Dodaj do ulubionych

Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska

16.05.08, 15:59
A tu dla odmiany Gazeta pisała, że Polacy masowo zmieniają nazwiska:

gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3149132.html
Obserwuj wątek
    • Gość: 7 Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.icpnet.pl 16.05.08, 16:05
      znam jedną grzebieluche :]
      • Gość: Czesław Ten tytuł jest ch...wy IP: *.eastwest.com.pl 16.05.08, 20:10
        Ten tytuł jest ch...wy
        Jak coraz więcej w GW.
        • acid.jazz Re: Ten tytuł jest ch...wy 16.05.08, 21:04
          Tutaj www.herby.com.pl/ jest prawdziwa kopalnia autentycznych nazwisk.
          Ciekawe jest np. Piz.ula, Dupczyński (18 osób), Ci.a (aż 299 osób), Chu.eba (14
          osób), Hu.ar (33 osoby) czy Ciu.ak (130 osób).
          Miłej zabawy.
          • tetlian Przeczytałbym ten artykuł, ale zasłania go reklama 17.05.08, 01:52
            Przeczytałbym chętnie ten artykuł, ale zasłania go niewyłączalna biała reklama
            :/ Zróbcie coś z tym, bo przez takie coś tracicie tylko czytelników.
            • Gość: zaga Re: Przeczytałbym ten artykuł, ale zasłania go re IP: *.icpnet.pl 17.05.08, 21:19
              firefox + adblock plus i po sprawie
      • Gość: Buka Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.173.9.226.tesatnet.pl 18.05.08, 12:19
        Gradowski, kmieciu szamotulski, a o swoim nazwisku zapomniales, panie wazny
        redaktorze? lepiej wroc do recenzowania tanich kawiarni, bo ten artykul jest
        zenujacy..
    • Gość: tit_num Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 16:15
      Mój nauczyciel geografii ma na nazwisko Warchoł :D
      • Gość: nikt Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.ms.gov.pl 16.05.08, 16:24
        Kiedyś kumpela vmiała zanieść CV do gościa nazwiskiem Kotas.
        Śmiertelnie przerażona, żeby nie zrobić z niego Qtasa wchodzi do
        pokoju. Siedzi dwóch kolesi. Kumpela maksymalnie speszona pyta się:
        Przepraszam, który z panów to pan Choj?
        • czysty_jogurt Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 16:44
          1. Urban Legend.
          2. W Ministerstwie Sprawiedliwosci widocznie praca nie zajac, nie ucieknie (IP).
          • damianbsc Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 17:35
            Ha ha ha i jak tu nie mówic, ze urzednicy to obiboki i pacany? No chyba, ze to
            woźna a to przepraszam.
            • Gość: R Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.eranet.pl 22.05.08, 17:09
              16:24... urzędnik już po robocie klika w necie... zapewne stałe
              łącze... więc koszt... no dobra zaraz się ktoś doczepi, że prąd też
              kosztuje, ale zazwyczaj w biurach kompy zostają włączone na całą noc.
          • hella_79 Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 23:51
            czy takie urban legend... ja to z życia znam - znam jednego kotasa i choj na niego mówią czasem ;)
    • Gość: szerszeń_stepowy Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.chello.pl 16.05.08, 17:11
      Słyszałem historię, że student X dostał kiedyś na egzaminatora panią
      dr o nazwisku Cipior. Kiedy przyszedł na miejsce, nie mógł odnaleźć
      swojej egzaminatorki i wystraszony spytał kogoś: "Przepraszam
      bardzo, czy tu znajdę panią doktor Pi.ździor?
      • muraszka1 Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 17:29
        pomimo dziwnie brzmiacego nazwiska,
        zanim podejmiemy probe jego zmiany,
        sprawdzmy nasze pochodzenie,
        warto :)
      • Gość: hehe Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 17:30
        w życiu nie zdałbym u niej egzaminu:),
      • Gość: dg Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: 213.199.198.* 16.05.08, 19:51
        mam w grupie dziewczyne o tym nazwisku
        nazwiska się nie wybiera
    • Gość: kruk Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.bmwgroup.com 16.05.08, 17:26
      no bo jak bym sie nazywal Cipior albo Czlonka to na pewno bym nie
      zmienil ale gdyby nie daj Boze Kur(ew)ski albo Wloszczowski to zaraz
      i za wszelka cene :)
      • damianbsc Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 17:36
        Moja koleżanka pracuje w takim urzedzie i ostatnio 45% ludzi zmieniajacych
        nazwisko na inne ma obecne Kaczyńskia drugie 45% Tusk.
    • Gość: jozin znowu polska biurokracja i faszyszyzm IP: *.dyn.iinet.net.au 16.05.08, 17:46
      w moim kraju jak chcesz sobie nazwisko czy imie zmienic to wypelnisz
      forme i zanosisz do urzedu, urzednik popatrzy na twoje prawo jazdy i
      przybija pieczatke zatwierdzajac,
      nie trzeba wystepowac z prosba pokorna i unizona do pana kopecia,
      motywujac i plaszczac sie,
      potem z certyfikatem wydanym przez urzad idziesz po kolei do
      instytucji i wydaja ci nowe dokumenty i karty na nowe nazwisko i
      tyle,

      a w polsce jak zwykle tzreba czekac na decyzje, urzedas albo
      rozpatrzy albo nie, pozytywnie albo negatywnie, plaszczyc sie i
      ponizac zeby cos "zalatwic" bo im bardziej durne przepisy tym
      wieksza lapowka a o to przeciez chodzi!

      nie razi was to ludzie ze w takim faszyzmie zyjecie ze nawet o
      zmiane WLASNEGO nazwiska musicie sie prosic i plaszczyc przed
      biurokrata? w normalnym kraju czlowiek tylko wladze informuje ze
      zmienia a w nienormalnej polsce musi o to zebrac
      • Gość: prztyk Wolnego, jozin IP: *.zoominternet.net 17.05.08, 06:12
        No moze i jestes w tym swoim nowym kraju jozin. Ale skoro jest ci
        tam tak dobrze, to czego wlasciwie szukasz tutaj na tym polskim
        forum zamiast sie plawic w swoim nowoznalezionym australijskim
        szczesciu ?

        Juz ci odpowiadam. Pewnie jestes tu dlatego ze nie odnajdujesz sie
        na angielskojezycznym forum. Byc moze nawet nie mowisz dobrze po
        angielsku. A poniewaz nie jestes w stanie nikomu dokopac na
        angielskojezycznym forum, bo tam sie pewnie wszyscy z ciebie
        smieja, to musisz powracac na polskie fora aby tutaj zgrywac
        wielkie australijskie panisko.

        A teraz marsz czesac kangury. A potem z powrotem na zmywak.
      • Gość: polak-ateista Re: znowu polska biurokracja i faszyszyzm IP: *.crowley.pl 17.05.08, 07:59
        Gość portalu: jozin napisał(a):

        > w moim kraju (cut)

        w twoim kraju jak wiadomo można gwałcić własną córkę, być dziadkiem swoich
        synów, trzymać lolitkę x lat w piwnicy a potem skoczyć pod tramwaj...
        wole miec problemy ze zmianą nazwiska niż samych psychopatów w sąsiedztwie
        • Gość: lmao Re: znowu polska biurokracja i faszyszyzm IP: *.icpnet.pl 17.05.08, 21:24
          .au to domena Australii
          • Gość: rgkk Re: znowu polska biurokracja i faszyszyzm IP: *.probit.wroc.pl 20.05.08, 12:31
            Żaden kraj, który pasjonuje się Australijskim Footballem nie jest godny zaufania :)
    • Gość: barnaba Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.lodz.msk.pl 16.05.08, 18:46
      Ostatnio w Łodzi przyszedł do urzędu p. Alfons Kaczyński.
      Chciał zmienić nazwisko.
    • Gość: mm Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.icpnet.pl 16.05.08, 19:56
      użycie w tekście artykułu przymiotnika od słowa ch... w pełnym
      brzmieniu to jednak przesada. co z tego, że cytat. to nie
      artystyczny reportaż, by było usprawiedliwione.
      • zwirekiwigura Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 17.05.08, 01:37
        A co w tym niby takiego przesadzonego? Gdyby wykropkowali kilka liter cokolwiek
        by to zmienilo??? Chu...wy jest dla ciebie lepszy niz ch..owy? Gratuluje
        hipokryzji w takim razie...
    • dr_pitcher Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 19:58
      A ja zazdroszcze ludziom ciekawych nazwisk:
      1. Wiercigroch
      2. Brzuszek
      3. kiedys w zapowiedziach slubnych przeczytalem, ze Izabella Bzdyl wychodzi za
      ROmualda Bzibziaka (ciekawym czy ma podwojne)
    • Gość: haha Nie mogę! :D IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 20:12
      "Jan Burdelski na pytanie jak mówiono na niego w szkole odpowiada, że nie
      chciałby do tego wracać."

      Piękny tekst :D Się uśmiałem.
      • damianbsc Re: Nie mogę! :D 16.05.08, 20:51
        Moj znajomy powiwdzial : "chój z gazeta.pl". CIekawe, czy usuna ten komentarz
        skoro go cytuje?
        • Gość: mm Re: Nie mogę! :D IP: *.icpnet.pl 16.05.08, 21:55
          nie usuną. dziś dzień wulgaryzmów i kolokwializmów. w artykule "Kruk
          wkurza się na Vistulę" piszą o wkurzonym Kruku. zresztą dobrze, że
          tylko "wkurza", gorzej gdyby zamiast "z" było "wi" (a takie są
          zapewne, słuszne zresztą, emocje pana K.;)
      • pamejudd C-h-u-j-o-w-e? Rozumiem, ze redaktorzynom... 17.05.08, 10:39
        ...juz sie takie slownictwo wrylo zbyt mocno ze by wykropkowac...
    • Gość: msarek piękne i dziwne nazwiska IP: *.tvk.torun.pl 16.05.08, 20:50
      u mnie w rodzinie babcia nosiła cudowne imię i nazwisko(co ciekawe nie spotykane w Polsce) Nadzieja Alzarowicz, a znów dziadek od innej strony bardzo dziwne i równie rzadkie (17 osób w Polsce) Chraczun
      • Gość: maniek autentyk ze Śląska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.08, 09:28

        Facet się nazywał "Ch..". To dopiero Ch...owe nazwisko.
    • Gość: erde Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.kolornet.pl 16.05.08, 21:30
      a moje ulobione dwa autentyki to Alicja Popchaj-Klocek i Bogusław Motowidełko trudno nie zapamietac jak sie czlowiek natknie na takie nzawisko :)
      • Gość: sabb Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.chello.pl 16.05.08, 22:07
        na Politechnice Opolskiej jest Pani ucząca języka angielskiego, po mężu ma Wielka (przez V bodajże) a panieńskie ponoć miała Pokusa ;]
    • Gość: thazistic Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: 195.26.22.* 16.05.08, 22:13
      Miałem w podstawówce kolegę o nazwisku Żerucha. Z tego co pamiętam
      nie miał przez to łatwego życia:)
    • Gość: imadlo Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.dslgb.com 16.05.08, 22:28
      Kiedyś przestawiałem się pewnej pani,


      ...no i jak ten pan sie tak PRZESTAWIAL, pani tez zaczela sie PRZESTAWIAC, a
      potem.... a potem to juz tylko wyz demograficzny...


      drodzy forumowicze:

      jakby tak zalozyc strone, ktore osmieszlaby teksty gazeta.pl, jak myslicie,
      milaby wiele zwolennikow?


      pzdr.
    • Gość: karolka Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.tktelekom.pl 16.05.08, 22:31
      Jeszcze na studiach miałam koleżankę, która nazywała się Ruchała.
      Pamiętam też dziewczynę z nazwiskiem Wozignój.
    • Gość: mauntinwiulak Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.snvacaid.covad.net 16.05.08, 22:41
      "W Urzędzie Stanu Cywilnego rocznie rozpatruje się ok. 300 spraw
      związanych ze zmianą nazwiska, ale nie pamiętam przypadku, żeby ktoś
      chciał je zmienić dlatego, że mu się nie podoba - mówi kierownik
      USC, Mariusz Kopeć" ha ha ha ha ha wlasciwy czlowiek na wlasciwym
      miejscu :)

      A ja kiedys widzialem smieszne nazwisko: Stuligrosz-Biedak
    • gocha63 Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 16.05.08, 23:16
      A ja słyszałam o fajnym nazwisku "Ojczenasz":)))Albo: facet miał na
      nazwisko Chrzan a babka Jedlig - brali ślub i ksiądz na
      zapowiedziach: w...biorą ślub Jedli/gówna z chrzanem
      • gochakar Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska 17.05.08, 15:15
        i widać, jaki ksiądz niedouczony- powinien powiedziec Jedlig, albo
        jak juz koniecznie chciał formę żeńską, to powinien powiedzieć
        Jedliżanka, tak jak np. Skarżanka a nie Skargówna
      • Gość: Misio Re: Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.08, 20:49
        To było Jan Chrzan i Marianna Jedliga - "Marianna z Janem, Jedligówna z Chrzanem" :)
    • Gość: R Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.centertel.pl 16.05.08, 23:54
      to ja tez dodam odpowiedni cytat:

      Reprezentantka Polski, biatlonistka Małgorzata Ruchała:

      "Na pewno po ślubie nie będę nosiła podwójnego nazwiska, bo mój
      narzeczony nazywa się Piotr Bosko"
    • Gość: Tadzio Ja mam na nazwisko Robak. Szef dzis powiedzial, IP: *.ztpnet.pl 16.05.08, 23:54
      że nazwisko mam (nie)ciekawe, i że on na ten przykład miał kiedys taką
      kolezanke, co miala na nazwisko Pipa. Niezly z niego komplemenciarz.

      Ludzie (w urzedach itd.) o nazwisko pytaja mnie po 2x, a czesto i tak wpisuja
      Rodak, Robek itp., bo do nich nie dociera ;)
      • xnw4 Re: Ja mam na nazwisko Robak. Szef dzis powiedzia 17.05.08, 10:17
        Zacytuj mu Mickiewicza
    • Gość: wwww Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.08, 02:20
      Znam autentyczną historię o pewnej pani, która chciała wymienić telefon w jednej
      z sieci komórkowych. Dzwoni do mojego kolegi i przedstawia się : "Dzień dobry, z
      tej strony Małgorzata OCI..KA, chciałabym wymienić telefon u pana itd...". Też
      rzadkie nazwisko, ale troszeczkę obraźliwe.
    • Gość: prztyk A ja znalem faceta ktory sie nazywal Zygadlo, IP: *.zoominternet.net 17.05.08, 06:03
      przez Z z kropka. Niezle, co ?
    • Gość: lea Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.08, 07:30
      autentyczne- obsługiwałam kiedyś kobietkę, panieńskie Piec, po mężu
      Palacz
    • Gość: ed Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: 62.172.234.* 17.05.08, 08:31
      znale kiedys kogos o nazwisku Bulbul- koles czesto z policja mial doczynienia.
      Potrafil niezle wpienic gosci z patrolu bo myslele ze sobie jaja z nich robi jak
      podawal nazwisko i zawsze ladowal na komisariacie.
    • Gość: judex Mam ch... nazwisko - mówi Członkowska IP: 62.233.214.* 17.05.08, 10:06
      Co to za chamski język?. Skąd toto się wzięło?, dziecko ulicy czy
      jak?. A "Gazeta" też nie ma ciekawszych tematów i zadań niż
      pokazywanie chamstwa i mowy podludzi?.
    • robot_humano Moi osobiści znajomi ślub wzięli: 17.05.08, 11:28
      Moi osobiści znajomi ślub wzięli:
      on Chlebiński
      ona Chlebowska
      i nic nie koloryzuję.

      P.S. W pisemku Aktivist pisuje Eliza Kuciapska. Zawsze się zastanawiałem czy prawdziwe czy pseudonim.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka