zbigniew_wos Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 18:00 W Poznaniu, są Ludzie którym leży na sercu wizerunek miasta.A w tych uszokowskich katowicach czas zatrzymał sie w XIX wieku.To takie małe zadupie!!!!!!!!Brawo Poznań!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 18:57 Co do usozka to masz rację i tu nie ma co dyskutować. Ale odnośnie projektów to akurtat wg. mnie Silesia Towers (kur.a, jak ja niecierpię tego "tałerowania") projektu Kuryłowicza są znacznie ładniejsze. Podobnie bliźniaczki firmy Gant. Innych katowickich projektów nie porównuję, bo są w trakcie zmian (wstrętny dotąd Eurocape, ciekawy Jupiter) lub jeszcze nie ma wizek. Omawiany projekt Libeskinda wyglada dość awangardowo, ale to chyba jedyny jego atut. Na podstawie tych kiepskich modeli można stwierdzić, że nie ma w sobie lekkości, elegancji, wygląda dość pretensjonalnie i "studencko". Nie umywa się do Zagla dla Orco - dla Wechty DL się nie wysilił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shlomo Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.nrth.cable.ntl.com 11.03.08, 19:22 Najpierw uszczesliwil Warszawe swoim paskudnym projektem a teraz czas na Poznan. PASKUDCTWO Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fh Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 217.168.133.* 11.03.08, 20:00 Ta lokalizacja znajduje się w korytarzu dolotu do Ławicy. Czas znaleść lepsze miejsce na wysokie budynki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nuxi Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.pools.arcor-ip.net 11.03.08, 20:12 wyglada jakby jakis praktykant to robil dzien przed. Takie cos mamy brac powaznie? My bedziemy dumni jak pawie ze mamy w miescie nazwiska, a Libeskind nigdy tego projektu nawet w swoim portfolio nie umiesci. Ot, zascianek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: K3 Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.adsl.inetia.pl 11.03.08, 20:21 Przepraszam, nie znam się po prostu, a tyle się o nim mówi, czy ktoś z Państwa może mi wskazać jakaś wybitną realizację tego pana, która byłaby mieszkaniówką albo biurowcem. Jeszcze raz przepraszam za kłopot. Odpowiedz Link Zgłoś
swoboda_t Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 20:26 www.daniel-libeskind.com/projects/show-all/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k Zobaczcie realizację projektu -192 m IP: *.aster.pl 11.03.08, 23:06 W Warszawie już jest realizowany ten projekt przy Złotej, nieopodal Dworca Centralnego i Pałacu Kultury ... www.zlota44tower.com/HTML/pol/zlota44.html Odpowiedz Link Zgłoś
foxof poczekajmy 11.03.08, 20:53 poczekajmy na wizualizacje moze zblizy sie do tego www.daniel-libeskind.com/projects/show-all/editoriale-bresciana-tower/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asarchadon Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.icpnet.pl 11.03.08, 20:56 Ocena wyglądu to rzecz gustu. Jednym się podoba innym nie. Osobiście uważam, że wygląda wcale nienajgorzej i by się przydał w Poznaniu. Niestety gorzej jest z umiejscowieniem. Przychyle się do wcześniejszych wypowiedzi tych, którzy stwierdzili, że pasuje on w tym miejscu jak pięść do nosa. Jego miejsce to np. wolne tory, gdzie mogły by powstać cały "fyrtel" z takimi obiektami. Takie miejskie city. Niestety obecne jego położenie do dalszy ciąg polityki dewelopersko-marketowej prowadzonej przez miasto. Bez żadnego planu i pomyślunku. Ważne, że stoi. Boli to, że mamy już wiele przykładów takiego stanu rzeczy. Wieżowce na ul. św. Marcin, budynek Muzeum na Starym Rynku to chyba sztandarowe przykłady. A i sama Akademia Ekonomiczna nie odbiega od tego. I teraz próbuje na siłę dzięki takim starym perełkom dopasowywać nowe projekty i wmawiać, że jest wszystko w porządku. W tym jest chyba cały problem. Odpowiedz Link Zgłoś
billert Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 11.03.08, 20:59 Kompletny dekonstruktywistyczny banał, skopiowany z jego koncepcji dla Ground Zero w wydaniu dla peryferii europejskiej. Jemu to zwisa, ze w Poznaniu chce się zbudować karykaturę architektury. Taka karykatura polega na gruntownej sprzeczności formy i treści. Forma nadęta, sugeruje, że w środku będzie siedział zarząd koncernu wszechświatowego, a tymczasem tam tylko biura. Krajowcy wkładają sobie podarowaną przez białego człowieka - zdobywcę, żarówkę do nosa i sądzą, że wyglądają jak elektrownia atomowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.globalconnect.pl 11.03.08, 21:37 oooj, szczerze współczuje Poznaniakom. Chociaż jestem ze Szczecina lubie Wasze miasto ale ten budynek jest paskudny. bleeee... Nie dajcie wcisnąć sobie dziadostwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.icpnet.pl 11.03.08, 21:59 ogólnie żenada, jak 105 metrowy budynek można nazwać "wieżowcem"??? Moglibyście się postarać//// Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:18 Czy musimy mieć Manhattan na Al. Niepodległości. Nie będzie to już aleja. Kochamy drapacze chmur, lecz chyba bez wzajemności. I ze względów estetycznych i ze względów organizacyjnych, nie należy w śródmieściu Poznania stawiać wysokościowców. Jak to zabawnie wygląda, mamy próbkę na św. Marcinie. Poznań jest na tyle dużym miastem, że może mieć nowoczesne centrum, nie koniecznie w starym. Czy Liebeskind był w Poznaniu? jeśli był i widział to miejsce, a mimo tego zrobił ten projekt, to chyba nie jest tak dobrym architektem, za jakiego uchodzi. Czy ktoś zrobił wiarygodny bilans ruchu kołowego dla tego miejsca za pięć, czy dziesięć lat? Jak już gdzieś pisałem, pod tym wieżowcem powinny się krzyżować dwie przelotowe autostrady i linia metra; bez tego, nikt nie dojedzie, by zaparkować w tym podziemnym garażu. Jednym słowem postawić, i jakoś to będzie! Już dziś widać, że śródmieście jest zakorkowane i stawianie mostu berdychowskiego, lub wiaduktu na osi Grunwaldzkiej nic nie da, bo tych uliczek nie rozepchnie się. A pobożna wiara, że samochodziarze będą parkować swe samochody za miastem i korzystać z niepunktualnych i niewygodnych, zapchanych w szczycie tramwajów czy autobusów, jest zupełnie naiwna.Dla zrobienia korku przy mostach i wiaduktach śródmieścia, wystarczą auta miejscowych. Może postawić to na wolnych torach (ileż arterii komunikacyjnych trzeba będzie zrobić, by można było tam dojechać!czy ktoś to opracował?), a najlepiej na Franowie(czy tam jest dobra komunikacja?)? Entuzjastom mogę tylko napisać, że nawet 100 takich drapaczy chmur nie uszczęśliwi mieszkańców tego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:57 rzeczywsicie komunikacyjnie moze byc krucho, ale modernizacja drog w Poznaniu nastepuje dosc szybko. Mam nadzieje ze 3rama powstanie w przeciagu max 4lat odciazy centrum i nie bedzie az tak zle. Jednak ze wszystkich innych wzgledow Korona powinna powstac, trzymam kciuki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 23:10 Obawiam się, że rama nie odciąży Poznania. To nie znaczy że nie jest potrzebna, lecz w miarę rosnącego ruchu kołowego, rozwiązania muszą być kompleksowe, a dokładanie wielkiego ośrodka komunikacji w środku miasta (za nim pójdą następne!) nic nie pomoże! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antefiks dlaczego w linku jest napisane 105-piętrowa? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:38 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 22:45 a ja uwazam, ze lokalizacja jest rewelacyjna, scisle sasiedztwo wiezowca AE, ktory jest charakterystycznym punktem miasta od kiedy pamietam, blisko do ul. Św. Marcin (glownej ulicy Poznania) i niedaleko Starego Browaru, nowej wizytowki miasta. Idac z dworca w kierunku miasta to bedzie pierwszy obiekt jaki zobaczymy. Forma juz na tym etapie nawiazuje miejscami to sasiadujacej AE (pewnie nie wszyscy zauwazyli poziome pasy, na tej bardziej pionowej czesci budynku) niestety nie ze wszsytkich stron prezentuje sie tak ciekawie, ale mam nadzieje, ze efekt koncowy bedzie pozytywnie piorunujacy i ze nikt nie bedzie oszczedzal na materialach. A 105m w zupelnosci wystarcza. Jeszcze duzo pracy, bedzie super! Odpowiedz Link Zgłoś
sn00pka Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter 12.03.08, 00:18 A czytał ktoś może pod tym kątem nowe studium zagospodarowania i kierunków przestrzennych miasta Poznania - polecam! Jedyna wysoka zabudowa na terenie tzw. Ringu Stuebenna (pas powstały po rozbiorce pruskich fortyfikacji z al. Niepodległości pośrodku) może zostać zlokalizowana przy Andersji. Na pozostałym obszarze architektura powinna nawiązywać wysokością do znajdujących się tam reprezentacyjnych gmachów (max. 5 kondygnacji o ile dobrze pamiętam). I nikt tu nie mówi o tym, że muszą być to formy zabytkowe - niech będą nowoczesne byleby się wpisały gabarytami w istniejącą zabudowę. To że kiedyś "wpakowano" wieżowce w centrum miasta (obecnie zresztą się tego żałuje - vide: studium) to nie znaczy że teraz ma to pokutować przez najbliższe 10 lat - budową kolejnych drapaczy chmur, bo obowiązuje "zasada dobrego sąsiedztwa". To po co radni uchwalali studium??? Zróbmy nowoczesne centrum na wolnych torach! A zabytkowe śródmieście zostawmy w spokoju! Uzupełniając je nowocześnie, dobrą architekturą, ale z uwzględnieniem tego co przetrwało już 100 czy kilkadziesiąt lat. O problemach komunikacyjnych jakie spowoduje ta budowla i jej budowa już nie wspomnę, bo kiedyś już wcześniej pisałam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kf Re: Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 21:12 W dzisiejszym lokalnym dodatku GW cytaty z forum potraktowano "wybiórczo" - minimalizując głosy krytyczne . Warto zwrócić uwagę , że redakcja zachowuje wstrzemięźliwość w wyrażaniu własnego zdania . Czyżby Wechta był pod parasolem ochronnym z uwagi na lokalizację biura GW? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rjm Totalne brzydactwo IP: *.centertel.pl 12.03.08, 00:44 sztuka dla sztuki i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jga Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 12.03.08, 02:40 Niesamowicie ladny , ale kogo bedzie stac to kupic , bedą mieszkac sami milionerzy , wykupia i ulokuja kapuste , taka jest polityka , a ci ktorzy otrzymuja miesiecznie na rodzine 800 zl to mieszkaja w piwnicach , a szkoda nawet takiej nazwy???? POLITYKO -Dajcie rodzinom na dostatnie zycie !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 07:27 Wygląda jak wariacja na temat toporka lub motyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: who knows Moj wpis do: "Czy urzędnicy oddadzą 7 mln." zdjęto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 11:38 Napisał em komentarz do artykułu: "Czy urzędnicy będą musieli oddać 7 mln.?" - chodzi o sprawę wyroku zanizonej sprzedaży Kulczykparku. Komentarz pojawił się i po niespełna pół godzinie został zdjęty. Jego taza była następująca: jakiś adwokat chce sprawić wrażenie na społeczeństwie, że urzędnicy będą musieli zapłacić zamiast właściciela nieruchomości za wzrost jej wartości wskutek zmiany funkcji w planie na komercyjną. Tymczasem prezydent miasta nie działa na podstawie Kodeksu Cywilnego bo nie reprezentuje spółki, tylko na podstawie Kodeksu Postepowania Administracyjnego i nie odpowiada majątkiem jak w umowie cywilniej tylko do wysokości trzech miesięcznych wynagrodzeń, bo jest zatrudniony na umowę o pracę. Przywołane przez papugę paragrafy z KC są o kant dupy potłuc i najwyraźniej czyni to w złej wierze, czym narusza etykę zawodu. Widocznie komentarz uderzył w najsłabszy punkt skoro został natychmiast zdjęty przez redakcję Gazety Wybarczej, do czego już zdążyła przyzwyczaić. Macie poznaniacy swego obrońcę - szmatławą gazetę, która nie pozwoli napisać prawdy, a tym bardziej o możnych. Cała akcja wspomnianego artykułu jest głęboko przemyslana i ma wywołać strach urzędników i mieszkańców wymieszany z nieuzasadnionym współczuciem. To już nie byle co - bardzo profesjonalna akcja przeciw wymiarowi sprawiedliwości, ręka w rękę z Gazetą - kupujcie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bibi Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.gprs.plus.pl 12.03.08, 22:56 wszystko fajnie, ale jeśłi będzie budował Wechta, to kto wie, jaki będzie końcowy efekt, polecam artykuł: rankingdeweloperow.pl/teksty/2008/2/zbudowali-w-2005-roku-wechta-s-osiedle-nad-warta/ pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
robot_humano Mortadela Tałer 13.03.08, 17:19 Pyszny ten wytwór jak kupa z cebulką. Ale i tak dzielni włodarze będą miesiącami marszczyć freda ze szczęścia, ze wielki DL raczył się w Poznaniu zesr... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.dtnet.com.pl 14.03.08, 19:00 Czy centrum naszego miasta zawsze już będzie tak obniżane ponieważ lotnisko jest tak niefortunnie położone? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: CBA Nowe metody przekretow uzywajac wielkich nazwisk IP: *.dip.t-dialin.net 17.03.08, 13:23 Czy to nie jest wielce niemoralne,ze miasto (dyrektor Nowak)wspiera prywatnego inwestora (Wechta), organizuje wycieczki do Nowego Jorku i z wielkim zapalem wydaje warunki zabudowy na wiezowiec o wysokosci 101 m, kiedy inni inwestorzy czekaja na te warunki pare lat,wycieraja klamki u Pana dyr.Nowaka i odchodza z kwitkiem. W sprytny sposob uzywa sie do tego nazwiska znanego architekta odwracajac uwage od sedna sprawy, ktora jest niczym innym jak wielkim przekretem. Az prosi sie, by sprawdzic w jakich okolicznosciach inwestor Wechta nabyl dzialke pod ten wiezowiec i jaka role odgrywa w inwestycjach Pana Wechty dyrektor Nowak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: voox Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 217.171.129.* 17.03.08, 22:37 uwazam ze poznan rozwija sie w dobrym kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Chris Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: 80.50.94.* 27.03.08, 08:35 Mam nadzieję, że włodarze miasta się opamiętają i wybudują sobie ten "pomnik" na pamiątkę ich urzędowania poza centrum. Każdy wie jak duże są korki w Poznaniu. Budowa kolejnego obiektu jeszcze je zwiększy (do budynku muszą dojechać pracownicy, klienci, zaopatrzenie). DECYDENCI OPAMIęTAJCIE SIę!!! Kolejną sprawą jest wkomponowanie w otoczenie. Kwestią gustu jest sąd nad umieszczeniem nowoczesnego, nietuzinkowego obiektu wśród stłoczonej tradycyjnej zabudowy :-0. Myślę, że lepszym miejscem do lokalizacji tego obiektu byłby teren nad Maltą od strony osiedla warszawskiego, gdzie byłby silną dominantą i byłby należycie wyeksponowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zz Zobaczcie koronę od Libeskinda - ma 31 pięter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.08, 23:48 Rzeczywiście, każde miejsce jest dobre (?) byle nie w śródmieściu! Jeśli chcemy zniszczyć Poznań, budujmy drapacze chmur. Jak pięknie by wyglądał św. Marcin z kilkoma takimi Libeskindami! A Rynek? Może Plac Kolegiacki?, Naprzeciwko Opery? Oszołomy rzekomej nowoczesności byliby nareszcie szczęśliwi. Przyszło Nowe!!! Gorzej, że tymi apostołami pseudo-nowoczesności są decydenci, którzy ciągle wiedzą najlepiej. Przypomina mi się decyzja któregoś z pierwszych sekretarzy o budowie na uwodnionych terenach ogrodniczych na Ratajach (badylarze byli niepopularni) osiedla (wszystkie fundamenty trzeba było za straszne pieniądze chronić przed wodą), albo puszczenie trasy chwaliszewskiej przez środek Poznania, lecz bez przelotu (żeby księdzu arcybiskupowi można było w okno zaglądać). Teraz mamy mieć drapacz chmur niweczący zupełnie charakter miasta i musimy realizować ambicje marszałka, który chce zbudować sobie siedzibę, niemal w willowej dzielnicy, przy głównej alei! Chwała oszołomom! Niestety, jak już będziemy widzieć, że to zupełnie zły pomysł, trudno będzie odwrócić. Istnieją podobno w jakiś starym słowniku słowa "kultura, umiarkowanie, stosowność, powściągliwość", lecz zaglądanie dziś do starych słowników jest już zakazane. Erazma z Rotterdamu na szczęście się już nie wydaje (czy to był aby dobry katolik?). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: biet inny IP: 78.152.25.* 11.05.08, 21:16 będzie inny gorszy, naczy podobny ale jak w promocji w Jumbo. Odpowiedz Link Zgłoś