perasperaadastra85 09.11.11, 06:35 Kg ciasta droższy od mięcha paranoja swołocz się dorabia w ciągu tygodnia wuchte siana 500 ton tej słodkości na św. Marcina x średnio 34zł to se policzcie 1 700 000 zł w jeden dzień Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: observer Bojkot rogali IP: *.icpnet.pl 09.11.11, 07:41 Proponuje zbojkotowac cukiernie sprzedajace rogale po cenach "europejskich". W glowach sie poprzewracalo zeby za 1kg rogala placic ponad 40zl. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz1 Re: Bojkot rogali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 08:23 Do observer : Nie znam się na kosztach produkcji rogali ale zwykle tak bywa, jak coś jest taniej robione to i jakość gorsza . Klient musi coś wybrać . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkrs Re: Bojkot rogali IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.11, 09:46 Jasne, że tak - jakość musi kosztować. Tyle, że akurat w czterogwiazdkowym hotelu marża sprzedawcy jest co najmniej atrakcyjna :) Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 08:29 Jak to mozliwe, aby rogale byly drozsze od naszego narodowego przysmaku , kebabu ??? Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Re: żądamy podniesienia cen kebabu!! 09.11.11, 08:50 Unia nie pozwoli !!! Ciekawe, czy ten nasz polski kebab jest regulowany unijnymi przepisami ? Odpowiedz Link Zgłoś
xnols Re: żądamy podniesienia cen kebabu!! 09.11.11, 09:06 NIE dla Turcji w UE! Inaczej głód i bezrobocie zapanują nad Wisłą ... i Wartą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkrs Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.11, 09:45 Tyle, że na ten kilogram nie składa się tylko ciasto, a przede wszystkim bakalie, które są od mięsa znacznie droższe. Odpowiedz Link Zgłoś
crinos_pl Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 09:55 Owoc jest droższy od mięsa ze zwierzaka, który owoce wpiernicza hurtowo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mkrs Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.11, 10:34 A ile znasz zwierzaków karmionych makiem i orzechami? Odpowiedz Link Zgłoś
crinos_pl Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 10:46 Mak to nie bakalie, a orzechami to np. słonie. Nie jadłeś nigdy słoniny? Tania jest ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lubię to Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.icpnet.pl 09.11.11, 17:13 :) Odpowiedz Link Zgłoś
bimota Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 10:27 Nie kupujcie tyle to pewnie stanieja. Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Nie jem tego paskudztwa 09.11.11, 10:47 Pomyślcie o kaloriach, o lukrze oblepiającym zęby, o ciężkostrawnym nadzieniu. Ciekawe, jaką kupę się po tym robi. Trzeba mieć coś nie tak w głowie, by to jeść. Przecież te pieniądze lepiej przeznaczyć na warzywa i owoce. Właśnie wrzucam do sokowirówki seler naciowy z marcheweczką. Napój hollywoodzkich gwiazd, po którym ubywa lat, ma się piękną cerę i fugurę, żadnych dolegliwości gastrycznych, ładnie się pachnie. Polecam. Odpowiedz Link Zgłoś
foro-estupido Re: Nie jem tego paskudztwa 09.11.11, 11:17 O mamooo!!!!!Raz w roku nie można zjeśc rogala?! :D No tak...zaraz 10kg przytyję od jednego.Zwłaszcza,że takie drogie to będzie mnie stac na zjedzenie 1szt;) Odpowiedz Link Zgłoś
bimota Re: Nie jem tego paskudztwa 09.11.11, 12:22 Ale twym pacholetom cos ta dieta nie sluzy, skoro pokonanie 8km zajmuje im 1.5h... :) Odpowiedz Link Zgłoś
foro-estupido Re: Nie jem tego paskudztwa 10.11.11, 10:25 bimota napisał: > Ale twym pacholetom cos ta dieta nie sluzy, skoro pokonanie 8km zajmuje im 1.5h > ... :) Nie bardzo rozumiem,do czego pijesz?:/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbatnik Re: Nie jem tego paskudztwa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 12:35 E tam. Po prostu przez gardło ci nie przechodzi bo ma w nazwie świętego :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wielbiciel jajek Re: Nie jem tego paskudztwa IP: *.icpnet.pl 09.11.11, 17:15 To są świętomarcińskie rogale Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: defekant Re: A propos kupy... IP: *.173.19.236.tesatnet.pl 11.11.11, 09:25 George. Żeby sprowadzić dyskusję do twojego poziomu powiem ci jaką kupę robi się po rogalach - zwartą! Ciekawe jest natomiast jaką ty robisz po tych swoich warzywkach i owocach. Ja się domyślam i wcale ci nie zazdroszczę. Takie permanentne czyszczenie flkaków też może być niezdrowe. Odpowiedz Link Zgłoś
monika.gniezno Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 10:55 Taaa, musi być.... I bardzo sie dziwie wszystkim tym, którzy bronią ceny 42zł. To chyba właściciele i pracownicy cukierni. W tym roku kupiłam rogala w jednym z hipermarketów. Cena 19.99 za kg. Zapłaciłam za niego 5.30 zł. Za takiego samego w cenie 42zł/kg zapłaciłabym ponad 10zł. Za jednego rogala??? No ludzie kochani, paranoja jakaś. Nikt mi kitu nie wciśnie że bakalie są takie drogie, bo dbyby tak było, to wszystkie ciasta i czekolady z bakaliami kosztowałyby 2x drożej od innych. Przez te głupie certyfikaty w tyłkach się poprzewracało. Mam gdzieś czy te Wasze rogale mają papierek czy nie, w końcu do każdego rogala nie dajecie certyfikatu, coby go sobie nad łóżkiem powiesić. Uważam, że cała ta szopka z rogalami od dłuższego czasu idzie w złą stronę. W końcu w tłusty czwartek też się kupuje pączki na potęgę i też się zdarza, że są wtedy droższe, ale jednak stać przeciętną rodzinę 4osobową, żeby sobie po jednym kupić albo nawet po dwa. Do tego potem, przez cały rok w dowolnej cukierni, czy sklepie można kupić pączka. A rogale? Rzadko w której cukierni czy sklepie można w ciągu roku kupić rogale, jeszcze te certyfikowane.... Cały rok, rogale powinny być tak rozreklamowane i znane jak pączki, drożdżówki etc, a cena jednego nie powinna być wyższa niż 3 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbatnik Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 12:33 W jaki sposób (konkretnie) chcesz doprowadzić do sytuacji, w której rogal będzie kosztował ok. 3? I wytłumacz proszę co rozumiesz przez "cena nie powinna być wyższa niż 3 zł"? Odpowiedz Link Zgłoś
crinos_pl Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 12:46 Zmniejszyć ich wagę i objętość o 50-80%. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbatnik Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 12:54 Ale po co i w imię czego? Ja np. mam przyjemność napchania się raz do roku słodkim, ciężkim i wielkim gniotem i jestem za to w stanie zapłacić te 40 zł /kg. Cała ta dyskusja jest delikatnie mówiąc śmieszna. To tak jakby dyskutować, czy świąteczny bigos powinien mieć więcej czy mniej grzybów - każdy kupuje / robi taki jaki lubi a jak nie lubi to nie kupuje / robi :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: 95.108.101.* 09.11.11, 12:52 Temat powinien być podniesiony na Plenum Partii, a jak cena mimo to będzie wyższa, należy wysłać skarbowkę żeby zrobiła domiar. To się w głowie normalnie nie mieści, 22 lata temu upadła komuna a ludzie cały czas nie potrafią zrozumieć otaczającej ich rzeczywistości i mają jakieś roszczenia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: 95.108.118.* 09.11.11, 13:30 No oczywiście, bo jak by kosztowały 100zł za kilogram to tez bys kupowal. Wszystko by bylo w porzadku, bo raz w roku, bo cie stac itp itd... (Właśnie dlaczego raz w roku cukiernicy muszą zarabiać na nas za cały rok, a nie przez cały rok z rozsądną ceną??) Człowieku, jakie roszczenia. Zawsze siedzisz ciocho jak cos Ci sie nie podoba, bo sie ustrój zmienił. To juz swojego zdania wyrazić nie można. Ludzie, czy wy zarabiacie co najmniej 5tys netto, ze wypisujecie takie rzeczy? I po polsku nie rozumiecie, ze trzeba Wam tłumaczć co to zanczy zwrot:" nie powinna być wyższa"? Czy myślenie aż tak boli? Nic dziwnego, że w naszym kraju jest jak jest. Szkoda juz wiecej pisac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbatnik Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 14:09 Nikt w tej dyskusji nie zaproponował w jaki sposób, zgodnie z prawem, zmusić (bo tak z kontekstu zrozumiałem) cukierników do obniżenia ceny. Napisz proszę czym się zajmujesz zawodowo, a ja z chęcią napiszę Ci, że cena na Twoje usługi / towary "nie powinna być wyższa niż..." bo na mnie zarabiasz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przeciętny wyborca Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.icpnet.pl 09.11.11, 17:18 Cukiernicy mogliby np. dopłacać nieco do tych rogali i byłyby tańsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: herbatnik Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? IP: *.173.38.73.tesatnet.pl 09.11.11, 19:35 A czemu tylko dopłacać? Powinny być za darmo, żeby żaden kułak - cukiernik nie zarabiał na spekulacji lukrem! Odpowiedz Link Zgłoś
amused.to.death Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 14:21 > z hipermarketów. Cena 19.99 za kg. Zapłaciłam za niego 5.30 zł. Za takiego same > go w cenie 42zł/kg zapłaciłabym ponad 10zł. no nie wiem... ja kupiłam kilka na próbę, żeby porównać, co gościom dać w piątek:) dwa w cenie 36+ złotych i jeden za 26zł. Ten ostatni wyglądał dosyć atrakcyjnie z wierzchu, niestety gorzej po przekrojeniu, a kiedy spróbowałam to stwierdziłam, że nie warto dla czegoś tak niesmacznego wykorzystywać swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Artykuł jak z Trybuny Ludu IP: 95.108.101.* 09.11.11, 11:16 "Wydawać by się mogło, że taki system gwarantuje podobne ceny rogali." LOL Redakcja powinna się przejść na podstawowy kurs gospodarki rynkowej. Cenę dyktuje popyt a koszty produkcji są tylko dolnym progiem, poniżej którego się na ogół nie schodzi. Cały artykuł można o kant d.... roztrząsnąć. Czekać tylko na trójki robotniczo-chłopsko-dziennikarskie, sprawdzające ile kosztuje rogal i piętnujące spekulantów i imperialistycznych krwiopijców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fryvolitka Re: Artykuł jak z Trybuny Ludu IP: *.home.aster.pl 09.11.11, 11:52 szczególnie pytanie o ceny w merkurym - no tak - dlaczego mają drożej niż w biedronce, a dlaczego kawę mają droższą niż w pierwszym lepszym macu - przecież to takie burżujskie i spaczające myśl socjalistyczną! Ludzie, Sheraton, Merkury i kilka innych to nie żadna plebejska Biedronka ani Tesco!!! Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Sheraton 09.11.11, 13:02 > Ludzie, Sheraton, Merkury i kilka innych to nie żadna plebejska Biedronka Tajess. Jak już wielokrotnie pisał kol. R, klient Sheratona, spryskujący się wodą Hugo Boss, kupioną za niemałe pieniądze w Starym Browarze, może swoją terenówkę stawiać nawet na chodniku. Jeśli dodatkowo posila się rogalami po 49 zł, może nawet jeździć pod prąd i po pasie dla autobusów. Odpowiedz Link Zgłoś
lucyna_n Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 11:53 od kiedy to fasola (tzw orzeszki ziemne) to orzechy, niecierpię rogali z orzeszkami ziemnymi i z pewnością nie kupięnigdy więcej tych z Fawora. Już wolę wydać te 40 zł raz do roku ale z orzechami włoskimi, tak jak powinno być. Zresztą po prawdzie upieczenie ich nie przekracza moich umiejętności tylko trudno zdobyć biały mak. Odpowiedz Link Zgłoś
dziodu Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 12:07 Nie ma chyba przymusu jedzenia rogali - kto nie lubi / za drogo - nie kupi i nie zje. Odpowiedz Link Zgłoś
von.mises Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 13:40 Skoro: "Już od trzech lat na straży jakości naszych rogali stoi Unia Europejska" To pewne, że musi. Jak wszystko co w EuroKołchozie chronione przez EuroSocjalistów dla NASZEGO dobra ( i za NASZE pieniądze). Ktoś musiał zgłosić się po te 102 certyfikaty, ktoś musi wdrożyć stosowne EuroProcedury przygotowawcze, zastosować EuroReceptury wypieku, ktoś inny musiał organoleptycznie wypróbować te rogale - czy nie odbiegają od normy, ktoś musiał głęboko się zamyślić i wydać decyzję i pewnie ją jeszcze wysłać i opublikować ... itp. itd. Dzięki temu nasze rogaliki teraz są dwa razy droższe i paru urzędników ma robotę. A gdyby komuś się cena nie spodobała ... to wiadomo (identycznie jak przed laty) wina kułaków, spekulantów i imperialistycznych kapitalistów ;-) ekonomii nie oszukasz ... ludzi tak Odpowiedz Link Zgłoś
manissa Re: Czy rogal musi być aż tak drogi? 09.11.11, 18:09 Przepyszne rogale są w cukiernii H.Piskorska. Po przekrojeniu widać niemalże samo nadzienie, aż po koniuszek ciasta półfrancuskiego, a na wierzchu wieńczy dzieło posypka z włoskich orzechów. Boskie i kosztują mniej niz 40 zł. Odpowiedz Link Zgłoś
mapo0 A tam musi. 09.11.11, 22:52 A tam musi. Cukiernicy rżną poznaniaków w duupę aż miło. W ostatnim kwartale inflacja była ujemna. To przesłodzone "cudo" nie powinno kosztować drożej jak 20 zł za kilo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ich Re: A czy można IP: *.cable.net-inotel.pl 11.11.11, 14:52 rogale marcińskie zamrozic?Bo musiałam kupic 20szt,nie mam komu nawet wydac. A ten komu miałam te rogale kupic nie dojedzie.To co?Można? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anka Gdzie można kupić rogale wiosną? IP: *.icpnet.pl 12.04.12, 15:20 W jakiej cukierni rogale są dostępne przez cały rok? chciałabym kupić na imieniny. Odpowiedz Link Zgłoś