16.04.22, 20:40
Święta czy nie Święta ale PIT trzeba wypełnić. I jak zwykle szlag mnie trafia, bo formularz pobrany z rządowej strony Ministerstwa Finansów w ostatnich rubrykach zmusza mnie do oddania 1% na cel wskazany przez nich. I nie da się tego zmienić. A mam od lat inny cel- niepełnosprawnego chłopca, który między innymi dzięki wsparciu fundacji, na którą przekazuję ten procent osiąga cele, imponujące nawet dla osób w pełni sprawnych.
Więc co roku kombinuję, jak potrafię, żeby ten procent trafił we właściwe ręce.
Ale na przyszły rok się poddałem- poprosiłem ZUS o wypełnianie w moim imieniu PIT 37, bo nie mam najmniejszego zamiaru rozgryzać meandrów Polskiego (Nie)Ładu
Obserwuj wątek
  • l.george.l Re: PIT 37 16.04.22, 21:01
   Co Ty za bajki opowiadasz? Po co pobierasz druk? Skoro jesteś emerytem, to PiT masz gotowy na stronie MF, jedynie sprawdzasz, czy wszystko się zgadza i wprowadzasz KRS fundacji, dla której chcesz przeznaczyć 1%. W moim przypadku jest to od zawsze Fundacja Wolność od Religii. Gorąco polecam. To fundacja, która dba m.in. o przestrzeganie prawa w szkołach i chroni dzieci przed kościołowymi indoktrynarami i debilami na stanowiskach dyrektorów szkół, którzy nie znają obowiązujących przepisów. Założyłem tu nawet wątek na temat poznańskiej szkoły w tym kontekście.
   • snajper55 Re: PIT 37 17.04.22, 02:39
    l.george.l napisał:

    > Co Ty za bajki opowiadasz? Po co pobierasz druk? Skoro jesteś emerytem, to PiT
    > masz gotowy na stronie MF, jedynie sprawdzasz, czy wszystko się zgadza i wprowa
    > dzasz KRS fundacji, dla której chcesz przeznaczyć 1%.

    Ten "gotowy" PIT nie uwzględnia innych przychodów poza emeryturą oraz nie uwzględnia żadnych ulg. Oczywiście nie korzystam.

    S.
  • snajper55 Re: PIT 37 17.04.22, 02:43
   kiks4 napisał:

   > Święta czy nie Święta ale PIT trzeba wypełnić. I jak zwykle szlag mnie trafia,
   > bo formularz pobrany z rządowej strony Ministerstwa Finansów w ostatnich rubry
   > kach zmusza mnie do oddania 1% na cel wskazany przez nich.

   No to wypełniaj inny PIT. Polecam e-Deklaracje. Używam od lat i żadnych problemów. Przechowuje dane podatnika oraz poprzednie zeznania.

   > Ale na przyszły rok się poddałem- poprosiłem ZUS o wypełnianie w moim imieniu P
   > IT 37, bo nie mam najmniejszego zamiaru rozgryzać meandrów Polskiego (Nie)Ładu

   Stracisz na tym. Ja będę sam wypełniać.

   S.
   • kiks4 Re: PIT 37 18.04.22, 20:02
    Świetny filmik wygrzebałeś Qwardianie! Radzieccy bajcy wydumali, że Amerykanie napisali instrukcję obsługi granatnika po ukraińsku ale łacińskimi bukwami. Co denaturat robi z mózgownicą....
   • l.george.l Re: PIT 37 18.04.22, 21:09
    Zastanawiałeś się, co Rydzyk robi z kasą, którą mu dałeś? Chyba nic szczytnego, skoro jego księgowa jest po wyroku za nieskładanie sprawozdań wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/ojciec-rydzyk-uniewinniony-ale-jego-ksiegowa-skazana/m9qrlkl
    • qwardian Re: PIT 37 20.04.22, 13:11
     Co mnie obchodzi buchalteria, modlę się z Ojcem Tadeuszem o deszcz i dodatnie temperatury, bo zasadziłem 25 krzewów winogron, posiałem grządki korzennej pietruszki i rzodkiewki już w lutym i na początku marca. Wtedy była susza, a teraz się wszystko zieleni, więc tańczę z radości. Ale w tym roku mam zero dochodów, zero podatków i odpisów. Bryndza jednym słowem, ale odrobię na pewno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka