Dodaj do ulubionych

Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne

20.05.13, 11:26
To na pewno zemsta Gargamela !
Obserwuj wątek
    • l.george.l Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 11:54
      Zamek bez mrożących krew w żyłach historii nie ma racji bytu. Legenda o spadającej windzie jest jak znalazł. Po latach robotników zamieni się na pannę młodą, która z pobliskiego kościoła uciekła sprzed ołtarza i wjeżdżała szybką szklaną windą, by rzucić się z zamkowej wieży. Winda się zerwała, a panna młoda się jedynie potłukła. Może być?
    • Gość: gość Re: w odbudowywanym zamku królewskim IP: *.icpnet.pl 20.05.13, 11:57

      Odbudowywanym ;->
      • Gość: hunter Re: w odbudowywanym zamku królewskim IP: 150.254.120.* 20.05.13, 14:13
        Jasne że nie w odbudowywanym - to BUDOWANY zamek, szczyt myśli architektonicznej I połowy XXI wieku.
    • nanabun Brzydactwo się rozpada 20.05.13, 12:00
      Rozpada się już w trakcie budowy - i bardzo dobrze. Ale zabawne jest sformułowanie "w odbudowywanym zamku królewskim..." Jaka odbudowa? Takiej szkarady żaden król w Poznaniu nie miał. To nie "odbudowa" a zwykły prymitywny przekręt na wywalenie publicznej kasy.
    • Gość: skibob Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne IP: *.icpnet.pl 20.05.13, 13:33
      Odbudowywanym? Serio? Gdzie wy żyjecie ludzie? Nie widzieliście jaki gigantyczny wałek zrobili przy decyzjach o tej "odbudowie"?
    • Gość: Cichy Kto wymyślił tę cegłę z białymi fugami ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.13, 14:38
      Ja się pytam, kto wymyślił to białe wypełnienie między cegłami ? Pasuje architektonicznie do otoczenia (stare mury) jak pięść do oka.
      • Gość: Plytkarz Re: Kto wymyślił tę cegłę z białymi fugami ?? IP: *.pools.arcor-ip.net 20.05.13, 18:14
        Przychodzi plytkarz do burdelu i pyta: macie czarna Qrwe.
        Burdel mama odpowiada,tak... 100 ojro za 30 min. POkoj nr 13.
        Plytkarz idzie na gore i mowi do czarnej Qrwy - rozbieraj sie i sie schyl...!!
        Teraz masz tu 100 ojrasow i sie ubieraj - no jak to...obeszlo sie bez dupczenia..??
        Tak...!! Chcialem tylko sprawdzic jak pasuje czerwona fuga do czarnych plytek...!!
        • pan.nikt Re: Kto wymyślił tę cegłę z białymi fugami ?? 20.05.13, 18:47
          :)
    • pan.nikt Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 14:57
      Nie, żebym chwalił "gargamela", ale nie przesadzajcie.
      WYPADKI NA BUDOWACH SIĘ ZDARZAJĄ. O większości zwyczajnie nie wiecie (nie wiemy).

      Dzięki Bogu nikt nie zginał.

      A białe fugi z czasem się zakurzą. :):)
      • l.george.l Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 19:15
        pan.nikt napisał:
        [...]
        > Dzięki Bogu nikt nie zginał.
        [...]

        Nie dzięki Bogu, a tylko dlatego, że winda nie spadła z wysoka, no i zakładam, że na dnie szybu był jakiś amortyzator.
        • pan.nikt Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 21:10
          a;eś ty upierdliwy i polskich przysłów nie znasz
        • Gość: Georg Sommer Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne IP: *.pools.arcor-ip.net 20.05.13, 21:17
          Wielka strata dla ludzkosci,ze dzordz nie byl tym "amortyzatorem"... PS czy by zdazyl krzyknac >o Jezu...!!< to juz tego nie wiem...
          • l.george.l Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 21:52
            Gość portalu: Georg Sommer napisał(a):

            > [...] PS czy by zdazyl krzyknac >o Jezu...!!< to juz tego nie wiem... [...]

            Pamiętasz, co krzyczeli piloci słynnego Tupolewa po zdarzeniu z brzozą? Teza, że w krytycznych sytuacjach wzywa się postaci mitologiczne jest wątpliwa.
            • Gość: Georg Sommer Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne IP: *.pools.arcor-ip.net 20.05.13, 22:13
              Juz to widze,jak drzesz pape w krytycznej sytuacji i na caly glos : >ni ch...a <- wsiech ubic dlja druzby POlsku - Rasyjska..
    • marcinlet Winda działała dobrze ponad 700 lat 20.05.13, 15:27
      Król Przemysł korzystał z niej codziennie. Dopiero teraz się popsuła?
      • pan.nikt Re: Winda działała dobrze ponad 700 lat 20.05.13, 15:30
        :):)
    • art-100 Szkoda, że cały zamek się nie zawalił 20.05.13, 17:30
      na architekta Witolda Milewskiego, bo zasłużył sobie na to!
      To "dzieło" musi runąć wcześniej czy później.
    • epupecki Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne 20.05.13, 18:00
      To nie zamek a coś w rodzaju disneylandu poznańskiego! Trzeba z tego zrobić park rozrywki a będzie jako tako użyteczny.
    • mmmmmm000 Poznań i Wielkopolska nie potrafią się sprzedać! 20.05.13, 18:23
      Dla większej części Europy historia Polski zaczyna się od Jagiellonów! Cała masa Poznaniaków nie ma nawet pojęcia, że w Poznaniu pochowano królów Polski! Kwestia stołeczności Poznania, który jeszcze nie tak dawno honorowo stosował tytuł: Stołecznego Miasta Poznania, stała się kompletnie marginalna.
      Nasz kraj kompletnie zapomniał o pierwszych i JEDYNYCH rdzennie polskich królach. To jest o tyle dziwne, że jednocześnie hołubi królów obcych narodowości poczynając od litewskich Jagiellonów. Wielkopolska i oczywiście Poznań powinny wziąć na siebie obowiązek dowartościowania dynastii Piastów! Oczywiście przy okazji zrobić na tym przyzwoity interes.

      Ten zamek nie jest pomysłem najszczęśliwszym, ale przez sam fakt swojego istnienia zostanie na kilkadziesiąt (jeśli nie więcej) lat symbolem "królewskości" Poznania. Sam się przekonałem jak to działa. Kilkakrotnie już oprowadzałem po Starym Mieście znajomych nie związanych nigdy z Poznaniem. Każdy z nich, widząc górującą budowlę zadawał to samo pytanie: "co to za budynek" vel "co tam jest budowane". Odpowiedź oczywiście zawsze była taka sama czyli: "zamek królewski". No i w tym momencie pojawiało się najważniejsze i zasadnicze pytanie: "a o jakiego (którego) króla chodzi"? Potem następowało kilka słów wyjaśnienia i malowało się na twarzach wszystkich moich gości zdziwienie. Jestem przekonany, że gdyby nie ten "gargamel", nigdy z ust żadnego z moich gości nie padło by pytanie o królewskość Poznania. Nie byłoby pewnie ani powodu ani okazji (bo kto o tym na co dzień pamięta), by o królewskiej przeszłości tego miasta opowiadać. Jeśli więc traktować "gargamela" jako wielką "tablicę" pamiątkową, tudzież współczesny pomnik dawnych dziejów, to spełnia on (niestety) swoją rolę. Natomiast robienie z niego na siłę atrakcji turystycznej imitującej przeszłość to chyba jednak nadużycie.

      A tak przy okazji - żałosny jest widok Ostrowa Lednickiego. Aż się prosi, by siedzibę pierwszych królów wraz z całą osadą po prostu odbudować w ówczesnym, dobrze przecież znanym kształcie, by stanowiła prawdziwą atrakcję turystyczną. Malbork też odbudowano niemal ze zgliszcz i ruin. Dlaczego udało się to z zamkiem krzyżackim, a nie można tego zrobić z niewielkim przecież domostwem króla ??? Udało się odbudować gród w Biskupinie, reprezentujący kulturę... łużycką, a jakoś nie udało się odtworzyć zabudowy na Lednicy!!!! Do Biskupina, do Malborka walą tłumy, a na Lednicę niedobitki "jak wystarczy czasu" przy okazji zwiedzania Poznania czy Gniezna.
      • emissarius Re: Poznań i Wielkopolska nie potrafią się sprzed 20.05.13, 20:06
        Właśnie dlatego zawsze byłem zwolennikiem odbudowy zamku.

        To miejsce ze wszech miar szczególne, warte upamiętnienia i podkreślenia.

        Gorszy mnie jednak całkiem "niegodna" realizacja pomysłu - sprzeczna z etosem poznańskiej solidności i rzetelności.
      • lukask73 siedziba pierwszych królów 22.05.13, 10:14
        mmmmmm000 napisał:

        > A tak przy okazji - żałosny jest widok Ostrowa Lednickiego. Aż się prosi, by si
        > edzibę pierwszych królów wraz z całą osadą po prostu odbudować w ówczesnym, dob
        > rze przecież znanym kształcie

        Fragment oryginalnych wałów został odtworzony (rzekłby kto, że nawet odsłonięty) w rezerwacie na ul. Posadzego. Problem w tym, że ówczesne budowle znajdują się dzisiaj ok. 5 m pod ziemią.
        • lukask73 ERRATA 22.05.13, 11:51
          Przepraszam za błąd. Miałem na myśli oczywiście Ostrów Tumski, Poznań.
          Ostrów Lednicki — oczywiście popieram.
    • huston_mamy_problem windy nigdy nie spadają,ta była w trakcie montażu 22.05.13, 08:03
      i spadła tylko dlatego. Po zerwaniu liny są jeszcze dwa zabezpieczenia które eliminują spadnięcie windy.
      • Gość: Bajkonurek Re: windy nigdy nie spadają,ta była w trakcie mon IP: *.pools.arcor-ip.net 22.05.13, 09:08
        Challenger mial nie takie zabezpieczenia a i tak eksplodowal..! Nawet nie zdazyli krzyknac - Huston_mamy_problem..!! :))
    • Gość: joanna Re: Spadła winda w zamku. Dwie osoby ranne IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.05.13, 09:20
      Drodzy Redaktorzy, zwracajcie nieco więcej uwagi na polskie zasady interpunkcji...
      Ludzie Was czytają i oswajają się z błędami, które potem popełniają na co dzień:(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka