Gość: Ro
IP: 142.94.86.*
18.02.05, 01:24
Brytyjski "Guardian"
napisał o "polskich komorach gazowych i krematoriach" w Auschwitz
(użył tego sformułowania 26 stycznia w komentarzu redakcyjnym).
Po interwencji GW "Guardian" wydrukował sprostowanie: "Powinniśmy napisać o
nazistowskich komorach gazowych i krematoriach w Polsce".
Na cytowany przez "Gazetę" fragment komentarza brytyjskiego dziennika
zareagowali działacze Towarzystwa Poznania Miejsc "Fyrtel".
Poprosili Ministerstwo Sprawiedliwości o wyjaśnienie, czy "Guardian" dopuścił
się tzw. kłamstwa oświęcimskiego, czyli negowania masowej zagłady Żydów przez
niemieckich nazistów. - "Guardian" to prestiżowa gazeta, więc jeśli pisze
głupoty, trzeba działać - wyjaśnia Witold Stasiewski, jeden z autorów listu.
Prokuratura Krajowa potraktowała list jako zawiadomienie o przestępstwie i
przekazała go poznańskiej Prokuraturze Apelacyjnej.