Dodaj do ulubionych

Hotel Polonez zmieni właściciela

05.07.07, 09:45
Czy oni wszyscy mają kłopoty z pisaniem? Przecież jak już, to pisze się
Andersja, tak samo jak - nomen omen - dysleksja.
Obserwuj wątek
    • marcin.poznan Pisze się Andersia i kropka 05.07.07, 15:06
      Pisze się tak jak sobie właściciel wymyślił.
      A wymyślił sobie właśnie Andersia. Zapewne, żeby było łatwiej wymawiać
      obcokrajowcom.

      www.anderia.pl
      A może jeszcze Nokia zaproponujesz pisać Nokja? ;)))
      • lukask73 Nokja 06.07.07, 10:14
        Są rzeczowniki jak ziemia, chemia i premia,
        ale są też takie jak dysleksja.


        Argument, że ma być łatwiej obcokrajowcom jest do bani. Ciekawe, co koledzy
        oportuniści powiedzą, jak za jakiś czas zaleją nas Chińczycy. A może ja już
        teraz zbuduję dom, który będzie się nazywał np. Krowie G i będzie cały zasypany
        plackami, żeby Hindusi się bardziej swojsko czuli? Przecież to drugi co do
        liczebności naród świata.

        Tutaj jest Polska i liczą się przede wszystkim względy estetyczno-językowe
        odczuwane przez Polaków (wykształconych). "Andersia" wymawiałoby się "an-der-
        śa". No chyba że ktoś słabo czyta...
      • Gość: Ania Re: Pisze się Andersia i kropka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.07, 13:07
        Ustawa o języku polskim już nie obąwiązuje? Obcojęzyczne nazwy miały być
        używane tylko w przypadku gdy jest to nazwa własna.Dlaczego jakieś krzywe budy
        przy drodze są "marketami" albo "shopami" ? Jeszcze cekawiej się robi, gdy
        właściciel część nazwy czyta jako angielską, a resztę jako polską.
    • marcin.poznan Poprawka adresu 05.07.07, 15:08
      Oczywiście www.andersia.pl a nie "anderia" ;)
      • Gość: Andersia Andersia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.07, 18:57
        "Anderia Tower" a nie Andersja Tałer. Bo to nazwa własna jest i koniec
        konfidencie. To by było na tyle. Żegnam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka