Dodaj do ulubionych

Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony

09.08.09, 22:06
Autostrady, sklepy, akrobacja,hotel,-nic dziwnego,Kulczyk nie moze
sie znac na wszystkim,ale zna ludzi,wiec Panstwo pokryje straty....
Obserwuj wątek
    • allegrocostuniegro Skutki pazerności 10.08.09, 05:44
      Więcej debili za kierownicą ciężarówek na wiejskich drogach i w małych
      miasteczkach = tłok na szosach = więcej wypadków drogowych = koszty
      odszkodowań = koszty leczenia.
      Proponuję by A2 (która technicznie nie kwalifikuje się na miano autostrady,
      najwyżej jest drogą ekspresową) pobierała opłaty także od samolotów latających
      nad autostradą. Taką mam koncepcję.
      • swan_ganz Re: Skutki pazerności 10.08.09, 08:19
        > Proponuję by A2 (która technicznie nie kwalifikuje się na miano
        autostrady, najwyżej jest drogą ekspresową) pobierała opłaty także
        od samolotów latających nad autostradą.

        Taką mam koncepcję.


        pozwól, że ją rozwinę i zaproponuję rozszerzenie opłat o srające na
        A2 ptaki... Taki latający skurczybyk bezmyślnie zwali się na
        autostradę Pana Kulczyka i potem robią się od tego dziury w jezdni
        co zmusza Pana Kulczyka do nieustannych remontów w końcu przecież
        niemal nowej "autostrady".... No ludzie - ile można w obliczu takiej
        dewastacji dokonywanej w końcu przez (było-niebyło) państwowe
        ptaki milczeć ?
        Proponuję więc zrekompensować Panu Kulczykowi koszt tych remontów z
        budżetu państwa...
        • Gość: SOZE Re: Skutki pazerności IP: *.galileusz.3s.pl 10.08.09, 09:09
          Gdyby jednak taka rekompensata była niezgodna z prawem Uni
          Europejskiej zawsze można sprzedać następną działeczkę w centrum
          jakiegoś miasta za symbolicznego melona. Przecież unia nie da rady
          udowodnić że owa parcela warta jest 50-100 razy więcej! Urzędasy
          mają prawo się pomylić i już biedny pan Kluczyk będzie miał na
          naprawę
          • swan_ganz Re: Skutki pazerności 10.08.09, 09:48
            Urzędasy mają prawo się pomylić i już biedny pan Kluczyk będzie
            miał na naprawę


            każdy pomysł, który niesie ulgę Panu Kulczykowi, najlepszemu
            polskiemu byznesmenowi ostatniego tysiąclecia, się liczy tak więc
            dziękuję za twój wkład w imieniu własnym i być może Pana Kulczyka
            też...
            Tak czy inaczej coś trzeba zrobić z tą autostradą bo to w końcu
            najdroższa autostrada powojennej europy.... Nawet ta chorwacka
            wiodąca przez tunele, mosty i wiadukty w wysokich górach była o
            połowę tańsza niż ta nasza płasko-wielkopolska duma. I nie możemy
            się wypiąć na Pana Kulczyka gdy jest w kłopotach bo to w końcu myśmy
            go wpakowali w te problemy prosząc go o te sławne partnerstwo
            publiczno-prywatne i finansując samą budowę... I jak teraz
            wyglądamy? Jak złodzieje jacyś co to nawet zbudować porządnej,
            prywatnej autostrady nie potrafią... Tak się nie godzi; wszyscy
            musimy pomóc Panu Kulczykowi i proponuję by wszyscy poznaniacy i
            łodzianie - jako że mają najbliżej trzy razy w tygodniu obowiązkowo
            przejechali się A2 w tą i z powrotem.... Warszawiacy - jako, że mają
            do A2 nieco dalej powinni to robić przynajmniej raz w tygodniu( a
            jak kogoś stać to i częściej... )
            • sadusx Re: Skutki pazerności 10.08.09, 13:47
              Trzeba również nakłonić spedytorów krajowych by wytyczali trasy swe zahaczjąc o A2. Na wszystkich droga niepłatnych w okolicy A2 postawić znaki zakazu wjazdu by nieumożliwić dalsze popadanie w ruinę pana Kulczyka. Cała Poslka niech rusza na A2.
              • Gość: głosowałem na PiS Re: Skutki pazerności IP: 193.201.167.* 10.08.09, 13:53
                A nie będzie prościej dopieprzyć osobówkom? Im mniej będzie jeździć,
                tym niech drożej płacą. A co.
                • kupelweiser Re: Skutki pazerności 10.08.09, 21:39
                  Można szybciej i mniej boleśnie. Wystarczy, że każdy(a) z ...
                  (wstawić nazwę dowolnej grupy społecznej) przekaże raz w tygodniu na
                  konto IBAN PL-10020-22321-2324-55637 BIC PLPPKULC opłatę za jednego
                  nieprzejechanego TIRa. Problem z głowy, jeżeli nie liczyć Orlenu,
                  któremu też trzebaby odpalić działkę za niewypaloną benzynę, nie
                  wspominając o rolnikach - za niezużyte dodatki do bio-diesla.
                  Szczególnie powinny dołożyć się do interesu pielęgniarki, w końcu to
                  one zyskają pacjentów wkładających do kieszeni fartucha "za lepszą
                  opiekę", również grabarze odnotują większy ruch w interesie.
                  A najjaśnejszy od Maryji też mógłby jaką kwestę ogłosić - Kulczyk
                  przeca zagranicznych przewoźników też łupił.
      • bratprezydenta obużajace 10.08.09, 09:11
        Biedny p. Kulczyk nie zarobi kolejnych milionów, chyba sie wzruszę.
        Wybudował "autostradę" za państwowe, patent z pompowaniem
        kosztorysów jest dobry, a teraz zbiera haracz, czy sie stoi czy sie
        leży to kasa sie należy. Zakazać zbierania myta do momentu
        gdy "autostrada" nie będzie całkowicie przejezdna. To nauczy
        koncesjonariuszy dobrze budować drogi.
        • Gość: m Re: obużajace IP: *.vpn.isp.sky.com 10.08.09, 11:18
          Żeby doszło do jakichkolwiek obniżek, to przez rok 80% osób
          jeżdżących tamtędy musiałoby bojkotować "autostradę" i ustawiać na
          GPSie "omijaj drogi płatne". Może wtedy cokolwiek by się zmieniło.
          Wczoraj jechałem A2 od 17:30 do 19:45 i minąłem może 70 aut i 10
          ciężarówek... Dodatkowo jeszcze takie zadam pytanie. Płacimy myto za
          przejazd, a czy ktoś widział co się dzieje na przydrożnych
          parkingach w WC. Płacę - żądam ;)... Zatem na 2 na ktorych stanąłem,
          zmarszczyłem się, bo papieru toaletowego nie było... Kryzys, że
          nawet na srajtaśmę nie stać - i to na parkingu przy bramkach!?
          Najbardziej to bawi mnie łapanie przelotowców, jadących ponad 60
          km/h przez policję, w okolicach remontów (czyt. jednopasmówki) -
          może oddają % KulczykKorporejszyn?
      • Gość: A.G. Re: Skutki pazerności IP: *.net.stream.pl 10.08.09, 14:40
        Masz rację.
        Jest jeszcze jedna opcja .Kulczyk wyprowadza jak najwięcej kasy.Na budowę
        zostały zaciągnięte kredyty a ich gwarantem jest Skarb Państwa,więc jeśli
        splajtuje a w między czasie Kulczyk trzeba pokryć jego długi to zapłacimy my
        wszyscy.
        Przykład Kulczyka wskazuje jak można doić głupią krowę czyli Państwo .Wygląda na
        to jest bardzo wielkie powiązanie polityki i biznesu.Przecież ktoś podpisał te
        umowy.
        Kulczyk pokaże również że można zbankrutować na super biznesie czyli
        autostradach ,tam gdzie wszyscy zarabiają.
        POLAK POTRAFI!!!!!!!!!Gierek wiecznie żywy;-)))))))))
    • podkanclerzy jaka autostrada? zwykła dwupasmówka tyle że płatna 10.08.09, 08:34
      iluzjoniści przeszli samych siebie..
      • rkpior Re: jaka autostrada? zwykła dwupasmówka tyle że p 10.08.09, 11:03
        Ta "dwupasmówka" ma przynajmniej szerokie pobocze i brak skrzyżowań.
        Jechałeś kiedyś "autostradą", którą Gierek połączył Śląsk z Warszawą
        w latach 70.? To jest dopiero dowód na nieskończone poczucie humoru
        budownicznych...
        • podkanclerzy ano jechałem 180km/h aby rurę przepchać 10.08.09, 11:48
          i zostałem ukarany...a że kawałek pobocza to ,,ałtostrada,, zaraz ?..
          jak się stukną dwa to i tak na parę kilometrów korek zaraz..
          i co to za autostrada ?
          • Gość: mlx Re: ano jechałem 180km/h aby rurę przepchać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 14:48
            A co by ta droga musiała posiadać, aby zdaniem szanownego przedmówcy
            zasłużyć na miano autostrady?
            • podkanclerzy conajmniej 4 pasy ruchu w jedną stronę.. 10.08.09, 17:26
              aby jakaś drobna kolizja nie tamowała całego ruchu na 4 godziny..
              • Gość: au Re: conajmniej 4 pasy ruchu w jedną stronę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.09, 23:02
                a jak nie kolizja, to niepoważni tirowcy zza wschodniej granicy wyprzedzający
                się w tempie żółwia przez kilka kilometrów... że na nich nie ma policji...
    • ligand17 Dlaczego "traci" 10.08.09, 09:57
      Czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego firma p. Kulczyka "traci" na tym, że
      ciężarówki nie jeżdżą po tej autostradzie? Chyba powinno być "nie zarabia", a
      nie "traci"...
      • swan_ganz Re: Dlaczego "traci" 10.08.09, 10:02
        Chyba powinno być "nie zarabia", a
        > nie "traci"...


        Jeśli Pan Kulczyk w Polsce nie zarabia to znaczy, że traci.... Nie
        mądrzyj się więc tylko zrób coś by więcej już nie tracił...

        " A co ty zrobiłeś dla Pana Kulczyka?"
      • Gość: HANS Re: Dlaczego "traci" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 10:30
        BO GAZETKA PRZYGOTOWUJE KLIMACIK POD POKRYCIE KOSZTÓW TYCH STRAT
        • aegis_of_heart Tak to właśnie wyglada. 10.08.09, 12:21
          Zapewne źródłem tej rzetelnej informacji jest jednostka PR pana Kulczyka.

          A dziennikarze czy to z niekompetencji, czy lenistwa, czy chciwości (obstawiam
          wszystkie trzy jednocześnie) "łykają" temacik i piszą co trzeba.

          A oczywiście firma nie "traci", tylko mniej zarabia.
      • Gość: Tomasz Re: Dlaczego "traci" IP: *.as.kn.pl 10.08.09, 10:58
        Oczywiśćie, że nie zarabia. Stracić można dobra już nabyte, coś co miałeś i już nie masz. Jak mi złodziej rąbnie kasę to stracę. Jak nie sprzedam towaru, bo mam za drogi to nie zarobię. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłóści i również mnie drażni nadużywanie przez cwaniaków słowa "strata".
        • Gość: Ya Re: Dlaczego "traci" IP: 212.160.172.* 10.08.09, 11:15
          Gość portalu: Tomasz napisał(a):

          > Oczywiśćie, że nie zarabia. Stracić można dobra już nabyte, coś co miałeś i już
          > nie masz. Jak mi złodziej rąbnie kasę to stracę. Jak nie sprzedam towaru, bo
          > mam za drogi to nie zarobię. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłóści i również
          > mnie drażni nadużywanie przez cwaniaków słowa "strata".

          Ależ oczywiście, że traci! Bo miał dobro nabyte: gwarantowane wypłaty od państwa
          za przejazd owinietowanych ciężarówek. Każdy kierowca ciężarówki, który za
          przejazd A2 nie płacił, oczywiście, że jeśli mógł to z niej korzystał, a państwo
          potulnie za każdy przejazd płaciło zgodnie z dość wysokim cennikiem i wszyscy
          zadowoleni, a biznes się kręcił, aż przyszedł kryzys i zmienili przepisy o
          winietach, więc na ciężarówkach się już tak nie zarabia, osobówki też starają
          się omijać płatne drogi w tym kraju, więc Kluczyk traci, bo miał być pewny
          dochód. Tracą też kierowcy, bo dumają przez wioski, i tracą mieszkańcy tych
          mieścin wzdłuż A2, bo ruch, wypadki i drogi do remontu. Ale tak niestety będzie
          jeśli autostrady w Polsce będą uznawane za biznes przynoszący zysk, a nie
          antidotum na problemy komunikacyjne kraju.
          • Gość: none Re: Dlaczego "traci" IP: 170.252.72.* 10.08.09, 14:09
            Ale czy miał zapisane, że dostanie stałą sumę niezależnie od tego, ile tych
            ciężarówek przejedzie? Nie. Dostaje stałą sumę od każdego samochodu ciężarowego
            z winietą. Państwo nadal wypłaca za każdą ciężarówkę, więc nic nie traci.
          • Gość: Pil Re: Dlaczego "traci" IP: 195.33.129.* 10.08.09, 14:16
            > Ale tak niestety będzie jeśli autostrady w Polsce będą uznawane za
            > biznes przynoszący zysk, a nie antidotum na problemy komunikacyjne
            > kraju.

            To jest jedyna słuszna opcja. Prawie wszystkie dziedziny życia powinny być
            traktowane jak biznes przynoszący zyski. Dobry biznesmen ustala takie ceny żeby
            ludzi było na nie stać i żeby mógł zarabiać na płaconych przez nich opłatach.
            Boże chroń przed jakimiś rozwiązaniami systemowymi mającymi rozwiązywać problemy
            transportu. To byłoby kolejne korupcyjne bagno nie wnoszące nic dobrego.
      • freeoldman Re: Dlaczego "traci" 10.08.09, 18:57
        Wlasnie mialem to napisac. Jak nie wygralem ostatnio w totka to znaczy, ze
        stracilem 400000zl??
    • l.george.l Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 10:39
      Kierowca ciężarówki dwuosiowej za 150 km od Konina do N. Tomyśla musi zapłacić 3
      x 27 zł, przy czym spory kawał i tak będzie jechał po jednopasmówce, a na
      finiszu utknie w gigantycznym korku. Można by robić zdjęcia ludziom, którzy się
      na to decydują i spokojnie podpisywać: "oto idiota". Jeśli więc Kulczyk mniej
      zarabia, to tylko oznacza, że kierowcy nie są tak skończonymi idiotami jak się
      Kulczykowi wydaje.
      • antyliberal22 Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 10:55
        państwo mu wyrówna straty, nie bój żaby.
    • net_friend Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 10.08.09, 11:03
      Przypominam, że przez wiele lat A2 nie posiadała warstwy zasadniczej normalnie
      pobierając opłaty, dlatego nie przesadzałbym z tymi stratami.
      • l.george.l Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 11:31
        net_friend napisał:

        > Przypominam, że przez wiele lat A2 nie posiadała warstwy zasadniczej normalnie
        > pobierając opłaty, [...]

        Powstaje pytanie, dlaczego nie odebrano wtedy Kulczykowi koncesji i nie
        znacjonalizowano autostrady.
        • Gość: jes Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 18:13
          dlatego, ze umowa była jaka była, pozwalała na pobieranie opłat
          jeszcze przed ukończeniem tej autostrady. Co wy wszyscy z księżyca
          spadliście, przecież to są rzeczy stare jak świat.
          Swoją drogą przydałoby się dowiedzieć szczegółowo na jakich zasadach
          wydano koncesje na A1 w ostatnim czasie.
    • imw będą dotacje? ;) 10.08.09, 11:36
      jw.
    • holyboy_666 Kretyński tytuł artykułu 10.08.09, 12:21
      nie 'traci', ale co najwyżej zarabia mniej niż poprzednio.


      podobna retorykę stosują w komunikatach o wykrytych przemytach
      papierosów, alkoholu i paliwa. 'skarb państwa stracił..' - oczywwisty
      nonsens. nic nie stracił, bo gdyby oszust mial zaplacic podatki, vat
      i akcyze, nigdy by tego interesu nie zrobił.
      • Gość: gupia gośka a dzieciaczki czytają te wiadomości i to jeszcze z IP: 217.17.37.* 10.08.09, 13:19
        błędami jak Stasio Tym na festynie
      • Gość: reksio Re: Kretyński tytuł artykułu IP: 198.28.69.* 10.08.09, 16:58
        taaa, to jak ja wczoraj, jak bym nie jechal A2 to bym zarobil 11zl, a tak
        sponsoruje obiad panu Kulczykowi ? bezsens
    • korek3000 Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 10.08.09, 15:31
      Nie jestem wcale zdziwiony.
      Obecna polityka cenowa AW przypomina mi trochę sytuację z akcyzą na alkohol, z
      podatkiem CIT, itp.
      Od pewnego momentu im wyższe ceny/stawki, tym niższe przychody.
      Nawet w okresie koniunktury autostrada była prawie pusta i już wtedy należało
      się zastanawiać co będzie jak zmniejszy się przewóz towarowy.
      • Gość: deebest Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili IP: 83.238.213.* 10.08.09, 15:58
        Ja mam zawsze!!! włączone w GPS - omijaj drogi płatne i bardzo
        korzystnie na tym wychodze, nie stoje co 30km przed debilnymi
        bramkami i mam 22zl w kieszeni a wiec przejade dodatkowe 100km (przy
        spalaniu moim VW POLO 5.5 l/100km ;), 99% moich znajomych tez tak
        robi - tak trzymac!
        • Gość: kol wprowadzić zakazy dla ciężarówek na bocznych droga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.09, 16:44
          drogach to będa musiały jechac autostradą, proste.......jak zaczna
          sypac mandaty po 500 złotych dup....zmieknie
    • zayed Poco placicie podatek drogowy skoro autrostrady wy 10.08.09, 16:46
      Poco placicie podatek drogowy skoro autrostrady wybudowane z waszych podatkow sa prywatnymi autostradami jakis firm?
      Wg. was to ma sens pewnie i bedziecie dalej grzecznie palcic:
      PIT, zus, vat, akcyze w paliwie, gazie, pradzie, podatek drogowy, podatki importowe od aut etc etc....

      • baret w kwestii formalnej 10.08.09, 17:38
        Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony - brednie.
        to ze ktoś mniej zarabia nie ozacza że ponosi straty. Taka jest
        sugestia zawarta w tym tytule.
        Po prostu ma mniejsze przychody.
      • Gość: pepe Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 17:47

        Ja się martwię o kierowców samochodów osobowych i mieszkańców tych miejscowości
        leżących a drogach równoległych do autostrady. Miało być lepiej, a jest tak
        samo. TIR-y walą, droga niszczeje, zagrożone jest życie ludzi. A skora tak, to
        uważam ,że powinien być tam zakaz jazdy TIR'ów przynajmniej w weekendy lub
        określone godziny w ciągu dnia, aby każdy mógł bezpiecznie pokonać tę drogę.
        Tak w ogóle to powinniśmy wsadzić TIR na tory i nie się nie przejmować
        protestami firm spedytorskich. Liczba zgonów na polskich drogach znacząco by
        zmalała.
        • Gość: jes Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 18:17
          a już niedługo A4 - wszystkie odcinki - też będzie płatna, nie ma
          lekko.
          • Gość: :))) Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: 94.75.67.* 10.08.09, 18:23
            Niedługo jadę z wawy do Poznania i z powrotem. Przetestuję "starą
            drogę", bo mimo wszystko 44 złote piechotą nie chodzą... Opłaty tej
            wysokości są wygórowane, złodziejskie. I nie jest to tylko wyraz
            złości. Są podobne jak w o wiele bogatszej Francji, tylko tam mają
            drogi alternatywne. A my mamy państwo na niby.
            • marekmarek44 Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra 11.08.09, 08:32
              Polska ma takie położenie geograficzne,że trudno ją ominąć,jadąc z
              Rosji,Białorusi,krajów nadbałtyckich,czy Ukrainy na Zachód.
              To powinno być naszym atutem-powinniśmy zarabiać na tym takie myto,żeby
              starczyło przynajmniej na wybudowanie i utrzymanie autostrad
              wschód-zachód.Jeszcze lepszym pomysłem byłoby przerzucić tiry na wagony
              -mniej trupów na drogach,mniej smrodu spalin,mniej kolein i dziur,więcej kasy
              dla niedoinwestowanych kolei.No,ale do tego wszystkiego trzeba mieć jeszcze rząd
              z jajami,a my mamy tuska.
    • rockville Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 12.08.09, 07:33
      Oplaty powinny byc nie tylko za przejazd autostrada, ale takze za
      przejazd ponad autostrada na wszystkich mostach....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka