Gość: sonoAndrzej
IP: *.wroclaw.mm.pl
05.07.05, 21:28
Częstochowa, Przemyśl, a niebawem także Płock i Białystok wprowadzają w
komunikacji miejskiej tzw. system pierwszych drzwi. Polega on na tym, że
pasażerowie wsiadają do autobusu tylko przednimi drzwiami okazując kierowcy
lub konduktorowi bilety. Dopiero później kierowca otwiera pozostałe drzwi
umożliwiając wysiadanie z pojazdu.
Okazuje się, ze system ten sprawdził się w większej od Radomia Częstochowie,
przynosząc wzrost sprzedaży biletów, a co za tym idzie dochodów komunikacji
miejskiej. Może jest to dobry pomysł takze dla Radomia, gdzie komunikacja
miejska jest bardzo niedoinwestowana brakuje nowoczesnych autobusów, nowych
linii miejskich, przyzwoitych wiat przystankowych. System ten może być
modyfikowany np. działać tylko w tzw. międzyszczyciu, kiedy autobusami
podróżuje mniej osób.
CO SĄDZICIE NA TEN TEMAT??? CZY SYSTEM TAKI MIAŁBY RACJĘ BYTU W RADOMIU???