Dodaj do ulubionych

Żegnamy TESCO

09.10.21, 18:39
W naszym sklepie widzą co kawałek banery: "Ostateczna Wyprzedaż". I ogłoszenie na ścianie o sprzedaży umeblowania sklepowego. Czyli koniec. Trochę żal, bo kolejny raz potwierdza się kopernikańska zasada o zwycięstwie marnego pieniądza nad wartościowym. Potwierdza się nie tylko na tym polu. Potwierdza się na każdym- od tego kopernikańskiego pieniądza, poprzez sztukę, edukację i na politykach kończąc. Dzisiejsi marni politycy zastąpili ideowych budowniczych naszego nowego porządku. I coraz bardziej badziewne towary w coraz bardziej badziewnych ale tanich sklepach zastępują solidne wyroby o znanym pochodzeniu i jakości gwarantowanej przez sprzedawcę. Tesco nauczyło naszych krajowych dostawców jak zapewniać powtarzalna jakości ich wyrobów.
Skąd to wiem? Bo ktoś w rodzinie pracował w firmie starającej się wejść na listę dostawców dla TESCO. Nie było łatwo, musiał stworzyć i wdrożyć nieznany wówczas w Polsce system jakości, potem systematycznie poddawać się audytom
Niestety w dzisiejszym świecie marnych wartości, świecie gdzie niska cena jest źródłem sukcesu, świecie gdzie za 500 złotych można każdego kupić, nie ma miejsca na solidnych kupców. Czas Rzeckich i Wokulskich to już tylko literatura.
Obserwuj wątek
    • smurfmadrala Re: Żegnamy TESCO 09.10.21, 22:15
      Rzeckich i Wokulskich wykończyła komuna, neo-komuna i "domy kultury" tesko, biedra, stonka karaluch itp.
      Blaszane bez okien wielohektarowe pudła na betonowym placu zabijają kulturę mieszczańską i handel ludzkiej skali.
      Wielko-przemysłowy "przewał" klientów jest fatalnym, szkodliwym wynalazkiem zachodnim, który powinniśmy zwalczać.
      Norwegia przykładem ochrony handlu rodzimego .
      Patologia molochów ujawnia się przykładowo "religijnością" geszeftu - Boże Narodzenie rozpoczyna się
      na czwarty dzień po Dniu Zmarłych i Wszystkich Świętych.
      Antykultura korpo wciska człowieka do klatki/tabeli Excella.
      Antykultura korpo sprawcą MASOWEGO PRZYROSTU występowania schorzeń psychicznych .

• kiks4 Re: Żegnamy TESCO 10.10.21, 08:47
        "Komuna" ma swoje za uszami ale nie zwalajmy wszystkiego na nią. Upadek solidnych, mieszczańskich wartości nastąpił także w krajach, do których komuna nie dotarła. To globalizacja jest wszystkiemu winna. Nawet solidne firmy niemieckie sięgają dna. Od fałszowania wyników pomiarów spalin w VW po badziewny sprzęt AGD niegdyś wiodących marek.
        Żaden z bossów tych koncernów nie chce się kopać z koniem. Rynek oczekuje tanich wyrobów. Rynek czyli my. Cena jest podstawowym kryterium wyboru w sklepie. A że nie ma nic za darmo to niska cena oznacza także niska jakość. Do tego dochodzą sztuczki konstruktorów skracające żywotność wyrobów oraz rozwiązania , uniemożliwiające naprawę. Musiałem wyrzucić odkurzacz Elektrolux bo zużyły się szczotki w silniku. Ale korpus montowany jest nie na wkręty tylko zatrzaski, pękające przy próbie otwarcia urządzenia.
        Kolejny odkurzacz Bosch ( też niegdyś solidna marka) popracował rok po czym akumulatorki straciły pojemność. A instrukcja wręcz zabrania ich samodzielnej wymiany. Serwis Boscha pytany o cene takiej usługi odpowiada: nie powiemy, najpierw musimy zbadać przyczynę kłopotów. A ta usługa (sama diagnoza!) kosztuje 100 zł.
        Pralka Whirlpool- po trzech latach przepaliła się grzałka. Miała prawo. Ale impuls prądowy podczas zwarcia spalonych przewodów grzejnych uszkodził elektroniczny mózg. I znów serwis fabryczny wycenił : nowy sterownik 600 zł, wymiana z dojazdem 300 zł. Nowa pralka 1000 zł. A stara - wyglądająca jak nowa-na śmieci...Zmywarka Bosch- przepalona grzałka. Kiedyś drobiazg ale nie teraz. Teraz grzałka ma postać taśmy owiniętej na korpusie pompy cyrkulacyjne, połączona z nią - tak, zgadliście. Na zatrzaski. Nierozbieralne ustrojstwo. Silnik i pompa dobre- więc chciałem wykorzystać do jakiejś instalacji zraszającej w ogrodzie. Nic z tych rzeczy- silnik zasilany jest falownikiem, generującym prąd przemienny trójfazowy o napięciu 53V.
        I dobra pompa z dobrym silnikiem za 500 zł do śmieci, bo przepaliła się grzałka za 50 zł.
        • smurfmadrala Re: Żegnamy TESCO 10.10.21, 09:06
          Wielokrotnie , wielokrotnie doświadczyłem JAKOŚCI /przedwojennej/ urządzeń koreańskiej firmy,
          Aparat foto /niestety zarzucili produkcję/, karty pamięci, telewizor /chyba wieczny !/, monitory,
          sprawdziłem osobiście latami.
          Czytałem kiedyś statystykę jakości laptopów - tej firmy najrzadziej trafiają do naprawy.
          W PL nie ma sprzedaży w Reichu tak.
          DOchodze do wniosku że Korea jest bardziej europejskim krajem niż Szwecja i Francja.
          Polecam film "Grand Torino" i firme którrj nazwa zaczyna się na S a kończy na g.
          Mój następny samochód będzie marki K lub H oczywiście Made in South Korea.
          Stary już jestem , nie ulegam reklamom a wręcz kupuję na przekór propagandzie/fake.
          Oprócz kłapania jadaczką swoje poglądy wyrażam portfelem.
          Tyle mogę, jak to mała, biedna , złota rybka .

Żal mi strasznie kilku wyrobów PRL, były wieczne i dobre.
          PRzed ruinami tych fabryk powinny stać gigant tablice z opisem przyczyn bankructwa koniecznie z logo
          tombakowych gwiazdek na sinym tle.
          Tombakowe gwiazdki co raz częściej układają się w napis - ***** Polskę .
          Przykre lecz pouczające.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka