Dodaj do ulubionych

Arcymolestowanie???!!!

23.02.02, 11:09
Jestem zszokowana.
Ciekawe, jak sprawa dalej się potoczy. Jaka będzie reakcja papieża...
Nareszcie (?) ludzie może sobie uświadomią, że ten problem w Kościele ISTNIEJE.
Ale, mimo to, nigdy bym się tego po Paetzu nie spodziewała. Ale cóż, po uznaniu
czasem przychodzi totalne rozczarowanie...
A co Wy o tym myślicie?

Misia
Obserwuj wątek
    • Gość: Radost Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 11:24
      misiamisia napisał(a):

> Jestem zszokowana.
      > Ciekawe, jak sprawa dalej się potoczy. Jaka będzie reakcja papieża...
      > Nareszcie (?) ludzie może sobie uświadomią, że ten problem w Kościele ISTNIEJE.
      >
      > Ale, mimo to, nigdy bym się tego po Paetzu nie spodziewała. Ale cóż, po uznaniu
      >
      > czasem przychodzi totalne rozczarowanie...
      > A co Wy o tym myślicie?
      >
      > Misia

Co o tym mysle?? Problem caly czas istniej-przeciez ksieza to zwykli ludzie!
      niestety kult swietych (balwochwalstwo-jak mozna nazwac ludzi swietymi? gdyby to
      uczynil Bog w porzadku ale przeciez takiego wywyzszenia udziela czlowiek! a jak
      bedzie paradoks i paru swietych trafi do czelusci? czy nadawanie komus takiej
      rangi ma postawic Boga przed faktem dokonanym??) budowanie pomnikow za zycia,
      nie przyjmowanie slow krytyki ...Kosciol przypomina partie , zaklad pracy gdzie
      dobrem najwyzszym jest jego "Rada nadzorcza" A molestownie, pedofilia i inne
      tego typu "rzeczy" dotycza w takim samym stopniu Kosciola jak dotycza
      spoleczenstwa...

P.S Zdegustowany , a czy zszokowany ? raczej nie - sprawa nie jest przeciez taka
      nowa...
        • Gość: peter Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.03.02, 00:17
          A czym tu mozna być zaszokowanym, od lat media serwują nam informacje
          księzowskich lub biskupich ekscesach, a to jakis romansik (homo lub hetero) a
          to jakas pedofilia, a to molestowanie. Wystarczy czesciej czytas prase i
          sledzic losy np księdza z Tyrnawy.
          W koncu kasta ta jest dokonale ustawiona, odzywiona przez hojnych wiernych więc
          trudno się dziwić, że co poniektórym hormony buzują. A swoją drogą, że Ksiądz
          Arcybiskup zamiast molestować podwładnych (co jest w końcu zakazanane i
          niemoralne) nie skorzystał po prostu za jakieś agencji. Chłopiec by zarobił
          trochę kasy, a było by mniejsze halo. Zresztą chłopcy z agencji są napewno
          lepsi w te klocki niż zastraszeni klerycy (wiec satysfację Ksiądz biskup miał
          by wiekszą).
      • Gość: Dzidka Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 14:56
        > Co o tym mysle?? Problem caly czas istniej-przeciez ksieza to zwykli ludzie!

Fakt. Ja problem widzę w czym innym. Co innego jest MIEĆ skłonności
        homoseksualne - temu nikt nie jest winien, wola boska (ksiądz powie ;-). A czym
        innym jest WYKORZYSTYWANIE innnych wskutek tych skłonności. Już nie mówię o tym,
        że zwłaszcza jak się piastuje wysokie stanowisko, ale w ogóle. Człowiek
        molestujący seksualnie popełnia obrzydliwość, i to mnie "gorszy", a nie fakt, że
        gejem okazał się arcybiskup. (Choć zauważcie, ze okazuje sie, że to była
        tajemnica poliszynela!) Mógł sobie znaleźć kochanka na boku. Fakt molestowania
        kleryków świadczy o ukrytych w nim dewiacjach (podobnych pedofilom na przykład).
        • Gość: przedruk "Nigdy nie molestowałem kleryków i księży" IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 15:56
          info.onet.pl/463135,11,item.html
          Arcybiskup Paetz: Nigdy nie molestowałem kleryków i księży

Arcybiskup Juliusz Paetz w słowie skierowanym do księży dziekanów
          przebywających na Kongregacji Dziekańskiej odbywającej się w sobotę w Poznaniu
          napisał, że nigdy nie molestował kleryków i księży.

"Poprosiłem Was tutaj dzisiaj, żeby powiedzieć, że nigdy nie molestowałem,
          powtarzam: nigdy nie molestowałem naszych kleryków i księży! Nie mam możliwości
          obrony, jestem biskupem. Obowiązuje mnie daleko idąca dyskrecja. Nas kapłanów,
          a przede wszystkim biskupa, obowiązuje najwyższy szacunek dla osoby ludzkiej i
          dbałość o dobro jej imienia. Dlatego nie wymieniłem i nie wymienię osób, którzy
          mnie oskarżają, by zachować maksymalny szacunek dla ich dobrego imienia. Media
          w przeciwieństwie do mnie mogą wiele rzeczy pisać, mówić, oskarżać" - napisał
          abp Paetz.

Arcybiskup dodał również, że akcja przeciwko niemu została zaplanowana.

"Z całej tej akcji widać, że została ona szeroko zakrojona i systematycznie
          prowadzona" - napisał. Zdaniem abp Paetza doszło do nadinterpretacji jego słów
          i zachowań.

"Jeden z kapłanów naszej archidiecezji powiedział: »Arcybiskup płaci za swoją
          spontaniczność«. Doszło do nadinterpretacji moich słów i zachowań. Chciałbym
          spojrzeć w twarz tych, którzy mnie oskarżali. Bardzo proszę o modlitwę,
          modlitwę w mojej intencji i w intencji Kościoła, Kościoła Poznańskiego" -
          apelował do kapłanów i świeckich z archidiecezji poznańskiej abp Paetz.

Tekst słowa księdza arcybiskupa do kapłanów PAP otrzymała z sekretariatu
          Metropolity Poznańskiego. Metropolita Poznański miał w sobotę otworzyć
          spotkanie dziekanów poznańskiej Kurii, jednak nie mógł przybyć na nie ze
          względów zdrowotnych.

Kapłani udali się więc do Pałacu Arcybiskupiego. Arcybiskup podziękował księżom
          za spotkanie, którego pragnął, bo - jak określił - ostatnie dni są bardzo
          trudne dla niego i jego pasterzowania. Przeprosił za to, że - ze względu na to,
          iż jest po operacji - przyjmuje ich na siedząco i ma niedyspozycję głosową.

w.

• Gość: Woland Re: IP: *.astercity.net / 10.135.129.* 23.02.02, 16:36
              "Komu to służy" - tez usłyszycie. Już słyszycie. Posłuchajcie RM. Rynsztok
              płynie straszny. Mówią o "żydowskich komisarzach, których należy
              powywieszać"(!). Co poniektórzy nawoują do linczu na autorach artykułu i
              spalenia redakcji(!). Rydzyk oczywiscie przytakuje...
              • Gość: Dzidka Re: IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 16:39
                > "Komu to służy" - tez usłyszycie. Już słyszycie. Posłuchajcie RM. Rynsztok
                > płynie straszny. Mówią o "żydowskich komisarzach, których należy
                > powywieszać"(!). Co poniektórzy nawoują do linczu na autorach artykułu i
                > spalenia redakcji(!). Rydzyk oczywiscie przytakuje...

O rrrany! Chyba posłucham zaraz!!!
                No i jestem ciekawa, co napisze radiomaryjna gadzinówka, tzn. "Nasz Dziennik".
                • emend Re: 23.02.02, 17:28
                  W calym spoleczenstwie okolo 5 proc ludzi jest homoseksualna. Wsrod ksiezy (tak
                  jak wsrod kelnerow, fryzjerow, stewardow i wizarzystow) odsetek jest o wiele
                  wyzszy, mysle, ze siega 20 - 30 procent. To bardzo niewygodna rzecz dla Kosiola,
                  oni do tej pory probowali to ukryc, teraz tez to zatuszuja...
                  • Gość: Gonzo Re: IP: *.cg.shawcable.net 27.03.02, 04:02
                    emend napisał(a):

> W calym spoleczenstwie okolo 5 proc ludzi jest homoseksualna. Wsrod ksiezy (tak
                    >
                    > jak wsrod kelnerow, fryzjerow, stewardow i wizarzystow) odsetek jest o wiele
                    > wyzszy, mysle, ze siega 20 - 30 procent. To bardzo niewygodna rzecz dla Kosiola
                    > ,
                    > oni do tej pory probowali to ukryc, teraz tez to zatuszuja...

Sprawa jest znacznie bardziej powazna, o czym swiadcza badania naukowcow-ksiezy
                    katolickich. Problem polega na tym, ze celibat "przyciaga" osoby o orientacji
                    homoseksualnej i - co gorsza - pedofili. W spolecznosci pozakoscielnej, czuja sie
                    oni zle, znajduja sie pod presja spoleczna, aby sie zenic. Ich sklonnosci szybka
                    staja sie widoczne i staja sie oni przedmitem kpin i atakow. W przypadku sluzby
                    duchowej, sutanna/celibat jest znakomita zaslona dymna. Daje tez dostep do osob o
                    zblizonej orentacji seksualnej oraz, nestety, do dzeci i mlodziezy, co staje sie
                    szczegolnie niebezpieczne w przypadku pedofilow. Ksiądz Donald Cozzens, rektor
                    katolickiego seminarium św. Marii w Cleveland, w lutym 2000 roku opublikował
                    książkę "The Changing Face of Priesthood" ("Zmieniające się oblicze kapłaństwa").
                    Oszacował on w niej liczbę homoseksualistów wśród amerykańskich księży na
                    sięgającą 60 proc. i stwierdził wręcz, że stan kapłański w Kościele katolickim
                    stał się "zasadniczo kulturą homoseksualistów".
                    60% homoseksualistow oznacza ze co najmniej co drugi ksiadz ma takie sklonnosci.
                    To jest przerazajace.

Materialy zrodlowe:
                    www.americamagazine.org/bookDetails.cfm?bookID=107&startrow=9
                    carmelnet.org/sword/v60/Books/br08/br08.htm

W styczniu 2000 roku dziennik "Kansas Star", a w ślad za nim ogólnokrajowy "US
                    News and World Report" opublikowały artykuły opisujące zastraszająco wysoki
                    odsetek zachorowań na AIDS wśród amerykańskich księży katolickich. Dane zebrane
                    przez Richarda Sipsa, byłego księdza, który od ponad 30 lat zajmuje się badaniem
                    problemów seksualności w Kościele katolickim, wykazały, że w USA zmarło na AIDS
                    już około 750 księży. Co najmniej 130 chłopców zgwałcił lub molestował ksiądz
                    John Geoghan, który został skazany 21 lutego w Bostonie na karę dziesięciu lat
                    więzienia. Ale Geoghan nie jest jedynym "bohaterem" skandalu zataczającego coraz
                    szersze kręgi w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie są nie mniej wstrząśnięci
                    faktem, że o pedofilskich praktykach Geoghana i wielu innych księży od dawna
                    wiedział bostoński kardynał Bernard Law, który nie tylko pozwalał im nosić
                    sutanny, ale również bronił ich przed wymiarem sprawiedliwości. Czarne chmury
                    gromadzą się także nad kardynałem Anthonym Bevilacquą z Filadelfii, który długo
                    ukrywał, że w jego archidiecezji co najmniej 35 księży dopuściło się aktów
                    pedofilii. Co jeszcze wiedzą zwierzchnicy innych amerykańskich archidiecezji,
                    diecezji i parafii? Opinia publiczna w USA chce jak najszybciej poznać odpowiedź
                    na to pytanie. Oczekuje także od Kościoła katolickiego zajęcia jasnego stanowiska
                    wobec księży homoseksualistów i problemu pedofilii wśród duchownych.

• Gość: Radost Niektorych to warto by powiesic IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 24.02.02, 13:08
                Gość portalu: Woland napisał(a):

> "Komu to służy" - tez usłyszycie. Już słyszycie. Posłuchajcie RM. Rynsztok
                > płynie straszny. Mówią o "żydowskich komisarzach, których należy
                > powywieszać"(!). Co poniektórzy nawoują do linczu na autorach artykułu i
                > spalenia redakcji(!). Rydzyk oczywiscie przytakuje...

no tego co oskrzal Fieldorfa to chetnie bym powiesil! BENJAMIN WAJSBLECH! i
                jeszcze paru innych Bermana itd.

A sama sprawa zaczyna mnie juz nudzic...nagle tysicae osob o tym wiedzialo
                (Watykan , wszyscy swieci , srodowiska intelektualistow...) a nikt na czele z
                Janem Pawlem nie odwolal??? A swoja droga klerycy hahahah z chodza czesto pijani
                jak bele heheh i namietnie korzystaja z agencji - 100% pewne:)) Rozmawialem z
                znajomym takxi-driverem- ktory zlapal pane niedaleko seminarium 3 klerykow
                lezalo pod plotem:)) To dzialo sie w lipcu ech...
          • Gość: Magda Re: IP: *.ots.utexas.edu 17.03.02, 08:26
            Czlowiek jest niewinny zanim nie udowodni mu sie winy....
            I nie mozna wydawac "wyrokow skazujacych" przed tym zanim dowiemy sie
            czy "fakty" napisane przez Rzeczposolita o abp. Paetzu sa rzeczywiscie
            faktami....
      • Gość: P.B Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 20:28
        Gość portalu: Radost napisał(a):

> misiamisia napisał(a):
        >
        > > Jestem zszokowana.
        > > Ciekawe, jak sprawa dalej się potoczy. Jaka będzie reakcja papieża...
        > > Nareszcie (?) ludzie może sobie uświadomią, że ten problem w Kościele ISTN
        > IEJE.
        > >
        > > Ale, mimo to, nigdy bym się tego po Paetzu nie spodziewała. Ale cóż, po uz
        > naniu
        > >
        > > czasem przychodzi totalne rozczarowanie...
        > > A co Wy o tym myślicie?
        > >
        > > Misia
        >
        >
        > niestety kult swietych (balwochwalstwo-jak mozna nazwac ludzi swietymi? gdyby t
        > o
        > uczynil Bog w porzadku ale przeciez takiego wywyzszenia udziela czlowiek! a jak
        >
        > bedzie paradoks i paru swietych trafi do czelusci? czy nadawanie komus takiej
        > rangi ma postawic Boga przed faktem dokonanym??) budowanie pomnikow za zycia,
        > nie przyjmowanie slow krytyki ...Kosciol przypomina partie , zaklad pracy gdzie
        >
        > dobrem najwyzszym jest jego "Rada nadzorcza" A molestownie, pedofilia i inne
        > tego typu "rzeczy" dotycza w takim samym stopniu Kosciola jak dotycza
        > spoleczenstwa...
        >
        > P.S Zdegustowany , a czy zszokowany ? raczej nie - sprawa nie jest przeciez tak
        > a
        > nowa...

W głupiej Polsce łatwo jest ludzi oczerniać!!
      • Gość: Krzysiek Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.leszno.cvx.ppp.tpnet.pl 26.02.02, 19:38
        Gość portalu: Radost napisał(a):

> niestety kult swietych (balwochwalstwo-jak mozna nazwac ludzi swietymi? gdyby t
        > o
        > uczynil Bog w porzadku ale przeciez takiego wywyzszenia udziela czlowiek! a jak
        >
        > bedzie paradoks i paru swietych trafi do czelusci? czy nadawanie komus takiej
        > rangi ma postawic Boga przed faktem dokonanym??) budowanie pomnikow za zycia,
        > nie przyjmowanie slow krytyki ...Kosciol przypomina partie , zaklad pracy gdzie
        >
        > dobrem najwyzszym jest jego "Rada nadzorcza" A molestownie, pedofilia i inne
        > tego typu "rzeczy" dotycza w takim samym stopniu Kosciola jak dotycza
        > spoleczenstwa...
        >
        > P.S Zdegustowany , a czy zszokowany ? raczej nie - sprawa nie jest przeciez tak
        > a
        > nowa...

Moim zdaniem kult swietych to nie do konca balwochwalstwo - poprzez czczenie
        ludzi swietych czcimy samego Boga ktory wlasnie w tych ludziach - najpelniej sie
        objawil.Sa oni dla nas tez pewnym drogowskazem - pomoca w trudnych sytuacjach i
        moga tez byc wzorem do nasladowania. Oczywiscie nie wszystkie wzorce swietych
        powinnismy nasladowac, bo zmieniaja sie one wraz z rzeczywistoscia. Np niezbyt
        pozadane jest nasladowanie sredniowiecznej ascezy, lecz w tamtych czasach byla
        ona pewnie potrzebna. Zwracajac sie w modlitwach do nich polecamy sie przez nich
        Bogu - proszac ich o wsparcie. Jednoczesnie wierzymy ze w Kosciele przez caly
        czas dziala Chrystus - ktory jest glowa tego kosciola i kieruje nim przez Papieza
        i biskupow. Dlatego mowi sie ze kosciol jest swiety - choc jest jednoczesnie
        grzeszny - poprzez grzechy ludzi, ktorzy maja taka nature i "pragnac dobra -
        czynia ciagle zlo" (sw Pawel). Dazeniem Kosciola powionno byc wiec ciagle
        nawracanie wszystkich swoich czlonkow - poczawszy od papieza a konczac na
        wiernych. Wydaje mi sie ze tylko w ten sposob mozemy odpowiedziec na wezwanie
        Chrystusa: "swietymi badzzcie bo Ja jestem swiety" A ze nawracanie sie to proces
        ciagly - to nie mozna spoczac nigdy na laurach i uznac ze ja juz jestem OK i nic
        mi wiecej nie potrzeba.

Pozdrawiam
        Krzysiek

• Gość: Ed Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.02.02, 22:45
          Gość portalu: Krzysiek napisał(a):

> "Moim zdaniem kult swietych to nie do konca balwochwalstwo - poprzez czczenie
          > ludzi swietych czcimy samego Boga ktory wlasnie w tych ludziach - najpelniej si
          > e
          > objawil.Sa oni dla nas tez pewnym drogowskazem - pomoca w trudnych sytuacjach i
          >
          > moga tez byc wzorem do nasladowania."

Nic dodać, nic ująć. Ponoć ludzie mądreją z wiekiem. Ale jak na niego przyjdzie
          czas, pozostaje już tylko komunalny. Szkoda mi Ciebie.
        • Gość: Ed Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 01.03.02, 20:10
          Gość portalu: Krzysiek napisał(a):

> "Moim zdaniem kult swietych to nie do konca balwochwalstwo - poprzez czczenie
          > ludzi swietych czcimy samego Boga ktory wlasnie w tych ludziach - najpelniej si
          > e
          > objawil.

Czyżby to była nowa interpretacja 10 przykazań? Albo może ze znajomością tego
          statutu coś nie tęgo :-))
      • Gość: ateista Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 213.17.164.* 01.03.02, 17:23
        Oczywiście, będzie jak z prymasem Austrii, najpierw wielkie halo, potem wyślą
        go na emeryturę do męskiego klasztoru na południe Włoch (niby celem
        kontemplacji) i dalej będą udawali, że to przypadek jednostkowy. Celibat jest
        równie nienaturalny i okrutny jak japoński zwyczaj kaleczenia nóżek dziewcząt
        (gejszy) lub birmański zwyczaj nakładania kobietom obręczy na szyje. A w końcu
        gdyby natura chciała stworzyć gatunek nierozmnażający się i żyjący w celibacie
        to by to zrobiła. A jeśli dobrze pamiętam z biologii to poza pantofelkami żadne
        zwierzątka nie żyją w celibacie (a i te w końcu rozmnażają się przez podział).
        • Gość: Jola Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 150.254.89.* 19.03.02, 14:06
          Gość portalu: ateista napisał(a):
          (...)
          >Celibat jest
          > równie nienaturalny i okrutny jak japoński zwyczaj kaleczenia nóżek dziewcząt
          > (gejszy) (...)

Ja trochę nie na temat :P
          Jeżeli myślisz o krępowaniu stóp, to nie robiono tego w Japonii, tylko w Chinach
          i nie gejszom, tylko pannom z lepszych domów.
    • Gość: asia Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 130.75.98.* 23.02.02, 18:27
      jestem zaszokowana. trudno mi uwierzyc ze tak dlugo
      moznabylo cos takiego ukrywac i tuszowac. jak mam
      przekonywac ludzi niewierzacych o niesamowitym pieknie
      wiary i do nalezenia kosciola skoro hierarcha koscielny
      dopuszcza sie takiego czynu a ludzie ktorzy o tym
      wiedzieli trzymali to w tajemnicy. coz trudno byc
      mocnym w wierze....
      • Gość: jacko Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 21:54
        Wierzy się w ideę a nie w ludzi,którzy usiłuja ja reprezentować ,majac przy tym
        ułomne charaktery wynikajace nie z checi czynienia zła(tylko czym jest zło w
        przypadku uczuć?),ale z konstrukcji biologicznej.Zreszta lepszy arcybiskup gej
        niz Polak katolik pijacy na umór bijacy żone i dzieci ale co tydzien idacy do
        koscioła aby odklepac formułki.
        To chyba tyle
        nara
        • Gość: fini Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 193.0.70.* 26.02.02, 15:37
          > Wierzy się w ideę a nie w ludzi,którzy usiłuja ja reprezentować ,majac przy ty
          > ułomne charaktery wynikajace nie z checi czynienia zła(tylko czym jest zło w
          > przypadku uczuć?),ale z konstrukcji biologicznej.Zreszta lepszy arcybiskup gej
          > niz Polak katolik pijacy na umór bijacy żone i dzieci ale co tydzien idacy do
          > koscioła aby odklepac formułki.

no wlasnie, wiec moze pora juz odrzucic ten celibat. to byloby dobre rozwiazanie
          bo wszystkim lepiej by sie zylo i nie byloby tylu TRAGEDII!!!!!!!!!!!!!!!, bo co
          czuly dzieci w Dukli i klerycy w Poznaniu, tego nic nikogo nie interesuje.
          • Gość: Dawid Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.02, 17:01
            Gość portalu: fini napisał(a):

> > Wierzy się w ideę a nie w ludzi,którzy usiłuja ja reprezentować ,majac prz
            > y ty
            > > ułomne charaktery wynikajace nie z checi czynienia zła(tylko czym jest zło
            > w
            > > przypadku uczuć?),ale z konstrukcji biologicznej.Zreszta lepszy arcybiskup
            > gej
            > > niz Polak katolik pijacy na umór bijacy żone i dzieci ale co tydzien idacy
            > do
            > > koscioła aby odklepac formułki.
            >
            > no wlasnie, wiec moze pora juz odrzucic ten celibat. to byloby dobre rozwiazani
            > e
            > bo wszystkim lepiej by sie zylo i nie byloby tylu TRAGEDII!!!!!!!!!!!!!!!, bo c
            > o
            > czuly dzieci w Dukli i klerycy w Poznaniu, tego nic nikogo nie interesuje.

Odrzucenie celibatu nie rozwiąze problemu homoseksualizmu wśród księży. Zgodnie z
            nauką Kościoła współżycie dopuszczalne jest tylko pomiędzy małżonkami i to z
            zachowaniem zasady otwartości na poczęcie dziecka. Małżeństwo zaś niemożliwe jest
            pomiędzy osobami tej samej płci.
            Zresztą - celibat jest problemem tych, którzy wybieraja taki styl życia. Czy
            można zabronić komukolwiek pozostawania w stanie bezżennym?

• Gość: fini Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 193.0.70.* 28.02.02, 14:02
              > Odrzucenie celibatu nie rozwiąze problemu homoseksualizmu wśród księży. Zgodnie
              > z
              > nauką Kościoła współżycie dopuszczalne jest tylko pomiędzy małżonkami i to z
              > zachowaniem zasady otwartości na poczęcie dziecka. Małżeństwo zaś niemożliwe je
              > st
              > pomiędzy osobami tej samej płci.

do czasu, do czasu. potrzeba kilkuset lat ale predzej czy pozniej to sie zmieni,
              zgodnie z nauka Biblii a nie kosciola!!!
              > Zresztą - celibat jest problemem tych, którzy wybieraja taki styl życia. Czy
              > można zabronić komukolwiek pozostawania w stanie bezżennym?

nie ale w tym przypadku nie jest to do konca wolny, swiadomy wybor. takich
              kwiatkow jak widac jest wiecej a i dzieci ksiezy tez nie jest malo. nie oszukujmy
              sie seks jest jedna z ludzkich potrzeb, niezaleznie od tego co sie mysli na ten
              temat
              • Gość: Dawid Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.02, 20:40

> do czasu, do czasu. potrzeba kilkuset lat ale predzej
                czy pozniej to sie zmieni,
                > zgodnie z nauka Biblii a nie kosciola!!!

Zgodnie z nauką Biblii.... Jeśli chodzi o homoseksualizm
                i cudzołóstwo, to sprawa jest jasna (1 Kor 6,9), a jeśli
                o bezżenność, to chyba też (1 Kor 7,32.34)

> nie ale w tym przypadku nie jest to do konca wolny,
                swiadomy wybor. takich
                > kwiatkow jak widac jest wiecej a i dzieci ksiezy tez
                nie jest malo. nie oszukujmy sie seks jest jedna z
                ludzkich potrzeb, niezaleznie od tego co sie mysli na ten
                temat

Wybór jest całkowicie dobrowolny - nikt przecież nikogo
                do tego nie zmusza. Nawet więcej, w wypadku przymusu ślub
                czystości i pozostałe są nieważne. A że seks jest sprawą
                naturalną - to chyba wszyscy wiedzą (księża też).
                Żyj i daj żyć innym.
                • Gość: fini Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.dwi.uw.edu.pl 05.03.02, 15:44
                  > Wybór jest całkowicie dobrowolny - nikt przecież nikogo
                  > do tego nie zmusza. Nawet więcej, w wypadku przymusu ślub
                  > czystości i pozostałe są nieważne. A że seks jest sprawą
                  > naturalną - to chyba wszyscy wiedzą (księża też).
                  > Żyj i daj żyć innym.

ty tez. seks jest naturalny to dlaczego kosciol katolicki nie zgadza sie na seks?
                  jak widac hipokryzja , a nienaturalnosc bokiem wychodzi ludziom co ja stosuja,
                  moze substytutem jest poczucie wladzy, moze sadyzm- o tym tez juz bylo-
                  maltretowanie dzieci przez siostry zakonne w osrodkach opiekunczych.
                  ciekawa jestem ilu jeszcze jest takich paetzow i innych podobnych ksiezulkow ?
                  kosciol nie ma pjecia o zyciu, zyjac na ciplych posadkach z niedzielnych danin.
                  gdzie sa te wartosci chrzescijanskie?? w dobie kryzysu kosciol sam powinien wyjsc
                  Z propozycja opodatkowania siebie, a tu nic , najedzone brzuchy i tyle.

• Gość: Dawid Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 09.03.02, 15:05

> ty tez. seks jest naturalny to dlaczego kosciol
                    katolicki nie zgadza sie na seks?
                    > jak widac hipokryzja , a nienaturalnosc bokiem wychodzi
                    ludziom co ja stosuja, \

Ależ Kościół zgadza sie na seks - nawet na kursie
                    przedmałżeńskim prowadzący ksiądz nazwał seksualność
                    człowieka czymś pięknym. W dodatku zachęca do posiadania
                    dzieci - a bez stosunków płciowych, nie da rady tego
                    załatwić.

> moze substytutem jest poczucie wladzy, moze sadyzm- o
                    tym tez juz bylo-
                    > maltretowanie dzieci przez siostry zakonne w osrodkach
                    opiekunczych.

Dla mnie to pewne nowum...

> ciekawa jestem ilu jeszcze jest takich paetzow i innych
                    podobnych ksiezulkow ?
                    > kosciol nie ma pjecia o zyciu, zyjac na ciplych
                    posadkach z niedzielnych danin.
                    >
                    > gdzie sa te wartosci chrzescijanskie?? w dobie kryzysu
                    kosciol sam powinien wyj
                    > sc
                    > Z propozycja opodatkowania siebie, a tu nic , najedzone
                    brzuchy i tyle.

Ta część dotyczy chyba innego tematu...

• Gość: June Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.cg.shawcable.net 27.03.02, 04:13
              Warto sprawdzic co zaleca Pismo Swiete w tej dziedzinie. Pismo Swiete jest
              Slowem Bozym, Jego wola i instrukcja dla czlowieka. Jednak to ludzie wole ta
              zmienili wprowadzajac coraz to nowe "udoskonalenia" i "interpretacje":
              Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny,
              przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania,(1 List do Tymoteusza 3:2, Biblia
              Tysiąclecia) Biskup bowiem winien być, jako włodarz Boży, człowiekiem
              nienagannym, niezarozumiałym, nieskłonnym do gniewu, nieskorym do pijaństwa i
              awantur, nie chciwym brudnego zysku (List do Tytusa 1:7, Biblia Tysiąclecia)

Sa ludzie, ktorzy posiadaja dar/charyzmat "celibatu", pisze o tym Apostol
              Pawel, ktory sam mowil ze "lepiej jest sie nie zenic", ale jedynie w konteksci
              pelenego oddania sie Bozej sluzbie. W dzisiejszych czasach niewielu jest ludzi,
              ltorzy dar taki maja.

• Gość: Dawid Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 28.02.02, 20:52
            Fini, gdyby zniesiono celibat, to i tak żaden z księży
            homoseksualistów nie dostanie ślubu. Zmuszony byłby
            albo żyć w celibacie, albo też szukać zaspokojenia w
            inny sposób, np. molestując kleryków.
            Celibat można znieść, jak to ma miejsce w katolickich
            obrządkach wschodnich (np. greko-katolickim),czemu nie?
            Wątpię jednak, czy rozwiąże to problemy tego typu.
    • Gość: P.B Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 20:26
      misiamisia napisał(a):

> Jestem zszokowana.
      > Ciekawe, jak sprawa dalej się potoczy. Jaka będzie reakcja papieża...
      > Nareszcie (?) ludzie może sobie uświadomią, że ten problem w Kościele ISTNIEJE.
      >
      > Ale, mimo to, nigdy bym się tego po Paetzu nie spodziewała. Ale cóż, po uznaniu
      >
      > czasem przychodzi totalne rozczarowanie...
      > A co Wy o tym myślicie?
      >
      > Misia

Rzeczpospolitej chyba brak sensacji, widać,że schodzi ona na psy!
      Przecież to jest śmiesznie i zarazem głupie co ci redaktorzy napisali. Dziwię
      się, że ktoś w te bzdury wierzy.
        • Gość: P.B Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 20:36
          Gość portalu: Dzidka napisał(a):

> > Rzeczpospolitej chyba brak sensacji, widać,że schodzi ona na psy!
          > > Przecież to jest śmiesznie i zarazem głupie co ci redaktorzy napisali. Dzi
          > wię
          > > się, że ktoś w te bzdury wierzy.
          >
          > Dobrze. W takim razie podaj mi choć jeden konkretny powód, dla którego NIE możn
          > a
          > w to wierzyć.
          > Powtarzam: konkretny!

Powód!Jak stary dziadek, co ledwo na nogach stoi, jak on może być posądzany o
          takie obrzydliwe sprawy.
          A jak powiem,że Kwaśniewski jest komunistycznym gejem, to co uwierzycie mi, może
          zdradza żonę tak jak Clinton, z innym rządowym pedałem.
          • Gość: Dzidka Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 23.02.02, 21:38
            > Powód!Jak stary dziadek, co ledwo na nogach stoi, jak on może być posądzany o
            > takie obrzydliwe sprawy.

:-)))))))) Przyznam, że to jest argument, aczkolwiek molestowanie może przybierać
            rózne, niekoniecznie... ekhm... aktywne formy :-))

> A jak powiem,że Kwaśniewski jest komunistycznym gejem, to co uwierzycie mi, moż
            > e zdradza żonę tak jak Clinton, z innym rządowym pedałem.

Jeśli byłyby podstawy (tylko dlaczego koniecznie miałby być
            gejem "komunistycznym"? Czym się rózni gej komunistyczny od kapitalistycznego? ;-
            ), to tak jak w przypadku abepe, przyjęłabym, że może to być prawda. A propos, to
            Monica Levinsky była rządowym pedałem? ;-)))))))
            • Gość: Edek Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 217.97.143.* 26.02.02, 12:13
              Drodzy internauci! Przegladałem wasze listy i czuję niesmak z powodu niskiego
              poziomu dyskusji.Okropna polszczyzna. Co za wulgarne
              słownictwo.Nieprzystoi.Sprawa jest poważna.Poraz pierwszy publikowana tak
              szeroko i wypadałoby aby nasze głosy w tej sprawie były wyważone.Król Augiasz
              widządz tak wiele brudu w swoiej stajni, że ludzkie siły nie były w stanie
              sprostać porządkowi, wynajął do tej czynności herosa.Dużo rozwagi i
              umiaru.Pozdrawiam.Ed.
          • Gość: bs Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.rop.tarnow.pl 27.02.02, 14:12
            Gość portalu: P.B napisał(a):

> Gość portalu: Dzidka napisał(a):
            >
            > > > Rzeczpospolitej chyba brak sensacji, widać,że schodzi ona na psy!
            > > > Przecież to jest śmiesznie i zarazem głupie co ci redaktorzy napisali
            > . Dzi
            > > wię
            > > > się, że ktoś w te bzdury wierzy.
            > >
            > > Dobrze. W takim razie podaj mi choć jeden konkretny powód, dla którego NIE
            > możn
            > > a
            > > w to wierzyć.
            > > Powtarzam: konkretny!
            >
            > Powód!Jak stary dziadek, co ledwo na nogach stoi, jak on może być posądzany o
            > takie obrzydliwe sprawy.
            >...
            Sadzac po paru fotografiach x.abp. nie wyglada on na czlowieka stojacego nad grobem...

• Gość: Toni Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.telia.com 02.03.02, 19:36
            Jeżeli przez kilka lat i co najmniej kilkanascie osób będzie mówiło to samo to
            naturalnie bedę w to wierzył.
            W przeciwnym razie trzeba sprawę arcyJulka potraktować jako typowy spisek
            międzynarodowej żydo-komuny pod przewodnictwem masonów, którzy opanowali
            m.innymi seminarium duchowne w Poznaniu. Jest na to wypróbowana metoda, jeżeli
            egzorcyzmy zwykłe lub połączone z np. łamaniem kołem nie pomogą, to zaleca się
            rozpalenie nieco większego stosu.To dotychczas doskonale czyściło duszę
            zatwardziałych kacerzy, dziwie się, że tej prostej metody już się nie stosuje.
      • Gość: couleur3 Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.02.02, 21:48
        Mnie , jako iż z kościołem mam niewiele wspólnego , sprawa nie szokuje tak znów
        bardzo. W końcu księża to ludzie i nie można od nich wymagać aby byli świętymi
        i to wszyscy bez wyjątku. Myślę jednak że wierzący i praktykujący katolicy
        oczekują więcej od księży niż np. ja. I mogą być zaszokowani. A moim zdaniem
        nie jest tak znów źle , jeśli pozwoli się księżom być ludźmi z ich ludzkimi
        ułomnościami. Nie można zapominać że i tak księża to najmniej kryminogenna
        grupa ludzi w Polsce, bo jaki procent księży żyje z rozbojów , kradzieży
        samochodów itd., a jak to jest wśród reszty społeczeństwa ? Obawiacie się
        widząc czterech księży czy czterech łysych karków późną porą ? No , widzicie ;
        żyjcie i dajcie żyć, i okazujcie miłosierdzie swym duchowym przywódcom , w
        końcu sami od Boga też się tego spodziewacie (to do wierzących) Pozdrawiam.
    • rubin Ciekawe ... 24.02.02, 07:23

... jakie są poglądy arcy Paetza w kwestii legalizacji związków
      homo(tfu!)seksualnych.

A z drugiej strony - jeśli autorzy artykułu w "Rzeczpospolitej" sami piszą, że
      w najbliższych dniach można się spodziewać odwołania pana(i?) Paetza przez
      Watykan, to może warto było poczekać z publikacją na tę decyzję?!!

• misiamisia Re: Arcymolestowanie???!!! 24.02.02, 12:26
        Oczywiście, księża to „tylko” ludzie. A my nie mamy wierzyć w ludzi-bogów.

Słyszałam w Zetce jakąś kobietę (związana bodajże z LPR i RM), która mówiła, że
        to nie powinno być rozgłaszane, bo papież – Polak, kościół – Polska etc.
        Zachęta do obłudy i hipokryzji. Paranoja.

Byłam ciekawa, po której stronie stanie RM. Ale tego można się było spodziewać.
        Woland przytoczył parę słów o tych „katolikach”...

Misia
      • Gość: Andrzej Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.utah-inter.net 27.02.02, 20:33
        Gos´c´ portalu: vinc napisa?(a):

> to chyba raczej niemoz˙liwe, chyba z˙e pozostali ksie˛z˙a to tez˙ geje...

To nie jest niemozliwe , to jest prawda, a w przypadku poznanskiego arcy to jest
        zapewne 1000% prawda! Ten problem istnieje od dawna! Tu w Ameryce jest to samo i
        praktycznie na skale o wiele wieksza z tego wzgledu, ze podaje sie tu publicznie
        o tych sprawach np w Teksasie, za molestowanie kuria musi placic juz ponad 100
        milionow dolarow, a wiele rzeczy zalatwia sie tu polubownie , zamiast sadow. To
        samo jest we wschodnich stanach, w Chicago , w New Jersey. Na szeroka skale
        molestuja maloletnich, pelno gejow wsrod ksiezy itd. Napisze o wiele wiecej
        potem,
      • misza01 Re: Arcymolestowanie???!!! 25.02.02, 12:50
        Królestwo Boże jest w Was i wokół Was, nie w budynkach z drewna i kamienia.
        Rozszczep drewno a znajdziesz mnie, podnieś kamień a będę tam". (naoglądałem
        się filmów)

Najgorsze w tym wszystkim jest to,że rozpatruje się ten skandal tylko przez
        pryzmat "wielkiego Arcybiskupa", a to jest tak naprawdę dramat maluczkich,
        pokrzywdzonych i wykorzystanych. A ile takich dramatów rozgrywa się codziennie
        poza wielkimi miastami, gdzie winowajcą jest nie dygnitarz z najwyższej półki,
        ale prosty wikary molestujący zastraszonego ministranta z małej wsi, gdzie
        żadna poczytna gazeta nie wywlecze tego na światło dzienne?
        zresztą historia Kościoła jako instytucji mówi sama za siebie..... Nic mnie już
        nie zdziwi. A moge się zalożyć,że to tylko wierzcholek góry lodowej...
        • Gość: pytek Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.icpnet.pl 25.02.02, 22:35
          Czy ktoś może wyjaśnić czy abp. spowiada się i jak często?
          Więc czy w/w dostaje rozgrzeszenie?A może zataje ten grzech /śmiertelny?/.
          Czy więc nie popełnia świętokradztwa przyjmując komunię św.?
          A w ogóle to księża nasłuchają się podczas spowiedzi,wypytują o szczegóły
          z wypiekami na twarzy , to później są wodzeni na pokuszenie i ci najmniej
          odporni ulegają.
          • dixi13 Obrońcom Niegodnym Kościoła polecam 26.02.02, 21:54
            Dlaczego słownictwo obrońców K.K. Obraca się w okolicy rynsztoka. Bardzo
            ciekawe typy osobowościowe zajęły się obroną sacrum. Ciekawa jest również
            postawa hierarchów Kościoła. To uparte zaprzeczanie faktom. Wszystko zrozumieli
            niczego się nie nauczyli. Łajdactwa niektórych funkcjonariuszy K.K.
            przekraczają granice dobrego smaku. Wielokrotnie przekraczają wszelkie granice.
            Zakonnicy złodzieje, księża pedofile i geje. W Nysie (woj. Opolskie) kilka dni
            temu zakonnik podczas lekcji religii pobił do nieprzytomności ucznia, wywołując
            u niego wstrząs mózgu. Słyszeliście o tym? No właśnie. Był krótki artykulik w
            www. nto.pl Czekałem na ciag dalszy. I co? I nic końce w wodę. To co słyszymy i
            oglądamy w TV to jest naprawdę wierzchołek góry lodowej. W małych miejscościach
            ludzie nie są zbyt odważni. tam rząd dusz (i nie tylko)dalej dzierży miejscowy
            pleban. Księdza z Dukli, Nysy, Poznania i nnych wielu miejscowości łączy jedno,
            wykorzystywanie uprzywilejowania Kościoła Katolickiego w Państwie polskim.
            Wszyscy księża wiedzą że są bezkarni. Na światło dzienne wypływają tak
            drastyczne sprawy z których błoto trudna zgarnąć pod dywan. Na światło dzienne
            zaczyna wypływać coraz więcej wyłudzeń finansowych. Wyłudzenia z KGH Polska
            Miedź, wyłudzenia z banków, smierć zagadkowa ludzi którzy mieli na ten temat
            coś do powiedzenia, Brud oblepia w Polsce całe rzesze kościelnych. Jak
            napisałem wcześniej sprawa abp. Paetza to tylko wierzchołek góry lodowej.
            Uważam, Ze tu na tym forum mamy dużą szansę. Szansę wyciągnięcia na wierzch
            faktów, powtarzam FAKTÓW! możliwych do sprawdzenia. Jeśli ci ludzie nie boją
            się Boga, nich boją się nas.
            • Gość: czarodzi Re: Obrońcom Niegodnym Kościoła polecam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.02, 00:32
              dixi13 napisał(a):

> Dlaczego słownictwo obrońców K.K. Obraca się w okolicy rynsztoka. Bardzo
              > ciekawe typy osobowościowe zajęły się obroną sacrum. Ciekawa jest również
              > postawa hierarchów Kościoła. To uparte zaprzeczanie faktom. Wszystko zrozumieli
              >
              > niczego się nie nauczyli. Łajdactwa niektórych funkcjonariuszy K.K.
              > przekraczają granice dobrego smaku. Wielokrotnie przekraczają wszelkie granice.
              > Zakonnicy złodzieje, księża pedofile i geje. W Nysie (woj. Opolskie) kilka dni
              > temu zakonnik podczas lekcji religii pobił do nieprzytomności ucznia, wywołując
              >
              > u niego wstrząs mózgu. Słyszeliście o tym? No właśnie. Był krótki artykulik w
              > www. nto.pl Czekałem na ciag dalszy. I co? I nic końce w wodę. To co słyszymy i
              >
              > oglądamy w TV to jest naprawdę wierzchołek góry lodowej. W małych miejscościach
              >
              > ludzie nie są zbyt odważni. tam rząd dusz (i nie tylko)dalej dzierży miejscowy
              > pleban. Księdza z Dukli, Nysy, Poznania i nnych wielu miejscowości łączy jedno,
              >
              > wykorzystywanie uprzywilejowania Kościoła Katolickiego w Państwie polskim.
              > Wszyscy księża wiedzą że są bezkarni. Na światło dzienne wypływają tak
              > drastyczne sprawy z których błoto trudna zgarnąć pod dywan. Na światło dzienne
              > zaczyna wypływać coraz więcej wyłudzeń finansowych. Wyłudzenia z KGH Polska
              > Miedź, wyłudzenia z banków, smierć zagadkowa ludzi którzy mieli na ten temat
              > coś do powiedzenia, Brud oblepia w Polsce całe rzesze kościelnych. Jak
              > napisałem wcześniej sprawa abp. Paetza to tylko wierzchołek góry lodowej.
              > Uważam, Ze tu na tym forum mamy dużą szansę. Szansę wyciągnięcia na wierzch
              > faktów, powtarzam FAKTÓW! możliwych do sprawdzenia. Jeśli ci ludzie nie boją
              > się Boga, nich boją się nas.

Pozniej zrobimy sobie polowanka na rudych , żydków i otyłych! Nich sie nas
              boją!!
              Kiedy zbiórka? Kiedy ruszamy rozpalić stosy?
            • Gość: ARTUR Obrońcom Kościoła polecam IP: 212.244.184.* 27.02.02, 13:35
              Dlaczego słownictwo obrońców K.K. Obraca się w okolicy rynsztoka. Bardzo
              ciekawe typy osobowościowe zajęły się obroną sacrum. Ciekawa jest również
              postawa hierarchów Kościoła. To uparte zaprzeczanie faktom. Wszystko zrozumieli
              niczego się nie nauczyli. Łajdactwa niektórych funkcjonariuszy K.K.
              przekraczają granice dobrego smaku. Wielokrotnie przekraczają wszelkie granice.
              Zakonnicy złodzieje, księża pedofile i geje. W Nysie (woj. Opolskie) kilka dni
              temu zakonnik podczas lekcji religii pobił do nieprzytomności ucznia, wywołując
              u niego wstrząs mózgu. Słyszeliście o tym? No właśnie. Był krótki artykulik w
              www. nto.pl Czekałem na ciag dalszy. I co? I nic końce w wodę. To co słyszymy i
              oglądamy w TV to jest naprawdę wierzchołek góry lodowej. W małych miejscościach
              ludzie nie są zbyt odważni. tam rząd dusz (i nie tylko)dalej dzierży miejscowy
              pleban. Księdza z Dukli, Nysy, Poznania i nnych wielu miejscowości łączy jedno,
              wykorzystywanie uprzywilejowania Kościoła Katolickiego w Państwie polskim.
              Wszyscy księża wiedzą że są bezkarni. Na światło dzienne wypływają tak
              drastyczne sprawy z których błoto trudna zgarnąć pod dywan. Na światło dzienne
              zaczyna wypływać coraz więcej wyłudzeń finansowych. Wyłudzenia z KGH Polska
              Miedź, wyłudzenia z banków, smierć zagadkowa ludzi którzy mieli na ten temat
              coś do powiedzenia, Brud oblepia w Polsce całe rzesze kościelnych. Jak
              napisałem wcześniej sprawa abp. Paetza to tylko wierzchołek góry lodowej.
              Uważam, Ze tu na tym forum mamy dużą szansę. Szansę wyciągnięcia na wierzch
              faktów, powtarzam FAKTÓW! możliwych do sprawdzenia. Jeśli ci ludzie nie boją
              się Boga, nich boją się nas.
              Bredzisz gościu i nie wiesz, o czym mówisz. Powtarzasz jakieś głupoty, plotki,
              niepotwierdzone informacje o rzekomych nadużyciach Koscioła i hierarchów. Jak
              znasz jakieś fakty, masz dowody nielegalnej działalności ludzi związanych z
              Kosciołem, to powiadom prokuraturę. Księża nie stoją przecież ponad prawem.
              Ludzie twojego pokroju (o takiej umysłowości, spaczeni wychowaniem w
              liberalnym, nihilistycznym społeczeństwie, odartwym z wartości, patriotyzmu...)
              próbują na siłę i nachalnie zdyskredytować Kosciół Katolicki przy kazdej okazji
              często posuwając sie do kłamstw, przeinaczania faktów, nadinterpretacji. Pewne
              incydentalne zdarzenia, pewne grzechy pojedynczych ludzi, księży i biskupów nie
              świadczą przecież o całej instytucji Kościoła. Duchowni w Polsce to bardzo
              liczna populacja, to też przecież zwykli ludzie (wychowani w naszym
              społeczeństwie), którzy równiez grzeszą, błądzą, czasem popełniają
              niegodziwości, przestępstwa. Ale wy próbujecie za grzechy poszczególnych ludzi
              obarczyc odpowiedzialnością całey Kosciół. Gdy np. w jakimś dajmy na to
              miasteczku jakis fryzjer-pedofil molestuje dzieci, czy to równiez automatycznie
              oznacza, że całą grupa zawodowa fryzjerów w Polsce składa się z dewiatów,
              pedofili, zboczeńców? Odium grzechów i przestępstw tego jednego fryzjera
              powinno ciążyc tylko na nim. To samo dotyczy arcybiskupa. Grzesznikiem jest być
              może Paetza, a nie urząd arcybiskupi. Trochę umiaru w swoich sądach lewacy.
              Zresztą Kosciół i tak jest niezwyciężony, w ciągu swoich dziejów przetrwał
              różne przesladowania, nagonki i obrzucanie go błotem przez różne antyklerykalne
              środowiska, w tym też przez lewicowych pseudointelektualistów (których ja
              okreslam mianem świnskiej inteligencji). I nic nie zachwieje jego siłą. Amen

• Gość: AgnusDei Re: Obrońcom Kościoła polecam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 27.02.02, 15:19
                Z kolega ARTUREM proponuję nie dyskutować. Prezentuje typowo ‘naszdziennikowe”
                myślenie. „Ludzie twojego pokroju (o takiej umysłowości, spaczeni wychowaniem w
                liberalnym, nihilistycznym społeczeństwie”,
                „antyklerykalne środowiska, w tym też przez lewicowych
                pseudointelektualistów”, „lewacy” itd. Jakbym rydzyjka słuchał. Facet swoje
                wie. Księdza słucha, bo ksiądz „wie”. A zatem, próżny „nasz” „lewacki” trud :-)
              • Gość: Hadrian Re: Obrońcom Kościoła polecam IP: *.bratniak.krakow.pl 17.03.02, 13:26
                A w jaki sposób kolega Artur ustosunkuje się krytycznego stosunku do Koscioła
                Rzymskokatolickiego ksiedza prof. Tischnera? I jakim prawem katoliccy księża
                mogli powiedzieć, że "Bóg mu głos odjął za jego socjalizującą postawę"? I jak
                ma się do tych słów organizowanie Dni Jego Świątobliwości Profesora przez
                tychże,teraz, gdy okazało się, jak wielkim był człowiekiem i pasterzem. Jak
                wielkim posłuchem i szacunkiem się cieszył? Czy to nie obłuda tych, którzy go
                wcześniej krytykowali?
        • Gość: ateista Re: ty świnio, jak śmiesz... IP: 213.17.164.* 01.03.02, 17:07
          Gość portalu: ARTUR napisał(a):

> Takie świnie jak ty gnoju należy eksterminować bezwzględnie

Człowieku, minąłeś się z powołaniem. Z taką tolerancją to trzeba się było zapisać
          do NKWD, Gestapo albo do inkwizycji. W końcu JPII to też człowiek, więc natura
          dała mu pewne instrumenta jak wszystkim. Nie wierzę, żeby młody zdrowy chłopak
          zanim nie został duchownym nie miewał polucji, ani myśli erotycznych. Było by to
          sprzeczne z prawami natury zwanymi w kanonie katolickim prawami boskimi. Skoro ja
          jestem stworzony na podobieństwo Boże, to znaczy, że jeśli ja miewałem polucje
          jako młody chłopak, to Bóg je też musiał mieć, a co dopiero młody chłopak, który
          poźniej został szefem organizacji zwanej kościołem katolickim.
          To, że istnieje dogmat o boskości papieża, to nie znaczy, że prawa natury go nie
          obowiązują. Jeszcze troche, a okaże się, że papież nie odczuwa głodu, pragnienia
          i innych ludzkich odczuć.
          Co do popędu seksualnego to ostatnia historia Arcybiskupa Paetza pokazała (jeśli
          prawdą są stwierdzenia Rzeczpospolitej, a wygląda na to że są), że tiara biskupia
          nie pozbawia popędu płciowego.
          Zresztą w Polityce (z zeszłego tygodnia) jest artykuł o hiszpańskim księdzu,
          który oficjalnie na łamach prasy przyznał się do aktywnego życia seksualnego i co
          więcej życia w związku z jakimś facetem. Kiedy Kościół hiszpański zareagował
          krytycznie, w obronie księdza stanął deputowany prawicowy (bynajmniej nie
          paskudny komunista), który zaszantażował Kościół Hiszpański, że zadenuncjuje 3
          biskupów, z którymi sypiał jeśli ksiądz ten zostanie wydalony z kościoła.
          Prawda jest okrutna. Celibat narzucono księżom w XI wieku, żeby liczne dobra
          kościoła nie przechodziły na rodziny zmarłych księży. Wcześniej księża mieli
          żony, rodziny itp (do dziś w Kościele Prawosławnym Popi mają żony, uprawiają z
          nimi seks - końcu inaczej by nie mieli dzieci - i nikomu to nie przeszkadza).
          A jak ksiądz sobie chce podupcić to się robi straszne halo. A końcu Bozia
          wyposaża w popęd płciowy (hetero lub homo) prawie 100% ludzkości (impotenci
          stanowią wg różnych danych 1,5% społeczeństwa).

Serdecznie pozdrawiam
    • Gość: wierzacy Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.proxy.aol.com 27.02.02, 04:24
      Komisja watykanska moze sobie dzialac albo i nie dzialac to ich sprawa.
      Tak jak w kazdym panstwie demokratycznym ma zadzialac P R O K U R A T U R A
      i obywatel Paetz ma stanac przed sadem Rzeczypospolitej tak jak to sie dzieje
      obecnie np. w USA w takich sprawach. K O S C I O L N I E J E S T
      P A N S T W E M W P A N S T W I E W P O L S C E !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Za taka sytuacje z Kosciolem w Polsce mozemy podziekowac roznym Walesom
      pannom Suchockim , Maciarewiczom, Niesiolowskim itp. "politykom"
      • Gość: zygi Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 12.31.53.* 27.02.02, 05:00
        Jezeli jakis obywatel wiedzial o popelnionym przestepstwie, a nie powiadomil
        odpowiednich sluzb ,to odpowiada za to karnie.W dniu dzisiejszym przeczytalem
        wypowiedz abp Goclowskiego ,z ktorej wynikalo, ze wiedzial o poczynaniach abp
        Paetza wczesniej.I co?I nic.A gdzie prokurator?!!!
        • Gość: Jaro Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 212.244.197.* 27.02.02, 09:06
          Gość portalu: zygi napisał(a):

> Jezeli jakis obywatel wiedzial o popelnionym przestepstwie, a nie powiadomil
          > odpowiednich sluzb ,to odpowiada za to karnie.W dniu dzisiejszym przeczytalem
          > wypowiedz abp Goclowskiego ,z ktorej wynikalo, ze wiedzial o poczynaniach abp
          > Paetza wczesniej.I co?I nic.A gdzie prokurator?!!!

To jest nieprawda. Odpowiedzialność osób fizycznych za niepowiadomienie o
          popłnionym przestępstwie ma charakter społeczny. Inna jest sytuacja w przypadku
          instytucji, osób prawnych, wtedy istnieje obowiązek, ale nigdy w przypadku
          zwykłego obywatela!
          • yav Re: Arcymolestowanie???!!! 27.02.02, 10:02
            Oj ludzie, nie czytacie uważnie gazet... Pisała o tym od
            początku "Rzeczpospolita", i w TV mówili nie raz. TEGO TYPU PRZESTĘPSTWA W
            POLSCE MOGĄ BYĆ ŚCIGANE PRZEZ POLICJĘ/PROKURATURĘ WYŁĄCZNIE !!! NA WNIOSEK
            POKRZYWDZONEGO. Nie są ścigane z urzędu (bo tu nie chodzi np. o molestowanie
            nieletnich). Innymi słowy - dopóki jakiś molestowany kleryk nie złoży
            doniesienia o popełnieniu przestępstwa, policja i prokuratura w praktyce nie
            mają tu nic do roboty. Niezależnie od tego, jak bardzo sprawa jest nagłośniona.
            Paetza mogą więc na razie ukarać tylko kościelne struktury, zgodnie z prawem
            kanonicznym, którego nie znam, więc nie wiem dokładnie, co mogą/zechcą mu
            zrobić. Ale jeśli chodzi o świecki sąd, to molestowanie osoby dorosłej nie jest
            ścigane z urzędu, i tak jest w b. wielu krajach. I nie jest to żadne stawianie
            biskupa ponad świeckim prawem, to samo jest np. w sytuacji szefa i sekretarki -
            dopóki ta nie pójdzie na policję czy do prokuratury, że szef ją obmacuje, żaden
            sąd mu nic nie zrobi.
          • Gość: Kasia Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.pai.net.pl 06.03.02, 20:22
            Gość portalu: Jaro napisał(a):

> Gość portalu: zygi napisał(a):
            >
            > > Jezeli jakis obywatel wiedzial o popelnionym przestepstwie, a nie powiadom
            > il
            > > odpowiednich sluzb ,to odpowiada za to karnie.W dniu dzisiejszym przeczyta
            > lem
            > > wypowiedz abp Goclowskiego ,z ktorej wynikalo, ze wiedzial o poczynaniach
            > abp
            > > Paetza wczesniej.I co?I nic.A gdzie prokurator?!!!
            >
            > To jest nieprawda. Odpowiedzialność osób fizycznych za niepowiadomienie o
            > popłnionym przestępstwie ma charakter społeczny. Inna jest sytuacja w przypadku
            >
            > instytucji, osób prawnych, wtedy istnieje obowiązek, ale nigdy w przypadku
            > zwykłego obywatela!

SZCZERA PRAWDA!
            W starym kpk mówiło sie jeszcze przed ok 6 laty, ze instytucja panstwowa bądź
            społeczna ma obowiązek powiadomienia MILICJI OBYWATELSKIEJ...
    • allert Re: Arcymolestowanie???!!! 27.02.02, 10:21
      Zdaje się, że wiele osób, z biskupami Bonieckim i Pieronkiem na czele postawiło
      już krzyżyk na Abp. Paetzu, "a ja wam powiadam nie sądźcie, abyście i wy nie
      zostali osądzeni". Mam nadzieję, że papież przyjedzie tego lata do Polski i
      zrobi porządek na tym podwawelskim śmietnisku.
      • Gość: Ed Re: Obrońcy kościelnego Arcymolestowania???!!! IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 27.02.02, 23:34
        Wcale nie wyszukany sposób reakcji i utożsamiania się z działaniami kościoła
        zasugerował mi potrzebę poszukania źródeł takiego stanowiska. I oto, co ku
        mojemu zdziwieniu znalazłem. Kodeks moralności chrześcijańskiej wywodzący się z
        KAZANIA NA GÓRZE wymaga, by byli:
        - ubodzy w duchu,
        - smutni,
        - cisi,
        - pragnący sprawiedliwoći,
        - miłosierni,
        - czystego serca,
        - wprowadzający pokój,
        - cierpiący,
        - prześladowani.
        (szerzejPismo Święte Nowego Testamentu, Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne
        1982, s. 24 i nast.)
        Nie znalazłem odpowiedzi, czy prawdziwy katolik musi przeżywać te klęski
        wszystkie na raz, czy wystarczy tylko jedna z nich. Bardziej biegłych w tej
        sprawie proszę o ewentualne wyjaśnienie mych wątpliwości. Chociaż tylko
        spełnienie części z tych blogosławieństw jest wystarczająca dla wyrobienia
        sobie opinii o morale budowane na takich podstawach. A swoją drogą, zachowanie
        się większości kleryków w twmacie dyskusji było chyba zgodne z wymogami tego
        kodeksu.
        Pozdrawiam tych prawdziwie wierzących i wierzących trochę inaczej.
        • Gość: Ania Re: Obrońcy kościelnego Arcymolestowania???!!! IP: *.cvx1-bradley.dialup.earthlink.net 04.03.02, 21:34
          Ed, skad Ci takie pomysly przyszly do glowy, niby wg. kazanai angorze mamy byc smutni, cierpiacy,
          przesladowani itp?Mamy byc ludzmi o otwartych umyslach nie zamartwiajacych sie tym co potem, miec
          artystyczne dusze(wrazliwosc na piekno pochodzi z otwartosci i zadowolenia, nie chciwosci), milowac pokoj,
          ubodzy duchem oznacza nie towrzenie ciezarow umysly poprzez dziwaczne spekulacje.jakie spekulacje sa
          dziwaczne?Tutaj kazanie na gorze jest bliskie Buddyzmowi Zen, czy to sie komus podoba czy nie,
          Chrzejsijanstwo to takze mistyczna droga otwarta na doswiadczwnia JEDNOSTKI, nie tylko kolektywny rytual, i o
          tym jest kazanie na gorze.
          • Gość: Ed Re: Obrońcy kościelnego Arcymolestowania???!!! IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 05.03.02, 23:13
            Gość portalu: Ania napisał(a):

> Ed, skad Ci takie pomysly przyszly do glowy, niby wg. kazanai angorze mamy byc
            > smutni, cierpiacy,
            > przesladowani itp?Mamy byc ludzmi o otwartych umyslach nie zamartwiajacych sie
            > tym co potem, miec
            > artystyczne dusze(wrazliwosc na piekno pochodzi z otwartosci i zadowolenia, nie
            > chciwosci), milowac pokoj,
            > ubodzy duchem oznacza nie towrzenie ciezarow umysly poprzez dziwaczne spekulacj
            > e.jakie spekulacje sa
            > dziwaczne?Tutaj kazanie na gorze jest bliskie Buddyzmowi Zen, czy to sie komus
            > podoba czy nie,
            > Chrzejsijanstwo to takze mistyczna droga otwarta na doswiadczwnia JEDNOSTKI, ni
            > e tylko kolektywny rytual, i o
            > tym jest kazanie na gorze.

Aniu, czy mam rozumieć, że jako katoliczka nie znasz podstaw swojej wiary, na
            które się powołujesz?
            No, chyba że Twój pogląd jest kolejną interpretacją tego, co spisane w PIśMie
            Świętym. Powiedz jednak, co warte są zasady, które każdy może interpretować
            według własnego punktu widzenia? Zaiste, czyż nie jest to przewrotnością?
            Pozdrawiam

• kkfriend Re: Arcymolestowanie???!!! 05.03.02, 18:14
        A może jakaś gazeta opisała by bliżej jak wyglały ekscesy biskupa. Opinia
        publiczna powinna wiedzieć czy ksiądz biskup jest dobry w te klocki i czy
        nauczył czegoś kleryków. W końcu jeśli ktoś ma ochote poderwać poznanskiego
        kleryka to tego typu wiedza by mu się przydała.
        A dlaczego żadna gazeta nie ogłosi konkursu na najlepsze wspomnienia kochanek
        (kochanków) duchownych-hipokrytów. Jeśli publicznie każą z ambony seks poza
        małżeński to niech ich seks też stanie się publiczny.
      • Gość: Ed Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 05.03.02, 23:22
        Myślę, że dokonane zostaną wszystkie możliwe przedsięwzięcia, by
        sprawie "ukręcić łeb". A może idąc za słowami biskupa Zawitkowskiego należy
        ukarać grzech a nie grzesznika? Jak widzisz sugestie wyciszenia tej sprawy mogą
        przybierać niezliczoną ilość kolorów i ich odcieni. Nie wiem tylko, jak to się
        ma do szeroko wciskanych na lewo i prawo wartości chrześcijańskich głoszonych
        przecież przez tych samych ludzi.
      • Gość: xyz sprawa biskupa Petza IP: *.p4.col.ru 10.03.02, 08:33
        To jaką postawę przyjmuje kościół w sprawie biskupa poznańskiego daje bardzo
        zły obraz całemu kościołowi katolickiemu.Stawia pod znakiem zapytania wszystkie
        jego nauki.Niedawna reakcja Pieronka na list pani senator w sprawie
        opodatkowania kościola zadziwila mnie.Był to jeden z nielicznych
        przedstawicieli kościoła o którym mialem do tej pory dobre zdanie.Myślę,że
        kościół mógł działać gdy zwykły obywatel nie miał żadnych praw.Kler był grupą
        uprzywilejowaną, obok rządzących,przez wiele wieków.Jak widać chętnie z tych
        przywilejów do tej pory korzysta.Patrząc na to co się dzieje zaczynam dochodzić
        do wniosku,że całe to nauczanie i wychowanie religijne miało służyć utrzymaniu
        w ryzach narodu i zapewnieniu sobie wygodnego i dostatniego życia.
        Ale cóż to moja wina,że tak długo miałem zaufanie do tych co chcieli,żeby ich
        po rękach całować.
    • Gość: mark Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.trytel.com 16.03.02, 16:12
      A moze by tak zamiast anten satelitarnych 14 pokojowych plebanii wybudowas
      ubikacje w kosciolach, podejscia dla inwalidow i osob starszych, wyjscia
      awaryjne z balkonow. Co na temat wyjsc awaryjnych mowia obowiazujace przepisy
      przeciw pozarowe? Co mysla zwiazki inwalidow na ten temat?
      Mark
      • Gość: GIOVANNI Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 150.108.30.* 22.03.02, 01:54
        Gość portalu: mark napisał(a):

> A moze by tak zamiast anten satelitarnych 14 pokojowych plebanii wybudowas
        > ubikacje w kosciolach, podejscia dla inwalidow i osob starszych, wyjscia
        > awaryjne z balkonow. Co na temat wyjsc awaryjnych mowia obowiazujace przepisy
        > przeciw pozarowe? Co mysla zwiazki inwalidow na ten temat?
        > Mark
        MARK LEPIEJ BY BYLO ZEBY INWALIDZI ZOSTALI WCIAGANI NA ANTENACH SATELITARNYCH DO
        PLEBAN LUB KOSCIOLOW O TO CI CHODZI .
        GWIEZDNE WOJNY DLA INWALIDOW I STRAZY POZARNEJ
        CIAO FRATELLINO
        GIOVANNI MARCO

• kkfriend Re: Arcymolestowanie???!!! 29.03.02, 12:22
          A niby dlaczego, na zachodzie są to dlaczego u nas ma ich nie być. W końcu jak
          się prowadzi knajpę, teatr czy inne miejsce publiczne to sanepid wymaga kilku
          toalet itp. A w Końcu kościół to też showbiznes tyle że pod płaszczykiem wiary,
          a generalnie chodzi im o to żeby dobrze żyć za pieniązki wiernych i nas
          niewiernych podatników.
          Cóż za róznica między wyświetlaniem filmu np "gwiezdych wojen" a kazaniu o
          jakimś mieszkańcu Palestyny chodzącym po wodzie. I to science fiction i to.
    • Gość: Stanley Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.02, 14:16
      Ludzie!!!! Dlaczego my się łudzimy???? Przecież nawet, jesli komisja z watykanu
      cokolwiek ustali, to odbędzie się to wszystko za zamkniętymi drzwiami. Ojciec
      Rydzyk stwierdzi, że winę ponoszą Kwaśniewski z Millerem, a kleryków przepłacił
      Urban. Paetz nie poda się do dymisji lecz odejdzie na wcześniejszą emeryturę z
      powodu "nadwyrężenia zdrowia psychicznego", a prasa znów będzie szukać kozła
      ofiarnego! Pamiętacie aferę, kiedy Siwiec całował ziemię w Kaliszu? Kościelni o
      mało co nie zlinczowali Kwacha. Ciekawe, dlaczego nikt nie lamentował, kiedy
      Małysz całował skocznię w Zakopcu? "Kiedy Kali ukraść krowa..."
    • Gość: Ewa Re: Arcymolestowanie???!!! IP: 150.254.65.* 26.03.02, 12:35
      To jest po prostu �mieszne. Jeszcze teraz w �więta pokaże i udowodni wszystkim że to on rzšdzi ko�ciołem, i mogš mu wszyscy naskoczyć. Ludzie tak nie można, zróbcie co�, żeby tak temu arcy-... przeszło koło nosa ???? "Gazeta jest chyba po to ? Że on jest chory to rozumiem, biedny stary człowiek, poprzewracało mu się w głowie i tyle, ale LUDZIE WOKÓŁ PETZA też chyba sš chorzy i �lepi, dlaczego na to wszytsko pozwalajš !!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: jp 2 Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.dip.t-dialin.net 26.03.02, 12:58
      EWA - caly dowcip polega na tym ze wielu ludzi (tych ktorzy uwazaja siebie za
      prawdziwych katolikow) wierzy w kosciol nie w boga i uwazaja ze posrednicy
      (panowie w sukienkach)sa blizej boga i dla tego trzeba im wlazic .To caly
      sekret , a czarna firma z dyrakcja w watykanie na tym bazuje .Do czasu kiedy
      tego nie zrozumieja fanatyczni wierni nic sie nie zmieni . Czarna firma
      pracowala nad tym okolo 1500 lat-jest w tym dobra.
    • Gość: ewa Re: Arcymolestowanie???!!! IP: *.silesia-region.pl 26.03.02, 13:54
      A ja nie jestem zszokowana, czuję wręcz obrzydzenie i to co sie wydarzyło jest
      dla mnie jedynie potwierdzeniem tego o czym się mowiło przez te wszystkie lata.
      natomiast nie liczę na to że sprawa będzie rozwiązana jednoznacznie,już widać
      że kościół gra na zwłokę, na tzw. wyciszenie sprawy.
      Bulwersuje mnie postawa Paetza, na czas wyjasnienia sprawy powinien być
      odsuniety od wszelkich czynnosci a tu sie dowiaduje, że w Wielki Czwartek Paetz
      bedzie wręczał księżom list od Papieża wktórym to liscie Papiez potepia
      praktyki seksualne wśród ksieży - jest to dla mnie nienormalna sytuacja.
    • elutek Re: Arcymolestowanie???!!! 28.03.02, 12:17
      W sprawie abp. Paetza zastanawia mnie wiele aspektow, ale jeden szczegolnie: skoro Kosciol ma w Polsce tak
      mocna pozycje, to dlaczego ludzie nie wierza dostojnikowi koscielnemu, ktory twierdzi, ze stal sie ofiara mediow,
      ale wlasnie tym mediom, ktore przeciez - w przeciwnienstwie do Kosciola - nie przyznaja sobie prawa do bycia
      autorytetem moralnym? Jestem osoba wierzaca i szczerze mowiac cala ta sprawa nie porusza mnie z moralnego, ale
      religijnegopunktu widzenia. Moze ktos pomoze mi zrozumiec, czy autorytet Kosciola jest jak kolos na glinianych
      nogach, czy brak wiary w niewinnosc abp. to kwestia jego osoby, czy moze chodzi o cos zupelnie innego?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka