jederman247 08.06.08, 09:14 Zważywszy, że na pewno jakieś powstaną to postanowiłem stworzyć taką listę. Niech każdy się wypowie, która sieć mu najbardziej odpowiada i gdzie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jederman247 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 08.06.08, 09:18 Kontynuując swoją myśl, chciałbym też wyrazić swoje zapotrzebowanie na takie sklepy. Pan Prezydent musi zrozumieć, że takie sklepy pomagają a nie niszczą naszej rodzimej przedsiębiorczości. Ponadto pan cały czas nie będzie pełnił swojego stanowiska.I co wtedy, nagle wysyp będzie!? Trzeba podejść do tego racjonalnie. Odpowiedz Link Zgłoś
jederman247 TESCO+IKEA 08.06.08, 09:27 TESCO+IKEA nie wiem czy występują razem, ale moim zdaniem to teraz najlepsze połączenie jakiego nam brakuje w mieście. Po za tym chciałbym aby były one pobudowane najlepiej po stronie Radziwia koło nowej drogi na most. Dobrze by było jakby powstała także galeria. Wszystko tak powinno powstać w ciągu 4 lat od teraz. W ten sposób mógłby pan trochę ożywić tą stronę miasta. Daleko od centrum ale blisko osiedli i coraz lepsze połączenie. Można dodać, iż mieszkańcy pobliskiego Gostynina częściej by do naszego miasta zaglądali. W przyszłości w ramach trakcji tramwajowej można by połączyć tą dzielnicę z resztą miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
konrad_wp Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 11:35 Ja bym chętnie widział reala po drugiej stronie Wisły. Płockie Inwestycje Fotogaleria Miasta Płocka Forum Rozwoju Warszawy Odpowiedz Link Zgłoś
other_side Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 13:53 Jederman, przede wszystkim Ikee jak na razie powstają tylko w największych miastach (chyba teraz w Bydgoszczy będzie/jest budowa), czyli na razie nie mamy na nią większych szans. I byłbym sceptyczny w stosunku do hipermarketów po drugiej stronie Wisły — owszem, przyciągnie to wielu mieszkańców lewobrzeża, ale prawobrzeża niewątpliwie też, co przyczyniłoby się do zwiększenia ruchu na mostach na Wiśle — stary już jest nieźle zakorkowany, a drugi mógłby po powstaniu tego hipermarketu i całej obwodnicy wschodniej także się zakorkować. IMHO bardzo niedobrze się stało, że Kaufland powstał, tam gdzie powstał — to było świetne miejsce na duży, porządny hipermarket, ale jest jeszcze trochę miejsca np. wzdłuż ul. Gwardii Ludowej. Co do galerii — ile można? Wisła, Magnolia/Mosty, Mazovia, jakieś Hortexy, Cotexy i nowe rynki… Rynek by się przesycił. W sumie coś mogłoby powstać na drugim brzegu, ale Wisła to to raczej nie będzie. Który hipermarket najchętniej widziałbym w Płocku? Każdy. Byle porządny (nie tak jak Kaufland) i w sensownym miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
stuntman Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 21:59 W kwestii hipermarketów również odpowiem - każdy - byle większy od Auchana (a conajmniej nie mniejszy). Gdzieś na 60-70 kas wystarczy. Taki sklep prawdopodobnie zamknie rynek, więc nie możemy zakończyć na półśrodkach. Jeśli już miałaby koniecznie paść jakaś nazwa to stawiałbym na Reala. Cóż, obecnie wybór marek hipermarketów nam się znacznie w Polsce zmniejszył. Co do IKEI, to jakiś czas temu ktoś przytaczał prezentację ekspansji tej firmy, i tam było wyraźnie zaznaczone, że planują do 2015 budowę swojego obiektu również w Płocku. Plany zawsze mogą się zmienić, jednak obrazuje to ich sposób patrzenia na nasze miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
pchelka_81 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 12.08.08, 21:44 - IKEA - Real, bądź drugi Auchan w innej części miasta, np Radziwie - co rozładowałoby tłumy (zwłaszcza przed świętami i w weekendy) na podolach - co do Galerii Handlowych to chyba na razie nam wystarczy :) Odpowiedz Link Zgłoś
stuntman Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 12.08.08, 22:22 Co do innej części miasta to jak najbardziej przyklasnę ale niech to nie będzie drugi Auchan - może w końcu się zrobi jakaś konkurencja. Odpowiedz Link Zgłoś
plotczak Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:12 Może to być każdy hipermarket, byle przynajmniej wielkości płockiego Auchana i byle to nie był Auchan. W Płocku brakuje Francuzom konkurencji, a taki powiedzmy REAL napewno wpłynąłby na obniżki cen w Auchanie. Już budowa galerii handlowych w pobliżu pozytywnie wpłynęła na płocki Auchan i zabieraja się za rozbudowę i rozszerzenie oferty szczególnie po stronie marketowej galeri... Może chociaż "Piotr i Paweł" da im impuls do obniżenia cen... Odpowiedz Link Zgłoś
other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:22 > Może chociaż "Piotr i Paweł" da im impuls do obniżenia cen... Niekoniecznie — PiP to ponoć jakiś delikatesowy supermarket spożywczy, czyli inny segment rynku Odpowiedz Link Zgłoś
konrad_wp Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:41 PiP i Alma to żaden konkurent dla Auchana. Ceny tam mają jeszcze wyższe, zresztą inny jest asortyment. Podtrzymuję zdanie - real na Radziwiu! albo Winiarach. Odpowiedz Link Zgłoś
other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 21:54 Nie zapominajmy, że do hipotetycznego hipermarketu na Radziwiu jeździłoby także wiele ludzi z drugiej strony rzeki, a chyba na naszych mostach ruch jest wystarczająco duży? Na Winiarach też nie bardzo jest gdzie i to jednak byłoby daleko od szeroko pojętej cywilizacji (choć może i to nie wada — w końcu Auchan też jest dość daleko dla ludzi spoza Podolszyc). Osobiście najchętniej widziałbym nowy hipermarket między Chopina i Targową, niedaleko Bielskiej. Tylko ta linia kolejowa… Odpowiedz Link Zgłoś
stuntman Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 23:19 Winiary są w podobnej sytuacji jak Podolszyce przed budową Auchan, tylko nic tam właśnie tego typu nie powstało i dlatego jest "daleko od szeroko pojętej cywilizacji". Duże centrum handlowe na bazie hipermarketu/ów doskonale wpłynęłoby na rozwój tej części miasta, a i dojazd jest również bardzo dogodny, z perspektywami na jeszcze lepszy w przyszłości (obwodnica i trzeci most oraz miejsce na drugą nitkę Dobrzyńskiej). Sądzę, że wobec niemożności dalszego powiększania miasta na wschód, jest to dobry kierunek na lokowanie tego typu inwestycji. A co do Targowej, to fakt że miejsca jest tam sporo, jednak już teraz dojazd w te okolice w godzinach szczytu staje się wielce problematyczny. No i tory, jak sam napisałeś. Odpowiedz Link Zgłoś
jederman247 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 15.08.08, 11:23 Co do drugiej lokacji macie troche racji(Winiary).Przemyślałem to i za politechniką jak się już jedzie do białej- albo po lewej, albo po prawej stronie drogi, tam są duże połacie ziemi. Ponadto można byłoby tam stworzyć coś takiego jak centrum handlowego złożonego z kilku hipermarketów. Plusem tego miejsca jest to że powstanie tam linia tramwajowa.Szybko i bez problemu byśmy dojechali do tego miejsca. Mam jeszcze jedną propozycję umiejscowienia tak dużego obiektu. Sensowny wydaje mi się plac celebry, który jest własnością marszałka województwa. Niektórzy się zezłoszczą. Wiem, wiem tam ma powstać hala. Nic ze sobą nie koliduje. Jak Ktoś to przeczyta to może zmieni zdanie. Jest to bardzo cenny plac pod względem inwestycji(5 min do dwóch większych osiedli naszego Miasta). Mój pomysł wygląda następująco: hipermarket mógłby być w połowie w ziemi, a hala na nim. Nie orientuje się czy ktoś w ogóle takiego czegoś dokonał, ale przy dzisiejszej technice. Budowa całego kompleksu na pewno zwróciłaby się ( marszłakowi opłacałoby się, przy jego ciągle pustej kasie-wszystko idzie na metro w warszawce- inwestycje na pewno by taka firma zobowiązała się pokryć). Można by jeszcze zbudować przejście podziemne, które by łączyło dwa centra tzn. kaufland z ??.Mam nadzieje , że ten pomysł ruszy bo mógłby być naprawdę trafiony. Odpowiedz Link Zgłoś
other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 17.08.08, 02:55 Myślę, że koło Kauflanda (w sumie to całkiem inny typ sklepu, i to jeszcze o wiele mniejszy, to się może nie pogryzą) jest wystarczająco dużo miejsca na spory hipermarket, a może nawet jeszcze i galerię handlową (choć galerii i tak mamy dużo, to tam może się przydać). Tylko że parking to już chyba nadziemny co najmniej. Szkoda, że ten Kaufland tam powstał — nic wielkiego, a zajął spory kawałek ciekawego terenu. Odpowiedz Link Zgłoś
markiz_desade Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 20.08.08, 11:09 ja bym chciał Castoramę albo LerułaMerlę ;) pomarzyć można :) Odpowiedz Link Zgłoś
konrad_wp Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 20.08.08, 15:50 Na Leroya "wbudowanego" takiego jak np. w Arkadii i Felicity w Lublinie bym nie liczył bo to za małe centra. Jedynie wolnostojące, ale nie sądzę żeby taki sklep miał szybko w Płocku powstać. Odpowiedz Link Zgłoś