Dodaj do ulubionych

Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter

    • zbigniew_wos Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 18:00
      W Poznaniu, są Ludzie którym leży na sercu wizerunek miasta.A w tych
      uszokowskich katowicach czas zatrzymał sie w XIX wieku.To takie małe
      zadupie!!!!!!!!Brawo Poznań!!!!!!!!!!!!
      • swoboda_t Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 18:57
        Co do usozka to masz rację i tu nie ma co dyskutować. Ale odnośnie
        projektów to akurtat wg. mnie Silesia Towers (kur.a, jak ja
        niecierpię tego "tałerowania") projektu Kuryłowicza są znacznie
        ładniejsze. Podobnie bliźniaczki firmy Gant. Innych katowickich
        projektów nie porównuję, bo są w trakcie zmian (wstrętny dotąd
        Eurocape, ciekawy Jupiter) lub jeszcze nie ma wizek. Omawiany
        projekt Libeskinda wyglada dość awangardowo, ale to chyba jedyny
        jego atut. Na podstawie tych kiepskich modeli można stwierdzić, że
        nie ma w sobie lekkości, elegancji, wygląda dość pretensjonalnie
        i "studencko". Nie umywa się do Zagla dla Orco - dla Wechty DL się
        nie wysilił.
        • Gość: Shlomo Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.nrth.cable.ntl.com 11.03.08, 19:22
          Najpierw uszczesliwil Warszawe swoim paskudnym projektem a teraz
          czas na Poznan. PASKUDCTWO
    • Gość: fh Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 217.168.133.* 11.03.08, 20:00
      Ta lokalizacja znajduje się w korytarzu dolotu do Ławicy. Czas
      znaleść lepsze miejsce na wysokie budynki.
    • Gość: nuxi Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.pools.arcor-ip.net 11.03.08, 20:12
      wyglada jakby jakis praktykant to robil dzien przed. Takie cos mamy brac powaznie?
      My bedziemy dumni jak pawie ze mamy w miescie nazwiska, a Libeskind nigdy tego
      projektu nawet w swoim portfolio nie umiesci.
      Ot, zascianek.
    • Gość: K3 Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 20:21
      Przepraszam, nie znam się po prostu, a tyle się o nim mówi, czy ktoś
      z Państwa może mi wskazać jakaś wybitną realizację tego pana, która
      byłaby mieszkaniówką albo biurowcem. Jeszcze raz przepraszam za
      kłopot.
      • swoboda_t Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 20:26
        www.daniel-libeskind.com/projects/show-all/
      • Gość: k Zobaczcie realizację projektu -192 m IP: *.aster.pl 11.03.08, 23:06
        W Warszawie już jest realizowany ten projekt przy Złotej,
        nieopodal Dworca Centralnego i Pałacu Kultury ...
        www.zlota44tower.com/HTML/pol/zlota44.html
    • foxof poczekajmy 11.03.08, 20:53
      poczekajmy na wizualizacje
      moze zblizy sie do tego www.daniel-libeskind.com/projects/show-all/editoriale-bresciana-tower/
    • Gość: Asarchadon Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.icpnet.pl 11.03.08, 20:56
      Ocena wyglądu to rzecz gustu. Jednym się podoba innym nie. Osobiście uważam, że
      wygląda wcale nienajgorzej i by się przydał w Poznaniu. Niestety gorzej jest z
      umiejscowieniem. Przychyle się do wcześniejszych wypowiedzi tych, którzy
      stwierdzili, że pasuje on w tym miejscu jak pięść do nosa. Jego miejsce to np.
      wolne tory, gdzie mogły by powstać cały "fyrtel" z takimi obiektami. Takie
      miejskie city. Niestety obecne jego położenie do dalszy ciąg polityki
      dewelopersko-marketowej prowadzonej przez miasto. Bez żadnego planu i
      pomyślunku. Ważne, że stoi. Boli to, że mamy już wiele przykładów takiego stanu
      rzeczy. Wieżowce na ul. św. Marcin, budynek Muzeum na Starym Rynku to chyba
      sztandarowe przykłady. A i sama Akademia Ekonomiczna nie odbiega od tego. I
      teraz próbuje na siłę dzięki takim starym perełkom dopasowywać nowe projekty i
      wmawiać, że jest wszystko w porządku. W tym jest chyba cały problem.
    • billert Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 20:59
      Kompletny dekonstruktywistyczny banał, skopiowany z jego koncepcji dla Ground
      Zero w wydaniu dla peryferii europejskiej. Jemu to zwisa, ze w Poznaniu chce się
      zbudować karykaturę architektury. Taka karykatura polega na gruntownej
      sprzeczności formy i treści. Forma nadęta, sugeruje, że w środku będzie siedział
      zarząd koncernu wszechświatowego, a tymczasem tam tylko biura. Krajowcy wkładają
      sobie podarowaną przez białego człowieka - zdobywcę, żarówkę do nosa i sądzą, że
      wyglądają jak elektrownia atomowa.
    • Gość: hm Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.globalconnect.pl 11.03.08, 21:37
      oooj, szczerze współczuje Poznaniakom. Chociaż jestem ze Szczecina lubie Wasze
      miasto ale ten budynek jest paskudny. bleeee...

      Nie dajcie wcisnąć sobie dziadostwa.
    • Gość: xyz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.icpnet.pl 11.03.08, 21:59
      ogólnie żenada, jak 105 metrowy budynek można nazwać "wieżowcem"??? Moglibyście się postarać////
    • Gość: zz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:18
      Czy musimy mieć Manhattan na Al. Niepodległości. Nie będzie to już aleja.
      Kochamy drapacze chmur, lecz chyba bez wzajemności. I ze względów estetycznych i
      ze względów organizacyjnych, nie należy w śródmieściu Poznania stawiać
      wysokościowców. Jak to zabawnie wygląda, mamy próbkę na św. Marcinie. Poznań
      jest na tyle dużym miastem, że może mieć nowoczesne centrum, nie koniecznie w
      starym. Czy Liebeskind był w Poznaniu? jeśli był i widział to miejsce, a mimo
      tego zrobił ten projekt, to chyba nie jest tak dobrym architektem, za jakiego
      uchodzi. Czy ktoś zrobił wiarygodny bilans ruchu kołowego dla tego miejsca za
      pięć, czy dziesięć lat? Jak już gdzieś pisałem, pod tym wieżowcem powinny się
      krzyżować dwie przelotowe autostrady i linia metra; bez tego, nikt nie dojedzie,
      by zaparkować w tym podziemnym garażu. Jednym słowem postawić, i jakoś to
      będzie! Już dziś widać, że śródmieście jest zakorkowane i stawianie mostu
      berdychowskiego, lub wiaduktu na osi Grunwaldzkiej nic nie da, bo tych uliczek
      nie rozepchnie się. A pobożna wiara, że samochodziarze będą parkować swe
      samochody za miastem i korzystać z niepunktualnych i niewygodnych, zapchanych w
      szczycie tramwajów czy autobusów, jest zupełnie naiwna.Dla zrobienia korku przy
      mostach i wiaduktach śródmieścia, wystarczą auta miejscowych. Może postawić to
      na wolnych torach (ileż arterii komunikacyjnych trzeba będzie zrobić, by można
      było tam dojechać!czy ktoś to opracował?), a najlepiej na Franowie(czy tam jest
      dobra komunikacja?)? Entuzjastom mogę tylko napisać, że nawet 100 takich
      drapaczy chmur nie uszczęśliwi mieszkańców tego miasta.
      • Gość: behemot Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:57
        rzeczywsicie komunikacyjnie moze byc krucho, ale modernizacja drog w Poznaniu
        nastepuje dosc szybko. Mam nadzieje ze 3rama powstanie w przeciagu max 4lat
        odciazy centrum i nie bedzie az tak zle. Jednak ze wszystkich innych wzgledow
        Korona powinna powstac, trzymam kciuki
        • Gość: zz Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 23:10
          Obawiam się, że rama nie odciąży Poznania. To nie znaczy że nie jest potrzebna,
          lecz w miarę rosnącego ruchu kołowego, rozwiązania muszą być kompleksowe, a
          dokładanie wielkiego ośrodka komunikacji w środku miasta (za nim pójdą
          następne!) nic nie pomoże!
    • Gość: antefiks dlaczego w linku jest napisane 105-piętrowa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:38
    • Gość: behemot Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:45
      a ja uwazam, ze lokalizacja jest rewelacyjna, scisle sasiedztwo wiezowca AE,
      ktory jest charakterystycznym punktem miasta od kiedy pamietam, blisko do ul.
      Św. Marcin (glownej ulicy Poznania) i niedaleko Starego Browaru, nowej wizytowki
      miasta. Idac z dworca w kierunku miasta to bedzie pierwszy obiekt jaki
      zobaczymy. Forma juz na tym etapie nawiazuje miejscami to sasiadujacej AE
      (pewnie nie wszyscy zauwazyli poziome pasy, na tej bardziej pionowej czesci
      budynku) niestety nie ze wszsytkich stron prezentuje sie tak ciekawie, ale mam
      nadzieje, ze efekt koncowy bedzie pozytywnie piorunujacy i ze nikt nie bedzie
      oszczedzal na materialach. A 105m w zupelnosci wystarcza. Jeszcze duzo pracy,
      bedzie super!
    • sn00pka Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 12.03.08, 00:18
      A czytał ktoś może pod tym kątem nowe studium zagospodarowania i kierunków
      przestrzennych miasta Poznania - polecam! Jedyna wysoka zabudowa na terenie tzw.
      Ringu Stuebenna (pas powstały po rozbiorce pruskich fortyfikacji z al.
      Niepodległości pośrodku) może zostać zlokalizowana przy Andersji. Na pozostałym
      obszarze architektura powinna nawiązywać wysokością do znajdujących się tam
      reprezentacyjnych gmachów (max. 5 kondygnacji o ile dobrze pamiętam). I nikt tu
      nie mówi o tym, że muszą być to formy zabytkowe - niech będą nowoczesne byleby
      się wpisały gabarytami w istniejącą zabudowę.
      To że kiedyś "wpakowano" wieżowce w centrum miasta (obecnie zresztą się tego
      żałuje - vide: studium) to nie znaczy że teraz ma to pokutować przez najbliższe
      10 lat - budową kolejnych drapaczy chmur, bo obowiązuje "zasada dobrego
      sąsiedztwa". To po co radni uchwalali studium??? Zróbmy nowoczesne centrum na
      wolnych torach! A zabytkowe śródmieście zostawmy w spokoju! Uzupełniając je
      nowocześnie, dobrą architekturą, ale z uwzględnieniem tego co przetrwało już 100
      czy kilkadziesiąt lat.
      O problemach komunikacyjnych jakie spowoduje ta budowla i jej budowa już nie
      wspomnę, bo kiedyś już wcześniej pisałam ;)
      • Gość: kf Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 21:12
        W dzisiejszym lokalnym dodatku GW cytaty z forum potraktowano "wybiórczo" -
        minimalizując głosy krytyczne . Warto zwrócić uwagę , że redakcja zachowuje
        wstrzemięźliwość w wyrażaniu własnego zdania . Czyżby Wechta był pod parasolem
        ochronnym z uwagi na lokalizację biura GW?
    • Gość: rjm Totalne brzydactwo IP: *.centertel.pl 12.03.08, 00:44
      sztuka dla sztuki i tyle
    • Gość: Jga Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 12.03.08, 02:40
      Niesamowicie ladny , ale kogo bedzie stac to kupic , bedą
      mieszkac sami milionerzy , wykupia i ulokuja kapuste , taka
      jest polityka , a ci ktorzy otrzymuja miesiecznie na rodzine
      800 zl to mieszkaja w piwnicach , a szkoda nawet takiej
      nazwy???? POLITYKO -Dajcie rodzinom na dostatnie zycie !!!
    • Gość: marek Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 07:27
      Wygląda jak wariacja na temat toporka lub motyki.
    • Gość: who knows Moj wpis do: "Czy urzędnicy oddadzą 7 mln." zdjęto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 11:38
      Napisał em komentarz do artykułu: "Czy urzędnicy będą musieli oddać
      7 mln.?" - chodzi o sprawę wyroku zanizonej sprzedaży Kulczykparku.
      Komentarz pojawił się i po niespełna pół godzinie został zdjęty.

      Jego taza była następująca: jakiś adwokat chce sprawić wrażenie na
      społeczeństwie, że urzędnicy będą musieli zapłacić zamiast
      właściciela nieruchomości za wzrost jej wartości wskutek zmiany
      funkcji w planie na komercyjną. Tymczasem prezydent miasta nie
      działa na podstawie Kodeksu Cywilnego bo nie reprezentuje spółki,
      tylko na podstawie Kodeksu Postepowania Administracyjnego i nie
      odpowiada majątkiem jak w umowie cywilniej tylko do wysokości trzech
      miesięcznych wynagrodzeń, bo jest zatrudniony na umowę o pracę.
      Przywołane przez papugę paragrafy z KC są o kant dupy potłuc i
      najwyraźniej czyni to w złej wierze, czym narusza etykę zawodu.

      Widocznie komentarz uderzył w najsłabszy punkt skoro został
      natychmiast zdjęty przez redakcję Gazety Wybarczej, do czego już
      zdążyła przyzwyczaić. Macie poznaniacy swego obrońcę - szmatławą
      gazetę, która nie pozwoli napisać prawdy, a tym bardziej o możnych.

      Cała akcja wspomnianego artykułu jest głęboko przemyslana i ma
      wywołać strach urzędników i mieszkańców wymieszany z nieuzasadnionym
      współczuciem. To już nie byle co - bardzo profesjonalna akcja
      przeciw wymiarowi sprawiedliwości, ręka w rękę z Gazetą - kupujcie!!!


    • Gość: bibi Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.gprs.plus.pl 12.03.08, 22:56
      wszystko fajnie, ale jeśłi będzie budował Wechta, to kto wie, jaki
      będzie końcowy efekt,
      polecam artykuł:
      rankingdeweloperow.pl/teksty/2008/2/zbudowali-w-2005-roku-wechta-s-osiedle-nad-warta/
      pozdrawiam
    • robot_humano Mortadela Tałer 13.03.08, 17:19
      Pyszny ten wytwór jak kupa z cebulką. Ale i tak dzielni włodarze będą miesiącami marszczyć freda ze szczęścia, ze wielki DL raczył się w Poznaniu zesr...
    • Gość: greg Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.dtnet.com.pl 14.03.08, 19:00
      Czy centrum naszego miasta zawsze już będzie tak obniżane ponieważ lotnisko jest tak niefortunnie położone?
    • Gość: CBA Nowe metody przekretow uzywajac wielkich nazwisk IP: *.dip.t-dialin.net 17.03.08, 13:23
      Czy to nie jest wielce niemoralne,ze miasto (dyrektor Nowak)wspiera
      prywatnego inwestora (Wechta), organizuje wycieczki do Nowego Jorku
      i z wielkim zapalem wydaje warunki zabudowy na wiezowiec o wysokosci
      101 m, kiedy inni inwestorzy czekaja na te warunki pare
      lat,wycieraja klamki u Pana dyr.Nowaka i odchodza z kwitkiem.
      W sprytny sposob uzywa sie do tego nazwiska znanego architekta
      odwracajac uwage od sedna sprawy, ktora jest niczym innym jak
      wielkim przekretem. Az prosi sie, by sprawdzic w jakich
      okolicznosciach inwestor Wechta nabyl dzialke pod ten wiezowiec i
      jaka role odgrywa w inwestycjach Pana Wechty dyrektor Nowak.
    • Gość: voox Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 217.171.129.* 17.03.08, 22:37
      uwazam ze poznan rozwija sie w dobrym kierunku.
    • Gość: Chris Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 80.50.94.* 27.03.08, 08:35
      Mam nadzieję, że włodarze miasta się opamiętają i wybudują sobie ten "pomnik" na pamiątkę ich urzędowania poza centrum. Każdy wie jak duże są korki w Poznaniu. Budowa kolejnego obiektu jeszcze je zwiększy (do budynku muszą dojechać pracownicy, klienci, zaopatrzenie). DECYDENCI OPAMIęTAJCIE SIę!!!

      Kolejną sprawą jest wkomponowanie w otoczenie. Kwestią gustu jest sąd nad umieszczeniem nowoczesnego, nietuzinkowego obiektu wśród stłoczonej tradycyjnej zabudowy :-0. Myślę, że lepszym miejscem do lokalizacji tego obiektu byłby teren nad Maltą od strony osiedla warszawskiego, gdzie byłby silną dominantą i byłby należycie wyeksponowany.
    • Gość: zz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 23:48
      Rzeczywiście, każde miejsce jest dobre (?) byle nie w śródmieściu!
      Jeśli chcemy zniszczyć Poznań, budujmy drapacze chmur. Jak pięknie by wyglądał
      św. Marcin z kilkoma takimi Libeskindami! A Rynek? Może Plac Kolegiacki?,
      Naprzeciwko Opery? Oszołomy rzekomej nowoczesności byliby nareszcie szczęśliwi.
      Przyszło Nowe!!!
      Gorzej, że tymi apostołami pseudo-nowoczesności są decydenci, którzy ciągle
      wiedzą najlepiej. Przypomina mi się decyzja któregoś z pierwszych sekretarzy o
      budowie na uwodnionych terenach ogrodniczych na Ratajach (badylarze byli
      niepopularni) osiedla (wszystkie fundamenty trzeba było za straszne pieniądze
      chronić przed wodą), albo puszczenie trasy chwaliszewskiej przez środek
      Poznania, lecz bez przelotu (żeby księdzu arcybiskupowi można było w okno
      zaglądać). Teraz mamy mieć drapacz chmur niweczący zupełnie charakter miasta i
      musimy realizować ambicje marszałka, który chce zbudować sobie siedzibę, niemal
      w willowej dzielnicy, przy głównej alei! Chwała oszołomom! Niestety, jak już
      będziemy widzieć, że to zupełnie zły pomysł, trudno będzie odwrócić. Istnieją
      podobno w jakiś starym słowniku słowa "kultura, umiarkowanie, stosowność,
      powściągliwość", lecz zaglądanie dziś do starych słowników jest już zakazane.
      Erazma z Rotterdamu na szczęście się już nie wydaje (czy to był aby dobry katolik?).
    • Gość: biet inny IP: 78.152.25.* 11.05.08, 21:16
      będzie inny gorszy, naczy podobny ale jak w promocji w Jumbo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka