rockville 09.08.09, 22:06 Autostrady, sklepy, akrobacja,hotel,-nic dziwnego,Kulczyk nie moze sie znac na wszystkim,ale zna ludzi,wiec Panstwo pokryje straty.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
allegrocostuniegro Skutki pazerności 10.08.09, 05:44 Więcej debili za kierownicą ciężarówek na wiejskich drogach i w małych miasteczkach = tłok na szosach = więcej wypadków drogowych = koszty odszkodowań = koszty leczenia. Proponuję by A2 (która technicznie nie kwalifikuje się na miano autostrady, najwyżej jest drogą ekspresową) pobierała opłaty także od samolotów latających nad autostradą. Taką mam koncepcję. Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: Skutki pazerności 10.08.09, 08:19 > Proponuję by A2 (która technicznie nie kwalifikuje się na miano autostrady, najwyżej jest drogą ekspresową) pobierała opłaty także od samolotów latających nad autostradą. Taką mam koncepcję. pozwól, że ją rozwinę i zaproponuję rozszerzenie opłat o srające na A2 ptaki... Taki latający skurczybyk bezmyślnie zwali się na autostradę Pana Kulczyka i potem robią się od tego dziury w jezdni co zmusza Pana Kulczyka do nieustannych remontów w końcu przecież niemal nowej "autostrady".... No ludzie - ile można w obliczu takiej dewastacji dokonywanej w końcu przez (było-niebyło) państwowe ptaki milczeć ? Proponuję więc zrekompensować Panu Kulczykowi koszt tych remontów z budżetu państwa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SOZE Re: Skutki pazerności IP: *.galileusz.3s.pl 10.08.09, 09:09 Gdyby jednak taka rekompensata była niezgodna z prawem Uni Europejskiej zawsze można sprzedać następną działeczkę w centrum jakiegoś miasta za symbolicznego melona. Przecież unia nie da rady udowodnić że owa parcela warta jest 50-100 razy więcej! Urzędasy mają prawo się pomylić i już biedny pan Kluczyk będzie miał na naprawę Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: Skutki pazerności 10.08.09, 09:48 Urzędasy mają prawo się pomylić i już biedny pan Kluczyk będzie miał na naprawę każdy pomysł, który niesie ulgę Panu Kulczykowi, najlepszemu polskiemu byznesmenowi ostatniego tysiąclecia, się liczy tak więc dziękuję za twój wkład w imieniu własnym i być może Pana Kulczyka też... Tak czy inaczej coś trzeba zrobić z tą autostradą bo to w końcu najdroższa autostrada powojennej europy.... Nawet ta chorwacka wiodąca przez tunele, mosty i wiadukty w wysokich górach była o połowę tańsza niż ta nasza płasko-wielkopolska duma. I nie możemy się wypiąć na Pana Kulczyka gdy jest w kłopotach bo to w końcu myśmy go wpakowali w te problemy prosząc go o te sławne partnerstwo publiczno-prywatne i finansując samą budowę... I jak teraz wyglądamy? Jak złodzieje jacyś co to nawet zbudować porządnej, prywatnej autostrady nie potrafią... Tak się nie godzi; wszyscy musimy pomóc Panu Kulczykowi i proponuję by wszyscy poznaniacy i łodzianie - jako że mają najbliżej trzy razy w tygodniu obowiązkowo przejechali się A2 w tą i z powrotem.... Warszawiacy - jako, że mają do A2 nieco dalej powinni to robić przynajmniej raz w tygodniu( a jak kogoś stać to i częściej... ) Odpowiedz Link Zgłoś
sadusx Re: Skutki pazerności 10.08.09, 13:47 Trzeba również nakłonić spedytorów krajowych by wytyczali trasy swe zahaczjąc o A2. Na wszystkich droga niepłatnych w okolicy A2 postawić znaki zakazu wjazdu by nieumożliwić dalsze popadanie w ruinę pana Kulczyka. Cała Poslka niech rusza na A2. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głosowałem na PiS Re: Skutki pazerności IP: 193.201.167.* 10.08.09, 13:53 A nie będzie prościej dopieprzyć osobówkom? Im mniej będzie jeździć, tym niech drożej płacą. A co. Odpowiedz Link Zgłoś
kupelweiser Re: Skutki pazerności 10.08.09, 21:39 Można szybciej i mniej boleśnie. Wystarczy, że każdy(a) z ... (wstawić nazwę dowolnej grupy społecznej) przekaże raz w tygodniu na konto IBAN PL-10020-22321-2324-55637 BIC PLPPKULC opłatę za jednego nieprzejechanego TIRa. Problem z głowy, jeżeli nie liczyć Orlenu, któremu też trzebaby odpalić działkę za niewypaloną benzynę, nie wspominając o rolnikach - za niezużyte dodatki do bio-diesla. Szczególnie powinny dołożyć się do interesu pielęgniarki, w końcu to one zyskają pacjentów wkładających do kieszeni fartucha "za lepszą opiekę", również grabarze odnotują większy ruch w interesie. A najjaśnejszy od Maryji też mógłby jaką kwestę ogłosić - Kulczyk przeca zagranicznych przewoźników też łupił. Odpowiedz Link Zgłoś
bratprezydenta obużajace 10.08.09, 09:11 Biedny p. Kulczyk nie zarobi kolejnych milionów, chyba sie wzruszę. Wybudował "autostradę" za państwowe, patent z pompowaniem kosztorysów jest dobry, a teraz zbiera haracz, czy sie stoi czy sie leży to kasa sie należy. Zakazać zbierania myta do momentu gdy "autostrada" nie będzie całkowicie przejezdna. To nauczy koncesjonariuszy dobrze budować drogi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: obużajace IP: *.vpn.isp.sky.com 10.08.09, 11:18 Żeby doszło do jakichkolwiek obniżek, to przez rok 80% osób jeżdżących tamtędy musiałoby bojkotować "autostradę" i ustawiać na GPSie "omijaj drogi płatne". Może wtedy cokolwiek by się zmieniło. Wczoraj jechałem A2 od 17:30 do 19:45 i minąłem może 70 aut i 10 ciężarówek... Dodatkowo jeszcze takie zadam pytanie. Płacimy myto za przejazd, a czy ktoś widział co się dzieje na przydrożnych parkingach w WC. Płacę - żądam ;)... Zatem na 2 na ktorych stanąłem, zmarszczyłem się, bo papieru toaletowego nie było... Kryzys, że nawet na srajtaśmę nie stać - i to na parkingu przy bramkach!? Najbardziej to bawi mnie łapanie przelotowców, jadących ponad 60 km/h przez policję, w okolicach remontów (czyt. jednopasmówki) - może oddają % KulczykKorporejszyn? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A.G. Re: Skutki pazerności IP: *.net.stream.pl 10.08.09, 14:40 Masz rację. Jest jeszcze jedna opcja .Kulczyk wyprowadza jak najwięcej kasy.Na budowę zostały zaciągnięte kredyty a ich gwarantem jest Skarb Państwa,więc jeśli splajtuje a w między czasie Kulczyk trzeba pokryć jego długi to zapłacimy my wszyscy. Przykład Kulczyka wskazuje jak można doić głupią krowę czyli Państwo .Wygląda na to jest bardzo wielkie powiązanie polityki i biznesu.Przecież ktoś podpisał te umowy. Kulczyk pokaże również że można zbankrutować na super biznesie czyli autostradach ,tam gdzie wszyscy zarabiają. POLAK POTRAFI!!!!!!!!!Gierek wiecznie żywy;-))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
podkanclerzy jaka autostrada? zwykła dwupasmówka tyle że płatna 10.08.09, 08:34 iluzjoniści przeszli samych siebie.. Odpowiedz Link Zgłoś
rkpior Re: jaka autostrada? zwykła dwupasmówka tyle że p 10.08.09, 11:03 Ta "dwupasmówka" ma przynajmniej szerokie pobocze i brak skrzyżowań. Jechałeś kiedyś "autostradą", którą Gierek połączył Śląsk z Warszawą w latach 70.? To jest dopiero dowód na nieskończone poczucie humoru budownicznych... Odpowiedz Link Zgłoś
podkanclerzy ano jechałem 180km/h aby rurę przepchać 10.08.09, 11:48 i zostałem ukarany...a że kawałek pobocza to ,,ałtostrada,, zaraz ?.. jak się stukną dwa to i tak na parę kilometrów korek zaraz.. i co to za autostrada ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mlx Re: ano jechałem 180km/h aby rurę przepchać IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 14:48 A co by ta droga musiała posiadać, aby zdaniem szanownego przedmówcy zasłużyć na miano autostrady? Odpowiedz Link Zgłoś
podkanclerzy conajmniej 4 pasy ruchu w jedną stronę.. 10.08.09, 17:26 aby jakaś drobna kolizja nie tamowała całego ruchu na 4 godziny.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: au Re: conajmniej 4 pasy ruchu w jedną stronę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.09, 23:02 a jak nie kolizja, to niepoważni tirowcy zza wschodniej granicy wyprzedzający się w tempie żółwia przez kilka kilometrów... że na nich nie ma policji... Odpowiedz Link Zgłoś
ligand17 Dlaczego "traci" 10.08.09, 09:57 Czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego firma p. Kulczyka "traci" na tym, że ciężarówki nie jeżdżą po tej autostradzie? Chyba powinno być "nie zarabia", a nie "traci"... Odpowiedz Link Zgłoś
swan_ganz Re: Dlaczego "traci" 10.08.09, 10:02 Chyba powinno być "nie zarabia", a > nie "traci"... Jeśli Pan Kulczyk w Polsce nie zarabia to znaczy, że traci.... Nie mądrzyj się więc tylko zrób coś by więcej już nie tracił... " A co ty zrobiłeś dla Pana Kulczyka?" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HANS Re: Dlaczego "traci" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 10:30 BO GAZETKA PRZYGOTOWUJE KLIMACIK POD POKRYCIE KOSZTÓW TYCH STRAT Odpowiedz Link Zgłoś
aegis_of_heart Tak to właśnie wyglada. 10.08.09, 12:21 Zapewne źródłem tej rzetelnej informacji jest jednostka PR pana Kulczyka. A dziennikarze czy to z niekompetencji, czy lenistwa, czy chciwości (obstawiam wszystkie trzy jednocześnie) "łykają" temacik i piszą co trzeba. A oczywiście firma nie "traci", tylko mniej zarabia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Re: Dlaczego "traci" IP: *.as.kn.pl 10.08.09, 10:58 Oczywiśćie, że nie zarabia. Stracić można dobra już nabyte, coś co miałeś i już nie masz. Jak mi złodziej rąbnie kasę to stracę. Jak nie sprzedam towaru, bo mam za drogi to nie zarobię. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłóści i również mnie drażni nadużywanie przez cwaniaków słowa "strata". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ya Re: Dlaczego "traci" IP: 212.160.172.* 10.08.09, 11:15 Gość portalu: Tomasz napisał(a): > Oczywiśćie, że nie zarabia. Stracić można dobra już nabyte, coś co miałeś i już > nie masz. Jak mi złodziej rąbnie kasę to stracę. Jak nie sprzedam towaru, bo > mam za drogi to nie zarobię. Zgadzam sie z Tobą w całej rozciągłóści i również > mnie drażni nadużywanie przez cwaniaków słowa "strata". Ależ oczywiście, że traci! Bo miał dobro nabyte: gwarantowane wypłaty od państwa za przejazd owinietowanych ciężarówek. Każdy kierowca ciężarówki, który za przejazd A2 nie płacił, oczywiście, że jeśli mógł to z niej korzystał, a państwo potulnie za każdy przejazd płaciło zgodnie z dość wysokim cennikiem i wszyscy zadowoleni, a biznes się kręcił, aż przyszedł kryzys i zmienili przepisy o winietach, więc na ciężarówkach się już tak nie zarabia, osobówki też starają się omijać płatne drogi w tym kraju, więc Kluczyk traci, bo miał być pewny dochód. Tracą też kierowcy, bo dumają przez wioski, i tracą mieszkańcy tych mieścin wzdłuż A2, bo ruch, wypadki i drogi do remontu. Ale tak niestety będzie jeśli autostrady w Polsce będą uznawane za biznes przynoszący zysk, a nie antidotum na problemy komunikacyjne kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: none Re: Dlaczego "traci" IP: 170.252.72.* 10.08.09, 14:09 Ale czy miał zapisane, że dostanie stałą sumę niezależnie od tego, ile tych ciężarówek przejedzie? Nie. Dostaje stałą sumę od każdego samochodu ciężarowego z winietą. Państwo nadal wypłaca za każdą ciężarówkę, więc nic nie traci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pil Re: Dlaczego "traci" IP: 195.33.129.* 10.08.09, 14:16 > Ale tak niestety będzie jeśli autostrady w Polsce będą uznawane za > biznes przynoszący zysk, a nie antidotum na problemy komunikacyjne > kraju. To jest jedyna słuszna opcja. Prawie wszystkie dziedziny życia powinny być traktowane jak biznes przynoszący zyski. Dobry biznesmen ustala takie ceny żeby ludzi było na nie stać i żeby mógł zarabiać na płaconych przez nich opłatach. Boże chroń przed jakimiś rozwiązaniami systemowymi mającymi rozwiązywać problemy transportu. To byłoby kolejne korupcyjne bagno nie wnoszące nic dobrego. Odpowiedz Link Zgłoś
freeoldman Re: Dlaczego "traci" 10.08.09, 18:57 Wlasnie mialem to napisac. Jak nie wygralem ostatnio w totka to znaczy, ze stracilem 400000zl?? Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 10:39 Kierowca ciężarówki dwuosiowej za 150 km od Konina do N. Tomyśla musi zapłacić 3 x 27 zł, przy czym spory kawał i tak będzie jechał po jednopasmówce, a na finiszu utknie w gigantycznym korku. Można by robić zdjęcia ludziom, którzy się na to decydują i spokojnie podpisywać: "oto idiota". Jeśli więc Kulczyk mniej zarabia, to tylko oznacza, że kierowcy nie są tak skończonymi idiotami jak się Kulczykowi wydaje. Odpowiedz Link Zgłoś
antyliberal22 Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 10:55 państwo mu wyrówna straty, nie bój żaby. Odpowiedz Link Zgłoś
net_friend Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 10.08.09, 11:03 Przypominam, że przez wiele lat A2 nie posiadała warstwy zasadniczej normalnie pobierając opłaty, dlatego nie przesadzałbym z tymi stratami. Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili 10.08.09, 11:31 net_friend napisał: > Przypominam, że przez wiele lat A2 nie posiadała warstwy zasadniczej normalnie > pobierając opłaty, [...] Powstaje pytanie, dlaczego nie odebrano wtedy Kulczykowi koncesji i nie znacjonalizowano autostrady. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jes Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 18:13 dlatego, ze umowa była jaka była, pozwalała na pobieranie opłat jeszcze przed ukończeniem tej autostrady. Co wy wszyscy z księżyca spadliście, przecież to są rzeczy stare jak świat. Swoją drogą przydałoby się dowiedzieć szczegółowo na jakich zasadach wydano koncesje na A1 w ostatnim czasie. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Kretyński tytuł artykułu 10.08.09, 12:21 nie 'traci', ale co najwyżej zarabia mniej niż poprzednio. podobna retorykę stosują w komunikatach o wykrytych przemytach papierosów, alkoholu i paliwa. 'skarb państwa stracił..' - oczywwisty nonsens. nic nie stracił, bo gdyby oszust mial zaplacic podatki, vat i akcyze, nigdy by tego interesu nie zrobił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gupia gośka a dzieciaczki czytają te wiadomości i to jeszcze z IP: 217.17.37.* 10.08.09, 13:19 błędami jak Stasio Tym na festynie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: reksio Re: Kretyński tytuł artykułu IP: 198.28.69.* 10.08.09, 16:58 taaa, to jak ja wczoraj, jak bym nie jechal A2 to bym zarobil 11zl, a tak sponsoruje obiad panu Kulczykowi ? bezsens Odpowiedz Link Zgłoś
korek3000 Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 10.08.09, 15:31 Nie jestem wcale zdziwiony. Obecna polityka cenowa AW przypomina mi trochę sytuację z akcyzą na alkohol, z podatkiem CIT, itp. Od pewnego momentu im wyższe ceny/stawki, tym niższe przychody. Nawet w okresie koniunktury autostrada była prawie pusta i już wtedy należało się zastanawiać co będzie jak zmniejszy się przewóz towarowy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deebest Re: Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci mili IP: 83.238.213.* 10.08.09, 15:58 Ja mam zawsze!!! włączone w GPS - omijaj drogi płatne i bardzo korzystnie na tym wychodze, nie stoje co 30km przed debilnymi bramkami i mam 22zl w kieszeni a wiec przejade dodatkowe 100km (przy spalaniu moim VW POLO 5.5 l/100km ;), 99% moich znajomych tez tak robi - tak trzymac! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kol wprowadzić zakazy dla ciężarówek na bocznych droga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.09, 16:44 drogach to będa musiały jechac autostradą, proste.......jak zaczna sypac mandaty po 500 złotych dup....zmieknie Odpowiedz Link Zgłoś
zayed Poco placicie podatek drogowy skoro autrostrady wy 10.08.09, 16:46 Poco placicie podatek drogowy skoro autrostrady wybudowane z waszych podatkow sa prywatnymi autostradami jakis firm? Wg. was to ma sens pewnie i bedziecie dalej grzecznie palcic: PIT, zus, vat, akcyze w paliwie, gazie, pradzie, podatek drogowy, podatki importowe od aut etc etc.... Odpowiedz Link Zgłoś
baret w kwestii formalnej 10.08.09, 17:38 Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony - brednie. to ze ktoś mniej zarabia nie ozacza że ponosi straty. Taka jest sugestia zawarta w tym tytule. Po prostu ma mniejsze przychody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pepe Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 17:47 Ja się martwię o kierowców samochodów osobowych i mieszkańców tych miejscowości leżących a drogach równoległych do autostrady. Miało być lepiej, a jest tak samo. TIR-y walą, droga niszczeje, zagrożone jest życie ludzi. A skora tak, to uważam ,że powinien być tam zakaz jazdy TIR'ów przynajmniej w weekendy lub określone godziny w ciągu dnia, aby każdy mógł bezpiecznie pokonać tę drogę. Tak w ogóle to powinniśmy wsadzić TIR na tory i nie się nie przejmować protestami firm spedytorskich. Liczba zgonów na polskich drogach znacząco by zmalała. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jes Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.09, 18:17 a już niedługo A4 - wszystkie odcinki - też będzie płatna, nie ma lekko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra IP: 94.75.67.* 10.08.09, 18:23 Niedługo jadę z wawy do Poznania i z powrotem. Przetestuję "starą drogę", bo mimo wszystko 44 złote piechotą nie chodzą... Opłaty tej wysokości są wygórowane, złodziejskie. I nie jest to tylko wyraz złości. Są podobne jak w o wiele bogatszej Francji, tylko tam mają drogi alternatywne. A my mamy państwo na niby. Odpowiedz Link Zgłoś
marekmarek44 Re: Poco placicie podatek drogowy skoro autrostra 11.08.09, 08:32 Polska ma takie położenie geograficzne,że trudno ją ominąć,jadąc z Rosji,Białorusi,krajów nadbałtyckich,czy Ukrainy na Zachód. To powinno być naszym atutem-powinniśmy zarabiać na tym takie myto,żeby starczyło przynajmniej na wybudowanie i utrzymanie autostrad wschód-zachód.Jeszcze lepszym pomysłem byłoby przerzucić tiry na wagony -mniej trupów na drogach,mniej smrodu spalin,mniej kolein i dziur,więcej kasy dla niedoinwestowanych kolei.No,ale do tego wszystkiego trzeba mieć jeszcze rząd z jajami,a my mamy tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
rockville Kontrolowana przez Kulczyka spółka traci miliony 12.08.09, 07:33 Oplaty powinny byc nie tylko za przejazd autostrada, ale takze za przejazd ponad autostrada na wszystkich mostach.... Odpowiedz Link Zgłoś