Dodaj do ulubionych

Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w internecie.

13.08.14, 17:02
Forumowi i portalowi pyskacze powinni zacząć się bać.


" Sąd Administracyjny w orzekł, że wykładnia art. 23 ustawy o ochronie danych osobowych jest jasna:
• do uzyskania adresu IP wystarczy sam zamiar powództwa cywilnego
• nie jest też rolą portalu ocenianie czy zamiar powództwa ma w ogóle uzasadnienie faktyczne lub prawne
(WSA - II SA/Wa 569/14)
- Orzecznictwo najważniejszych sądów w Polsce coraz bardziej ewoluuje w tym kierunku, by pozyskiwanie adresów IP była łatwe."

Wygląda na to, iż forumowi chamusie uważający, że mogą swobodnie opluwać kogokolwiek (czy to Papież, arcybiskup, Prezydent państwa, prezydent miasta czy też zwykły forumowicz) bo są anonimowymi a zatem nieodpowiedzialnymi trollami internetowymi mogą zacząć się bać.
Ciekaw jestem kto będzie pierwszy na tym forum.
Kogo obstawiacie?
Obserwuj wątek
    • Gość: POZtrach Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern IP: *.205.92.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 13.08.14, 17:37
      Wreszcie, bo już mam dość ciągłych szykan ze strony katolików itp oszołomów.
    • kazek100 Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 13.08.14, 19:26
      Ciebie.

      Pamiętam wątki, w których jedynym twoim argumentem były wyzwiska typu "debil".

      • Gość: Georg von Sommer Brawo kazek100...!! IP: *.178.000.pools.vodafone-ip.de 13.08.14, 20:12
        Kiedy opierdziel to opierdziel,kiedy POchwala to POchwala.. Tym razem wylapales kazku100 plusa wielkosci Krzyza w Watykanie... :):)

        PS Uderz w stol a nozyce same sie odezwa...Zapomnial wol jak cieleciem byl - nieprawdaz jacku "zbrozloR"... ??
    • l.george.l Krótko za ryj za mówienie prawdy i na kolana 15.08.14, 08:58
      Weź, Drogi Rene, pod uwagę, że nie każdy daje się wytresować do klękania. Część populacji jednak wyewoluowała do postawy pionowej. Informacja, którą przytaczasz świadczy, że zmierzamy w kierunku państwa totalitarnego, zamordystycznego, w którym pajace prowadzani przez czarnych na smyczy będą decydować, co można powiedzieć, a co nie, a najlepiej by jeszcze przymusili do urojeń w coś, czego nie ma. Jeżeli ktoś o kimś uważa, że jest ch**** i ma za tym argumenty, to dlaczego nie może o tym poinformować swoich znajomych na fb? Niech znajomi tej osoby ocenią, czy ma rację. Wiem, wiem, brakuje na fb klawisza dislike. Twórcy fb nie przewidzieli polskiej mentalności. Parafrazując klasyka chciałoby się powiedzieć, że nie na takie Polskie chcemy płacić podatki.
      Kościół katolicki „instytucją szkodliwą społecznie” - powiedział poseł Ryfiński i dostał naganę od komisji etyki. Świat staje na głowie. Facet mówi najprawdziwszą prawdę, że już prawdziwszej nie można powiedzieć i zostaje za to ukarany.
      Drogi Rene, to, co Cię tak cieszy, uderzy też w Ciebie.
      • Gość: Georg von Sommer Zlodziej krzyczy - lapac zlodzieja...!! IP: *.178.000.pools.vodafone-ip.de 15.08.14, 09:55
        Jacunia - co ty NATO...??
        • Gość: Nadir Szah Afszar Cusik misie wydaje.... IP: *.178.008.pools.vodafone-ip.de 15.08.14, 10:55
          ze jacunia szybciej ze soba skonczy... Wszystkie znaki na horyzoncie az PO nadir NATO wskazuja.. :):)

          PS O Allahu - wale o POsadzke - klepisko Stirnem... :):)
    • l.george.l Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 16.08.14, 10:11
      renepoznan napisał:

      > Wygląda na to, iż forumowi chamusie uważający, że mogą swobodnie opluwać kogoko
      > lwiek ([...] arcybiskup, [...]


      A jeśli arcybiskup jest pijakiem i chamem, i swoimi wypowiedziami obraża znaczną cześć społeczeństwa? Należy to tolerować?
      • ozon995 Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 16.08.14, 21:14
        Zapewne według owczarni i rene biskup nawet jeśli jest pijakiem i chamem to i tak jest nadczłowiekiem i pomazańcem bożym i z definicji jest człekiem pięknym i mądrym.Ot taka pozostałość po mentalnym średniowieczu.
    • renepoznan Zadziwiająca zgodnośc poglądów 17.08.14, 19:28
      tych z lewa i tego mieniącego się z prawa. Czyżby chodziło nie o solidarność poglądów lecz chamstwa?
      Wniosek pewno zbyt daleko idący ale czy kompletnie nieuprawniony.
      George. Jeśli ktoś jest chamem to jest chamem i masz prawo tak go nazwać. Nieważne jakie stanowisko zajmuje.
      Ale jeśli ktoś coś robi zgodnego z prawem i moralnością a jedynie innemu się to nie podoba bo godzi w jego prywatne małe interesiki i bluzga bez opamiętania to za to będzie musiał zapłacić.
      Mylisz Georga słuszną czy też nawet niesłuszną ale taktowną krytykę z chamskim opluwaniem innego człowieka.
      ;)
      • Gość: Georg von Sommer Re: Zadziwiająca mentalnosc Kalego... IP: *.178.008.pools.vodafone-ip.de 17.08.14, 20:45
        Kali ukrasc krowa - dobrze... Kalemu ukrasc krowa - zle... Ot i wyszlo szydlo z wora - Kali fastryguje jak "dwumetrowy" kumpel PO fachu i jeszcze do tego czuje sie wielce obrazony...Istne kuriozum...!!

        PS Czy Kali wie,ze kazda sztacheta ma dwa konce i nie POtrzeba jej namierzac skoro wiadomo w ktorym plocie jest zacwiekowana ...??
        • Gość: Georg von Sommer Jasny gwint Edisona... IP: *.178.008.pools.vodafone-ip.de 18.08.14, 07:30
          Kali to forumowy Bronek (uzurpator) z cieszynka - ptaszniczka na ramieniu.. Kurde,az strach sie bac i nalezy robic w gaciory Gaciora ....!! :):)
      • kazek100 Twoja zadziwiająca zgodnośc poglądów... 18.08.14, 10:11
        renepoznan napisał:

        > tych z lewa i tego mieniącego się z prawa.

        To prawda Rene, wykazujesz zastanawiającą zgodność poglądów z ideologicznymi oszołomami, którzy formułując oceny nie kierują się rozsądkiem i realnymi dokonaniami, tylko właśnie ideolo.

        Uważasz, że arcybiskup nawołujący do przemocy, - to ktoś, kto "robi coś zgodnie z prawem"? Że sprawa "księdza melomana" to rzecz zgodna z prawem i moralnością?

        Że korzystanie z pomocy budżetu oświatowego poprzez wykorzystywanie wielu budynków za symboliczne sumy kilkunastu tysięcy złotych rocznie, a jednocześnie drenowanie budżetu oświaty żądaniami typu 80 tysięcy miesięcznie - że to jest moralne?

        Bo jak słusznie piszesz - w takich ocenach nie wolno kierować się subiektywnym "podoba się / nie podoba się". Jeżeli tak postępuje ktoś, kto jednocześnie deklaruje, że jego głównym celem jest wspomaganie młodzieży, to obiektywnie z moralnością nie ma to nic wspólnego, bo w prostym, obiektywnym języku nazywa się to "żenująca hipokryzja".
    • Gość: POZtrach Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern IP: *.146.216.95.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.08.14, 13:04
      A co z szerzącym się nagminnie "opluwaniem" z ambony? Czy są przewidziane jakieś dotkliwe sankcje, może jakieś kary cielesne?
      • renepoznan Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 18.08.14, 13:33
        Gość portalu: POZtrach napisał(a):

        > A co z szerzącym się nagminnie "opluwaniem" z ambony? Czy są przewidziane jakie
        > ś dotkliwe sankcje, może jakieś kary cielesne?

        Wątek dotyczy chamstwa w internecie a nie na ambonie. Masz pełne prawo założyć osobny watek o "ambonie".

        Czy Wy nie przesadzacie z tym swoim kompleksem "antyklerykała"? Niedługo nawet w adwokackich czy innych watkach reklamowych zaczniecie wylewać swoje frustracje - nie związane z tematem wątku.
        Swoją drogą - ciekawy objaw i wart zastanowienia. Pisze się o chamstwie w internecie - nożyce się odzywają i krzyczą o tym, że na ambonie też.
        Piszesz o opluskwianiu ludzi - nożyce zaczynają krzyczeć o tym, że co ukradzione to jego i właściciel nie ma prawa domagać się zwrotu.
        ITP.
        Czy nie powinniście zastosować metody leczenie zaproponowanej przez Prezydenta Komorowskiego? Pewno na długo nie pomoże - ale oderwiecie się na chwilę od swoich kompleksów i frustracji.
        ;)
        • kazek100 Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 18.08.14, 15:53
          renepoznan napisał:
          > Czy Wy nie przesadzacie z tym swoim kompleksem "antyklerykała"? Niedługo nawet
          > w adwokackich czy innych watkach reklamowych zaczniecie wylewać swoje

          Zważywszy, że w rozpoczynającym wątek wpisie sam rozpocząłeś wymienianie przykładów od papieża i biskupa, to dość dziwny jest twój wpis. Dziwisz się, że rozmówcy odpowiadają "na temat"?

          Inna rzecz - to nie wina forumowiczów ani w ogóle poznaniaków, że arcybiskup Gądecki jest tu, w tym mieście, osobą tak widoczną na publicznym forum a jednocześnie tak powszechnie krytykowaną. Na forum to po prostu reakcje - trudno się dziwić. Tak więc tradycyjnie - lekarzu ulecz się sam i może faktycznie metoda zaproponowana przez prezydenta Komorowskiego mogłaby ci pomóc. Nie wiemy tego, ale nawet jeśli spróbujesz, to daruj nam tu szczegółowe opisy, dobrze?
    • qwardian Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern 18.08.14, 17:02

      Sięgam do pamięci 12 lat wcześniej kiedy forum gazeta.pl była w powijakach. Snajper oczywiście doskonale pamięta tamte czasy. Otóż był sobie osobnik, który z prędkością karabinu maszynowego wypluwał z siebie posty. Robił to zawsze w godzinach pracy, a jego adres serwera proxy prezentował się następująco:

      Gość: dokuIP: *.mofnet.gov.pl 04.04.02, 12:48

      Aż do momentu kiedy wyprowadził z równowagi forumowiczów dzielących z nim przestrzeń sieciową, a finał był następujący...

      W dzisiejszym wydaniu Życia Warszawy ukazał się artkulik na temat wyczynów
      "doku" w sieci oraz komentarz W.Gintowta - Dziewałtowskiego (posła SLD) do
      tegowydarzenia . A oto treść notatki :


      Fanatyk z ministerstwa

      Tajemniczy osobnik podpisujący się "doku" wysyła kilkadziesiąt listów
      elektronicznych dziennie z serwera resortu finansów.
      Niczym czerwona płachta na byka działają na uczestników jednego z
      internetowych forów wysyłane przez tajemniczego urzędnika maile z serwera
      www.mofnet.gov.pl. Wyliczyli nawet, ile czasu poświęcił na ich napisanie.
      Tylko na to jedno forum wysłał ponad 7 tys. maili. Przy założeniu, że na
      napisanie jednego listu elektronicznego poświęca 5 minut, daje to 600 godzin,
      czyli... 3,5 miesiąca czasu pracy urzędnika.

      O czym pisze? Deklaruje, że sprzeciwia się wszelkim formom ksenofobii,
      antysemityzmu, socjalizmu oraz ludzkiej głupoty (określając adwersarzy jako
      np. "kundle Leppera", "sowieckie pachołki" czy "chore moralnie homo
      sovieticusy"), a swoją doktrynę wykłada w serii listów "Prawdy najprostsze
      o...".

      - Nasze podatki idą na takich "pracowników" Ministerstwa Finansów,
      jak "doku", który zamiast pracować, obija się - bulwersują się internauci. -
      "Doku" powinien być zwolniony w trybie natychmiastowym, gdyż złamał
      regulamin, wykorzystując godziny pracy i uczestnicząc w działalności forum -
      żąda jeden z internautów. - On wykorzystuje komputer służbowy do działalności
      agitacyjno-politycznej - podkreśla inny.

      Według rzecznika MF, namierzenie "doka" może nie być proste. -Identyfikowanie
      tej osoby musi potrwać, gdyż nasz serwer ma 30 tys. użytkowników i nie jest
      powiedziane, że to urzędnik ministerstwa. Do serwera mają dostęp np.
      pracownicy urzędów skarbowych - powiedział Jarosław Skowroński.
      Data: 18.04.03

      Komentarz W.Gintowta - Dziewałtowskiego , posła SLD :
      Ten człowiek jest nawiedzony i zachowuje się nagannie . Wykorzystuje do celów
      prywatnych majątek publiczny . Jednak trzeba ustalic czy jest pracownikiem
      korpusu służby cywilnej . Jeżeli tak , to ustawa przewiduje postępowanie
      dyscyplinarne . W kazdym urzędzie są pełnomocnicy , którzy takie przypadki
      rozpatrują . Dodatkowo za funkcjonowanie urzędu odpowiada jego kierownik ,
      a w przypadku urzędników słuzby cywilnej dyrektor generalny.
      • Gość: mieszkanie prawem! Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.14, 20:07
        co tam na gieldzie? moj ty moralisto? mamona ważna, czy nie? bo już za twoimi mądrościami przestaję nadążać...
        Poucz maluczkich, powiedz im co dobre, co złe. Nasz ty guru! :-)))
      • Gość: Georg von Sommer Re: Skończy się bezkarne opluwanie ludzi w intern IP: *.178.008.pools.vodafone-ip.de 19.08.14, 09:27
        Qwardianie - Bracie Milosierny "z tej samej Parafii"... Jak to jest i czym to sie je ze wspominasz tak ochoczo jednego z najwiekszych forumowych antyklerykalow i wrogow naszej wiary...

        PS Wiesz,przeciaram oczy (papierem sciernym) ze zdziwienia i natychmiast wybieram sie do okulisty PO nowy rower... :):)

        POzdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka