Dodaj do ulubionych

Brytyjski "Guardian" OCZERNIA POLAKOW

IP: 142.94.86.* 18.02.05, 01:24
Brytyjski "Guardian"
napisał o "polskich komorach gazowych i krematoriach" w Auschwitz
(użył tego sformułowania 26 stycznia w komentarzu redakcyjnym).

Po interwencji GW "Guardian" wydrukował sprostowanie: "Powinniśmy napisać o
nazistowskich komorach gazowych i krematoriach w Polsce".

Na cytowany przez "Gazetę" fragment komentarza brytyjskiego dziennika
zareagowali działacze Towarzystwa Poznania Miejsc "Fyrtel".
Poprosili Ministerstwo Sprawiedliwości o wyjaśnienie, czy "Guardian" dopuścił
się tzw. kłamstwa oświęcimskiego, czyli negowania masowej zagłady Żydów przez
niemieckich nazistów. - "Guardian" to prestiżowa gazeta, więc jeśli pisze
głupoty, trzeba działać - wyjaśnia Witold Stasiewski, jeden z autorów listu.

Prokuratura Krajowa potraktowała list jako zawiadomienie o przestępstwie i
przekazała go poznańskiej Prokuraturze Apelacyjnej.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka