Dodaj do ulubionych

Lista mile widzianych hipermarketów w płocku!!!

08.06.08, 09:14
Zważywszy, że na pewno jakieś powstaną to postanowiłem stworzyć taką listę.
Niech każdy się wypowie, która sieć mu najbardziej odpowiada i gdzie.
Obserwuj wątek
    • jederman247 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 08.06.08, 09:18
      Kontynuując swoją myśl,
      chciałbym też wyrazić swoje zapotrzebowanie na takie sklepy. Pan Prezydent musi
      zrozumieć, że takie sklepy pomagają a nie niszczą naszej rodzimej
      przedsiębiorczości. Ponadto pan cały czas nie będzie pełnił swojego stanowiska.I
      co wtedy, nagle wysyp będzie!?
      Trzeba podejść do tego racjonalnie.
    • jederman247 TESCO+IKEA 08.06.08, 09:27
      TESCO+IKEA nie wiem czy występują razem, ale moim zdaniem to teraz najlepsze
      połączenie jakiego nam brakuje w mieście. Po za tym chciałbym aby były one
      pobudowane najlepiej po stronie Radziwia koło nowej drogi na most. Dobrze by
      było jakby powstała także galeria. Wszystko tak powinno powstać w ciągu 4 lat od
      teraz. W ten sposób mógłby pan trochę ożywić tą stronę miasta. Daleko od centrum
      ale blisko osiedli i coraz lepsze połączenie. Można dodać, iż mieszkańcy
      pobliskiego Gostynina częściej by do naszego miasta zaglądali.
      W przyszłości w ramach trakcji tramwajowej można by połączyć tą dzielnicę z
      resztą miasta.
      • konrad_wp Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 11:35
        Ja bym chętnie widział reala po drugiej stronie Wisły.

        Płockie Inwestycje
        Fotogaleria Miasta Płocka
        Forum Rozwoju Warszawy
      • other_side Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 13:53
        Jederman, przede wszystkim Ikee jak na razie powstają tylko w największych
        miastach (chyba teraz w Bydgoszczy będzie/jest budowa), czyli na razie nie mamy
        na nią większych szans. I byłbym sceptyczny w stosunku do hipermarketów po
        drugiej stronie Wisły — owszem, przyciągnie to wielu mieszkańców lewobrzeża, ale
        prawobrzeża niewątpliwie też, co przyczyniłoby się do zwiększenia ruchu na
        mostach na Wiśle — stary już jest nieźle zakorkowany, a drugi mógłby po
        powstaniu tego hipermarketu i całej obwodnicy wschodniej także się zakorkować.
        IMHO bardzo niedobrze się stało, że Kaufland powstał, tam gdzie powstał — to
        było świetne miejsce na duży, porządny hipermarket, ale jest jeszcze trochę
        miejsca np. wzdłuż ul. Gwardii Ludowej.
        Co do galerii — ile można? Wisła, Magnolia/Mosty, Mazovia, jakieś Hortexy,
        Cotexy i nowe rynki… Rynek by się przesycił. W sumie coś mogłoby powstać na
        drugim brzegu, ale Wisła to to raczej nie będzie.
        Który hipermarket najchętniej widziałbym w Płocku? Każdy. Byle porządny (nie tak
        jak Kaufland) i w sensownym miejscu.
        • stuntman Re: TESCO+IKEA 08.06.08, 21:59
          W kwestii hipermarketów również odpowiem - każdy - byle większy od
          Auchana (a conajmniej nie mniejszy). Gdzieś na 60-70 kas wystarczy.
          Taki sklep prawdopodobnie zamknie rynek, więc nie możemy zakończyć
          na półśrodkach. Jeśli już miałaby koniecznie paść jakaś nazwa to
          stawiałbym na Reala. Cóż, obecnie wybór marek hipermarketów nam się
          znacznie w Polsce zmniejszył.

          Co do IKEI, to jakiś czas temu ktoś przytaczał prezentację ekspansji
          tej firmy, i tam było wyraźnie zaznaczone, że planują do 2015 budowę
          swojego obiektu również w Płocku. Plany zawsze mogą się zmienić,
          jednak obrazuje to ich sposób patrzenia na nasze miasto.
    • pchelka_81 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 12.08.08, 21:44
      - IKEA
      - Real, bądź drugi Auchan w innej części miasta, np Radziwie - co
      rozładowałoby tłumy (zwłaszcza przed świętami i w weekendy) na
      podolach
      - co do Galerii Handlowych to chyba na razie nam wystarczy :)
      • stuntman Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 12.08.08, 22:22
        Co do innej części miasta to jak najbardziej przyklasnę ale niech to
        nie będzie drugi Auchan - może w końcu się zrobi jakaś konkurencja.
        • plotczak Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:12
          Może to być każdy hipermarket, byle przynajmniej wielkości płockiego
          Auchana i byle to nie był Auchan. W Płocku brakuje Francuzom
          konkurencji, a taki powiedzmy REAL napewno wpłynąłby na obniżki cen
          w Auchanie. Już budowa galerii handlowych w pobliżu pozytywnie
          wpłynęła na płocki Auchan i zabieraja się za rozbudowę i
          rozszerzenie oferty szczególnie po stronie marketowej galeri...

          Może chociaż "Piotr i Paweł" da im impuls do obniżenia cen...
          • other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:22
            > Może chociaż "Piotr i Paweł" da im impuls do obniżenia cen...
            Niekoniecznie — PiP to ponoć jakiś delikatesowy supermarket spożywczy, czyli
            inny segment rynku
            • konrad_wp Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 19:41
              PiP i Alma to żaden konkurent dla Auchana. Ceny tam mają jeszcze wyższe, zresztą
              inny jest asortyment.

              Podtrzymuję zdanie - real na Radziwiu! albo Winiarach.
              • other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 21:54
                Nie zapominajmy, że do hipotetycznego hipermarketu na Radziwiu jeździłoby także
                wiele ludzi z drugiej strony rzeki, a chyba na naszych mostach ruch jest
                wystarczająco duży? Na Winiarach też nie bardzo jest gdzie i to jednak byłoby
                daleko od szeroko pojętej cywilizacji (choć może i to nie wada — w końcu Auchan
                też jest dość daleko dla ludzi spoza Podolszyc).
                Osobiście najchętniej widziałbym nowy hipermarket między Chopina i Targową,
                niedaleko Bielskiej. Tylko ta linia kolejowa…
                • stuntman Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 13.08.08, 23:19
                  Winiary są w podobnej sytuacji jak Podolszyce przed budową Auchan,
                  tylko nic tam właśnie tego typu nie powstało i dlatego jest "daleko
                  od szeroko pojętej cywilizacji". Duże centrum handlowe na bazie
                  hipermarketu/ów doskonale wpłynęłoby na rozwój tej części miasta, a
                  i dojazd jest również bardzo dogodny, z perspektywami na jeszcze
                  lepszy w przyszłości (obwodnica i trzeci most oraz miejsce na drugą
                  nitkę Dobrzyńskiej). Sądzę, że wobec niemożności dalszego
                  powiększania miasta na wschód, jest to dobry kierunek na lokowanie
                  tego typu inwestycji.
                  A co do Targowej, to fakt że miejsca jest tam sporo, jednak już
                  teraz dojazd w te okolice w godzinach szczytu staje się wielce
                  problematyczny. No i tory, jak sam napisałeś.
                  • jederman247 Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 15.08.08, 11:23
                    Co do drugiej lokacji macie troche racji(Winiary).Przemyślałem to i za
                    politechniką jak się już jedzie do białej- albo po lewej, albo po prawej stronie
                    drogi, tam są duże połacie ziemi. Ponadto można byłoby tam stworzyć coś takiego
                    jak centrum handlowego złożonego z kilku hipermarketów. Plusem tego miejsca jest
                    to że powstanie tam linia tramwajowa.Szybko i bez problemu byśmy dojechali do
                    tego miejsca.
                    Mam jeszcze jedną propozycję umiejscowienia tak dużego obiektu. Sensowny wydaje
                    mi się plac celebry, który jest własnością marszałka województwa.
                    Niektórzy się zezłoszczą. Wiem, wiem tam ma powstać hala. Nic ze sobą nie
                    koliduje. Jak Ktoś to przeczyta to może zmieni zdanie.
                    Jest to bardzo cenny plac pod względem inwestycji(5 min do dwóch większych
                    osiedli naszego Miasta). Mój pomysł wygląda następująco:
                    hipermarket mógłby być w połowie w ziemi, a hala na nim. Nie orientuje się czy
                    ktoś w ogóle takiego czegoś dokonał, ale przy dzisiejszej technice. Budowa
                    całego kompleksu na pewno zwróciłaby się ( marszłakowi opłacałoby się, przy jego
                    ciągle pustej kasie-wszystko idzie na metro w warszawce- inwestycje na pewno by
                    taka firma zobowiązała się pokryć). Można by jeszcze zbudować przejście
                    podziemne, które by łączyło dwa centra tzn. kaufland z ??.Mam nadzieje , że ten
                    pomysł ruszy bo mógłby być naprawdę trafiony.
                    • other_side Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 17.08.08, 02:55
                      Myślę, że koło Kauflanda (w sumie to całkiem inny typ sklepu, i to jeszcze o
                      wiele mniejszy, to się może nie pogryzą) jest wystarczająco dużo miejsca na
                      spory hipermarket, a może nawet jeszcze i galerię handlową (choć galerii i tak
                      mamy dużo, to tam może się przydać). Tylko że parking to już chyba nadziemny co
                      najmniej.
                      Szkoda, że ten Kaufland tam powstał — nic wielkiego, a zajął spory kawałek
                      ciekawego terenu.
                      • markiz_desade Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 20.08.08, 11:09
                        ja bym chciał Castoramę albo LerułaMerlę ;) pomarzyć można :)
                        • konrad_wp Re: Lista mile widzianych hipermarketów w płocku! 20.08.08, 15:50
                          Na Leroya "wbudowanego" takiego jak np. w Arkadii i Felicity w Lublinie bym nie
                          liczył bo to za małe centra. Jedynie wolnostojące, ale nie sądzę żeby taki sklep
                          miał szybko w Płocku powstać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka