jego wypowiedź.

      Ogólnie bardzo dobre.

      Drugie poplątanie gościa KT który rzeczywiście podał dwa wątki w jednym co
      mogło być źle odczytane :


      Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do:

      1. Manufaktury (Baluty)
      2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta)
      3. Ikea (Gorna)
      4. Carrefour (Baluty)

      Tu chodzi o niechęć Kropiwnickiego do punku 2,3,4 który zgodnie z tym co
      powiedział jest przeciwko temu co w Centrum a te trzy wymienione nie leżą w
      centrum .

      Pozdr.
      • jasam Skoro zostałem przywołany .... 08.05.03, 14:17
        teo_ napisał:

        > Ale Jasam źle odczytał

        Co tu można źle odczytać ?
        Teo - chyba złą interpretację utworu nam tu prezentujesz:

        >> Kt napisał :
        >> Ciesze mnie ze Kropiwnicki wreszcie skonkretyzowal swoja niechec
        >> do hipermarketow. Chodzi o CENTRUM MIASTA.

        Zauważ akcent

        >> Czyli nic tylko sie cieszyc. Zastanawia jednak niechec do:
        >>
        >> 1. Manufaktury (Baluty)
        >> 2. Auchan (Baluty-obrzeza miasta)
        >> 3. Ikea (Gorna)
        >> 4. Carrefour (Baluty)
        >>
        >> Zadna z tych inwestycji nie jest w centrum... (przypis jasama: żadna - czyli
        i Manufaktura)
        >>Panie Kropiwnicki, jak to jest z panem?

        naturalnym dokończeniem tego zdania jak i wynika to z wyżej zamieszczonej
        dyskusji - KT uznał, że Manufaktura nie leży w centrum - więc czemu Kropiwnicki
        jej sie czepia.
        A chyba Ciebie nie trzeba przekonywać o (dobrym i złym) powiązaniu lokalizacji
        Manufaktury z życiem centrum Łodzi.

        > a potem potoczyły się oszczerstwa w jak typowej waśni dwóch stron
        > które się nie zrozumiały.

        KT potwierdził czytanie forum od dłuższego czasu bo wytoczył jakże znane i
        lubiane określenie Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. I to jest sygnał - stop z
        dyskusją merytoryczną - będą tylko populistyczne slogany i inwektywy.

        pozdr.
        PS do Teo
        Czy coś wiesz o jakimś zapowiadanym wmurowaniu kamienia w Manufakturze ? Była
        mowa o początku maja.
        • Gość: teo Re: Skoro zostałem przywołany .... IP: *.toya.net.pl / 10.0.218.* 08.05.03, 19:59
          jasam napisał:

          > Czy coś wiesz o jakimś zapowiadanym wmurowaniu kamienia w Manufakturze ? Była
          > mowa o początku maja.

          Czekam ze wstrzymanym oddechem nie komentując.
          Pozdr.
          • jasam Re: Skoro zostałem przywołany .... 08.05.03, 22:19
            Będę tam jutro - to dam znać. Podobno jakies stoliczki zrobili przy ośrodku
            informacji. bajery-rowery.
            pozdr.
    • Gość: maggda Re: Program prezydenta Łodzi IP: *.armada.pl / 10.10.10.* 08.05.03, 14:16
      A świstak siedzi i zawija to w te sreberka!
      A poważnie - mierzi mnie ten święty aparatczyk! Używa metod z
      lat głębokiego socjalizmu - np. dyrektorzy z nadania. A program
      jest absolutnie o wszystkim i o niczym. Nie skupia sie na
      niczym - choćby sprawa połączeń z Warszawą - Panie Kropiwnicki
      może by się Pan na czymś skoncentrował, przecież nie stać nas na
      wszystko!
      Pozdrawiam (a raczej chyba Amen)
    • Gość: Jarosy Re: Program prezydenta Łodzi IP: 195.117.5.* 08.05.03, 15:44
      Hura! Nareszcie bedzie pięknie. Wracam z imigracji z Warszawy
      i "kochana kolorowa Łódź" znów będzie mnie tulić do snu. Bez
      mafii, bez pożądliwie patrzących na me ciało lekarzy pogotowia,
      bez niebieskich beczek uszczelnianych silikonem ale za to z
      wartościami bliskimi każdemu Polakowi sączącymi się z ekranu
      lokalnej tv i desek teatrów. Może nawet Ich troje coś niecoś
      zaczerpnie z Arki Noego. A Piotrkowską proponuję przechrzcić na
      Piotrową. Łkam za bliższym kontaktem z duszą pana panie
      Prezydencie.
    • geograf Dziennik Łódzki 10.05.03, 19:33
      Tak skomentował to Dziennik:
      www.lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/268726.html
      osobiście chciałbym coś zacytować:

      "Punktualnie o godz. 13 Jerzy Kropiwnicki oświadczył, że
      skończył się jego czas i musi wyjść, bo ma ważne
      spotkanie z kombatantami."

      de ża wi ??
      (czy jak to tam się po francusku pisze...)
      • marjory_m Re: Dziennik Łódzki 10.05.03, 19:52
        geograf napisał:

        > "Punktualnie o godz. 13 Jerzy Kropiwnicki oświadczył, że
        > skończył się jego czas i musi wyjść, bo ma ważne
        > spotkanie z kombatantami."
        >
        > de ża wi ??
        > (czy jak to tam się po francusku pisze...)

        Patrz Panie jakiego zapracowanego i zabieganego prezydenta mamy...A powiedział
        znowu ze nie bedzie z nimi gadać i na niewygodne pytania odpowiadać?
        Może on sie tak śpieszy bo juz od zaraz ma zamiar zakasać rękawy i budować
        naszą nową piękną Łódź??
      • jasam Re: Dziennik Łódzki 11.05.03, 21:49
        "Myślę, że gdyby zabrać się profesjonalnie do promowania Łodzi, można z niej
        zrobić miasto, które przyciągnie mnóstwo zagranicznych turystów – mówił
        prezydent. "

        To, za co do tej pory brali pieniądze nowi superprofesjonaliści zatrudnieni w
        Promocji UMŁ.

        pozdr.
    • ob.serwator Program prezydenta Łodzi 10.05.03, 20:47
      Pełny tekst programu prezydenta. Jak to czytam to nie wiem czy śmiać się czy
      płakać ... Co za język... Jedno wielki BLE BLE...
      www.uml.lodz.pl/news/jotpegi/1411_Inf.doc

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka