lukaszbandi 11.04.06, 12:32 Wklejam informacje z zróżnych źródeł, żebyście mogli przeczytać, dowiedzieć się i wyrazić swoją opinię. www.radiomerkury.pl/index.php?art=14674 www.poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/589570.html www.tutej.pl/cms.php?i=10362 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Q Prewencja IP: 195.20.110.* 11.04.06, 12:40 Takie pojęcie jak PREWENCJA w słownikach dzisijeszej policji już dawno przestało istnieć. Wolą siedzieć w radiowozach, chować się po bramach - a jak coś się dzieje udawać, że nie widzą i mieć nadzieje że nikt ich nie będzie wzywał... Odpękać służbe, skasować 1500zeta/mc za nic + dodatki i luzik. A jeszcze przy okazji jak jakiś spieszący sie do pracy pieszy przejdzie przez jezdnie na czerwonym to mu dowalą - a co! Ten w morde nie da! Odpowiedz Link Zgłoś
mefisto999 Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 11.04.06, 12:50 Nocnych motorniczych powinno sie wyposazyc w elektryczna bron obezwladniajaca. Dostalby taki gowniarz tazerem i stracilby zapal do walki!! Szkoda tylko ze bron tego typu jest sankcjonowana przez prawo. A co do policji, to jak zwykle dali ciala. Powini ustawic tam staly posterunek, w koncu to wazny wezel komunikacyjny. Tak trudno odeslac dwóch policjantow do stalego patrolowania petli i okolic w godzinach nocnych. Pewnie tak bo jak zwykle nasi policjanci wola: czatowac przy przejsciach dla pieszych lub kryc sie w krzakach z suszarka. POZDROWEINIA Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 11.04.06, 12:59 Na wypadek, jak ten opisany, najbardziej stosownym wyposażeniem motorniczego byłaby maczeta. Odpowiedz Link Zgłoś
xaliemorph Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 11.04.06, 13:11 dziwnym trafem ciągłe narzekania na policję mają w sobie źdzbło, może nawet nie jedno, trawy. A w takich przypadkach osądzać drania i tyle, i bez żadnych głupawych ceregieli iż ofiara musi być powyżej 7 dni w hospitalizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: keczup Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.06, 13:37 Zgodnie z argumentami obrońców zastrzelonego w Skórzewie Adriana: - motorniczy powinien poradzić sobie z pijanym jedną ręką - jeżeli się znali to nie ma mowy o napadzie - jeżeli sprawca pobicia uczył się dobrze w szkole, to nie wolno kalać jego imienia nazywając go bandytą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xaliemorph Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze IP: *.icpnet.pl 11.04.06, 13:40 Źle polemizujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
v.i.k.k.a Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 11.04.06, 13:58 No wiec przeczytałam i doznałam lekkiego szoku. Jak ja miałam 19 lat to bydło nie było jeszcze tak zuchwałe...jakim trzeba być kretynem, żeby tak sie zachowywać. Oki, rozumiem, ze alkohol w jakis tam sposób sprawia, ze człowiek zachowuje sie swobodniej, ale zeby zrobic kibel z tramwaju i miec jeszcze pretensje(łagodnie mówiac), ze ktos zwraca uwage to takie cos mi sie nie miesci w głowie. Pijane bydło, obojetnie czy młode czy stare(to młodsze gorsze) powinno byc eliminowane mniej lub bardziej dopuszczalnymi metodami. Odpowiedz Link Zgłoś
drhuckenbush Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 11.04.06, 20:48 Zgadzam sie absolutnie. Roznie mozna sie zachowas po alkoholu. Znam ludzi, ktorzy miewaja problemy z ustaleniem czy dane pomieszczenie jest kiblem... Ale nie wszczynaja z tego powodu awantury, tylko jak im ktos zwroci uwage, to jest im najzwyczajniej glupio, ze cos zrobili zle... I to jest chyba normalna i wlasciwa reakcja... Do takiego bydla jak opisywane w watku, powinno sie po prostu strzelac... Odpowiedz Link Zgłoś
v.i.k.k.a Re: Pobity motorniczy N21! Sprzeciwiajmy się prze 12.04.06, 10:44 Mi sie nigdy kibel z niczym nie myli:/ nawet jak cos wypije zgadzam sie natomiast co do strzelania do bydła:) Odpowiedz Link Zgłoś
igo.xp 8 lat sprzątania przystanków MPK 11.04.06, 14:11 z transparentem na plecach: "sikałem tam gdzie nie powinienem, pogardliwie odnosiłem się do ludzi". Odpowiedz Link Zgłoś
igo.xp Re: 8 lat sprzątania przystanków MPK 11.04.06, 15:06 Mam jednak wątpliwość czy facet by to przeżył. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Vexillifer Re: 8 lat sprzątania przystanków MPK IP: *.bg.am.poznan.pl 12.04.06, 11:17 Pomysł przyjemny (no, jakby nie przeżył, to już jego problem ;) Tak serio - przeraziła mnie informacja, że pobity motorniczy ma wykonywać jakieś extra czynności prawne, żeby prokuratura zajęła się bandziorem i że wiele zależy od tego jak długo pobity będzie w szpitalu - tak mówili bodajże w "Teleskopie". To jedna sprawa. Druga - pomysł z uzbrajaniem motorniczych czy kierowców jest dośc dziwaczny - trzeba byłoby im dawać conajmniej broń palną, tylko co by to dało? To są ludzie biegli w prowadzeniu pojazdów, a nie w sztukach walki i posługiwaniu się bronią. Lepiej byłoby wyposażyć tramwaje i autobusy w przyciski alarmowe, żeby w razie problemów wystarczyło wcisnąć guzik, a nie bawić się w wybieranie numeru policji przez telefon. No i po wezwaniu patrol powinien przybywać NATYCHMIAST, a nie po pół godzinie. Przygnębiająca była pokazana w TV scena kiedy bandzior bije do woli tego człowieka i kiedy już się znudził i masakra się skonczyła pasażerowie wysiadają z tramwaju (no bo już chyba nie pojedzie więc nie warto czekać). A dlaczego nikt nie krzyknął "Zostaw go scoorwysynu!", albo chociaż nie wysiedli i nie zbliżyli się do bandziora? Może to by wystarczyło, żeby obronić tego człowieka? Wiem, że nikt nie ma obowiązku wdawać się w szarpaninę ze złoczyńcą, ale jakiś taki niesmak odczułem widząc tych ludzi wychodzących spokojnie z tramwaju po bójce... Odpowiedz Link Zgłoś