kormoran7 06.07.05, 12:21 Moze macie swoje przepisy na zrobienie smacznego drinka?Teraz lato, duzo sie w ogrodzie siedzi,baluje wiec na drinki jest jak najbardziej czas. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
waclaw_kzn Re: Jakie drinki? 06.07.05, 18:07 Hehehe, oczywiście, że mamy. Nazywa się to "Wesoła kawka Kazana", a dlaForumowiczów może być "Wesoła kawka Wacława". Ci, którzy próbowali, wiedzą, o czym mowa ;-) i mile ją wspominają (jeśli po wypiciu coś pamiętali). Jak sama nazwa wskazuje "Wesoła kawka" składa się głównie z... rumu (proporcje na własne wyczucie). Należy wziąć z literka dobrze schłodzonego mleka (ze świeżego powstaje lepsza piana niż z UHT) wsypać kilka łyżeczek kawy rozpuszczalnej (6-8), trochę cukru, soku z cytryny (można tez dodać innego do smaku), cynamon, czekolada, na co kto ma ochotę, tzw. "gorchę", czyli pełną garść lodu, no i duuuuużo rumu (może być wymieszany z innymi alkoholami). Dobrze wymieszać mikserem, aż będzie widać samą pianą i przelać do wysokich szklanek. Przydają się słomki, bo jeśli się dobrze wymiesza, to całość zmienia się w delikatną pianką i mija kilka minut nim choć jedna czwarta szklanki napełni się z powrotem płynem wytrącającym się z pianki. Proporcje sa na oko, bo po pierwsze zawsze robię na oko, po drugie nie zdradzę wszystkich sekretów mojego magicznego napoju, bo straciłbym monopol ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Jakie drinki? 06.07.05, 21:25 Mam nadzieje waclawie ze drink ten nie jest przez ciebie opatentowany i moge sobie sprobowac go zrobic na wlasny uzytek. A do poruszenia tego watku sklonil mnie artykul w pewnej gazecie. Otoz w artykule podawali jakie drinki, alkohole pije sie na wschodzie europy i azji. I tak np w Chinach najwiksze wrazenie robi tzw "zmijowka". Zywa zmije zalewa sie w butelce wodka.Podobno nie jest zbyt dobra ale jak sie nie chce zeby goscie zbyt dlugo siedzieli u nas to mozna ich poczestowac owa zmijowka i juz nie maja ochoty na biesiady:)Taka zmijowka uwazana jest tez za afrodyzjak. Jutro podam jeszcze jakies przyklady ale mam jeszce pytanie do ciebie waclawie.W artykule bylo napisane ze na Bialorusi podobno najlepsza wodka to "Agencik". Piles ja?Jak to smakuje?No i czy prawda jest ze wlasnie na bialorusi do kazdej takiej wodki ludzie jedza grzyby?i jeszce jedno pytanko. Cyz prawda jest ze na Bialorusi mozna kupic wodke w kartonie? Odpowiedz Link Zgłoś
waclaw_kzn Re: Jakie drinki? 06.07.05, 22:46 NIe widziałem ani Agencika, ani wódki w kartonie. Najczęściej na stole spotykałem wódkę o swojsko brzmiącej nazwie "Polarny Miedzwiedz", tudzież "Novyj viek". Co do grzybków, to się właściwie zgadza, tylko że równie popularną, a może popularniejszą zagryzką jest rybka w oleju lub occie. Następnym razem dokładniej się przyjrzę, moze po prostu coś przeoczyłem. Kawka nie jest opatentowana i możesz próbować, ale jest tylko kedna i oryginalna "Wesoła Kawka Kazana", więc pamiętaj, ze Twoja zawsze będzie gorsza, hahahahahahahah (szyderczy śmiech). Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Jakie drinki? 07.07.05, 10:55 No jasne ze nie chcialbym sie mierzyc na drinki z mistrzem Waclawem:)Novyj wiek? Hmm czyli nawet poprzez nazwe wodki ludzie ciagle marza o lepszym zyciu i lepszym kraju... Odpowiedz Link Zgłoś
black791 Re: Jakie drinki? 19.07.05, 19:31 Hm...Najlepszy drink jaki pilem to byla seta zagryzana Rabarbarem...hahahaha.Goraco polecam!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Ciekawostki 19.07.05, 21:28 Podobno w pomyslowach toastach przewodza Gruzini. Wedlug aytora owego artykulu toasty gruzinow byly pelne kwiatow, wiatru,gruzinskiego nieba i kobiecej urody. Niektore trwaly nawet 10 minut. o to jeden z najkrotszych:"Nad brzeg strumyka przyszla mlodziutka,nierozkwitla rozyczka, proszac: strumyku daj mi kilka kropli wody bo inaczej uschne. Strumyk na to:dobrze tylko w zamina daj mi jeden swoj platek piekny kwiatuszku. Chytra rozyczka odmowila i uschla. "Zdrowie pań ktore daja i rozkwitaja". Troche sprosny ale czy nie zgrabny:) Odpowiedz Link Zgłoś
waclaw_kzn Re: Ciekawostki 19.07.05, 23:40 Z moich ulubionych: "Za te drzewa, z których będą nasze trumny! - Oby jeszcze nie wykiełkowały" (ten zawdzięczam bratu) "Żegnaj, Rozumie! - Zobaczymy się rano..." (a ten Rudemu Krzysiowi - pozdrowienia) Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Toast 20.07.05, 00:06 Ten tez jest naprawde super. Posluchajcie: "Drogie panie wznosze toast za was a wlasciwie za to co macie najcenniejszego czyli... wasze zdrowie panowie" Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Toast 01.10.05, 00:11 Ja znalazlem dzis 3 smieszne i jakze szczere toasty 1)Zegnaj mój rozumie spotkamy sie jutro 2)Alkohol zabija powoli,ale nam sie nigzie nie spieszy 3)Wypijmy za nasze żony i kochanki aby nigdy sie nie spotkaly i jako motto na koniec niech bezie to zdanie: Niedaleko pada Polak od Jabola. Odpowiedz Link Zgłoś
marcinszymczak1 Re: Toast 03.10.05, 08:35 Oj Kormoranku. O żegnaniu się z rozumem pisał już kazanek. Ja jednak polecam toast, który ostatnimi czasy podczas 3 dniowej libacji... (czytaj) szkolenia. usłyszałem od tubylców spotkanych w okolicach Zakopanego: - dobre jest wideo - dobro satelita - jednak cas najwyzszy - przepłukać JELITA!!!! a w zamian sprzedałem im Kazanowe: -za godne życie i dobry sex..... Oby się wam wiodło przyjaciele....zdrowie! Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Toast 05.10.05, 19:01 A Magister jako wytrawny kucharz,degustator i smakosz win i kobiet nie pochwali sie jaks recepta na pyszny drink. Odpowiedz Link Zgłoś
marcinszymczak1 Re: Toast 17.10.05, 14:01 A i owszem pochwalę się: otuż najstarsi użytkownicy tego forum zapewnie pamiętają magisterskie drinki składające się wyłącznie z adwokata i coli a różnych proporcjach. Zaczynało się zawsze od 0.5l coli i 100ml.adwocata a kończyło się degustacjom reszty adwokata na czysto bo coli zabrakło...hehe Teraz polecam poszukanie wodki o nazwie: Aslanov i podanie jej na czysto a do popicia kompot jabłkowy- taki miks powalił ostatnio samego Simera.... ale my z Wacławem byliśmy twardzi i zapodaliśmy jeszcze naleweczkę truskawkową mojej roboty i winko i piwko..... tyle na razie z mojej strony. PS: jeśli ktokolwiek z was kiedykolwiek trafi w monopolu na wodkę Aslanov to proszę o natychmiastową info bo jakoś jej nigdzie nie mogę znaleźć... Odpowiedz Link Zgłoś
natala77 Re: Toast 17.10.05, 16:53 hahaha;))) jak samego Simera to to naprawdę musi być good:P (mam nadzieję, że najstarszego, bo Simerów jest trzech heheheh:D)) Odpowiedz Link Zgłoś
waclaw_kzn Re: Toast 17.10.05, 18:45 Prawdziwy Simer jest tylko jeden! Choć niestety spantoflarzył się pod rządami swojej niczego sobie kobietki... i teraz wymieka chłopak już po pierwszej flaszce. Wstyd! A drinasek był dobry, oj dobry :) A tak poza tym, muszę, Magisterku, odebrać parasol, który pozostał po tamtej libac... tj. degustacji. Odpowiedz Link Zgłoś
natala77 Re: Toast 17.10.05, 19:35 waclaw_kzn napisał: > Prawdziwy Simer jest tylko jeden! haha:P a każdy z jego braci również twierdzi, że to on jest tym jedynym prawdziwym:-) z tego miejsca pozdrawiamy Simera "Dużego" i jego Beatkę, "Średniego Simera" z jego świeżo- studencką bracią oraz "Małego Simera" wraz z towarzyszami od "Magic the gathering":)) i schodzimy z nich już;) Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Toast 17.10.05, 19:42 W internecie malo jest informacji o tej wódce co magister zapodal. Tylko znalazlem ze ktos kiedys podrabial ta wodke i przestrzegali przed jej kupnem. Odpowiedz Link Zgłoś
natala77 Re: Toast 17.10.05, 19:47 tak:) szmuglowana przez granicę rosyjską:D mało informacji jest w internecie polskim, w światowym więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
kormoran7 Re: Toast 17.10.05, 19:57 ale zdjecie jest www.justminivodkas.com/a1.htm44.jpg To juz cos Odpowiedz Link Zgłoś