IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 17:48
Od lat oburza mnie to co robią dyrektorzy szkół z prowizją od ubezpeczenia
uczniów. 25% wpłaconej kwoty stanowi prowizja, która powinna wpłynąć na konto
szkoły. Są to pieniądze od 2000 do 6000 zł. w zależności od wielkości szkoły.
Niestety dyrektorzy w porozumieniu z firmami ubezpeczeniowymi wpłacaja
ubezpieczenie uczniów gotówka a prowizję przwłaszczają dla siebie. Jest to
preceder uprawiany od lat i nikt sie nim nie zainteresował. Przeciez sa to
pieniadze dzieci a tym samym i szkoły.
Obserwuj wątek
    • Gość: Maria Re: Prowizja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 16:28
      Nie tylko to. Gdzie idą prowizje od zdjęć, które sie robi dzieciom, a potem
      zmusza się do ich wykupienia (zdjęcia w różnych oprawach, portreciki w ramkach).
      Zdjęcia się robi także dzieciom, które zdjęć nie chcą. Mówi się im, że nie
      muszą ich kupować.
      Potem daje się do obejrzenia dziecku i pozwala się zanieść zdjęcie do pokazania
      rodzicom. A potem ... najczęście dziecko wymusi na rodzicach zapłacenie za
      zdjęcia, lub rodzice wykupią "dla świętego spokoju".
      I to jest "pedagogiczne" podejście dyrektora i nauczycieli do uczniów. I taką
      sytuację toleruje pedagog szkolny.
      Powodzenia chora oświato !
      • Gość: Marcin Re: Prowizja IP: *.126.tkdami.net 09.11.04, 19:24
        Jak pamietam to kiedys tez tak bylo i nikt afery z tego nie robil (14 lat
        temu). Zamiast palic kalorie na takie pierdoly to bardziej zainteresujcie sie
        poczynaniami swoich pociech po szkole. Niedlugo dojdzie do tego ze chodzenie do
        szkoly to zbyt wielki wysilek psychiczny i nalezy zniesc ten obowiazek.
    • Gość: Oj, oj!! Re: Prowizja IP: *.tkdami.net / *.67.tkdami.net 09.11.04, 19:40
      Chyba droga emerytko musiałaś być dyrektorką przed odejściem na emeryturę i tak
      sama robiłaś, a teraz zachowujesz się jak "sobaka ogrodnika". Z tego co mi
      wiadomo to jest prowizja do szkoły i do osób sprawę ubezpieczenia prowadzącą i
      nie ma żadnego przekrętu. Szukasz chyba dziury w całym i chcesz odwrócić uwagę
      od innego tematu.
      Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
    • Gość: Roxi Re: Prowizja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 20:29
      Co nie znaczy że wskazała na patologię, którą należy napiętnować a nawet karać!!
      • Gość: Mirosław Re: Prowizja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 02:03
        Pózniej sie dziwią,ze w Polsce tyle przekrętow... moim zdaniem nie powinno być
        takiej stytuacji żeby dyrektorek na państwowej posadzie mógł robić wszystko co
        mu sie zywnie podoba,może jest to mały przekręt ale zawsze.To,ze ludzie kradna
        wiadome jest nie od dziś ale dyrektor szkoły jaki on daje przykład.A jak komuś
        sie wydaje,że 6000 zl to mało pieniedzy to niech sie zastanowi ile dzieci mozna
        by było dokarmc za tą kwotę.
        • Gość: goleme Re: Prowizja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 02:15
          "Dyrektor oszust" fajny temat na okładke.A co do Marcna jak wiedzałeś że od 14
          lat takie przekrety robią to chyba kompletnie wszystko ci wisi w twoim
          zakłamanym życiu.
          • Gość: Będący w temacie Re: Prowizja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.04, 02:53
            Lwią część prowizji zabiera dyrektor szkoły, jeżeli jest to duża szkoła to i
            pieniądze są duże. Emerytka ma rację, że dochodzą nawet do 6000zł,
            ubezpieczający dostaje ochłapy na pocieszenie. To jest łapówka z tym, że nazywa
            sie to prowizją, (tak jak kiedyś rekalmowano piwo bezalkoholwe) którą zakład
            ubezpieczeniowy wypłaca dyrektorowi w przeciwnym razie szkoła może pójś do
            konkurencji. Wyobraźcie sobie prowizję za Politechnike Radomską gdzie za
            ubezpieczenie płaci sie około 30 złotych.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka