Gość: boy IP: *.sukram.info 12.07.10, 22:05 W czasie tańca stwierdziłem że mam powstańca. Żadne kłamstwo, szczera prawda Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: John PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.adsl.inetia.pl 12.07.10, 23:40 Z tego co wiem to MN a dokładnie Rasch wywołał temat. To jak można PiSowi zarzucać robienie kampanii. Oni tylko reagują na prowokacje niemieckiej mniejszości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obiektyw Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.xdsl.centertel.pl 12.07.10, 23:52 Kotyś się ośmiesza swoją wypowiedzią "tutaj ludzie chcą spokoju". A kto jak nie TSKN ciągle wszczyna zadymy zakłócając ten spokój? Najpierw podówjne tablice a teraz ten wygłup z listem. Teraz tylko czekamy aż Kotyś albo ktoś inny z TSKN z braku argumentów wrzuci starą śpiewkę o atakowaniu mniejszości narodowej. Odpowiedz Link Zgłoś
svatopluk Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst 15.07.10, 10:08 Gość portalu: Obiektyw napisał(a): > Kotyś się ośmiesza swoją wypowiedzią "tutaj ludzie chcą spokoju". A > kto jak nie TSKN ciągle wszczyna zadymy zakłócając ten spokój? > Najpierw podówjne tablice a teraz ten wygłup z listem. > Teraz tylko czekamy aż Kotyś albo ktoś inny z TSKN z braku > argumentów wrzuci starą śpiewkę o atakowaniu mniejszości narodowej. jaki spokoj? wiekszosc pluje w twarz mniejszosci a ta mowi ze deszcz pada. to jest dla ciebie spokoj? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozef PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.10, 23:48 cyt."Te granice kształtowały się w wyniku nowego podziału po I wojnie światowej, za wzniecenie której odpowiedzialne były Niemcy i które poniosły konsekwencje" Jeżeli dobrze pamiętam lekcje historii, to p.Kłosowski się myli. Zamach na arcyksięcia Austrowęgier był pretekstem do wypowiedzenia wojny Serbii. Po stronie Serbii stanęła Rosja. Cesarstwo Niemieckie przystąpiło do wojny po stronie Austrowęgier jednak z pewnym opóźnieniem (cesarz niemiecki był kuzynem cara Rosji i miał chyba moment wahania). Potem nie dało się już tego zatrzymać, bo tak na prawdę to chyba wszystkim zależało na tej wojnie. Każdy, z Francją włącznie miał nadzieję coś w niej ugrać. Wygrały chyba tylko USA. Konsekwencje rzeczywiście poniosły Austria i Niemcy, ale chyba najgorszą konsekwencją było rozniecenie nacjonalizmów i kryzys gospodarczy, które doprowadziły do II wojny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alois Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.10, 08:06 dokladnie tak! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gorolozerca Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip0.t-ipconnect.de 13.07.10, 00:08 Nastepny populista-agitator. I zajs te podpadajaco dziwne nazwisko. Zreszta, ten facio juz kilka razy nieporzyjemnie mi podpadl - zawsze jako szczekacz w polskonarodowych sprawach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do gorolozerca Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: 85.94.104.* 13.07.10, 00:46 Synek, zeźryj se jajca, cobyś wiyncyj takich slunkich kalmukoow nie plodził Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Oppelner PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.multimo.pl 13.07.10, 01:05 ludzie lubią żyć w kłamstwie. Rasch powiedział prawdę. Śląsk był do I wojny prawie cały niemiecki. Polska się dopiero odradzała, więc z międzynarodowego punktu widzenia powstańcy zaatakowali suwerenne państwo. Ludzie Korfantego obiecywali różne głupoty prostym ludziom, aby ci głosowali za Polską. Nikt tego oczywiście w szkołach nie mówi. Mówi się tylko o złych Niemcach, którzy robili propagandę, a w nie mniejszym stopniu polska strona była także winna tej krwawej jatki. Polski wtedy na mapie nie było i każdy trochę mitologizował i idealizował obraz nowego państwa. Jak wyszło każdy widzi. Do II wojny św. udział w powstaniu, dla ludzi mieszkających po niemieckiej stronie był niezłym obciachem. Ci co byli w Polsce jeślli nie byli polityczni pluli sobie w gębę widząc nieudolność polskich władz (mimo autonomii!). Problemy dokładnie te same, a jeszcze parę lat temu żyli we w miarę dobrze zarządzanym państwie, które kasy nie trwoniło. Co zrobiła Polska dalej ze Śląskiem dostając prawie całe jego terytorium po wojnie w prezencie. Ano jednym stalinowskim bezprawnym dekretem została zniesiona autonomia Górnego Śląska. Zaczęły się szykany ludzi (autochtonów) no i zderzenie mentalne repatriantów ze wschodu i rodowitych, niewypędzonych Ślązaków było także brutalne i do dzisiaj zachowały się widoczne różnice. Piszę to nie po to, aby kogoś obrazić, ale jako młody człowiek mam dość takiej ściemy, na którą jest publiczne przyzwolenie. Rasch był pierwszym, który miał odwagę powiedzieć trochę prawdy i za to wielkie brawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erka-4 Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: 80.50.134.* 13.07.10, 07:39 Nieco jesteś w błędzie.Pierwsze powstanie wybuchło w 1919 roku,a Polska odzyskała wolność w 1918,a więc na mapie Europy już była. A to,że jesteś młody to widziś najlepiej co obecnie się dzieje ze Śląskiem a to się dzieje nie dlatego,że Ślask jest polski tylko,że jest europejski.To,że prawie całkowicie likwiduje się stary śląski przemysł to jest przyczyną restrukturyzacji narzuconej nam przez UE,a prym w UE wiodą Niemcy,czyli komu zależy na tym,żeby Ślask był taki jaki jest? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alois Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.10, 08:09 Polska nie tylko Chrystusem Narodow ale przede wszystkim wieczna ofiara, albo? :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozech Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: 77.223.232.* 13.07.10, 13:07 No ślonzołi przejmują schedę, naprawdę świetni są w wtmyślaniu męczenniczych bajaeczek :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bernadeta Halama Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.10, 21:49 > ludzie lubią żyć w kłamstwie. Rasch powiedział prawdę. d o k l a d n i e Masa populistycznego krzyku, skonczy sie. A temat zostaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Honorata S. Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.10, 21:51 > Rasch był pierwszym, który miał odwagę powiedzieć trochę prawdy Nieprawda - byl DZ i GW Katowice (np. Smolorz). > i za to wielkie brawo. Prawda, gynau+takjest. WIELKIE BRAWA. Niech szczekajom. A karawana cionhgnie dali. W imieniu WSZYSTKICH Slazaków: MERCI! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bokkal PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.chello.pl 13.07.10, 07:03 Przyjmując tok myślenia tego Pana poszedł bym dalej . 1 września to rocznica udanego przywrócenia integralności Niemiec. Tylko chłopcy z Wermachtu za bardzo się rozpędzili i wyhamowali dopiero pod Moskwą. Ten Pan kiepsko zna historię,Śląsk był zawsze Polski. od 1000 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Honoratka S. Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.dip.t-dialin.net 13.07.10, 21:52 > Śląsk był zawsze Polski. od 1000 lat. Tego to nawet propolscy nacjonalisci wsród polskich naukowców nie twierdza. To jednak chyba ty sie trochge rozgalopowales, haha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: walon PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 09:17 Ułatwię wam szanowni mieszańcy. Według paktu Ribbentrop - Mołotow, Polskę zaanektowały Niemcy i Rosja. A od 1940 roku według waszych teorii nie było Belgii, Holandii. Zapytajcie więc Belgów i Holendrów jakie mają prawo do ich świąt narodowych??? A może MN i Rasz napisze jakieś liściki do rządów tych państw żeby z tych rocznic zrezygnowały bo w Belgii zginęło kilkuset żołnierzy wehrmachtu??? a Belgowie beszczelnie się bronili??? Odpowiedz Link Zgłoś
svatopluk Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst 13.07.10, 09:48 "To, co go najbardziej bulwersuje, to po pierwsze fakt, że zarząd TSKN nawołuje do rezygnacji z upamiętnienia rocznic powstań śląskich. - Jak można nam zabronić świętowania?" czy pan Rasch nawolywal do rezygnacji z upamietnienia czy prosil o nowa forme upamietnienia? w jego liscie jest mowa by byl to dzien zadumy dla tej bratobojczej walki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fx Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 13:42 a na czym ta odmitologizowana zaduma miałaby polegać? możesz podać przykłady? / chyba nie na tym,"żeby nic nie było" - hasło nijakiego Kononowicza/ Odpowiedz Link Zgłoś
svatopluk Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst 14.07.10, 13:53 Gość portalu: fx napisał(a): > a na czym ta odmitologizowana zaduma miałaby polegać? możesz podać > przykłady? > / chyba nie na tym,"żeby nic nie było" - hasło nijakiego Kononowicza/ n.p. wspolne zlozenia kwiatow wszystkim ofiarom tego konfliktu. tak jak to kilkadziesiat lat temu zrobili Mitterand i Kohl w Verdun. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fx Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.10, 15:00 I taką macie orientację w sprawie. Jak byś był na Górze Św Anny albo jak wolisz na Annabergu to byś wiedział, że mszę odprawiano w intencji "uczestników powstania". Czy uczestnikami powstania byli jacyś inni ludzie oprócz tych 'naszych' polskich?No,odpowiedz sobie. A kwiaty składa każdy kto chce.A wy co? Składacie kwiaty swoim? O nie swoich już nie wspomnę.A może tylko siedzicie doma i 'mitologizujecie"???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pudelek PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: 94.254.215.* 13.07.10, 12:50 PiS, którego członkowie pochodzą z rodzin zza Buga, będzie się wypowiadał o powstaniach, o których ma tyle pojęcia, co mu za komuny nauczycielka powbijała do głowy... nie lepiej wam jakieś rocznice z wojny polsko-ukraińskiej poświętować, albo jak was wywieźli w bydlęcych wagonach na zachód? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zizi Kosowski dołożył do pieca IP: *.chello.pl 13.07.10, 13:45 Można mieć pretensje o list Rascha, dotyczący powstań śląskich, ale trzeba być w zgodzie z prawdą historyczną. Niemcy nie były odpowiedzialne za wybuch I wojny światowej, jak twierdzi Kłosowski, który w tym momencie jest albo ignorantem, albo prowokatorem. No i mamy kolejnego nawiedzonego, po Raschu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Erwin Re: Kosowski dołożył do pieca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.10, 14:20 Nich ktoś mi udowodni w tym piśmie kłamstwo. To była zbrojna interwencja na suwerenne państwo i to jest fakt. To tak ja by dzisiaj napadły na Polskę Czechy bo potrzebne by im było troszkę fabryk i przemysłu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hansilein Re: Kosowski dołożył do pieca IP: *.pool.mediaWays.net 14.07.10, 20:07 Przeciez nawet ci prawdziwi powstancy (a nie hadziaje) juz dosc dawno przestali sie tym powstaniem podniecac. Jak po 1945 przyszli z powrotem to byli przez polskie wladze honorowani a ich dzieci przywilejowane. Ale jakby to powiedziec- Slazacy omijali ich z daleka-moze sie tez bali, ze bendom kapowac. Cos tam sie zdarzalo- ale to tak dawno temu-ciszej nad tom trumnom. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Pepek hansilein, sasiad powstanca IP: 94.254.198.* 15.07.10, 10:37 Majac takich jak ty za sasiadow, to sie wcale nie dziwie.A temat kapowania jest wiekszosci tym proniemieckim"prawdziwym" Slazakom znany,wystarczy siegnac do sprawozdan gestapo z ostatniej wojny, niektorzy znajda znajome nazwisko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hansilein Re: hansilein, sasiad powstanca IP: *.pool.mediaWays.net 15.07.10, 11:01 Aktywni powstancy musieli po przegranej uciekac, chociaz ta prawdziwa zemsta rozpoczela sie u narodowych socjalistow-przedtem obowiazywalo jedno z najliberalnieszych praw w histori-republiki weimarskiej. Kto kogo kapowal-nie wiem-Slazacy trzymali sie raczej z dala od policji tych roznych tajnych sluzb i organizacji. To byla zawsze domena Polakow. Po wojnie bylo calkiem normalne, ze hadziaje to byli policjanci, ormowcy, SB-ki, UB-ki itd.Na wsiach bylo to oczywiste. Ci byli powstancy, ktorzy przeciez z tego systemu korzystali, tez przez to szczesliwsi nie byli, moze dlatego oni jako jedni z pierwszych i ich dzieci spakowali manele i pojechali do Reichu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ich bin patriot PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powstań... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.10, 18:44 Zgłosić tego prowokatora Rasza do prokuratury. Kłosowski ma rację ten list to jest podburzanie do waśni narodowościowych w Polsce. Kłamstwo oświęcimskie jest karane. Dlaczego nie jest karane kłamstwo powstańcze??? Odpowiedz Link Zgłoś
rzewucki Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst 15.07.10, 18:55 karane powinny byc klamstwa polskie! a troche ich jeszcze jest w obiegu. Wieza spadochronowa w Katowicach broniona przez dzielnych harcerzy juz padla, padl slowianski Biskupin, a nastepne padania polskich legend i mitow w przygotowaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozech Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: 77.223.232.* 15.07.10, 20:26 Obalić to trzeba twoją obrzyganą mordę kmieciu z młodzieńczym wąsem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Antek Pepek Re: PiS: list Rascha to szerzenie "kłamstwa powst IP: 109.243.122.* 18.07.10, 11:39 Wieza spadochronowa, broniona byla, czy to ci sie podoba czy nie, ile to trwalo i kto jej bronil,nie jest do konca wiadomym.Oczywiscie wg. Niemcow byla to tylko chwilowa potyczka. Tak dla Niemcow wazym jest, przedstawic to jako "wyzwalanie", wiec Katowic zapewne tez nikt nie bronil na poczatku wrzesnia. Ciekawe za co mordowano powstancow i harcerzy w rejonie rynku i w lasach Panewnickich. A zapomnialem wg. "waszej histori" powstancow slaskich tez nie bylo, wszyscy z Polski(wiekszosc Polacy no i paru "otumanionych"Slazakow haha), co zatem robili w Katowicach,kolejne wyzwanie dla "znafcow" tematu. Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś