Dodaj do ulubionych

Libra - Komorniki, ul. Młyńska

IP: 85.134.170.* 04.11.06, 14:51
Witam
Czy ktos, podobnie jak ja zarezerwował mieszkkanie na Młyńskiej w Komornikach
i Libry??
Szukam ew sąsiadów, aby wymienic obawy i spostrzezenia.
Dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 11:10
      A kto by tam chcial mieszkac jak F16 niedlugo zaczynaja latac... chyba jestes
      sam... a moze ie jeszcze ktos znajdzie....naiwny!
      • Gość: hehehe Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 05.11.06, 21:30
        A Ty chyba jestes nieduczony i map czytac nie miesz panie drogi, zatem nie bede
        sie z Toba w polemike wdawał.
        Pozdrawiam, ( jak jestes zapracowany to mozesz zaczac sie kształcic
        eksternistycznie albo.... daj sobie spokoj bo zmarnujesz czas, pieniadze:))
        • Gość: ja Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 01:07
          lepiej jeszcze raz dokladnie sobie ta mape zasiegu razenia F16 przeanalizuj
          • Gość: DM Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.icpnet.pl 19.03.07, 08:58
            Wczoraj byłan na budowie dostałam ochrzan ze nie wolno tam chodzic a mało tego
            Pan pilnujacy powiedzial ze mieszkania sa takie jakies dziwne,nie ustawne
            hahahaha ładnie!!!
            • Gość: MAD MAX Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.07, 14:08
              A MA KTOS MOZE JAKIES NOWE ZDJECIA Z BUDOWY ZEBY WRZUCUC NA FORUM ???
              • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.07, 19:27
                taki piekny weekend byl... byl ktos moze na budowie i zarejestrowal cos swoja
                cyfroweczka?:) Ja nie moglem niestety w tym tygodniu :(
                • Gość: Hue hue Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.07, 23:04
                  a nie pekaja mury? cosik mi sie o uszy obiło jak dwaj budowlancy ze soba
                  rozmawiali
                  • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.07, 09:13
                    HueHue... hehe po reformie :)
    • Gość: wojtus_83@o2.pl Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 11:58
      Witam
      ja zarezerwowalem mieszkanie na młyńskiej w Komornikach 3 pokojowe na
      pietrze.Teraz czekam az libra sie odezwie ze maja zgode na budowe.
      Pozdrawiam
      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 05.11.06, 21:43
        Witam Cie Wojtku
        Miałbym pytanie jesli można, czy wiesz o ile metrów oddalony jest najbliższy
        przystanek autobusowy od planowanej inwestycji libry???? Czy wiesz moze jak te
        autobusy czesto kursuja, i ok ile minut potrzeba aby dostac sie do centrum
        Poznania??
        Prosilbym o odpowiedz, poniewaz z pewnych wzgledow nie jestem teraz w stanie
        sam tego sprawdzic.
        Dziekuje uprzejmie
        Pozdrawiam
        • marta_inter Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 05.11.06, 22:08
          Autobusy są 2 : nr. 103 na Górczyn (20 minut jedzie), i 117 na Dębiec ok. 30
          minut. Oba w głównej ulicy Poznańskiej.
          • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 05.11.06, 22:26
            Czesc Marta
            Obserwuje to forum dotyczace Liby i widze ze Ty non stop gdzies tam sie
            pojawiasz.
            Kupujesz cos od nich?? lub moze juz kupilas?????
            Jak znasz ta inwestycje to moze podzieliłabys sie swoimi obserwacjami???
            To jest moje ( nasze)pierwsze mieszkanie i jestem taki jeszcze lekko zielony.
            Dlaczego Młyńska:
            lokalizacja - dlatego ze nie w Poznaniu ale blisko do niego (taniej, ale ciagle
            blisko do Pozka i licze na wiekszy spokoj po pracy niz w miescie)
            Dwupozomowe - żona oszalała na punkcie mieszkan dwupozomowych, przekonała mnie
            i dlatego Libra.
            Dzieki
            • marta_inter Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 05.11.06, 22:33
              Gość portalu: derrek 79 napisał(a):

> Obserwuje to forum dotyczace Liby i widze ze Ty non stop gdzies tam sie
              > pojawiasz.
              > Kupujesz cos od nich?? lub moze juz kupilas?????

Chciałam kupić ale w koncu nie kupiłam. Zdecydowałam sie jednak znowu na budowę
              domu.
              Ale ze sie przez 2 miesiace ta lokalizacja interesowałam to dosc sporo wiem o
              otoczeniu ;)
              • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 05.11.06, 22:40
                Witam jeszcze raz
                ja domku nie zbuduje bo musialbym byc na miesjcu tzn w Polsce a mnie tam nie ma
                wiec w gre wchodzi tylko mieszkanie. Najlepiej nowe, zbudowane porzadnie, w
                nienajgorszej okolicy, dlatego padło na Libre.
                Co zdecydowało o budowie domu, jesli mozesz sie tym podzielic oczywiscie????
                Z punktu widzenia osoby ktora sie tym interesowała ale juz tego nie robi bo
                zmnieniła obszar swoich zaintersowań, co sadzisz ogolnie o tej inwestycji????
                Dziekuje
                • marta_inter Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 06.11.06, 10:15
                  Ja zrezygnowałam z Komornik/Lubonia ze względu na lotnisko w Krzesinach.
                  Libra do tej pory budowała bardzo solidnie (Plewiska), wiec chyba nie powinno
                  byc problemów technicznych z mieszkaniem.
            • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 06.11.06, 12:05
              darek ja teraz mam mieszkanie dwupoziomowe .... na poczatku exrta ale jak tak
              okolo 10 razy dzienie zrobisz sobie gora -dól to sam sie przekonasz hihi
              pozdrawiam sasiada :)
              =kapi==
        • Gość: wojtus_83@o2.pl Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 22:29
          Ja niestety tego nie sprawdzalem ale inf rowniez mnie sie przyda.
          Ja mam pytanie odnosnie umowy wstepnej:W jej tresci jest ze kowota za mieszkanie
          moze sie zmienic tylko wtedy gdy zmieni sie stawka VAT a z tego co slyszalem to
          ta ma sie zmienic od stycznia.Czy wiesz moze cos na ten temat?Ja narazie tego
          dokladnie nie sprawdzalem ale wydaje mi sie ze warto sie tym zainteresowac.
          Pozdrawiam
          • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 05.11.06, 22:37
            Witam
            Odnosnie autobusow to pomogla nam Marta, przejrzyj forum tam jest odpowiedz.
            Z moich informacji wynika ze stawka VAT na materialy budowlane ma isc w gore
            ale od stycznia 2008 roku.
            A nawet jezeli poszłaby od stycznia 2007 roku to chyba (podkreslam chyba) i tak
            ona nie obejmowaby nas, gdyz my bedziemy podpisywac umowe przedwstepna w 2006 i
            obowiazuja nas stawki z 2006 roku. W tej umowie jest cena cakowita wiec ona nas
            obowiauje. Tak mysle ale dobrze by było jeszce to jakos sprawdzic.
            Jak bedziesz mial jakas odpowidz daj znac.
            pozdrawiam
            • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 06.11.06, 11:54
              Witam chialbym poinformowac ze rownierz wyrazam chec mieszkania na mlynskiej :)
              lecz z tego co sie dowiedzalem niestety nie beda w tym roku podpisywane umowy :
              ( prosze wszystkich zainteresowanych o potwierdzenie tego u developera .
              Dzwoniac tam zostalem poinformowany ze umowy beda podpisywane w styczniu lub
              dopiero na wiosne :( . pozdrawiam przyszlych sasiadow:)= Kapi===
              • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.170.* 06.11.06, 15:20
                Wiam Cie Michale
                Dziekuje za tak cenna informacje, sprawdze to u developera, ale jakby udło Ci
                sie wczesniej czegos dowiedziec to wypowiedz sie na forum prosze.
                Dzieki
                A teraz z przysłowiowej innej beczki, nie przerazaja Cie te samoloty tam
                nad tymi Komornikami?? Bo ja juz czasem sam nie wiem co myslec.
                Z doswidczenia wiem ze nie jset to takie uciazliwe, moi rodzice mieszkaja koło
                lotniska w Powidzu i z tego co pamietam to loty odbywaja sie nie codziennie
                lecz co jakis czas ,powiedziłbym że nawet rzadko.
                i nie przypomoinam sobie zeby to było takie mocno uciązliwe.
                Czasmi sadze ze ludzie staraja sie znaleźc jakes "Lokum Idealnum:)" jesli wiesz
                o co mi chodzi, ale przeciez zawsze znajdziesz cos co nie do konca jest
                wymarzone, a to lokalizacja, a to sasiedzi, a to to ....itd.
                A swoja droga z tym mieszkaniem pietrowym wiem o co Ci chodzi ale ja generalnie
                planuje rezydowac na dole w salonie a na gore to tylko do łóżeczka wędrowac,
                ale jak troszke polatam gora doł, gora -dol to mi zrobi dobrze dla zdrowia,
                pewnie jak sie tam wprowadze to bede mial akurat 30stke wiec wiesz juz czas
                pomyslec o zdrowiu:))
                Pozdrawiam
                Do napisania na forum
                • Gość: wojtus_83@o2.pl Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.06, 14:10
                  Witam czy przesunięcie podpisania umowy ma zwiazek tym ze oddanie obiektu
                  rownież bedzie opoznione.Wiecie cos na ten temat ja jeszcze sie z Libra w tej
                  sprawie nie kontaktowalem.
                  Pozdrawiam
                  • troll32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 07.11.06, 21:26
                    Ludzie dajcie spokój z tymi F16, pół Poznania o tym pieprzy. Oświadczam, że nie
                    będzie słychać żadnych samolotów, to są ploty, a wiecie że rynek nieruchomości
                    jest plotką sterowany!!!! I przestańcie bezmyślnie je powtarzać, bez
                    sprawdzenia co i jak, bo jesteście w takim wypadku narzędziami w rękach tych,
                    którym zależy na tym aby plotka się rozpowszechniała.
                  • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.174.* 08.11.06, 13:07
                    Witam
                    jezeli w umowie przedstepnej bedziesz miał zawarty termin np 15.10.07 to
                    firma libra napewno sie do tego terminu wyrobi, nawet jeżeli podpisałbys umowe
                    po nowym roku. Po podpisaniu umowy to jest rownież i ich problem wiec uwież mi
                    napewno beda sie starc wyrobic, musza sie wyrobic, bo tez graża im sankcje np
                    niech cała społecznosc sie wkur... to jest umowa prawna, wiec mozemy ządac
                    odszkodowania za niedotrzymanie terminu, my jak spoznimy sie z opłatami sa
                    sankcje wiec jak oni sie nie wyrobia z budowa tez napewno moglibysmy im troszke
                    życia utruc, a uwież mi że ludzie potrafia mówic jednym głosem gdy wszsycy maja
                    na mysli to samo dobro.
                    a pozatym im tez bedzie zalezec, aby utrzymac cały czas dobra ( bo taka teraz
                    maja) opinie, a wiadomo ze to klienci kreuja w pewien sposob wizerunek firmy,
                    wiec mysle ze to co zastaniesz w umowie przedwstepnej tego beda sie trzymac.
                    Pozdrawiam
                    • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 09.11.06, 19:28
                      sorki za bledy ale cos ma z klaw ....
                      • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 09.11.06, 19:31
                        michal_w32 napisał:

> Witam moze ktos z panstwa ma zarezerwowane mieszkanie w budynku 11? aaaa i
                        chialbym poinformowac ze napewno nie beda tam latac f 16 pracuje na krzesianach
                        i cos wiem na ten temat .....sam bym sie nie pchal w halas:) pozdrawiam
                        serdecznie
                  • Gość: kalinka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.icpnet.pl 16.11.06, 17:14
                    Witam wszystkich SERDECZNIE! Byłam do developera = i wiem, że umowy na I etep
                    budowy bedą podpisywane 29 i 30 listopada:))) Na II etap w pod koniec stycznia
                    2007!!!
                    Odnośnie terminu oddania mieszkań z I etapu to nastąpi to ok. 2-miesiące
                    póżniej---->tzn mają być przekazane w XII.2007-a nie w w XI-jak bylo wcześniej
                    mówione!
                    *************UWAGA Ietap******--lada dzień p.Agnieszka z Libry będzie dzwonić
                    do Was w sprawie podpisania umów:)))(....w końcu)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH PRZYSZŁYCH SĄSIADW:)
                    • Gość: jolka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.06, 20:26
                      I z czego ta radość? a cenę znasz koleżanko?
                      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 17.11.06, 21:27
                        Witam
                        słuszna uwaga, to ze nie zamy jeszcze ceny to jest przegięcie pałki. Mam
                        nadzieje że nie wzrosnie, bo panowie z Libry beda cenili swoje dobre imie i
                        beda sie tzrymac tego, że to co napisali tam kiedys- powinno to ciągle
                        obowiązywac.
                        Zobaczymy jak traktuja swoje dobre imie , czy potrafia je sprzedac za pare
                        złotych???
                        Jak ktos wie cos wiecej o cenie na pierwszy etap prosze sie wpisywac
                        Pozdrawiam
                • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 09.11.06, 19:27
                  Witam sorki ze tak pózno odpisuje ...... sluchaj ja pracuje na lotnisku
                  krzesiny i wiem ze napewno nie bedzie tam chalasu i nie jest to prawda ze
                  jakies f16 beda nam nad glowami latac :) wprawdzie jak bedzie ladna pogoda to
                  bedzie je moze i widac ale tylko daleko jak sie wznoasza w powietrze . swaoja
                  droga to naprawde jestem zalamany tym co robi libra zalezalo mi na kupieniu
                  tego mieszkania a obecnie mam watpliwosci...... pozdrawiam
              • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 09:16
                Fajnie, że temat Młyńskiej ruszył... Też mam tam rezerwację i troszke się
                zmartwiłem informacją, że umowy na drugi i trzeci etap mają być podpisywane już
                dopiero w przyszłym roku. Na dodatek nadal developer nie potwiedził ceny, a
                wiadomo... w przyszłym roku będzie drożej, pytanie o ile?... no i z ulgą
                odsetkową już się nie uda :(, a to zawsze wracało troche kosztów inwestycyjnych.
                • Gość: mo79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.epsa.pl 08.11.06, 10:21
                  nie jestem pewna ale czy 7% VAT na mieszkania nie obowiazuje przypadkiem do
                  końca 2007 roku...?

co do ulgi odsetkowej-o tym czy się z niej skorzysta zależy kiedy będzie
                  podpisana umowa kredytowa, wiec jezeli nawet w tym roku ktos podpisze umowe
                  kupna mieszkania ale umowe kredytowa podpisze w przyszłym roku to i tak sie
                  nie zalapie na ulge odsetkowa.Jezeli natomiast obie umowy uda sie podpisac w
                  tym roku to jak najbardziej ulga sie nalezy:)

• Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.174.* 08.11.06, 13:00
                    Witam
                    Masz racje z tym vatem 7 proc, od 2008 roku ma pojsc dopiero w gore. Co miom
                    zdaniem jest bzdura, bo dlaczego miałby skoczyc z 7 proc na 22 proc, wszedzie w
                    Europie jest 7 proc lub mniej wiec dlaczego u nas mialoby byc drozej??? To w
                    pewien sposob tez steruje podażą. A jezeli sprawdziłby sie ten scenarisz, 22
                    proc vatu na budownictwo, to obawiam sie że wszyscy którzy teraz myslą ze ceny
                    nieruchomości bedą rosnąc w nieskonczoność to sie mylą, może takie zabiegi sa
                    skuteczne ale w bardzo bogatych społeczeństwach jak angielskie, irlandzkie ale
                    nie u nas przy tak biednym społeczeństwie. Moim zdaniem to jest sterowanie
                    podaża ale to jest tylko moje zdanie. I tak juz ceny poszybowały jak nigdy
                    wiec odnosnie tego 22 proc to raczej podchodze sceptycznie.
                    Dzwoniłem ostatnio do developera, cena na pierwszy etap iunwestycji zmieni
                    sie tylko wtedy gdy wzrosnie podatek Vat, czyli teoretycznie od 2008 roku (
                    teoretycznie).
                    Istotnie na dalsze etapy budowy umowy przedwstepne beda podpisywane po nowym
                    roku i tam faktycznie nie ma gwarancji ceny.
                    Też sie ciesze,ze temat Młyńskiej ruszył, bo już niedługo będziemy
                    podpisywać umowy przedwstepne a tu taka cisz była ale spoko.
                    Dziekuje za ta opinie o F 16 panie kolego, tak własnie mysalem ale
                    potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia, nie może to byc tak uciązliwe że az nie
                    do zniesienia, a pozatym F16 podobno imponujaco wyglada w powietrzu:))))
                    Dziekuje Wam wszystkim za cenne opinie
                    Pozdrawiam wszystjich przyszłych sąsiadów

• Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 15:16
                      No to w takim razie wszystko jasne na ulge prawdopodobnie się nie załapię...
                      sądzicie że to spora strata?
                      Czy jest tu na forum w tym temacie osoba ktora posiada rezerwację na mieszkanie
                      nr 7 (parter) w pierwszym etapie?
          • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.06, 15:54
            Witam serdecznie!
            Ja tez mam zerezerwowane mieszkanko na Młyńskiej. Narazie orientowałam sie i
            niestety jak przypuszczałam cena podniosła sie mimo,że napisali kwota
            ostateczna. Teraz za m2 płacic bedziemy 2900 brutto. A co do Vat-u ma wejsc
            dopiero od 1 stycznia 2008 na usługi budowlane. Faktura bedzie wystawiona
            jeszcze w 2007 i dlatego nie bedziemy wiecej płacic. Pozdrawiam!
    • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.06, 15:55
      Ja zerezerwowałam. Narazie mam tylko obawy, ile razy jeszcze podniosa cenę.
      Pozdrawiam
      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.174.* 08.11.06, 17:30
        Witam
        Jezeli masz racje, odnośnie tej podwyzki ceny to jest bardzo delikatnie
        mówiac nie fair. Wiem że w tej sytuacji na rynku to oni rozdaja karty i mogą
        sobie z nami pogrywać, a my musimy płacic tyle ile im sie podoba ale coż zrobic.
        Wkurza mnie tylko to że zanim nie masz podpisanej umowy w dłoni to nic im
        nie możesz zrobic, to teraz przemnóżcie sobie ten wzrost ceny razy ilosc
        wybudowanych metrów, i zobaczie sobie jakie dzis w Polsce developerzy robia
        pieniądze:))) Mam tylko nadzieje ze taka sytuacja nie potrwa za długo.
        Dziekuje
        Pozdrawiam
        • Gość: Ewa Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 18:18
          Kurcze, wkurza mnie, ze podoba mi sie cos, interesuje sie tym a oni sobie cene
          zmieniaja. Niech podadza ostateczna to moze zaczne gdzie indziej szukac. A cena
          podawana we wszystkich ulotkach i na targach to tylko wabik. Cena sie jeszcze
          10 razy zmieni.
          • Gość: jelfa Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 18:35
            Mam pytanko kiedy bedzie mozna rezerwowac 2 etap?
            • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.174.* 08.11.06, 19:05
              witam
              Rezerwowac, drugi i trzeci etap mozna juz teraz , jest tylko taki mały
              problem że wiesz co rezerwujesz ale nie wiesz za ile. Umowy przedstepne
              podpisywane beda w przyszłym roku na drugi i trzeci etap z tego co udało mi sie
              ustalic wiec cena moze sie zminic o kiilka ładnych procent.
              Pozdrawiam
      • Gość: mefisto Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 19:25
        Wiatm, witam i mam przykra dla was wszystkich wiadomość. Cena metra ma byc nie
        mniejsza niż 3500 za metr. Tragedia.
        • Gość: jolka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 20:07
          Jak to?????????
          To granda!!!!!!!
          Ludzie trzebaby cos z tym zrobic!!!!!!!
          To nie moze byc tak, ze najpierw obiecuja a potem nas w jajo robia.
          Mogłam juz we wrzesniu kupic cos u innego dewelopera!!! za inne niz teraz
          pieniadze. Oszusci ;-((((. To chyba koniec dobrej opinii o Librze. Mogliby
          chociaż utrzymać cenę na I etapie zgodnie z obietnicami na piśmie.
          Oj Panie Leszku, oj, oj, nieładnie. Po Plewiskach i Luboniu taka opinia a
          teraz... Coś ta spolka z o.o. Panu nie służy, oj nie służy
          • Gość: hmm Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.06, 20:59
            bez sensu napalalam sie od dluzszego czasu na to mieszkanko a oni takie jaja
            robia nakoniec! Podaja cene niska zeby ludzi zainteresowac a pozniej nagle
            podnosza. Mysle o tym od pol roku i czas trace na rozne rekonesansy terenowe,
            zatanawianie sie ktore by mieszkanie wybrac, robie rozeznania a oni sobie nagle
            cene podnosza dranie! To bym juz dzialke kupila i zaczela dom budowac gdybym
            wiedziala. Po co pisze - "cena gwarantowana".
            • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.174.* 08.11.06, 21:48
              Witam wszsystkich
              Jezeli to jest prawda to jest tobardzo oburzajace, ale wiecie co my nic nie
              możemy z tym zrobic i to jest najgorsze. Takie praktyki sa powszechnie
              stosowane niestety. Możemy tylko wystawic Librze bardzo złe swiadecto, kazdy
              kto gdzies ma znajomych w prasie w radio w telewizji moze tylko poprosic aby
              cos o tym wspomniec ze tak postapił developer.
              Tylko najsmutniejsze jest to, że to i tak nic nie da przy takim popycie na
              mieszkania, bo my np na zasadzie utraty zaufania ( bo jak tu ufackomus kto
              stosuje takie tanie chwyty) zrezygnujemy z Libry, a przyjdą nowi kupujacy
              ktorzy wezmą to bez mrugnięcia okiem.
              Z kolei widac tu beznadziejnosc sytuacji mieszkaniowej w Polsce. Uwazam, że
              za cos takiego developer powinien zostac ukarany - ja wiem ze u nas nie jest
              zadna socjaldemokracja ( prędzej dupokracja:)), ale jest to wysoce społecznie
              niepoprawne, bo nie dosc ze jestesmy skazni sami na siebie bo nasz nie ma czasu
              na opracowanie polityki mieszkaniowej gdyz zajmuje sie tym że ktoś jasnie
              wielmoznego prezydenta ( pingwina Pik - Poka) i jego brata Pokurcza fana
              kotów - nazwał kartoflami. Jak sami czegos nie wymyslimy to nam nikt nie
              pomoże.
              Czekam na pomysły, co możemy w tej sprawie zrobic.
              Pozdrawiam
              • marta_inter Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 09.11.06, 09:44
                Niestety nic nie da sie z tym zrobić. Do momentu podpisania umowy moga sobie
                dowolnie zmieniać cenę.
                W Poznaniu metr w sredniej lokalizacji kosztuje dziś 4500 zł, wiec teoretycznie
                te 3500 zł w Komornikach to jeszcze niby nie jest tak źle...

Z tym, ze jesli mieszkanie ma 80m^2 po 3500 zł to daje nam 280 tys zł i za tyle
                to juz kompletnie sie nie opłaca w Komornikach kupować.
                Za te same pieniądze mozna kupic działkę 700-800m
                (Konarzewo,Rosnówko,Chomęcicie) i wybudowac 100 metrowy domek parterowy.
                Roznica w dojezdzie do Poznania praktycznie zadna, a komfort nieporownywalnie
                wiekszy.
        • michal_w32 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 09.11.06, 20:16
          hey Mefisto:))) mam pytanie=skąd masz te informacje odnośnie ceny 3500 za
          metr???czy to sprawdzone???POZDRO
        • Gość: mefisto antyLibra Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 20:52
          a nie mówiłem? 3500!!!
          a frajerzy i tak zaplacą. To może zaplacą i 3800? czemu nie? sprobowac mozna
          • Gość: dusia Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 21:21
            3500 to duzo jak na mieszkanie w Komornikach!!! To szok jak juz ceny poszly!
            Mam pytanie dla tych, ktorzy maja juz rezerwacje- czy wy tez nie bedziecie
            mieli tamtej(2900) ceny gwarantowanej?
            • Gość: mefisto antyLibra Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 22:27
              pewnie ze nie!!! przeciez cena gwarantowana to taka którą można podnosić, a co!
              moze na 3500, a moze na 3800, a potem moze sie uda i 3999, bo to przeciez nie
              4000, wlasciwie czemu by nie 4000, przeciez to wolny rynek
              LIB RA!!! LIB RA!!! LIB RA!!!
              Niech zyjeeeee
              • Gość: jaja Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 22:41
                no to sie troche zdziwilam! po co nadzeje ludziom robili, ci co mieli
                rezerwacje juz cos planowali i oswajali sie z mysla mieszkania tam a tu nagle
                wyzsza cena i teraz pewnie nie zrezygnuja bo juz sie oswoili z mysla ze beda
                tam mieszkac ... i na to pewnie Libra liczyla!
            • Gość: sąsiad młyńska Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 22.11.06, 22:50
              Czołem
              Widze tutaj duże rozgoryczenie, i słusznie bo robią sobie z nami co chcą.
              Macie racje, w niektórych przypadkach ta cena jest zbyt wygórowana jak na
              Komorniki. Nic im nie możemy prawnie zrobic, ale możemy im troszke zaszkodzic,
              zepsuć troszke opinie. Na dobrą opinie pracuje się długo zepsuć można ją bardzo
              szybko. Wiec proponuje, aby każdy kto ma jakieś możliwości , aby zainteresował
              takim traktowaniem media. Poznan nie jest duzy, a to jest takie powiedziałbym
              nie fair, zachowanie bardzo krótkowzroczne.
              Napewno niektórzy moga coś podziałac. A media sami wiecie. Pan Leszek sie tym
              nie przejmie, on ma pieniadze ....a cooooooo::)))
              Naprawde załuguja na zółta kardke takim zachowaniem.
              Proponuje rozdmuchać troszke sprawe.
              Co Wy na to????
              Pozdrawiam
              • Gość: ktosik Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 22.11.06, 23:55
                Czesc
                Nie pozostaje nam nic innego jak rozdmuchac to jakie to sa skur..... Każdy to
                widzi.
                tak sie nie robi Moczymorda ( przepraszam Moczybroda)
    • Gość: jawa Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 13:26
      Dzwinilam do Libry. Potwierdzam infromacje o podniesieniu ceny. Hamy. Juz
      wszystko zarezerwowane. zostały tylko miejsca na 3 etap a tam sa strasznie male
      ogrodki- nie oplaca sie...
      • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.06, 15:15
        Moi mili!
        Ja tez dzwonilam do Libry i to co sie dowiedzialam to to, ze pod koniec
        listopada wstepnie 27 beda juz podpisywane umowy na pierwszy etap. Cieszy mnie
        to. A co do cen, pozwolilam sobie dzisiaj rowniez zapytac czy nic sie nie
        zmienilo przez te dwa dni jak nie dzowniłam. I z tego co sie dowiedzialam to,że
        ciagle kalkuluja ceny...i byc moze cos opuszcza. Myślę,ze nasze telefonu cos
        skutkuja...Trzymajmy kciuki!
        • Gość: jakw Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 16:00
          A to ciekawe bo ja dzwonilam dzisiaj i powiedzieli mi, ze ceny napewno wzrosna
          a o ile to sie dowiemy 27 listopada.
          • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.06, 16:10
            Hm...dziwne...mnie powiedziano że ceny na pierwszy etap budowy czyli odbiór w
            2007 roku kształtuja sie pomiędzy 2730 brutto a 2900 cena max!Ćo do reszty
            etapów to nie pytałam bo nie interesowało Mnie to.Ja wiem tylko jedno,ze dostali
            już pozwolenie na budowe, ale musi sie to uprawomocnić czyli jeszcze jakies 2
            tyg.Zreszta cena za m2 zalezy równiez od powierzchni mieszkania ja mam
            zarezerwowane mieszkanie dwupoziomowe a z tego co wiem to za te mieszkania płaci
            sie mniej za m2 niz w tych mniejszych.Moze poprostu mamy inny metraz mieszkania
            i ceny tez sie inaczej kształtuja. Moze jest ktos kto ma zarezerwowane
            mieszkanie w budynku nr 8???
            Pozdrawiam
            • Gość: pan K Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.169.* 09.11.06, 16:34
              Czesc,
              ja mam zarezerwowane w budynku numer osiem, i mam nadzieje ze pozostanie cena
              na tych 2800 bo za wiecej to tak jak pisza uczestnicy nie opłaca sie w
              Komornikach kupowac, lepiej działeczka i domek...
              Miejmy nadzieje ze choc ten developer okaze sie poważny i jak juz cos zmieni w
              cenie to że tak powiem sladowo.
              Pozdrawiam
    • Gość: Jacek Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.06, 20:59
      To pole gdzie libra buduje jest tragiczne, wiec wydaje mi sie, ze nie moga cen
      podwyzszyc! Z jednaj strony autostratyda, z drugiej pociag, przez srodek slupy
      wysokiego napiecia a nad glowa F16.
      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.169.* 09.11.06, 22:52
        Witam
        a musze Ci powiedzec ze to bardzo ciekawa opinia:))) Dziekuje za nia:)) Z tego
        co wiem do autostardy jesy ok 2 km, F16 beda latac ale dla nas nie bedzie to
        odczuwalne no moze poza pieknymi doznaniami wizualnymi bo to piekny samolot,
        koleja bym sie nie przejmował, a liniw wys napiecia jak juz ktos napisał
        pomoiez sobie pole magnetyczne ( bo zakładam ze wiesz ze powsatje ono wokól
        przewodnika z prądem...podkreslam zakładam), to pewnie wsrod tych setek metrow,
        przewodów i przedluzaczy ktore masz w domu otrzymasz podobna wartosc.
        Chyba nie chesz nas tu obrazic, ze ładujemy sie w kłopoty i nikt sie nie
        zorientował o ew niedogodniosciach tej lokalizacji????
        Ooooj .. przepraszam... kolega jest z tych mega wrazliwych....jak to sie
        nazywa....że co oni mają ....słuch absolutny:))))
        Nie jestes odkrywczy, i zbyt rzutki tez nie ale Cie pozdrawiam
        • Gość: Jacek Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 16:14
          Zapomnialem dodac, ze lisy z pobliskiego lasu maja wscieklizne no i ze prZy WPN
          bardzo kradną!
          • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.06, 17:16
            Drogi Jacku!
            Czy Mnie się wydaje,czy chcesz zniechęcic ludzi do kupna mieszkania. Moze
            pracujesz dla konkurecji??Napisz jakiej. MOże masz ciekawsze oferty.Chętnie
            poczytam....A może poprostu nie załapałeś się na rezerwacje i może uda Ci sie
            kogos tak skutecznie zniechecić, ze ktos zrezygnuje na Twoja korzyść.Prawda jest
            taka,że nikt z nas nie może przewidzieć co się bedzie budowac w poblizu tego
            osiedla. Tak samo kupując w innym miejscu mieszkanie nigdy nie bede pewna czy
            przypadkiem obok nie bedzie wysypiska smieci....tak więc nie ma co sie zniechęcać.
            Pozdrawiam Cię Serdecznie!!!
            • Gość: Jacek Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 18:08
              Mylisz sie. Wszystko mozna przewidziec a raczej sprawdzic- przegladajac w
              urzedzie gminy plany zagospodarowania. Rowniez wszystkich pozdrawiam!!!
              • Gość: Jacek Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.06, 18:09
                Aha zapomnialem dodac ze mdzy Komornikami a Szreniawa (czyli kolo Was) bedzie
                oczyszczalnia- to wyczytalem wlasnie z planu :)
                • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.icpnet.pl 10.11.06, 19:43
                  Widzę że jestes poinformowany.Myslę,że ciężko bedzie Tobie znaleźć odpowiednie
                  mieszkanie, bo za każdym razem bedzie Tobie cos przeszkadzać.Zycze w takim
                  razie znalezienia miejsca gdzie nie bedą latac F-16, nie bedzie słupów
                  wysokiego napięcia, nie bedzie oczyszczalni oraz obok wściekłych lisów w lesie.
                  A może masz propozycje takiego idealnego mieszkania????
                  Czekam na propozycję. Pozdrawiam
                • Gość: derek79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.132.* 10.11.06, 21:03
                  Witam
                  powiem Wam ze tan Jacek to strasznie obeznany gość, ale widze w tych jego
                  wypowiedziach taką jakby zazdrośc, no i prywatnie uważam że jest
                  niedowrtosciowany, bo w przeciwnym razie nie znajduje innego wytłumaczenia na
                  jego zachowanie.
                  Pozdrawiam Wszystkich ( nawt Ciebie drogi J)
    • Gość: Kaska Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.06, 01:01
      Witam przyszlych sasiadow. Napiszcie prosze, ktore mieszkanka macie
      zarezerwowane. Ja 1 etap nr7

Pozdrawiam
      • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.06, 08:40
        Hej Kaska:) Jak bys chciala zrezygnowac to daj znac bo chyba jestem po Tobie na
        rezerwacji na to mieszkanko :) ... a tak to drugi etap :(
        Pozdrawiam
        • Gość: Kaska Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.06, 09:15
          Drugi etap pewnie bedzie drozszy... chcciaz mi sie chyba bardziej pooba. Nie
          wiem ale w planie nie przewidziano chyba schodow z mieszkania na ogrod w 50
          metrowych mieszkaniach w pierwszym etapie (jakos to tak wyglada).
          • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.11.06, 11:03
            No zawsze mozemy sie zamienic jesli by cie to interesowalo.Narazie co do cen nic
            nie wiemy, przynajmniej mnie informowano ze "szefowie kalkuluja"... niech
            kalkuluja tylko zeby nie przeholowali...Komorniki to nie Poznan...jeszcze :)
            • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.154.* 11.11.06, 14:47
              Witam wszsykich
              My mamy zarezerwoawane mieszkanie w budynku nr 8, pierwszy etap.
              Pozdrawiam
              • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.11.06, 12:01
                Witam przyszłych sasiadów!
                Jak wczesniej pisałam mam rezerwacje na pierwszy etap budynek nr 8 mieszkanko
                12;) Kto bedzie Moim sąsiadem???
                Pozdrawiam
                • Gość: sąsiad młyńska Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 14.11.06, 00:46
                  Czesc
                  Twoim sasiadem w tym dubynku bede ja, ale dokładnie powiem Ci ktore
                  mieszkanie jak bede trzymał w ręce umowe przedwstepną, bo sądze ze ludzie z
                  Libry
                  śledzą to forum i wiesz lepiej sie nie ujawniac z numerami mieszkan do momentu
                  podpisania samej umowy przewstepnej. A niech cos panu Leszkowi np nie
                  podejdzie, jakis komentarz, z tego co wiem ma pełne prawo nie uznac Twojej
                  rezerwacji - ja wiem ze to jest chore ale teraz tak jest na rynku
                  mieszkaniowym ze to klient całuje w du.. sprzedawce a ie sprzedawca klienta,
                  ze wogóle raczył kupic...
                  ujawnimy sie pewnie po 27.11
                  • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 15.11.06, 00:28
                    Dzień dobry sąsiedzi
                    Chciałbym sie dowiedzieć, czy wiecie juz kiedy beda podpisywane umowy
                    przedwstepne na pierwszy etap inwestycji???
                    Czy wiecie juz napewno jak wyglada cena za metr w pierwszym etapie????
                    Została bez zzmian czy wzrosła do maksymalnych jak sam słyszałem 2900 za metr???
                    I czy może ktoś na stronie umiescic link do najlepszej mapy wyszperanej w
                    internecie pokazujacej lokalizacje naszych mieszkan???
                    Dziekuje pozdrawiam
                    Co tak cicho ostatnio????
                    • marta_inter Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska 15.11.06, 09:40
                      map24.interia.pl/
                      Bardzo dokładna mapa i widac ładnie Komorniki z ulicami.
                      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 15.11.06, 12:38
                        Czesc
                        dziekuje uprzejmie za ta mapę, faktycznie jest ciekawa.
                        Co tam z Wami drodzy sąsiedzi????Tay zapracowani jesteście że tak cicho??? Czy
                        już wszyscy przygotowuja sie do meczu z Belgią????:))))
                        Piszcie jak macie jakies wiesci
                        Dziekuje
                        Pozdrawiam
                        • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.11.06, 14:25
                          Witam moich przyszłych sąsiadów.
                          Narazie nic nie słychac w sprawie ceny za m2. Z najnowszych wieści wiem tyle że
                          od 27 dzwonia do ludzi ktorzy maja zarezerwowane mieszkania na pierwszy etap.
                          Mam nadzieje ze podpisanie umowy pójdzie gładko.A propo umowy...czy ktos dostał
                          już wzor umowy jaki mamy podpisac. Czy ktos analizował to z jakims
                          prawnikiem...czekam na Wasze wypowiedzi.
                          Pozdrawiam
                          • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 15.11.06, 15:11
                            Witam
                            To widze ze mamy podobna wiedzę, czekamy do 27.11, pewnie wtedy tez poznamy
                            ceny jak znam zycie, wzrosna bo firma Libra stosuje teraz tanie wybiegi
                            marketigowe, przeciąganie chyba jeszcze tylko naiwni wieżą ze pozostanie ona
                            na starym poziomie.
                            A to bedzie pierwsza żółta kartka dla firmy Libra, trzeba bedzie podchodzic do
                            nich o wiele bardziej sceptycznie. Bo jak komus wierzyc, kto przez 3 miesiące
                            kłuje w oczy kamunikatem "cena gwarantowana", po czym jak przychodzi do
                            podpisania umowy, zmienia ją.
                            Dla mnie to jest takie cwaniactwo, pomijając prawa rynku że mogą to zrobić ale
                            po jaką cholere warjują z CENA GWARANTOWANA??????
                            Odnosnie dokumentu , na stronie internetowej jest dostępny tylko wzór umowy
                            wstępnej, przesyłam Ci linka
                            www.libra.info.pl/www/pliki/wzor_umowy.pdf
                            a faktycznie z prawnikim jeszcze jej nie analizowałem, ale już najwyższy czas.
                            Dziekuje za cenne uwagi
                            Pozdrawiam sąsiadów

• Gość: Asia Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.11.06, 23:31
                              Witam
                              Mam pytanie. Zarezerwowalam 2 etap. Bylam pare razy na tym polu na ktorym maja
                              budowac i jakos nie bardzo wiem do konca gdzie to bedzie budowane dokladnie.
                              Czy te bloczki powstana zaraz za tym polem brzuzek w strone lasku? 2 etap
                              bedzie budowany glebiej na tym polu ale czy to bedzie juz prawie przy drutach
                              wysokiego napiecia?

Pozdrawiam
                              • Gość: nori76 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.11.06, 18:13
                                Tam na tym polu (znaczy kolo tej wydzielonej dzialki) stoi taki kwadratowy domek
                                oplotowany. Teren Libry to jest przed tym domkiem (stojac przodem do WPN).
                                Ksztalt dzialki mozesz zobaczyc na mapkach na stronie Libry.
                                Co do cen... faktycznie wykorzystujac prawa rynku mozna grac nie fer. Jesli cena
                                pierwszego etapu zmianilaby sie to jest to ogromne fopa i mam nadzieje ze to
                                fopa wlasciciele Libry tez wkalkuluja w swoje zyski. To prawda ze w chwili
                                obecnej klient sie malo liczy dla developera ale szanujaca sie firma nigdy nie
                                powinna "olac" swego chlebodawcy.
                                • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: 85.134.172.* 19.11.06, 19:31
                                  Czesc
                                  Dzieki za info.
                                  A z tymi cenami, napewno je podniosą, bo żeby tego nie zrobic to trzeba mieć
                                  tzw zasady. A jestem pewnien że oni ich nie maja pogrywją sobie z nami, z
                                  klientami ale my nic narazie nie możemy zrobic. Zapłace sobie tą wyższą cene i
                                  ok,ale wiem ze fortuna kołem sie toczy i wiem że koniunktura nie będzie trwac
                                  wiecznie.
                                  I mam nadzieje ze po jakims czasie jak prosperita sie skonczy, szefowie sie
                                  przeliczą odpowiedza za to własnym majątkiem.
                                  A my bedziemy sie smiac i patrzec:)))
                                  Ktos kto nie szanuje sam siebie ( cena gwarantowana od kilku miesiecy) nie
                                  załuguje na to aby inni go szanowali.
                                  Pozdrawiam
                                  • Gość: jolka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.06, 20:55
                                    Moi drodzy - a kto zapewni ze cena ktora raz wzrosla - nie wzrosnie po raz
                                    drugi? Raz złamali słowo. I to pisane.
                                    tekst umowy ma byc pwnikiem? wolne zarty!!! umowe zerwa, zaplaca nawet kare
                                    umowna i sprzedadza innym jeszcze drozej.
                                    Moze by tak zrobic umowy notarialne z wpisem do ksiegi wieczystej?
                                    Czy ktos sie zna na tych sprawach?
                                    • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: 85.134.172.* 20.11.06, 18:00
                                      Witam ponownie
                                      Masz racje , bardzo słuszna uwaga Sam nie wiem jak to rozwiązac, ale myślę że
                                      przed słowem pisanym, mam na myśli umowę będą czuli wiekszy respekt, choc masz
                                      racje pewnie jak beda chcieli zerwac to to zrobią.
                                      To w jaki sposób traktuja swoje własne słowa nie rokuje zbyt dobrze.
                                      Poczekajmy do podpisania umów jak bedziemy mieli przed soba akt prwany bedzie
                                      nam łatwiej w razie dalszych zmian.
                                      A poza tym, bedziemy juz mała społecznością która będzie miała ten sam
                                      interes sądze ze bedziemy mogli im zaszkodzic.
                                      Poczekajmy do 27.11
                                      Czy ktos już wie jaka bedzie cena za metr w piewszym etapie????
                                      Pozdrawiam
                                      • Gość: derrek 79 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: 85.134.172.* 22.11.06, 01:57
                                        Hallo
                                        Co tak cicho kochani????? zapracowani jestescie????
                                        Nikt nic nie ustalił, nikt nic nie wie?????
                                        Jak sie niec nie zmini to już za 5 dni bdeziemy podpisywać umowy zatem nie
                                        rozumim takiej błogiej ciszy.
                                        Pozdrawiam
                                        I czekam kedy znow to forum zacznie żyć
                                        • Gość: Diablica690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.06, 12:41
                                          Witam!
                                          Bo to umowy na stronce juz mamy. Teraz smigam z nia dzisiaj do prawnika.
                                          Zobaczymy co on na to. A prawnikiem nie jest byle kto ;) Pozdrawiam
                                          • Gość: dIABLICA690 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.06, 15:56
                                            wITAM!
                                            Wieści posiadam...niestety utrzymała sie cena max. czyli za mieszkanie 87 metrów
                                            zapłacimy 2900 zł brutto :(. Szkoda. No cóż.....gdyby ktos rezygnował z
                                            mieszkania z ogródkiem prosze o info....Pozdrawiam
                                            • Gość: jo Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 16:36
                                              Czy wiecie mniej wiecej ile te skrajne mieszkanka(od strony przewodów wysokiego
                                              napiecia) beda oddalone od tych wlasnie przewodow?
                                            • Gość: ewa Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 17:37
                                              Witam! Mialo byc 2900 a ja tu licze ze 3500 za pierwszy etap!!!!

www.libra.info.pl/www/pliki/plan_rezerwacji_partery.pdf
                                              • Gość: ewa Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 17:40
                                                Stresujecie sie, zeby nie podniesli 50zł na metrze a oni sobie 550zł na metrze
                                                podniesli...
                                                • Gość: piro Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 22.11.06, 19:14
                                                  Ty to też ale pie..sz Człowieku...
                                            • Gość: ja Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.06, 17:38
                                              o co chodzi!!!!!!!
                                              • Gość: RUMBURAK :) Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 23.11.06, 17:10
                                                HEJKA :) to ja Rumburak bede waszym sąsiadem:) od przyszlego tygodnia przyjmuje
                                                zamowienia na pierscienie Arabeli :) prawda ze sie cieszycie:) pozdro pozdro
                                                ziomy ....aha jak chcecie to wyczaruje wam nizsze ceny co wy na to?
                                                • Gość: Oskar Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 23.11.06, 17:15
                                                  cześć wszystkim . Szukam przyszłych sąsaidów z bloku nr 7 \\\\\ Co do cen to
                                                  juz każdy mam nadzieje wie jak to wygląda. Nieladnie ze az o tyle podniesli
                                                  cene ale cóż prawo rynku i tylko można sobie ponarzekac lub nie kupić.
                                                  Dobrze ze w koncu podpisujemy te umowy-przynajmniej ulga odsetkowa nie
                                                  przepadnie !!!!! Pozdrawiam
                                                  • Gość: Gosc Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 23.11.06, 21:24
                                                    Prawo rynku ??????
                                                    hehe dobre, po prostu zwykłe hamstwo i nie liczenie się z klientem.
                                                    Bo na pewno nie jest to prawo rynku !
                                                  • Gość: oskar Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 23.11.06, 21:36
                                                    hmm hmm masz racje ze nie jest to fair ale ktos i tak kupi te mieszkania za
                                                    taka cene jaka jest i to jest prawo rynku "podaż jest wieksza od popytu ":( juz
                                                    kiedys tez tak bylo hmm chyba w latach 1950-1990:) cofamy sie hihih
                                                  • Gość: Macius Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.edica.pl 24.11.06, 09:24
                                                    Tak tylko ze jesli ktos mowi ze cena gwarantowana, a potem ja podnosi bo sie
                                                    okazuje ze "podaż jest wieksza od popytu" to jest to robienie ludzi w konia.
                                                    Czekasz x tygodni by podpisac umowę a tu zonk, cena wyzsza o 500zl.
                                                    W tym czasie mogles kupic mieszkanie w tej wyzszej cenie np w poznaniu.
                                                  • Gość: mefisto Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 00:17
                                                    chyba "popyt wiekszy od podaży", bo jesli inaczej to - to co mówisz nie ma sensu
                                                  • Gość: wojtus_83@o2.pl : Libra - Komorniki, ul. Młyńska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.11.06, 21:40
                                                    Ja też uważam że te ceny to delikatnie mowiąc chamstwo.Mam rezerwacje na drugi
                                                    etap i obserwujac te podnoszenie cen to podejrzewam ze beda chcieli duzo duzo
                                                    wiecej.Zrobili dobre ceny na targi zeby zamydlic wszystkim oczy.Podejrzewam ze
                                                    od poczatku wiedzieli ze podniosa ceny.CWANIAKI!!!
                                                    Jeśli ktos chce zrezygnowac z mieszkania 3 pokojowego z pierwszego etapu to
                                                    prosze o kontakt na maila wojtus_83@o2.pl.
                                                  • Gość: m23 Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.epsa.pl 24.11.06, 07:51
                                                    witam! o tym czy ulga odsetkowa przysługuje nie decyduje moment podpisania
                                                    umowy kupna mieszkani ale zaciagniecie kredytu. Jezeli kredyt uda Wam sie
                                                    zaciagnac w tym roku to załapiecie sie na ulgę, w przeciwnym razie przepadnie
                                                    Wam.
                                                    Pozdrawiam
                                                    m23
                                                  • Gość: miśka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.06, 14:08
                                                    Sprawdzilam w planach co maja zrobic na terenie tej kopalni piasku i doszlam do
                                                    tego ze tam maja zrobic tereny narciarskie. Co wy na to? Mi sie podoba :)
                                                  • kat-linka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska zdjęcia 12.12.06, 10:18

wszyscy, którzy mają jakieś fotki z terenu inwestycji może wrzucą na bloga?
                                                    komorniki-mlynska.blog.onet.pl/
                                                    fajnie byłoby pooglądać.
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: aga Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska zdjęcia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.06, 14:43
                                                    podaj meila to przesle fotki :)
                                            • Gość: sasiad Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 25.11.06, 19:35
                                              hej jak chesz to mam do odstapienia mieszkanie 3 pokoje z ogrodkiem ........
                                              pierwszy etap bo ja rezygnuje ........ napisz a sie dogadamy .... zostaw maila
                                              a sie odezwe:)
                                              • Gość: wojtus_83@o2.pl Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.11.06, 19:40
                                                Witam w sprawie 3 pokojowego podaje maila wojtus_83@o2.pl.Napisz mi swoj numer
                                                telefonu na mailu to zadzwonie i sie dogadamy
                                                • Gość: do wojtka Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 25.11.06, 20:12
                                                  669470361 prosze
                                                  • Gość: sąsiad z I etapu Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.06, 00:19
                                                    a to ci handelek tu odchodzi, no prosze. Nawet bez wkładu można zarobić, proszę
                                                    prosze - a ja pracuje akurat w USie i nic nie widzę, nie widzę
                                                  • Gość: BOF(błyskotliwy ob Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: 85.134.165.* 26.11.06, 01:16
                                                  • Gość: BOF(błyskotliwy ob Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: 85.134.165.* 26.11.06, 01:16
                                                  • Gość: Obserwator Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: 85.134.165.* 26.11.06, 16:16
                                                    hejka
                                                    Tej mistrzu ty nie pracujesz w US-ie, ale w GS-ie.....zresztą to i tak bez
                                                    znaczenia bo jedno i drgie to wiocha.
                                                    Na Twoim miejscu nie chwalibym sie tym publicznie bo to żaden powód do dumy
                                                    Wiara, uwaga bo bedziemy mieli konfidenta i bezużyteczną gnidę w okolicy
                                                    Trzeba go szybko zlokalizować i odseparować
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: sasiad Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 27.11.06, 20:11
                                                    hej CZLOWIEKU z US......... co Ciebie interesuje to co kto robi . popieram
                                                    przed mowce ma racje trrzeba ciebie wyeliminowac i napewno ciebie znajdziemy
                                                    pozdrawiam przyszlych sasiadow
                                              • Gość: do sąsiada Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.icpnet.pl 26.11.06, 23:23
                                                Prosze o @ k.kaczmarek@aquaform.com.pl w sprawie tego mieszkania 3 pokojowego z
                                                ogrodkiem...Bardzo mi zalezy Pozdrawiam
                                                • Gość: E Re: Libra - Komorniki, ul. Młyńska ceny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.06, 10:02
                                                  Rezygnuję z rezerwacji i mam do odstąpienia II etap 3 pokojowe parter z
                                                  ogródkiem. Info- edyta@megapolis.pl
    • Gość: Obserwator umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 26.11.06, 19:28
      Czołem
      o tym kiedy mają być podpisane umowy przedstępnme każdy wie, ale mam pytanie
      czy ktoś już wie kiedy mają ruszyć z budową????
      Pozdrawiam
      • Gość: piro Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 26.11.06, 19:45
        Witam,
        właściwie to już ruszyli z budową...:)
        to info z piątku
        pozdrawiam
        • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 26.11.06, 19:52
          Witam
          To pięknie, a wiesz może jaki maja plan??? Co chcą wykonać, przed zimą?????
          Dziekuje
          Pozdro
          • Gość: piro Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 26.11.06, 20:07
            z tego co mówią w biurze, to tyle ile sie da, to jest na ile im zima pozwoli.
            Nam pozostaje liczyć, że zima będzie nadal tak łagodna.
            • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 26.11.06, 20:12
              No to pieknie
              mam nadzieje żeim na bardzo duużo zima pozwoli:)))))))))
              Dziekuje za wiesci
              Pozdrawiam
      • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.06, 10:42
        A czy ktos juz analizowal te umowe pod wzgledem "haczykow"? Na co zwrocic uwage?
        • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 27.11.06, 15:26
          Witam was kochani sąsiedzi
          Przesyłem wam odpowiedź od zaprzyjaźnionego prawnika odnośnie ew haczyków:

Witam
          Umowa wydaje sie być w porządku
          cwaniaki zastrzegają sobie zmiane ceny w przypadku zmiany stawki
          VAT - ale ja nie widziałem innych umów deweloperskich - może taki
          jest standart

zastanawia mnie to - co to znaczy że właściciele domków na parterze
          maja prawo używania ogródków, jeśli mieliby mieć zastrzeżone
          jakiekolwiek prawo określone w kodeksie - to jest taki e prawo jak
          używania - i musiało by ono być wpisane w hipotece. A takie prawa co
          oni sobie wpisuja że maja prawo do ogródka to sa pierdoły bo oni nie
          bedą właścicielami tej ziemi tylko wspólnota co do nieruchomości
          wspólnej - chyba że ten grunt będzie wydzielony księgą wieczysta z
          lokalem
          poza tym chyba ok

Pozdrawiam
          • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 09:06
            Jak na pierwszy etap to zmiana VATu chyba i tak nie grozi przy zalozeniu ze
            termin oddania zostanie dotrzymany (do konca 2007).
            Z tymi ogrodkami to faktycznie nie jest do konca jasne, trzeba to sprawdzic ale
            serdeczne dzieki za opinie odnosnie umowy.
            Swoja droga...zauwazyliscie ze im umowa krotsza, bardziej przejrzysta tym
            bardziej bez niespodzianek? Kiedys dostałem w ręce umowę od Zielonych
            Tarasów...ufff
            • Gość: wojtus_83 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 11:08
              Witam!
              Widzialem informacje w internecie ze podczas podpisania umowy wstepnej trzeba
              zaplaciec 5 tys zl zadatku.W rozmowie z libra nic o tym nie slyszalem.Jesli
              macie jakies inf na ten temat to bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam
              • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 28.11.06, 12:18
                Dzien dobry
                Wojtku, odnosnie tych 5000zł - od poczatku w programie spław widniało, że
                przy podpisaniu umowy przedwstepnej bedziemy płacic 5000 zł, natepnie po 2 mies
                od podpisania umowy musimy wpłacic 30 proc watrosci nieruchomosci.
                Takze jak podpiszesz umowe np wsrode, to dostaniesz termin np że za 2 dni na
                ich koncie tytułem zadatku musi sie pojawić 5000 zł.
                To było Wojtku wiadomo od początku.
                A odnosnie sąsiada z US,ja sie staram trzymać od nich z daleka, poważnie
                mówie, w 95 % to są konfidenci i państwowe nieroby (95% - zostaje jeszcze 5 %
                na normalnych ludzi:))
                U wieżcie mi że jak taki urzędasek wiedaiłby, że masz jakiś dochód od którego
                nie daj Bóg, nie zapłaciłeś podatku - na bank by o tym pinformował naczelnika
                aby zabłyszczeć:)))
                Niech sobie każdy przemysli, ale ja wole wiedziec kto to jest i unikag go (
                jej ) jak ognia:))
                Pozdrawiam
                • Gość: wojtus_83 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 15:28
                  OK bardzo dziekuje za informacje.
                  • Gość: Diablica690 Re: umowy przedwstępne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.06, 18:28
                    Kochani...mam przeanalizowana cała umowe przez bardzo dobrego
                    prawnika....powiedziałabym najlepszego w Poznaniu...Libra została sprawdzona
                    wszesz i wdłuż....umowa równiez sa dwa punkty które sa niepokojace...bede to
                    negocjować....dam info czy udało mi sie i jakie to sa punkty. pozdrawiam....
                    • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.06, 18:40
                      moze warto podac jakie to punkty budzace watpliwosci abysmy wszyscy na tym
                      skorzystali?
                    • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 29.11.06, 13:21
                      Czołem
                      to podziel sie kochana z nami co i jak, na co zwrócic uwagę i wogóle co Twj
                      prawnik zasugerował
                      Dziekujemy, wdzięczni bedziemy.
                      Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
                  • Gość: ja Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.06, 19:41
                    witam

czy ktos z Panstwa ma moze informacje czy ktos zrezygnowal z rezerwacji itp
                    Prosze o informacje jestem zainteresowana mieszkankiem.

Pozdrawiam
                    • Gość: oskar Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 29.11.06, 10:22
                      hej ja juz mam mieszkanko zarezerwowane piekne z ogródkiem:) blok nr 7 szukam
                      przyszłych sąsiadow:)
                      serdecznie pozdrawiam :)
                      • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 12:32
                        Oskar jak podpisze umowe to pewno bedziemy sasiadami :) a zamierzam na dniach,
                        powiedz cos znalazles intrantnego przy podpisywaniu umowy? jakis kruczek??
                        • Gość: oskar Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 29.11.06, 12:55
                          hej nori:) nie ma kruczkow :) kazda umowa jest w jakis sposób osobnym pismem
                          rozniacym sie od innych:) ale ok ....... co do mieszkan z ogrodkiem to bedzie
                          zapis w ksiedze wieczystej ze prawo urzytkowania ma tyko osoba mieszkajca na
                          parterze wiec nie rozumiem zalu osob ktore pisza cos o jakis niejasnosciach:)
                          te osoby sa informowane ze nie beda korzystac z ogrodkow zreszta jak ? przez
                          plot przejda do niego? moze poporostu maja zal ze nie zalapali sie na te
                          mieszkania i teraz pisza jakies niesamowite rzeczy :) aby byc moze odstraszyc
                          innych kupujacych:) ja sie nie dalem :) pozdrawiam i czekam na nastepnego
                          sasiada :) nori juz jestes pierwszy do oblewania: )))
                          • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 15:09
                            bardziej chodzi o to że nie będzie to Twoja i tylko wyłącznie Twoja własność,
                            czyzbys nie czuł różnicy???
                          • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 15:13
                            a oblewać... no cóż mam nadzieję, iż będziemy wspólnie, może w większym
                            gronie?:)
                            • Gość: wojtus_83 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.06, 15:26
                              Witam bedziemy sasiadami w bloku nr 7.Oczywiscie na oblewanie tez sie
                              zapisujemy.Jest ktos jeszcze z siódemki???????
                              • Gość: Diablica690 Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 29.11.06, 19:43
                                Mili Moim...umowa jest wporzadku wszystkie punkty wyjasnione równiez te
                                niepokojące...ale wszystko z nimi ok!Ja dzisiaj podpisałam umowę zapłaciłam
                                zadatek...i prawie jestem właścicielką mieszkanka...nie mam ogródka..ale licze
                                że ktoś mnie kiedys zaprosi na jakiegoś Grila z oblewaniem mieszkania.... to jak
                                moge sie dołaczyc na oblewanie...ja jestem z bloku nr 8.....chyba nie odrzucicie
                                mnie????
                                • Gość: Sasiedzi Re: umowy przedwstępne IP: 213.17.249.* 29.11.06, 21:57
                                  Witam, tu kolejni sasiedzi z bloku nr 7, po podpisaniu umowy...to jak z tym
                                  oblewaniem mieszkan?moze jakas osiedlowa impreza integracyjna:)
                                  • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 29.11.06, 23:41
                                    Czołem
                                    Diablica to ja Twoj sąsiad z bloku nr 8 :)) Widze ze narazie sama sódemka sie
                                    ujawnia:)))
                                    Fajnie ze piszesz. Mój koleszka prawnik, też przeanalizowł umowę i mówił że
                                    można podpisywać, że jest ok. Po tym co napisałas na forum że są jakies punkty
                                    niejasne zmartwiłem sie troszke, ale jak ok to ok.
                                    Czyli podpisywac w niemienionej formie tak????
                                    Ja tez nie mam ogródka, ale imprezke zwsze ,mozna zrobic, co nie???
                                    Z tego co słyszałem to od momentu podpisania umowy, mam ok 3 dni na
                                    zapłacenie owego zadatku, czy to prawda???
                                    Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
                                    • Gość: Obserwator Re: umowy przedwstępne IP: 85.134.165.* 30.11.06, 00:46
                                      Do Diablicy...
                                      Tak własnie zatanawiam się czy mogłabys podac te punkty , ktore Cie
                                      zastanowiły?????
                                      Tak z ciekawości przyjrzałbym im się.
                                      Dziekuję
                                      Pozdrawiam
                                      • Gość: lolo Obserwator gdzie jest BOF. IP: 194.204.135.* 30.11.06, 19:28
                                        UWAGA
                                        ''OBSERWATOR'' I ''BOF'' TO CI SAMI PISZĄ Z TEGO SAMEGO KOMPA.
                                        UWŻAJCIE CO PISZECIE FORUMOWICZE???
                                • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.06, 11:59
                                  w porządku powiadasz.... a powiedz mi proszę czy w podpisanej umowie jest
                                  informacja na temat przyłącza wodociągowego? W umowie nie ma słowa o tym, czy
                                  będzie licznik wody? jak będzie to medium rozliczane? Pozostałe media są
                                  olicznikowane (czarno na białym w umowie). Sprawa parkingów... niby w
                                  informacji jest zapisane dla właścicieli mieszkań parterowych, że mają
                                  zagwarantowane miejsce postojowe i ogródek w cenie...ogródek ok, a o m-cu
                                  parkingowym nie ma słowa.... jest mnóstwo szczegółów niedopowiedzianych chyba
                                  że umowa do podpisania wygląda nieco inaczej i jest bardziej szczegółowa.
                                  • Gość: Diablica690 Re: umowy przedwstępne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.06, 17:00
                                    Moi drodzy!
                                    Chodzi o punkty dotyczące Vat-u...ale jak wiadomo 22 % wchodzi wtedy gdy
                                    mieszkanie ma powyżej 120 m2. Więc niejasność jest wyjasniona! i chodzi tutaj o
                                    ewenutalne spóźnienie Libry (gdyby później oddała mieszkania) czy nalezy się
                                    nam ztego tytułu odszkodowanie. Ale samo z siebie wychodzi że jakby co to beda
                                    nam płacic odsetki ustawowe! Więc nie martwcie się. Co do Libry nie mam żadnych
                                    zastrzeżeń. Fajni ludzie bardzo mili a i prezes normalny Pan Piotr - bardzo miło
                                    sie z nim rozmawiało!A co do wody...to kanalizacja sanitarna to chyba tez coś ma
                                    wspólnego z woda....! Sąsiedzi z 8.....czy jest ktoś opórcz nas dwóch ?????
                                    • Gość: rezydent evil Re: umowy przedwstępne IP: *.icpnet.pl 30.11.06, 17:56
                                      witajcie ja niestety zrezygnowalem z mieszkania obok was ale zycze wam
                                      wszystkim abyscie byli naprawde szczesliwi wszyscy na nowym mieszkaniu i aby
                                      zycie uplywalo wam w radosciach i tylko w radosciach dna codziennego ........
                                      szcegolne zyczenia dal wojtka_83 ..... ciesze sie ze dostales to mieszkanko
                                      jakie chciales::) mam nadzieje ze razem z dziewczyna bedziecie sie cieszyc z
                                      tej chatki :) pozdrawiam serdecznie wszystkich
                                      • Gość: Sasiedzi Re: umowy przedwstępne IP: 213.17.249.* 30.11.06, 19:07
                                        Jesli chodzi o miesjca parkingowe to o ich "rozdziale" bedziemy decydowac my
                                        jako wspolnota mieszkaniowa. Z tego co powiedzial prezes P. ma byc ich wiecej
                                        niz mieszkan, takze mysle ze nie bedzie problemow:)
                                        • Gość: nori76 Re: umowy przedwstępne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.06, 20:32
                                          Ja sie nie chce czepiac ale miejsce gwarantowane w umowie to m-ce gwarantowane w
                                          innym przypadku moze sie okazac ze to administracja (ktora nas obejmie) bedzie
                                          nam wynajmowac owe miejsca postojowe, a w informacji jest napisane " cena
                                          obejmuje miejsce postojowe" dlaczego placac cene wynikajaca z tej umowy nie ma w
                                          niej mowy o tym m-cu? Mnie osobiscie to zastanawia
                                          • kat-linka Re: umowy przedwstępne 11.12.06, 09:38
                                            sprawa parkingów i ogródków jest prosta: wszystko na co mamy zapis w księdze
                                            wieczystej jest nasze, reszta nie. Zakładam, że teren ogródków jest wspólną
                                            własnością, więc od nas zależy jak się dogadamy. Parking z tego co widzę na
                                            planach będzie "udostępniony" mieszkańcom i to już tylko od firmy Libra zależy
                                            do kogo będzie należeć prawnie. Podobnie miałam w Luboniu, wtedy firma budująca
                                            przekazała naszej wspólnocie teren drogi i parkingu w osobnej KW.
                                            Oczywiście mogę się mylić :)
                                            • Gość: piro Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.06, 10:37
                                              witam, no właściwie to troche sie mylisz....:)Miejsca parkingowe zostały
                                              wygospodarowane z pow.działki , na której stoją nasze budynki; tak więc każdy z
                                              mieszkańców będzie miał procentowy udział w prawie własności do całej działki,
                                              a co za tym idzie i do parkingów,czyli będzie jedna KW.Libra nie robi więc nam
                                              łaski, tym bardziej że przy takich budynkach jest już wymóg zorganizowania
                                              parkingów.My sie będziemy musieli jedynie porozumieć które miejsce jest
                                              czyje:):)
                                              pozdrawiam
                                              • Gość: goscinnie Re: umowy przedwstępne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.12.06, 12:43