Dodaj do ulubionych

dręczące telefony

02.04.22, 09:14
Chyba każdy z nas otrzymuje , nawet kilka razy dziennie, dziwne telefony. A to z Kielc, a to z Lublina albo z innych miejsc, gdzie nikogo nie znamy i skąd nie oczekujemy telefonu.
Gdy nieopatrznie obierzemy dostajemy propozycję założenia fotowoltaiki albo kupienia cudownych poduszek z anielskiego pierza .
Za to wszystko odpowiada European Call Center, które a opłatą w ten sposób ":reklamuje" zleceniodawcę. Numery naszych telefonów kupują od nieuczciwych firm, gdzie musieliśmy podać nasz numer. Np. kupując coś na Allegro.
Est modus im rebus... jak mawiali Starożytni. Wystarczy otworzyć stronę eurocallcenter.pl/kontakt/ a tam w zakładce: Kontakt do IODO wypełnić żądanie usunięcia naszych danych z ich bazy numerów.
Nie trzeba mi dziękować, nie ma za co...
Obserwuj wątek
    • kiks4 Re: dręczące telefony 03.04.22, 22:26
      Zaryzykowałem i na stronie Eurocallcenter.pl/kontakt/ zgłosiłem, żądanie usunięcia mojego numeru telefony z ich bazy danych. Poprosiłem jednocześnie o potwierdzenie wykonania mojego żądania. Otrzymałem o dziwo odpowiedź:
      Dzień dobry,

potwierdzam usunięcie numeru. Wskazany numer telefonu nie będzie po upływie 5 dni roboczych używany w celu wykonywania połączeń przez Euro Callcenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jednocześnie, odnosząc się do aktualnych obowiązków Spółki wskazuję, iż: Administratorem Państwa danych osobowych jesteśmy my, czyli spółka pod firmą Euro CallCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Zaporożu (Ukraina) przy ul. Elektrozawodska 3, 69065 Zaporoże, prawidłowo zarejestrowaną a zgodnie z prawem ukraińskim w Krajowym Rejestrze Osób Prawnych, Osób Fizycznych-Przedsiębiorców oraz Organizacji Społecznych, prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości Ukrainy pod numerem 42021080, działająca poprzez swój oddział w Polsce: Euro CallCenter Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Podgórnej 15, 61-828 Poznań, wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000799789, dla którego akta rejestrowe prowadzi Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 2090005136, REGON: 384277103.
      Wyjaśniam, iż Państwa dane osobowe wskazane w przesłanej przez Państwa wiadomości mailowej są przetwarzane w związku z prowadzoną korespondencją oraz w zakresie rozpatrywania reklamacji, skarg i wniosków, a także udzielania odpowiedzi na zadawane przez Państwa pytania. Dodatkowo, Spółka w ramach niniejszej odpowiedzi wykonuje ciążące na niej obowiązki prawne i przetwarza Państwa dane osobowe w celu wykazania ich spełnienia oraz ochrony przed roszczeniami. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych są zawarte w klauzuli informacyjnej na stronie internetowej Spółki:

Kilka niespodzianek:
      - pierwsza, że to jednak działa
      - druga, że firma z Ukrainy działa na polskich sieciach telefonicznych podszywając się pod różne numery. Potrafią to robić, więc zapewne potrafią i inne rzeczy.
      - Polskę obsługuje oddział w Poznaniu.
      W pale się to wszystko nie mieści.
      • l.george.l Re: dręczące telefony 04.04.22, 22:41
        Podziwiam Twoją odwagę. Strona, którą zalinkowałeś, wygląda raczej na miejsce dla masochistów spragnionych kolejnych zaproszeń na niby lekarskie badania, ofert na fotowoltaikę, rozmów z botami itp. Zauważ, że firma ma w doopie UKE, nie uwierzę więc, że można tam się wypisać. To tak jak z apostazją. Niby się wypisujesz, a i tak Twoje dane nadal mają i z pewnością je wykorzystają, jak będzie to w ich parszywym interesie. Moim skromnym zdaniem jedyny sposób na telemarketing, to nieodbieranie telefonów spoza książki, dodawanie ich do czarnej listy i zgłaszanie na stronach typu "kto do mnie dzwoni". Zawsze możesz tam sprawdzić, czy nieodebrany telefon był od bota, a może jednak od tej miłej dziewczyny poznanej na Tinderze.
        • kiks4 Re: dręczące telefony 04.04.22, 23:50
          Pomyślałem o tym i na próbę podałem numer telefonu, którego praktycznie nie używamy. Jest dodawany do pakietu LTE.
          Zobaczymy czy zadziała ta metoda. Na pozostałych telefonach blokuję upierdliwe numery, uzbierało się tego sporo- chyba z kilkadziesiąt.
    • smurfmadrala Re: dręczące telefony 04.04.22, 20:42
      Proszę o POMOC !
      Notorycznie, w recydywie wydzwania do mnie niejaki micron z Francji,
      molestuje, nagabuje, łasi się, nie do wytrzymania. Jak pato-kochasia powstrzymac?
      dziękuję
      Putler z Moskwy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka