Dodaj do ulubionych

Łódź jest Cudowna!

23.07.09, 12:16
Nie no, żartowałem.
Sprawdzam tylko, czy można tu jeszcze pisać, czy nożyce ciachają jak leci, czy
może jednak nie:)
Obserwuj wątek
    • super-super Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 12:24
      big_news napisał:

      > Nie no, żartowałem.
      > Sprawdzam tylko, czy można tu jeszcze pisać, czy nożyce ciachają
      jak leci, czy
      > może jednak nie:)
      Bigluś, pisz choć raz, nie obrażając innych. A jak masz
      kompleksy, psycholog ci pomoże. Buzka
      • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 12:27
        Rozumiem, że powinienem wziąć wzór choćby z ciebie?
        Hm.
        Jeśli tak zrobię, bankowo mnie ciachną, pieszczoszku.
        • super-super Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 12:29
          big_news napisał:

          > Rozumiem, że powinienem wziąć wzór choćby z ciebie?
          > Hm.
          > Jeśli tak zrobię, bankowo mnie ciachną, pieszczoszku.
          tobie jest już tylko potrzebny dobry lekarz.
          • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 12:37
            I ty miałeś czelność bąknąć o nie uwłaczaniu innym?!
            No widzisz, jaki z ciebie rzadki okaz?
            E tam!
            Guzik tam widzisz!
            Tyś do tego jeszcze nie dorósł.
            • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 188.33.44.* 23.07.09, 16:45
              Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem i przeczytał regulamin forum wiedziałbyś za
              co ciachnęli. No zreszta gdybys miał tę umiejetność nie musieliby ciachać.
    • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:11
      Pod rządami Jurka K bardzo cudowna.
      • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:14
        E tam.
        Pod rządami jego kontrkandydata z ostatnich wyborów byłoby niewątpliwie dużo
        bardziej Cudownie.
        • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:18
          Skąd wiesz jakby była. Jasnowidz jesteś? To podaj liczby w totka.
          • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:22
            Tak zakładam.
            Bo przecież wszystko co z tamtym związane jest Cudowne, co nie?
            Masz wątpliwości?
            • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 14:29
              Już Ci mówiłem, że nie wiem jak jest z tamtym. Może Ty masz jakieś z nim
              doświadczenie. Nie wnikam. Wiem, że za Jurka jest Cudownie.
              • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 14:45
                Przyjmuję po prostu, że w/g Ciebie wszyscy inni byliby lepsi niż Jurek K., a
                zatem kandydat PO niewątpliwie, czyli jeśli teraz jest (Twoim zdaniem) Cudownie,
                pod rządami Kwiatkowskiego byłoby Mega-Hiper-Super-Cudnie.
                • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 14:49
                  No widzisz Bigi, jak Ty lubisz przekręcać fakty.
                  Czy ja powiedziałem że byłoby lepiej czy gorzej. Nie wiem, nie jestem
                  jasnowidzem jak Ty, dlatego oceniam sytuacje dzisiejszą.
                  A Jurka oceniam negatywnie.
                  • witoldzbazin Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 15:09
                    i spokojna na dodatek...można śmiało chodzić ulicami o trzeciej w nocy
                    wszyscy już śpią... jak to przystało na dużą metropolię
                    • jawlodek Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 16:23
                      Rety !!! Znów ten troll jaskiniowy
                      • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 16:25
                        Co z tym genialnym wątkiem, masz go już?
                        To wrzucaj na forum, czekamy.
                        • aaa202 Proponuję wątek 23.07.09, 16:31
                          (bo dręczy mnie to od dawna, ale nie mam śmiałości pytać, więc może
                          ktoś..)

                          Gdzie w Łodzi najtańszy kumkwat?

                          Uwielbiam kumkwat, ale popyt na niego jest chyba sztywny - bez
                          względu na cenę ma tyle samo nabywców. 2 dychy, 4 dychy, 5 dych...
                          wsio rawno.
                          • witoldzbazin Re: Proponuję wątek 23.07.09, 16:39
                            o przyjaźni:
                            polonia.wp.pl/kat,105396,title,Litewski-browar-uczy-jak-zdenerwowac-Polakow-,wid,11339827,wiad_media.html
                            w UE
                          • big_news Re: Proponuję wątek 23.07.09, 16:58
                            Wyczytałem, że zwą to to również kinkan.
                            Nie uprawiam tego. Nie wiem, nie znam się, cena nie ma znaczenia.
                            Może kto inny.
                            • witoldzbazin wszak to ten nielog troll 23.07.09, 17:03
                              ale rozumiem...każdemu trzeba dać szansę na POgadanie;-)
                              a kupcy od razu pałą i gazem dostali
                              a tu proszę...sielanka
                    • Gość: maurycy Re: Łódź jest Cudowna! IP: 91.193.160.* 09.08.09, 16:12
                      ... taaaak, w Brzezinach życie kwitnie o trzeciej nad ranem, co za
                      dureń z tego Longiego.
                  • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 15:44
                    W pierwszym swoim poście w tym wątku raczyłeś z przekąsem szturchnąć Kropę (bez
                    znaczenia jest w tym momencie to czy masz słuszność). Każdy by w tej
                    sytuacji przyjął, że tym samym masz na względzie kogoś lepszego. Idąc tym tropem
                    można przyjąć, że tym doskonalszym byłby Twoim zdaniem ktoś z formacji, do
                    której Ci bliżej. Gdzie tu widzisz przeinaczenia?
                    • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 16:48
                      Twoim zdaniem ktoś z formacji, do
                      > której Ci bliżej.

                      Mozesz mi powiedzieć o jak ą formację Ci chodzi?
                      Kropę szturcham, bo mi się nie podoba. A kto byłby lepszy to nie
                      wiem, bo na dziś dzień nie ma nikogo na horyzoncie.
                      • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 188.33.44.* 23.07.09, 16:50
                        Biguś co za nagromadzenia manipulacji, złej woli i podłych intencji? Chcesz iść
                        do piekła czy już tam jesteś?
                      • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 16:55
                        O tą, do... której Ci bliżej.
                        A jeśli na widnokręgu nie jawią się lepsi, to chyba można uznać, że ten, mimo
                        swych niewątpliwych słabości, jest bezkonkurencyjny, co nie;)
                        • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 188.33.44.* 23.07.09, 17:03
                          Niestety nie można... to właśnie jest to głupie myślenie które zawsze skłania do
                          zastanowienia... manipulant czy kretyn? troll po prostu nie wie za co wylatuje
                          kolejny raz i chwali się że tyle razy nie zrozumiał. PARANOJA
                          • witoldzbazin Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 17:06
                            Gość portalu: eureka napisał(a):

                            > Niestety nie można... to właśnie jest to głupie myślenie które zawsze skłania d
                            > o
                            > zastanowienia... manipulant czy kretyn? troll po prostu nie wie za co wylatuje
                            > kolejny raz i chwali się że tyle razy nie zrozumiał. PARANOJA

                            za prawde...na tym forum to taka świecka tradycja
                            • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 17:11
                              Daj spokój biednemu POmywaczowi.
                              Szkoda czasu.
                              • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 94.254.215.* 23.07.09, 17:36
                                Weź głęboki wdech i nie unoś się tak bo jeszcze znowu jak to ostatnio
                                opowiadałeś posrasz się od tego. Już zaczynasz bredzić więc zejdź ze słońca i
                                dużo wody. Jeszcze z tego wyjdziesz
                        • atreck Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 17:34
                          jest bezkonkurencyjny, co nie;)

                          Tia. W nie byciu na miejscu, to prawda. Równego konkurenta nie ma.
                          I inne grzechy, grzeszki też się znajdą.
                          • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 94.254.215.* 23.07.09, 17:41
                            Myślałem cóż mógłbym pozytywnego powiedzieć o kropie...i mam: on na pewno nie
                            pobił cugier-kotki. I to by była jego największa zasługa a witia też powinien go
                            nie lubić bo opóźniał otwarcie manufaktury i nie miał gdzie za bardzo witia na
                            darmowy net w pobliżu, hehe, miejsca zamieszkania pomknąć.
                            • witoldzbazin Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 17:48
                              do manu zaglądam raz na kwartał ćwoku...wolę las
                              jak widać na obrazku

                              ale na wozie jestem częściej...
                              • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 94.254.215.* 23.07.09, 18:28
                                Nie musisz się tłumaczyć a mimo to... Więc jednak...Bosko musi ci byc na tym
                                wozie z drajwerem, wiedziałem że to się tak skończy.
                                • witoldzbazin Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 18:31
                                  to młody łódzki drajwer więc sam rozumiesz;-)
                          • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 17:58
                            Siedziałby na dupie - gnuśny dziad.
                            Fruwa jak by miał robale - bezczelny typ, nie ma go na miejscu.
                            Nie wpuszczałby potencjalnych inwestorów - menda do kwadratu.
                            Lata jak kot z pęcherzem do ciepłych faciów - musi ma prywatny w tym interes.
                            Itd. itp. etc.
                            Powtarzam:
                            Kropa nie jest idealny, mnie też niewąsko i nie raz wnerwił, ale nie ma co na
                            okrągło puszczać mu wiąch, bo: ciesz się z tego szefa, którego masz, bo nie masz
                            absolutnie żadnej pewności, że jego następca będzie cokolwiek lepszy, a c.h...
                            bez czapki wie, czy nie gorszy.
        • Gość: z Re: Łódź jest Cudowna! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:18
          A ty jesteś prorokiem i przecież wiesz, jakby to było.
          • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:23
            Wiesz coś innego na ten temat?
            To się podziel.
            • Gość: xx Re: Łódź jest Cudowna! IP: *.toya.net.pl 23.07.09, 13:28
              Cudowdórca...
            • Gość: z Re: Łódź jest Cudowna! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:41
              Właśnie nie wiem, tym się różnimy, że ty wszystko wiesz najlepiej.
              Łącznie ze słynną wygraną (w cuglach) PiSu w wyborach
              parlamentarnych.
              • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 13:51
                Nie wiem wszystkiego (nie ma takiego), czasem snuję domysły. Tak jak i tym
                razem. Natomiast ty nie chcesz (nie potrafisz?) ani potwierdzić, ani podważyć
                tego co ja wyrażam. To jak, byłby lepszym preziem Kwiatkowski, czy gorszym? A
                może... takim samym?
                Co do drugiej kwestii, to moje błędne przewidywania wzięły się stąd, że nie
                założyłem, iż podobni tobie zabiorą babciom dowody, a sami będą głosować nie jak
                im rozum powinien dyktować, a zdali się na anty pisowską nagonkę.
                Już to wyjaśniałem, ale jak widzę, muszę to wciąż wbijać do głów, chociaż to
                mija się z celem, bo adresaci są niereformowalni.
                • Gość: z Re: Łódź jest Cudowna! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:59
                  Tak sobie myślę, że gorszym prezydentem miasta już się nie da być.
                  • big_news Re: Łódź jest Cudowna! 23.07.09, 14:05
                    Gdybym był złośliwy, napisałbym... jesteś jakimś prorokiem?
                    • Gość: eureka Re: Łódź jest Cudowna! IP: 188.33.44.* 23.07.09, 16:53
                      Tak bigoś nie da się podważyć tego co piszesz i snujesz, to się samo podważa.
                      Dopiero co bredziłeś o bojówkach po molestujących cugier kotkę przedtem podobne
                      bzdury, zawsze to co na pierwszej stronie w wyborczej. Człowiek prasówka,
                      sekretarz prasowo polityczny forum łódź dorabia jako prorok
    • aaa202 Jest. 23.07.09, 13:33
      Mam ciarki, jak sobie pomyślę, że przyszłoby mi się urodzić w jakimś
      Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, gdzie o tej porze roku przelewają
      się tłumy turystów, którzy umieją zawłaszczyć każdy twój kąt,
      ulubioną trasę, knajpkę, ławkę, a gdyby im pozwolić, nie zostawiliby
      kamienia na kamieniu; albo Warszawie, której większość mieszkańców
      nie lubi, bo traktuje wyłącznie jak miejsce, gdzie można się odbić,
      a nigdy nie czuje się u siebie.

      Łódź to normalne miasto. Nie wdzięczy się, nie podlizuje, nie
      obiecuje, nie funduje darmowego romantyzmu. Bez pudru i bez
      znieczulenia.
      • big_news Re: Jest. 23.07.09, 13:40
        Zawsze wtedy, kiedy gdzieś przemieszczają się tabuny gości, można sobie wpaść do
        Łodzi. Znaczy ci nieszczęśni mieszkańcy owych K. W. czy G. mogliby tu uciec.
        Tyle, że oni nie wiedzą tego co Ty. O Łodzi, w każdym razie.
      • lavinka Re: Jest. 23.07.09, 15:30
        Jedyna wada Łodzi to jej zakompleksieni względem Warszawy mieszkańcy.
        Poza tym ok. :)
        • aaa202 Nie bardzo rozumiem, 23.07.09, 15:33
          czy jest ów kompleks wobec Warszawy i jak się manifestuje.
          Rozwiniesz?
          • Gość: do Re: Nie bardzo rozumiem, IP: *.toya.net.pl 23.07.09, 16:00
            > czy jest ów kompleks wobec Warszawy i jak się manifestuje.
            > Rozwiniesz?

            Wg niej tym, że jeśli zabraknie argumentów, to zawsze może podeprzeć
            się pochodzeniem z Warszawy od przedwojnia i mieszkaniem w bloku na
            najwyższym piętrze. Na kaśliwe lub rozbawione komentarze, dotyczące
            takiej argumentacji odpowiada, że znów kompleksy wychodzą.
            Kwadratura koła.
            • Gość: lavinka z nielogu Re: Nie bardzo rozumiem, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 14:57
              Raczej to ustawiczne porównywanie Łodzi do innych miast. Że na
              przykład w Warszawie to jest tak beznadziejnie i że mieszkają tam
              tacy straszni ludzie co nie lubią swojego miasta. Nie wiem skąd to
              przekonanie, jeśli mieszka się w Łodzi i w Warszawie bywa
              sporadycznie lub przejazdem. I nie wiem skąd potrzeba pisania o
              Warszawie w kontekście łódzkiej fajności lub niefajności. Chodzi o to
              ciągłe porównywanie, w którym pisze się,ze w Łodzi jest źle. Ale w
              stolicy to już w ogóle beznadzieja. Taki dziwny trynd. :)
              • aaa202 Trochę to pokrętne, 24.07.09, 16:02
                bo wychodzi na to, że ja, pisząc, że nie chciałabym się urodzić w
                Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie dałam pokaz swojego
                zakompleksienia wobec Warszawy. Ale już nie wobec Krakowa, Wrocławia
                i Gdańska?
                Do tego, wyszło Ci, że to, że napisałam, że NIE CHCIAŁABYM mieszkać
                w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Warszawie (co uargumentowałam dość
                prosto), oznacza, że właśnie CHCIAŁABYM mieszkać wszędzie (a
                zwłaszcza w Warszawie), tylko nie w Łodzi.

                Czyli cokolwiek bym napisała, będzie oznaczać coś zupełnie
                odwrotnego? No, to faktycznie mam problem;)

                Jeśli dodać do tego fakt, że ja "bywając w Warszawie sporadycznie
                lub przejazdem" nie mogę mieć przekonań na temat Warszawy (bo zawsze
                są fałszywe), za to Ty, mająca znajomych w innych miastach i
                bywająca w Łodzi sporadycznie lub przejazdem, masz solidne podstawy
                do porównywania postaw mieszkańców różnych miast.

                Powiem Ci, co to jest ten "dziwny trynd". To Twoje zacietrzewienie,
                które odbiera Ci zdolność formułowania logicznych sądów.
                • Gość: lavinka z nielogu Re: Trochę to pokrętne, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 18:33
                  Trochę to pokrętne, co piszesz. Mój prosty umysł nie jest w stanie
                  tego ogarnąć :)
          • przyslowie Tu nie ma czego rozwijać. 23.07.09, 20:06

            • Gość: lavinka z nielogu Re: Tu nie ma czego rozwijać. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 14:59
              Pewnie,że nie ma. Co i róż ktoś zakłada wątek jak to w tej biednej
              Łodzi jest tragicznie.... i jak jakiś Warszawiak pisze,że wcale nie -
              to się go nazywa Warszavką i mówi,jak to beznadziejnie jest w
              Warszawie :) Nie rozumiem tego, to się zdarza tylko Łodzianom (a mam
              znajomych w wielu miastach, mogę sobie porównać) :)
        • witoldzbazin Re: Jest. 23.07.09, 15:33
          lavinka napisała:

          > Jedyna wada Łodzi to jej zakompleksieni względem Warszawy mieszkańcy.
          > Poza tym ok. :)

          bez żartów...nie ma takiego nawet w okolicach
        • big_news Re: Jest. 23.07.09, 15:46
          A mnie się wydaji (za K. Górskim), że kompleksy to mają głównie warszawiacy. Bo
          nikt się tak bezzasadnie nie wynosi jak oni.
          • Gość: Gość Błazen IP: *.toya.net.pl 23.07.09, 18:23
            jesteś do kwadratu.
            • przyslowie Re: Błazen 23.07.09, 20:08
              Big jest nieżyczliwym typem.
              • witoldzbazin Re: Błazen 23.07.09, 20:19
                przyslowie napisała:

                > Big jest nieżyczliwym typem.

                To Polak nie pisz do niego;-)
                nasze będą kamienice i hale itp...;-)
              • big_news N u d 23.07.09, 20:30
                z i s z
              • Gość: To ja Re: Błazen IP: *.toya.net.pl 09.08.09, 17:30
                to wszystko nadaje sie do tv-toya.
            • big_news Nie popłacz się, 23.07.09, 20:29
              trutniu.
              • Gość: eureka Re: Nie popłacz się, IP: 89.108.241.* 23.07.09, 20:34
                Wystarczy faktycznie twojego płaczu za całe forum bekso
          • Gość: lavinka z nielogu Taak? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 15:02
            Z czego się wynoszą? Czy może wynoszą się ponad? A jeśli ponad to
            ponad co lub kogo? Nie zauważyłam. Mówienie o swoim mieście,że jest
            fajne, nie jest wynoszeniem się nad Łódź czy Łodzian.To poprostu
            miłość do miejca, w którym się mieszka. Wy Łodzianie tego nie
            rozumiecie, bo potraficie tylko narzekać. To źle, tamto krzywo, a
            wszystko to oczywiście wina Kropiwnickiego.
            Ciekawe,że tylko Łodzianom przeszkadza jak dobrze się mówi o stolicy.
            Tylko w Łodzi spotkałam się z podobnymi opiniami.
            • big_news Re: Taak? 25.07.09, 00:14
              O, to to to!
              Ponad się wynoszą.
              Nie zauważyłaś tego z prostego powodu. Wiesz, to to samo co ze źdźbłem i belką...
              A poza wszystkim:
              jakoś dziwnie postrzegasz mieszkańców Łodzi poprzez FŁ. Zapewniam - to miejsce
              jest słabiutkim punktem odniesienia. Ile osób tu się produkuje? 50, 100, no,
              niech będzie, że dwieście. Jaki to stanowi % Łodzian? Gdzie tam procent. Promile
              jakieś! Ułamki czyli.
              A warszawiaków widzi się jako takich jak napisałem w całej Polsce. CAŁEJ. Czy
              tego chcesz, czy Ci się to podoba czy nie. Nosicie nosy w chmurach w zderzeniu z
              innymi. Fakt, że robią to szczególnie napływowi mieszkańcy stolicy, no, ale oni
              także (niestety?) gruntują opinie o was. I to od lat.
              Pozdrawiam.
              • Gość: lavinka z nielogu Re: Taak? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 18:41
                Ilu znasz Warszawiaków osobiście? Takich nieprzyjezdnych tylko
                powiedzmy urodzonych lub od dziecka wychowanych w Warszawie? Przyznaj
                się :) Założę się,że nie więcej niż ja znam Łodzian :)
                • big_news Re: Taak? 26.07.09, 19:35
                  Kilka... set.
                  Znałem, znam i pewnie jeszcze poznam.
                  Zdania nie zmieniam.
        • nett1980 Re: Jest. 23.07.09, 20:34
          Lavina, napisz jak to zakompleksienie wyglada, bo dla mnie modelowe
          jest pod tym wzgledem zachowanie Longety. Czyli jak odrzucony syn
          wciaz sie czepia i wynajduje wszelkie sposoby by dokopac Lodzi, z
          drugiej strony jak tylko moze, to podkresla, ze matka jego pojechala
          rodzic do Lodzi, wiec on lodziak pelna geba.
          Kto tu na forum podobnie zachowuje sie wobec stolicy?
          • witoldzbazin Re: Jest. 23.07.09, 20:37
            całe szczęście że nie lubię miast jak longet i to bez ideologi POkreconych
          • yavorius Re: Jest. 24.07.09, 08:20
            > Kto tu na forum podobnie zachowuje sie wobec stolicy?

            Longeta, pewnie kiedyś dziewczyna z Warszawy go rzuciła.
            • witoldzbazin Re: Jest. 24.07.09, 11:12
              yavorius napisał:

              > > Kto tu na forum podobnie zachowuje sie wobec stolicy?
              >
              > Longeta, pewnie kiedyś dziewczyna z Warszawy go rzuciła.

              Ty to masz fantazję...bez komentarza,list lepiej napisz do Agory
              • Gość: maurycy Re: Jest. IP: 91.193.160.* 09.08.09, 16:16
                rzeczywiście, to niemożliwe, Longi podąża drogą jaką wskazał jego
                idol - tkwi w stanie bezżennym. Jaka dziewczyna pokusiłaby się
                mieszkać z facetem który głodzi swoje mózgojady?
          • Gość: lavinka z nielogu Re: Jest. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 15:14
            Wiesz, Longeta jest specyficzny. Jego nie liczę. Coś tam napisałam
            wyżej, to z grubsza zrozumiesz o co mi chodzi.
            To nie jest tylko moja opinia. Coś jet na rzeczy. Łodzianie mają
            zupełnie inny stosunek do swojego miasta, bardzo wyraźnie piętnują
            porażki władz, bardzo przejaskrawiają wady Łodzi. Niewiele czasu
            poświęcają na mówienie o Łodzi w sposób dobry. Kiedy spotykam
            Łodzianina, pierwsze o czym mówi, to jak beznadziejnie mu się gdzieś
            tam mieszka. A bo to koparka hałasuje(nie cieszy się,że będzie mieć
            nowy chodnik). A to samochody źle parkują(ale jakoś do parkujacego
            nie podejdzie i go nie ochrzani). A to Kropiwnicki coś tam coś tam. A
            to ścieżka rowerowa krzywa. A to komunikacja coś tam.
            Takie straszne smęcenie się z tego robi. Bardzo rzadko spotykam
            Łodzianina, który mówi i pokazuje mi Łódź piękną, wyjątkową, a już w
            marginalnych przypacdkach zdarza się by Łodzianin był szczerze i
            prawdziwie dumny z tego,że mieszka w Łodzi.
            O tym piszę. "Kompleks" był skrótem myślowym. W sumie to nieważne czy
            kompleks czy nie-kompleks. Chodzi o to,że mało kto w Łodzi kocha Łódź
            taką jaką jest.
            Warszawiacy to potrafią. Też mamy krzywe ścieżki, problemy z
            parkującymi, korki i sypiące kamienice. A narzekają na Wawę tylko
            przyjezdni z Kabat lub nieszczęśnicy,którzy kupili mieszkanie na
            Białołęce i jadą do centrum dłużej niż Łodzianie pociągiem do pracy w
            centrum Wawy :)
            • szprota Re: Jest. 25.07.09, 17:47
              Z początku się zirytowałam czytając o kompleksie względem stolicy, bo to, o czym
              piszesz w tym poście jakby wcale tego kompleksu akurat względem Warszawy nie
              potwierdza.
              Nie wiem, ilu Łodzian spotykasz. Wielu jest istotnie krytycznych względem
              miasta, ale to wynika, moim zdaniem, z dość bezrefleksyjnego przyjmowania tego,
              co otrzymują w środkach masowego przekazu: ogólnie wizerunek Łodzi jest średnio
              ciekawy, ot brudne szare miasto z rezydentem, który więcej wydaje na wycieczki
              niż na cokolwiek innego dla miasta, czasem bąknie się coś o Camerimage czy
              Festiwalu Czterech Kultur.
              Tacy więcej świadomi mieszkańcy chyba raczej mają podejście, że Łódź potrafi być
              świetnym miastem z bardzo urokliwymi miejscami, natomiast jest w niej sporo do
              zrobienia, a nie zawsze się da zrobić samodzielnie.
              Bardzo fajnie napisała Aaa202 o tym braku wdzięczenia się i mamienia tanią
              poetycznością.

              PS Mnie z Białołęki dojazd do centrum zajął jakieś pół godziny - ale może
              dlatego, że nie pchałam się samochodem w korki, tylko dojechałam autobusem do
              metra Marymont, a stamtąd to już chwilka?
              • Gość: lavinka z nielogu Re: Jest. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.09, 18:40
                Zależy z którego miejsca z Białołęki jechałaś i o jakiej porze. To
                jest niestety spory problem, dużo samochodziarzy tam mieszka i za nic
                nie przesiądą się do autobusów(bo nie po to kupowali samochód by
                ściskać się w ciasnocie i smrodzie komunikacji miejskiej). To stoją
                rano przed wjazdem na trasę i potem na trasie na moście. Rano od
                Marymontu jeszcze do p.Wilsona wszystko stoi. Ale tylko do 9tej :)

                Wpisując się w tym temacie czułam,że będzie mały flejmik, ale nie
                mogłam tego nie napisać. Się dałam sprowokować, jak zwykle :)

                I nie wiem co to jest tania poetyczność, nigdy nie miałam bladego
                pojęcia w temacie rymów i bezrymów :)

                Co do kompleksu, to zdaje się,że Łodzianie i Warszawiacy mają inną
                definicję tego słowa. Dla mnie kompleks oznacza niskie poczucie
                wartości względem kogoś/czegoś. Łodzianie niejednokrotnie porównują
                Łódź do innych miast, jako gorszą, gorzej zarządzaną... a potem
                odreagowują ten kompleks krytykując inne miasta. Tak ten kompleks
                rozumiem i taki obserwuję. To nie musi być prawda, nie jestem
                wyrocznią. Ale bywam na forum łódzkim od wielu lat i ta postawa jest
                bardzo popularna. Nie jest jedyną, niemniej.
    • nefnef Łódź jest Cudowna! i wciąż zaniedbana 09.08.09, 22:58
      A Łódź to wiele ulic, wiele placów, wiele skwerów, parków, budynków, wiele pól,
      lasów, nieużytków, meneli, trolli, inteligentów, cyklistów... a mało łodzi choć
      sporo stawów.
      • Gość: B Re: Łódź jest Cudowna! i wciąż zaniedbana IP: *.smrw.lodz.pl 09.08.09, 23:01
        Wszystkiego wiele...
        A czy ktos wie co sie stalo z wrobelkami ?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka