Dodaj do ulubionych

Rezerwowanie torów w Akwarium jest denerwujące

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.08, 21:44
A może zamiast tych wszystkich szumnych deklaracji o euro 2012 itp bzdur
miasto Opole mogło by się napiąć, naprężyć, wytężyć i... wybudować jeszcze
jeden basen? jestem w stanie założyć się o duże pieniądze że taki obiekt z
niecką o wymiarach olimpijskich czyli 50x25m miałby również non-stop pełną
frekwencję i zapewne trochę przyczyniłby sie do poprawy kondycji mieszkańców.
tego mi naprawdę w moim mieście brakuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: rad Rezerwowanie torów w Akwarium jest denerwujące IP: *.tdi.tktelekom.pl 15.01.08, 07:55
      Bez kolejnej pływalni w takim mieście jak Opole stan zdrowia nasz i
      naszych dzieci bedzie się pogarszał.
      • Gość: juhas Re: Rezerwowanie torów w Akwarium jest denerwując IP: *.punkt.pl 15.01.08, 08:06
        Nie ! Nie ! Nie !
        Żadnych basenów ! Tylko piłkarski ośrodek treningowy przyszłoscią
        naszą (i gondole).
        • dar54 Tanie ciepło z Elektrowni dla obiektów sportowych 15.01.08, 08:15

          Mądry gospodarz sam zachęcałby inwestorów do wykorzystania taniego
          ciepła z Elektrowni. Stwarzałby możliwości inwestowania w różne
          branże potrzebujące duże ilości ciepła.
          Tutaj aż się prosi o budowę kompleksu sportów wodnych - raj dla
          sportowców i dla mieszkańców. Ogrzewanie basenów, hal, obiektów
          odnowy, hoteli itp.
          Szkoda że tutaj nie ma ormian, oni już zrobiliby interes jak za
          Kazimierza Wielkiego.
          • borus6 Lokalizacja obiektów sportowych przy Oleskiej 15.01.08, 08:20
            Ze względu na dostwę ciepła - lokalizacja tylko na terenie między
            Witosa - Oleska - Luboszycka - Budowlanych.
            Pomysł wykorzystania ciepła z Elektrowni jak najbardziej trafny i
            sensowny. Potrzebny mądry gospodarz miasta, żeby promować inwestycje
            i zachęcać do taniego źródła ciepła. Które miasto ma takie okazje
            jak Opole.Opole ma wszystko co jest potrzebne dla inwestorów. Tylko
            rzeczywiście brakuje cwanych ormian i biznesu finansowego.
    • Gość: Elopo Zamiast niepotrzebnej nikomu bazy na Euro 2012 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.08, 08:20
      Zamiast niepotrzebnej nikomu bazy na Euro 2012 trzeba zbudować w Opolu ze 2
      kryte pływalnie,kilka kortów tenisowych, boisk osiedlowych, tak abyśmy MY jako
      mieszkańcy tego miasta mieli z tego na co dzień pożytek, a nie tylko jakaś wąska
      grupa sportowców.
    • Gość: GoBo Przecież basen to dobro szczególne, dla elit. IP: *.punkt.pl 15.01.08, 09:04
      Trzepizur powiedział: "Nie możemy zrobić tak, żeby basen był tylko
      dla indywidualnego klienta." No i racja. To nie do pomyślenia, żeby
      basen w wojewódzkim mieście, mieście uniwesryteckim, w środku
      Europy, w Unii, w XXI wieku był dostępny przynajmniej raz na jakiś
      czas tylko dla indywidualnego klienta. To bezsensowne, niemoralne,
      skandaliczne, by jakiś klient mógł sobie przyjść popływać
      rekreacyjnie. Jak ma takie głupie pomysły, by się w basenie
      relaksować, to niech sobie idzie do hotelu Fesitavl, tam jest basen
      dla burżujów, albo niech sobie jedzie i kupi willę z basenem w
      Monaco.

      A ja pamiętam "za komuny" (owszem, w innym mieście, niewiele
      mniejszym od Opola), były godzinly tylko dla "indywidualnych". Było
      wspaniale! Kilkanaście osób w basenie, a nie 10 na tor. Można było
      swbodnie popływać, poleżeć na wodzie, ponurkować na 3,5 m, zagrać
      czasem nawet w piłkę, itp. Basen był nie tylko dla uczących się
      pływania albo dla wyczynowców - ci mieli osobne terminy. No, ale to
      było za komuny, więc do tego nie można wracać. A 10 osób na torze?
      Nawet sobie tego nie wyobrażam - ciągłe uważanie przy mijankach i
      konieczność dostosowania tempa pływania do silniejszych, albo
      słabszych. Absurd. Żadnego relaksu.

      W związku z tym popieram konieczność wybudowania za ciężkie miliony
      bazy dla 20-30 piłkarzy i garstki kibiców oraz tysiąca bandziorów na
      trybunach. Działaczom też trzeba wybudować ładny pawilon, najlepiej
      z bazą odnowy biologicznej i bufetem. A co tam! Niech się młodzież
      ładnie bawi. Tylko mi potem nie wytykajcie, że w Opolu sami huligani
      mieszkają, co wszystko niszczą z nudów i braku dostępu do bazy
      sportowej.
      • Gość: czarekmat Re:Gobo popieram IP: 77.223.226.* 15.01.08, 18:53
        To co napisał GoBo to kwintesencja w temacie opolskiej pływalni!Nic
        dodać nic ująć ! Tak to jest, jak kierownikiem pływalni zrobiono
        człowieka bez żadnych merytorycznych kompetencji do zajmowania tego
        stanowiska.
        • da163 A gdzie mają kompetencje??? 15.01.08, 19:35
          Wszędzie tylko kolesie i wszyscy się popierają w tym bezsensownym
          administrowaniu miasta
    • Gość: Opolanin Rezerwowanie torów w Akwarium jest denerwujące IP: 212.244.89.* 15.01.08, 12:27
      27.03.2007 r. też pisałem do Gazety w sprawie przepełnionych torów w
      pływalni Akwarium. Pojawił się artykuł w Gazecie (kto chce może
      sobie poczytać, jest na
      miasta.gazeta.pl/opole/1,69065,4018835.html). Od tego czasu
      nie zmieniło się nic na pływalni, poza jej kierownikiem (wtedy był
      Madera, dziś Płuska). Dalej jest ciasno i drogo. Przez jakis czas
      chodziłem na pływalnię do S.P. nr 5 na ZWMie. Tam również tory są
      rezerwowane, a mieszkańcy gnieżdżą się jak kaczki na pozostałych
      wolnych torach. Skandal!!! Pamiętacie, jak była koncepcja
      wybudowania pełnowymiarowej pływalni na Politechnice Opolskiej na
      ul. Prószkowskiej? Finansować mieli ją pół na pół uczelnia i Urząd
      Miasta Opola. Ale nasz kochany Prezydent Zembaczyński na łamach
      gazety twierdził, że nie opłaca się budować basenu pełnowymiarowego,
      bo nie będzie w pełni wykorzytywany przez brak chętnych z
      korzystania zniego. BARAN!!! Można domyslac się, że nigdy nie był na
      którejś z opolskich pływalni i nie widział jak wiele mieszkańców
      naszego miasta korzysta z nich. Jestem za referendum w sprawie
      odwołania aktualnie nam piastującego Prezydenta Zembaczyńskiego, w
      przeciwnym razie w naszym mieście dalej nic się nie bedzie działo,
      będzie tak jak teraz jest wielka stagnacja. Rozgorycznony,
      apolityczny mieszkaniec miasta Opola.
    • Gość: Opolanin Rezerwowanie torów w Akwarium jest denerwujące IP: 212.244.89.* 15.01.08, 12:39
      Artykuł o którym mowa wyżej jest na
      miasta.gazeta.pl/opole/1,69065,4018835.html
      • Gość: juhas Mam pomysł jak zlikwidować tłok na basenie IP: *.punkt.pl 15.01.08, 13:48
        Przecież to takie dziecinnie proste. Wystarczy dla tych
        indywidualnych pływaczy podnieść cenę o np 300 %.
        • Gość: jaa Re: Mam pomysł jak zlikwidować tłok na basenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.08, 19:37
          nie o 300 tylko o 1000 procent dla klientów indywidualnych! Przecież
          siłą tkwi w kolektywie a jedynie słuszna klasa niech chodzi w ramach
          wspólnych wyjść integracyjnych.
          A naprawdę:
          1. Politechnika chce budować basen - niech miasto sie dołoży i
          powstanie jeden basen 50 metrowy który do codziennego użutkowania
          dzieli sie na dwie niecki po 25 m
          2. Szukać inwestora na Aqua Park - nawet udostęoniając za
          symboliczną 1 zł ziemie - przyniesie to wiecej głosów w przyszłych
          wyborach niż wirtualne Euro 2012
          3. Wybudować lepszą droge do Tarnowskich Gór bo zbyt długo się tam
          jedzie
          • Gość: ponton Re: Mam pomysł jak zlikwidować tłok na basenie IP: *.chello.pl 15.01.08, 21:05
            Pan Trzepizur, jako były sportowiec powinien chyba wiedzieć, ze 10 osób w
            jednym torze, to może sobie postać w wodzie, lub co najwyżej się popluskać. W
            takich warunkach nie ma mowy o satysfakcjonującym pływaniu.

            Opolska pływania jest zbyt droga jak na warunki jakie oferuje klientom.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka