lukask73 05.07.07, 09:45 Czy oni wszyscy mają kłopoty z pisaniem? Przecież jak już, to pisze się Andersja, tak samo jak - nomen omen - dysleksja. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marcin.poznan Pisze się Andersia i kropka 05.07.07, 15:06 Pisze się tak jak sobie właściciel wymyślił. A wymyślił sobie właśnie Andersia. Zapewne, żeby było łatwiej wymawiać obcokrajowcom. www.anderia.pl A może jeszcze Nokia zaproponujesz pisać Nokja? ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
lukask73 Nokja 06.07.07, 10:14 Są rzeczowniki jak ziemia, chemia i premia, ale są też takie jak dysleksja. Argument, że ma być łatwiej obcokrajowcom jest do bani. Ciekawe, co koledzy oportuniści powiedzą, jak za jakiś czas zaleją nas Chińczycy. A może ja już teraz zbuduję dom, który będzie się nazywał np. Krowie G i będzie cały zasypany plackami, żeby Hindusi się bardziej swojsko czuli? Przecież to drugi co do liczebności naród świata. Tutaj jest Polska i liczą się przede wszystkim względy estetyczno-językowe odczuwane przez Polaków (wykształconych). "Andersia" wymawiałoby się "an-der- śa". No chyba że ktoś słabo czyta... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ania Re: Pisze się Andersia i kropka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.07, 13:07 Ustawa o języku polskim już nie obąwiązuje? Obcojęzyczne nazwy miały być używane tylko w przypadku gdy jest to nazwa własna.Dlaczego jakieś krzywe budy przy drodze są "marketami" albo "shopami" ? Jeszcze cekawiej się robi, gdy właściciel część nazwy czyta jako angielską, a resztę jako polską. Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.poznan Poprawka adresu 05.07.07, 15:08 Oczywiście www.andersia.pl a nie "anderia" ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andersia Andersia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.07, 18:57 "Anderia Tower" a nie Andersja Tałer. Bo to nazwa własna jest i koniec konfidencie. To by było na tyle. Żegnam. Odpowiedz Link Zgłoś